Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 59 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Αχ τι τέλεια νέα!!!! Μπράβο κορίτσι μου❤️

      Την ανέβασα,αυτό είναι από την Τετάρτη,δλδ μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Εσενα είναι πιο έντονο? Μπορείς να το ανεβάσεις?

      Γιατί δε τη βλέπω??? Πάω στο προφίλ σου αλλά που είναι???? Γιατί το έχουν τόσο δύσκολο με τις φωτογραφίες?

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Λες να ανέβασες πίεση από το σοκ του ζυγισματος; 

Εμενα ο τράχηλος 3.3 και μου είπε καλός..

Τις μαλάξεις στα κωλομερια μη ξεχάσεις να τον ρωτήσεις να σου δείξει πως να τις κανεις.

 

Σιγουρα απο το ζυγισμα....τα ματια μου ετσουζαν...τα χερια μου ετρεμαν...κατα βαθος ηθελα μια ιον...

7 ώρες πρίν, mamSof είπε:

Καλημερα κοριτσια! Ομορφη Κυριακη να εχουμε ολες!

Πηγαμε χθες στο εξοχικο να παρουμε τα μωρουδιακα του μεγαλου και αλλα συναφη για την μπεμπα! Φορτωθηκε το αμαξι! Δεν ειχα ιδεα οτι ηταν τοσα πολλα τελικα! χαχα Για το 1ο τριμηνο εχω μια κουτα ικεα ρουχα! Βεβαια μεσα εκει εχω και τα μακρυμανικα που βαρεθηκα να ομολογησω να τα ξεχωρισω και τα πηρα ολα μαζι! Οταν ειναι να βαλω το πλυντηριο θα τα ξεχωρισω και τα υπολοιπα θα τα βαλω για επιστροφη! Αλλα τι πανα και κακο ειναι αυτο! χαχα! Πανες και πανακια! Η αληθεια βεβαια ειναι οτι στον γιο τα χρειαστηκα ολα μια που ειχε γοπ και τα καναμε ολα χαλια :) Θυμαμαι στρωναμε στον καναπε απο πισω που καθομουν και τον εβαζα να ρευτει!

Μελοντυ δεν ειναι ωρα για γενικες! Παρε γυναικα αν χρειαζεται τοσο να κανεις! Ο γιατρος σου σου ειπε ξαπλα! Οσο για το μεγαλο σου μπεμπακι θα κοιταξεις να κανεις απλα πιο ησυχα πραγματα μαζι του! Κριμα δεν ειναι να μπεις στην κλινικη και να σε χασει εντελως! Και ειναι λιγο νωρις για τις 32 εβδομαδες να γεννηθει το μωρο ... Περιμενε να μπεις στην 37η να ειναι τελειωμηνο! Ετσι μια φιλη νομιζε οτι δεν ειναι εγκυος γιατι ειχε καλη εγκυμοσυνη κι εκανε γενικη και τετοια σα να μην υπηρχε αυριο και γεννησε 35η εβδομαδα και κατι με το μωρο να μπαινει σε θερμοκοιτιδα στην ΜΕΝΝ για 10 μερες! Τωρα μια χαρα ειναι ολοι ... αλλα τοτε ηταν δραματικη η κατασταση που βιωναν! Δεν αξιζει για μενα τιποτα για να περασεις κατι τετοιο ... Δεν θα παθετε κατι με λιγο παραπανω σκονη ...

