Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, vikib είπε:

      σαν να ειχα δει οτι εχεις

      μπορει να υπαρχει καποιο μικρο θεματακι,κ απλα να ησασταν πιο τυχεροι στο πρωτο

      συζητησε το με τον γιατρο σου,μετα απο δυο βιοχημικες δ ειναι κακο να κανετε καποιους βασικους ελεγχους.εφοσον το θελετε κ εσεις

      ενα σπερμοδιαγραμμα αρχικα. καποιες ορμονικες εσυ

      τα ουτρο ειναι για προγεστερονη.οποτε κ να ειχες θεμα λογικα θα το καλυψαν

      ευχομαι ολα να πανε καλα!

      Δεν θα ηθελα να σκεφτομαι οτι απλα ηταν πιο τυχερο το πρωτο μου παιδακι...προτιμω να σκεφτομαι οτι ειναι τυχαιο γεγονος το 2ο και το 3ο...εννοειται θα κανω εξετασεις και οτι χρειαστει..και ισως παρω και μια 2η γνωμη...

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

Ε ναι αφού παλεύαμε να γυρίσει.καναμε και διάλειμματα να περπατήσω μήπως και γυρίσει κλ κλπ.αλλα δεν μας.εκανε τη χαρη

καλημέρα σε όλους!!!!! πότε γεννάς.;; και γω Θεσσαλονίκη θα γεννήσω αλλα σε δημόσιο 3/9


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , λιλιτο είπε:

Ναι.πρωτο παιδάκι και εννοείται θέλω φυσιολογικό τοκετό. Εσύ?

και γω πρώτο και με αγχώνει ο φυσιολογικός γιατί δεν θα πληρώσω γιατρό για να με ακολουθήσει στο νοσοκομείο οπότε θα πάω σε όποιο εφημερεύει...και γενικά νομίζω θα αγχωθώ όταν πιάσουν οι πόνοι..ειδικά αν δεν είναι για τον τοκετό και χρειαστεί να πάω 2-3 φορές τσάμπα...χαχα


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει μην αγχώνεσαι από τώρα για αυτό  .έχουμε πολλούς μήνες  μπροστά μας χαχαχα και είναι λογικό  στο πρώτο να μην ξέρεις και να κάνεις λάθος ότι γέννας.αλλα ξέρω ότι είναι καλοί οι γιατροι συνήθως και δεν βάζουν εύκολα για καισαρική στα δημόσια .δεν έχεις καμία φίλη πιυ να γεννησε πρόσφατα για να σου δίνει συμβουλές ?η μαμά και πεθερά ?

  • Μου αρέσει 1

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , λιλιτο είπε:

Εντάξει μην αγχώνεσαι από τώρα για αυτό  .έχουμε πολλούς μήνες  μπροστά μας χαχαχα και είναι λογικό  στο πρώτο να μην ξέρεις και να κάνεις λάθος ότι γέννας.αλλα ξέρω ότι είναι καλοί οι γιατροι συνήθως και δεν βάζουν εύκολα για καισαρική στα δημόσια .

όντως είναι καλοί και πολύ ευγενικοί...είμαι πολύ ευχαριστημένη...με βλέπουν από τις 7 βδομάδες και κάνω όλες τις εξετάσεις εκεί χωρίς φράγκο και χωρίς αναμονή....παπαγεωργίου τώρα αλλά εκείνη τη μέρα μπορεί να εφημερεύει και το ιπποκράτειο...εύχομαι και σε σένα όλα καλά να πάμε και να είναι η πρώτη μας εμπειρία όμορφη για να έρθουν και άλλες...πάντως τα χριστούγεννα φέτος θα είναι τα καλύτερα!!!!!!!!!!!!! ξεκίνησες έρευνα αγοράς?


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Ναι.θα είναι τέλεια :-P .κοιτάω στο ιντερνέτ γενικά πραγματακια αλλά δεν ξεκίνησα εντατικά έρευνα αγοράς ακόμα. Γτ όλοι μου λένε είναι πολύ νωρίς και να ξεκινήσω να ψωνίζω μόλις μπω στον 7ο. Αλλά καρότσι έχω ήδη μου έδωσε μια γνωστή μου που είναι μεγάλο έξοδο. Τώρα όσο ανακοινώνω την εγκυμοσύνη στο σόι φαντάζομαι θα μου δώσουν και άλλοι πραγματα. Αυτό που κοιτάω περισσότερο σαν ερευνα αγορας  στο ιντερνέτ είναι το καθίσματακι αυτοκινήτου.μαρκες τιμές και ποιο αξίζει σαν ποιοτητα


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , λιλιτο είπε:

Ναι.θα είναι τέλεια :-P .κοιτάω στο ιντερνέτ γενικά πραγματακια αλλά δεν ξεκίνησα εντατικά έρευνα αγοράς ακόμα. Γτ όλοι μου λένε είναι πολύ νωρίς και να ξεκινήσω να ψωνίζω μόλις μπω στον 7ο. Αλλά καρότσι έχω ήδη μου έδωσε μια γνωστή μου που είναι μεγάλο έξοδο. Τώρα όσο ανακοινώνω την εγκυμοσύνη στο σόι φαντάζομαι θα μου δώσουν και άλλοι πραγματα. Αυτό που κοιτάω περισσότερο σαν ερευνα αγορας  στο ιντερνέτ είναι το καθίσματακι αυτοκινήτου.μαρκες τιμές και ποιο αξίζει σαν ποιοτητα

