Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

      • Χαχα 2

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια...εγω πηγα στον γιατρό την Δευτέρα αλλα δεν ακουσαμε καρδούλα...μου ειπε να παω σε δυο εβδομάδες παλι..ειμαι 5.4 σημερα...είδαμε σακο Μόνο...πως θα περασουν οι μερες.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Cristina 85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια...εγω πηγα στον γιατρό την Δευτέρα αλλα δεν ακουσαμε καρδούλα...μου ειπε να παω σε δυο εβδομάδες παλι..ειμαι 5.4 σημερα...είδαμε σακο Μόνο...πως θα περασουν οι μερες.....

Μια από τα ίδια και εγώ... είδαμε μόνο σάκο και λεκιθικό ασκό. Ήταν αρχή της έβδομης εβδομάδας τη Δευτέρα. Θα ξαναπάω την επόμενη Πέμπτη, οπότε θα είναι προς το τέλος της 8ης. Για τον θηλασμό μου είπε να τον κόψω σιγά σιγά εντός του επόμενου 3μηνου. Ξέρω ότι η εγκυμοσύνη δεν επηρεάζεται, θα το προσπαθήσω χωρίς να στρεσάρω την μικρή μου.

Από συμπτώματα έχω πονάκια περιόδου, κολπικά υγρά αυξημένα και κούραση υπερβολική. Είναι βέβαια και η μικρή  πάνω μου από τη στιγμή που θα γυρίσω από τη δουλειά μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθεί. Εσείς δουλεύετε;

 


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Cristina 85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια...εγω πηγα στον γιατρό την Δευτέρα αλλα δεν ακουσαμε καρδούλα...μου ειπε να παω σε δυο εβδομάδες παλι..ειμαι 5.4 σημερα...είδαμε σακο Μόνο...πως θα περασουν οι μερες.....

Καλημέρα κορίτσι μου λογικό να μην ακούσετε. Θα περασουν γρήγορα. Το ξέρω φαίνεται αιώνας!!! Πίστεψε με όμως θα αποζημιωθεις.... 

1 ώρα πρίν, ZiliHer είπε:

Μια από τα ίδια και εγώ... είδαμε μόνο σάκο και λεκιθικό ασκό. Ήταν αρχή της έβδομης εβδομάδας τη Δευτέρα. Θα ξαναπάω την επόμενη Πέμπτη, οπότε θα είναι προς το τέλος της 8ης. Για τον θηλασμό μου είπε να τον κόψω σιγά σιγά εντός του επόμενου 3μηνου. Ξέρω ότι η εγκυμοσύνη δεν επηρεάζεται, θα το προσπαθήσω χωρίς να στρεσάρω την μικρή μου.

Από συμπτώματα έχω πονάκια περιόδου, κολπικά υγρά αυξημένα και κούραση υπερβολική. Είναι βέβαια και η μικρή  πάνω μου από τη στιγμή που θα γυρίσω από τη δουλειά μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθεί. Εσείς δουλεύετε;

 

Εγώ οχι λόγου του αίματος βγήκα αμέσως σε αναρρωτικη


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Smile89 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου λογικό να μην ακούσετε. Θα περασουν γρήγορα. Το ξέρω φαίνεται αιώνας!!! Πίστεψε με όμως θα αποζημιωθεις.... 

Εγώ οχι λόγου του αίματος βγήκα αμέσως σε αναρρωτικη

Λογικό... εύχομαι να είναι όλα οκ τώρα και να συνεχιστεί η εγκυμοσύνη σου χωρίς προβλήματα.

:)

 


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!

σημερα πηγα γιατρο και ειδαμε το εμβρυακι..ακουσα και καρδουλα!!! Πηραν αιμα για τον προγεννητικο ελεγχο..παρασκευη θα χω τα αποτελεσματα. Κατα τ αλλα ενιωσα μια αδιαθεσια οσο περιμενα το γιατρο..σα να μου κοβεται το οξυγονο.Πηγα στο μπανιο..ειχα 2 αναγουλες..εριξα λιγο νερο κ συνηλθα.