Οσο για τις κινησεις ... παρακαλω προσοχη παρα πολλη! Αν δειτε αλλαγη να ενημερωσε τον γιατρο σας και ας ειναι ολα καλα ... να πατε να δειτε οτι ειναι καλα! Νομιζω οτι αλλωστε θα σας το εχει πει και ο ιδιος οτι χρειαζεται να υπαρχει μια περιοδικοτητα ... Εγω γεννησα τον γιο με προκληση γιατι αυτη η περιοδικοτητα αλλαξε. Βεβαια ειχα μπει στον μηνα μου και μπορει απλα να ηταν και η ωρα και αυτος να ειχε εμπεδωθει ... γιατι οτι πηγα για 2η φορα για καρδιοτοκογραφο εκεινες τις μερες ... ειχαν πεσει οι παλμοι απο 160 σε 140 -φυσιολογικα πλαισια- ... αλλα εγω ειχα ηδη διαστολη 2! Ημουν δλδ σε φαση τοκετου .... Ολα καλα πηγαν για μας ... Αλλα εχω ακουσει αλλες ιστοριες που δεν εδωσαν και τοση σημασια και δεν ειχαν καλο τελος! Δεν ειμαστε για τετοιο τωρα με αυτες τις πολυτιμες κυησεις που εχουμε κι εχουμε κανει τοσο κοπο να φτασουμε ως εδω ... Για αυτο ακομη και χαζο να σας φαινεται να μιλατε!!!

32+1 πια σημερα ... μπηκα στην 33η εβδομαδα .... αλλες 4 μου εμειναν και μετα ειμαι στο περιμενε ... ποτε θα ερθεις μπεμπα :) Περνα τελικα γρηγορα ο καιρος ... Κι ευτυχως που ειναι και καλος κι εχει και ηλιο...

Απο σειρες τωρα βλεπω το The Colony .... αυτο το netflix πολυ με εχει βολεψει πρεπει να ομολογησω! Στην τηλεοραση βλεπω το Grey's Anatomy ... και ψαχνω να δω που θα δω το The Handmaid's tale ... μου αρεσε κι εμενα αυτη η σειρα ... με το τρειλερ δειχνει οτι ο 2ο κυκλος θα εχει συγκλονιστικος!

Οσο αφορα το μπλεξιμο με βελονακι που ασχολουμαι, τελειωσα χθες μια κουβερτα που αρεσε τελικα πολυ στον γιο ... Τον χειμωνα να δουμε ποιος θα την πρωτοχαρει ... Ειναι ειτε παιδικη ειτε για να καθεσαι στον καναπε και να σκεπαζεσαι λιγο. Το απολαυσα αυτο το project ειναι αληθεια ... Μου αρεσε το σχεδιο και το νημα και το χρωμα αυτου ... Τωρα εχω να τελειωσω μια βρεφικη κουβερτουλα που κανω για την μπεμπα της ξαδερφης μου που εχουμε μαζι ΠΗΤ ... Δεν της εχω πει κατι, θα ειναι εκπληξη, οποτε ελπιζω να της αρεσει .... Ειναι με νημα βαμβακερο σε 2 χρωματα και τετραγωνη σε σχημα θα βγει γυρω στο 1μχ1μ. Και μετα εχω και για τη συννυφαδα μου που περιμενει τελος Αυγουστου αγορακι να κανω μια αλλα θα ειναι λιγο πιο απλη μια που δεν ξερω τι θα πρωτοπρολαβαινω πια .... Τι κανετε με τα χομπυ σας;

 

 

Βγηκε ο 2ος κυκλος?

Δεν νομιζω...ειναξ οντως φανταστικη σειρα.

Και μεις νετφλιξ!

  • Χαχα 2

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, KarMar84 είπε:

Ωραία! Κοριτσάκι είναι! 

Αντε ωραία με το καλό... θυμάμαι όταν ήμουν έγκυος στον πρώτο μου γιο είχε μόλις γεννήσει η συνυφαδα μου κοριτσακι η μικρή ήταν κάτι ημερών θυμάμαι κ ήθελα κ εγώ η έρημη να μάθω να αλλάζω πάνα σαν πρωτάρα που ήμουν.... ανοίγω κ εγώ την πάνα κ κοντεψα να πάθω καρδιακό επεισόδιο!η μικρή ειχε αιματακι στην πανα....φώναξα με τρόπο την μαμά της για να μην τρομάξει και καλά κ αυτή ξεκαρδιστηκε στο γέλιο λέγοντας ότι η μικρή έχει κάτι σαν περίοδο κ αυτό είναι από τις ορμόνες που πέρασαν από την μάνα στην κόρη....εεεεε????????εγω η αγορομανα μόνο από τσουτσουνια ξέρω!!!μόνο αυτό να σου πει ο παιδίατρος πριν γεννήσεις αν δεν το ξες φτάνει! χαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, KarMar84 είπε:

Ναι το πρώτο μου :-D άρα να πάω όταν με το καλό μπω στον 9ο ε;  σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες! 

