Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Lila ki είπε:

      Κορίτσια κάποια στιγμή με τράβηξαν οι ωοθήκες μ και επι τόπου ξεπρηστηκε το στήθος μ το βάρος που ένιωθα χαμηλά έφυγε ο πόνος στην ουρα σταματησε  … μακάρι να ήταν ιδέα μου αλλά δεν έχω πολλές ελπίδες .

      Αυτά έτσι Κ αλλιώς είναι απτά φάρμακα που περιγράφεις. Τοσο νωρίς το μόνο σύμπτωμα που θα μπορούσες να έχεις είναι πόνοι περιοδου. Όλα τα άλλα δεν γίνετε να υπάρχουν τόσο νωρίς. Οπότε μην σε ανχωνει που δεν τα νιώθεις απλά ο οργανισμός ισορροπεί κάποιες στιγμές από τα φάρμακα συνιθιζει δηλαδή. Συμπτώματα εγκυμοσύνης θα νιώσεις αφού η χοριακη έχει φτάσει πάνω από 500 

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Hello girls!τι κάνετε?εγώ σιδερωσα κ τα τελευταία για τον μπέμπη κ ετοιμάζω βαλίτσα....από σερβιετες θα χρειαστεί αυτές της ακράτειας για τις πρώτες μέρες γιατί τα λοχεια σε κάποιες είναι πολλά κ σε κάποιες πιο λιγα.ασε που σε περίπτωση καισαρική ς που θα σε αλλάξει μαία στην αρχή θα σου ζητήσει μεγάλη να σου βάλει στο εσώρουχο..κ είσαι κ λίγο πιο ασφαλής να μην τα λερώσεις όλα!εγώ επειδή τα τενα είναι λίγο ακριβά πήρα από το discount markt (δεν ξέρω αν έχετε στην περιοχή σου)της flufsan(ιμητασιον της τενα) τα ίδια έβαλα κ στο γιο μου τότε...μια χαρά ούτε φαγούρα ούτε αλλεργίες τίποτα!κ είμαι κ ευαίσθητη...

Ααααα κοπελιές δεν ξέρω αν είστε ενήμερες εσείς πάντως εγώ είχα μαύρα μεσάνυχτα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη κ έμαθα τώρα για 8 εταιρείες που στέλνεις email η παίρνεις τηλέφωνο τους λες ότι είσαι στον 7 μήνα και την Πητ σου κ σου στέλνουν διαφορά πράγματα που θα χρειαστούμε για τα μωράκια μας!μπιμπιλες,πάνες, κρέμες,μπουκαλακι, τσάντες κ διαφορα αλλά δείγματα δωρεαν!!!εγώ το έκανα τώρα είμαι σε αναμονή!

Ποιες ένα καλέ?  Στείλε λίστα με τις εταιρίες! !!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, katsif είπε:

Ποιες ένα καλέ?  Στείλε λίστα με τις εταιρίες! !!!!

Οκ...

Nestlebaby.gr( κάνεις εγγραφή)

Mambaby.gr(κάνεις εγγραφή)

Νutricia.gr(κάνεις εγγραφή)

Babyspace.gr(κάνεις εγγραφή)

Caredirect.gr (καλεις στο 2109287600 κ ζητάς το βαλιτσακι για τις έγκυες σου κάνουν κάποιες ερωτήσεις τύπου γκάλοπ κ σου τα στέλνουν στο σπίτι δωρεάν με κούριερ)κ στην κλινική παίρνεις το γνωστό βαλιτσακι ξανά αλλά με άλλα προϊόντα μέσα

Babylino.gr(κάνεις εγγραφή)

Chicco.gr(κάνεις εγγραφή)

Septona.gr(πας στη φορμα  επικοινωνίας κ συμπληρώνεις τα στοιχεία σου κ για κειμενακι γράφεις ότι περιμένεις μωράκι τον Ιούνιο κ ενδιαφέρεσαι για δωρεάν δείγματα)

Frezyderm (όπως κ στην σεπτονα) 

Αυτές είναι .....όλα ειναι για δωρεάν δείγματα κ πράγματα αν ενδιαφέρεστε στείλετε άμεσα όμως κορίτσια γιατί οι περισσότερες σου λένε ότι θα τα έχεις στα χέρια σου σε 1,5 με 2 μήνες...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! 

