Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

Κορίτσια μόλις έκανα την πρώτη μου αγορά :-D πήρα 11 ζιπουνακια και 3 φορμακια από nextdirect!! 

(ο καθένας με τον πόνο του αλλά χάρηκα που επιτέλους πήρα κάτι για το μωρό) 

@mamSof πως πήγε το doppler? 

  • Μου αρέσει 2

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 21 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Έχω να κάνει πάνω από μήνα εξετάσεις.  Νομίζω 32 ήταν και σε μένα και πάω για καισαρική.  

Μια χαρά πας κ εσυ!ουρα έχω καιρό να κάνω εσύ?? λογικά αύριο που θα πάω θα  μου γράψει δεν μπορει...είχες καλη καισαρική? εννοώ είχες καλή εμπειρία?εγώ το θυμάμαι σαν όνειρο όλα πολύ καλα...κ μπορώ να πω ο πονος ελάχιστος.αυτην την κατάθλιψη τρεμω μόνο!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Melody90 είπε:

Μια χαρά πας κ εσυ!ουρα έχω καιρό να κάνω εσύ?? λογικά αύριο που θα πάω θα  μου γράψει δεν μπορει...είχες καλη καισαρική? εννοώ είχες καλή εμπειρία?εγώ το θυμάμαι σαν όνειρο όλα πολύ καλα...κ μπορώ να πω ο πονος ελάχιστος.αυτην την κατάθλιψη τρεμω μόνο!

Είχα πάει με πρόκληση στην κόρη μου. Και το πάλεψα 9 ώρες για φτ αλλά είχα 0 διαστολή.  Τελικά με πήγαν για καισαρική και γέννησα μέσα σε 10'. Σαν εμπειρία ήταν καλή.  Αλλά μετεγχειρητικα, ταλαιπωρήθηκα. Ήμουν συνολικά 4 μέρες νυστικη  (1 μέρα σχεδόν  πριν τον τοκετό και μετά άλλες 3... μέχρι να πάω τουαλέτα) ήμουν τελείως αδύναμη και τις πρώτες 2 μέρες δεν μπορούσα να σηκωθώ.  Καθιστή στο κρεβάτι και ασπριζαν όλα γύρω μου. Όμως μετά από 3 μέρες ήμουν οκ.  Ούτε πόνους ούτε πολλά λοχεια είχα. Λένε πάντως ότι τη 2η φορά είναι καλύτερα. 

Καισαρική θα κάνεις σωστα;

Εντωμεταξύ στο Ρέα έχει φοβερό φαγητό. Ξενοδοχειακού τύπου. πρωινό με τα πάντα όλα. (Νοσηλεύτηκα πολλές φορές πριν γεννήσω)  Και όταν γέννησα στο διπλανό κρεβάτι μια κοπέλα που γέννησε με φτ της έφερναν κάτι μακαρονάδες με κιμά κάτι κρέπες και γενικά 5 6 γεύματα την ημέρα και εγώ με την 3η κοπελα που γεννησαμε με κτ είχαμε φρικάρει..μας έφερναν τσάι μονο.


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Farmakotriftena είπε:

Είχα πάει με πρόκληση στην κόρη μου. Και το πάλεψα 9 ώρες για φτ αλλά είχα 0 διαστολή.  Τελικά με πήγαν για καισαρική και γέννησα μέσα σε 10'. Σαν εμπειρία ήταν καλή.  Αλλά μετεγχειρητικα, ταλαιπωρήθηκα. Ήμουν συνολικά 4 μέρες νυστικη  (1 μέρα σχεδόν  πριν τον τοκετό και μετά άλλες 3... μέχρι να πάω τουαλέτα) ήμουν τελείως αδύναμη και τις πρώτες 2 μέρες δεν μπορούσα να σηκωθώ.  Καθιστή στο κρεβάτι και ασπριζαν όλα γύρω μου. Όμως μετά από 3 μέρες ήμουν οκ.  Ούτε πόνους ούτε πολλά λοχεια είχα. Λένε πάντως ότι τη 2η φορά είναι καλύτερα. 

Καισαρική θα κάνεις σωστα;

Εντωμεταξύ στο Ρέα έχει φοβερό φαγητό. Ξενοδοχειακού τύπου. πρωινό με τα πάντα όλα. (Νοσηλεύτηκα πολλές φορές πριν γεννήσω)  Και όταν γέννησα στο διπλανό κρεβάτι μια κοπέλα που γέννησε με φτ της έφερναν κάτι μακαρονάδες με κιμά κάτι κρέπες και γενικά 5 6 γεύματα την ημέρα και εγώ με την 3η κοπελα που γεννησαμε με κτ είχαμε φρικάρει..μας έφερναν τσάι μονο.

