Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Ioli_ είπε:

      Kαλησπέρα στην ομάδα και από ένα ακόμη καινούριο μέλος.  Σε λίγους μήνες κλείνω τα 46 και μόλις την προηγούμενη βδομάδα επισκεφτήκαμε γνωστό κέντρο εξωσωματικής στο κέντρο της Αθήνας με άριστες κριτικές για να προχωρήσουμε στη διαδικασία της εξωσωματικής με δικά μου ωάρια. Οι πιθανότητες είναι μονοψήφιες όπως μας είπαν, αλλά υπάρχουν.

      Θα ήθελα να ρωτήσω  τη δική σας γνώμη βάσει των εμπειριών σας. Αξίζει να προσπαθήσουμε με δικά μου ωάρια στην ηλικία των 46; Ή θα ταλαιπωρηθούμε μάταια χάνοντας πολύτιμο χρόνο; Θα θεωρούσατε τα ωάρια δότριας μονόδρομο; 

      Καλώς ήρθες !! Εγώ θεωρώ ότι δεν είναι θέμα χρόνου αλλά χρημάτων. Αν έχεις χρήματα φυσικά Κ αξίζει να δοκιμάσεις Κ με δικά σου ωάρια. Εντάξει είναι αρκετά δύσκολο να υπάρξει υγιές εγκυμοσύνη αλλά μια μικρή πιθανότητα υπάρχει ανάλογα Κ με τις εξετάσεις σου βέβαια . 

      • Ευχή 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

1 hour ago, ada32 είπε:

Κορίτσια έγω σήμερα ανέβασα πίεση αλλά δεν το κατάλαβα..8 με 14 το Μέσηνερι κ Τώρα το βραδυ πάλι 8 με 14.5 .πηρα τον γιατρό τηλ κ μου είπε να την μετρήσω σε ηρεμια ξανά άυριο κ μεθαύριο κ αλλιώς από βδομάδα να πάω στο νοσοκομείο να το αναφέρω για να με βάλουν με πρόκληση γτ δεν είναι καλό η αυξημένη πίεση τώρα.. Μεθαύριο κλείνω 39η όποτε ξεκινάω περπάτημα έντατικο.

@anemoni1989Συμφωνώ μαζί Σου για το 40ήμερο. Κ εγω δεν θα το κρατήσω!!Όσο για τον μάρσιπο ρε συ κ εγώ έχω αλλά φοβάμαι λιγάκι Μήπως το μωρό δυσανασχετει γτ έχω μεγάλο στήθος... 

Καλά κορίτσια κ έμενα με έχει ζαλίσει η πεθερά Όχι δεν κάνει να βγεις,Όχι δεν πρεπει να βάλεις τιποτα στον αφαλό του μωρού Μέχρι να πέσει..κ το κορυφαίο ,όταν μου σπασουν τα νερα η έχω πόνους να μην το πω στην μαμά κ εννοείται να μην μάθει ότι γενναω αλλά να το μάθει μετά για να έχω εύκολη γεννα . ε θα με τρελάνει.. Αλλά κ εγώ απαντάω ,δεν αφήνω τίποτα Έτσι. Κ την είπα ότι θα χ κάνω ότι μου πει ο παιδιατρος κ εννοείται πως το πρώτο πράγμα που θα κάνω είναι να παμε να πάρουμε την μαμά από το σπίτι κ μετά θα πάμε στο νοσοκομείο κ όχι αυτήν!!!ε μα πια..

Εγω στη θεση σου θα μετρουσα και αυριο και αν ηταν παλι αυξημένη θα πηγαινα αμεσα νοσοκομείο... Η προεκλαμψια ειναι πολυ σοβαρη και δε θα το ρισκαρα... Τωρα βεβαια αν τον εμπιστεύεσαι τοσο πολυ αστο να πας απο βδομαδα... Παντως και τωρα να γεννησεις ειναι ετοιμο το μωρο.. 

Την πεθερα δεν τη σχολιάζω! Απίστευτη 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

11 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Εδω Είμαστε Πιο προχωρημένοι... Αφού μπουρουν γτ να μην το κάνουν;;; τζάμπα λεφτά να χάσουν..εγω ήδη νιώθω κατι πόνους . κ τα πόδια μου πονανε όπως όταν μου έρχοταν Περιοδος.Πιστευω αν ξεκινησω περπάτημα θα γεννήσω πολύ σύντομα..

