Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

11 ώρες πρίν, annaefin είπε:

Ακριβώς το ίδιο μπήκα να ρωτήσω κ Εγώ!! Σουβλιες.. αμέσως μετά το βραδινό φαγητό..  Κ κάτι παρόμοιο κ το μεσημέρι.. Κ πόνους περιόδου 2-3 φορές τη βδομάδα.. πέρασαν τα ψυχολογικά, πέρασε το άγχος κ τώρα έχω μπει σε περίοδο ανυπομονησίας! Βαριέμαι πολύ, νυστάζω χωρίς να μπορώ να κοιμηθώ και κάθε μέρα μου φαίνεται όλο και πιο μεγάλη.. Κ έλεγα φάγαμε τον γάιδαρο.. Αλλά νομίζω τώρα θα ζοριστω περισσότερο.. Δεν έχω ευχαριστηθεί ύπνο! Κ αν όχι τώρα τότε πότε??????

Γιατί δεν κοιμάσαι καλα; ούτε εγώ κοιμάμαι καλά λόγω ΓΟΠ . Εχεις μπει 30η; . Είναι φυσιολογικό να έχουμε πόνους περιοδου; ξερεις;


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Η μαμά μου λέει ότι είναι φυσιολογικό, μεγαλώνει το μωρό και σπρώχνει! αλλά από εμπειρία μιλώντας, δεν είναι και γιατρός! Στον γιατρό θα πάω στις 11/4... Δεν είναι και ανυπόφοροι οι πόνοι, τους ανέχομαι, απλώς ενοχλητικοί!! Η αλήθεια είναι ότι το καταλαβαίνω μεγάλο το μωρό, εχτές δεν σταμάτησε να κουνιέται ΟΛΗ μέρα!! κ η κοιλιά μου δεν είναι ιδιαίτερα μεγάλη, με μια κατάλληλη μπλούζα δεν φαίνομαι καν έγκυος. Έχω μπει 30η ναι, από ΓΟΠ ευτυχώς όχι ιδιαίτερες ενοχλήσεις,  μία στο τόσο, αρκετά σπάνια θα έλεγα..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Ψιλοπονακια  εχω και εγω χαμηλα δεξια συνηθως αλλα το αισθανομαι σαν πιεση απο το μωρο ....το ειχα  πει και στο γιατρο και δεν τον ειδα να ανησυχει.Αλλά και εμενα δεν με ενοχλουν ιδιαιτερα.

Χθες πηγα και στο πρωτο μαθημα ανωδυνου...ωραια ηταν μου αρεσε αρκετα.Σαν πρωτη φορα ηταν πιο αναγνωριστικο το μαθημα ,απο την επομενη φορα θα μπουμε στην ουσια!Για μενα που ειμαι πρωταρα θα με βοηθησουν σιγουρα πιστευω!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια ...και εγω εχω κατι πονακια και μπηκα 31εμβομαδον και παμε 32 επιτελους ...οσο για τα πονακια ειναι λογικα ..εκτος αμα ειναι πολυ εντονα τοτε μπορει να παιζει κατι αλλο..εχω παω για ψωνια ναναννανανα....χαχχχαχχα μιας και εχει καλο καιρο ειπα σιγα σιγα να ψωνισω και κατι γτ δν θελω με την κοιλια νααα ..να τρεχω οπως την πρωτη φορα ..θελω στον τελευτεο μηνα που θα ειναι και καλος ο καιρος  να πηγενω απλα βολτες ..ασε που θελω να τα ετοιμασω τα πραγματα  σιγα σιγα γτ δν ξερω εχω την αισθηση οτι η μπουμπου θα ερθει νωρις οχι πρωορα..αλλα δν πιστευω να φτασω μεχρι την πητ μου..δν ξερω γτ ...το πιστευω ..οσο για κλοτσιες ασα να πανε απορω κοιματε ποτε ?? Ολο βαραει βαραει ...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Ανακάλυψα ότι έχει έρθει γυναικολόγος στο νησί κ μόλις επέστρεψα από το κέντρο Υγείας! Μου έκανε υπέρηχο, έχει πάρει θέση το γλυκούλι μου, στριμωχνεται κ αυτό τι να κάνει κ κλωτσαει όλη μέρα!! Για τους πόνους φυσιολογικοί είναι αλλά όχι οι έντονοι κ όχι συνέχεια.. Επίσης για βάψιμο μαλλιά κ νύχια που τη ρώτησα μπορώ και τα 2 μου είπε, έχω αρχίσει να το σκέφτομαι-απο το Σεπτέμβριο αβαφτα τα μαλλιά!!! Το βάρος του με ανησυχεί λίγο, ούτε 1.5 κιλό δεν πήγε κ μπήκα 30η εβδομαδα... το περίμενα λίγο μεγαλύτερο!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας κορίτσια,

