Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

Κ εκεί που λέω τι ωραία όλα καλά πάνε όπως την πρώτη μου εγκυμοσύνη ξαφνικά αιματακι καφέ.... Σοκαριστικά λίγο...πήγα στο γιατρό όλα.καλα.δεν φαίνεται κάποιο αιμάτωμα...μπορεί να είναι ορμονολογικο....15 μέρες κρεβατι μέχρι να σταματήσει....πφφφ ως θα περάσουν οι μέρες βρε κορίτσια....


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λιγη υπομονη και θα περασουν! Και θα σαι και μια χαρουλα μετα.

Κοριτσια να σας ρωτησω κατι? Κοιλιτσες εχετε κανει? Εγω εχω ΠΗΤ 20/9 δλδ μολις κλεινω τον 3ο μηνα οπου να ναι και ηδη εχω σαν να μαι 5 μηνων. Χαχαχα

Επισης μηπως μαθατε φυλο στην αυχενικη? Η δικια μου ειναι 15/3.


YT9Xp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 3/3/2018 at 11:14 ΠΜ, kiki1986 είπε:

Κ εκεί που λέω τι ωραία όλα καλά πάνε όπως την πρώτη μου εγκυμοσύνη ξαφνικά αιματακι καφέ.... Σοκαριστικά λίγο...πήγα στο γιατρό όλα.καλα.δεν φαίνεται κάποιο αιμάτωμα...μπορεί να είναι ορμονολογικο....15 μέρες κρεβατι μέχρι να σταματήσει....πφφφ ως θα περάσουν οι μέρες βρε κορίτσια....

 Όντως, δικαιολογημένα ανησυχείς αν και το καφέ αίμα σημαίνει ότι ναι μεν υπήρξε κάποια αιμορραγία, πλέον όμως έχει σταματήσει και το αίμα από κόκκινο έγινε καφέ.

Αύριο έχω κι εγώ ραντεβού. Αγχώνομαι σαν να είναι το 1ο μου... μέχρι να ακούσω καρδούλα και το δω δεν θα ηρεμήσω.


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Το καφέ αίμα (επειδή είχα κ γω) σημαίνει αποκολλησούλα! Πολύ συχνά συμβαίνει..και θέλει ξεκούραση!

Όσο για τα απαραίτητα του μωρού..μη βιαστείτε να τα πάρετε. Ελάχιστα έχει κοιμηθεί ο μικρός μου στην κούνια του.

Ευτυχώς είχα πάρει φορμάκια σε ουδέτερα χρώματα κυρίως..οπότε δε θα αγχωθώ ιδιαίτερα αν αυτή τη φορά έρθει κοριτσάκι. 

Α! Αλλαξιέρα είχα πάρει στρωματάκι που μπαίνει πάνω σε έπιπλο και βόλεψε πολύ! Είναι απαραίτητη για το άλλαγμα του μωρού!

Και γω σε νοσοκομείο δημόσιο πηγαίνω (σε νησί είμαι)...κανένα πρόβλημα! Είναι βέβαια σε κάθε χειρουργείο ο διευθυντής γιατρός της μαιευτικής (αυτός που με παρακολουθεί).

Δε χρειάζεται  πιστεύω να δώσετε μια περιουσία για να γεννήσετε.Υπάρχουν πολλοί καλοί γιατροί  και στα δημόσια.

φιλιά σε όλες!


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας :) είμαι στην πρώτη μου εγκυμοσύνη με τελευταία περίοδο 10/12. Με παρακολουθεί γυναικολόγος από το Αττικο νοσοκομείο και έχω κλείσει ραντεβού εδώ και καιρό για Αυχενική διαφάνεια το οποίο είναι αυριο. Κι ενώ ήμουν χαλαρή τώρα με έχει πιάσει πολύ άγχος και για τα αποτελέσματα αλλά και επειδή από αφέλεια δεν ρώτησα καν για το κόστος..εφόσον είναι δημόσιο και πλέον συνταγογραφειται ελπίζω μα μην είναι πολύ ακριβό... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευτυχώς το αίμα σταμάτησε. Το Σάββατο έχω αυχαινικη . 