Δεν δουλευω ουτε εγω..σταματησα το καλοκαιρι του 16 στον τριτο μηνα που ειχα κ γω αιμορραγια! Μετα γεννησα το Μαρτιο, πηρα το 6μηνο του οαεδ..και οταν τελειωσε παραιτηθηκα! Που να ξερα οτι μετα απο κανα μηνα θα ημουν εγκυος παλι..ισως  συνεχιζα τη δουλεια κ να ξαναβγαινα αναρρωτικη! Οσες δουλευετε...θελει πολλη προσοχη!!! 

Και γω μονο φιλισιν παιρνω...

α! μου ειπε οτι με πητ 21/9... θα μπω για καισαρικη 2 βδομαδες νωριτερα.Οποτε γυρω στις 7/9!

Οσες ειστε εγκυες πρωτη φορα...εχετε προτιμηση στο φυλο? Οι ηδη μανουλες επιθυμουν το αντιθετο φυλο απο αυτο που εχουν αραγε?

Εμεις θα θελαμε κοριτσακι τωρα...γιατι ο γιος μας εχει παρει τα μυαλα!!! Ετσι για την ποικιλια δηλαδη! Αλλα ακομα κι αν ειναι ενας ταλιμπανακος παλι...με χαρα θα τον δεχτουμε!!! Στα γενεθλια του μικρου μου 17/3 

θα χουμε κανει αυχενικη και λογικα θα ξερουμε φυλο!

φιλια


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, ZiliHer είπε:

Λογικό... εύχομαι να είναι όλα οκ τώρα και να συνεχιστεί η εγκυμοσύνη σου χωρίς προβλήματα.

:)

 

Έχω 4 μέρες που δεν εχω αιματακι θα δούμε!!! Όλα καλα ως τώρα!!! 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν δουλεύω αλλά κάνω το μεταπτυχιακό μου και πρακτική σε ειδικό σχολείο.εγω θα ήθελα κοριτσάκι ,ο άντρας μου δεν έχει κάποια προτίμηση αλλά έχω ένα προαίσθημα ότι θα ναι αγόρι...


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 7/2/2018 at 11:16 ΠΜ, Smile89 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου λογικό να μην ακούσετε. Θα περασουν γρήγορα. Το ξέρω φαίνεται αιώνας!!! Πίστεψε με όμως θα αποζημιωθεις.... 

Εγώ οχι λόγου του αίματος βγήκα αμέσως σε αναρρωτικη

Σας εύχομαι ολα να πάνε δεξιά...και εγω νιώθω πολύ κούραση κ θελω να κοιμάμαι..ιδικά στην δουλειά..χαχαχα..εχω κ εγω πονους στην μεση κ πονους περιόδου κ κολπικα υγρά..στον γιο μού το εμαθα 2 κ κάτι οτι είμαι εγκυος κ ετσι δεν θυμαμαι τι ειχα στην αρχη της εγκυμοσύνης μου..σε αυτο το σπορακι το εμαθα πολυ πολυ νωρις ουτε 1 μηνου κ τα εχω ολα...δύσκολο να το μαθαίνεις τοσο νωρίς...

On 7/2/2018 at 1:39 ΜΜ, sweet mommy είπε:

γεια σας κοριτσια!

σημερα πηγα γιατρο και ειδαμε το εμβρυακι..ακουσα και καρδουλα!!! Πηραν αιμα για τον προγεννητικο ελεγχο..παρασκευη θα χω τα αποτελεσματα. Κατα τ αλλα ενιωσα μια αδιαθεσια οσο περιμενα το γιατρο..σα να μου κοβεται το οξυγονο.Πηγα στο μπανιο..ειχα 2 αναγουλες..εριξα λιγο νερο κ συνηλθα.

