Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

Hello φουσκωτές κοιλιτσες!!! κορίτσια άμα σας πω τι έπαθα χθες βράδυ...καθόμουν κ διάβαζα όλα αυτά που γράφετε κ περί πέτρωμα κοιλιάς πονακια μαγνησια κράμπες κ λέω η ευλογημένη από μέσα μου "πάλι καλά όλα τα έπαθα σε αυτήν την εγκυμοσύνη οι  κράμπες στα πόδια μας ελειπαν"θυμάμαι μετά ότι όντως το μαγνήσιο έχω να το παρω κάνα 2 εβδομάδες κ πάω για ύπνο....κ με πιάνουν κάτι κράμπες στις γαμπες τα είδα ΟΛΑ!!!πέντε φορές τιναχτηκα μες τον ύπνο μου μιλάμε για πόνο!άρα το πάθημα έγινε μάθημα κ απο σήμερα τα παίρνω κανονικοτατα κ πίνω κ μπόλικο νερό σαν καλό κορίτσι!την Μ.Δευτέρα έχω ραντεβού  στον γυναικολόγο να δούμε επιτέλους τον μπέμπη! κορίτσια πλησιάζει ο καιρός σιγά σιγά κ σαν να αγχώθηκα λίγο...θέλω να κάνω κ φασηνα το σπίτι κ δεν ξέρω πως; γιατί κ εγώ έχω συχνά πονακια στην κοιλιά κ θέλει ξεκούραση κ έχω κ τον 3χρονο γιο μου που από σήμερα έχει διακοπές!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, katsif είπε:

Καλησπεραααααα,

Τα αιμοπετάλια μου πέσαν στο μισό,  δεν ξέρω τι συμβαίνει η αιματολογος δεν μου είπε τίποτα και το τρελό τεκνό είπε να κάνω εξετάσεις.  Του χαλάω εγώ χατήρι??? Χεχε

Ηλικία 41 φίλες έγκυες.  ΒράσΤα. Αλλά ποτέ δεν είναι αργά.  Και η κόρη μου όταν γεννησω θα είναι 7. Ρε κορίτσια να ρωτησω, στην αναμονή του τοκετού επιτρέπεται να περιμένουν παιδιά?  Στα δωμάτια ξέρω όχι αλλά έξω?  Θέλω να το δει το μωρό όταν γεννηθεί ρε γαμτ... ξέρει καμιά? 

Γιατί πέσαν στο μισό; τι λένε οι γιατροί;


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Γιατί πέσαν στο μισό; τι λένε οι γιατροί;

Δεν μου είπαν τίποτα ρε φιλεναδα. Δεν ξέρω.  Το μωρό μου είπε να ξεκινήσω ασβέστιο και να κάνω εξετάσεις. Μυστήριο....

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, katsif είπε:

Δεν μου είπαν τίποτα ρε φιλεναδα. Δεν ξέρω.  Το μωρό μου είπε να ξεκινήσω ασβέστιο και να κάνω εξετάσεις. Μυστήριο....

Κανε πάντως εξετάσεις σύντομα.  Μπορεί να είναι και φυσιολογικό τα αιμοπετάλια να πέφτουν πολύ στην εγκυμοσύνη δεν ξέρω! 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!

katsif ο γιατρος μου ειχε πει οτι οι αντιπηκτικες δρουν επι των αιμοτεταλιων, αυτος ειναι ο τροπος που λειτουργουν, σε αντιθεση με την ασπιρινη. Κανεις και εσυ ενεσεις, καλα θυμαμαι? Μηπως εχει να κανει με αυτο...Καλα, το ποσο γελαω καθε φορα που αναφερεσαι στο τεκνομωρο, δε μπορεις να φανταστεις!!!Να εισαι καλα!