Εγώ από καρεκλάκι είμαι κομπλέ απλά θα το πάω για βιολογικό καθαρισμό το παλιό γιατί έχει να χρησιμοποιηθει χρόνια.... 

Απο πονάκια εγώ νιωθω μια έντονη πίεση χαμηλά το βράδυ.  Χτες είχα και γυναικολόγο και κολάστηκα πάλι.  Τι τεκνό!  1100g  είναι το μωρό και είμαι στην 29η. Με το κεφάλι προς τα κάτω αλλά δεν έχει μπει λεκάνη είναι νωρίς μου είπε το τεκνό. 

Έχει μείνει κάνα δίμηνο κορίτσια το πιστεύετε,  α ρε φιλε πως περνάει ο καιρός. ... ποτε γράφαμε για αυχενικη και πότε θα γεννήσουμε. Αν και έχω άγχος μέχρι να το πάρω στα χέρια μου...

Και σημερα φανταστική μερα, μακάρι να κρατήσει! 

Μου εγραψε και ασβέστιο γάμωτο δεν την γλύτωσα,  και κάτι αιματολογικες να κάνω την άλλη εβδομάδα γιατί φοβάται για προεκλαμψια. Είμαι και κάποιας ηλικίας. .. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, annaefin είπε:

Ανακάλυψα ότι έχει έρθει γυναικολόγος στο νησί κ μόλις επέστρεψα από το κέντρο Υγείας! Μου έκανε υπέρηχο, έχει πάρει θέση το γλυκούλι μου, στριμωχνεται κ αυτό τι να κάνει κ κλωτσαει όλη μέρα!! Για τους πόνους φυσιολογικοί είναι αλλά όχι οι έντονοι κ όχι συνέχεια.. Επίσης για βάψιμο μαλλιά κ νύχια που τη ρώτησα μπορώ και τα 2 μου είπε, έχω αρχίσει να το σκέφτομαι-απο το Σεπτέμβριο αβαφτα τα μαλλιά!!! Το βάρος του με ανησυχεί λίγο, ούτε 1.5 κιλό δεν πήγε κ μπήκα 30η εβδομαδα... το περίμενα λίγο μεγαλύτερο!! 

Κι εγώ σήμερα θα πάω στον γιατρό.  Θα με βάλει nst να δούμε γιατί έχω πόνους.  Εμένα είναι συνεχομενοι... εντωμεταξύ σήμερα ειναι πιο νωχελικος ο μικρός . Έχω αγχωθεί λίγο.  Θα μου κάνει και υπέρηχο. 

Πόσο βάρος είχε το μωρό και πριν πόσο καιρο; εμένα πριν από 3 εβδομάδες ηταν 1200 (δλδ 27 βδ.) Να δω σήμερα..

1 hour ago, katsif είπε:

Γειά σας κορίτσια,

Εγώ από καρεκλάκι είμαι κομπλέ απλά θα το πάω για βιολογικό καθαρισμό το παλιό γιατί έχει να χρησιμοποιηθει χρόνια.... 

Απο πονάκια εγώ νιωθω μια έντονη πίεση χαμηλά το βράδυ.  Χτες είχα και γυναικολόγο και κολάστηκα πάλι.  Τι τεκνό!  1100g  είναι το μωρό και είμαι στην 29η. Με το κεφάλι προς τα κάτω αλλά δεν έχει μπει λεκάνη είναι νωρίς μου είπε το τεκνό. 