Θα γεννήσεις σε ιδιωτικό ή δημοσιο; στο ιδιωτικό κορίτσια σε βομβαρδίζουν με κάρτες παιδιάτρων  και προσωπικά δεν μου άρεσε αυτό. Εγώ έχω πολύ καλό παιδίατρο.  Τον αγαπώ!! Και μου τον είχε συστήσει φιλη μου που είναι διευθύντρια σε νηπιαγωγείο.  Ευτυχώς μου βγήκε πολύ καλός! Πάντως σίγουρα και αυτό το θέμα θέλει αρκετό ψάξιμο και ο πιο ασφαλής τρόπος είναι να ψάξεις αρχικά για παιδίατρο που τον έχει φιλη/ος  ή συγγενής και είναι ικανοποιημένοι.  Το χειρότερο που κάνουν παιδίατροι και με εκνευρίζουν είναι που συστήνουν συγκεκριμένες μάρκες και συγκεκριμένα σκευάσματα  (τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια) ο δικός μου δεν το έκανε ποτέ.  Δεν ξέρω αν είναι λόγω του επαγγέλματος μου αλλά πιστεύω πως γενικά δεν είναι από αυτούς που κάνουν κονέ με εταιρίες. 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Αντε ωραία με το καλό... θυμάμαι όταν ήμουν έγκυος στον πρώτο μου γιο είχε μόλις γεννήσει η συνυφαδα μου κοριτσακι η μικρή ήταν κάτι ημερών θυμάμαι κ ήθελα κ εγώ η έρημη να μάθω να αλλάζω πάνα σαν πρωτάρα που ήμουν.... ανοίγω κ εγώ την πάνα κ κοντεψα να πάθω καρδιακό επεισόδιο!η μικρή ειχε αιματακι στην πανα....φώναξα με τρόπο την μαμά της για να μην τρομάξει και καλά κ αυτή ξεκαρδιστηκε στο γέλιο λέγοντας ότι η μικρή έχει κάτι σαν περίοδο κ αυτό είναι από τις ορμόνες που πέρασαν από την μάνα στην κόρη....εεεεε????????εγω η αγορομανα μόνο από τσουτσουνια ξέρω!!!μόνο αυτό να σου πει ο παιδίατρος πριν γεννήσεις αν δεν το ξες φτάνει! χαχαχα

Αληθεια τωρα ???? Σοβαρα μιλας ....πρωτη φορα το ακουω αυτο ...καθως και εγω γνωριζω μονο απο τσουτσουνι χαχαχχαχαχα

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

@Melody90 αλήθεια λες;;; Δεν το έχω ακούσει ποτέ ξανά!! Και εγώ σκεφτόμουν ότι αν είχα αγοράκι θα είχα μεγάλο θέμα με το "άνοιγμα" και το καθάρισμα του τσουτσουνιου ενώ με το κορίτσι είναι όλα απλά σε αυτό το θέμα χαχα 

@Farmakotriftena σε δημόσιο θα γεννησω που μου είπαν ότι δεν φερνεις δικό σου παιδίατρο αλλά επειδή θα χρειαστώ μετά έχω καταλήξει από γνωστές σε δύο γυναίκες και λέω στην μία να πάω πριν γεννησω να κάνω μια επαφη και η άλλη είναι η διευθύντρια της παιδιατρικης στο νοσοκομείο που θα γεννησω πρώτα ο Θεός... 


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Σιγουρα απο το ζυγισμα....τα ματια μου ετσουζαν...τα χερια μου ετρεμαν...κατα βαθος ηθελα μια ιον...

Βγηκε ο 2ος κυκλος?

Δεν νομιζω...ειναξ οντως φανταστικη σειρα.