Έχει δίκιο η sweey mommy για τις πρώτο μανουλες μην δώσετε πολλά λεφτά στα απαραίτητα. Εμένα ο γιος μου κοιμήθηκε 3 με 4 μήνες στην κούνια αλλά ευτυχώς μας είχαν δώσει την κούνια άρα δεν έκλαψα τα λεφτά μου.. Η κουνιάδα μου το ίδιο. Έδωσε ένα σωρό λεφτά για το κρεβάτι κ σιρταριερα κ αυτή δεν τα χρησιμοποιήσε. Αυτό που χρειάστηκαν κ δεν είχα ήταν αλλαξιερα. Είχε πιαστεί η μέση μου να τον αλλάζω στο κρεβάτι. Μετά πήρα στρωματακι κ το έβαλα στο έπιπλο του μπάνιου κ τον άλλαζα κ με βοήθησε πολύ... Ρούχα όχι πολλά. εμένα 8 από το καθένα μου χρειάστηκαν. 8 φανελακια 8 φορμακια αυτά. Επίσης μου είχαν πει να μην πάρω μαξιλάρι θηλασμού κ το μετάνιωσα που δεν πήρα. Πιάνομουν ολόκληρη με το κανονικό μαξιλάρι. Άρα θα. Πάρω στο δεύτερο. Κ καρότσι κορίτσια....μετάνιωσα πάρα πολύ που δεν πήρα καρότσι ομπρέλα. Κ μάλιστα όλοι μου το λέγαν  που είχαν παιδια. Πήρα να κλείνει βιβλίο κ πιάνει τόσο χώρο στο αμάξι που βαριόμουν να το βάζω βγαζω.ασε που με το ζόρι χωρούσε κ δεν έμπαινε τπτ αλλο στο Πορτ παγκαζ. 


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους πήγα για αυχενική ξανά.και όλα τέλεια μας είπε.ειναι υγιέστατο και αναπτύσσεται φυσιολογικά.παλι μας έκανε κονξες φυσικά  αλλά κουνιόταν πολύ.και.μπορεσαν να γίνουν όλες οι μετρήσεις.μας είπε με.πολυ επιφύλαξη ότι μάλλον αγοράκι αλλά να μην το δέσουμε και κόμπο γτ ήταν με σταυρωμένα πόδια.αλλα θα ξέρουμε σίγουρα σε 3 βδομάδες που θα μπω στη 16η.:).ξεκιναω και ασβέστιο από σημερα.και θα δω το γιατρό την άλλη βδομάδα.ελπιζω όλες να έχετε θετικά αποτελέσματα και τελειομηνα μωρακια

  • Μου αρέσει 1

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα !

Όλα καλά χθες... το μικρούλι έφτασε αισίως τα 3.5 εκ στην 11η εβδομάδα που είμαστε.Κλείσαμε αυχενική και λήψη τροφοβλάστης στις 21.3 το μεσημέρι. Ευτυχώς μου έγραψε και 5 μέρες άδεια από τη δουλειά γιατί έχω πεθάνει στην κούραση με τη μικρή και το ξενύχτι ταυτόχρονα. Σχεδόν αμέσως θα μάθουμε και το φύλο αφού θα κάνουμε πλήρη χρωμοσωμικό έλεγχο.

Τα συμπτώματα έχουν υποχωρήσει σχεδόν-έχω λίγα πονάκια από την κούραση μόνο.

Σχετικά με τις αγορές.... η κόρη μου είναι σχεδόν 16 μηνών και κάνουμε συγκοίμηση. Δεν έχει κοιμηθεί ποτέ βράδυ στην κούνια της μέχρι σήμερα. Επίσης, είχα αγοράσει ένα μαξιλάρι θηλασμού πολύ μακρύ που το χρησιμοποίησα τους τελευταίους μήνες της εγκυμοσύνης και μετά στον θηλασμό στην αρχή. Αυτό που θα έκανα διαφορετικό θα ήταν να μην πάρω καρότσι 3 σε 1 αλλά ένα καλό κάθισμα αυτοκινήτου και το απλό καρότσι βόλτας.