Έχει μείνει κάνα δίμηνο κορίτσια το πιστεύετε,  α ρε φιλε πως περνάει ο καιρός. ... ποτε γράφαμε για αυχενικη και πότε θα γεννήσουμε. Αν και έχω άγχος μέχρι να το πάρω στα χέρια μου...

Και σημερα φανταστική μερα, μακάρι να κρατήσει! 

Μου εγραψε και ασβέστιο γάμωτο δεν την γλύτωσα,  και κάτι αιματολογικες να κάνω την άλλη εβδομάδα γιατί φοβάται για προεκλαμψια. Είμαι και κάποιας ηλικίας. .. 

Έχεις πολύ πλάκα! Κάθε φορά γελάω που λες για τον γιατρό!!  Ασβέστιο κι εγώ αποφάσισα να παίρνω ξανά από σήμερα.  Χθες βράδυ ξύπνησα από μια κραμπα στην πατουσα άλλο πράγμα.  Φοβερός πόνος.  Δεν πίνω και πολύ νερό.  Θα ξεκινήσω και νερό.  Είναι η 2η φορά μέσα σε λίγες μέρες που παθαίνω. 

Έχεις πίεση ή σου βρήκε λεύκωμα και φοβάται για προεκλαμψια ή τελείως προληπτικα;


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, katsif είπε:

Γειά σας κορίτσια,

Εγώ από καρεκλάκι είμαι κομπλέ απλά θα το πάω για βιολογικό καθαρισμό το παλιό γιατί έχει να χρησιμοποιηθει χρόνια.... 

Απο πονάκια εγώ νιωθω μια έντονη πίεση χαμηλά το βράδυ.  Χτες είχα και γυναικολόγο και κολάστηκα πάλι.  Τι τεκνό!  1100g  είναι το μωρό και είμαι στην 29η. Με το κεφάλι προς τα κάτω αλλά δεν έχει μπει λεκάνη είναι νωρίς μου είπε το τεκνό. 

Έχει μείνει κάνα δίμηνο κορίτσια το πιστεύετε,  α ρε φιλε πως περνάει ο καιρός. ... ποτε γράφαμε για αυχενικη και πότε θα γεννήσουμε. Αν και έχω άγχος μέχρι να το πάρω στα χέρια μου...

Και σημερα φανταστική μερα, μακάρι να κρατήσει! 

Μου εγραψε και ασβέστιο γάμωτο δεν την γλύτωσα,  και κάτι αιματολογικες να κάνω την άλλη εβδομάδα γιατί φοβάται για προεκλαμψια. Είμαι και κάποιας ηλικίας. .. 

Οντως περασε ο καιρος επιτελους αντε γτ δν παει αλλο ανυπομονο οσο τιποτα αλλο ...αμα σε περιτωση εχεις προεκλαμψια τι γινετε πας για καισαρικη??? Δν γνωριζω ...οσο για την ηλικια ποσο εισαι αν επιτρεπετε ??  Καμια γιαγια παντως δν νομιζω χαχαχαχαχα αντε με το καλο το μωρακι γερο να ειναι και ας εχει καποια ηλικια χαχαχαχα 

πρίν από 46 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Κι εγώ σήμερα θα πάω στον γιατρό.  Θα με βάλει nst να δούμε γιατί έχω πόνους.  Εμένα είναι συνεχομενοι... εντωμεταξύ σήμερα ειναι πιο νωχελικος ο μικρός . Έχω αγχωθεί λίγο.  Θα μου κάνει και υπέρηχο. 

Πόσο βάρος είχε το μωρό και πριν πόσο καιρο; εμένα πριν από 3 εβδομάδες ηταν 1200 (δλδ 27 βδ.) Να δω σήμερα..

Έχεις πολύ πλάκα! Κάθε φορά γελάω που λες για τον γιατρό!!  Ασβέστιο κι εγώ αποφάσισα να παίρνω ξανά από σήμερα.  Χθες βράδυ ξύπνησα από μια κραμπα στην πατουσα άλλο πράγμα.  Φοβερός πόνος.  Δεν πίνω και πολύ νερό.  Θα ξεκινήσω και νερό.  Είναι η 2η φορά μέσα σε λίγες μέρες που παθαίνω. 