Και μεις νετφλιξ!

Ο 2ος κυκλος βγαινει στις 27 ή 29 Απριλιου! Αλλα δεν ξερω που να το βρω να τον δω :) χαχα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Λες να ανέβασες πίεση από το σοκ του ζυγισματος; 

Εμενα ο τράχηλος 3.3 και μου είπε καλός..

Τις μαλάξεις στα κωλομερια μη ξεχάσεις να τον ρωτήσεις να σου δείξει πως να τις κανεις.

 

Κακούργα κοροιδευεις ε? Μου περάσανε τα κωλομέρια χαχαχαχαχαχα

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Οσο αφορα τον παιδιατρο ... στην γενικη κλινικη Θεσσαλονικης που γεννησα εγω ... στην γεννα ηταν μεσα ενας παιδιατρος που μας εκανε μετα μια πρωτη ενημερωση και μας εδωσε την καρτα του αν θελαμε να παμε σε αυτον ... κατι που εμεις καναμε και ειμαστε ευχαριστημενοι. Ελπιζω τωρα και σε αυτη την γεννα να ειναι ο ιδιος .. μια που γνωριζομαστε ... Αλλα και να μην ειναι δεν θα παμε σε αλλον την μπεμπα αλλα σε αυτον. Μου αρεσει που ειναι χαλαρος και δεν σε αγχωνει ... Δεν δινει φαρμακα αν δεν χρειαζεται ... Οσο θηλαζε ελεγε οτι καλο ηταν και οταν σταματησα ειπε οτι δεν πειραζει οπως νιωθω εγω ... και το γαλα της φορμουλας ενταξει ειναι ... Μας εξηγουσε οτι θελαμε και γενικα μας ενημερωνε ... κρατουσε αυτη η επισκεψη και μια ωρα ... που εγω δεν μπορω πολλα πολλα :) χαχα! Η αληθεια ειναι οτι προτεινε ρυζαλευρο για πρωτη εισαγωγη ή δευτερη ... δεν θυμαμαι καλα .... αλλα δεν σκαω για αυτα ... Ελεγε να μην δωσουμε κατι για κολικους και ειναι φυσοιλογικο να εχουν τα μωρα ... να μην δωσουμε αλλο γαλα ... εμεις παλι διναμε αλλα δεν το ειπαμε :) Και παντα σηκωνε τηλεφωνα και μας εβλεπε ΣΚ στο ιατρειο του μεχρι μην πω και το 2ο ετος για να μην εχει πολυ κοσμο ... Και την μια φορα, στα 4, που ο μικρος ηταν πολυ αρρωστος πηρε τηλεφωνο την επομενη να ρωτησει πως ειναι! Γενικα ειμαι ευχαριστημενη. Νομιζω οτι την δουλεια του την κανει καλα ... τωρα αν χρειαζομαι καποια αλλη ειδικοτητα γιατρου για να μου πει για κατι αλλο εγω χρειαζεται να ψαξω και να μην τα περιμενω ολα απο τον παιδιατρο ... πχ αναπτυξιολογο, αλλεργιολογο, οφθαλμιατρο κτλ...  Ακομη και αν θελω κατι πιο ειδικο στην διατροφη ας απευθυνθω σε παιδοδιατροφολο! Εσεις τι νομιζετε;

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ στην κόρη μου ειχα κανει μια ερευνα αγοράς για παιδίατρο αλλά επειδή γεννουσα αυγουστο οι περισσότεροι έλειπαν σε διακοπές.  Τελικά η μικρή δυστυχώς χρειάστηκε να ξαναμπεί στο μαιευτήριο για ίκτερο και ο παιδίατρος της εντατικής μου έκανε πολύ καλή εντύπωση και τον κράτησα.  Είναι τελικά ποιος θα σου κανει το κλικ. 

