Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 42 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα κορίτσια, δυστυχώς 54 η δεύτερη χοριακη...Δεν είμαι καθόλου καλά,όμως πρέπει να σταθώ στα πόδια μου και να συνεχίσω την προσπάθεια.Ενα ακόμα έχουμε στην κατάψυξη και ελπίζω να πιάσει .Θα κάνω μια μεγάλη αγκαλιά την κόρη μου και θα συνεχίσω!

      Καλή επιτυχία σε όλες ❤️ 

      Λυπάμαι πάρα πολύ.....σου στέλνω μια μεγάλη ειλικρινή αγκαλιά....

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια καλημέρα! Χθες το βράδυ Όπως σας είπα Πήγα στο γιατρό. Η αλήθεια είναι πως αγχώθηκα λίγο παραπάνω τωρα. Όχι ότι δεν ήμουν αγχωμένη από πριν. Το μωρό Είναι ήδη δύο κιλά, Ο γιατρός μου είπε ότι για αυτή την εβδομάδα κύησης παρά είναι  χοντρούλης... Δεν τον πειράζει που το παιδί είναι μεγάλο το θέμα είναι ότι Αγχώνεται μη μου σπάσουν πιο νωρίς τα νερά η μην ξεκινήσουν οι πόνοι γέννας πιο νωρίς γιατί έχω και ήδη πονάκια,μου είπε να παίρνω τώρα 4 Μαγνησία την ημέρα.Στις 25 Μαΐου μπαίνω στο μήνα μου, μέχρι τις 5 Ιουνίου θα μου το πάρει με καισαρική... Αλλά από τις 28 -29 Μαΐου να είμαστε ήδη σε ετοιμότητα. Τώρα στις 25 του μηνός θα μας στείλει για καρδιοτοκογράφημα.Δηλαδη τον άλλο μήνα μπορεί να γεννάω????help σαν πρωτάρα κάνω!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Είστε σε άδεια οι περισσότερες ε; εγώ μέχρι και τελευταία στιγμή θα δουλεύω μου φαίνεται... Αλλά από την άλλη καλύτερα στη δουλειά μου πάρα μέσα σπίτι. Το μόνο που δεν αντέχω είναι ότι παίρνω ηλεκτρικό γιατί η δουλειά μου είναι κέντρο και δεν την παλεύω εκεί μέσα.  Εννοείται πως δε σηκώνονται κιόλας,  μέσα τα βαγόνια βρωμάνε,  είναι γεμάτο από τοξικομανείς... χαλί μαύρο.  Κάποιες φορές παίρνω το αμάξι μου. Αν δω ότι δεν με βαστανε τα πόδια μου πλέον θα παίρνω μόνο το αμάξι.  

Θα φύγετε κοριτσια;;

πρίν από 6 λεπτά , Melody90 είπε:

Γεια σας κορίτσια καλημέρα! Χθες το βράδυ Όπως σας είπα Πήγα στο γιατρό. Η αλήθεια είναι πως αγχώθηκα λίγο παραπάνω τωρα. Όχι ότι δεν ήμουν αγχωμένη από πριν. Το μωρό Είναι ήδη δύο κιλά, Ο γιατρός μου είπε ότι για αυτή την εβδομάδα κύησης παρά είναι  χοντρούλης... Δεν τον πειράζει που το παιδί είναι μεγάλο το θέμα είναι ότι Αγχώνεται μη μου σπάσουν πιο νωρίς τα νερά η μην ξεκινήσουν οι πόνοι γέννας πιο νωρίς γιατί έχω και ήδη πονάκια,μου είπε να παίρνω τώρα 4 Μαγνησία την ημέρα.Στις 25 Μαΐου μπαίνω στο μήνα μου, μέχρι τις 5 Ιουνίου θα μου το πάρει με καισαρική... Αλλά από τις 28 -29 Μαΐου να είμαστε ήδη σε ετοιμότητα. Τώρα στις 25 του μηνός θα μας στείλει για καρδιοτοκογράφημα.Δηλαδη τον άλλο μήνα μπορεί να γεννάω????help σαν πρωτάρα κάνω!!!!

Εγώ σίγουρα θα γεννήσω τον άλλον μήνα. Πητ  πότε εχεις;  2κιλακια ε;; γλυκούλης!!! Ο Δικός μου 1600. 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Είστε σε άδεια οι περισσότερες ε; εγώ μέχρι και τελευταία στιγμή θα δουλεύω μου φαίνεται... Αλλά από την άλλη καλύτερα στη δουλειά μου πάρα μέσα σπίτι. Το μόνο που δεν αντέχω είναι ότι παίρνω ηλεκτρικό γιατί η δουλειά μου είναι κέντρο και δεν την παλεύω εκεί μέσα.  Εννοείται πως δε σηκώνονται κιόλας,  μέσα τα βαγόνια βρωμάνε,  είναι γεμάτο από τοξικομανείς... χαλί μαύρο.  Κάποιες φορές παίρνω το αμάξι μου. Αν δω ότι δεν με βαστανε τα πόδια μου πλέον θα παίρνω μόνο το αμάξι.  

