Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

κορίτσια γεια σας!

ελπίζω να χετε όλες καλά αποτελέσματα! Πολύ ψυχοφθόρο όλο αυτό με τα ποσοστά!

πινακάκι αναλαμβάνει μία κ το φτιάχνει σιγα σιγά..είχα φτιάξει στις μανούλες Μαρτίου 17. Τώρα δε μπορώ δυστυχώς. Δεν  μπαίνω συχνά με τον μικρό...

πητ 21/9. φύλο δε ξέρω ακόμα.Λογικά τέλος του μήνα που θα ξαναπάω στον γιατρό!


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

18 ώρες πρίν, kiki1986 είπε:

Τι  να πω.....όλα καλά.ελπιζω να σας.πανε...κ εγώ 1/25 είχα κ βγήκαν καλά προς το παρόν.. αλλά δεν σου είπε τι βρήκε λάθος.στις μετρήσεις;;; μου φαίνεται παράξενο....εμάς μετρούσε κ μας έλεγε αυτό φυσιολογικό αυτό δεν είναι ορατό η καρδιά έχει αυτό θα σας εξηγήσω μόλις τελειώσει η εξέταση κ μας τα ανελησε....αν θες δεύτερη γνώμη.να σου.πω.τον γιατρό μου.γτ είναι φανταστικός... Τον είχα κ στον πρώτο μου.γιο....

Ζιliher βγήκαν τα αποτελέσματα;;;;

Σήμερα το βράδυ κατά τις 9μμ περιμένουμε τα πρώτα για τις τρισωμίες και το φύλο. Τα υπόλοιπα σε 10 μέρες! αγχος άγχος άγχος άγχος άγχος άγχος άγχος

9 ώρες πρίν, ntemiiiiii είπε:

Επέμενε στη μέτρηση της αυχενικής!Ότι είναι πολύ υψηλή! Μακάρι να πάνε όλα καλά σε όλες μας! Πόσο άκυρη είναι δηλαδή μπορεί να είναι η αυχενική; γιατί και σε άλλες περιπτώσεις η τροφοβλάστη μετά ή η αμνιοπαρακέντηση είναι μια χαρά!

Είναι ένας από τους λόγους που θα έκανα τροφοβλάστη ό,τι ηλικία και να είχα.


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZiliHer είπε:

Σήμερα το βράδυ κατά τις 9μμ περιμένουμε τα πρώτα για τις τρισωμίες και το φύλο. Τα υπόλοιπα σε 10 μέρες! αγχος άγχος άγχος άγχος άγχος άγχος άγχος

ZiliHer πόσο σε καταλαβαίνω....εμάς βγήκαν βέβαια πιο γρήγορα τα αποτελέσματα. Τετάρτη πρωί την έκανα.κ Πέμπτη.πρωι μας είπε θα είναι έτοιμη....πηγαί 2.30 για να με.παρει τηλ κ νόμιζα πέρασε ένας χρόνος...σήμερα βγήκαν κ τα υπόλοιπα κ ήταν όλα φυσιολογικά ευτυχώς....άντε με το καλό περιμένουμε τα ευχάριστα νέα σου....

  • Μου αρέσει 1

fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , ZiliHer είπε:

Σήμερα το βράδυ κατά τις 9μμ περιμένουμε τα πρώτα για τις τρισωμίες και το φύλο. Τα υπόλοιπα σε 10 μέρες! αγχος άγχος άγχος άγχος άγχος άγχος άγχος

Είναι ένας από τους λόγους που θα έκανα τροφοβλάστη ό,τι ηλικία και να είχα.

Εύχομαι και πιστεύω ότι θαναι όλα καλά!

Ναι κατάλαβα τι λες, λήψη τροφοβλάστης αμέσως και όχι αυχενική!Μα ναι!

πρίν από 6 λεπτά , kiki1986 είπε:

ZiliHer πόσο σε καταλαβαίνω....εμάς βγήκαν βέβαια πιο γρήγορα τα αποτελέσματα. Τετάρτη πρωί την έκανα.κ Πέμπτη.πρωι μας είπε θα είναι έτοιμη....πηγαί 2.30 για να με.παρει τηλ κ νόμιζα πέρασε ένας χρόνος...σήμερα βγήκαν κ τα υπόλοιπα κ ήταν όλα φυσιολογικά ευτυχώς....άντε με το καλό περιμένουμε τα ευχάριστα νέα σου....

