Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

ΘΕΤΙΚΟ ΤΕΣΤ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ


Niki1989

Recommended Posts

πρίν από 26 λεπτά , Τονι@ είπε:

Αχ κορίτσι μου γλυκό. .Μην νιώθεις ντροπή. Όσο κατηγορείς τον εαυτό σου θα νιώθεις χειρότερα.  Να σκέφτεσαι ότι σε μεγάλο βαθμό σε επιφορτιζουν οι ορνονικες αλλαγές αυτή τη στιγμή. Φυσικά είναι σημαντική η αλλαγή αυτή λόγω της διακοπής της δουλειας σου. Αλλά προσπάθησε να το εκμεταλλευτεις προς όφελος σου. Η εγκυμοσύνη είναι μια περίοδος που όσο περνάει ο καιρός έχει όλο και περισσότερες ενεργειακες απαιτήσεις. Σιγά σιγά θα έχεις την ανάγκη να κοιμάσαι και να ξεκουραζεσαι συχνά.  Ωστόσο μπορείς να κάνεις πράγματα που σε ευχαριστούν για να περνάς την ώρα σου. Δεν έχεις δικούς σου ανθρώπους ή φίλες κοντά σου?  

Πάντως αν δεις ότι όλο αυτό το συναισθηματικο φορτίο δεν υποχωρεί ίσως θα ήταν καλό να αναζητήσεις λίγη υποστήριξη. Δεν είναι κακό.  Θα σε βοηθήσει πολύ.  Ο αρραβωνιαστικος σου πως νιώθει για την εγκυμοσύνη? 

Ναι έχω την μητέρα μου, την οικογένεια μου, έχω και φίλες κοντα, απλά και αυτες δουλεύουν όλη μερα και έχουν τρεξίματα...Ναι δεν εχω πρόβλημα να απευθυνθώ σε κάποιον ειδικό, αν και θα σου φανεί κάπως κουφό, πρόσφατα ολοκλήρωσα τις μεταπτυχιακές μου σπουδές σε κλαδο της ψυχολογιας:P..Απλά είναι είναι δύσκολο να εφαρμόσεις όλες αυτές τις γνώσεις και την εμπειρία που έχεις στον εαυτό σου..Εχω μια ψυχολόγο, εξαιρετική κοπέλα, με έχει βοηθήσει και μάλλον θα απευθυνθώ σε αυτην. Ο αρραβωνιαστικός μου αισθάνεται πολύ χαρούμενος...Αλλά μου λέει: "όσο είσαι χαρούμενη θα είμαι και εγώ, όσο θες αυτην την εγκυμοσύνη  τόσο θα την θέλω και εγώ"!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 124
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 1 λεπτό , Niki1989 είπε:

Ναι έχω την μητέρα μου, την οικογένεια μου, έχω και φίλες κοντα, απλά και αυτες δουλεύουν όλη μερα και έχουν τρεξίματα...Ναι δεν εχω πρόβλημα να απευθυνθώ σε κάποιον ειδικό, αν και θα σου φανεί κάπως κουφό, πρόσφατα ολοκλήρωσα τις μεταπτυχιακές μου σπουδές σε κλαδο της ψυχολογιας:P..Απλά είναι είναι δύσκολο να εφαρμόσεις όλες αυτές τις γνώσεις και την εμπειρία που έχεις στον εαυτό σου..Εχω μια ψυχολόγο, εξαιρετική κοπέλα, με έχει βοηθήσει και μάλλον θα απευθυνθώ σε αυτην. Ο αρραβωνιαστικός μου αισθάνεται πολύ χαρούμενος...Αλλά μου λέει: "όσο είσαι χαρούμενη θα είμαι και εγώ, όσο θες αυτην την εγκυμοσύνη  τόσο θα την θέλω και εγώ"!!

Αχ κορίτσι μου μπράβο! ! Αυτό είναι πολύ όμορφο! ! Η εμπειρία μου λέει ότι μετά το πρώτο τρίμηνο καταλαγιαζουν οι ορμονες και ηρεμουμε.  Πάντως προσπάθησε να σκέφτεσαι το μωράκι σου. .Όσο σκέφτεσαι θετικά το βοηθάς να μεγαλώσει υγιές.  Εμείς εδώ είμαστε να μας μιλάς όσο θες


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Τονι@ είπε:

Αχ κορίτσι μου μπράβο! ! Αυτό είναι πολύ όμορφο! ! Η εμπειρία μου λέει ότι μετά το πρώτο τρίμηνο καταλαγιαζουν οι ορμονες και ηρεμουμε.  Πάντως προσπάθησε να σκέφτεσαι το μωράκι σου. .Όσο σκέφτεσαι θετικά το βοηθάς να μεγαλώσει υγιές.  Εμείς εδώ είμαστε να μας μιλάς όσο θες

