Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Bluee19 είπε:

      Συναγωνίστριες εύχομαι σε όλες καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα με υγεία !!! 
      Στις εγκυολες μας να έχουν μια γλυκιά εγκυμοσύνη και σύντομα να κρατήσουν τα θαύματακια τους στην αγκαλιά τους!!! Και σε όλες τις υπόλοιπες που ακόμη προσπαθούμε σύντομα να έρθει και σε εμάς το θαύμα 🙏🏼

       

      καλή ανάσταση κορίτσι μ ! εσωτερική και εξωτερική! το επόμενο πάσχα να χεις  μια κοιλιτσα τούρλα! 

      • Λουλούδια 1

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Freya_1981 είπε:

Τα Laxfruit δοκιμαστε κοριτσια....τρωτε ενα πριν τον υπνο κ την αλλη μερα εισαι κομπλε. Σαν ζελεδακια ειναι.

Του έριξα μια ματιά,  έχει φυτικές ίνες. Λες; Το δοκίμασες και σε κάλυψε; 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Καλημέρα κορίτσια, καλό μήνα να έχουμε! 

@λιλιτο το effecol το κανονικό παίρνεις η των ενηλίκων; Και πόσα τη μερα; Δεν με πιάνουν πλέον τα δικά μου για την τουαλέτα... Και ο γιατρός επιμένει να φτιάξω το έντερο μου! Μου είπε να παίρνω δύο σκονακια τη μερα για αρχη, αλλά του άντρα μου δ/στο φαρμακείο του έδωσαν τα παιδικά και είπαν πως δεν υπάρχουν άλλα πλέον... Παράξενο μου φαίνεται!

Effecol 3350  λέγεται πήρα τις πρώτες 2 μέρες 2 φακελάκια και.μετα ένα κάθε πρωί.τωρα παίρνω ενα κάθε 2 μέρες για να μην συνηθίσει πολύ ο οργανισμός μου. Με βοήθησε πάρα πολύ .πάνε  σε άλλο φαρμακείο. 

  • Ευχαριστώ 1

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

@2angels Ναι εντελως....εγγυημενα πραγματα χαχα! 

@Sofaki91 Ειναι για να πας τουαλετα ομαλα κ ομορφα δλδ οχι να τρεχεις ή να υπερλειτουργει το εντερο σου.

Βεβαια εγω δεν πινω σιδηρο γι αυτο τα φαγα μετρημενες φορες αλλα παντα με επιτυχια!! 


YT9Xp3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Freya_1981 είπε:
 

Το καλύτερο που έχω πάρει μέχρι στιγμής είναι το lactotune! Βέβαια σταμάτησε να με πιάνει τελευταία και με τις φυτικές ίνες ποναω. Πάλι δεν κοιμήθηκα τη νύχτα.... Γιατι τόσο χάλια δεν καταλαβαίνω.... 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια και εγώ ένα τοστ έφαγα με ζεστό γάλα ναι έκανα τη χαζομάρα και ξύπνησα με πόνο.. 

Να δούμε τι θα μου πει και ο γιατρός και θα σας ενημερώσω..

 Καμία αγορά κάνατε?? 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εγώ άρχισα να μην βολευομαι στον υπνο με την κοιλιά. Και κλωτσαει αν πιεστεί ,δυσκολεύομαι και λίγο να γυρίσω και να σηκωθώ. Κάνω καμιά ώρα το βράδυ μέχρι να με πάρει ο ύπνος. Αφήστε που στις 12-2 το βράδυ είναι πιο ενεργητικη από όλη τη μέρα.κλωτσαει , πάθαινει λόξυγκα. Τι θα τραβήξω όταν γεννηθεί ???.....


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχαχ! Εμάς 3 φορές μας έχει πιάσει λοξυγγας, απόγευμα. Εν τω μεταξύ είναι το κεφάλι της προς τα κάτω και γαργαλαει ρυθμικά. Χαχαχαχαχαχ. Νυχτοπουλι η μικρή σου @λιλιτο! Θα αλλάξεις πρόγραμμα εσύ στην αρχή , μέχρι να αλλάξει το δικό της. Βάλε μαξιλάρι ανάμεσα στα πόδια . Μαξιλάρι θηλασμού είχες πάρει νομιζω, χρησιμοποίησε το.