Έχεις πίεση ή σου βρήκε λεύκωμα και φοβάται για προεκλαμψια ή τελείως προληπτικα;

Τι ενοεις συνεχομενοι μηλησες με τον γιατρο σ ?? Αυτο με τις κρεμπες ευτιχως το περασα δν εχω πλεον..οσο για το νερο εγω πινω αλλα πινω γτ το εχω ρηξει στα γλυκα αλλιως σιγα μην επινα ... τελικα αγορασα μερικα ρουχαλακια αλλα το πιο μικρο που πιρα ηταν νουμερο 56εκ.και αυτα μετρημενα στα δαχτυλα δν την ξανα παταω ..αλλα ηταν τοσο ομορφα τα κοριτσιστικα ειχε κατι φορεματακια για νεογεννητα το πως κρατηθηκα και δν αγορασα ενας θεος το ξερει ...αλλα κολλησα δν ηξερα τι να παρω ..ενω το εχω ξανα περασει αυτο το σταθιο ηταν σαν να ψωνιζα για πρωτη φορα....

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Aggeliki22 είπε:

Οντως περασε ο καιρος επιτελους αντε γτ δν παει αλλο ανυπομονο οσο τιποτα αλλο ...αμα σε περιτωση εχεις προεκλαμψια τι γινετε πας για καισαρικη??? Δν γνωριζω ...οσο για την ηλικια ποσο εισαι αν επιτρεπετε ??  Καμια γιαγια παντως δν νομιζω χαχαχαχαχα αντε με το καλο το μωρακι γερο να ειναι και ας εχει καποια ηλικια χαχαχαχα 

Τι ενοεις συνεχομενοι μηλησες με τον γιατρο σ ?? Αυτο με τις κρεμπες ευτιχως το περασα δν εχω πλεον..οσο για το νερο εγω πινω αλλα πινω γτ το εχω ρηξει στα γλυκα αλλιως σιγα μην επινα ... τελικα αγορασα μερικα ρουχαλακια αλλα το πιο μικρο που πιρα ηταν νουμερο 56εκ.και αυτα μετρημενα στα δαχτυλα δν την ξανα παταω ..αλλα ηταν τοσο ομορφα τα κοριτσιστικα ειχε κατι φορεματακια για νεογεννητα το πως κρατηθηκα και δν αγορασα ενας θεος το ξερει ...αλλα κολλησα δν ηξερα τι να παρω ..ενω το εχω ξανα περασει αυτο το σταθιο ηταν σαν να ψωνιζα για πρωτη φορα....

Μίλησα και σε λίγο θα πάω για nst και υπέρηχο στο ιατρείο του να δούμε. Βέβαια τώρα δεν έχω πόνους αλλά μέχρι και πριν λίγες ώρες είχα...

Όσο για τα ρούχα, τα κοριτσίστικα όντως είναι τόσο χαριτωμένα που το να αντισταθείς και να μην αγοράσεις είναι πρόκληση.  Ευτυχώς που τώρα έχω γιο και δεν τα λες και χαριτωμένα τα ρούχα τους  χαχα αλλά στην κόρη μου έχω ένα σωρό φορεματάκι και κοκκαλακια κτλ


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Όλα καλά χθες με το μωρό. 1600 και Ήμουν χθες 30+3.

Αγχώθηκα όμως με την καμπύλη σακχάρου.  Μου τις βρήκε πολύ χαμηλές.  Ήξερα κι εγώ ότι είναι χαμηλές αλλά όχι τόσο.  Και θα τις δει διαβητολογος. (Ευτυχώς είναι ο κουνιαδος μου και θα τον ρωτήσω σήμερα)

Οι μετρήσεις ήταν  

Νηστείας 62 στην μια ώρα 90(θυμόμουν λάθος την άλλη φορά  οτι ήταν 100+) και στις 2h 83. 

Προερτιο διαβητητης κύησης είναι αυτό τωρα;;   ξέρει καμία; έχει κάποια εδώ διαβήτη κυησης; @mamSof εσύ θυμάμαι το κατέχεις το θέμα 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Όλα καλά χθες με το μωρό. 1600 και Ήμουν χθες 30+3.