Να σε ρωτήσω και κάτι αλλο; εσύ συμπτώματα εγκυμοσύνης είχες; Εμένα μόνο ο πόνος στο στήθος, πρήξιμο και έχουν αλλάξει οι προτιμήσεις μου στο φαγητο..Αυτά που ηθελα πριν μεινω έγκυος τωρα δεν θελω ουτε να τα βλεπω, π.χ. γλυκά, κοτόπουλο..Επίσης, κάπνιζα τώρα ούτε καν...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Niki1989 είπε:

Να σε ρωτήσω και κάτι αλλο; εσύ συμπτώματα εγκυμοσύνης είχες; Εμένα μόνο ο πόνος στο στήθος, πρήξιμο και έχουν αλλάξει οι προτιμήσεις μου στο φαγητο..Αυτά που ηθελα πριν μεινω έγκυος τωρα δεν θελω ουτε να τα βλεπω, π.χ. γλυκά, κοτόπουλο..Επίσης, κάπνιζα τώρα ούτε καν...

Εγώ πριν την καθυστέρηση είχα καουρα, συχνοουρια, αναγουλα, κρυάδες, λαχανιασμα, υπνηλία ,φούσκωμα,πρησμένο στηθος και δυσκοιλιοτητα. Μετά την καθυστέρηση και όσο πέρναγε ο καιρός άρχισαν να υποχωρούν εκτός από το στήθος. 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Τονι@ είπε:

Εγώ πριν την καθυστέρηση είχα καουρα, συχνοουρια, αναγουλα, κρυάδες, λαχανιασμα, υπνηλία ,φούσκωμα,πρησμένο στηθος και δυσκοιλιοτητα. Μετά την καθυστέρηση και όσο πέρναγε ο καιρός άρχισαν να υποχωρούν εκτός από το στήθος. 

και εγώ περίπου το ίδιο...Πριν την καθυστέρηση και και 2-3 μέρες μετά, είχα φουσκώματα στην κοιλιά τωρα τιποτα η κοιλιά μου ειναι φέτες και εγώ είχα αναγούλα 2 μέρες πριν την καθυστερηση, θυμαμαι το βραδυ που ανακατευομουν πολυ και δεν ηξερα τι ειχα. Εχω μπει ήδη στην 5η εβδομάδα και δεν εχω ούτε ναυτίες, ουτε φουσκώματα..Λες να με επισκεφτουν μετα την 6η εβδομάδα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 20 λεπτά , Niki1989 είπε:

και εγώ περίπου το ίδιο...Πριν την καθυστέρηση και και 2-3 μέρες μετά, είχα φουσκώματα στην κοιλιά τωρα τιποτα η κοιλιά μου ειναι φέτες και εγώ είχα αναγούλα 2 μέρες πριν την καθυστερηση, θυμαμαι το βραδυ που ανακατευομουν πολυ και δεν ηξερα τι ειχα. Εχω μπει ήδη στην 5η εβδομάδα και δεν εχω ούτε ναυτίες, ουτε φουσκώματα..Λες να με επισκεφτουν μετα την 6η εβδομάδα;

Εμένα δεν μου ξαναηρθε τίποτα. .τις πρώτες εβδομάδες όλο ανησυχούσα που δεν έβλεπα συμπτώματα αλλά μετά το πήρα απόφαση ότι είναι φυσιολογικό και χαλάρωσα.  Μην αμησυχεις. Όλα πάνε μια χαρά! !! Θα δεις!! Τη δευτερα έχεις το πιο όμορφο ραντεβού της ζωής σου!!


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Τονι@ είπε:

Εμένα δεν μου ξαναηρθε τίποτα. .τις πρώτες εβδομάδες όλο ανησυχούσα που δεν έβλεπα συμπτώματα αλλά μετά το πήρα απόφαση ότι είναι φυσιολογικό και χαλάρωσα.  Μην αμησυχεις. Όλα πάνε μια χαρά! !! Θα δεις!! Τη δευτερα έχεις το πιο όμορφο ραντεβού της ζωής σου!!

Μακάρι να πάει έτσι..Γιατί τρομάζω στην ιδέα οτι μπορεί να με πιάσουν εμετοί...Μακάρι να πάνε όλα καλα αλλά δεν παύει να έχω τις αμφιβολιες μου

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Niki1989 είπε:

Μακάρι να πάει έτσι..Γιατί τρομάζω στην ιδέα οτι μπορεί να με πιάσουν εμετοί...Μακάρι να πάνε όλα καλα αλλά δεν παύει να έχω τις αμφιβολιες μου

Γιατί έχεις αμφιβολίες? 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Niki1989 είπε:

Δεν τις προκαλεί κάποιος συγκεκριμένος λόγος αλλά αισθάνομαι ανασφάλεια. 

