Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Eflenew είπε:

      Εγώ νόμιζα το εξωμητριο δίνει πολύ υψηλές τιμές στη χοριακη. Αλλά ο γιατρός ξερει καλύτερα. Μακάρι να μηδενιστεί άμεσα...

      Εγώ πάλι δεν έχω ιδέα από εξωμητρια κύηση και λόγω του ότι έχω κλειστές σάλπιγγες, πιστευα πως είναι αδύνατον να μου συμβεί.Ο γιατρός είπε πως το έμβρυο κινείται και προσπαθεί να κολλήσει κάπου,οπότε υπάρχει πιθανότητα να πάει στη σάλπιγγα..Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο,μιλάμε για την υπέρτατη γκαντεμια

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα...εχει καμια πονακια περιοδου?

Με ειχε πιασει και πριν 2-3 βδομαδες και εχω παλι...δεν πετρωνει η κοιλια ή κατι τετοιο απλα νιωθω πονακια περιοδου...

Οταν την πρωτη φορα το ειπα στον ντοκτορα ειπε ντεπον. Αυτο εκανα και τωρα αλλα ανησυχω...δεν ειναι παραλογο να εχω απο τωρα???

πρίν από 20 λεπτά , katsif είπε:

Έκλεισα και Ντοπλερ στις 7 Μαΐου. ... Αντε να δούμε! 

Ρε κορίτσια πολύ ζέστη πω πωωωωωω

Ποση ζεστη?!?

Και γω δεν αντεχω...για ολα γκρινιαζα τωρα γκρινιαζω και γι αυτο...ο κακομοιρης ο αντρας μου.


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, katsif είπε:

Λες να είναι κορίτσι? ?????!!!!!

Έχω πάντως αγωνία κι εγώ μαζί σου να ξέρεις!!:-P:-D

@iwanna24 είμαστε οι γκρινιαρες της παρέας εμείς. Κι εγώ τώρα γκρινιάζω και γι'αυτό.. . Επίσης εγώ έχω πόνους περιόδου. Έχω από την 27η βδομάδα περίπου.  Όχι κάθε μέρα αλλά αρκετά  συχνά! Δεν είναι κάτι.  Αν δεν τους έχεις δηλαδή συνέχεια και έντονους. 

Κορίτσια κάποιες είμαστε οι επόμενες του μήνα και οι υπόλοιπες οι αμέσως επόμενες.  Το έχετε συνειδητοποιήσει; βέβαια ακόμα μακρινό μου φαίνεται εμένα αλλά ίσως φταίει η αγανάκτησή μου γι'αυτό! 

@fani_ @aspa80 @Aggeliki22 είμαστε αρχές αρχές Ιουνίου.  Διόλου απίθανο να γεννήσεις τέλη του άλλου μήνα!!

Ιωάννα ποτε είσαι εσυ; γιατί δε σε έχουν στη λίστα.  

  • Χαχα 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Έχω πάντως αγωνία κι εγώ μαζί σου να ξέρεις!!:-P:-D

@iwanna24 είμαστε οι γκρινιαρες της παρέας εμείς. Κι εγώ τώρα γκρινιάζω και γι'αυτό.. . Επίσης εγώ έχω πόνους περιόδου. Έχω από την 27η βδομάδα περίπου.  Όχι κάθε μέρα αλλά αρκετά  συχνά! Δεν είναι κάτι.  Αν δεν τους έχεις δηλαδή συνέχεια και έντονους. 

Κορίτσια κάποιες είμαστε οι επόμενες του μήνα και οι υπόλοιπες οι αμέσως επόμενες.  Το έχετε συνειδητοποιήσει; βέβαια ακόμα μακρινό μου φαίνεται εμένα αλλά ίσως φταίει η αγανάκτησή μου γι'αυτό! 

@fani_ @aspa80 @Aggeliki22 είμαστε αρχές αρχές Ιουνίου.  Διόλου απίθανο να γεννήσεις τέλη του άλλου μήνα!!

Ιωάννα ποτε είσαι εσυ; γιατί δε σε έχουν στη λίστα.  

Τι να συνειδητοποιησουμε φιλεναδααααααα άσε πως περνάει ο καιρός.....