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λιλιτό μπράβο....για να σου είπε μάλλον, σίγουρα αγορι είναι...απλώς δεν θέλουν να υπάρξει έστω κ μια πιθανότητα κ να βγουν "κακοί" γιατροί για αυτό βάζουν κ ένα ίσως....ζιλιχερ με το καλό η αυχαινικη σου... Επιτέλους σου φύγανε κ εσένα τα συμπτώματα...κ εμένα μου έφυγε η πείνα κ συνειδητοποίησα ότι σταμάτησε μόλις ξεκίνησα το τ4 για θηροειδη. Δεν έχω πολύ ψηλό, στα όρια είμαι αλλά μου είπαν να.ξεκινησω να το κατεβάσω μια μονάδα. 

Κ εμείς συγκοιμηση κάναμε κ κάνουμε ακόμα γτ δεν έχει δωμάτιο στο σπίτι που είμαστε..το καλοκαίρι θα τον βάλω...

Όσο για το καρότσι συμφωνώ μαζί σου. Το 3 σε ένα μου βγηκε πολύ περιττο. Το maclaren που έχω είναι φανταστικό καρότσι βόλτας κ είναι κ για νεογέννητα. Αυτοκινήτου έχω για όλα τα στάδια. Μέχρι 9 κιλά το χρησημοποιουσα για πάνω από χρονο. Μετά πήρα μέχρι 18 γτ έχει κλειση για ύπνο κ είναι κ ψηλό για να βλέπει. Κ τώρα του έχω ένα μέχρι 35. Θα πάρω άλλο ένα μέχρι 35 πιο καλό. Σκέφτομαι αυτό που δεν έχει ζώνες αλλά μια μπάρα μπροστά  γτ τις βγάζει τις ζώνες. 


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, kiki1986 είπε:

Λιλιτό μπράβο....για να σου είπε μάλλον, σίγουρα αγορι είναι...απλώς δεν θέλουν να υπάρξει έστω κ μια πιθανότητα κ να βγουν "κακοί" γιατροί για αυτό βάζουν κ ένα ίσως....ζιλιχερ με το καλό η αυχαινικη σου... Επιτέλους σου φύγανε κ εσένα τα συμπτώματα...κ εμένα μου έφυγε η πείνα κ συνειδητοποίησα ότι σταμάτησε μόλις ξεκίνησα το τ4 για θηροειδη. Δεν έχω πολύ ψηλό, στα όρια είμαι αλλά μου είπαν να.ξεκινησω να το κατεβάσω μια μονάδα. 

Κ εμείς συγκοιμηση κάναμε κ κάνουμε ακόμα γτ δεν έχει δωμάτιο στο σπίτι που είμαστε..το καλοκαίρι θα τον βάλω...

Όσο για το καρότσι συμφωνώ μαζί σου. Το 3 σε ένα μου βγηκε πολύ περιττο. Το maclaren που έχω είναι φανταστικό καρότσι βόλτας κ είναι κ για νεογέννητα. Αυτοκινήτου έχω για όλα τα στάδια. Μέχρι 9 κιλά το χρησημοποιουσα για πάνω από χρονο. Μετά πήρα μέχρι 18 γτ έχει κλειση για ύπνο κ είναι κ ψηλό για να βλέπει. Κ τώρα του έχω ένα μέχρι 35. Θα πάρω άλλο ένα μέχρι 35 πιο καλό. Σκέφτομαι αυτό που δεν έχει ζώνες αλλά μια μπάρα μπροστά  γτ τις βγάζει τις ζώνες. 

Σ ευχαριστώ πολύ :)

εμείς την έχουμε ακόμα στο αυγό και ήθελα να προχωρήσουμε σε μεγαλύτερο,  όχι τόσο γιατί έφτασε τα ανώτατα κιλά, αλλά γιατί το αυγό της ing.....na που έχουμε είναι αρκετά στενό θεωρώ. Τα έχω δει τα καθισματάκια αυτά με τις μπάρες και αν λέμε την ίδια μάρκα {c...x} , είναι και πολύ καλά και έχουν περάσει με καλή βαθμολογία τα crash tests. Λες να ενοχλούνται τα παιδιά από την μπάρα;


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι αυτά λέω...δεν ξέρω αν ενοχλούν αλλά δεν μπορούν να κάνουν κ κάτι...χαχα ενώ τις ζώνες τις βγάζουν αμα λάχει....Χχχχ κ σε βίντεο που είδα η μπάρα είναι πιο ασφαλής από τις ζώνες...βέβαια από μια ηλικία κ μετά βγαίνουν κ τα δένεις με ζώνη αυτοκινήτου νομίζω... Δεν το έχω δει από κοντά...το καλοκαίρι θα το ψάξω...