Ναι θα κάνω καίσαρικη πάλι....τότε μπήκα προγραμματισμένη γιατί ο μικρός ζύγιζε πάνω από 4κιλα και έτσι το πήρα απόφαση με σύζυγο κ γιατρό να την κάνουμε.τωρα πάλι πάμε για παχουλουτσικο μωράκι οπότε δεν το συζήτησα καν για vbac.το μυστικό μετά την καισαρική είναι το περπάτημα!σου το λέω σαν νοσηλεύτρια χειρουργείου ...όσο πιο πολύ περπατάς τόσο λιγότερο θα πονάς μετεγχειρητικά κ θα ενεργηθεις (έτσι θα σε αφήσει ο γιατρός να φας αυτά τα υπέροχα φαγητά)εγώ έφαγα την επόμενη μέρα ήμουν κωλοφαρδη!το επιδόρπιο μου ήταν θυμάμαι σοκολατόπιτα!!!κόλαση....

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, nili είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!!

Σου εύχομαι υπομονή και κουράγιο και με το καλό να καλωσορίσεις το μωράκι σου σε λίγο καιρό! δύο μήνες έμειναν!!! Δεν ξέρω για τα όρια για να σου επιβεβαιώσω αλλά αν σου είπαν 135.. εγώ ψάχνω και στο ιντερνετ πολύ αλλά δεν ξέρω αν και αυτό βοηθάει τελικά η σε τρελαίνει πιο πολύ!

Εγώ είμαι στην αρχή ακόμα, δεν έχω ξεμπερδέψει καλά καλά με τις ναυτίες....

Καλώ τώρα να κλείσω ρβ στα πρωινά αλλά όλο μιλάει. ... Μου ειπαν και για τον Λάσκαρη καλά λόγια επίσης..

Όταν λες να παω στα πρωινά να τον βρω εννοείς με ραντεβού σωστά;

Επισης όταν λες σε παρακολουθούν στα πρωινά εννοείς ο Σούλος ή αυτόν τον βλέπεισ στα απογευματινά και στα πρωινά σε βλέπυν άλλοι; μπερδεύτηκα λίγο πως λειτουργεί...

 

Κι ο Λασκαρης επισης πολυ καλος...οχι ο σουλος με βλεπει και στα πρωινα...ισως πετυχεις πιο ευκολα το Λασκαρη....ειναι στην ιδια ομαδα με το Σουλο...νεοι και οι 2...και φιλοι...στα πρωινα δεν κλεινεις ραντεβου....μη παιδευεσαι στο τηλεφωνο...


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

16 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Ναι θα κάνω καίσαρικη πάλι....τότε μπήκα προγραμματισμένη γιατί ο μικρός ζύγιζε πάνω από 4κιλα και έτσι το πήρα απόφαση με σύζυγο κ γιατρό να την κάνουμε.τωρα πάλι πάμε για παχουλουτσικο μωράκι οπότε δεν το συζήτησα καν για vbac.το μυστικό μετά την καισαρική είναι το περπάτημα!σου το λέω σαν νοσηλεύτρια χειρουργείου ...όσο πιο πολύ περπατάς τόσο λιγότερο θα πονάς μετεγχειρητικά κ θα ενεργηθεις (έτσι θα σε αφήσει ο γιατρός να φας αυτά τα υπέροχα φαγητά)εγώ έφαγα την επόμενη μέρα ήμουν κωλοφαρδη!το επιδόρπιο μου ήταν θυμάμαι σοκολατόπιτα!!!κόλαση....

Μόλις τα κατάφερα να περπατήσω,  του έδωσα και κατάλαβε. Όλη την ώρα πάνω κάτω πηγαινα για να πάω τουαλέτα  (και να φάω επιτέλους)

Ποια βδομάδα διανύεις τώρα και πόσο ζυγίζει το μωρο; ούτε εγώ πάω για φτ.  Ψιλοφοβαμαι... Ίσως αν στη χώρα μας ήταν πιο διαδεδομένος αυτός ο τρόπος και οι γιατροί πιο εκπαιδευμένοι... Ο δικος μου δεν το συστήνει, αλλά μου είχε πει αν θέλω να το κάνω θα το δούμε αρκεί να τηρώ όλες τις προϋποθέσεις στο να γίνει... 