Τι κανετε; Εγω ειχα αυπνιες χθες βραδυ και μπηκα και γραφτηκα στις σελιδες που ανεφερε η Μελοντυ. Για να δουμε τι θα παραλαβουμε ... Εχω μονο το τηλεφωνο να κανω ... Αλλα αυτο αλλη φορα.

Σημερα εβγαλε εναν ηλιο... αλλα εχω τοσα στο κεφαλι μου που πρεπει να γινουν που δεν μπορω να τον χαρω! ουφ!

Κατα τα αλλα οι πρωινες μετρησεις εκει στα 90! Δεν το περιμενα ... Τωρα ανησυχω γιατι ειναι τοσο! Αφηστε .. δεν πιανομαι πουθενα! Και η μπεμπα χθες εκει που ελεγα οτι θα μπορεσω τελικα να κοιμηθω χορευε με κλωτσιες και μπουνιες ... Δυσκολες μερες ... με 4 ωρες υπνο ... Νομιζω οτι σερνομαι ...

 

Απο σερβιετες εγω ειχα παρει αρχικα τις sani lady No5..μεχρι που φορεσα κανονικα αυτες που εχω στην περιοδο ... καπου στις 2-3 βδομαδες σταματησαν και περιπου 1-2 βδομαδες μετα μου ηρθε κανονικα η περιοδος ... θηλαζα ...

Οσο για τον θηλασμο ... η καθε μια οπως μπορει ειναι η αποψη μου ... ευτυχισμενη μαμα σημαινει ευτυχισμενο μωρο ... θα δοκιμασω και στην μπεμπα ... ομως σιγουρα δεν θα σκασω και θα στεναχωρηθω αν κατι δεν παει καλα οπως την προηγουμενη που κατεληξα καποια στιγμη να κανω μικτη διατροφη στον μικρο και τελικα να αποθηλασω ... με τιποτα ... αλλη εποχη, διαφορετικες καταστασεις, διαφορετικη Σοφια πια ....

 

23 ώρες πρίν, aspa80 είπε:

Καλημερα και απο εμενα και καλη εβδομαδα!!!

Εγω ηδη παρελαβα καποια second hand απο φιλες ,ρουχαλακια ,σεντονακια και μεσα στη βδομαδα θα παρω και εξοπλισμο απο γνωστες που δεν το χρειαζονται πλεον. Μετα το Πασχα λεω να βγω και εγω να ψωνισω κανενα φορμακι, γιατι θελω να εχω και κατι καινουριο  απο εμενα αγορασμενο να του φορεσω!

Αυτο που με εχει μπερδεψει πολυ (μπορει και να το εχω ξαναπει, δεν θυμαμαι) ειναι το πως ντυνουμε τα μωρακια εκεινη την εποχη που θα γεννησουμε....εγω ειχα στο μυαλο μου για τις πρωτες εβδομαδες οτι πρεπει να φοραει κοντομανικο ζιπουνακι και απο πανω μακρυμανικο βαμβακερο( το ποδαρακι να ειναι μεσα ή οχι?)....και σιγα σιγα να του βαζω κοντομανικα.Καλα τα λεω??Δυστυχως δεν εχω καποιο δικο μου ατομο(ειμαι λιγο ορφανο απο γονεις!) να με καθοδηγησει ,ακουω αποψεις απο αλλες μαμαδες και τα εχω κανει αχταρμα στο κεφαλι μου!!

Αααα! για μετα τη γεννα ποιες σερβιετες προτεινετε?Μου ειπαν για αυτες της ακρατειας τις lady...να προμηθευτω απο αυτες?