Πήρα τηλ τον γαστρεντερολογο, υπομονή είπε.... Τα έχει η εγκυμοσύνη αυτά γιατί πιέζονται όλα και η ξάπλα δεν βοηθά. Κατά τα άλλα τα γνωστα.... Το βασικότερο υπομονή ! Εμ, άλλοι πονάνε! Χαχα....


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , 2angels είπε:

Χαχαχαχαχαχ! Εμάς 3 φορές μας έχει πιάσει λοξυγγας, απόγευμα. Εν τω μεταξύ είναι το κεφάλι της προς τα κάτω και γαργαλαει ρυθμικά. Χαχαχαχαχαχ. Νυχτοπουλι η μικρή σου @λιλιτο! Θα αλλάξεις πρόγραμμα εσύ στην αρχή , μέχρι να αλλάξει το δικό της. Βάλε μαξιλάρι ανάμεσα στα πόδια . Μαξιλάρι θηλασμού είχες πάρει νομιζω, χρησιμοποίησε το.

Πήρα τηλ τον γαστρεντερολογο, υπομονή είπε.... Τα έχει η εγκυμοσύνη αυτά γιατί πιέζονται όλα και η ξάπλα δεν βοηθά. Κατά τα άλλα τα γνωστα.... Το βασικότερο υπομονή ! Εμ, άλλοι πονάνε! Χαχα....

Ναι άρχισα το χρησιμοποιώ αλλιώς δεν γίνεται σωτήριο αυτό το μαξιλαρι το παίρνω και στον καναπέ όλη μέρα όταν ξαπλώνω.στηριζει κοιλιά μέση .αλλά το βράδυ δνε μπορούμε να κοιμηθεί αγκαλιά γτ είναι μεγάλο. Δεν πειράζει . 

Ε φυσικά τι θα σου έλεγε αυτός πονάει...χαχαχ. υπομονή κορίτσι μου , κοντευουμε κι όλα αυτά ελπίζω θα ξεχαστούν..


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Παντως για την τουαλετα θελει κ διατροφη κοριτσια....το τοστ με το γαλα ας πουμε δεν λεει κατι, θελει πολυ νερο, πολλους χυμους, φρουτακια κ λιγο κρεας. Το αγελαδινο γαλα ειναι επιφοβο για το εντερο

  • Μου αρέσει 1

YT9Xp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλό μήνα κορίτσια!

ποποοο τι τραβάτε...μετά απ όσα διάβασα νιώθω ότι πετάω εγώ! χαχαχα

Γενικά όμως δεν αφήνω το μυαλό μου να σκεφτεί (όλα στο μυαλό είναι)..ότι δε μπορώ, δεν είμαι καλά..κάπου πονάω! Αν δεν μπορώ εγώ ή αν πάθω κάτι (κούφια η ώρα) που θ αφήσω τον μικρό μου μόνο του?? 

Δεν έχει μείνει ποτέ μακρυά μου.

Έχω έρθει από χτες στο πατρικό μου και οι γονείς μου ασχολούνται μαζί του..και μου φαίνεται οτι κάνω διακοπές! Κάναμε και το 1ο μας μπάνιο χτες στη θάλασσα. Έσκαψε με τα φτιαράκια στην άμμο..πότισε με το ποτιστήρι του..νέα εμπειρία!Πέρσυ ήταν μωρούλι που πήγαμε θάλασσα και δε θυμάται.

Μην ακουω ότι δεν έχετε τι να κάνετε... μετά θα είστε απασχολημένες όλο το 24ωρο με το μωρό και θα αναπολείτε τον καιρό που δεν ξέρατε  πως θα περάσει η ώρα σας.

