Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Εχθες που πήρα χοριακη 142 ρώτησα στο κέντρο πως γίνεται να είχα αχνες γραμμές Σάββατο και Κυριακή? Μου είπαν ότι αχνες γραμμές 2 μέρες πριν τη χοριακη είναι πάντα σιγουρα θετικό και ας είναι αχνες. Εσύ για να έχεις αχνες τόσες μέρες πριν σίγουρα θα έχεις μια καλή χοριακη. Αν σε τρώει πολύ κανε μια τελευταία αύριο πρωί,  2 μέρες πριν, μόλις ξυπνήσεις χωρίς να πιεις νερό. Αν σε χαλάει όμως ψυχολογικά άστο και πήγαινε κατευθείαν για χοριακη την Παρασκευή. 

       

      @Angot σήμερα έχεις το ντοπλερ σωστά? Εύχομαι όλα να είναι τέλεια και να φάτε κσι το φαγάκι με τον άντρα σου!!!!

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Χαχα έχουν κόλλημα με τζιπ τι να κάνουμε..

Ου θα βαρεθείς δε λες τίποτα και πλυντήρια να βάζουμε χαχαχ 

Δεν πειράζει Γίνε εσύ πρώτα καλά και θα χεις όπως είπες μια ζωή και για να πλένεις και να αγοράζεις..

Μόλις παρέλαβα το πακετάκι από babyspace-caredirect 2 πιπίλες μια της nuk 6-18m μια της mam 0-2m 2 κουπόνια Fisher price και 2 επιθέματα στήθους τι πολλά χαχαχα

Σκοτώθηκαν στα δώρα τι να πω .νόμιζα στέλνουν διαφορετικά πακέτα η caredirect και η babyspace. Στο εξωτερικό που ειδα βιντεάκια στο youtube  στέλνουν ένα σωρό πράγματα στις μαμάδες.τελος πάντων.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 6 λεπτά , λιλιτο είπε:

Σκοτώθηκαν στα δώρα τι να πω .νόμιζα στέλνουν διαφορετικά πακέτα η caredirect και η babyspace. Στο εξωτερικό που ειδα βιντεάκια στο youtube  στέλνουν ένα σωρό πράγματα στις μαμάδες.τελος πάντων.

Έκανα εγγραφή babyspace και caredirect πήρα τηλέφωνο..Αλλά πάνω στο κουτί αναφέρονται και οι δύο εταιρείες και η αλήθεια είναι η caredirect θα τα στείλει Αύγουστο Αλλά από ότι είδα και στις μαμάδες Αυγούστου λένε τα ίδια είναι..εγώ περίμενα μπιμπερό όχι ότι θα χρησιμοποιήσω Αλλά ένα σωρό άλλα.. Δεν πειράζει..

Άστο στο εξωτερικό άλλη φάση.. και μόνο που είπα στην κολλητή μου πόσο θα πληρώσω εδώ για γέννα και τα σχετικά της πέσανε τα μαλλιά εκεί όλα τζάμπα είναι συγκεκριμένα Γερμανία..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου μολις γυρισα 1200 ο μπεμπης 10 κιλα εγω σταθερη παλι καλα καλα μου ειπε ειναι τα κιλα μου για το μηνα μ θα μπορουσα βεβαια κ λογοτερα αλλα κ παλι μια χαρα ειναι αντε να παρω αλλα 4 η 5 μια χαρα 

Μαγνησιο μ εδωσε γτ την ενοχληση που σας ελεγα εχει βολευτει ο μλεμπης εκει δεξια κ με πιεζει... αυτα απο εμενα

  • Μου αρέσει 1

...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , ναντια δε είπε:

Κοριτσια μου μολις γυρισα 1200 ο μπεμπης 10 κιλα εγω σταθερη παλι καλα καλα μου ειπε ειναι τα κιλα μου για το μηνα μ θα μπορουσα βεβαια κ λογοτερα αλλα κ παλι μια χαρα ειναι αντε να παρω αλλα 4 η 5 μια χαρα 

Μαγνησιο μ εδωσε γτ την ενοχληση που σας ελεγα εχει βολευτει ο μλεμπης εκει δεξια κ με πιεζει... αυτα απο εμενα

μια χαρά τα κιλά σου και του μωρού.ανυε μπράβο.δςν βάζεις τικερακι να θυμόμαστε σε ποια βδομάδα είσαι?