Για το ντυσιμο εγω λεω την 1η αντε και 2η εβδομαδα να του φοραω ενα φορμακι θες, κορμακι με παντελονακι ... μακρυμανικο και μετα κοντομανικα ... Τωρα το βραδυ αν κανει ψυχρα ή για τον υπνο θα του φοραω μακρυμανικο ... Κατεληξα σε αυτα μετα απο γκαλοπ και ερευνα στο ιντερνετ :) Θα δεις και θα κανεις ... Ρωτα και τον παιδιατρο εκει στην κλινικη που θα σαι ... και μια χαρα ολα θα πανε.

Και κατι ακομη για τον θηλασμο ... θα παρω θηλαστρο ... ειτε θα νοικιασω επαγγελματικο ειτε θα αγορασω ενα -επενδυση-! Γιατι αν μπορω να κανω την βολτα μου χωρις το μωρο ... θα την κανω :)

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Οκ...

Nestlebaby.gr( κάνεις εγγραφή)

Mambaby.gr(κάνεις εγγραφή)

Νutricia.gr(κάνεις εγγραφή)

Babyspace.gr(κάνεις εγγραφή)

Caredirect.gr (καλεις στο 2109287600 κ ζητάς το βαλιτσακι για τις έγκυες σου κάνουν κάποιες ερωτήσεις τύπου γκάλοπ κ σου τα στέλνουν στο σπίτι δωρεάν με κούριερ)κ στην κλινική παίρνεις το γνωστό βαλιτσακι ξανά αλλά με άλλα προϊόντα μέσα

Babylino.gr(κάνεις εγγραφή)

Chicco.gr(κάνεις εγγραφή)

Septona.gr(πας στη φορμα  επικοινωνίας κ συμπληρώνεις τα στοιχεία σου κ για κειμενακι γράφεις ότι περιμένεις μωράκι τον Ιούνιο κ ενδιαφέρεσαι για δωρεάν δείγματα)

Frezyderm (όπως κ στην σεπτονα) 

Αυτές είναι .....όλα ειναι για δωρεάν δείγματα κ πράγματα αν ενδιαφέρεστε στείλετε άμεσα όμως κορίτσια γιατί οι περισσότερες σου λένε ότι θα τα έχεις στα χέρια σου σε 1,5 με 2 μήνες...

Είσαι θεα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , katsif είπε:

Είσαι θεα!!!!!

Χαχαχα ωραία τα λες... κάτσε να δούμε θα πάρουμε τίποτα ή μας κοροϊδεύουν!!!αν κ δεν πιστεύω γιατί κ αυτοί διαφήμιση θέλουν να κάνουν έτσι δεν πάει?εεε ας μας δώσουν πρώτα κάτι τότε να γλυκαθουμε!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια εγω εχω κανενα μηνα και κατι που εκανα εγγραφη σε αυτα τα site...καποιο  μου εστειλε mail οτι δεν στελνουν πια δειγματα...παντως ακομα δεν εχω λαβει κατι....βεβαια οποτε ειναι να ερθει καλοδεχουμενο!!Αξιζει να κανετε μια εγγραφη!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!

13 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Οκ...

Nestlebaby.gr( κάνεις εγγραφή)

Mambaby.gr(κάνεις εγγραφή)

Νutricia.gr(κάνεις εγγραφή)

Babyspace.gr(κάνεις εγγραφή)

Caredirect.gr (καλεις στο 2109287600 κ ζητάς το βαλιτσακι για τις έγκυες σου κάνουν κάποιες ερωτήσεις τύπου γκάλοπ κ σου τα στέλνουν στο σπίτι δωρεάν με κούριερ)κ στην κλινική παίρνεις το γνωστό βαλιτσακι ξανά αλλά με άλλα προϊόντα μέσα

Babylino.gr(κάνεις εγγραφή)

Chicco.gr(κάνεις εγγραφή)

