Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

Ντέμη ελπίζω να πάνε όλα καλά...εγώ έκανα τροφοβλάστη την προηγούμενη βδομάδα γτ οι αυχαινικη βγήκε χαλιά 1/23 πιθανότητα για σύνδρομο down κ μου είπε ο γιατρός ότι είναι το ίδιο πράγμα με την αμνιο αφού το δήγμα το παίρνει από τον πλακούντα που έχει το ίδιο dna με το βρέφος αφού δημιουργήθηκαν. Μαζί. Τελικά όλα καλά βγηκαν. Κάνε την εξέταση δεν είναι καθόλου εποδυνη. 


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, ntemiiiiii είπε:

Καλησπέρα μανούλες! Εύχομαι κι εγώ να γίνω πάλι μανούλα το Σεπτέμβρη!Και λέω Εύχομαι γιατί η αυχενική μου ήταν πολύ αυξημένη!Δε ξέρω αν σας συνέβη και πήγαν όλα καλά! Ρωτάω για γνώμες και οι περισσότεροι προτείνουν αμνιοπαρακέντηση σε τρεις εβδομάδες και όχι τροφοβλάστη μιας και δεν είναι τόσο έγκυρη και δεν βρίσκει όλα τα σύνδρομα!

Προσπαθούμε να πάρουμε τη σωστή απόφαση!Και να έχουμε θάρρος! Είναι δύσκολο!

Εγώ έκανα χθες τροφοβλάστη. Όντως δεν καλύπτει το ίδιο φάσμα με την αμνιο αλλά σίγουρα τις τρισωμίες, που σε απασχολούν για το πάχος της αυχενικής διαφάνειας τις καλύπτει καθ έχει 100% βεβαιότητα. Όταν λες αυξημένη πόσο ήταν; εμένα 2.1χιλ. Papp-a έκανες; Ρινικό οστό έίδατε; Μηριαίο;


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ZiliHer είπε:

Εγώ έκανα χθες τροφοβλάστη. Όντως δεν καλύπτει το ίδιο φάσμα με την αμνιο αλλά σίγουρα τις τρισωμίες, που σε απασχολούν για το πάχος της αυχενικής διαφάνειας τις καλύπτει καθ έχει 100% βεβαιότητα. Όταν λες αυξημένη πόσο ήταν; εμένα 2.1χιλ. Papp-a έκανες; Ρινικό οστό έίδατε; Μηριαίο;

4,2 η ΑΔ 63,0 το κεφαλουραιο, ρινικό ορατό κρανίο/εγκέφαλος φυσιολογική απεικόνιση για μηριαίο δε βλέπω να γράφει

Ναι έκανα και pappA 0,604 MoM β-hCG 1,331 MoM

2 ώρες πρίν, kiki1986 είπε:

Ντέμη ελπίζω να πάνε όλα καλά...εγώ έκανα τροφοβλάστη την προηγούμενη βδομάδα γτ οι αυχαινικη βγήκε χαλιά 1/23 πιθανότητα για σύνδρομο down κ μου είπε ο γιατρός ότι είναι το ίδιο πράγμα με την αμνιο αφού το δήγμα το παίρνει από τον πλακούντα που έχει το ίδιο dna με το βρέφος αφού δημιουργήθηκαν. Μαζί. Τελικά όλα καλά βγηκαν. Κάνε την εξέταση δεν είναι καθόλου εποδυνη. 

Συγχαρητήρια!Σου είπε κι εσένα να κάνεις έλεγχο στην 20η εβδομάδα για την καρδιά του μωρού; γιατί η αυξημένη διαφάνεια μπορεί να δηλώνει και πρόβλημα στην καρδιά του μωρού;


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι μου ειπε να κάνουμε για την καρδιά γτ βρήκαν παλινδρόμηση βαλβίδας τριγλωχινας για αυτό αυξήθηκε η πιθανότητα για πρόβλημα λόγω καρδιάς κ απουσία ρινικού....ελπίζω να πάνε όλα καλά γτ τα έχω κάνει πάνω μου... Εμένα ο γιατρός πάντως μου είπε ότι είναι το ίδιο με την αμνιο....τι να σας πω δεν είχε λόγω να μου πει ψέματα θα την έκανα ούτως ή αλλως


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , kiki1986 είπε:

Ναι μου ειπε να κάνουμε για την καρδιά γτ βρήκαν παλινδρόμηση βαλβίδας τριγλωτινας για αυτό αυξήθηκε η πιθανότητα για πρόβλημα λόγω καρδιάς κ απουσία ρινικού....ελπίζω να πάνε όλα καλά γτ τα έχω κάνει πάνω μου... Εμένα ο γιατρός πάντως μου είπε ότι είναι το ίδιο με την αμνιο....τι να σας πω δεν είχε λόγω να μου πει ψέματα θα την έκανα ούτως ή αλλως

Το εύρημα για την καρδιά το βρήκατε στην αυχενική ή στη λήψη τροφοβλάστη;

Εύχομαι ο.τι καλύτερο!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 44 λεπτά , kiki1986 είπε:

Sτην αυχενική....στην λήψη βγήκαν φυσιολογικα τα αποτελέσματα για τρισωμιες... Περιμένω τα άλλα αλλά μου είπαν ότι σπάνια βγάζει κάτι αρνητικο

Ναι έτσι είναι!

