Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κοριτσιααα αύριο εχω γιατρό να δούμε τον τράχηλο και μεθαύριο εχω υπερηχογράφημα καρδιάς του εμβρύου !!! για ποιο να πρώτο αγχωθώ δεν ξέρω! το θετικό είναι ότι σήμερα ξύπνησα 4η μέρα σερί χωρίς πονάκια περιόδου…. δεν έχει ξαναγίνει ! βασικα από την περιδεση κ έπειτα δλδ 12 μέρες με έχουν πιάσει μόνο 2 φορες! λέτε ν γίνεται  δουλίτσα ; 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

Ζω κι εγώ αυτό το θαύμα ζωής!!! Είμαι στην 5η εβδομάδα κύησης και τελική ημερομηνία τοκετού έχω στις 8 Οκτωμβρίου!!!! Για να μαζευτούμε να τα λέμε εδώ!!!! Ποια κορίτσια θα γεννήσουν Οκτώμβριο;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

On 5/2/2018 at 11:31 ΠΜ, melina92 είπε:

Ζω κι εγώ αυτό το θαύμα ζωής!!! Είμαι στην 5η εβδομάδα κύησης και τελική ημερομηνία τοκετού έχω στις 8 Οκτωμβρίου!!!! Για να μαζευτούμε να τα λέμε εδώ!!!! Ποια κορίτσια θα γεννήσουν Οκτώμβριο;;

Καλημέρα!

Εγώ έχω ΠΗΤ γύρω τις 3 Οκτωβρίου, αλλά θα γεννήσω τέλη Σεπτέμβρη με προγραμματισμένη καισαρική.

Είμαι στην 7η εβδομάδα. 

Με το καλό να έχουμε όλες τελειόμηνες εγκυμοσύνες.

 

Άσχετο... μπορούμε να διορθώσουμε τον τίτλο από "Οκτωμβρίου" σε "Οκτωβρίου"; :-D

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!ειμαι μαμα Οκτωβρίου 2017 και τέτοια εποχή πέρυσι είχα μάθει και εγώ για την εγκυμοσύνη μου.

Τώρα έχω ενα ομορφο αγοράκι που μας έχει ξετρελανει. 

Μπηκα να ευχηθω καλές και τελειομηνες εγκυμοσύνες με υγιή μωράκια!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

@melina92 @citty @ZiliHer @Angela123 @Kater1n@ 

Καλως σας βρηκα και εγω!!!! Δεν εχω παει ακομα γιατρο ουτε καν για πρωτο υπερηχο, αλλα όπως τα υπολογισα εδώ ανηκω!!!

Τελευταια περιοδος 16/01/2018, 1η χοριακη το υπερτατο νουμερο 6 και μια βδομαδα μετα 287!!!! Ειμαι αισιοδοξη πως αυτή τη φορά όμως όλα θα πανε καλά και τον Οκτωβρη θα κραταμε αγκαλια το μωράκι μας!!! Ελπίζω να κάνουμε καλή παρέα εδώ και να μοιραστουμε αγχη, ανησυχιες και θετικα αποτελέσματα!!!! Αν τα εχω υπολογισει καλα, ΠΗΤ θα εχω 23/10/2018!!!

Καλες και τελειομηνες εγκυμοσύνες να εχουμε ολες μας!!!!

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα! Εμείς είδαμε σάκο και μια κουκίδα δίπλα απο τον λεκιθίκό σάκο(αν το λέω καλα)στις εξίμισι εβδομάδες. Εχω ραντεβού πάλι στις 2 Μαρτίου όπου θα είμαι 8 εβδομάδων και 4 ημερών για να ακούσουμε καρδούλα!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, melina92 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! Εμείς είδαμε σάκο και μια κουκίδα δίπλα απο τον λεκιθίκό σάκο(αν το λέω καλα)στις εξίμισι εβδομάδες. Εχω ραντεβού πάλι στις 2 Μαρτίου όπου θα είμαι 8 εβδομάδων και 4 ημερών για να ακούσουμε καρδούλα!!!

Και εγώ 6+4 θα είμαι άρα ίσως να μην ακούσουμε καρδούλα! Περιμένουμε τα νέα σου από την καρδούλα!!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια τι κάνετε?? Εγω εχω παρα πολλα νευρα. Ζητησα απο το φιλο μου να μην καπνιζει με το ηλεκτρονικό μεσα σ δωματιο που ειμαστε μαζι και μ την ειπε κιολας οτι και καλα "ναι,  να τα κόψουμε ολα"  ειρωνικα...  Δηλ ειναι καλα εγω να χαπακωνομαι,  να προσεχω κλπ.. Αυτος πρέπει να συνεχισει κανονικα? 

