Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Σε ταλαιπώρησαν πολλές μέρες..φαντάζομαι τον πόνο που πέρασες και ειλικρινά δεν αξίζει σε καμία γυναίκα να το περάσει όλο αυτό.

      Μην κοιτάς τα συμπτώματα,δεν υπάρχει στάνταρ.Μια ερχονται,μια φεύγουν..Ευχομαι μέσα απ' την καρδιά μου να είσαι έγκυος και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο❤️  Πότε πας για χοριακη είπαμε?

      Ναι μ είπε μια κοπέλα ουι είναι και τα χάπια που παίρνουμε και ότι ο οργανισμός συνηθίζει … όποτε για αυτό .. καιι φυσικά ότι πάνω από 500 μονάδες υπάρχουν συμπτώματα … όπως και μα έχει σε ευχαριστω βαθιά ! Θα τα λέμε εδώ και μην πτοείσαι …. Ευτυχώς να λες είναι σχετικά χαμηλή η χοριακη και δεν θα καταλάβεις τίποτα μέχρι να πέσει είσαι τυχερή μέσα σε όλο αυτό … και επίσης εψεις μια βλαστοκύστη σα να κρύα τα νερά  χαχαχα

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

πρίν από 15 λεπτά , chrimai είπε:

καλημέρα...κάναμε ντόπλερ τη Παρασκευή...μια χαρά η μπουμπού  2125 περίπου ολά καλά ...αιματολογικό τσεκ απ αναμενόμενο με αιματοκρίτη στο 32...πίεση χαμηλή έως και πεθαμένου....βλέπω και 8.5 με 4,8...

οι ορμόνες μου έκαναν παρτυ τη προηγουμενη εβδομάδα....ήθελα να κλαίω όλη μερα...είχα μια ανησυχία...αίσθημα ταχυκαρδίας  80 με 85 παλμούς που για μένα είναι ανεβασμένοι αλλά ενίωθα μεγαλύτερη ένταση...

 

αυτή τη βδομάδα προσπαθω να ηρεμήσω...εχω και το ζάχαρο που προσπαθω να το κρατάω στα όρια βέβαια....και με ζορίζει πολύ

 

με το θηλασμό τα κατάφερα αμέσως και στα 3 προήγουμενα παιδιά...το μυστικό είναι το μωρό στο βύζι το πρώτο 20ημερο για να εδραιωθεί ο θηλασμό

 

το πρόβλημα ήταν που γύριζα στη δουλειά πολύ νωρίς και αναγκαστικά σιγά σιγά τον κόβαμε τον θηλασμό...

 

δουλεύω ακόμα το 8ωρο μου...θα κάτσω μόλις μπω στο μήνα μου....

 

αυτό με το κόκκινο χρώμα στα ούρα μου το έκανε και η κόρη και ο γίος...από ορμόνες δικές μου....όταν ήταν νεογέννητα στο μαιευτήριο και άλλαζα πάνα στο μαιευτήριο

Πω πω κορίτσι πως τα καταφέρνεις δουλειά και 4 (σε λιγο) παιδιά; 

Τωρα με το 2ο που έρχεται και νιώθω να πελαγωνω όταν αρχίζω να σκέφτομαι το θέμα δουλειά φύλαξη.  Στην μικρή επέστρεψα πολύ γρήγορα στο μαγαζί  και είχα γυναίκα. Ο άντρας μου κι εκείνος είναι όλη μέρα στο δικό του μέχρι το βράδυ.  Μετά τα δύο έτη την έστειλα παιδικό.  Η μάνα μου δεν είναι από τις γυναίκες που βοηθάνε.  Και επειδή δεν μπορούσα να έχω γυναίκα για πολλές ώρες  (υπήρξαν περίοδοι που δούλευα πάρα πολλές ώρες) και για να τη φυλάει 3 ώρες το απόγευμα μου έβγαζε την πίστη η μάνα μου.   Οπότε τώρα ξέρω πως βοήθεια δεν πρόκειται να έχω..


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια, 

Είμαι πολύ αγχωμένη.  Πηγα στον γιατρό κι μου είπε ότι το μωρό είναι αδύνατο,  είναι αν θυμάμαι 1900g και είμαι 33εβδ. Και μου είπε να πάω για Ντοπλερ σε δύο εβδομάδες. Έχω χεστει πάνω μου είναι η αλήθεια.  Είναι στο κατώτερο φυσιολογικό αλλά καλύτερα να το τσεκάρει. 

Κάνω λάθος που αγχώνομαι?  Φοβάμαι δεν θα τα παμε καλά κοριτσιααααα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , katsif είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, 

Είμαι πολύ αγχωμένη.  Πηγα στον γιατρό κι μου είπε ότι το μωρό είναι αδύνατο,  είναι αν θυμάμαι 1900g και είμαι 33εβδ. Και μου είπε να πάω για Ντοπλερ σε δύο εβδομάδες. Έχω χεστει πάνω μου είναι η αλήθεια.  Είναι στο κατώτερο φυσιολογικό αλλά καλύτερα να το τσεκάρει. 

