Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

γκρι πολυ ανοιχτο με γαλαζιο και θα παρω αυτοκολλητο με μισοφεγγαρο και γραμμενο το ονομα του και αστερακια μικρα στον υπολοιπο τοιχο... στο κοριτσι μπορεις να κανεις διαφορα με το αγορι δεν εχω πολλες ιδεες οποτε εχουμε ξεκινησει αυτο το χρωμα κ θα δουμε πως θα βγει μια χαρα σας ηρθε με το ροζ εσας!


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, ναντια δε είπε:

γκρι πολυ ανοιχτο με γαλαζιο και θα παρω αυτοκολλητο με μισοφεγγαρο και γραμμενο το ονομα του και αστερακια μικρα στον υπολοιπο τοιχο... στο κοριτσι μπορεις να κανεις διαφορα με το αγορι δεν εχω πολλες ιδεες οποτε εχουμε ξεκινησει αυτο το χρωμα κ θα δουμε πως θα βγει μια χαρα σας ηρθε με το ροζ εσας!

Μια χαρά και αυτές οι ιδέες και συννεφάκια βάζουν πολλοί..

Ναι ευτυχώς καλά μας ήρθε..

πρίν από 16 λεπτά , λιλιτο είπε:

Κι εγω δακρύζω πολύ τελευταία. Και ενώ φοβερές μεταπτώσεις στην ψυχολογία μου .

Και εγώ είμαι ίσως λίγο παραπάνω ευσυγκινητη.. αλλά σε γενικές γραμμές όλα καλά.. το μόνο που με στεναχωρεί μερικές μέρες είναι που δουλεύει ο άντρας μου όλη μέρα και είμαι μόνη μου..

Εσύ γιατί έτσι?? Λόγω του ότι είσαι ξάπλα γτ από κόσμο φαντάζομαι έχεις δίπλα σου.. εντάξει παίζουν και οι ορμόνες μας τώρα δεν είναι σε όλες το ίδιο..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κάθε Κυριακή εγώ το έχω στάνταρ το κλάμα και το παράπονο. Πολύ κυκλοθυμία , κλάμα , νεύρα αλλά και πολύ γέλιο η εγκυμοσύνη. Ένα ζωντανό χημείο το σώμα μας. Όλα λογικά και φυσιολογικά. Ποιος έχει τα κοτσια και μας ανεχετε είναι το θέμα.

Το δωμάτιο εγώ το σκέφτομαι τελικά ένα τοίχο μέντα και το υπόλοιπο ροζ-μωβ. Αυτοκόλλητα έχω βρει μια νεράιδα που έχει γύρω της πεταλούδες. Περιμένω να συμφωνήσει ο άντρας μου που θα το βάψεις βέβαια. Στο αυτοκόλλητο πάντως είμαστε οκ!


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Μια χαρά και αυτές οι ιδέες και συννεφάκια βάζουν πολλοί..

Ναι ευτυχώς καλά μας ήρθε..

Και εγώ είμαι ίσως λίγο παραπάνω ευσυγκινητη.. αλλά σε γενικές γραμμές όλα καλά.. το μόνο που με στεναχωρεί μερικές μέρες είναι που δουλεύει ο άντρας μου όλη μέρα και είμαι μόνη μου..

Εσύ γιατί έτσι?? Λόγω του ότι είσαι ξάπλα γτ από κόσμο φαντάζομαι έχεις δίπλα σου.. εντάξει παίζουν και οι ορμόνες μας τώρα δεν είναι σε όλες το ίδιο..

Οχι λόγω ορμονών.δακρυζω και από τα γέλια πολύ,γελάω πιο πολυ, συγκινούμαι πιο εύκολα. Γενικά είμαι άνθρωπος που δεν κλαιω ,άντε μια φορά το χρόνο για να ξεσπάσω.και μου έχει κάνει εντύπωση


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια! Χθες ψωνίσαμε τα βασικά.Κούνια,στρώμα, προίκα μωρου, αποστειρωτή,μπουκάλια,καθισματάκι αυτοκινήτου.Το καρότσι το παραγγείλαμε από το εξωτερικό.Μας μένουν τα ρουχαλακια,σεντονακια κλπ.