εγώ στο πέμπτο θα ξεκινήσω να αγοράζω για το δωμάτιο και καρότσι...γιατί στον εβδομο θα ειναι καλοκαιρι και η κοιλια τουρλα.....πολλοι λενε αλλα εγω νομιζω οτι ο καθενας πρεπει να πηγαινει με τους ρυθμους του....ρουχαλακια και τετοια θα τα παρω τελευταια


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν ξες πόσο θέλω να ψωνίζω .τα βλέπω και τρελαίνομαι από τώρα.αλλα θα κάνω υπομονή όσο μπορέσω και μάλλον θα αρχίσω εντατική έρευνα αγοράς μετά το Πάσχα και θα ψωνίσω μόλις κάνω τη β επιπέδου .

πρίν από 11 λεπτά , elenistam είπε:

εγώ στο πέμπτο θα ξεκινήσω να αγοράζω για το δωμάτιο και καρότσι...γιατί στον εβδομο θα ειναι καλοκαιρι και η κοιλια τουρλα.....πολλοι λενε αλλα εγω νομιζω οτι ο καθενας πρεπει να πηγαινει με τους ρυθμους του....ρουχαλακια και τετοια θα τα παρω τελευταια

Μάλλον κρεββάτακι θα πάρουμε από το ΙΚΕΑ πάντως γτ από ότι είδα είναι τα πιο φθηνά. Και επίσης το Μάιο που θα κάνω β επιπέδου νομίζω έχει και εκπτώσεις.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , λιλιτο είπε:

Δεν ξες πόσο θέλω να ψωνίζω .τα βλέπω και τρελαίνομαι από τώρα.αλλα θα κάνω υπομονή όσο μπορέσω και μάλλον θα αρχίσω εντατική έρευνα αγοράς μετά το Πάσχα και θα ψωνίσω μόλις κάνω τη β επιπέδου .

Μάλλον κρεββάτακι θα πάρουμε από το ΙΚΕΑ πάντως γτ από ότι είδα είναι τα πιο φθηνά. Και επίσης το Μάιο που θα κάνω β επιπέδου νομίζω έχει και εκπτώσεις.

και γω β επιπεδου μαιο εχω και ειπα μολις την κανω θα αγορασω καροτσι κρεβατι συρταριερα μπανακι και αλαξιερα....κρεβατι μαλλον θα παρουμε πολυμορφικο ...στα ικεα δεν ειδα...ειδα στο λυτω και στο ιντερνετ...επισησ ειπαμε καποια στιγμη μεσα στον μαρτιο να παμε μια βολτα βουλγαρια να ριξουμε μια ματια....καροτσι θα παραγγειλουμε απο πολωνια...εχει πιο καλα μοντελα και πιο φτηνα και τα φερνουν με 30 ευρω μεταφορικα


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Ναι το εχω ακούσει αυτό για την Πολωνία .αλλά καρότσι Μ εδωσαν stokke και δεν πρόκειται να παρω άλλο ξέρω ότι είναι από τα καλύτερα.. αλλαξιερα θεωρω πεταμενα λεφτά παρε μια φορητή που μπαίνει πάνω στη συρταριερα η μόνο το στρώματακι της αλλαξιερας . Το ΙΚΕΑ δεν έχει πολυμορφικά από ότι ξερω


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , λιλιτο είπε:

Ναι το εχω ακούσει αυτό για την Πολωνία .αλλά καρότσι Μ εδωσαν stokke και δεν πρόκειται να παρω άλλο ξέρω ότι είναι από τα καλύτερα.. αλλαξιερα θεωρω πεταμενα λεφτά παρε μια φορητή που μπαίνει πάνω στη συρταριερα η μόνο το στρώματακι της αλλαξιερας . Το ΙΚΕΑ δεν έχει πολυμορφικά από ότι ξερω

ναι τα στοκε τα ξερω ειναι πανακριβα......και μενα μου δινε η κουνιαδα μου αλλα να σου πω την αληθεια είπα αφου δε θα δωσω τα λεφτα για κλινικη να παρω στο παιδι μιας και ειναι και το πρωτο ολα καινουρια και να μεινουν και για τα επομενα....αλλαξιερα θα παρω αυτη που μπαινει στη συρταριερα...δεν παιρνω επιπλο ειναι τσαμπα λεφτα οντως......τα πολυμορφικα που κοιταω εχουν θεση για αλλαγη διπλα


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

 Εμείς κάναμε το αντίθετο είπαμε να πάμε στην κλινική με το γιατρό μου για να μην με φάει το άγχος .και στα υπόλοιπα θα δεχτούμε ότι είναι σε καλή κατασταση.μονο τα ρούχα για το πρώτο εξάμηνο θέλω να είναι καινούργια και μαλακα για το μωρό.καο το κάθισμα αυτοκινήτου για να ξέρω ότι πληρεί τους κανόνες ασφάλειας.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...