Θελω να τ σκασω μπουνια! Ελεος! Και μετα λενε οτι οι αντρες πονανε τα παιδια τ ιδιο με τη μανα. Αηδιες. Πωωωωω τσαντιστηκα πολυ ασχημα λεμε. Και να φανταστειτε αυτος τρελαινοταν για παιδι.. Εγω ποτε δεν καιγομουν ιδιαιτερα.. Και σαν να μη φτανει η πρωτη αποτυχια,  να ακουω και αυτα?? Θελω να τ σπασω τα μουτρα :mad:  :mad:


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Κοριτσια τι κάνετε?? Εγω εχω παρα πολλα νευρα. Ζητησα απο το φιλο μου να μην καπνιζει με το ηλεκτρονικό μεσα σ δωματιο που ειμαστε μαζι και μ την ειπε κιολας οτι και καλα "ναι,  να τα κόψουμε ολα"  ειρωνικα...  Δηλ ειναι καλα εγω να χαπακωνομαι,  να προσεχω κλπ.. Αυτος πρέπει να συνεχισει κανονικα? 

Θελω να τ σκασω μπουνια! Ελεος! Και μετα λενε οτι οι αντρες πονανε τα παιδια τ ιδιο με τη μανα. Αηδιες. Πωωωωω τσαντιστηκα πολυ ασχημα λεμε. Και να φανταστειτε αυτος τρελαινοταν για παιδι.. Εγω ποτε δεν καιγομουν ιδιαιτερα.. Και σαν να μη φτανει η πρωτη αποτυχια,  να ακουω και αυτα?? Θελω να τ σπασω τα μουτρα :mad:  :mad:

Καλημέρα!!! Πως πας από συμπτώματα;;; Θα ξανά κάνεις χοριακη;;; Εγώ δόξα το Θεό δεν έχω πρόβλημα με τον άντρα μ είναι πολύ προστατευτικός ποιο πολύ και από εμένα..

Ίσως ο φίλος σ να είναι πιεσμένος με αυτά που έχετε περάσει και να μην μπορεί να το διαχειριστεί μπορεί να έχει άγχος και να φοβάται μην συμβεί κάτι...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μωρε μια χαρα με προσεχει,  αλλα δεν ξερω τι μυγα τν τσιμπησε βραδιατικα και με σιφιλιασε!!! 

Απο συμπτωματα ευτυχως ακομα οχι κατι ίδιαιτερο και ελπιζω να τη γλιτωσω αυτη τη φορα γτ την προηγούμενη και με γονατισαν οι εμετοι και στραβα πηγαν ολα... Μονο πρησμενο στηθος, πονακια που και που και πολλα υγρα... Α και λιγες αναγουλες που και που αλλα ειναι νωρις.. 

Ξεχασα,  θα κανω ακομα μια χοριακη αυριο για να δουμε αυξηση και μετα θα κλεισω ραντεβού με το γιατρο για υπερηχο!!!!! 

Μακαρι να πανε ολα καλα για ολες μας!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Μωρε μια χαρα με προσεχει,  αλλα δεν ξερω τι μυγα τν τσιμπησε βραδιατικα και με σιφιλιασε!!! 

Απο συμπτωματα ευτυχως ακομα οχι κατι ίδιαιτερο και ελπιζω να τη γλιτωσω αυτη τη φορα γτ την προηγούμενη και με γονατισαν οι εμετοι και στραβα πηγαν ολα... Μονο πρησμενο στηθος, πονακια που και που και πολλα υγρα... Α και λιγες αναγουλες που και που αλλα ειναι νωρις.. 

Ξεχασα,  θα κανω ακομα μια χοριακη αυριο για να δουμε αυξηση και μετα θα κλεισω ραντεβού με το γιατρο για υπερηχο!!!!! 

Μακαρι να πανε ολα καλα για ολες μας!!! 

Όλα καλά εύχομαι να πάνε κορίτσι μου... Εγώ έχω πολύ ανακατωσουρα εμετό δεν έχω κανει... Πολλά υγρά έχω και εγώ .. στήθος έτσι και έτσι!!! Η αλήθεια είναι ότι έχω πολύ άγχος και φόβο... Ελπίζω να πάνε όλα καλά για όλες μας!

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια Καλησπέρα και από μένα τελευταία μου περίοδος 24/1 οπότε απότι το υπολογίζω έχω ΠΗΤ 31 Οκτωβρίου. Στο ιστορικό μου έχω μια παλίνδρομη κύηση περσι το Νοέμβριο και εύχομαι μέσα την καρδιά μου αυτή τη φορά να είναι όλα διαφορετικά αν και φοβάμαι πολύ. Πρώτη χοριακή σήμερα με νούμερο 99,2. Τετάρτη θα κάνω τη δεύτερη χοριακή για να δούμε ότι όλα πάνε καλά. 

Εύχομαι ειλικρινά μέσα την καρδιά μου Όλες οι μανούλες που γράφουμε εδω μέσα γιατί κορίτσια μου μανούλες είμαστε ηδη να γραφουμε ΜΟΝΟ καλα νεα μεχρι και το τελος του χρονου!!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...