Septona.gr(πας στη φορμα  επικοινωνίας κ συμπληρώνεις τα στοιχεία σου κ για κειμενακι γράφεις ότι περιμένεις μωράκι τον Ιούνιο κ ενδιαφέρεσαι για δωρεάν δείγματα)

Frezyderm (όπως κ στην σεπτονα) 

Αυτές είναι .....όλα ειναι για δωρεάν δείγματα κ πράγματα αν ενδιαφέρεστε στείλετε άμεσα όμως κορίτσια γιατί οι περισσότερες σου λένε ότι θα τα έχεις στα χέρια σου σε 1,5 με 2 μήνες...

ευχαριστούμε πολύ!!  επικοινωνία έκανα μόνο με αυτές τις 2 εταιρείες που μας έγραψες (Septona k Frezyderm) και το τηλ στην caredirect. Στα υπόλοιπα έκανα απλώς εγγραφή! Δεν συμπέρανα πάντως ότι θα μου στείλουν κάτι... μήπως να κάνουμε τπτ επιπλέον?? κ επίσης σε προηγούμενη ανάρτηση έγραφες για δείγμα από πιπίλες, ισχύει σε κάποιο site?

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, annaefin είπε:

Γεια σας κορίτσια!!

ευχαριστούμε πολύ!!  επικοινωνία έκανα μόνο με αυτές τις 2 εταιρείες που μας έγραψες (Septona k Frezyderm) και το τηλ στην caredirect. Στα υπόλοιπα έκανα απλώς εγγραφή! Δεν συμπέρανα πάντως ότι θα μου στείλουν κάτι... μήπως να κάνουμε τπτ επιπλέον?? κ επίσης σε προηγούμενη ανάρτηση έγραφες για δείγμα από πιπίλες, ισχύει σε κάποιο site?

Κοιτα Nutriciα και babylino αναφέρουν στο site τους (ψαξου λίγο στην ιστοσελίδα τους) σου στέλνουν κάτι κ μου το είπε κ γνωστή μου που της τα έστειλαν!η mam της έστειλε πιπίλα κ μπιμπερο μικρό to anticolic δωρεάν κ η caredirect είχε επίσης στο βαλιτσακι πιπίλα κ πολλά άλλα μέσα μου ειπε η Νεστλέ αργότερα της έστειλε κρεμουλες μικρές για δοκιμή... αυτή γέννησε πριν 8-9 μήνες μετά κοίτα διαφέρουν κ τα δείγματα καμιά φορά πχ σε σένα στέλνουν πάνες κ σε μένα σαμπουάν...σε κάποιες από αυτές αν είδες αυτόματα σε ρωτάει για Πητ κ διευθύνσεις κ κάτω λέει με ψιλά γράμματα ότι σου στέλνουν ενημερωτικά κ δείγματα από προϊόντα οπότε δεν νομίζω ότι χρειάζεται κ κάτι άλλο...όπως είπε κ η aspa80 σήμερα εμένα μου έστειλε η frezyderm email κ μου είπε ότι δεν στέλνουν πια δειγματα αλλά μπορείς να προμηθευτείς από συνεργαζόμενα φαρμακεία!(η πρώτη χειλοπιτα)αν έρθει τίποτα από κανέναν καλοδεχουμενα!!!αλλιώς τι να πω εμείς προσπαθήσαμε πάντως!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/26/2018 at 9:54 ΠΜ, mamSof είπε:

Καλημερα και καλη βδομαδα και απο εμενα :)

Τις τελευταιες μερες οι μετρησεις του σακχαρου μου βγαινουν πολυ "καλες" με δεδομενο και καλα οτι μπορει να εχω διαβητη κυησης ελεγμενο με διατροφη ... και ΝΑΙ! ... με ανησυχει ακομη και αυτο! ... Αφηστε, οι ορμονες εχουν χτυπησει κοκκινο! Πολυ πιεσμενη απο τις προθεσμίες στην δουλεια ... Δεν μπορω πια να κοιμαμαι λιγοτερο ... χρειαζομαι περισσοτερη προσπαθεια να συγκεντρωθω ... και ολα μαζι ερχονται και πιεζομαι πολυ πολυ ... Αντε να περασει και αυτη η βδομαδα! Εχω μπει πλεον στην 29η εβδομαδα ... το πολυ λοιπον ακομη 11 ... Πως περνα ο καιρος ...