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια.πως τα πατε;

τι ωραια εσεις που κοντευετε.λιγο ακομα και θα εχετε τα μωρακια σας αγκαλια....

συγγνωμη αν σας κουραζω αλλα εχω εναν προβληματισμο και θα ηθελα τη γνωμη σας σαν πιο εμπειρες απο μενα.

προβληματιζομαι με τη συμπεριφορα του γιατρου μου τον τελευταιο μηνα.και δεν του εχω εμπιστοσυνη πια.που για μενα ειναι σημαντικο.παμε για υπερυχο και με ξεπεταει στα γρηγορα και δεν με ρωταει,ουτε μου εξηγει τιποτα.και οταν τον ρωταω δεν μου λυνει τις αποριες μου....και ζητησε και πολλα.να αλλαξω γιατρο τωρα;

και κατι αλλο.σε ποια εβδομαδα κανατε το doppler? 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Elena** είπε:

Καλησπερα κοριτσια.πως τα πατε;

τι ωραια εσεις που κοντευετε.λιγο ακομα και θα εχετε τα μωρακια σας αγκαλια....

συγγνωμη αν σας κουραζω αλλα εχω εναν προβληματισμο και θα ηθελα τη γνωμη σας σαν πιο εμπειρες απο μενα.

προβληματιζομαι με τη συμπεριφορα του γιατρου μου τον τελευταιο μηνα.και δεν του εχω εμπιστοσυνη πια.που για μενα ειναι σημαντικο.παμε για υπερυχο και με ξεπεταει στα γρηγορα και δεν με ρωταει,ουτε μου εξηγει τιποτα.και οταν τον ρωταω δεν μου λυνει τις αποριες μου....και ζητησε και πολλα.να αλλαξω γιατρο τωρα;

και κατι αλλο.σε ποια εβδομαδα κανατε το doppler? 

Έχω αλλάξει μέχρι στιγμής τρεις γιατρούς.  Αν δεν σου κάνει φυγε. Δεν υπάρχουν ντροπές σε αυτά. 

Ντοπλερ δεν έχω κάνει ακόμα αλλά νομίζω κάπου στην 33η εβδομάδα το κάνεις!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , katsif είπε:

Έχω αλλάξει μέχρι στιγμής τρεις γιατρούς.  Αν δεν σου κάνει φυγε. Δεν υπάρχουν ντροπές σε αυτά. 

Ντοπλερ δεν έχω κάνει ακόμα αλλά νομίζω κάπου στην 33η εβδομάδα το κάνεις!

Εγω το εκανα περιπου δν θυμαμαι καλα 30 εμδ. Με 31 ..εμ ..αλλα ισως το εκανε τοτε γτ ετοιμαζομουν για αεροπορικο ταξιδι??  Λες να ειναι λαθος ..και επρεπε να το ειχα κανει  πιο μετα??

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Aggeliki22 είπε:

Εγω το εκανα περιπου δν θυμαμαι καλα 30 εμδ. Με 31 ..εμ ..αλλα ισως το εκανε τοτε γτ ετοιμαζομουν για αεροπορικο ταξιδι??  Λες να ειναι λαθος ..και επρεπε να το ειχα κανει  πιο μετα??

Καλησπερα...και γω 31 με 32 θα παω...


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Elena** είπε:

Καλησπερα κοριτσια.πως τα πατε;

τι ωραια εσεις που κοντευετε.λιγο ακομα και θα εχετε τα μωρακια σας αγκαλια....

συγγνωμη αν σας κουραζω αλλα εχω εναν προβληματισμο και θα ηθελα τη γνωμη σας σαν πιο εμπειρες απο μενα.

προβληματιζομαι με τη συμπεριφορα του γιατρου μου τον τελευταιο μηνα.και δεν του εχω εμπιστοσυνη πια.που για μενα ειναι σημαντικο.παμε για υπερυχο και με ξεπεταει στα γρηγορα και δεν με ρωταει,ουτε μου εξηγει τιποτα.και οταν τον ρωταω δεν μου λυνει τις αποριες μου....και ζητησε και πολλα.να αλλαξω γιατρο τωρα;

και κατι αλλο.σε ποια εβδομαδα κανατε το doppler? 

Και εγώ θα έλεγα αν κάτι σε χαλάει ή δεν σε καλύπτει να αλλάξεις αν έχεις καλύτερη επιλογή... Doppler δεν έχω κλείσει ακόμα αλλά νομίζω ιδανικό είναι να γίνεται 32η-34η εβδομάδα... 