Κι εμενα βγηκαν κουλες κατι τιμες στην εξεταση αιματος. Καλα, τα λευκα μου ειναι πατος εδω και χρονια και δεν χαμπαριασαν απο εγκυμοσυνη οπου συνηθως αυξανονται.Επισης τον προηγουμενο μηνα ειχα crp 4 και αυτον 12,5..αυτο ειναι δεικτης φλεγμονης αλλα ο ντοκ ειπε οτι και παλι ειναι φυσιολογικο για εγκυο. Αυτο που ειναι αρκετα τσιμπημενο ειναι η ταχυτητα καθιζησης ερυθρων που με ανωτατο οριο το 20, εγω χτυπησα 80. Μου ειπε να ξανακανω εξετασεις σε λιγες ημερες.

Farmakotriftena απο καροτσι πηρα τελικα το σετ inglesina trilogy quattro σε χρωμα alpaca beige.

Κοριτσια, τα μωρακια σας εχουν λοξυγγα; εμενα τωρα τελευταια μπορει να εχει και 4-5 φορες την ημερα.Πιο πολυ καταλαβαινω τον λοξυγγα του παρα τις κινησεις του. Ειπα να παρω τον γιατρο αλλα διαβαζω οτι συμβαινει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας διασκεδάζω καθάρματα ε? Τι να κάνω και εγώ πάω για εξέταση και χαζεύω αχχχχχχ

Φανή ναι κάνω ακόμα τις ενεσεις και θα τις κάνω ως το τέλος.  Αλλά όχι μετά την γεννα. Μου είπε η αιματολογος θα με δει όταν μπω στον μηνα μου για να μου τις μειώσει γιατί λέει απαγορεύεται επισκληριδιός με ενεση. Ουφ

Σήμερα πήρα και τα δώρα του βαφτισιμιου μου. Έχει γίνει 15, πως περνάνε τα χρόνια. ... Αύριο έρχονται τα πεθερικά μου να μας δούνε και τους βαριεμαιαιαιαιαι......

Link to comment
Share on other sites

Με γεια @fani_! Είναι σαν της μοκας αυτό το χρωμα ε; εγώ το πήρα σε ένα γκρι σκούρο που βγάζει  (village denim) ας ελπίσουμε ότι θα μας βγουν καλά!!! Λοξιγκα είναι φυσιολογικό να έχουν  ωριμάζουν  οι πνεύμονες.  Εγώ ελάχιστες φορές έχω νιωσει το λόξιγκά του.. Ενώ στην κόρη μου θυμάμαι το ένιωθα συχνά. 

Που είστε οι υπόλοιπες;; καλό μήνα να έχουμε! Εγώ πρώτα ο Θεός τον άλλον μήνα γενναω.  (Μου ακούγεται καλύτερο απ'το έχω ακόμα 1 μήνα και 20μερες περίπου χαχα) 

Υπάρχει καμιά άλλη κοπέλα εδώ που θα πάει με κτ  στις 38 βδομάδες;;


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Καλό μήνα και καλή Μεγαλοβδομαδα! 

Εγώ @Farmakotriftena είμαι από τις τελευταίες (σύμφωνα με την ΠΗΤ πάντα) οπότε δεν μετράω καν αντίστροφα ακόμα χαχα 

  • Μου αρέσει 1

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα!! Σήμερα κατάφερα κοιμήθηκα λίγο παραπάνω. Σε γενικές γραμμές περνάω τις πιο βαρετές μέρες.. απ τη μια δεν θέλω να κάνω τπτ, μόνο στη σκέψη κουράζομαι κ απ την άλλη βαριέμαι πολύ! Ανυπομονώ να γεννηθεί το μωράκι μου! Ενώ πέρασαν 7 μήνες κ δεν κατάλαβα, τώρα αυτοί οι δύο μήνες μου φαντάζουν αιώνες... Κατά τ άλλα ήσυχα, Πάσχα εδώ σπίτι οικογενειακά..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοιλαρες και καλο μηνα και καλή μεγάλη εβδομάδα!!!

Τι κάνετε?  Από σήμερα αγκαζέ με την μικρη και για δύο εβδομάδες! Αχ Παναγία μου! Σήμερα θα την πάω για γενικό τσεκ απ στο παίδων,  μας έγραψε η παιδίατρος εξετάσεις την προηγούμενη εβδομάδα. 