Να πανε ολα καλα και μια μια να στέλνει γέννησα αααααααα! !!!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μόλις γύρισα από τον γιατρό! Όλα καλά μου είπε, υγιέστατο, ο πλακουντας αγεραστος, τα αμνιακα μια χαρά και το βάρος 1780...  είδαμε και τα μαλλιά της :? ντοπλερ είπε να μην κάνω γτ μου κάνει αυτός κάθε φορά... Και επίσης σιγά σιγά θέλουμε να νιώθω πετρώματα λέει σε διάφορα σημεία της κοιλιάς... 

  • Μου αρέσει 3

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , KarMar84 είπε:

Κορίτσια μόλις γύρισα από τον γιατρό! Όλα καλά μου είπε, υγιέστατο, ο πλακουντας αγεραστος, τα αμνιακα μια χαρά και το βάρος 1780...  είδαμε και τα μαλλιά της :? ντοπλερ είπε να μην κάνω γτ μου κάνει αυτός κάθε φορά... Και επίσης σιγά σιγά θέλουμε να νιώθω πετρώματα λέει σε διάφορα σημεία της κοιλιάς... 

Εγώ τα νιώθω συνέχεια αυτά τα πετρώματα... Κ ανησυχώ λίγο.. 34+1 σήμερα. Η κοιλιά μου μικρή μεν αλλά όλη προς τα κάτω! Κ Επίσης νιώθω το μωρό να έχει εμπεδωθεί, με πιέζει αφόρητα στην ουροδόχο κύστη, σαν να έχω συνεχώς την ανάγκη να πάω τουαλέτα.. Κ από κινητικότητα πάμε πολύ καλά, δυνατή η μικρή :cool:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , annaefin είπε:

Εγώ τα νιώθω συνέχεια αυτά τα πετρώματα... Κ ανησυχώ λίγο.. 34+1 σήμερα. Η κοιλιά μου μικρή μεν αλλά όλη προς τα κάτω! Κ Επίσης νιώθω το μωρό να έχει εμπεδωθεί, με πιέζει αφόρητα στην ουροδόχο κύστη, σαν να έχω συνεχώς την ανάγκη να πάω τουαλέτα.. Κ από κινητικότητα πάμε πολύ καλά, δυνατή η μικρή :cool:

Από ότι κατάλαβα αυτό που έχει σημασία είναι να μη συνοδεύονται από πόνο τα πετρώματα αλλιώς καλά είναι τα θέλουμε... Και εμένα κατέβηκε αυτή τη βδομάδα η κοιλιά αλλά δεν μου είπε ακόμα ότι έχει εμπεδωθει απλά ότι δεν πρόκειται να ξαναγυρισει ανάποδα... 


Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Έχω πάντως αγωνία κι εγώ μαζί σου να ξέρεις!!:-P:-D

@iwanna24 είμαστε οι γκρινιαρες της παρέας εμείς. Κι εγώ τώρα γκρινιάζω και γι'αυτό.. . Επίσης εγώ έχω πόνους περιόδου. Έχω από την 27η βδομάδα περίπου.  Όχι κάθε μέρα αλλά αρκετά  συχνά! Δεν είναι κάτι.  Αν δεν τους έχεις δηλαδή συνέχεια και έντονους. 

Κορίτσια κάποιες είμαστε οι επόμενες του μήνα και οι υπόλοιπες οι αμέσως επόμενες.  Το έχετε συνειδητοποιήσει; βέβαια ακόμα μακρινό μου φαίνεται εμένα αλλά ίσως φταίει η αγανάκτησή μου γι'αυτό! 

@fani_ @aspa80 @Aggeliki22 είμαστε αρχές αρχές Ιουνίου.  Διόλου απίθανο να γεννήσεις τέλη του άλλου μήνα!!

Ιωάννα ποτε είσαι εσυ; γιατί δε σε έχουν στη λίστα.  

1 Ιουλιου!

Αν και ο γιατρος λεει μεχρι 20 Ιουνιου. Ξερω γω?!?

Ο εμβρυολογος ειπε 27 Ιουνιου...οτι να ναι εν ολιγοις.

Γκρινιαζω απεριοριστα. Μονιμα. Για ολα. Δεν με αντεχω ουτε γω...και εννοειται μετραω και κοβω μερες!

 

  • Χαχα 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

@iwanna24 καλύτερα βρε συ 27/7 τουλάχιστον να βγει καρκίνος. Θα γκρινιάζει βέβαια κι αυτό σαν κ σένα αλλά απ'το δίδυμος..  πλάκα κάνω! Γερά να'ναι κι ας βγουν και διδυμακια...