 

εσένα η ΠΗΤ σου είναι σε 8 μέρες μόνο!!!!!από στιγμή σε στιγμή λοιπόν θα αποφασίσει ο μπέμπης.Τώρα κι εγώ νιώθω έντονο πόνο από κάτω, τέτοιον που περπατάω με δυσκολία. κουνιέται κ πολύ το μωρό...τα βράδια βγαίνει η κούραση της ημέρας. πάντως η μαία μου είπε πως οι περισσότεροι τοκετοι γίνονται βράδια.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Ασία είπε:

εσένα η ΠΗΤ σου είναι σε 8 μέρες μόνο!!!!!από στιγμή σε στιγμή λοιπόν θα αποφασίσει ο μπέμπης.Τώρα κι εγώ νιώθω έντονο πόνο από κάτω, τέτοιον που περπατάω με δυσκολία. κουνιέται κ πολύ το μωρό...τα βράδια βγαίνει η κούραση της ημέρας. πάντως η μαία μου είπε πως οι περισσότεροι τοκετοι γίνονται βράδια.

Ισχύει αυτό!!! Επίσης οι περισσότεροι τοκετοι γίνονται βράδια με πανσεληνο!!! Έτσι για το υπερφυσικο!!! :)


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Ασία είπε:

εσένα η ΠΗΤ σου είναι σε 8 μέρες μόνο!!!!!από στιγμή σε στιγμή λοιπόν θα αποφασίσει ο μπέμπης.Τώρα κι εγώ νιώθω έντονο πόνο από κάτω, τέτοιον που περπατάω με δυσκολία. κουνιέται κ πολύ το μωρό...τα βράδια βγαίνει η κούραση της ημέρας. πάντως η μαία μου είπε πως οι περισσότεροι τοκετοι γίνονται βράδια.

Σχεδόν όλη μέρα χθες έτσι ήμουν με αυτό τον πόνο από κάτω ούτε μέχρι την τουαλέτα δεν μπορούσα να παω γτ πονουσα πολύ πήγαινα σιγά σιγά... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ada32 είπε:

Κορίτσια έγω σήμερα ανέβασα πίεση αλλά δεν το κατάλαβα..8 με 14 το Μέσηνερι κ Τώρα το βραδυ πάλι 8 με 14.5 .πηρα τον γιατρό τηλ κ μου είπε να την μετρήσω σε ηρεμια ξανά άυριο κ μεθαύριο κ αλλιώς από βδομάδα να πάω στο νοσοκομείο να το αναφέρω για να με βάλουν με πρόκληση γτ δεν είναι καλό η αυξημένη πίεση τώρα.. Μεθαύριο κλείνω 39η όποτε ξεκινάω περπάτημα έντατικο.

@anemoni1989Συμφωνώ μαζί Σου για το 40ήμερο. Κ εγω δεν θα το κρατήσω!!Όσο για τον μάρσιπο ρε συ κ εγώ έχω αλλά φοβάμαι λιγάκι Μήπως το μωρό δυσανασχετει γτ έχω μεγάλο στήθος... 

Καλά κορίτσια κ έμενα με έχει ζαλίσει η πεθερά Όχι δεν κάνει να βγεις,Όχι δεν πρεπει να βάλεις τιποτα στον αφαλό του μωρού Μέχρι να πέσει..κ το κορυφαίο ,όταν μου σπασουν τα νερα η έχω πόνους να μην το πω στην μαμά κ εννοείται να μην μάθει ότι γενναω αλλά να το μάθει μετά για να έχω εύκολη γεννα . ε θα με τρελάνει.. Αλλά κ εγώ απαντάω ,δεν αφήνω τίποτα Έτσι. Κ την είπα ότι θα χ κάνω ότι μου πει ο παιδιατρος κ εννοείται πως το πρώτο πράγμα που θα κάνω είναι να παμε να πάρουμε την μαμά από το σπίτι κ μετά θα πάμε στο νοσοκομείο κ όχι αυτήν!!!ε μα πια..

αχ εγώ δεν θέλω να έρθει καθόλου η πεθερά μου στο νοσοκομείο. πως θα γίνει όμως αυτό??