Κάνω λάθος που αγχώνομαι?  Φοβάμαι δεν θα τα παμε καλά κοριτσιααααα

Καλησπερα κοριτσι μου...ποσο εισαι ακριβως?

Ποσο ηταν την προηγουμενη φορα?


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , katsif είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, 

Είμαι πολύ αγχωμένη.  Πηγα στον γιατρό κι μου είπε ότι το μωρό είναι αδύνατο,  είναι αν θυμάμαι 1900g και είμαι 33εβδ. Και μου είπε να πάω για Ντοπλερ σε δύο εβδομάδες. Έχω χεστει πάνω μου είναι η αλήθεια.  Είναι στο κατώτερο φυσιολογικό αλλά καλύτερα να το τσεκάρει. 

Κάνω λάθος που αγχώνομαι?  Φοβάμαι δεν θα τα παμε καλά κοριτσιααααα

Καλησπερα! Μην αγχωνεσαι φιλεναδα!Νομιζω φοβηθηκες και τα βλεπεις μαυρα. Θα σου πω οτι εγω πηγα την προηγουμενη εβδομαδα για υπερηχο στο ιατρειο του γυναικολογου στις 33+1 και το μωρο ηταν 2029 γραμ. Δεν βλεπω τρελη διαφορα με το δικο σου. Ασε που εχει να κανει και με το μηχανημα του υπερηχου δλδ σε αλλο να σου το βγαλει πιο μεγαλο. Χθες που εκανα ντοπλερ στο Ιασω (δλδ μια βδομαδα μετα τον προηγουμενο υπερηχο) μου εβγαλαν το μωρο 2500 κιλα! Πηρε μισο κιλο σε μια βδομαδα?? Χλωμο.... Θελω να πω οτι υπαρχει αποκλιση στα μηχανηματα 300 γρ συν πλην. Αυτο το +- αν δεις το γραφει κ πανω στις φωτογραφιες που σου δινει μετα τον υπερηχο. Ασε που αν ανησυχουσε ο γιατρος δεν θα σε αφηνε 2 βδομαδες για το ντοπλερ.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , katsif είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, 

Είμαι πολύ αγχωμένη.  Πηγα στον γιατρό κι μου είπε ότι το μωρό είναι αδύνατο,  είναι αν θυμάμαι 1900g και είμαι 33εβδ. Και μου είπε να πάω για Ντοπλερ σε δύο εβδομάδες. Έχω χεστει πάνω μου είναι η αλήθεια.  Είναι στο κατώτερο φυσιολογικό αλλά καλύτερα να το τσεκάρει. 

Κάνω λάθος που αγχώνομαι?  Φοβάμαι δεν θα τα παμε καλά κοριτσιααααα

μην ανχωνεσε ετσι ηταν κ τις αδερφης μου το παρακολουθουσαν με dobler καθε 10 μερες κ τις καναν κ ενεσεις κορτιζονης για τα πνευμονακια του . τελικα τον πηραν τον μικρο πιο νωρις στις 36 εβδομαδες περιπου κ ηταν το μωρο 2400 δεν χρειαστηκε τιποτα ουτε καν παρακολουθηση ουτε θερμοκιτιδα κ φυγαν σε τρεις μερες απτο μαιευτηριο!!! τωρα ειναι ολοκληρος αντρας 6 χρονων απλα ειναι παντα αδυνατος κ δεν του αρεσει κανενα φαι χα χα χα υποψιν κ τα τελευταια 2 χρονια αρρωσταινει σπανια κ πολυ ελαφρια!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 29 λεπτά , iwanna24 είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου...ποσο εισαι ακριβως?

Ποσο ηταν την προηγουμενη φορα?

Την προηγούμενη φορά,  πριν ένα μήνα ήταν 1100g. Φυσιολογικά είπε τώρα για την ακρίβεια κάτι λιγότερο από 1800g. Έκανα λάθος πριν. Κορίτσια έχω χεστει πάνω μου. Λετε να μην τα καταφέρω?  Τέτοια σκέφτομαι. Ότι δεν θα προλαβω

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , katsif είπε:

Την προηγούμενη φορά,  πριν ένα μήνα ήταν 1100g. Φυσιολογικά είπε τώρα για την ακρίβεια κάτι λιγότερο από 1800g. Έκανα λάθος πριν. Κορίτσια έχω χεστει πάνω μου. Λετε να μην τα καταφέρω?  Τέτοια σκέφτομαι. Ότι δεν θα προλαβω

ενταξει τωρα λες βλακειες το μωρο ειναι βιωσιμο οτι ωρα κ να βγει... κ θανσε παρακολουθουν με ντομπλερ απλα για να δουν αν χρειαστει να το παρουν πιο νωρις σου ειπα κ η αδερφη μου ετσι ηταν καθε τοσο ντομπλερ ενεσεις κορτιζονης στις 34 εβδομαδες κ οταν αποφασισαν οι γιατροι το πηραν κ ολα καλα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