  • Μου αρέσει 2

hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια η αλήθεια είναι και εγώ γελάω πολύ Αλλά κλαίω πλέον και πιο εύκολα.. Να σας ρωτήσω Αφού γεννήσετε με το καλό μετά από πόσο καιρό σκέφτεστε τη πρώτη σας βόλτα? 

 

1 hour ago, lenoutso είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Χθες ψωνίσαμε τα βασικά.Κούνια,στρώμα, προίκα μωρου, αποστειρωτή,μπουκάλια,καθισματάκι αυτοκινήτου.Το καρότσι το παραγγείλαμε από το εξωτερικό.Μας μένουν τα ρουχαλακια,σεντονακια κλπ.

Τι καθισματακι αυτοκινητου αγοράσατε?? 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Sofaki91 είπε:

Καλημέρα κορίτσια η αλήθεια είναι και εγώ γελάω πολύ Αλλά κλαίω πλέον και πιο εύκολα.. Να σας ρωτήσω Αφού γεννήσετε με το καλό μετά από πόσο καιρό σκέφτεστε τη πρώτη σας βόλτα? 

 

Τι καθισματακι αυτοκινητου αγοράσατε?? 

Το συντομότερο δυνατο.λιγο να μπούμε στους ρυθμούς μας και.πιστευω στη βδομάδα πάνω θα έχουμε βγει.τουλαχιστο μια γυρα εδω στη γειτονια. Έτσι κι αλλιώς είμαστε εξοχη εδω , αλλά βλέποντας και κάνοντας. Εσύ ποτέ σκέφτεσαι να βγείτε??

 

3 ώρες πρίν, lenoutso είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Χθες ψωνίσαμε τα βασικά.Κούνια,στρώμα, προίκα μωρου, αποστειρωτή,μπουκάλια,καθισματάκι αυτοκινήτου.Το καρότσι το παραγγείλαμε από το εξωτερικό.Μας μένουν τα ρουχαλακια,σεντονακια κλπ.

Αχ τέλεια.ετοιμαζομαστε όλες σιγά σιγά. Από πού τα πήρες?


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , λιλιτο είπε:

Αχ τέλεια.ετοιμαζομαστε όλες σιγά σιγά. Από πού τα πήρες?

Τα πήραμε απο τη Λάρισα.

 

2 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

 Τι καθισματακι αυτοκινητου αγοράσατε?? 

Πήραμε το bebestars levante απο 0 -36 κιλά.


hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

Το συντομότερο δυνατο.λιγο να μπούμε στους ρυθμούς μας και.πιστευω στη βδομάδα πάνω θα έχουμε βγει.τουλαχιστο μια γυρα εδω στη γειτονια. Έτσι κι αλλιώς είμαστε εξοχη εδω , αλλά βλέποντας και κάνοντας. Εσύ ποτέ σκέφτεσαι να βγείτε??

Εγώ θέλω πάνω στη βδομάδα επίσης άντε στο δεκαήμερο θα έχουμε και καλό καιρό ακόμα και ο άντρας μου θα πάρει και άδεια για λίγες μέρες θα ναι Και οι γονείς μου εδώ από το εξωτερικό, Και είχαμε αυτή τη διαφωνία σήμερα και μου είπε μετά από 2 με 3 μήνες σκέφτεται αυτός.. Θα πεθάνω.. ζούμε και εμείς στην εξοχή εδώ Αλλά εγώ σκεφτόμουν και καμία βόλτα με αμάξι ίσως παραλιακά όχι σε κλειστόυς χώρους εννοείτε..

1 ώρα πρίν, 2angels είπε:

Με τόσο κλείσιμο νομίζω και γω μόλις βρούμε λιγο ρυθμούς θα βγούμε. Βολτιτσα με το καρότσι  γύρω γύρω, λίγο  στη θαλασσα. Αναλόγως βέβαια και τι καιρό θα μας κάνει.....

Αυτό σκεφτόμουν και εγώ..

 

1 hour ago, lenoutso είπε:

Πήραμε το bebestars levante απο 0 -36 κιλά.

