Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

ΘΕΤΙΚΟ ΤΕΣΤ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ


Niki1989

Recommended Posts

k3sCYl.jpg

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε; Σήμερα το πρωί έκανα τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε θετικότατο. Δεν το περίμενα, γιατί είχα πολύ έντονους πόνους περιόδου και νόμιζα οτι απο στιγμή σε στιγμή θα μου έρθουν και γενικά κανένα άλλο σύμπτωμα. Οι πόνοι περιόδου συνεχίζονται; είναι φυσιολογικοι; Είμαι πολύ αγχωμένη αλλά και χαρούμενη συγχρόνως. 

πρίν από 22 λεπτά , Niki1989 είπε:

 

 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 124
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μπράβο μπραβο!

Πολλές φορές τα συμπτώματα είναι ίδια με την περίοδο οπότε μην αγχώνεσαι!  Πόσες μέρες έχεις καθυστέρηση? Πάρε τον γιατρό σου να σε δει για να δεις ότι είναι ενδομητριο και όλα καλά! :)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , katsif είπε:

Μπράβο μπραβο!

Πολλές φορές τα συμπτώματα είναι ίδια με την περίοδο οπότε μην αγχώνεσαι!  Πόσες μέρες έχεις καθυστέρηση? Πάρε τον γιατρό σου να σε δει για να δεις ότι είναι ενδομητριο και όλα καλά! :)

Τέσσερις μέρες είχα καθυστέρηση αλλά επειδή έχω σταθερό κύκλο μου μπήκαν υποψίες αλλιώς δεν θα το καταλάβαινα. Ναι αύριο θα πάρω τηλ να με δει. Με συγχωρείς αλλά δεν καταλαβαίνω τι εννοείς ενδομήτριο; 

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ να είναι το μωράκι σου μέσα στο ενδομητριο. Εμένα έτσι μου λέγανε ότι είναι το πρώτο στάδιο.  Μέσα στη μήτρα χοντρά χοντρά για να καταλάβεις.  Και το επόμενο στάδιο είναι η καρδούλα στις 6 με 7 εβδομάδες!  Όλα καλά πάντως! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα. Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις..Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω και κατι άλλο..Μέχρι τώρα δούλευα σε μια δουλεία που απαιτούσε να είσαι όρθια 8 ώρες και πάνω και συγχρόνως να σηκώνω βάρη και δεν εννοούμε ένα κιλό και δύο κιλά..Αλλά απο οχτώ κιλά και πάνω. Φαντάζομαι οτι δεν επιτρέπεται να ξαναπαω;  

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, 

Όχι δεν πρέπει να σηκώνεις βάρη με τίποτα αλλά δεν μπορείς να τους πεις για την εγκυμοσύνη ακόμα,  είναι πολύ νωρίς.  Άμα φύγεις χάνεις κάποια από τα δικαιώματα σου, όπως το εξάμηνο του οαεδ οπότε σκέψου το. Γιατί δεν τους λες ότι έχεις θέμα με την μέση? 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, katsif είπε:

Καλημέρα, 

Όχι δεν πρέπει να σηκώνεις βάρη με τίποτα αλλά δεν μπορείς να τους πεις για την εγκυμοσύνη ακόμα,  είναι πολύ νωρίς.  Άμα φύγεις χάνεις κάποια από τα δικαιώματα σου, όπως το εξάμηνο του οαεδ οπότε σκέψου το. Γιατί δεν τους λες ότι έχεις θέμα με την μέση? 

Μίλησα με τον γιατρο μου το πρωι και μου είπε οχι, δεν επιτρέπεται...Το αφεντικό της δουλείας είναι ο αρραβωνιαστικός μου (εκει γνωριστηκαμε), επομένως μπορεί να το κανονίσει. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 14 λεπτά , katsif είπε:

Θα την ξανακάνεις αύριο? 

Δεν ξέρω δεν μιλησα ακομα με τον γυναικολογο μου.Το απογευμα θα ειναι στο γραφειο του να μου πει να χρειαστει να την κανω παλι αυριο. 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Niki1989 είπε:

Mόλις βγήκε η β-χοριακή..Μου είπε οτι είναι χαμηλή 290. Αν και δεν μπορώ να καταλαβω ακομα τι εννοει. 

Καλησπέρα κορίτσι μου.  Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου! Μια χαρά είναι η χοριακη σου.  Δεν είναι χαμηλή κ απορώ πως κάποιος το λέει αυτό έτσι απλά και σε αναστατώνει.  Φαντάζομαι θα έχεις ήδη μιλήσει με το γυναικολόγο σου. Σημασία έχει να διπλασιάζεται κάθε 2 μέρες.  Η αρχική τιμή συνηθως εξαρτάται από το πόσο νωρίς ή αργά έγινε η σύλληψη.  

Καλή συνέχεια ! Ενημερωσε μας.


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Τονι@ είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου.  Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου! Μια χαρά είναι η χοριακη σου.  Δεν είναι χαμηλή κ απορώ πως κάποιος το λέει αυτό έτσι απλά και σε αναστατώνει.  Φαντάζομαι θα έχεις ήδη μιλήσει με το γυναικολόγο σου. Σημασία έχει να διπλασιάζεται κάθε 2 μέρες.  Η αρχική τιμή συνηθως εξαρτάται από το πόσο νωρίς ή αργά έγινε η σύλληψη.  

Καλή συνέχεια ! Ενημερωσε μας.

Καλημέρα..Μίλησα με τον γυναικολόγο μου και μου είπε να ξαναπάω την πέμπτη. Μου είπε οτι πρέπει να είναι πάνω απο 1000 για να μπορέσει να με δει. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Niki1989 είπε:

Καλημέρα..Μίλησα με τον γυναικολόγο μου και μου είπε να ξαναπάω την πέμπτη. Μου είπε οτι πρέπει να είναι πάνω απο 1000 για να μπορέσει να με δει. 

Ωραία.  Ναι αυτό ισχύει.  Η χοριακη να ξέρεις ξεκινάει να ανεβαίνει με την εμφυτευση.  Οπότε σε κάθε κοπέλα μπορεί να συμβεί νωρίτερα ή αργότερα προς το τέλος του κύκλου και γι αυτόάλλες κοπέλες πάνε πιο νωρίς κι άλλες πιο αργά για υπέρηχο.  

Σου εύχομαι μια τέλεια χοριακη! 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...