@annaefin ποσών εβδομάδων είσαι σήμερα; λες να έχει εμπεδωθει; όταν εμπεδωθεί μετράμε αντίστροφα για τοκετο; είναι δλδ δείγμα ότι έρχεται το μωρο; κι εμένα είναι χαμηλά πλέον αλλά μου είπε ο εμβρυολογος ότι δεν έχει εμπεδωθεί ακόμα. Όταν γίνει θα το καταλάβω που θα θέλω να πηγαίνω τουαλέτα όλη την ώρα. Όπως λες εσύ δλδ.  Πόσες φορές σηκώνεσαι τη νύχτα; 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πλέον το χειρότερο είναι η μέρα και όχι η νύχτα, όπως τον προηγούμενο καιρό.. τη μέρα μπορεί και ανά μισάωρο.. Και είναι αυτή η αίσθηση ότι κάτι έχει πέσει πάνω στην κύστη και την πιέζει. Η νύχτα είναι κάπως πιο υποφερτή πια, άλλες φορές στο 3ωρο άλλες στο 6ωρο, αναλόγως και πόσα υγρά έχω πιει πριν κοιμηθώ. Πάντως τα πετρώματα αν και αρκετά δεν συνοδεύονται από πόνο (ευτυχώς). Μόνο εχτές το απόγευμα είχα μια έντονη δυσφορία, σαν να ήταν βαριά η κοιλιά μου και δεν μπορούσα να κάνω τπτ. Βέβαια είχα κουραστεί κάπως, περπάτημα, παραλία, ήλιος, ζέστη, οδήγησα και το σκούτερ, μετά το αμάξι, ταλαιπωρήθηκα μάλλον. Σήμερα βγαίνει ο άντρας μου απ την υπηρεσία οπότε επιστρέφω στην ηρεμία! Δεν είμαστε για πολλά πολλά πια!!! Οποτε ξεκίνησα ένα μυθιστόρημα εχτές το βράδυ για να με κρατήσει γιατί τα τελευταία χρόνια το είχα ρίξει σε επιστημονικά, ψυχολογίας/παιδαγωγικά και ενώ ήταν ευκαιρία να τελειώσω 2-3 που έχω ξεκινησει, δεν έχω βρει όρεξη! Οπότε είπα να επιστρέψω μετά από 8 χρόνια στο ελαφρύ μυθιστόρημα  (απ' το τίποτα σιγουρα καλύτερο!!) Λευκή ορχιδεα λοιπόν, καλό φαίνεται ως τώρα..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Εγώ απο πετρώματα δεν έχω πολυκαταλάβει τπτ..μήπως πρέπει να ανησυχήσω;;;

Απο βάρος πάλι..τι πράγμα είναι αυτό..δεν έχω κουράγιο και όρεξη για τπτ.. μέσα στο σπίτι θέλω να αράζω..πρέπει να κάτσω κι εγώ να διαβάσω @annaefin κανένα μυθιστόρημα να περάσει η ώρα..παλιά ημουν βιβλιοφάγος..τώρα έχω να πιάσω λογοτεχνικό βιβλίο απο πέρσι το καλοκαίρι..μάλλον παίζει ρόλο οτι έκαψα εγκεφαλικά κύτταρα και με το μεταπτυχιακό πέρσι και που ορεξη να ξαναπιάσω βιβλίο στα χέρια μου..αν έχεις να προτείνεις κανένα βιβλιαράκι πες μου!! Επίσης πως τα κατάφερες βρε θηρίο και οδήγησες και το σκούτερ; να προσέχεις και όσο μπορείς απέφυγε την οδήγηση.. ! εγώ πριν κανα δυο βδομάδες σταμάτησα να παίρνω το αυτοκίνητο..με το ζόρι!! το βλέπω παρκαρισμένο και θέλω να το πάρω να πάω μια βόλτα βρε αδερφέ..αλλα πουυυ...:/

Ταλαιπωρείται καμια άλλη με αιμορροΐδες;; και εάν ναι πως την παλεύετε;;; τα χω δει όλα κορίτσια αυτες τις 2 εβδομάδες..πάνω που είχαν αρχίσει να υποχωρούν, χειροτέρεψε η κατάσταση..όσο μεγαλώνει και το μωρό και η πίεση προς τα κάτω..ένα χάλι...έπεσε στα χέρια μου ένα δείγμα της frezyderm που είναι για αυτο το σκοπό..λέω να το δοκιμάσω μηπως κάνει δουλειά..γιατί εάν από τώρα είμαι χάλια τι θα γίνει μετά τη γέννα;;;;;;; :?