Για αρχη βολεύει αυγό.. γτ αυτά τα καθισματακια καπου χάνουν κάπου κερδίζουν για μωράκι δεν είναι πάντως Αλλά ότι σας βολεύει..

Αλλιώς μετά 0-18 ή 0-25 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμείς αυγό από το καρότσι θα χρησιμοποιήσουμε. Έχει πάρει πολλές κ πολύ καλές διακρίσεις το συγκεκριμένο για ασφάλεια. Της  peg perego πήραμε σε χρυσομπεζ χρώμα. Το ερωτεύτηκα αυτό το καρότσι αν και ξεφύγαμε αρκετά από τον προϋπολογισμό. Αλλά δεν θα αγοράσουμε κάτι άλλο (κούνιες κτλ). 

Πολύ ζέστη σήμερα κορίτσια! Όλοι πάνε για μπάνιο και ζηλεύω! Τωρα πέρασε η μητέρα μου με μια φίλη της και πάνε από κάτω για μπάνιο και γω μέσα στο διαμέρισμα να καίγομαι! Ζηλεύω! Αααααααχ! Αφού είναι καλά η μπεμπουλα όμως δεν πειράζει! Του χρόνου ...

  • Μου αρέσει 1

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Εγώ θέλω πάνω στη βδομάδα επίσης άντε στο δεκαήμερο θα έχουμε και καλό καιρό ακόμα και ο άντρας μου θα πάρει και άδεια για λίγες μέρες θα ναι Και οι γονείς μου εδώ από το εξωτερικό, Και είχαμε αυτή τη διαφωνία σήμερα και μου είπε μετά από 2 με 3 μήνες σκέφτεται αυτός.. Θα πεθάνω.. ζούμε και εμείς στην εξοχή εδώ Αλλά εγώ σκεφτόμουν και καμία βόλτα με αμάξι ίσως παραλιακά όχι σε κλειστόυς χώρους εννοείτε..

Αυτό σκεφτόμουν και εγώ..

 

Για αρχη βολεύει αυγό.. γτ αυτά τα καθισματακια καπου χάνουν κάπου κερδίζουν για μωράκι δεν είναι πάντως Αλλά ότι σας βολεύει..

Αλλιώς μετά 0-18 ή 0-25 

Καλά είναι δυνατόν να κάτσεις μέσα στο σπίτι 2 μήνες .καταρχήν κάνει καλό ο καθαρός αέρας στα μωράκια. 2ον θα σπάσουν τα νεύρα σου και μπορείς να πάθεις επιλοχεια κατάθλιψη. 3ον ας κάτσει αυτός κλείσμενος μέσα στο σπίτι τόσο καιρό. Αλλά έτσι κι αλλιώς και ο παιδίατρος λογικά θα σας πει να το βγάλετε με το καρότσι.καλοκαιρακι είναι. Δηλαδή αυτός θέλει να βγαίνετε χειμώνα που θα ναι 3 μηνών το μωρό?? Εμένα θέλει πάλι να βγούμε μόλις γυρίσουμε από το.μαιευτηριο. χαχαχα επειδή λυπάται που με βλέπει κλεισμένη μέσα στο κρεββάτι.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!

Το δωματιακι του γιου μου το βαψαμε περσυ 2 μηνες πριν γεννηθει μεντα και λευκο κ βαλα κιτρινες κουρτινες με αστερακια κ το ιδιο υφασμα εβαλα να κρεμεται στο κατω μερος της κουνιας σαν ποδια!

Νομιζω μεντα-κιτρινο ειναι ουδετερος χρωματισμος κ ταιριαζει κ για τη μπουμπου που ρχεται! Αυτοκολλητα δεν προλαβα να βαλω...μονο ενα κιτρινο φεγγαρακι φωτιστικο απο ικεα πανω απο την αλλαξιερα! Λογικα θα κολλησω κιτρινα αστερια τριγυρω του καποια στιγμη και στον λευκο τοιχο που χω βαλει 3 λευκα ραφακια με παραμυθια, θα κολλησω αυτοκολλητα ζωακια! 

