Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet said:

      Πάντως αν πάρεις τεστ,μην κανεις τη βλακεία που έκανα εγώ.Να ξεκινήσεις τουλάχιστον 7μερες από την εμβρυομεταφορά,γιατί πιο πριν θα βγει αρνητικό,ενώ μπορεί να είσαι έγκυος 

      Ναι αυτό σκεφτόμουν βασικά …. Μήπως κάνω Δευτέρα …

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

Καλημερα!

Το Σαββατο αισιως γινομαι 30 εβδομαδων ... μπαινω με τις εβδομαδες στον 8ο; Με τους μηνες μπαινω μετα το επομενο ΣΚ, 16/4 ... θα ειμαι ακριβως 7 μηνων και θα περιμενω αλλους 2 ας πουμε ... 

Ξεκινησα τα μαθηματα στο ιπποκρατειο ανωδυνου τοκετου κτλ ... 2 εχω κανει μεχρι τωρα ... στο 3 δεν θα μπορεσω να παω ... θα κανουν κατι ασκησεις ... πηρα ομως ενα φυλλαδιο να μελετησω ... και μετα το 4ο ειναι στις 18/4. Στις 19/4 εχω κλεισει για ντοπλερ και απο βδομαδα θα δω ποτε θα κλεισω με την δικη μου γιατρο. Ρωτησα εκει την μαια αν ειναι ανησυχητικο που ειναι ετσι σκληρη η κοιλια μου ... ηταν την ωρα που την επιασε ... το σκληρο που εγω ονομαζω ... αλλα μου ειπε οτι ειναι μια χαρα ... οποτε τζαμπα οι ανησυχιες μου ... αλλα το μαγνησιο θα συνεχισω να το παιρνω ... 

Χθες πηγα και σε μια θεια που ειχα να την δω πολλους μηνες ... και με γεμισε με γλυκα ... ακομη και ο καφες ειχε ζαχαρη! Αλλα δεν μπορουσα να πω τιποτα γιατι εκανε πολυ κοπο 87 χρονων γυναικα ... οποτε εφαγα απο το καθενα ... κι λεγα θα εχω πιασει 400! Αλλα ευτυχως μια ωρα μετα απο το γευμα ηταν μολις στα 124! Θαυμα! Τελικα δε νομιζω οτι εχω διαβητη κυησης ... απλα πολυ αγχος που μου ανεβαζει το σακχαρο! χαχα! Αφηστε που ενα παλιοτερο μηχανακι που εχω για μετρησεις δειχνει πιο χαμηλες τιμες ... οποτε εχω μπει σε σκεψεις ... συνεχιζω βεβαια να το παρακολουθω .... και να προσεχω ... περα απο την χθεσινη εκρηξη γλυκων της θειας! Φαε φαε ελεγε!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, mamSof είπε:

Καλημερα!

Το Σαββατο αισιως γινομαι 30 εβδομαδων ... μπαινω με τις εβδομαδες στον 8ο; Με τους μηνες μπαινω μετα το επομενο ΣΚ, 16/4 ... θα ειμαι ακριβως 7 μηνων και θα περιμενω αλλους 2 ας πουμε ... 

Ξεκινησα τα μαθηματα στο ιπποκρατειο ανωδυνου τοκετου κτλ ... 2 εχω κανει μεχρι τωρα ... στο 3 δεν θα μπορεσω να παω ... θα κανουν κατι ασκησεις ... πηρα ομως ενα φυλλαδιο να μελετησω ... και μετα το 4ο ειναι στις 18/4. Στις 19/4 εχω κλεισει για ντοπλερ και απο βδομαδα θα δω ποτε θα κλεισω με την δικη μου γιατρο. Ρωτησα εκει την μαια αν ειναι ανησυχητικο που ειναι ετσι σκληρη η κοιλια μου ... ηταν την ωρα που την επιασε ... το σκληρο που εγω ονομαζω ... αλλα μου ειπε οτι ειναι μια χαρα ... οποτε τζαμπα οι ανησυχιες μου ... αλλα το μαγνησιο θα συνεχισω να το παιρνω ... 

Χθες πηγα και σε μια θεια που ειχα να την δω πολλους μηνες ... και με γεμισε με γλυκα ... ακομη και ο καφες ειχε ζαχαρη! Αλλα δεν μπορουσα να πω τιποτα γιατι εκανε πολυ κοπο 87 χρονων γυναικα ... οποτε εφαγα απο το καθενα ... κι λεγα θα εχω πιασει 400! Αλλα ευτυχως μια ωρα μετα απο το γευμα ηταν μολις στα 124! Θαυμα! Τελικα δε νομιζω οτι εχω διαβητη κυησης ... απλα πολυ αγχος που μου ανεβαζει το σακχαρο! χαχα! Αφηστε που ενα παλιοτερο μηχανακι που εχω για μετρησεις δειχνει πιο χαμηλες τιμες ... οποτε εχω μπει σε σκεψεις ... συνεχιζω βεβαια να το παρακολουθω .... και να προσεχω ... περα απο την χθεσινη εκρηξη γλυκων της θειας! Φαε φαε ελεγε!