Και τώρα ποιο είναι το επόμενο βήμα; αμνιοπαρακέντηση; υπέρηχος καρδιάς; τίποτα; καλύπτει δλδ η λήψη τροφοβλάστης;


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , ntemiiiiii είπε:

 

Και τώρα ποιο είναι το επόμενο βήμα; αμνιοπαρακέντηση; υπέρηχος καρδιάς; τίποτα; καλύπτει δλδ η λήψη τροφοβλάστης;

Το επόμενο βήμα είναι β επιπέδου απ' ότι μας είπε ο γιατρός κ.  Αν δεν έχει διορθωθεί η καρδιά θα πάμε για να δούμε κ την καρδιά σε καρδιολόγο. Αμνιοπαρακέντηση μας είπε δεν χρειάζεται....είναι το ίδιο πράγμα με την τροφοβλαστη άρα δεν υπάρχει λόγος να την κάνω. Αλιωσεις στο dnd δεν βρέθηκε. Άρα προχωράμε κανονικά....


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Εύχομαι και πιστεύω ότι θαναι όλα καλά!

Ναι κατάλαβα τι λες, λήψη τροφοβλάστης αμέσως και όχι αυχενική!Μα ναι!

Και τώρα ποιο είναι το επόμενο βήμα; αμνιοπαρακέντηση; υπέρηχος καρδιάς; τίποτα; καλύπτει δλδ η λήψη τροφοβλάστης;

Εγώ άλλο επεμβατικό δεν θα κάνω - μόνο υπέρηχο καρδιάς εμβρύου. Έκλεισα για 25.5 τη Β επιπέδου. Πόσο γρήγορα περνάει αυτή η εγκυμοσύνη, δε λέγεται!

 


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, kiki1986 είπε:

Το επόμενο βήμα είναι β επιπέδου απ' ότι μας είπε ο γιατρός κ.  Αν δεν έχει διορθωθεί η καρδιά θα πάμε για να δούμε κ την καρδιά σε καρδιολόγο. Αμνιοπαρακέντηση μας είπε δεν χρειάζεται....είναι το ίδιο πράγμα με την τροφοβλαστη άρα δεν υπάρχει λόγος να την κάνω. Αλιωσεις στο dnd δεν βρέθηκε. Άρα προχωράμε κανονικά....

Πολύ ευχάριστα νέα!

5 ώρες πρίν, ZiliHer είπε:

Εγώ άλλο επεμβατικό δεν θα κάνω - μόνο υπέρηχο καρδιάς εμβρύου. Έκλεισα για 25.5 τη Β επιπέδου. Πόσο γρήγορα περνάει αυτή η εγκυμοσύνη, δε λέγεται!

 

Αλήθεια;Εγώ αποταν έκανα την αυχενική και δεν είχα καλά νέα, προσπαθώ να κάνω θετικές σκέψεις...σαν να επιβραδύνεται ο χρόνος ώρες ώρες...

πρίν από 19 λεπτά , ZiliHer είπε:

Τέλειο πινακάκι! 

Ευχαριστούμε!

Βγήκαν και τα πρώτα αποτελέσματα. Όλα καλά με τις τρισωμίες. Φύλο; Δεν το πίστευααααααααα.........

ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

:)

Συγχαρητήρια!!!

Έχω μια απορία βρε κορίτσια όμως,πως γίνεται η αυχενική να μην είναι καλή και μετά να είναι όλα καλά;


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 30 λεπτά , ZiliHer είπε:

Τέλειο πινακάκι! 

Ευχαριστούμε!

Βγήκαν και τα πρώτα αποτελέσματα. Όλα καλά με τις τρισωμίες. Φύλο; Δεν το πίστευααααααααα.........

ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

:)

Μπράβο ziliher άντε να ηρεμήσεις τώρα κ να το ευχαριστηθείς πια....το δεύτερο είναι ε;;; Το πρώτο κοριτσάκι;;;;

πρίν από 9 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Πολύ ευχάριστα νέα!

Αλήθεια;Εγώ αποταν έκανα την αυχενική και δεν είχα καλά νέα, προσπαθώ να κάνω θετικές σκέψεις...σαν να επιβραδύνεται ο χρόνος ώρες ώρες...

Συγχαρητήρια!!!

Έχω μια απορία βρε κορίτσια όμως,πως γίνεται η αυχενική να μην είναι καλή και μετά να είναι όλα καλά;

Έχουν παρατηρήσει ότι τα παιδιά με χρωμοσώμιακες ανωμαλίες έχουν η απουσία ρινικού η μεγάλη αυχαινικη η προβλημα με την καρδιά  άρα όσο πιο πολλά έχεις τόσο περισσότερες πιθανότητες να έχεις παιδί με σύνδρομο. Υπάρχει βέβαια κ περίπτωση να είναι απλά μια σύμπτωση....

6 ώρες πρίν, kiki1986 είπε:

Λιλιτό 11/9

Kiki1986 15/9

Sofaki91 18/9

Freya_1981 20/9

Sweet mommy 21/9 

Ntemiiiiii 26/9

ΖiliHer 1/10

 


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , kiki1986 είπε:

Μπράβο ziliher άντε να ηρεμήσεις τώρα κ να το ευχαριστηθείς πια....το δεύτερο είναι ε;;; Το πρώτο κοριτσάκι;;;;

Έχουν παρατηρήσει ότι τα παιδιά με χρωμοσώμιακες ανωμαλίες έχουν η απουσία ρινικού η μεγάλη αυχαινικη η προβλημα με την καρδιά  άρα όσο πιο πολλά έχεις τόσο περισσότερες πιθανότητες να έχεις παιδί με σύνδρομο. Υπάρχει βέβαια κ περίπτωση να είναι απλά μια σύμπτωση....

 

Κατάλαβα... οπότε με τη λήψη τροφοβλάστη μπορείς να είσαι σίγουρη δηλαδή και δε χρειάζεται μετά αμνιοπαρακέντηση! Αλλά ένας υπερήχος καρδιάς σίγουρα κατά την 20η εβδομάδα;

Εμένα είδε ρινικό,για την καρδιά δε μου είπε κάτι,η αυχενική όμως αυξημένη!

  • Μου αρέσει 1

EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Η αυχενική μπορεί να πέσει έξω γιατί απλά είναι πιθανότητες. πχ βάζουν σε έναν υπολογιστή πόσα χιλ είναι ο αυχενας, αν υπάρχει ρινικό οστό, τα αποτελέσματα του papp-a και την ηλικία της μαμάς και ο υπολογιστής βγάλει πιθανότητες για κάθε συνδρομο βάσει στατιστικών. Όπως καταλαβαίνει τα αποτελέσματα είναι ρευστά. 

Εγώ γι αυτό κ ήθελα κάτι που θα τα απέκλειε 100%.

Ο καρδιολογικός έλεγχος του εμβρύου ειναι σίγουρα προαιρετικός. Εγώ θα τον κάνω γιατί έχουμε ιστορικό.


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, ntemiiiiii είπε:

Κατάλαβα... οπότε με τη λήψη τροφοβλάστη μπορείς να είσαι σίγουρη δηλαδή και δε χρειάζεται μετά αμνιοπαρακέντηση! Αλλά ένας υπερήχος καρδιάς σίγουρα κατά την 20η εβδομάδα;

Εμένα είδε ρινικό,για την καρδιά δε μου είπε κάτι,η αυχενική όμως αυξημένη!

Είτε τροφοβλάστη κανείς είτε αμνιοπαρακέντηση αν έχει θέμα με την καρδιά πρέπει να κάνεις κ υπέρηχο καρδιάς για να δεις πως πάει.... Καμμία από τις δύο παρεμβατικές εξετάσεις δεν σε καλύπτουν για άλλες ασθένειες εκτός από σύνδρομα κ κάποιους αυτισμόυς κ αυτούς όχι όλους....


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...