Δεν δουλευω ουτε εγω..σταματησα το καλοκαιρι του 16 στον τριτο μηνα που ειχα κ γω αιμορραγια! Μετα γεννησα το Μαρτιο, πηρα το 6μηνο του οαεδ..και οταν τελειωσε παραιτηθηκα! Που να ξερα οτι μετα απο κανα μηνα θα ημουν εγκυος παλι..ισως  συνεχιζα τη δουλεια κ να ξαναβγαινα αναρρωτικη! Οσες δουλευετε...θελει πολλη προσοχη!!! 

Και γω μονο φιλισιν παιρνω...

α! μου ειπε οτι με πητ 21/9... θα μπω για καισαρικη 2 βδομαδες νωριτερα.Οποτε γυρω στις 7/9!

Οσες ειστε εγκυες πρωτη φορα...εχετε προτιμηση στο φυλο? Οι ηδη μανουλες επιθυμουν το αντιθετο φυλο απο αυτο που εχουν αραγε?

Εμεις θα θελαμε κοριτσακι τωρα...γιατι ο γιος μας εχει παρει τα μυαλα!!! Ετσι για την ποικιλια δηλαδη! Αλλα ακομα κι αν ειναι ενας ταλιμπανακος παλι...με χαρα θα τον δεχτουμε!!! Στα γενεθλια του μικρου μου 17/3 

θα χουμε κανει αυχενικη και λογικα θα ξερουμε φυλο!

φιλια

Σαν τον γιο τίποτα...εγω στον γιο μου ημουν σίγουρη κ ηθελα πολυ αγόρι..σε αυτο δεν ξερω τι μπορει να ειναι.ο άντρας μου θελει κορίτσι οπως ηθελε κ στο πρώτο αλλα τώρα δεν τον αλλάζει με τπτ τον μικρο μας..πραγματικα δεν ξερω τι μπορει να ειναι...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!!!!!!!! έχω ξαναγράψει αλλά χάνομαι γιατί δεν το χω πολύ με τα μπλογκ....εγώ είμαι στις 11 βδομάδες και την άλλη βδομάδα θα πάω για αυχενική διαφάνεια....Το είχαμε δει και ακούσει στις 6 βδομάδες αλλά ήταν πιασμένο λίγο χαμηλά έτσι είπαν και μου είπαν να προσέχω....όλα καλά νομίζω μέχρι τώρα...παίρνω σίδηρο και φιλικό οξύ και από συμπτώματα είχα πολύ φούσκωμα και δύσπνοια και πόνο στο στήθος τους δύο πρώτους μήνες και τώρα στον τρίτο έχω κάνει 5 πρωινά εμετό...αλλά όχι καθημερινά.....ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΛΑ


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

On 7/2/2018 at 1:39 ΜΜ, sweet mommy είπε:

γεια σας κοριτσια!

σημερα πηγα γιατρο και ειδαμε το εμβρυακι..ακουσα και καρδουλα!!! Πηραν αιμα για τον προγεννητικο ελεγχο..παρασκευη θα χω τα αποτελεσματα. Κατα τ αλλα ενιωσα μια αδιαθεσια οσο περιμενα το γιατρο..σα να μου κοβεται το οξυγονο.Πηγα στο μπανιο..ειχα 2 αναγουλες..εριξα λιγο νερο κ συνηλθα.

Δεν δουλευω ουτε εγω..σταματησα το καλοκαιρι του 16 στον τριτο μηνα που ειχα κ γω αιμορραγια! Μετα γεννησα το Μαρτιο, πηρα το 6μηνο του οαεδ..και οταν τελειωσε παραιτηθηκα! Που να ξερα οτι μετα απο κανα μηνα θα ημουν εγκυος παλι..ισως  συνεχιζα τη δουλεια κ να ξαναβγαινα αναρρωτικη! Οσες δουλευετε...θελει πολλη προσοχη!!! 