 

πρίν από 45 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Έκανα εγγραφή babyspace και caredirect πήρα τηλέφωνο..Αλλά πάνω στο κουτί αναφέρονται και οι δύο εταιρείες και η αλήθεια είναι η caredirect θα τα στείλει Αύγουστο Αλλά από ότι είδα και στις μαμάδες Αυγούστου λένε τα ίδια είναι..εγώ περίμενα μπιμπερό όχι ότι θα χρησιμοποιήσω Αλλά ένα σωρό άλλα.. Δεν πειράζει..

Άστο στο εξωτερικό άλλη φάση.. και μόνο που είπα στην κολλητή μου πόσο θα πληρώσω εδώ για γέννα και τα σχετικά της πέσανε τα μαλλιά εκεί όλα τζάμπα είναι συγκεκριμένα Γερμανία..

Κοίτα κι εδώ αν πας δημόσιο τζάμπα είναι. Και έξω δεν έχεις ιδιώτη γιατρό σε παρακολουθουν στο νοσοκομείο από ότι ξέρω και πας για γέννα με όποιον έχει εφημερία. Νταξει κι εδώ κι  εκεί καλοί γιατροί είναι άλλα τα νοσοκομεία τους δέν έχουν ελλείψεις ούτε είναι βρώμικα και χωρίς επαρκές προσωπικό αλλά και πάλι αν κινδυνεύσει η χρειαστεί κάτι σε δημόσιο σε στέλνουν κι εδώ.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 26 λεπτά , ναντια δε είπε:

Κοριτσια μου μολις γυρισα 1200 ο μπεμπης 10 κιλα εγω σταθερη παλι καλα καλα μου ειπε ειναι τα κιλα μου για το μηνα μ θα μπορουσα βεβαια κ λογοτερα αλλα κ παλι μια χαρα ειναι αντε να παρω αλλα 4 η 5 μια χαρα 

Μαγνησιο μ εδωσε γτ την ενοχληση που σας ελεγα εχει βολευτει ο μλεμπης εκει δεξια κ με πιεζει... αυτα απο εμενα

Πολύ καλά εμένα ήταν 28+2 1078γρ.

Όσο για τα κιλά σου καλά είναι μέσα στα φυσιολογικά είσαι..

 

πρίν από 14 λεπτά , λιλιτο είπε:

Κοίτα κι εδώ αν πας δημόσιο τζάμπα είναι. Και έξω δεν έχεις ιδιώτη γιατρό σε παρακολουθουν στο νοσοκομείο από ότι ξέρω και πας για γέννα με όποιον έχει εφημερία. Νταξει κι εδώ κι  εκεί καλοί γιατροί είναι άλλα τα νοσοκομεία τους δέν έχουν ελλείψεις ούτε είναι βρώμικα και χωρίς επαρκές προσωπικό αλλά και πάλι αν κινδυνεύσει η χρειαστεί κάτι σε δημόσιο σε στέλνουν κι εδώ.

Και εκεί ιδιώτης γιατρός σε βλέπει Αλλά δε πληρώνεις.. Ούτε τις αιματολογικές θα πληρώσεις.. τεσπα εχει διαφορές.. Αλλά οκ ότι επιλέγεις θα χεις εδώ.. ας είμαστε καλά και να γεννηθούν γερα τα μωρά μας.

  • Μου αρέσει 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

Ναι αμρ αλλα εχω 2 θεματα πρωτον δν ξερω τι ειναι το τικερακι κ 2ον πως μπαινει.... χαχαχχαχς

Πατας πάνω στο δικό μου ας πούμε που λέει πόσο εβδομάδων είμαι. Το φταιχνεις με τα δικά σου δεδομένα και μετά κάνεις αντιγραφή το url  που λεει για σάιτ και φορουμ και το κάνεις επικόλληση στο λογαριασμό σου εκεί που λέει υπογραφή.

 

3 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Πολύ καλά εμένα ήταν 28+2 1078γρ.

Όσο για τα κιλά σου καλά είναι μέσα στα φυσιολογικά είσαι..