Link to comment
Share on other sites

Ιδανικό είναι όπως λεει και η @KarMar84 32 με 34 βδομάδες. Εγώ την έκανα προχθές οριακά. Όσο για την αλλαγή γιατρού,  ίσως δυσκολευτείς να βρεις γιατρό να σε αναλάβει τώρα στα τελειώματα.  Αν ψάξεις πάντως για νέο γιατρό,  τουλάχιστον να βεβαιωθείς ότι είναι καλός . Να πας σε κάποιον που έχει φίλη σου,  συγγενής σου...

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

..Καλησπερα κοριτσια!

Χθες εκανα το ντοππλερ, οντως στην 32η εβδομαδα - για την ακριβεια 31ε5η. Ο εμβρυολογος ειπε οτι ολα καλα φαινονται. Δεν βλεπει κατι να τον ανησυχει. Η εξεταση κρατησε το πολυ ενα 10λεπτο θα ελεγα. Τοσο κρατησε και σε σας; Η μπεμπα ειναι περιπου 1800 γρ., στο μεσο ορο σχολιασε ... και υπολογιζει οτι αν γεννηθει στις 40 εβδομαδες θα ειναι καπου στα 3600 γρ..

Σα να εχω λιγο βαρυνει αυτες τις μερες ... Τωρα θα κλεισω και ραντεβου με την γιατρο μου ... Θα το εκανα σημερα το απογευμα αλλα το ξεχασα ... Δεν ημουν και στην καλυτερη φαση μια που απο το πρωι ειμαι εξω και επεστρεψα σπιτι στις 4.30 ... και μετα ενιωθα και βαρια ... ειχα και ανεβασμενη τιμη σακχαρου λογω γευματος να υποθεσω ... πατατες και χαμπεργκερ ... και σα να χα μια υπνηλια ή να βγηκε ολη η κουραση ... Ειναι που κοιμηθηκα μονο 6 ωρες χθες ... Τελικα νομιζω οτι ενα 8ωρακι το χρειαζομαι ανετα!

Η καθεμια μας περιμενει διαφορετικα πραγματα απο τον γιατρο της αφου ειμαστε και διαφορετικοι ανθρωποι :) Ο γυναικολος χρειαζεται να σου εμπνεει μια επιστοσυνη ... Δεν ειναι σαν τον παθολογο που θα πας οταν εχεις ιωση να σου γραψει κατι ... που ακομη κι εκει ... εχει καποια σημασια να νιωθεις οτι ξερει ... Παθολογο εχω αλλαξει ... Αλλα γενικα δεν ειμαι πολυ των γιατρων ... και η αληθεια ειναι οτι δεν περιμενω και πολλα χαμογελα και οικειοτητα ... Αν σαν επαγγελματιας δεν σου εμπνεει εμπιστοσυνη ... ας αλλαξεις ... σημαντικο ειναι να νιωθεις ανετα στην γεννα σου. Απο την αρχη ομως ηταν ετσι και δεν σου απαντουσε στις ερωτησεις ή τωρα εγινε αυτο; Και ποσο να εξηγησει τα πραγματα; Μη νομιζεις οτι εχουν ιδεα τι εχουμε στο μυαλο μας ... Η καθεμια μας εχει τα δικα της, για αυτο οντως χρειαζεται εμεις οι εγκυες να κανουμε τις ερωτησεις μας! Οσο αφορα το οικονομικο ειναι παντα θεμα ... Παντως δεν θα εισαι ουτε η πρωτη ουτε η τελευταια που θα αλλαξεις γιατρο. Αποφασισε ομως γρηγορα γιατι οι μερες τρεχουν. Επισης να σκεφτεις οτι ενας γιατρος που για μενα ειναι ενταξει δεν σημαινει οτι ειναι και για σενα. Εχω φιλη που δεν ενιωσε ευχαριστημενη απο την δικη μου γιατρο, οχι για εγκυμοσυνη, για αλλο θεμα την επισκεφτηκε ... εγω παλι σε αναλογη περιπτωση δεν θα περιμενα κατι διαφορετικο απο αυτο που εκανε η γιατρος μου... κι εχω και αλλες φιλες και γνωστες που πηγαινουν στην ιδια με μενα και γεννουν με αυτην και ειναι ευχαριστημενες. Με το καλο το μπεμπακι Ελενα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Μόλις τα κατάφερα να περπατήσω,  του έδωσα και κατάλαβε. Όλη την ώρα πάνω κάτω πηγαινα για να πάω τουαλέτα  (και να φάω επιτέλους)

Ποια βδομάδα διανύεις τώρα και πόσο ζυγίζει το μωρο; ούτε εγώ πάω για φτ.  Ψιλοφοβαμαι... Ίσως αν στη χώρα μας ήταν πιο διαδεδομένος αυτός ο τρόπος και οι γιατροί πιο εκπαιδευμένοι... Ο δικος μου δεν το συστήνει, αλλά μου είχε πει αν θέλω να το κάνω θα το δούμε αρκεί να τηρώ όλες τις προϋποθέσεις στο να γίνει... 