 

Η  γλυκούλα μωρέ η θεια!!!

Σοφία μόλις μπεις 31η βδομάδα,  ξεκινάς να διανύεις και τον 8ο μήνα σου. Τωρα είσαι 7μηνων και 3ων εβδομάδων.  Σε μια βδομάδα θα γίνεις κι εσύ 8 μηνών !!! Να μετράς το σάκχαρο κάθε μέρα να βλέπεις. Καλύτερα νυστικη όμως 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τσα!

Τι πιάσιμο στο κωλομέρι αρχίζει να παίρναει ευτυχώς. Τι ξεφτίλα.  

Τι κάνετε?  Εγώ 30η εβδομάδα έγινα λάχανο!  Όλη την λαϊκή έχουμε πιάσει.... Αυτές τις μέρες θα αρχίσω και ξεκαθάρισμα.  Τα βρεφικά της μεγάλης,  να τα πλύνω,  σκέφτηκα να βάψω και την κούνια.  Αντε να δούμε τι από όλα θα κάνουμε γιατί όλο λέμε λέμε και τζίφος.  

Farmakotriftena δεν είναι και άσχημη ιδέα να πω στο τεκνό ότι πιάστηκε το κωλομέρι μου χαχαχα! Λες να μου έκανε μασάζ? ??? Not bad:)

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Βαψατε αυγα; Εγω θα το κανω το απογευμα ... με τους μαρκαδορους που μας εδωσε η νηπιαγωγος :)

Η πρωινη μετρηση σακχαρου 92. Τελεια!

Και χθες τσακισα κυριολεκτικα κατι αυγουλακια/σοκολατακια ....

Αλλα θα κανω κρατει απο σημερα ... δυσκολη και η χθεσινη ημερα ... Μου αρεσε παντως που ειχε τοσο ζεστη και θυμιζε καλοκαιρι ...

Ελεγα σημερα να βαλω ενα πλυντηριο με τα μωρουδιακα ... αλλα αλλη μερα ... θα κοιταξω πρωτα να κανω καπου χωρο να τακτοποιησω μετα το πλυσιμο και να μην τα βαλω σε κουτια ... Ποτε δεν θα καταφερω μου φαινεται να εχω ολα μου τα πραγματα μεσα σε ντουλαπες/ντουλαπια ... να γινω μινιμαλιστρια ... δεν με ενοχλουν καθολου που ειναι εδω κι εκει! αχ αχ! Το εχω βαλει ομως πεισμα ... κι ελπιζω να το πετυχω :) μαλλον χρειαζομαι κι αλλο αποθηκευτικο χωρο ... αλλα και να κανω κι ενα ξεκαθαρισμα ... Εσεις εχετε τετοια θεματακια ή μονο εγω τραβιεμαι ετσι σε αυτη την ομαδα;

Οποτε απο το Πασχα και μετα αφου περπατω στην 31η εβδομαδα κυησης ... εχω μπει πλεον στον 8ο! 

Link to comment
Share on other sites

@katsif έχεις κόρη και περιμένεις γιο; 

@mamSof εσύ πάλι έχεις γιο και περιμένεις κορη;

Η @Diana. πάλι έχει κόρη και περιμένει γιο (ή οποία παρεμπιπτόντως έχει εξαφανιστεί. ) που είσαι συναδέλφισσα;;;;;

Καλά η @chrimai  τα έχει δύο και δύο!!!

Εγώ έχω κόρη και περιμένω γιο. 

Χμ δηλαδή όσες έχουμε ήδη ένα παιδάκι περιμένουμε τώρα το αντίθετο φυλο; 

  • Μου αρέσει 2

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Farmakotriftena είπε:

@katsif έχεις κόρη και περιμένεις γιο; 

@mamSof εσύ πάλι έχεις γιο και περιμένεις κορη;

Η @Diana. πάλι έχει κόρη και περιμένει γιο (ή οποία παρεμπιπτόντως έχει εξαφανιστεί. ) που είσαι συναδέλφισσα;;;;;

Καλά η @chrimai  τα έχει δύο και δύο!!!

Εγώ έχω κόρη και περιμένω γιο. 

Χμ δηλαδή όσες έχουμε ήδη ένα παιδάκι περιμένουμε τώρα το αντίθετο φυλο; 

Σας χαλαω την πιάτσα κορίτσια....έχω έναν γιο κ περιμένω γιο!!!αγορομανα τι να κάνω η έρημη???θα μου φέρνουν αύριο-μεθαυριο ένα ποτήρι νερό άραγε???farmakotriftena όσο για το σχόλιο με τις σκάλες κομάντο δε λες τίποτα! ...φαντάσου τώρα να είσαι φορτωμένη με πόσες σακούλες ψώνια μετά από 9 ώρες στη δουλειά κ να έχεις τον τρίχρονο γιο σου να γκαριζει γιατί δεν το πήρες αγκαλιά!άσε σκέτη φρίκη! θέλω να φύγω από αυτό το σπίτι αλλά δεν βρισκω κανένα χαμηλό ρε συ...να σας ρωτήσω κορίτσια το θέμα με το αδερφάκι το σκέφτεστε καθόλου πως θα το χειριστείτε ζηλιες τέτοια?εσείς που το ζήσατε?πως ήταν?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Farmakotriftena είπε:

@katsif έχεις κόρη και περιμένεις γιο; 

@mamSof εσύ πάλι έχεις γιο και περιμένεις κορη;

Η @Diana. πάλι έχει κόρη και περιμένει γιο (ή οποία παρεμπιπτόντως έχει εξαφανιστεί. ) που είσαι συναδέλφισσα;;;;;

Καλά η @chrimai  τα έχει δύο και δύο!!!

