Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

Όπως γράφω και στον τίτλο ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ το 2018!!!!!!!Εύχομαι για όλες μας μόνο θετικά τεστ θετικές χωριακες!!!! Λίγα λόγια για μένα.. Είμαι στον 2ο μήνα κλομιφαινης και ελπίζω να το πετύχω το μπεμπουλι μου!!!! Εσείς κορίτσια;;; Ας μαζευτούμε όλες με ότι εμπειρίες έχει η κάθε μία αφου ο στόχος μας είναι κοινός!!!!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

Καλησπεραααα!! Μακάρι να το πετύχουμε όλες μέσα στο 2018!! Αισιοδοξία και ένα βήμα τη φορά!! 

Εγω είμαι 28, είμαστε στον 7ο κύκλο προσπαθειών για φυσιολογική σύλληψη αλλά ακόμα δεν. Από εξετάσεις τίποτα ακόμα, ο γιατρός δε μου γράφει λόγω ηλικίας... ξεκίνησα μετά από σύσταση του ινοφερτ Τα οποία μου μεγάλωσαν τον κύκλο κ μου καθυστέρησαν πολύ την ωορρηξία... καλή επιτυχία στις προσπάθειες σας, έχω ακούσει πολλές επιτυχίες με κλομιφαινη!!!

Επεξεργάστηκαν by noni90
  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Να μαι κα γω!  Αισιως 29!! Στην προσπάθεια παλι για μωρακι,  μιας και την 1η φορά το χάσαμε στην 9η εβδομάδα!!! Ευχομαι να μοιραστούμε ολες όμορφα νεακια σύντομα :)

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας noni και anemoni!!! Καλώς ήρθατε και καλώς σας βρήκα γω!!!!!! Εγώ είμαι αισίως 37!!!!! Και γω έχω στο ενεργητικό μου 1 παλλινδρομη στην 9η εβδομάδα πριν 2 χρόνια και 1 βιοχημικη πριν 1 χρόνο. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααα 

Υπέροχος τίτλος για όσες προσπαθούν για πρώτο παιδάκι !!!!

Είμαι 40 κ στην τέταρτη εξωσωματική το Σάββατο έκανα εμβρυομεταφορά κ στις 17 θα ξέρω το αποτέλεσμα θα δείξει! Ένα έχω να σας πω σε όσες προσπαθείτε να το χαρείτε όσο γίνεται βλέπω ως τώρα είστε μικρούλες μπορώ να πω ως τα 35 με 38 ήμουν κ εγω αλλιώς ορμονολογικά. Έχουν οι ορμόνες πλέον μεταπτώσεις να μην αγχώνεστε να έχετε πίστη στον εαυτό σας κ τους συντρόφους σας. Εχω στο ιστορικό μου 2 παλλινδρομες τον τελευταίο χρόνο..σε μικρή εβδομάδα ελπίζω σε 9μηνη κύηση αυτή τη φορά κ Ναι το 2018 να ζήσουμε το θαυμα !!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, DIMITRAS είπε:

Καλημέρααα 

Υπέροχος τίτλος για όσες προσπαθούν για πρώτο παιδάκι !!!!

Είμαι 40 κ στην τέταρτη εξωσωματική το Σάββατο έκανα εμβρυομεταφορά κ στις 17 θα ξέρω το αποτέλεσμα θα δείξει! Ένα έχω να σας πω σε όσες προσπαθείτε να το χαρείτε όσο γίνεται βλέπω ως τώρα είστε μικρούλες μπορώ να πω ως τα 35 με 38 ήμουν κ εγω αλλιώς ορμονολογικά. Έχουν οι ορμόνες πλέον μεταπτώσεις να μην αγχώνεστε να έχετε πίστη στον εαυτό σας κ τους συντρόφους σας. Εχω στο ιστορικό μου 2 παλλινδρομες τον τελευταίο χρόνο..σε μικρή εβδομάδα ελπίζω σε 9μηνη κύηση αυτή τη φορά κ Ναι το 2018 να ζήσουμε το θαυμα !!