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

On 7/3/2018 at 2:56 ΠΜ, Chris_naou είπε:

Κορίτσια γεια σας :) είμαι στην πρώτη μου εγκυμοσύνη με τελευταία περίοδο 10/12. Με παρακολουθεί γυναικολόγος από το Αττικο νοσοκομείο και έχω κλείσει ραντεβού εδώ και καιρό για Αυχενική διαφάνεια το οποίο είναι αυριο. Κι ενώ ήμουν χαλαρή τώρα με έχει πιάσει πολύ άγχος και για τα αποτελέσματα αλλά και επειδή από αφέλεια δεν ρώτησα καν για το κόστος..εφόσον είναι δημόσιο και πλέον συνταγογραφειται ελπίζω μα μην είναι πολύ ακριβό... 

καλησπέρα.Εγώ σε δημόσι νοσοκομείο δε πληρώνω τίποτα για αυχενική.Έχω βιβλιάριο του ικα.

καλησπέρα κορίτσια!

Έκανα και γω αυχενική και το παπ α'.. πολύ καλά τα αποτελέσματα! 

Δυστυχώς στο δημόσιο νοσοκομείο που πηγαίνω δεν είναι τόσο εξονυχιστική η εξέταση αυτή (διαρκεί πολύ λίγο,όσο ένας υπέρηχος).. και ούτε τα μηχανήματα δείχνουν σε 3d το έμβρυο..οπότε δεν έχω καταφέρει να το δω καλά! Ούτε για φυλο μου είπαν τίποτα.. τώρα σε 2-3 εβδομάδες θα ξαναπάω!

Για το κάθισμα αυτοκινήτου που λέτε.. δεν είχαμε πάρει το αυγό(θα πάρουμε τώρα στο 2ο). Δεν κάναμε μετακινήσεις με το αυτοκίνητο όταν ήταν πολύ μωρό κ έτσι πήραμε το 0-18κιλά κατευθείαν.

Το αυγό βέβαια βολεύει πολύ..ειδικά αν κουμπώνει στο καρότσι και για όταν είναι πολύ βρέφος.

α! και για το μαξιλάρι θηλασμού..έχετε δίκιο.Είναι απαραίτητο..και μου λειψε που δε το χα πάρει!


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς πήγαμε στο γιατρό .πάλι δεν μάθαμε το φύλο.ηταν ανάποδα.και δεν έλεγε να γυρίσει.τετοιο ανάποδο --πεισματαρικο είναι.ελπιζω να μην μας βγάλει την πίστη οταν γεννηθεί.χαχαχαχαχα.εμενα φούσκωσε λίγο η κοιλίτσα μου τώρα που είμαι στη 14η βρομαδα.φυσικα δεν φαίνομαι για έγκυος αλλά σαν να παχυνα λίγο.και έχω πάρει 3 κιλά .εσείς πώς πάτε από θέμα κιλών?


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι το αυγό με βόλεψε πολύ σ αυτό το θέμα...δεν χρειαζόταν να τον ξυπνήσω κ τον έπαιρνα με το αυγό κ τον κούμπωμα στο καρότσι... Εγώ έκανα λήψη τροφοβλάστης την Τετάρτη βγήκαν καλά για τρισωμιες κ περιμένουμε για αυτισμόυς την επόμενη βδομάδα...εγώ έχω πάρει τέσσερα κιλά. Φαινομαι σαν να είμαι πέντε μηνών ...βέβαια στον γιο μου είχα πάρει μόνο ένα κιλό. Είμαι στην 14 βδομάδα κ άλλαξε η Πητ 15/9 ...α αγόρι πάλι...αγορομανα τι να κάνω....


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...