Τον πρώτο μήνα κοιμόμουν 2-3 ώρες/ημέρα θυμάμαι!  Θα αντέξω πάλι που θα χω 2 μωρά ? Πραγματικά η εγκυμοσύνη είναι ωραία περίοδος αν είσαι όλη μέρα ξάπλα κ χεις ανθρώπους να σε φροντίζουν.Μετά τι γίνεται???? Το μετά φοβάμαι εγώ γιατί το χω δει το έργο!

Απολάυστε την εγκυμοσύνη σας...φιλική συμβουλή!!!!


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

Καλημέρα, εγώ άρχισα να μην βολευομαι στον υπνο με την κοιλιά. Και κλωτσαει αν πιεστεί ,δυσκολεύομαι και λίγο να γυρίσω και να σηκωθώ. Κάνω καμιά ώρα το βράδυ μέχρι να με πάρει ο ύπνος. Αφήστε που στις 12-2 το βράδυ είναι πιο ενεργητικη από όλη τη μέρα.κλωτσαει , πάθαινει λόξυγκα. Τι θα τραβήξω όταν γεννηθεί ???.....

Εμένα ξεκινάει 1παρα το βράδυ τότε είναι πιο ενεργητική Αλλά και αυτό για λίγο γενικώς είναι ήσυχο μωράκι.. Όσο για να σηκωθώ και εγώ θέλω βοήθεια ορισμένες φορές.. Εγώ κοιμάμαι ακόμα μπρούμυτα πάντως..

 

5 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Χαχαχαχαχαχ! Εμάς 3 φορές μας έχει πιάσει λοξυγγας, απόγευμα. Εν τω μεταξύ είναι το κεφάλι της προς τα κάτω και γαργαλαει ρυθμικά. Χαχαχαχαχαχ. Νυχτοπουλι η μικρή σου @λιλιτο! Θα αλλάξεις πρόγραμμα εσύ στην αρχή , μέχρι να αλλάξει το δικό της. Βάλε μαξιλάρι ανάμεσα στα πόδια . Μαξιλάρι θηλασμού είχες πάρει νομιζω, χρησιμοποίησε το.

Πήρα τηλ τον γαστρεντερολογο, υπομονή είπε.... Τα έχει η εγκυμοσύνη αυτά γιατί πιέζονται όλα και η ξάπλα δεν βοηθά. Κατά τα άλλα τα γνωστα.... Το βασικότερο υπομονή ! Εμ, άλλοι πονάνε! Χαχα....

Χαχαχα πωπω λες και είπε κάτι καινούριο το άτομο.. Αυτά τα ξέρουμε πες του :-P

 

3 ώρες πρίν, Freya_1981 είπε:

Παντως για την τουαλετα θελει κ διατροφη κοριτσια....το τοστ με το γαλα ας πουμε δεν λεει κατι, θελει πολυ νερο, πολλους χυμους, φρουτακια κ λιγο κρεας. Το αγελαδινο γαλα ειναι επιφοβο για το εντερο

Νερό πολύ δυστυχώς δεν μπορώ να πιω λόγω της παλινδρόμησης..εκεί που έπινα 3 λίτρα ξαφνικά 1 με το ζόρι.. χυμούς μόνο εγώ αν στιψω έτοιμους ούτε για πλάκα με τόση ζάχαρη που έχουν..γάλα παίρνω αυτό που είναι και χωρίς λακτόζη..  τεσπα όπως λένε και οι γιατροί υπομονή..

 

πρίν από 11 λεπτά , sweet mommy είπε:

Καλό μήνα κορίτσια!

ποποοο τι τραβάτε...μετά απ όσα διάβασα νιώθω ότι πετάω εγώ! χαχαχα

Γενικά όμως δεν αφήνω το μυαλό μου να σκεφτεί (όλα στο μυαλό είναι)..ότι δε μπορώ, δεν είμαι καλά..κάπου πονάω! Αν δεν μπορώ εγώ ή αν πάθω κάτι (κούφια η ώρα) που θ αφήσω τον μικρό μου μόνο του?? 

Δεν έχει μείνει ποτέ μακρυά μου.