ενταξει τωρα λες βλακειες το μωρο ειναι βιωσιμο οτι ωρα κ να βγει... κ θανσε παρακολουθουν με ντομπλερ απλα για να δουν αν χρειαστει να το παρουν πιο νωρις σου ειπα κ η αδερφη μου ετσι ηταν καθε τοσο ντομπλερ ενεσεις κορτιζονης στις 34 εβδομαδες κ οταν αποφασισαν οι γιατροι το πηραν κ ολα καλα 

Φίλη έχεις δίκιο,  αλλά όσο να ναι φοβηθηκα. Και αν είχε δει κάτι δεν θα με άφηνε 2 εβδομάδες σωστά?  

Αχ ρε κορίτσια τι θα έκανα χωρίς εσάς? 

Link to comment
Share on other sites

Τι να προλαβεις καλη μου?

Το μωρο σου ειναι ηδη βιωσιμο και σε 2 βδομαδες δεν θα θελει καν θερμοκοιτιδα.

Ηρεμησε.

Δεν του αρεσε που πηρε 700 γραμμαρια?

Υπολογιζω οτι παιρνουν περιπου 150 γραμμ...

Αρα 600...δεν ειναι κακα τα 700.

Απλα μαλλον θα χεις ενα μικρο μωρακι...

Δεν ειναι ολα 3 και 4 κιλα. Καποια γεννιουνται και 2.5!

Τον αγχωνει το βαρος ως εχει ή το ποσο πηρε σε ενα μηνα?


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , katsif είπε:

Φίλη έχεις δίκιο,  αλλά όσο να ναι φοβηθηκα. Και αν είχε δει κάτι δεν θα με άφηνε 2 εβδομάδες σωστά?  

Αχ ρε κορίτσια τι θα έκανα χωρίς εσάς? 

λοιπον αυτες τις μερες θα ξεκουραζεσε παρα πολυ θα καθεσε συνεχεια στο πλαι στην αριστερη πλευρα να τρεφετε καλητερα το μωρο κ οποτε ανχωθεις θα πας στο γιατρο σου να σε ξαναδει! δεν εμεινε πολυ ακομα μην το σκεφτεσε καν ασε που ο υπερηχος εχει στανταρ αποκλισεις πιστεψε με! μην το σκεφτεσε καθολου τωρα πια τιποτα δε παει στραβα! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, linaa είπε:

λοιπον αυτες τις μερες θα ξεκουραζεσε παρα πολυ θα καθεσε συνεχεια στο πλαι στην αριστερη πλευρα να τρεφετε καλητερα το μωρο κ οποτε ανχωθεις θα πας στο γιατρο σου να σε ξαναδει! δεν εμεινε πολυ ακομα μην το σκεφτεσε καν ασε που ο υπερηχος εχει στανταρ αποκλισεις πιστεψε με! μην το σκεφτεσε καθολου τωρα πια τιποτα δε παει στραβα! 

Α ρε Λινακι...εισαι σουπερ εμψυχωτης σε ολα τα θεματα :mad:


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, iwanna24 είπε:

Α ρε Λινακι...εισαι σουπερ εμψυχωτης σε ολα τα θεματα :mad:

αφου σκεφτομαι τωρα που καθομαι κ δεν εχω κ πολλα να κανω να περνω κ ποσοστα !!!! ειδες αμα εχεις μεγαλη εμπειρια απο γεννες αλλων υπαρχει αυτο το καλο οτι ξερεις να χαλαρωνεις τους αλλους!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

αφου σκεφτομαι τωρα που καθομαι κ δεν εχω κ πολλα να κανω να περνω κ ποσοστα !!!! ειδες αμα εχεις μεγαλη εμπειρια απο γεννες αλλων υπαρχει αυτο το καλο οτι ξερεις να χαλαρωνεις τους αλλους!!! 

Και γω πληττω τρελα ρε Λινακι...τοσο πια καθισιο. Ο πωπος μου κουραστηκε!

Αντε 67 μερες λεει!


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , iwanna24 είπε:

Και γω πληττω τρελα ρε Λινακι...τοσο πια καθισιο. Ο πωπος μου κουραστηκε!

Αντε 67 μερες λεει!

εγω ειπα μετα την β επιπεδου σταματαω κινητο αρχιζω πλεξιμο δεχομαι παραγγελιες.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

εγω ειπα μετα την β επιπεδου σταματαω κινητο αρχιζω πλεξιμο δεχομαι παραγγελιες.. 

Αααα....κατι εχεις.

Μωρε και γω εχω μια διπλωματικη αλλα που ορεξη για διαβασμα?

Και να την κανω πως θα την παρουσιασω? Με την κοιλια στο στομα? :oops:

 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...