Ο καιρος ακομη μουχλας και κρυος! Ανοιξα καλοριφερ! Ναι ναι! Παγωσα το ΣΚ ... δεν μπορω αλλο!

 

Εφτασε η σκονη ως εσας! Ο αδερφος μου ειναι Χανια κι εχουν σκονη, αλλα λεει δεν ειναι σαν το Ηρακλειο ολα κιτρινα και πορτοκαλι αλλα γκρι!

Αν ερχοταν και ως εδω θα γινοταν λασπη! χαχα! Χθες ειχε μια απιστευτη καταιγιδα με τρελο αερα!

Με το καλο να παρετε τα πραγματακια σας και να αρχισετε να καθαριζετε και τα δικα σας! Κι εγω λεω εχω καιρο .. αλλα καμια φορα δεν ξερεις τι γινεται ... Οποτε απο βδομαδα θα αρχισω τα πλυντηρια-στεγνωτηρια-τακτοποιηση ... και μπορει να φτιαξουμε και κανενα λικνο να το εχουμε ετοιμο μην και αποφασισει η μπεμπα να ερθει λιγο νωριτερα :)

Εγω για την ωρα εχω μια εξεταση αρνητικης coombs .. δε νομιζω οτι η γιατρος μου δινει κατι αλλο .. αλλα μπορει απο μονη μου να την κανω ξανα ... και την ενεση θα την κανω μετα την γεννα ... Το ελαφρως θετικο ως αποτελεσμα ξερεις τι σημαινει;

Τα μουσεια δεν ειναι τα φορτε μας :) προτιμαμε να σου πω τα παρκα, τα καφε ... τις βολτες εξω ... και κατα προτιμησει με καλο καιρο ... βεβαια οταν ειχαμε παει Βερολινα αρχες Δεκεμβρη του 9 το γυρισαμε με αρκετα με τα ποδια με βροχη και χιονι! Κι εκει πηγαμε μονο στο μουσειο της Σταζι, στο κοινοβουλιο και σε καποια εξωτερικα μνημια-χωρους ... και σε πολλα καφε και μπαρ και εστιατορια :)

 

Με ολα αυτα που εχει πανω το καροτσι νομιζω οτι τα 620 ειναι μια τιμη ΟΚ ή και οικονομικη. Σημασια εχει οτι σε ικανοποιει ... γενικα μου αρεσει να εχουμε πραγματα που μας αρεσουν και μας ικανοποιουν ... Αν σκεφτεις οτι κι εγω εδωσα εξτρα χρηματα για ποδοσακο, αδιαβροχο, μπαρα, τσαντα, τσαντα ... μπορει να εφτασα και τα 150 ευρω επιπλεον ... οποτε πανω κατω εκει ειναι οι τιμες αν τα παρεις ολα :) Σε τι χρωμα το διαλεξες;

 

Όντως, ειναι καλη τιμη. Τα μονα εξτρα που πρεπει να παρω ειναι αδιαβροχο και τσαντα, αλλα αυτα ειναι το λιγοτερο!Το χρωμα που διαλεξα ειναι το alpaca beige. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάρες! Πώς ειστε;;

Εγώ που γέννησα στο Ρέα την κόρη μου, για κανένα μήνα μετά,  μου εσκαγαν δέματα με δείγματα από διάφορες εταιρείες.  Κανονικά θα έπρεπε να απαγορεύεται που δίνουν έτσι δ/νσεις...