Επίσης για κάποιο λόγο πιστεύω θα έρθει νωρίτερα ο μικρός..αλλά απο την άλλη λένε ότι οι πρωτότοκες παίρνουν όλο τον 9ο..εσείς τι λέτε;;

αν πάρω όλο τον 9ο θα βγεί 4 κιλά το παιδί...εκτός εάν έχει τόσο φοβερή απόκλιση ο υπέρηχος..

Αχ βρε κορίτσια πως περνάει ο καιρός έτσι... από τη μία μου φαίνεται μακρινό ακόμα..από την άλλη πότε κάναμε β' επιπέδου πότε καμπύλη, πότε doppler..θα περάσει νεράκι ο καιρός πιστεύω...

Καλό Σαββατοκύριακο σε όλες!!

 

 


tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Farmakotriftena είπε:

@iwanna24 καλύτερα βρε συ 27/7 τουλάχιστον να βγει καρκίνος. Θα γκρινιάζει βέβαια κι αυτό σαν κ σένα αλλά απ'το δίδυμος..  πλάκα κάνω! Γερά να'ναι κι ας βγουν και διδυμακια...

@annaefin ποσών εβδομάδων είσαι σήμερα; λες να έχει εμπεδωθει; όταν εμπεδωθεί μετράμε αντίστροφα για τοκετο; είναι δλδ δείγμα ότι έρχεται το μωρο; κι εμένα είναι χαμηλά πλέον αλλά μου είπε ο εμβρυολογος ότι δεν έχει εμπεδωθεί ακόμα. Όταν γίνει θα το καταλάβω που θα θέλω να πηγαίνω τουαλέτα όλη την ώρα. Όπως λες εσύ δλδ.  Πόσες φορές σηκώνεσαι τη νύχτα; 

 

Καλημεεεερα.

Ναι...θα κρατησω το 27.

Και γω καρκινος ειμαι...καταλαβαινεις...

Τι εχει να τραβηξει ο μπατμαν μας....


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια!!

Πέρασε ο καιρος...στις 7/5 θα ειμαι 36 εβδ. και τοτε νομιζω ξεκιναει και η αντιστροφη μετρηση σιγα σιγα!Τα πραγματα του μωρου ειναι ετοιμα πλυμμενα και απο εβδομαδα λεω να ετοιμασω και τη βαλιτσα για το νοσοκομειο ....ας ειναι ετοιμη για παν ενδεχομενο!Εχω αγχωθει λιγο γιατι αισθανομαι οτι περασαν οι μερες και εγω δεν ειμαι τελειως ετοιμη!

Τωρα  πλεον παω καθε εβδομαδα και στο γιατρο μου εξω και στο νοσοκομειο και με παρακολουθουν..μεχρι στιγμης ολα καλα δεν μου εχουν πει κατι ιδιαιτερο οποτε λογικα... περιμενουμε!!

Αυτο με την εντονη πιεση στην κυστη το εχω και εγω εδω και κανενα μηνα. Ξυπναω ανα 2ωρο ή 3ωρο το βραδυ και μεσα στη μερα ενω εχω παει τουαλετα πριν 10 λεπτα αισθανομαι οτι θελω να ξαναπαω αλλα δεν εχω τπτ να βγαλω...δεν μου εχουν πει και τιποτα για εμπεδωση ακομα.Το κεφαλακι του βεβαια ειναι χαμηλα μπορω να πω, δεν ξερω ανα αυτο εχει καμια σχεση.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μία από τα ίδια όλες έχουμε πάνω κάτω τα ίδια συμπτώματα. Και εγώ έχω πονάκια κράμπες πάρα πολύ συχνές και στην κοιλιά και στα πόδια παντού.Δεν ξέρω για σας τώρα Όταν περπατάτε ρε κορίτσια Έχετε πόνους? Εγώ στα 5- 10 λεπτά περπάτημα πονάω δεν γίνεται Πρέπει να ξαπλώσω ή να κάτσω. Εχω βαρύνει πολύ η κοιλιά μου έχει πέσει επίσης κουράζομαι πάρα πολύ εύκολα όλη μέρα θέλω να είμαι ξάπλα και ζεσταίνομαι αφόρητα.. η όρεξη όντως μου έχει κοπεί και μένα λίγο... 26 Μαΐου μπαινω επίσημα στο μήνα μου θα είμαι 37 εβδομάδων. Ε σιγά μωρέ τέσσερις εβδομάδες είναι μόνο.:shock: 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...