Εγώ κορίτσια τις τελευταίες δύο μέρες περνάω μια κρίση γερή.  Αν δεν είχα απολυθεί τώρα θα έπαιρνα την άδεια μου και μου έχει στοιχίσει πολύ.  Δεν μπορώ και το καθίσιο άλλο έχω φρικάρει,  αισθάνομαι και σαν δουλαρα, πλυστρα κτλ και φρικάρω.  Θα το ξεπεράσω όμως τώρα που θα πάω στο μωρο, μην τα λέμε πάλι εεεεεεεε

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες και καλή εβδομάδα!! 34 μέρες για το μωρό λέει η εφαρμογή μου πφφφφφ εντάξει λίγη χαρά την ένιωσα αλλά όταν γράψει 4 μέρα για το μωρό θα ανοίξω σαμπάνιες!

Πάντως κοριτσια μου περα απο την πλακα μου έχει κοπεί η όρεξη. Με τόσους πόνους και γοπ που όρεξη... Ούτε για φαγητό ούτε για τίποτα δεν έχω όρεξη. Βρε @katsif που ειναι αυτο το τεκνό; μπας και πάω από κει και δω μια άσπρη μέρα; ο δικός μου γιατρός κορίτσια είναι πραγματικά ίδιος ο σρεκ.  Το κινούμενο σχέδιο. Απλά έχει κανονικά αφτιά και δεν είναι πράσινος.  Κατά τα άλλα είναι ολοιδιοι.  Αφού όταν γέννησα την 1η μέρα το σχολιαζαμε με την κολλητή μου και υπεφερα γιατί γελούσα και πονούσα από τα ράμματα. 

  • Χαχα 3

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 ώρες πρίν, KarMar84 είπε:

@Melody90 αλήθεια λες;;; Δεν το έχω ακούσει ποτέ ξανά!! Και εγώ σκεφτόμουν ότι αν είχα αγοράκι θα είχα μεγάλο θέμα με το "άνοιγμα" και το καθάρισμα του τσουτσουνιου ενώ με το κορίτσι είναι όλα απλά σε αυτό το θέμα χαχα 

@Farmakotriftena σε δημόσιο θα γεννησω που μου είπαν ότι δεν φερνεις δικό σου παιδίατρο αλλά επειδή θα χρειαστώ μετά έχω καταλήξει από γνωστές σε δύο γυναίκες και λέω στην μία να πάω πριν γεννησω να κάνω μια επαφη και η άλλη είναι η διευθύντρια της παιδιατρικης στο νοσοκομείο που θα γεννησω πρώτα ο Θεός... 

Χαχα είδες?κ εγώ ειχα ψιλοφρικαρει...δεν είναι ποτέ αργά για να μάθεις!κ από τσουτσουνια ακομα ..που ξες το επόμενο μπορεί να είναι αγορακι;-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

@Farmakotriftena, εμένα η εφαρμογή λέει πάλι 54 μέρες και μου φαίνονται λίγες! χαχα! Ασε που εχω ενα αγχος οτι θα γεννησω μολις μπω στον μηνα μου .... Και ο μπαμπας μου 2-16/5 θα κατεβει στον αδερφο μου και να δω αν γινει τοτε τι θα προλαβω με τον αντρα μου και τον μπομπιρα που εχουμε! Θα γελαει και το παρδαλο κατσικι που λενε! Ακομη δεν εχω φτιαξει ενα κρεβατακι να κοιμηθει η μπεμπα για τετοιο ενδεχομενο ... θελω να το φτιαξει ο μπαμπας μου πριν φυγει γιατι τα χερια του καλου μου δεν πιανουν ...

Εχω μαθει τι χρειαζεται για την αδεια κυησης αλλα ακομη να κανω κατι ... Εχω τοσα αλλα να κανω στην πραξη και που κουβαλω στο μυαλο μου ... Δεν τελειωνουν ποτε! Ωχ ωχ ...

Να δω ... θα θυμηθω να παρω τηλεφωνο στην γυναικολογο σημερα; χαχα!

Μου αρεσει παντως που επιτελους ηρθε η ανοιξη ... Καιρος να μαζεψω και το παπλωμα γιατι πια το βραδυ σκαω!