πρίν από 9 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Ισχύει αυτό!!! Επίσης οι περισσότεροι τοκετοι γίνονται βράδια με πανσεληνο!!! Έτσι για το υπερφυσικο!!! :)

Αλήθεια? κάτσε να κοιτάξω μήπως έχουμε καμία πανσέληνο σύντομα χαχαχα

πρίν από 4 λεπτά , Marimarv είπε:

Σχεδόν όλη μέρα χθες έτσι ήμουν με αυτό τον πόνο από κάτω ούτε μέχρι την τουαλέτα δεν μπορούσα να παω γτ πονουσα πολύ πήγαινα σιγά σιγά... 

Και τελικά? πέρασε? η ακόμη το νιώθεις? δεν πρέπει να είναι ανησυχητικό νομίζω

πανσέληνος στις 24 Οκτώβρη...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , Ασία είπε:

αχ εγώ δεν θέλω να έρθει καθόλου η πεθερά μου στο νοσοκομείο. πως θα γίνει όμως αυτό??

Αλήθεια? κάτσε να κοιτάξω μήπως έχουμε καμία πανσέληνο σύντομα χαχαχα

Και τελικά? πέρασε? η ακόμη το νιώθεις? δεν πρέπει να είναι ανησυχητικό νομίζω

πανσέληνος στις 24 Οκτώβρη...

Πέρασε ναι το πρωί που σηκώθηκα ήμουν μια χαρά.. Απλά με τρόμαξε γτ ήταν πάρα πολύ έντονο και κράτησε αρκετή ώρα.. Μου είχαν πει ότι είναι και από την πίεση που ασκεί το μωρό κ δεν είναι κάτι.. Το παθαίνω συχνά απλά χθες ήταν πολύ πολύ έντονο.. Την πεθερά μου κ εγώ δεν θα την ήθελα ΚΑΘΟΛΟΥ αλλά αυτό ξέρω ότι δεν θα δίνει με τίποτα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Ισχύει αυτό!!! Επίσης οι περισσότεροι τοκετοι γίνονται βράδια με πανσεληνο!!! Έτσι για το υπερφυσικο!!! :)

Πολλά γίνονται τις νύχτες με πανσέληνο συνάδελφε!!! :razz: Λογικό μου ακούγεται οπότε να γίνεται κι αυτό! 

  • Χαχα 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Εγω κοριτσια σήμερα εκανα βλακεια και εφαγα βαρια για βραδυ και νομίζω θα πεθανω... Με νυχια και με δόντια παλεύω να γλιτωσω τον εμετο!!! 

Μήπως να τον κάνεις μπορεί να νιώσεις καλύτερα μετά 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! @Μάντη να σας ζήσει και να είναι καλότυχο!!

Εγώ σήμερα έκανα το πρώτο καρδιοτοκογραφημα, όλα πήγανε καλά! Μετά έκανα κ υπέρηχο στο γιατρό, 3 κιλά έφτασε το παλικάρι μου, και είναι όλο το απόγευμα μέσα στη τρέλα! :x

Παράθεση

 

 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! @Μάντη να σας ζήσει και να είναι καλότυχο!!

Εγώ σήμερα έκανα το πρώτο καρδιοτοκογραφο, όλα πήγανε καλά! Μετά έκανα κ υπέρηχο στο γιατρό, 3 κιλά έφτασε το παλικάρι μου, και είναι όλο το απόγευμα μέσα στη τρέλα! :x

 

Μια χαρά μπράβο κορίτσι μου.. Και στα κιλά του τέλειος.. Σε ποια βδομάδα είσαι? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Marimarv είπε:

Πέρασε ναι το πρωί που σηκώθηκα ήμουν μια χαρά.. Απλά με τρόμαξε γτ ήταν πάρα πολύ έντονο και κράτησε αρκετή ώρα.. Μου είχαν πει ότι είναι και από την πίεση που ασκεί το μωρό κ δεν είναι κάτι.. Το παθαίνω συχνά απλά χθες ήταν πολύ πολύ έντονο.. Την πεθερά μου κ εγώ δεν θα την ήθελα ΚΑΘΟΛΟΥ αλλά αυτό ξέρω ότι δεν θα δίνει με τίποτα 

αναγκαστικά θα έρθουν στο νοσοκομείο, εσένα αν θυμάμαι καλά θα έρθει κ στο σπίτι τις πρώτες μέρες για βοήθεια???Εγώ δεν θα την δεχτώ στο σπίτι χαχαχα δεν δεχόμαστε επισκέψεις θα της πω κ τέλος.