Εγώ έχω κόρη και περιμένω γιο. 

Χμ δηλαδή όσες έχουμε ήδη ένα παιδάκι περιμένουμε τώρα το αντίθετο φυλο; 

Έχω κόρη αλλά δεν έχω μάθει το φύλο. Θα το μάθω στον τοκετό. Σας την έφερα! 

Από ζήλιες εμένα κορίτσια θα είναι 7 χρονών όταν θα γεννηθεί το μωρό οπότε πιστεύω δεν θα έχουμε πολλές.  Της έχω πει βασίζομαι σε σένα, να με βοηθάς κλπ. Θα δούμε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, katsif είπε:

Έχω κόρη αλλά δεν έχω μάθει το φύλο. Θα το μάθω στον τοκετό. Σας την έφερα! 

Από ζήλιες εμένα κορίτσια θα είναι 7 χρονών όταν θα γεννηθεί το μωρό οπότε πιστεύω δεν θα έχουμε πολλές.  Της έχω πει βασίζομαι σε σένα, να με βοηθάς κλπ. Θα δούμε!

Όντως μας την έφερες...χαρά στην υπομονή σου στη θέση σου θα είχα σκάσει από περιέργεια!κ εγώ κάτι τέτοια λέω στο γιο μου αλλά εμένα θα είναι πιο μικρό τότε ακριβώς τριων κ έξι μηνών θα ειναι.... οπότε νομίζω τις ζηλιες δεν τις γλυτώνω!εδώ με πλησιαζει ο μπαμπάς του για κανένα φιλάκι ή αγκαλιά κ πετάγεται ο μικρός μπράβος μου κ του λέει "φύγε μπαμπά η μαμά είναι δική μου πάνε στη δικιά σου μαμά"χαχαχα...

Link to comment
Share on other sites

Και μένα κάνει κάτι ζήλιες. Τους πρώτους μήνες που έχω ειμαι εντελώς χάλια και δεν μπορούσα να σηκωθώ απ το κρεβάτι,  διεκδικούσε τον μπαμπάς της.  Σε εμένα έβγαζε νεύρα. Τώρα διεκδικεί εμένα. 

Εγώ γενικά της μιλάω συνέχεια για τον αδερφό της. Και της λέω και τι μας περιμένει για να ξέρει. Ότι δηλαδή  θα ειναι δυσκολα, μπορεί να κλαίει συνέχεια να του αλλάζω πάνες 10φορες τη μέρα, ότι θα με ταλαιπωρεί και θα πρέπει να τον έχω αγκαλιά.  Της λέω συνέχεια το ποσό την αγαπάμε και ακόμα και όταν έρθει ο αδερφός της θα την αγαπάμε το ίδιο κτλ κτλ


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια καλημερα!!!! Ειναι σαν να με εχουν μουτζωσει!!!! Κολλαω ιωση απο το φαρμακειο η οποια υποτροπιασε και αναγκαστηκα να παρω και αντιβιωση(ειχα 10 μερες αρρωστη) και στη συνεχεια κολλαει η μητερα μου και τωρα εχω τον αντρα μου... Ενα μηνα τωρα τρεχουμε! Κι εχω και τη μικρη σε καραντινα μην κολλησει κι αυτο! Κατα τα αλλα ολα καλα, ο μπεμπης μεγαλωνει, αλλα δυστυχως εχω καουρες οοολη τη μερα!!!!


ynwZp3.png nwg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Diana.. Χρόνια Πολλά!! Καουρες κι εγώ όπως ξέρεις... περαστικά με ιώσεις.  Εγώ ευτυχώς τη γλίτωσα και δεν κολλάω τίποτα από τη δουλειά. 

Κορίτσια χρόνια πολλά και με το καλό τα μωρά μας!! να περάσει ο καιρός νεράκι να έρθουν οι μέρες που μια μια θα γεννάμε! Για να δούμε θα είμαι εγώ η 1η που γενναω γύρω στις 20κατι Μάιου ή θα με προλάβει καμία;  

Έχω πόνους ψηλά δεξιά στην κοιλιά.  Δεν υποφέρετε αυτό το πράγματα. Κι αν αγγίξω εκείνο το σημείο το νιώθω και σαν μουδιασμένο.  Το έχει καμία αυτο;


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χριστος Ανέστη! Ειχαμε παει στο χωριο για πασχα και γυρισαμε....η μπουμπου αρκετα κινητικη με κλωτσιες που με πονανε....ντοπλερ εχω 20.04


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...