Γεια σας κορίτσια... κουραστική μέρα σήμερα τώρα γύρισα από Σαλονίκη με τον άντρα μου!έκανα καρδιοτοκογράφημα στην κλινική και μετά πήγα από το γιατρό για να με δει κ να κάνει κ το ντοπλερ.λοιπον σήμερα είμαι 31 κ 6 ο μικρός είναι 2200 το μωρό είναι καλά.το καρδιοτοκογράφημα καλό κάνα 2 συσπασουλες ήπιες έδειξε..μου μετρανε κ πίεση 14 με 8...μετά από 5 λεπτά 13 με 7 κ μετά από άλλα 5 λεπτά 12 κ 6...???? ακόμα αναρωτιέμαι τι ήταν αυτό?εν τω μεταξύ στο διπλανό δωμάτιο γεννούσε μια κοπέλα μάλλον για αυτό αγχώθηκα εκείνη την ώρα λέει ο γιατρός.τωρα θα μετράω πίεση πρωί βράδυ μου είπε καλού-κακου.τωρα να σας πω γιατί αγχώθηκα.μου μέτρησε τράχηλο είναι 2,7 το όριο είναι 2,5 μου είπε ότι στα 2,5 βάζει τις κοπέλες στην κλινική!χέστηκα πάνω μου!τώρα πολύ ξεκούραση τίποτα από δουλειές κ ψώνια κ τέτοια κ θα παίρνω 6 Μαγνησία την ημέρα... στεναχωρέθηκα κορίτσια γιατί έχω κ τον μικρό στο σπίτι τον άντρα μου όλη μέρα να δουλεύει κ 0 βοήθεια...που να κάτσω αραχτη όλη μέρα μου λέτε?

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Γεια σας κορίτσια... κουραστική μέρα σήμερα τώρα γύρισα από Σαλονίκη με τον άντρα μου!έκανα καρδιοτοκογράφημα στην κλινική και μετά πήγα από το γιατρό για να με δει κ να κάνει κ το ντοπλερ.λοιπον σήμερα είμαι 31 κ 6 ο μικρός είναι 2200 το μωρό είναι καλά.το καρδιοτοκογράφημα καλό κάνα 2 συσπασουλες ήπιες έδειξε..μου μετρανε κ πίεση 14 με 8...μετά από 5 λεπτά 13 με 7 κ μετά από άλλα 5 λεπτά 12 κ 6...???? ακόμα αναρωτιέμαι τι ήταν αυτό?εν τω μεταξύ στο διπλανό δωμάτιο γεννούσε μια κοπέλα μάλλον για αυτό αγχώθηκα εκείνη την ώρα λέει ο γιατρός.τωρα θα μετράω πίεση πρωί βράδυ μου είπε καλού-κακου.τωρα να σας πω γιατί αγχώθηκα.μου μέτρησε τράχηλο είναι 2,7 το όριο είναι 2,5 μου είπε ότι στα 2,5 βάζει τις κοπέλες στην κλινική!χέστηκα πάνω μου!τώρα πολύ ξεκούραση τίποτα από δουλειές κ ψώνια κ τέτοια κ θα παίρνω 6 Μαγνησία την ημέρα... στεναχωρέθηκα κορίτσια γιατί έχω κ τον μικρό στο σπίτι τον άντρα μου όλη μέρα να δουλεύει κ 0 βοήθεια...που να κάτσω αραχτη όλη μέρα μου λέτε?

Καλημερα...με το καλο καλη μου.

Λοιπον επαθα το ιδιο...παω στο γιατρο πρωτη μετρηση πιεσης 14 με δεν θυμαμαι...δευτερη 11 με δεν θυμαμαι...Πριν την πρωτη μετρηση ειχα ζυγιστει...και ναι επαθα σοκ! Ισως αυτο να εφταιγε...

Επίσης ο τραχηλος δεν ειναι κακος αν μεινει σταθερός...εμενα πχ ειναι 3 απο τις 22 βδομαδες...παιρνω 3 μαγνησια και 3 ουτρο.

  • Χαχα 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...