Και γω μονο φιλισιν παιρνω...

α! μου ειπε οτι με πητ 21/9... θα μπω για καισαρικη 2 βδομαδες νωριτερα.Οποτε γυρω στις 7/9!

Οσες ειστε εγκυες πρωτη φορα...εχετε προτιμηση στο φυλο? Οι ηδη μανουλες επιθυμουν το αντιθετο φυλο απο αυτο που εχουν αραγε?

Εμεις θα θελαμε κοριτσακι τωρα...γιατι ο γιος μας εχει παρει τα μυαλα!!! Ετσι για την ποικιλια δηλαδη! Αλλα ακομα κι αν ειναι ενας ταλιμπανακος παλι...με χαρα θα τον δεχτουμε!!! Στα γενεθλια του μικρου μου 17/3 

θα χουμε κανει αυχενικη και λογικα θα ξερουμε φυλο!

φιλια

Κι εγώ δεν έχω κάποια προτίμηση. Αν είναι κόρη , θα είναι πιο βολικό πχ με τα ρούχα και το ότι θα μοιράζονται το ίδιο δωμάτιο. Έχω όμως μεγάλη περιέργεια για το πώς είναι να μεγαλώνεις αγοράκι.

Κι εγώ γύρω στις 10/3 θα κάνω λήψη τροφοβλάστη (και μοριακό καρυότυπο), οπότε 1000000% θα μάθουμε και φύλο. Αυχενική είναι περιττό να κάνω.

Με τη δουλειά τα χω παίξει... σκέφτομαι να κάτσω όλο τον Φλεβάρη και μετά αναλόγως την κατάσταση.

  • Μου αρέσει 1

StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα σε ολες!

Ειμαι κι εγω μελλουσα μανουλα Σεπτεμβριου, με ΠΗΤ περιπου στις 22/9. Ειχα ΤΕΠ 13/12\2017 αλλα εχω μεγαλο κυκλο οποτε υπολογιζεται για λιγακι αργοτερα. Σημερα μπαινω στην 9η εβδομαδα και θα ξαναπαμε 1/3 να το δουμε!!

Καρδουλα δειλα δειλα ακουσαμε λιγο πριν μπω στην 6η εβδ αλλα την ακουσαμε για τα καλα την περασμενη εβδομαδα στις 8/2 που ηταν 1,5 εκατοστο το μαναρακι! Συμπτωματα δεν εχω καθολου, τιποτα εντελως απο ναυτιες κλπ αλλα εχω πολυ πονο στο στηθος το οποιο κ με ξαγρυπναει γτ καθε φορα που αλλαζω πλευρο νομιζω οτι μου μπηγουνε καρφιτσες....


YT9Xp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Freya_1981 είπε:

Καλημερα σε ολες!

Ειμαι κι εγω μελλουσα μανουλα Σεπτεμβριου, με ΠΗΤ περιπου στις 22/9. Ειχα ΤΕΠ 13/12\2017 αλλα εχω μεγαλο κυκλο οποτε υπολογιζεται για λιγακι αργοτερα. Σημερα μπαινω στην 9η εβδομαδα και θα ξαναπαμε 1/3 να το δουμε!!

Καρδουλα δειλα δειλα ακουσαμε λιγο πριν μπω στην 6η εβδ αλλα την ακουσαμε για τα καλα την περασμενη εβδομαδα στις 8/2 που ηταν 1,5 εκατοστο το μαναρακι! Συμπτωματα δεν εχω καθολου, τιποτα εντελως απο ναυτιες κλπ αλλα εχω πολυ πονο στο στηθος το οποιο κ με ξαγρυπναει γτ καθε φορα που αλλαζω πλευρο νομιζω οτι μου μπηγουνε καρφιτσες....

Καλημέρα κοριτσι μου. Με το καλό το παιδακι σου. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...