Χτες ήρθαν και τα πεθερικά και πήγαμε ικεα γιατί ψάχνουν στρώμα. Και έλεγε συνέχεια η πεθερα μου, ταλαιπωρουμε την έγκυο.  Ε τι ήρθες τότε μου ήρθε να της πω! Αμαααααν 

Εσεις τι νέα? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα και καλη Μεγαλη Εβδομαδα να εχουμε !!

31 εβδομαδων σημερα και η αγωνια μεγαλωνει ολο και πιο πολυ!Λιγο το Πασχα ,λιγο οι προετοιμασιες για το μωρο ,νομιζω θα περασουν νερακι οι μερες και δεν θα το καταλαβω!

Πριν λιγο παρελαβα και το πρωτο διαφημιστικο δωρακι απο τα sites που λεγαμε...μου εστειλε η nutricia μια τσαντουλα για τις πρωτες εξετασεις του μωρου μαζι με ενα φυλλαδιο για το θηλασμο...Αργησε αρκετα, την εγγραφη την ειχα κανει γυρω στις 15/2 οποτε να ξερετε οτι τα στελνουν απλα με λιγη καθυστερηση.

Εγω εχω βαλει σαν προγραμμα να κανω δουλειες μια φορα την εβδομαδα , κουραζομαι πολυ ευκολα πλεον γι αυτο και σημερα μονο μαγειρεμα και τιποτε αλλο!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, aspa80 είπε:

 

31 εβδομαδων σημερα και η αγωνια μεγαλωνει ολο και πιο πολυ!Λιγο το Πασχα ,λιγο οι προετοιμασιες για το μωρο ,νομιζω θα περασουν νερακι οι μερες και δεν θα το καταλαβω!

Πριν λιγο παρελαβα και το πρωτο διαφημιστικο δωρακι απο τα sites που λεγαμε...μου εστειλε η nutricia μια τσαντουλα για τις πρωτες εξετασεις του μωρου μαζι με ενα φυλλαδιο για το θηλασμο...Αργησε αρκετα, την εγγραφη την ειχα κανει γυρω στις 15/2 οποτε να ξερετε οτι τα στελνουν απλα με λιγη καθυστερηση.

Εγω εχω βαλει σαν προγραμμα να κανω δουλειες μια φορα την εβδομαδα , κουραζομαι πολυ ευκολα πλεον γι αυτο και σημερα μονο μαγειρεμα και τιποτε αλλο!

Καλή Μεγάλη εβδομάδα κ από μένα κορίτσια..

Μάλιστα για να δούμε πότε θα έρθουν κ σε μας τώρα!την καλύτερη δουλειά έκανες κ εγώ σήμερα ένα σπανάκοριζο έκανα μονο,μετά θα κάνω ένα ντουζακι κ έχω γιατρό σήμερα το βράδυ έχω να πάω 4 βδομάδες και μου φαίνεται αιώνας!θέλω να δω το μωρό να μάθω πόσο ζυγίζει..πότε θα μας στείλει για καρδιοτοκογραφημα στην κλινική...αχ περνάει ο καιρός!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! 

Όσες μπήκαμε στην 31η βδομάδα,  μπήκαμε στον 8ο ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ!! άντε και στον 9ο βρε κορίτσια γρήγορα. Αλλά και πάλι εμένα αιώνας μου κάνει. Μα τι στο καλό έχω πάθει.. . Δεν περνάνε οι μέρες. 

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! 

Καλή Μεγάλη Εβδομάδα να έχουμε..πως τα πάτε; 

Εγώ είμαι συνεχώς πεσμένη το τελευταίο διάστημα.. δεν έχω όρεξη για πολλά πράγματα..μάλλον φταίει το ότι κάθομαι και δε δουλεύω ..σκέφτομαι να βρω κανα χομπυ για όσο προλαβαίνω ακόμα..η να ξεκινήσω κανένα παζλ μπας και περνάει η ώρα πιο εποικοδομητικά..