Θα φύγετε κοριτσια;;

Εγώ σίγουρα θα γεννήσω τον άλλον μήνα. Πητ  πότε εχεις;  2κιλακια ε;; γλυκούλης!!! Ο Δικός μου 1600. 

Στις 16 Ιουνίου κανονικά... Δεν αντέχεις άλλο και εσύ ε?κ εγώ κουράζομαι πολύ εύκολα και να φανταστείς πώς είμαι σε αναρρωτική επίσημα βγαίνω σε άδεια 20 Απριλίου.. Φταίνε και οι σκάλες που έχω μωρέ...μένω στον τρίτο όροφο χωρίς ασανσέρ και μου βγαίνει η γλώσσα μέχρι να ανέβω στο σπίτι.εσυ Πητ πότε έχεις κανονικά?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κορίτσια!

Και εγώ δουλεύω ακόμα και μέχρι τις 20 Απριλίου πρώτα ο Θεός (ΠΗΤ 17/6)!

Το μωράκι ήταν και εμένα με το κεφαλάκι πάνω στον τελευταίο υπέρηχο και έχω συνάντηση την άλλη εβδομάδα να δούμε που βρίσκεται!

Πήρα και αυτά τα μουσικά μενταγιόν εγκυμοσύνης που λένε ότι βοηθάνε να γυρίσει! Ελπίζω να μην το ζαλίζω μόνο το μικρούλι!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, evaki_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Καλή Μεγάλη Εβδομάδα να έχουμε..πως τα πάτε; 

Εγώ είμαι συνεχώς πεσμένη το τελευταίο διάστημα.. δεν έχω όρεξη για πολλά πράγματα..μάλλον φταίει το ότι κάθομαι και δε δουλεύω ..σκέφτομαι να βρω κανα χομπυ για όσο προλαβαίνω ακόμα..η να ξεκινήσω κανένα παζλ μπας και περνάει η ώρα πιο εποικοδομητικά..

Έχω σιδερώσει τα περισσότερα ρούχα..έχω ακόμα δρόμο μπροστά μου βέβαια..οπου να ναι περιμενω το λικνο..την κούνια μου την έφεραν και την έχω στο πατρικό μου προς ωρας για να μην είναι μέσα στη μέση..τη βαλίτσα ακόμα δεν έχω ξεκινήσει να τη φτιάχνω..και νομίζω έχω μείνει πίσω στα μαθήματα ανώδυνου..μόλις την προηγούμενη πεμπτη νοιάστηκα να πάρω τηλέφωνο για τη συμμετοχή και επειδή η μαία είναι μια φορά την εβδομάδα στη γραμματεία περιμένω να με πάρει αυτή τώρα..εσεις έχετε ξεκινήσει; δεν έχω ιδέα αν θα προλαβω να τα παρακολουθησω ολα..

Στο γιατρό θα πάω σε δυο εβδομάδες..έχω να κάνω την ΄άλλη Τρίτη πάλι γενική αίματος κλπ να δούμε τι γίνεται με το σίδηρο που ήταν λίγο πιο κάτω από το όριο αλλα όχι τπτ ανησυχητικό..όσον αφορα τα κιλά δεν τολμάω να ανέβω καν στη ζυγαριά..είμαι σίγουρη οτι έχω πάρει 2-3 κιλά μεσα σε 2 εβδομάδες..τώρα αν είναι και απο την κατακράτηση άγνωστο..η κοιλιά μεγαλώνει πραγματικά μέρα με τη μέρα..

Αισίως στον 8ο λοιπόν!!! Για πείτε τα νέα σας! 

Και τωρα να τα ξεκινησεις νομιζω ειναι καλα...σημερα που ειμαι  31+ 1ημ εκανα το 2ο μαθημα και ειμαι απο τις τελευταιες που γεννανε απο τις υπολοιπες κοπελες!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γιούχου! 

Εγώ αύριο μπαίνω στην 30η εβδομάδα.  Πολύ πίσω έχω μείνει. ... 