πρίν από 12 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! @Μάντη να σας ζήσει και να είναι καλότυχο!!

Εγώ σήμερα έκανα το πρώτο καρδιοτοκογραφημα, όλα πήγανε καλά! Μετά έκανα κ υπέρηχο στο γιατρό, 3 κιλά έφτασε το παλικάρι μου, και είναι όλο το απόγευμα μέσα στη τρέλα! :x

 

μπράβο,όλα τέλεια!! συσπάσεις είχες καθόλου?

@Μάντη να σας ζήσει ο μικρούλης!!!!γερός κ τυχερός να είναι στην ζωή του!!!καλούς θηλασμούς τώρα, περιμένουμε λεπτομέριες!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Ασία είπε:

 

μπράβο,όλα τέλεια!! συσπάσεις είχες καθόλου?

Καθόλου συσπάσεις! @MarimarvΕιμαι 37 κ 2 σύμφωνα με την αυχενική. Μου είπαν ότι δεν είναι απαραίτητο να έχω ακόμη, και πως μπορεί να έχω μέσα στη μέρα κάποιες. Αν και εγώ δε έχω καταλάβει ακόμη συσπάσεις από όσο μου έχουν περιγράψει η μαία κ ο γιατρός. Τι να πω?? Θα δείξει!!:)

Από κωλοτουμπες πάντως πήγαμε πολύ καλά!!!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Ασία είπε:

αναγκαστικά θα έρθουν στο νοσοκομείο, εσένα αν θυμάμαι καλά θα έρθει κ στο σπίτι τις πρώτες μέρες για βοήθεια???Εγώ δεν θα την δεχτώ στο σπίτι χαχαχα δεν δεχόμαστε επισκέψεις θα της πω κ τέλος.

μπράβο,όλα τέλεια!! συσπάσεις είχες καθόλου?

@Μάντη να σας ζήσει ο μικρούλης!!!!γερός κ τυχερός να είναι στην ζωή του!!!καλούς θηλασμούς τώρα, περιμένουμε λεπτομέριες!!!

Όχι όχι ευτυχώς θα έρχεται που κ που η μαμά μου θα έρχεται πιο πολύ στ σπίτι μου.. Δεν θα το αντεχα αυτο να την έχω κ μέσα στα πόδια μου συνέχεια.. Κ εγω θα της έλεγα ότι δεν δέχομαι επισκέψεις αλλά επειδή θα έρθουν τα αδέρφια μου από Αθήνα να μας δουν και 2 φίλες μου οι οποίες θα περάσουν για λίγο από το σπίτι δεν μπορώ να πω κτ τέτοιο.. Δεν θα το δεχτεί ο άντρας μου δλδ.. 

πρίν από 9 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Καθόλου συσπάσεις! @MarimarvΕιμαι 37 κ 2 σύμφωνα με την αυχενική. Μου είπαν ότι δεν είναι απαραίτητο να έχω ακόμη, και πως μπορεί να έχω μέσα στη μέρα κάποιες. Αν και εγώ δε έχω καταλάβει ακόμη συσπάσεις από όσο μου έχουν περιγράψει η μαία κ ο γιατρός. Τι να πω?? Θα δείξει!!:)

Από κωλοτουμπες πάντως πήγαμε πολύ καλά!!!

Μπράβο κορίτσι μου τέλεια πάτε σε όλα.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Marimarv είπε:

Μήπως να τον κάνεις μπορεί να νιώσεις καλύτερα μετά 

Τους εχω σιχαθει τοσους μηνες που προτιμω να υποφερω, παρα να κανω ξανα εμετο... Ελπιζω να το ξεπερασω!!! 

πρίν από 30 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Πολλά γίνονται τις νύχτες με πανσέληνο συνάδελφε!!! :razz: Λογικό μου ακούγεται οπότε να γίνεται κι αυτό! 

Ολα τα κουλα την πανσεληνο γίνονται συναδελφισσα!!! Αχαχχαχαχαχα

  • Χαχα 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...