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

@Farmakotriftena, εμένα η εφαρμογή λέει πάλι 54 μέρες και μου φαίνονται λίγες! χαχα! Ασε που εχω ενα αγχος οτι θα γεννησω μολις μπω στον μηνα μου .... Και ο μπαμπας μου 2-16/5 θα κατεβει στον αδερφο μου και να δω αν γινει τοτε τι θα προλαβω με τον αντρα μου και τον μπομπιρα που εχουμε! Θα γελαει και το παρδαλο κατσικι που λενε! Ακομη δεν εχω φτιαξει ενα κρεβατακι να κοιμηθει η μπεμπα για τετοιο ενδεχομενο ... θελω να το φτιαξει ο μπαμπας μου πριν φυγει γιατι τα χερια του καλου μου δεν πιανουν ...

Εχω μαθει τι χρειαζεται για την αδεια κυησης αλλα ακομη να κανω κατι ... Εχω τοσα αλλα να κανω στην πραξη και που κουβαλω στο μυαλο μου ... Δεν τελειωνουν ποτε! Ωχ ωχ ...

Να δω ... θα θυμηθω να παρω τηλεφωνο στην γυναικολογο σημερα; χαχα!

Μου αρεσει παντως που επιτελους ηρθε η ανοιξη ... Καιρος να μαζεψω και το παπλωμα γιατι πια το βραδυ σκαω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια όσες έχετε ήδη παιδί με τον θηλασμό τα καταφερατε; Εγώ στην κόρη μου όχι τόσο καλά. Δεν μου έδειξαν δεν τα κατάφερα είχα πληγές κτλ ... προς το τελος την έβαζα στο στήθος πιο πολύ για συναισθηματικούς λόγους πάρα ότι θηλαζε εν τέλει.  Τώρα εδώ αναρωτιέμαι αν θα τα καταφέρω.  Πάντως το στήθος μου δεν έχει καμία σχέση με.την 1η εγκυμοσύνη.  Στην 1η είχε μεγαλώσει πάρα πολύ. Από 2 είχα φτάσει 5 νούμερο.  Βέβαια διάβασα ότι συμβαίνει αυτό σε επόμενη κύηση. 

@mamSof γιατι εχεις αυτο το άγχος; θύμισέ μου γιατι ειμαστε πολλες και μπερδευομαι, με καισαρικη πας κι εσυ; τον γιο πότε τον γέννησες; 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα...κάναμε ντόπλερ τη Παρασκευή...μια χαρά η μπουμπού  2125 περίπου ολά καλά ...αιματολογικό τσεκ απ αναμενόμενο με αιματοκρίτη στο 32...πίεση χαμηλή έως και πεθαμένου....βλέπω και 8.5 με 4,8...

οι ορμόνες μου έκαναν παρτυ τη προηγουμενη εβδομάδα....ήθελα να κλαίω όλη μερα...είχα μια ανησυχία...αίσθημα ταχυκαρδίας  80 με 85 παλμούς που για μένα είναι ανεβασμένοι αλλά ενίωθα μεγαλύτερη ένταση...

 

αυτή τη βδομάδα προσπαθω να ηρεμήσω...εχω και το ζάχαρο που προσπαθω να το κρατάω στα όρια βέβαια....και με ζορίζει πολύ

 

με το θηλασμό τα κατάφερα αμέσως και στα 3 προήγουμενα παιδιά...το μυστικό είναι το μωρό στο βύζι το πρώτο 20ημερο για να εδραιωθεί ο θηλασμό

 

το πρόβλημα ήταν που γύριζα στη δουλειά πολύ νωρίς και αναγκαστικά σιγά σιγά τον κόβαμε τον θηλασμό...

 

δουλεύω ακόμα το 8ωρο μου...θα κάτσω μόλις μπω στο μήνα μου....

 

αυτό με το κόκκινο χρώμα στα ούρα μου το έκανε και η κόρη και ο γίος...από ορμόνες δικές μου....όταν ήταν νεογέννητα στο μαιευτήριο και άλλαζα πάνα στο μαιευτήριο

  • Μου αρέσει 2

Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...