Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Blue Velvet said:

      Είπε ότι θέλει να αποκλείσει ακόμα και αυτη την μικρη πιθανότητα,γι αυτό και πρέπει να κάνω αύριο πάλι χοριακη.Δεν έκανε διάγνωση.Απλα υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο δυστυχώς..Μακαρι να πάω και να έχει μηδενιστεί,έχω κουραστεί..

      Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ. Το έχω περάσει κ εγώ, ευτυχώς σε τόσο χαμηλές τιμές η χοριακή θα μηδενιστεί σχετικά γρήγορα κ μπορείς να προχωρήσεις άμεσα ακόμα και σε εμβρυομεταφορά. Όντως ψυχολογικά όλα αυτά κουράζουν, υπομονή. Το εξωμήτριο κ εγώ πιστεύω το είπε απλά για να είναι σίγουρος για κάθε ενδεχόμενο, αν δεν κάνω λάθος δίνει μεγαλύτερες τιμές χοριακής. 

       

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια!!!!!! Εγω εχω πητ 5/9 αλλα θα γεννησω με καισαρικη 26/8...

Ειμαι 31+3 περιμενω κοριτσακι χθες καναμε το ντοπλερ 1753 γρ. Κεφαλικη προβολη ολα φυσιολογικα πλακουντας grade0. 

Τα εχουμε ολα ετοιμα απο δωματιο μεχρι καροτσι και ψιλοπραγματα...

Θα γεννησω θεσσαλονικη παπαγεωργιου με οποιον εφημερευει...δε θα πληρωσω δικο μου γιατρο..

Καλη λευτερια σε ολες!!!

On 3/7/2018 at 11:03 ΠΜ, lenoutso είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Χθες ψωνίσαμε τα βασικά.Κούνια,στρώμα, προίκα μωρου, αποστειρωτή,μπουκάλια,καθισματάκι αυτοκινήτου.Το καρότσι το παραγγείλαμε από το εξωτερικό.Μας μένουν τα ρουχαλακια,σεντονακια κλπ.

Και γω το καροτσι και το καθισμα αμαξιου τα πηρα απο πωλωνια...ηρθαν σε 10 μερες και σε σχεση με την ελλαδα γλιτωσα 350 ευρω!!!!!! 

Και τα δυο επωνυμα τα πηρα..

Καροτσι bexa και καθισμα britax romer dualfix


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

Κοριτσια τι κανετε εμενα ο μικρος ειναι μονιμος δεξια με αποτελεσμα να με πιεζει  χαμηλα δεξια να μην με αφηνει να κανω δουλειες τπτ οταν ξαπλωνω χαλαρωνει κ αυτος αλλα ποιος θα πλυνει τα πιατα εχω να σιδερωσω... περνω μαγνησιο αλλα τπτ το εχετε κ εσεις αυτο;

Αφού βολεύεται εκεί τι να κάνει το παιδί; Χαχαχα!!! Σε ταλαιπωρεί από τώρα! Κάνε υπομονή  ,να χαλαρώνεις και μετά σιγα- σιγά τις δουλειές. Δεν τελειώνουν οι άτιμες. 

 

3 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

Πήγα στο γιατρό κορίτσια. Όλα καλά συνεχίζουμε σταθερά ξάπλα για τις επόμενες δύο εβδομάδες .και μετά θα με αφήνει να είμαι και καθιστη είπε. Δεν τον ανησυχεί πλέον τίποτα.

Το μωρό έγινε 1498 γρ. Εχει πολύ καλή ανάπτυξη, όλα είναι φυσιολογικά. Το πρήξιμο μου είπε είναι από τη ζέστη.και είναι φυσιολογικό και να μετράω την πίεση μου 2-3 φορές τη βδομάδα προληπτικα.

Μπράβο!!! Μεγαλώσατε πολύ! Άντε λίγο υπομονή! Όλα πολύ καλά λοιπόν! Από τη ζέστη τα πόδια ε; Πιες νεράκι πολύ να μην κάνεις κατακράτηση. 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

@ναντια δε και εμενα συνέχεια δεξιά είναι και με πιεζει και με κλωτσαει πάνω στο πλευρο και πονάω. @2angels ναι από τη ζέστη επειδή αυξήθηκε απότομα η θερμοκρασία.πινω ήδη πολύ νερό ,γυρω στα 3 λίτρα τη μέρα το υπολογίζω.ποσο πια να πιω.

Με είπε ότι το αμνιακό και ο πλακούντας είναι μια χαρά. @elenistam και γω Παπαγεωργίου θα πάω τελικά .λόγω προβλήματων άλλαξα γιατρό και ήθελα κάποιον που να είναι και στο δήμοσιο.αλλιως με όποιον εφημερεύει στο Ιπποκράτειο.

Με πιάνουν τα νεύρα μου εκεί που καθόμαι ξαφνικά, γίνεται κάτι ασήμαντο και τα παίρνω στο κρανίο .εγώ είμαι γενικά πολύ ήρεμος άνθρωπος και δεν θυμώνω. Και στεναχωριέμαι πιο εύκολα και δεν μου άρεσει ολο αυτό. Ποτέ περνάει μετά τη γέννα?? 