Κοπελα μου,  εχω παρακολουθησει την ιστορία σου και στο αλλο θέμα και χαρηκα πολυ που διαβασα οτι προεβεις τοσο αμεσα στην εξωσωματική... Εύχομαι ολα να πανε καλα και σε 9 μηνες απο τωρα να κρατας αγκαλια το μωράκι ή τα μωρακια σου :)

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα!!Εγώ σχεδόν 32, 4 χρόνια προσπαθειών, ανεξήγητη υπογονιμότητα, τον Απρίλιο θα ξεκινήσω 2η εξωσωματική μιας και η πρώτη πριν έναν χρόνο κατέληξε σε βιοχημική..Πάντως συμβιβάζομαι με το να μείνω έγκυος κανονικά το 18 και ας γίνω μαμά το 19!!Αρχές πάντα!!!Χαχαχα

  • Μου αρέσει 2

CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, DIMITRAS είπε:

Καλημέρααα 

Υπέροχος τίτλος για όσες προσπαθούν για πρώτο παιδάκι !!!!

Είμαι 40 κ στην τέταρτη εξωσωματική το Σάββατο έκανα εμβρυομεταφορά κ στις 17 θα ξέρω το αποτέλεσμα θα δείξει! Ένα έχω να σας πω σε όσες προσπαθείτε να το χαρείτε όσο γίνεται βλέπω ως τώρα είστε μικρούλες μπορώ να πω ως τα 35 με 38 ήμουν κ εγω αλλιώς ορμονολογικά. Έχουν οι ορμόνες πλέον μεταπτώσεις να μην αγχώνεστε να έχετε πίστη στον εαυτό σας κ τους συντρόφους σας. Εχω στο ιστορικό μου 2 παλλινδρομες τον τελευταίο χρόνο..σε μικρή εβδομάδα ελπίζω σε 9μηνη κύηση αυτή τη φορά κ Ναι το 2018 να ζήσουμε το θαυμα !!

Καλημέρα και Καλώς ήρθες Dimitras!!!! Σου εύχομαι ολόψυχα να γίνει το θαύμα και στις 17 να έχεις ένα θετικό ++++++ και μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!!!!!!! Όντως μετά τα 35 αλλάζουμε ορμονικα αρκετά θα έλεγα... Έτσι και γω παρακολούθησα ωορρηξία και τσουπ 1 μήνα δεν έκανα... σοοοκ λέω ωχχχχ μεγάλωσα μάλλον πολύ... χαχαχα και ευτυχώς ο γιατρός μου είπε να πάρω την κλομιφαινη όπου ανταποκρίθηκα ευτυχώς!!!!! Για να δούμε όμως αν θα βγει και τίποτα καλοοοοοοο χαχαχα!!!! Εγώ 11 του μήνα θα ξέρω..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Elma86 είπε:

Καλημέρα και από μένα!!Εγώ σχεδόν 32, 4 χρόνια προσπαθειών, ανεξήγητη υπογονιμότητα, τον Απρίλιο θα ξεκινήσω 2η εξωσωματική μιας και η πρώτη πριν έναν χρόνο κατέληξε σε βιοχημική..Πάντως συμβιβάζομαι με το να μείνω έγκυος κανονικά το 18 και ας γίνω μαμά το 19!!Αρχές πάντα!!!Χαχαχα

Καλημέρα Elma καλώς ήρθες και συ στην παρέα μας!!!! Σου εύχομαι να γίνει το θαύμα και να μην πρέπει να περιμένεις τον Απρίλιο. Γιατί σου πρότεινε εξωσωματική;;; Σου έχει αποκλείσει την σύλληψη;;Έχεις τσεκάρει τα πάντα;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Bela είπε:

Καλημέρα Elma καλώς ήρθες και συ στην παρέα μας!!!! Σου εύχομαι να γίνει το θαύμα και να μην πρέπει να περιμένεις τον Απρίλιο. Γιατί σου πρότεινε εξωσωματική;;; Σου έχει αποκλείσει την σύλληψη;;Έχεις τσεκάρει τα πάντα;;;

Έχω τσεκάρει ΤΑ ΠΑΝΤΑ. Μας βρίσκουν ανεξήγητη υπογονιμότητα. Η εξωσωματική είναι γιατί έχουν περάσει 4 χρόνια. Βέβαια μας είπαν ότι φυσικά είμαστε από τα ζευγάρια που μπορεί όντως τον επόμενο μήνα να έχουμε φυσιολογική σύλληψη. Αλλά όπως λέει και ο άντρας μου, αν ήταν να συμβεί θα μας είχε ήδη συμβεί. Το τελευταίο που βρήκα το καλοκαίρι είναι υψηλά νκ κύτταρα. Κάνω θεραπεία αλλά 6 μήνες μετά δεν έχουμε κάποιο αποτέλεσμα.Ελπίζω τελικά αυτό να ήταν το πρόβλημα μας και να πετύχουμε στην δεύτερη μας προσπάθεια


CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Elma86 είπε:

Έχω τσεκάρει ΤΑ ΠΑΝΤΑ. Μας βρίσκουν ανεξήγητη υπογονιμότητα. Η εξωσωματική είναι γιατί έχουν περάσει 4 χρόνια. Βέβαια μας είπαν ότι φυσικά είμαστε από τα ζευγάρια που μπορεί όντως τον επόμενο μήνα να έχουμε φυσιολογική σύλληψη. Αλλά όπως λέει και ο άντρας μου, αν ήταν να συμβεί θα μας είχε ήδη συμβεί. Το τελευταίο που βρήκα το καλοκαίρι είναι υψηλά νκ κύτταρα. Κάνω θεραπεία αλλά 6 μήνες μετά δεν έχουμε κάποιο αποτέλεσμα.Ελπίζω τελικά αυτό να ήταν το πρόβλημα μας και να πετύχουμε στην δεύτερη μας προσπάθεια

Κατάλαβα ξέρεις σε ρωτάω γιατί έτσι μαθαίνουμε κάτι το παραπάνω εννοείται ότι δεν κάνουμε τους γιατρούς αλλά όσο να ναι προβληματιζόμαστε.. πχ Εγώ έχω χάσει τοοοοοσο καιρό γιατί;;; Ναι μεν ανακάλυψαμε ότι δεν έκανα ωορρηξία αλλά και να έκανα μόνο ο γιατρός που έχω τώρα μου είπε να τσεκάρω προλακτινη η οποία αν είναι ανεβασμένη δεν μένεις έγκυος!!!!!!Έκανα θεραπεία 2 μήνες και τωρα είμαι οκ και σε αυτό το κομμάτι. Ειδωμεν χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Bela είπε:

Κατάλαβα ξέρεις σε ρωτάω γιατί έτσι μαθαίνουμε κάτι το παραπάνω εννοείται ότι δεν κάνουμε τους γιατρούς αλλά όσο να ναι προβληματιζόμαστε.. πχ Εγώ έχω χάσει τοοοοοσο καιρό γιατί;;; Ναι μεν ανακάλυψαμε ότι δεν έκανα ωορρηξία αλλά και να έκανα μόνο ο γιατρός που έχω τώρα μου είπε να τσεκάρω προλακτινη η οποία αν είναι ανεβασμένη δεν μένεις έγκυος!!!!!!Έκανα θεραπεία 2 μήνες και τωρα είμαι οκ και σε αυτό το κομμάτι. Ειδωμεν χαχαχα

Καλά όσο γι'αυτο...Όταν έδειξα στον γιατρο μου τα νκ μου είπε πως ναι είναι θέμα όμως γιατί δεν με έβαλε να το ψάξω νωρίτερα? Δυστυχώς σε τέτοιες περιπτώσεις πρέπει να ψαχνόμαστε αρκετά μόνοι μας και να παίρνουμε πολλές γνώμες...


CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή επιτυχία σε όλα τα ζευγάρια που προσπαθούν. Ας ειναι τυχερό το 2018.

Εγω 34, έχω κάνει ηδη τον Δεκέμβριο μία εξωσωματική που απέτυχε. Την άλλη εβδομάδα θα κάνω υστεροσκόπηση και μετά θα κάνουμε εμβρυομεταφορά.


k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , nini84 είπε:

Καλημέρα και καλή επιτυχία σε όλα τα ζευγάρια που προσπαθούν. Ας ειναι τυχερό το 2018.

Εγω 34, έχω κάνει ηδη τον Δεκέμβριο μία εξωσωματική που απέτυχε. Την άλλη εβδομάδα θα κάνω υστεροσκόπηση και μετά θα κάνουμε εμβρυομεταφορά.

Με το καλο κοριτσι μου!!! Μακάρι ολα να σου πανε πριμα!!! Καινσε ολες μας δηλαδη!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...