 

Και εκεί ιδιώτης γιατρός σε βλέπει Αλλά δε πληρώνεις.. Ούτε τις αιματολογικές θα πληρώσεις.. τεσπα εχει διαφορές.. Αλλά οκ ότι επιλέγεις θα χεις εδώ.. ας είμαστε καλά και να γεννηθούν γερα τα μωρά μας.

Ναι αυτό είναι το σημαντικότερο. Τα άλλα όσο και να γκρινιάζουμε δεν φτιάχνουν.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

Κοριτσια μου μολις γυρισα 1200 ο μπεμπης 

Μπράβο σας! Παληκάρι! 

Εγώ έχω και δίπλωμα και αμάξι αλλά τα τελευταία χρόνια κάθεται πολυ το κακόμοιρο. Πάντα πάμε κάπου με τον άντρα μου με το δικό του (δεν έχει τζιπ, χαχαχαχααχ) και οδηγάει αυτός . Αλλά και το δικό μου να πάρουμε που είναι πιο μικρό πάλι εκείνος οδηγάει.

Για τα βαλιτσακια δεν είχα ιδέα. Θα πάρω να μου στείλουν... ζήλεψα! :oops:

Ρώτησα για απορρυπαντικό τη νυφη μου. Αρκάδι σκόνη μου είπε εκείνη. Είναι από τα πιο αγνά.


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

Εγω το είχα το baby planet .το είχα πάρει πριν 2 χρόνια για τα δικα μας ρούχα. Και ήταν μισό και το χρησιμοποίησαμε για τα πρώτα πλυσίματα τωρα.οταν σηκωθώ θα πάω να τα μυρίσω όλα να δω πιο μου αρέσει πιο πολυ .αλλά το πλανετ είναι και οικολογικό.

Πήρα και υφασμάτινες πάνες να δω αν θα με βολεψουν ,,δεν ξέρω αν σας το είπα.

Και θα παραγγείλω τώρα και καλαμακια ανοξείδωτα για το σπίτι.

Αρχισαμε να ασχολούμαστε με την οικολογία πιο ενεργά τώρα με το μωρό.και βρήκα και πιάτα από μπαμπού και ποτήρι από μπαμπού για όταν μεγαλώσει. Και θα πάρω κουταλάκια σιλικόνης για όταν αρχίσει να τρώει.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , λιλιτο είπε:

Εγω το είχα το baby planet .το είχα πάρει πριν 2 χρόνια για τα δικα μας ρούχα. Και ήταν μισό και το χρησιμοποίησαμε για τα πρώτα πλυσίματα τωρα.οταν σηκωθώ θα πάω να τα μυρίσω όλα να δω πιο μου αρέσει πιο πολυ .αλλά το πλανετ είναι και οικολογικό.

Πήρα και υφασμάτινες πάνες να δω αν θα με βολεψουν ,,δεν ξέρω αν σας το είπα.

Και θα παραγγείλω τώρα και καλαμακια ανοξείδωτα για το σπίτι.

Αρχισαμε να ασχολούμαστε με την οικολογία πιο ενεργά τώρα με το μωρό.και βρήκα και πιάτα από μπαμπού και ποτήρι από μπαμπού για όταν μεγαλώσει. Και θα πάρω κουταλάκια σιλικόνης για όταν αρχίσει να τρώει.

Υφασμάτινες πάνες για το μωρό εννοείς; Αντί για παμπερς; Δεν θα θέλουν συνέχεια πλύσιμο; Από μέσα τι βάζουν; Βαμβακι; Δεν έχω ιδέα.  ..


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, 2angels είπε:

Υφασμάτινες πάνες για το μωρό εννοείς; Αντί για παμπερς; Δεν θα θέλουναι ν συνέχεια πλύσιμο; Από μέσα τι βάζουν; Βαμβακι; Δεν έχω ιδέα.  ..