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

@λιλιτο Μακάρι να έπινα και εγώ τόσο νερό. Μια χαρά είναι τόσο που πίνεις τώρα αν είναι να κάνεις κατακράτηση θα κάνεις Αλλά μετά τη γέννα θα φύγει..

Όσο για τα νεύρα και αυτά που περνάς θέλω να πιστεύω πως επίσης θα υποχωρήσουν μετά τη γέννα..

 

Κατά τ'άλλα πως είστε κορίτσια σήμερα?? Καλημερεςςς


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

 

11 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

@ναντια δε @2angels@elenistam

Με πιάνουν τα νεύρα μου εκεί που καθόμαι ξαφνικά, γίνεται κάτι ασήμαντο και τα παίρνω στο κρανίο .εγώ είμαι γενικά πολύ ήρεμος άνθρωπος και δεν θυμώνω. Και στεναχωριέμαι πιο εύκολα και δεν μου άρεσει ολο αυτό. Ποτέ περνάει μετά τη γέννα?? 

Θα περάσουν, τόση ξάπλα και οι ορμόνες στα ύψη λογικό ...μην νιώθεις ενοχές. Όλα μας ενοχλούν πλέον!  

Κορίτσια εγώ δεν τη παλεύω με τη ζέστη, νιώθω να καίγομαι! Το κλιματιστικό από την άλλη το θεωρώ ανθυγιεινό. Κάνεις ντους και σε 5 λεπτά κόλλας , που να έρθουν οι μεγάλοι καύσωνες! 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

@ναντια δε και εμενα συνέχεια δεξιά είναι και με πιεζει και με κλωτσαει πάνω στο πλευρο και πονάω. @2angels ναι από τη ζέστη επειδή αυξήθηκε απότομα η θερμοκρασία.πινω ήδη πολύ νερό ,γυρω στα 3 λίτρα τη μέρα το υπολογίζω.ποσο πια να πιω.

Με είπε ότι το αμνιακό και ο πλακούντας είναι μια χαρά. @elenistam και γω Παπαγεωργίου θα πάω τελικά .λόγω προβλήματων άλλαξα γιατρό και ήθελα κάποιον που να είναι και στο δήμοσιο.αλλιως με όποιον εφημερεύει στο Ιπποκράτειο.

Με πιάνουν τα νεύρα μου εκεί που καθόμαι ξαφνικά, γίνεται κάτι ασήμαντο και τα παίρνω στο κρανίο .εγώ είμαι γενικά πολύ ήρεμος άνθρωπος και δεν θυμώνω. Και στεναχωριέμαι πιο εύκολα και δεν μου άρεσει ολο αυτό. Ποτέ περνάει μετά τη γέννα?? 

Ε ΤΟΤΕ ΜΑΖΙ ΘΑ ΠΑΜΕ ΡΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΘΑ ΠΑΣ???? ΕΓΩ ΘΑ ΠΑΩ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ 26/8 ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΩ ΣΕ ΟΠΟΙΟ ΕΦΗΜΕΡΕΥΕΙ.....


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, 2angels είπε:

 

Θα περάσουν, τόση ξάπλα και οι ορμόνες στα ύψη λογικό ...μην νιώθεις ενοχές. Όλα μας ενοχλούν πλέον!  

Κορίτσια εγώ δεν τη παλεύω με τη ζέστη, νιώθω να καίγομαι! Το κλιματιστικό από την άλλη το θεωρώ ανθυγιεινό. Κάνεις ντους και σε 5 λεπτά κόλλας , που να έρθουν οι μεγάλοι καύσωνες! 

Εγώ πάλι ζεσταίνομαι το μεσημέρι και το βράδυ κατά τις 2-3 αλλά έχει πάρα πολύ δροσιά το σπίτι μας.εγω βάζω λίγο ανεμιστήρα γτ δεν έχουμε καθαρίσει φέτος το κλιματιστικό.οπουε σίγουρα θα είμαι ανθυγιεινό.

 

1 hour ago, elenistam είπε:

Ε ΤΟΤΕ ΜΑΖΙ ΘΑ ΠΑΜΕ ΡΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΘΑ ΠΑΣ???? ΕΓΩ ΘΑ ΠΑΩ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ 26/8 ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΩ ΣΕ ΟΠΟΙΟ ΕΦΗΜΕΡΕΥΕΙ.....

 Ναι μπορεί να είμαστε μαζί!!! Γτ δεν ξέρω αν θα φτάσω Σεπτέμβρη, μάλλον πολύ δύσκολα. Φυσιολογικό θα πάω έτσι ειναι το πλάνο προς το παρόν. Και μου είπαν λογω κοντου τραχήλου θα γεννήσω και πολύ πιο εύκολα και γρήγορα. 


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , λιλιτο είπε:

Εγώ πάλι ζεσταίνομαι το μεσημέρι και το βράδυ κατά τις 2-3 αλλά έχει πάρα πολύ δροσιά το σπίτι μας.εγω βάζω λίγο ανεμιστήρα γτ δεν έχουμε καθαρίσει φέτος το κλιματιστικό.οπουε σίγουρα θα είμαι ανθυγιεινό.