Εμένα πέρα από την αυξημένη πιθανότητα για συνδρομο down δε μου ανέφερε κάτι άλλο γράφει γενικά για χρωμοσωμικες και ανατομικές ανωμαλίες και βλάβες καρδιάς και ότι μπορεί να είναι παραλλαγή του φυσιολογικού! ρινικό ορατό και όλα τα μέλη και ο εγκέφαλος φυσιολογικά

Τι να πω ελπίζω...


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , kiki1986 είπε:

Αφού δεν βρήκε κάτι κ οι αιματολογικές φυσιολογικές τις ειδα ,ρινικό ορατό πως σου βρήκε ότι έχεις πιθανότητες ; Μήπως ηλικιακά; Τι πιθανότητες γράφει;

35 ειμαι

Τρισωμια 21 1/17

Τρισωμια 18 1/189

Τρισωμια 13 1/170

Αυτές είναι τροποποιημένες πιθανότητες λέει


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι  να πω.....όλα καλά.ελπιζω να σας.πανε...κ εγώ 1/25 είχα κ βγήκαν καλά προς το παρόν.. αλλά δεν σου είπε τι βρήκε λάθος.στις μετρήσεις;;; μου φαίνεται παράξενο....εμάς μετρούσε κ μας έλεγε αυτό φυσιολογικό αυτό δεν είναι ορατό η καρδιά έχει αυτό θα σας εξηγήσω μόλις τελειώσει η εξέταση κ μας τα ανελησε....αν θες δεύτερη γνώμη.να σου.πω.τον γιατρό μου.γτ είναι φανταστικός... Τον είχα κ στον πρώτο μου.γιο....

4 ώρες πρίν, ZiliHer είπε:

Εγώ έκανα χθες τροφοβλάστη. Όντως δεν καλύπτει το ίδιο φάσμα με την αμνιο αλλά σίγουρα τις τρισωμίες, που σε απασχολούν για το πάχος της αυχενικής διαφάνειας τις καλύπτει καθ έχει 100% βεβαιότητα. Όταν λες αυξημένη πόσο ήταν; εμένα 2.1χιλ. Papp-a έκανες; Ρινικό οστό έίδατε; Μηριαίο;

Ζιliher βγήκαν τα αποτελέσματα;;;;


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, kiki1986 είπε:

Τι  να πω.....όλα καλά.ελπιζω να σας.πανε...κ εγώ 1/25 είχα κ βγήκαν καλά προς το παρόν.. αλλά δεν σου είπε τι βρήκε λάθος.στις μετρήσεις;;; μου φαίνεται παράξενο....εμάς μετρούσε κ μας έλεγε αυτό φυσιολογικό αυτό δεν είναι ορατό η καρδιά έχει αυτό θα σας εξηγήσω μόλις τελειώσει η εξέταση κ μας τα ανελησε....αν θες δεύτερη γνώμη.να σου.πω.τον γιατρό μου.γτ είναι φανταστικός... Τον είχα κ στον πρώτο μου.γιο....

Ζιliher βγήκαν τα αποτελέσματα;;;;

Επέμενε στη μέτρηση της αυχενικής!Ότι είναι πολύ υψηλή! Μακάρι να πάνε όλα καλά σε όλες μας! Πόσο άκυρη είναι δηλαδή μπορεί να είναι η αυχενική; γιατί και σε άλλες περιπτώσεις η τροφοβλάστη μετά ή η αμνιοπαρακέντηση είναι μια χαρά!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ntemiiiiii είπε:

Επέμενε στη μέτρηση της αυχενικής!Ότι είναι πολύ υψηλή! Μακάρι να πάνε όλα καλά σε όλες μας! Πόσο άκυρη είναι δηλαδή μπορεί να είναι η αυχενική; γιατί και σε άλλες περιπτώσεις η τροφοβλάστη μετά ή η αμνιοπαρακέντηση είναι μια χαρά!

Α ...η μέτρηση του αυχαινα....οκ νόμιζα σαν εξεταση αυχαινικη κ λέω τι είδε μη φυσιολογικό...;;;; Έχεις περίπου 95%να είναι καλά.... Μεγάλη η πιθανοτητα....η ελπίδα πεθαίνει τελευταία....σε καταλαβαίνω κόντεψαν να πάθω έμφραγμα από την αγωνία.... Να κάνεις την εξέταση να ηρεμήσεις....απ' ότι μου είπε ο γιατρός όσο το νωρίτερο τόσο το καλύτερο αν βγει το αποτέλεσμα αρνητικό γτ μετά η διαδικασία είναι πιο εποδυνη κ πιο επικίνδυνη.....όλα καλά.θα πάνε.....


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, kiki1986 είπε:

Α ...η μέτρηση του αυχαινα....οκ νόμιζα σαν εξεταση αυχαινικη κ λέω τι είδε μη φυσιολογικό...;;;; Έχεις περίπου 95%να είναι καλά.... Μεγάλη η πιθανοτητα....η ελπίδα πεθαίνει τελευταία....σε καταλαβαίνω κόντεψαν να πάθω έμφραγμα από την αγωνία.... Να κάνεις την εξέταση να ηρεμήσεις....απ' ότι μου είπε ο γιατρός όσο το νωρίτερο τόσο το καλύτερο αν βγει το αποτέλεσμα αρνητικό γτ μετά η διαδικασία είναι πιο εποδυνη κ πιο επικίνδυνη.....όλα καλά.θα πάνε.....

Σευχαριστω!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...