Έχω σιδερώσει τα περισσότερα ρούχα..έχω ακόμα δρόμο μπροστά μου βέβαια..οπου να ναι περιμενω το λικνο..την κούνια μου την έφεραν και την έχω στο πατρικό μου προς ωρας για να μην είναι μέσα στη μέση..τη βαλίτσα ακόμα δεν έχω ξεκινήσει να τη φτιάχνω..και νομίζω έχω μείνει πίσω στα μαθήματα ανώδυνου..μόλις την προηγούμενη πεμπτη νοιάστηκα να πάρω τηλέφωνο για τη συμμετοχή και επειδή η μαία είναι μια φορά την εβδομάδα στη γραμματεία περιμένω να με πάρει αυτή τώρα..εσεις έχετε ξεκινήσει; δεν έχω ιδέα αν θα προλαβω να τα παρακολουθησω ολα..

Στο γιατρό θα πάω σε δυο εβδομάδες..έχω να κάνω την ΄άλλη Τρίτη πάλι γενική αίματος κλπ να δούμε τι γίνεται με το σίδηρο που ήταν λίγο πιο κάτω από το όριο αλλα όχι τπτ ανησυχητικό..όσον αφορα τα κιλά δεν τολμάω να ανέβω καν στη ζυγαριά..είμαι σίγουρη οτι έχω πάρει 2-3 κιλά μεσα σε 2 εβδομάδες..τώρα αν είναι και απο την κατακράτηση άγνωστο..η κοιλιά μεγαλώνει πραγματικά μέρα με τη μέρα..

Αισίως στον 8ο λοιπόν!!! Για πείτε τα νέα σας! 


tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites

On 1/4/2018 at 7:39 ΜΜ, Farmakotriftena είπε:

Με γεια @fani_! Είναι σαν της μοκας αυτό το χρωμα ε; εγώ το πήρα σε ένα γκρι σκούρο που βγάζει  (village denim) ας ελπίσουμε ότι θα μας βγουν καλά!!! Λοξιγκα είναι φυσιολογικό να έχουν  ωριμάζουν  οι πνεύμονες.  Εγώ ελάχιστες φορές έχω νιωσει το λόξιγκά του.. Ενώ στην κόρη μου θυμάμαι το ένιωθα συχνά. 

Που είστε οι υπόλοιπες;; καλό μήνα να έχουμε! Εγώ πρώτα ο Θεός τον άλλον μήνα γενναω.  (Μου ακούγεται καλύτερο απ'το έχω ακόμα 1 μήνα και 20μερες περίπου χαχα) 

Υπάρχει καμιά άλλη κοπέλα εδώ που θα πάει με κτ  στις 38 βδομάδες;;

Καλη Μεγαλη Εβδομαδα κοριτσια!

Σε ευχαριστω πολυ farmakotriftena!!Ναι, μοιαζει με της μοκας το χρωμα!Με γεια και το δικο σου!!

Απο χθες και εγω στον ογδοο!!Αυριο θα παρακολουθησω ενα σεμιναριο για τοκετο και θηλασμο στο Ιασω, μου ειπαν 4 ωρες θα κρατησει..για να δουμε, δεν εχω ξαναπαει σε κατι τετοιο..Δεν εχω ακομα συζητησει με τον γιατρο για τον τοκετο..μεχρι τωρα το μωρο ηταν σε ισχιακη προβολη και λογω και της υψηλης μυωπιας που εχω ειχα αρχισει να ψηνομαι για καισαρικη. Ομως χθες περασα απο το Ιασω και ειδαμε οτι το μωρο γυρισε. Θα κανω πιο μετα και οφθαλμολογικη εξεταση να δω αν μπορω να παω για φτ. Για να ειμαι ειλικρινης δεν ξερω τί προτιμω..και τα δυο τα φοβαμαι. Ελπιζω με τα σεμιναρια να ξεαγχωθω.

Θα πατε καπου το Πασχα? Εγω οχι..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...