Έχω έρθει από χτες στο πατρικό μου και οι γονείς μου ασχολούνται μαζί του..και μου φαίνεται οτι κάνω διακοπές! Κάναμε και το 1ο μας μπάνιο χτες στη θάλασσα. Έσκαψε με τα φτιαράκια στην άμμο..πότισε με το ποτιστήρι του..νέα εμπειρία!Πέρσυ ήταν μωρούλι που πήγαμε θάλασσα και δε θυμάται.

Μην ακουω ότι δεν έχετε τι να κάνετε... μετά θα είστε απασχολημένες όλο το 24ωρο με το μωρό και θα αναπολείτε τον καιρό που δεν ξέρατε  πως θα περάσει η ώρα σας.

Τον πρώτο μήνα κοιμόμουν 2-3 ώρες/ημέρα θυμάμαι!  Θα αντέξω πάλι που θα χω 2 μωρά ? Πραγματικά η εγκυμοσύνη είναι ωραία περίοδος αν είσαι όλη μέρα ξάπλα κ χεις ανθρώπους να σε φροντίζουν.Μετά τι γίνεται???? Το μετά φοβάμαι εγώ γιατί το χω δει το έργο!

Απολάυστε την εγκυμοσύνη σας...φιλική συμβουλή!!!!

Καλό μήνα και σε σένα..

Είσαι όντως τυχερή αν δεν έχεις κάτι..απόλαυσε αυτή τη περίοδο τώρα πριν έρθει το μωρό γιατί όπως λες μετά έρχονται ξενύχτια..

Και εγώ προσπαθώ όσο μπορώ να την απολαύσω αν και με δύο σκυλιά όπως έχω ξαναπεί είναι σα να έχω ήδη παιδιά χαχα..

  • Μου αρέσει 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Χαχαχαχαχαχ! Εμάς 3 φορές μας έχει πιάσει λοξυγγας, απόγευμα. Εν τω μεταξύ είναι το κεφάλι της προς τα κάτω και γαργαλαει ρυθμικά. Χαχαχαχαχαχ. Νυχτοπουλι η μικρή σου @λιλιτο! Θα αλλάξεις πρόγραμμα εσύ στην αρχή , μέχρι να αλλάξει το δικό της. Βάλε μαξιλάρι ανάμεσα στα πόδια . Μαξιλάρι θηλασμού είχες πάρει νομιζω, χρησιμοποίησε το.

Πήρα τηλ τον γαστρεντερολογο, υπομονή είπε.... Τα έχει η εγκυμοσύνη αυτά γιατί πιέζονται όλα και η ξάπλα δεν βοηθά. Κατά τα άλλα τα γνωστα.... Το βασικότερο υπομονή ! Εμ, άλλοι πονάνε! Χαχα....

κ εσενα τα ιδια ειπε ο γαστρεντερολογος ε? υπομονη λοιπον!! καποια στιγμη αλλαζει θεση κ συνιθιζει κ το εντερο εμενα σαν να εχει μαλακωσει καπως... ισως βρηκε την θεση του κ αυτο κ να αρχισε να λειτουργει..

Link to comment
Share on other sites

τι κανετε κοριτσια μου εμεις μολις ξεκινησαμε ...... να βαφουμε το δωματιο του μικρου κρατηθηκα ομως και δεν με πηραν τα δακρυα το συνηθηζω τους τελευταιους μηνες ολο και πλησιαζομαι και η αγωνια για το αγνωστο ολο και πιο μεγαλη!!!!!!!!!!!!


...:-D

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

τι κανετε κοριτσια μου εμεις μολις ξεκινησαμε ...... να βαφουμε το δωματιο του μικρου κρατηθηκα ομως και δεν με πηραν τα δακρυα το συνηθηζω τους τελευταιους μηνες ολο και πλησιαζομαι και η αγωνια για το αγνωστο ολο και πιο μεγαλη!!!!!!!!!!!!

Εμάς το είχαν βάψει από πέρυσι ήδη ροζ οι ιδιοκτήτες και έτσι δεν χρειάστηκε να κάνουμε κάτι εμείς.. Εκτός από αυτοκόλλητο που θα βάλω με το όνομα της.. τι χρώμα του βάφετε?? 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...