Αγχώθηκα όμως με την καμπύλη σακχάρου.  Μου τις βρήκε πολύ χαμηλές.  Ήξερα κι εγώ ότι είναι χαμηλές αλλά όχι τόσο.  Και θα τις δει διαβητολογος. (Ευτυχώς είναι ο κουνιαδος μου και θα τον ρωτήσω σήμερα)

Οι μετρήσεις ήταν  

Νηστείας 62 στην μια ώρα 90(θυμόμουν λάθος την άλλη φορά  οτι ήταν 100+) και στις 2h 83. 

Προερτιο διαβητητης κύησης είναι αυτό τωρα;;   ξέρει καμία; έχει κάποια εδώ διαβήτη κυησης; @mamSof εσύ θυμάμαι το κατέχεις το θέμα 

Καλημερα!

Αντε ολα καλα τελικα!!Για τα πονακια  που ειχες  τι ειπε?Που οφείλονταν?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , aspa80 είπε:

Καλημερα!

Αντε ολα καλα τελικα!!Για τα πονακια  που ειχες  τι ειπε?Που οφείλονταν?

Δεν ξέρουμε... όση ώρα ήμουν στο nst δεν έκανα ούτε μια σύσπαση.  Και οι άλλες που κάνω είναι μάλλον προπαρασκευαστικες. Μου είπε να αγχωθω αν είναι πολύ συχνές και μειώνεται ο χρόνος μεταξύ τους.  Δλδ από κάθε 20' γίνουν 15' μετά κάθε 10' κτλ.  Τώρα στις 18/4 ντομπερ 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Οι τιμες σου ειναι πολυ χαμηλες στην καμπυλη για αυτο χρειαζεται να τις δει ενδοκρινολογος. Σιγουρα δεν ειναι παθολογικες για να εχεις διαβητη κυησης. Συμβαινει οταν ξεπερνας τα ορια ... εσυ παλι εισαι πολυ κατω, οποτε μηπως επειδη εισαι εγκυος ειναι ανησυχητικο για καμια υπογλυκαιμια ... Θα σου πει να τρως γλυκα :) 

Περνουν οι μερες θελουμε δεν θελουμε ...

Οι δικες μου πρωινες μετρησεις δεν ειναι καλες ... 3η μερα με πανω απο 95 ... Την Δευτερα μαλλον θα παρω τηλεφωνο την ενδοκρινολογο και θα ξεκινησω ινσουλινη ... Αν και σημερα το πρωι μετρησα και με αλλο μηχανακι που μου εδωσε -3 μοναδες απο το συνηθισμενο ...

Για ντοπλερ εκλεισα στις 19/4 εγω. Ακομη δεν εκλεισα με γυναικολογο το επομενο ραντεβου. Θελω να μαθω πρωτα αν θα με βαλει στον καρδιοτοκογραφο απο τωρα ή αυτο αν θα γινει πιο μετα ... Εμεις παμε στα ραντεβου συσσωμη η οικογενεια και δεν γινεται να ξαπλωνω και να κανω τοση πολλη ωρα με ενα μπομπιρα να γυροφερνει :) Οποτε αν μου πει κατι τετοιο θα κανονισω να εμφανιστω σολο ... να κανω και μια βολτα στα μαγαζια μετα! χαχα!

Αυριο γινομαι ακριβως 29 εβδομαδων ... οποτε μπαινω πια κι επισημως στις 30. Νομιζω οτι δεν εχω τοσο συχνα σκληρη κοιλια πια ... Μαλλον εκανε δουλεια το μαγνησιο ... Την μπεμπα την νιωθω καποιες φορες μεσα στην μερα ... Κλωτσιες και μπουνιες ριχνει τουτο το μωρο! χαχα! Λετε να ειναι ησυχω οταν βγει απο εκει μεσα; Τωρα αν τη νιωθω 10 φορες την μερα δεν ξερω ... απο αυριο θα αρχισω να μετρω.