Ναι εννοώ αντί για παμπερς. Έχει πολλά.ειδη πανες .εγώ αυτές που πήρα λέγονται pocket είναι η πάνα και μπαίνει μέσα ένα υφασμάτινο συνήθως βαμβακερό επίθεμα και μπορείς να βάλεις πανω από αυτά κάτι σαν βιοδιασπωμενο χαρτί και τα κακα.το οποίο το πετάς και οι πάνε ςπλεονονται στο πλυντήριο. Αλλά θα ξεκινήσουμε μετά τον τρίτο μήνα που μου είπαν χρειάζονται λιγότερες πάνες και για να μη έχω ξενύχτι θηλασμό και συνεχώς πλυντήριο στην αρχή μέχρι να βρούμε μια; Ρεγουλα. Είναι ακριβουτσικες εγώ τις πήρα μεταχειρισμένες από φβ γτ δεν ξέρω τελικά αν θα τις χρησιμοποιήσω . Αλλά μια κανονική πάνα κάνει 400 χρόνια να λιώσει .επίσης το παιδί αφήνει την πάνα πιο νωρίς γτ λόγω υφάσματος νιώθει την υγρασία μεγαλώνοντας και το ενοχλεί.μπορουν να χρησιμοποιηθεί και σαν προπαρασκευαστικο στάδιο κατά τη διάρκεια της εκπαίδευσης τουαλέτας και σε γενικές γραμμές συμφέρει οικονομικά σε βάθος χρόνου.απο ότι διάβασα.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τι κανετε εμενα ο μικρος ειναι μονιμος δεξια με αποτελεσμα να με πιεζει  χαμηλα δεξια να μην με αφηνει να κανω δουλειες τπτ οταν ξαπλωνω χαλαρωνει κ αυτος αλλα ποιος θα πλυνει τα πιατα εχω να σιδερωσω... περνω μαγνησιο αλλα τπτ το εχετε κ εσεις αυτο;


...:-D

Link to comment
Share on other sites

Πήγα στο γιατρό κορίτσια. Όλα καλά συνεχίζουμε σταθερά ξάπλα για τις επόμενες δύο εβδομάδες .και μετά θα με αφήνει να είμαι και καθιστη είπε. Δεν τον ανησυχεί πλέον τίποτα.

Το μωρό έγινε 1498 γρ. Εχει πολύ καλή ανάπτυξη, όλα είναι φυσιολογικά. Το πρήξιμο μου είπε είναι από τη ζέστη.και είναι φυσιολογικό και να μετράω την πίεση μου 2-3 φορές τη βδομάδα προληπτικα.

  • Μου αρέσει 1

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , λιλιτο είπε:

Πήγα στο γιατρό κορίτσια. Όλα καλά συνεχίζουμε σταθερά ξάπλα για τις επόμενες δύο εβδομάδες .και μετά θα με αφήνει να είμαι και καθιστη είπε. Δεν τον ανησυχεί πλέον τίποτα.

Το μωρό έγινε 1498 γρ. Εχει πολύ καλή ανάπτυξη, όλα είναι φυσιολογικά. Το πρήξιμο μου είπε είναι από τη ζέστη.και είναι φυσιολογικό και να μετράω την πίεση μου 2-3 φορές τη βδομάδα προληπτικα.

Πολύ καλά νέα.. 2 βδομάδες ακόμα.. εδώ άντεξες 6.. Όσο για να βγεις έξω?? Από πότε?? 

μεγάλωσε πολύ το μωράκι μπράβο.. Πόσο ήταν τη Τελευταία φορά??


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Πολύ καλά νέα.. 2 βδομάδες ακόμα.. εδώ άντεξες 6.. Όσο για να βγεις έξω?? Από πότε?? 

μεγάλωσε πολύ το μωράκι μπράβο.. Πόσο ήταν τη Τελευταία φορά??

Ε ναι θα περάσουν μωρέ .έξω δεν ξέρω πότε θα βγω.σε 2 εβδομάδες θα μαι ,32η θα μπορώ είπε να κάτσω ,να βγω λιγο στην αυλή , Μετά την 34η πιο χαλαρά και 36η θα μου βγαλει τον πεσσο και μετα και να γεννησεις δεν υπάρχει θεμα. Φαντάζομαι μετά την 34  θα με αφήσει να βγω έξω χωρίς περπάτημα και κούραση.αλλα θα το δούμε όταν κοντεύω σε κείνο το ραντεβού.

Τελευταία μέτρηση ήταν 28 εβδομάδων 1260 γρ.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...