Σας βρίσκω οργανωμένες!! Έχετε φτιάξει βαλίτσες από τώρα;

Ρούχα ακόμα του μπέμπη δεν έχω πάρει.  Του πήρα καρότσι και θα έρθει σε κανένα μηνα και πήρα και δύο σούπερ καθίσματα αυτοκινήτου.  Για τον μπέμπη από 0-18κιλα που γυρίζει 360° και για τον κορακλα μου από 15-36 κιλά.  Και τα δύο είναι με πιστοποίηση i-size (R129) γερμανικά.  Ελεγξα και αποτελέσματα σε crash test και λοιπά τεστ που τα περνάνε γιατί διάβασα για πολλά που κυκλοφορούν στο εμπόριο  (και με τιμές υψηλες) που σε crash test απέτυχαν παταγωδώς...

@fani_ ποιο καρότσι πήρες Τελικά;


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Farmakotriftena να σου πω μιας και είδα ότι πήρες κάθισμα αυτοκινήτου 15-36,θέλω και εγώ για την κόρη μου...μιας και το εψαξες εντατικά δεν μου λες πιο επέλεξες να το έχω υπόψιν?ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , katrin* είπε:

@Farmakotriftena να σου πω μιας και είδα ότι πήρες κάθισμα αυτοκινήτου 15-36,θέλω και εγώ για την κόρη μου...μιας και το εψαξες εντατικά δεν μου λες πιο επέλεξες να το έχω υπόψιν?ευχαριστώ!

Πήρα της Cybex το Solution M-Fix είναι με isofix . Επίσης πολύ καλά είναι και της Maxi-Cosi στην κατηγορία 15-36kg όλα πέρασαν με καλή βαθμολογία. Οι τιμές τους είναι γύρω στα 200€ συν πλην.  Αλλά για κάθισμα αυτοκινήτου θεωρώ ότι αξίζει να δώσουμε κάτι παραπάνω.  Επίσης αν το αμάξι σου έχει υποδοχές isofix προτίμησε να πάρεις κάθισμα με isofix και για το μωράκι τώρα που περιμένεις . Είναι πολύ πιο ασφαλείς !


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Farmakotriftena@Farmakotriftena της ίδιας άποψης είμαι για την ασφάλεια των παιδιών στο αυτοκίνητο...ή μικρή εξάλλου είναι πάντα στη θέση της δεμενη...έχω τώρα ένα 9-18 που το είχαμε πάρει κοντά 300 ευρώ...είναι τα μόνα χρήματα που δεν λυπάμαι...είναι με isofix...για τον μικρό έχω "αυγό" που κουμπώνει σε σταθερή βάση στο αυτοκίνητο...το έχω από την κόρη μου οπότε αυτό θα χρησιμοποιησω και τώρα...ευχαριστώ πολύ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια νιώθετε που και που πόνους περιοδου;

Σήμερα έχω πόνους περιόδου συν ότι ένιωσα 3-4 φορές πολύ επώδυνες σουβλιες κάτω χαμηλά που είχαν διάρκεια λίγα δευτερόλεπτα.  

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο μπήκα να ρωτήσω κ Εγώ!! Σουβλιες.. αμέσως μετά το βραδινό φαγητό..  Κ κάτι παρόμοιο κ το μεσημέρι.. Κ πόνους περιόδου 2-3 φορές τη βδομάδα.. πέρασαν τα ψυχολογικά, πέρασε το άγχος κ τώρα έχω μπει σε περίοδο ανυπομονησίας! Βαριέμαι πολύ, νυστάζω χωρίς να μπορώ να κοιμηθώ και κάθε μέρα μου φαίνεται όλο και πιο μεγάλη.. Κ έλεγα φάγαμε τον γάιδαρο.. Αλλά νομίζω τώρα θα ζοριστω περισσότερο.. Δεν έχω ευχαριστηθεί ύπνο! Κ αν όχι τώρα τότε πότε??????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...