Εχουμε διακοπη νερου ακομη! Για να δω θα καραβρωμισουμε πρωτα και μετα θα μας ερθει; Οχι τιποτα ... αλλα αρχισαν να με ενοχλουν τα μωρουδιακα που μου εδωσαν που τα εχω εξω για πλυσιμο και θελω λιγο να αρχισω να τακτοποιω! Απο Δευτερα θα ξεκινησω ... Θελω να παρω και μια βιβλιοθηκη να κανω μια ανακατανομη των πραγματων μου στους χωρους ... και να δω που θα τακτοποιησω τις μπεμπας τα πραγματα. Προσπαθω να γινω μινιμαλιστρια ... αλλα δεν τα καταφερνω ... θα το κανω ομως γιατι πολυς ο πονοκεφαλος με ολα αυτα τα πραγματα ... που η αληθεια ειναι οτι δεν χρησιμοποιω ... κυριως ρουχα ... και δεν ειμαι και σιγουρη τελικα οτι θα ξαναμπω εκει μεσα ... τελοσπαντων ... ο καθενας με τον καημο του σε αυτον τον κοσμο :)

Ευτυχως εχει ηλιο και νιωθω καλυτερα οταν βολταρω εξω με τον μικρο ...

Καλο ΣΚ ευχομαι!

Link to comment
Share on other sites

Άρα @mamSof έχεις διαβήτη κυησης ε; έχω και ενδοκρινολογο ξάδερφο.  Αλλά θα μιλήσω πρώτα με τον κουνιαδο που είναι διαβητολογος μήπως το κατέχει καλύτερα. Υπογλυκαιμιες δεν ξέρω αν κάνω.  Ο γυναικολόγος που είπε ότι με αυτές τις τιμές μάλλον κάνω αλλά πέρα από λίγη αδιαθεσία δεν έχω νιώσει κάτι άλλο. Κάνα δυο φορές μόνο πόνο στο στομάχι και τρομερό ίλιγγο.  Και οι δύο φορές ητσν βράδυ όμως. 

Nst μπαίνεις κανονικά μετά την 34η βδομαδα. Ίσως από 36η και μετά.  Εμένα με έβαλε χθες μόνο και μόνο για τους πόνους που έχω 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 29/3/2018 at 3:19 ΜΜ, Farmakotriftena είπε:

Κι εγώ σήμερα θα πάω στον γιατρό.  Θα με βάλει nst να δούμε γιατί έχω πόνους.  Εμένα είναι συνεχομενοι... εντωμεταξύ σήμερα ειναι πιο νωχελικος ο μικρός . Έχω αγχωθεί λίγο.  Θα μου κάνει και υπέρηχο. 

Πόσο βάρος είχε το μωρό και πριν πόσο καιρο; εμένα πριν από 3 εβδομάδες ηταν 1200 (δλδ 27 βδ.) Να δω σήμερα..

Έχεις πολύ πλάκα! Κάθε φορά γελάω που λες για τον γιατρό!!  Ασβέστιο κι εγώ αποφάσισα να παίρνω ξανά από σήμερα.  Χθες βράδυ ξύπνησα από μια κραμπα στην πατουσα άλλο πράγμα.  Φοβερός πόνος.  Δεν πίνω και πολύ νερό.  Θα ξεκινήσω και νερό.  Είναι η 2η φορά μέσα σε λίγες μέρες που παθαίνω. 

Έχεις πίεση ή σου βρήκε λεύκωμα και φοβάται για προεκλαμψια ή τελείως προληπτικα;

Καλησπεραααααα,

Τα αιμοπετάλια μου πέσαν στο μισό,  δεν ξέρω τι συμβαίνει η αιματολογος δεν μου είπε τίποτα και το τρελό τεκνό είπε να κάνω εξετάσεις.  Του χαλάω εγώ χατήρι??? Χεχε

Ηλικία 41 φίλες έγκυες.  ΒράσΤα. Αλλά ποτέ δεν είναι αργά.  Και η κόρη μου όταν γεννησω θα είναι 7. Ρε κορίτσια να ρωτησω, στην αναμονή του τοκετού επιτρέπεται να περιμένουν παιδιά?  Στα δωμάτια ξέρω όχι αλλά έξω?  Θέλω να το δει το μωρό όταν γεννηθεί ρε γαμτ... ξέρει καμιά? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...