Οσο για τις βολτες που λετε εγω περιμενω πως κ τι να μεινω σπιτακι μου...μιας κ τωρα χωρις να μπορω ειμαι αναγκασμενη να βγαζω τον μικρο μου καθημερινα εξω κ να τον κυνηγαω! Ελπιζω ο αντρας μου να με λυπαται

λιγο ολη μερα με 2 κουτσουβελα και να παιρνει τον γιο μια βολτα ως την παιδικη χαρα ωστε να μενω μονο με το μωρο. Μετα τον πρωτο μηνα θα θελα να βγω αν με ρωτατε. Αστε που θα θηλαζω κ το μωρο τον πρωτο καιρο θα ειναι κολλημενο στο στηθος συνεχειαααα.....


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

Καλά είναι δυνατόν να κάτσεις μέσα στο σπίτι 2 μήνες .καταρχήν κάνει καλό ο καθαρός αέρας στα μωράκια. 2ον θα σπάσουν τα νεύρα σου και μπορείς να πάθεις επιλοχεια κατάθλιψη. 3ον ας κάτσει αυτός κλείσμενος μέσα στο σπίτι τόσο καιρό. Αλλά έτσι κι αλλιώς και ο παιδίατρος λογικά θα σας πει να το βγάλετε με το καρότσι.καλοκαιρακι είναι. Δηλαδή αυτός θέλει να βγαίνετε χειμώνα που θα ναι 3 μηνών το μωρό?? Εμένα θέλει πάλι να βγούμε μόλις γυρίσουμε από το.μαιευτηριο. χαχαχα επειδή λυπάται που με βλέπει κλεισμένη μέσα στο κρεββάτι.

Ναι τελικά μιλήσαμε και μου είπε ότι πει η παιδίατρος στην αρχή λέει λίγο μπαλκόνι και μετά καρότσι μάρσιπο.. πραγματικά δε θα την πάλευα τόσο καιρό μέσα.. ήδη δεν έχω κανέναν και κάθομαι μέσα Αλλά και τότε? Πάει πολύ..

Χαχα ωραίος ο δικός σου..

1 hour ago, sweet mommy είπε:

Γεια σας κοριτσια!

Το δωματιακι του γιου μου το βαψαμε περσυ 2 μηνες πριν γεννηθει μεντα και λευκο κ βαλα κιτρινες κουρτινες με αστερακια κ το ιδιο υφασμα εβαλα να κρεμεται στο κατω μερος της κουνιας σαν ποδια!

Νομιζω μεντα-κιτρινο ειναι ουδετερος χρωματισμος κ ταιριαζει κ για τη μπουμπου που ρχεται! Αυτοκολλητα δεν προλαβα να βαλω...μονο ενα κιτρινο φεγγαρακι φωτιστικο απο ικεα πανω απο την αλλαξιερα! Λογικα θα κολλησω κιτρινα αστερια τριγυρω του καποια στιγμη και στον λευκο τοιχο που χω βαλει 3 λευκα ραφακια με παραμυθια, θα κολλησω αυτοκολλητα ζωακια! 

Οσο για τις βολτες που λετε εγω περιμενω πως κ τι να μεινω σπιτακι μου...μιας κ τωρα χωρις να μπορω ειμαι αναγκασμενη να βγαζω τον μικρο μου καθημερινα εξω κ να τον κυνηγαω! Ελπιζω ο αντρας μου να με λυπαται

λιγο ολη μερα με 2 κουτσουβελα και να παιρνει τον γιο μια βολτα ως την παιδικη χαρα ωστε να μενω μονο με το μωρο. Μετα τον πρωτο μηνα θα θελα να βγω αν με ρωτατε. Αστε που θα θηλαζω κ το μωρο τον πρωτο καιρο θα ειναι κολλημενο στο στηθος συνεχειαααα.....

Ωραία χρώματα ταίριαξες.. ωραίο θα φαίνεται..

Χαχα εγώ πάλι θέλω να βγαίνω καμία βόλτα που και που με το αμάξι και την μικρή Αλλά χωρίς δίπλωμα αναγκαστικά βασίζομαι στον σύζυγο..

Και εγώ θέλω να θηλάσω Αλλά δεν νομίζω να με κρατάει αυτός ο λόγος μέσα μπορούμε και έξω να το κάνουμε.. 

 

  • Μου αρέσει 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...