Απο μαθήματα τρίχες, είχα δηλώσει σε ένα ικα, πήρα τηλ πριν μια βδομάδα μου είπαν δεν έχουν χώρο.  Αλλά βρήκα μια μκο στην νέα Σμύρνη που κάνει δωρεάν.  Σήμερα κοιτούσα και για τα βλαστοκυτταρα, πως θα πάρω το κιτ. Εσείς τι θα κανετε κορίτσια? Εμείς δωρεά όπως στην κόρη μου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Πριν λίγο γύρισα από τον γιατρό, όλα καλά δόξα τω Θεό! Ο πλακουντας, ο τραχηλος και τα αμνιακα μια χαρά και η μπεμπα 1060-1080 γρ. (28+1 σήμερα). Και όπως το υποψιαστηκα έχει γυρίσει με το κεφάλι κάτω.  Τον ρώτησα και για την μαγειριτσα αν μπορώ να φάω χιχι και μου είπε άνετα :D Για μαθήματα θα πάω να ρωτήσω αμέσως μετά το Πάσχα και πρέπει να πάω και στο ΙΚΑ να ρωτήσω για τα επιδόματα... 

 

  • Μου αρέσει 1

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Στις 16 Ιουνίου κανονικά... Δεν αντέχεις άλλο και εσύ ε?κ εγώ κουράζομαι πολύ εύκολα και να φανταστείς πώς είμαι σε αναρρωτική επίσημα βγαίνω σε άδεια 20 Απριλίου.. Φταίνε και οι σκάλες που έχω μωρέ...μένω στον τρίτο όροφο χωρίς ασανσέρ και μου βγαίνει η γλώσσα μέχρι να ανέβω στο σπίτι.εσυ Πητ πότε έχεις κανονικά?

3ο όροφο χωρίς ασανσέρ; θα είναι ψιλοπροβλημα με το μωρό αυτό.... θα γίνεις κομάντο στο τέλος χαχα

πητ 3/6 έχω αλλά θα μπω στις 38βδ για καισαρική. Δλδ κάπου στις 20/5. Ελπίζω 20/5, να μου βγει τουλάχιστον ταυρακι και όχι δίδυμος!!!

 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

3ο όροφο χωρίς ασανσέρ; θα είναι ψιλοπροβλημα με το μωρό αυτό.... θα γίνεις κομάντο στο τέλος χαχα

πητ 3/6 έχω αλλά θα μπω στις 38βδ για καισαρική. Δλδ κάπου στις 20/5. Ελπίζω 20/5, να μου βγει τουλάχιστον ταυρακι και όχι δίδυμος!!!

 

Αυτό με τον Διδυμο το σκεφτομαι και εγώ! Μα απ' ολα τα ζωδια Διδυμος;;Με δυο γονεις Παρθενους ειλικρινα δεν ξερω τί θα γινει!!!!! Αν ειναι να παω για καισαρικη παντως θα ζητησω και εγω 20/5!!!χαχα!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fani_ said:

Αυτό με τον Διδυμο το σκεφτομαι και εγώ! Μα απ' ολα τα ζωδια Διδυμος;;Με δυο γονεις Παρθενους ειλικρινα δεν ξερω τί θα γινει!!!!! Αν ειναι να παω για καισαρικη παντως θα ζητησω και εγω 20/5!!!χαχα!!!

Και εγώ Παρθένος είμαι! Για να δούμε πως θα είναι με τα Διδυμάκια μας :)!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια δεν θα τα παμε καθολου καλα ...ειμαι διδυμος τι εχουν οι διδυμοι δλδ ??? Μια χαρα ημαστε χαχακαι εγω 3/6 εχω πητ..και τα γενεθλια μ ειναι 27/5 χαχαχα...κοριτσια αυριο εχω ταξιδι 2:45λεπτα αεροπορικος και με εχει πιασει ενα αχγος τρελο...αν και θα ειναι συντομο αλλα οσο να πεις ..εγω εχω ακομα 8εμδ.και 3μερες ..αν και στους μεγαλους υπεριχους βγενει πητ 1/6...ο γιατρος ειπε αν παμε μεχρι και 15/5 μαιου θα ημαστε μια χαρα ...αλλα.ανυπομονο ειναι πολυ κουραστικο..τα ποδια μ πριζοντε δν μπορω να σκηψω κουραζω με το παραμικρο..και μονο τρωω τρωω τρωωω ειδικα τα γλυκα ...σαν να μην εχω φαει ποτε μ ...αλλα αυτο που με απασχολει πολυ ειναι να μην  συμβει κατι την ωρα της πτησης ...αλλα δυστηχως ειναι αναγκαστικο..τι να κανω...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Aggeliki22 είπε:

Κοριτσια δεν θα τα παμε καθολου καλα ...ειμαι διδυμος τι εχουν οι διδυμοι δλδ ??? Μια χαρα ημαστε χαχακαι εγω 3/6 εχω πητ..και τα γενεθλια μ ειναι 27/5 χαχαχα...κοριτσια αυριο εχω ταξιδι 2:45λεπτα αεροπορικος και με εχει πιασει ενα αχγος τρελο...αν και θα ειναι συντομο αλλα οσο να πεις ..εγω εχω ακομα 8εμδ.και 3μερες ..αν και στους μεγαλους υπεριχους βγενει πητ 1/6...ο γιατρος ειπε αν παμε μεχρι και 15/5 μαιου θα ημαστε μια χαρα ...αλλα.ανυπομονο ειναι πολυ κουραστικο..τα ποδια μ πριζοντε δν μπορω να σκηψω κουραζω με το παραμικρο..και μονο τρωω τρωω τρωωω ειδικα τα γλυκα ...σαν να μην εχω φαει ποτε μ ...αλλα αυτο που με απασχολει πολυ ειναι να μην  συμβει κατι την ωρα της πτησης ...αλλα δυστηχως ειναι αναγκαστικο..τι να κανω...

Τι να συμβεί ρε φίλη?  Μην ανχωνεσαι και εκμεταλευσου την κοιλιά να περάσεις μπροστά στο τσεκ ιν.  Καλά υπάρχουν πτήσεις τέτοιες ώρες?  Βάρβαρο πολύ βάρβαρο! 

Επίσης εγώ προτιμώ δίδυμο καθότι είμαι Υδροχόος και ταιριάζουμε! 

Καλά δεν σας είπα τι έπαθα κοριτσιααααα 

Κράμπα στο δεξί κ@μέρι. Μην γελάτε.  Και ποναει. Τρεις μέρες τώρα το παθαίνω.  Φρικη

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , katsif είπε:

Τι να συμβεί ρε φίλη?  Μην ανχωνεσαι και εκμεταλευσου την κοιλιά να περάσεις μπροστά στο τσεκ ιν.  Καλά υπάρχουν πτήσεις τέτοιες ώρες?  Βάρβαρο πολύ βάρβαρο! 

Επίσης εγώ προτιμώ δίδυμο καθότι είμαι Υδροχόος και ταιριάζουμε! 

Καλά δεν σας είπα τι έπαθα κοριτσιααααα 

Κράμπα στο δεξί κ@μέρι. Μην γελάτε.  Και ποναει. Τρεις μέρες τώρα το παθαίνω.  Φρικη

Χαχαχαχα ενουσα 2:45 λεπτα διαρκεια ...η πτηση ειναι το μεσημερη χαχαχαχαχ

Just now, Aggeliki22 είπε:

Χαχαχαχα ενουσα 2:45 λεπτα διαρκεια ...η πτηση ειναι το μεσημερη χαχαχαχαχ

Οχι ειπα μηπως ειπαρχη προβλημα ...χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, katsif είπε:

Τι να συμβεί ρε φίλη?  Μην ανχωνεσαι και εκμεταλευσου την κοιλιά να περάσεις μπροστά στο τσεκ ιν.  Καλά υπάρχουν πτήσεις τέτοιες ώρες?  Βάρβαρο πολύ βάρβαρο! 

Επίσης εγώ προτιμώ δίδυμο καθότι είμαι Υδροχόος και ταιριάζουμε! 

Καλά δεν σας είπα τι έπαθα κοριτσιααααα 

Κράμπα στο δεξί κ@μέρι. Μην γελάτε.  Και ποναει. Τρεις μέρες τώρα το παθαίνω.  Φρικη

Κ@μερι εννοείς κωλομερι;;; χαχαχαχα  Μα κραμπα εκει;; να το πεις στο τέκνο.  Να σου δείξει μαλάξεις να κάνεις σπίτι  

Εγώ παθαίνω στην πατουσα πάλι.. .

@Aggeliki22 εμείς είμαστε Σκορπιοί και άντε κορίτσι δίδυμος είναι μια χαρά.  Αλλά αγόρι δίδυμος; θα πείσω τον γιατρό να γίνει 20/5 Θα είμαι 37+6. Την κόρη την γέννησα 37+3 .

Όσο για το ταξίδι υπομονή.. . Εμένα δεν μου επέτρεψε να ταξιδέψω.. Και ήταν να πάμε Κύπρο 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγ δεν εχω καποιο προβλημα υγειας.η εγκυμοσηνη μοα  χαρα για αυτο ...οκ με ειπε οτι ειναι λιγο παρακιδευμενο...ααλλα τι να κανουμε ..εμενα ο φοβος ειναι μην προκληθη κανενας τοκετος ..η κατι αλλο...αλλα ο γιατρος με καθυσηχασε ..ειπε οτι το εμβρυο ειναι βιωσιμο σε αυτην την εμβομαδα ..και επισης ειπε πιο γρηγορα ια φτασεις απο το αεροδρομιο νοσοκομειο παρα απο το σπιτι μ στο νοσκοκομειο εδω που ειμαι ...αυτα...καλημερα απο.μενα ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...