 

 Ναι μπορεί να είμαστε μαζί!!! Γτ δεν ξέρω αν θα φτάσω Σεπτέμβρη, μάλλον πολύ δύσκολα. Φυσιολογικό θα πάω έτσι ειναι το πλάνο προς το παρόν. Και μου είπαν λογω κοντου τραχήλου θα γεννήσω και πολύ πιο εύκολα και γρήγορα. 

ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΛΙΓΟ ΜΑΣ ΕΜΕΙΝΕ........ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ Η ΚΑΙ ΕΞΩ??? ΕΜΕΝΑ ΤΩΡΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΘΑ ΜΕ ΔΟΥΝ


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , elenistam είπε:

ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΛΙΓΟ ΜΑΣ ΕΜΕΙΝΕ........ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ Η ΚΑΙ ΕΞΩ??? ΕΜΕΝΑ ΤΩΡΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΘΑ ΜΕ ΔΟΥΝ

Όχι μόνο έξω ραντεβού απλά στην αρχή που εντοπίστηκε το πρόβλημα και με έβαλε στο κρεββάτι πήγαινα και κάθε βδομάδα για 3-4 βδομάδες και με βλέπαν και στο Παπαγεωργίου μήπως χρειαστεί να με.κανουν εισαγωγή.  τώρα παω και με βλέπει κάθε 2 βδομάδες  . Άντε να φτάσω και 32 να μου φύγει το πολύ άγχος. Ένα μήνα πολύ δεν είναι .??? Νόμιζα στους τελευταίους μήνες σε κοιταν κάθε 15 και στον 9ο κάθε βδομάδα.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , λιλιτο είπε:

Όχι μόνο έξω ραντεβού απλά στην αρχή που εντοπίστηκε το πρόβλημα και με έβαλε στο κρεββάτι πήγαινα και κάθε βδομάδα για 3-4 βδομάδες και με βλέπαν και στο Παπαγεωργίου μήπως χρειαστεί να με.κανουν εισαγωγή.  τώρα παω και με βλέπει κάθε 2 βδομάδες  . Άντε να φτάσω και 32 να μου φύγει το πολύ άγχος. Ένα μήνα πολύ δεν είναι .??? Νόμιζα στους τελευταίους μήνες σε κοιταν κάθε 15 και στον 9ο κάθε βδομάδα.

ΜΠΑ ΣΤΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΔΕ ΣΕ ΚΟΙΤΑΝΕ ΤΟΣΟ ΣΥΧΝΑ ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΑΝΗΣΥΧΙΑΣ ΔΗΛΑΔΗ......ΜΕΤΑ ΤΙΣ 35 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΑΣ ΚΑΘΕ ΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΡΔΙΟΤΟΚΟΓΡΑΦΟ.....ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΘΑ ΜΠΕΙΣ ΣΤΙΣ 32......ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΜΕΙΝΕ


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , elenistam είπε:

ΜΠΑ ΣΤΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΔΕ ΣΕ ΚΟΙΤΑΝΕ ΤΟΣΟ ΣΥΧΝΑ ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΑΝΗΣΥΧΙΑΣ ΔΗΛΑΔΗ......ΜΕΤΑ ΤΙΣ 35 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΑΣ ΚΑΘΕ ΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΡΔΙΟΤΟΚΟΓΡΑΦΟ.....ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΘΑ ΜΠΕΙΣ ΣΤΙΣ 32......ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΜΕΙΝΕ

Έχω χαλάρωσει αρκετά θα έλεγα , δεν αγχωνομαι όπως πριν λέω σιγά μια βδομάδα έμεινε στην ουσία. 

Αν έχεις καμία απορία ή κάνα πόνο ποιον ρωτάς??  πας κατευθείαν νοσοκομείο να σε κοιτάξουν??


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , λιλιτο είπε:

Έχω χαλάρωσει αρκετά θα έλεγα , δεν αγχωνομαι όπως πριν λέω σιγά μια βδομάδα έμεινε στην ουσία. 

Αν έχεις καμία απορία ή κάνα πόνο ποιον ρωτάς??  πας κατευθείαν νοσοκομείο να σε κοιτάξουν??

ΕΧΩ ΤΗ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΜΕ ΚΟΙΤΑΕΙ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΣΤΟ ΦΕΙΣΜΠΟΥΚ ΚΑΙ ΑΡΧΙΚΑ ΡΩΤΑΩ ΑΥΤΗΝ...ΑΛΛΙΩΣ ΜΕ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΟΠΟΤΕ ΑΝ ΔΩ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΘΑ ΜΙΛΗΣΩ ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΑΡΧΙΚΑ 

  • Μου αρέσει 1

MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, lenoutso είπε:

@Freya_1981 @elenistam Από Πολωνία κι εμεις το παραγγείλαμε.Το αναμένουμε..Το coletto florino πήραμε.

ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΞΙΟΛΟΓΟ!!!!!!!!!!!! ΤΟ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ...ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ΕΠΙΛΟΓΗ


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...