Καταλαβαίνω. ..εύχομαι να έχεις ένα ήρεμο βράδυ κι ένα ακόμη πιο ήρεμο ξημέρωμα. 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 9/12/2017 at 12:11 ΠΜ, Τονι@ είπε:

Καταλαβαίνω. ..εύχομαι να έχεις ένα ήρεμο βράδυ κι ένα ακόμη πιο ήρεμο ξημέρωμα. 

Καλημέρα Τόνια μου (Τόνια σωστά;)..Αύριο έχω γιατρό, έχω κλείσει ήδη περίπου τις 5.5 εβδομάδες κύησης. Νοιώθω πολύ αγωνία..Ανυπομονώ να ξημερώσει η αυριανή μερα..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Niki1989 είπε:

Καλημέρα Τόνια μου (Τόνια σωστά;)..Αύριο έχω γιατρό, έχω κλείσει ήδη περίπου τις 5.5 εβδομάδες κύησης. Νοιώθω πολύ αγωνία..Ανυπομονώ να ξημερώσει η αυριανή μερα..

Καλημέρα κορίτσι μου γλυκό! !!! Αχ τι μου θυμίζεις! !! Πριν ένα χρόνο ακριβώς πήγα και εγώ στο πρώτο ραντεβού με το σπορακι μου!!! Αγωνία τεράστια.  Ξάπλωσα στο κρεβάτι του υπερηχου και έκανα το σταυρό μου. Εκείνη τη φορά είδαμε μόνο το σακο γιατί το σπορακι ήταν πολύ πολύ μικρό.(Είχα πιο μικρή χοριακη από εσένα νομίζω) Μου φαινόταν η πιο όμορφη στρογγυλή φουσκιτσα του κόσμου! !!  2 βδομάδες αργότερα είχε γίνει ένα πανέμορφο φασολάκι  του 1cm! !!  Και μέσα μία πανέμορφη καρδούλα χτύπαγε δυνατά! 

Και φυσικά κάθε φορά μετραγα τις μέρες μέχρι το επόμενο ραντεβού! !! Πάντα ένιωθα πεταλούδες στο στομάχι όταν έφτανε η μέρα! !

Θα πας και θα δεις ότι όλα είναι μια χαρά και σιγά σιγά θα σου φαίνονται όλα πιο όμορφα  !! Θα έρθει κι ο αρραβιωνιαστικος σου μαζί σου? ? Πως ήταν η χθεσινή μέρα? Πώς είσαι? 

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Τονι@ είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου γλυκό! !!! Αχ τι μου θυμίζεις! !! Πριν ένα χρόνο ακριβώς πήγα και εγώ στο πρώτο ραντεβού με το σπορακι μου!!! Αγωνία τεράστια.  Ξάπλωσα στο κρεβάτι του υπερηχου και έκανα το σταυρό μου. Εκείνη τη φορά είδαμε μόνο το σακο γιατί το σπορακι ήταν πολύ πολύ μικρό.(Είχα πιο μικρή χοριακη από εσένα νομίζω) Μου φαινόταν η πιο όμορφη στρογγυλή φουσκιτσα του κόσμου! !!  2 βδομάδες αργότερα είχε γίνει ένα πανέμορφο φασολάκι  του 1cm! !!  Και μέσα μία πανέμορφη καρδούλα χτύπαγε δυνατά! 

Και φυσικά κάθε φορά μετραγα τις μέρες μέχρι το επόμενο ραντεβού! !! Πάντα ένιωθα πεταλούδες στο στομάχι όταν έφτανε η μέρα! !

Θα πας και θα δεις ότι όλα είναι μια χαρά και σιγά σιγά θα σου φαίνονται όλα πιο όμορφα  !! Θα έρθει κι ο αρραβιωνιαστικος σου μαζί σου? ? Πως ήταν η χθεσινή μέρα? Πώς είσαι? 

Ναι μαζί θα πάμε.. Μια χαρά ειμαι. Εχθές ήμασταν μαζι με τον αρραβωνιαστικό μου όλη μερα, πήγαμε και την βόλτα μας το βραδυ.. Εγω εχω υψηλή χοριακη και ίσως να δούμε και το σπορακι.. Επίσης από οτι θυμάμαι πρέπει η γονιμοποίηση να έγινε πριν τα μεσα του κύκλου μου.. Εσύ έχεις αγοράκι ή κοριτσακι; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Τονι@ είπε:

Μπράβο κορίτσι μου! ! Οι βόλτες με το έτερον ήμισυ είναι το καλύτερο φάρμακο! !

Κοριτσάκι έχω. .θα περιμένω να μου πεις τα νέα σου απότο ραντεβού. 

Ναι θα σου πω νεα αύριο.Σε ευχαριστώ πολύ για τον χρονο σου. Φιλακια πολλα.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...