Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 14 λεπτά , LeneL είπε:

      Είναι μεγάλο το κόστος να νοσηλευτεις τόσες μέρες όντως, αλλά αν σε παίρνει κάτσε όσο πιο πολύ μπορείς για να αποφύγεις αν γίνεται τη θερμοκοιτίδα.. όχι ότι θα γίνει κάτι αν χρειαστεί, αλλά και το άγχος τότε θα είναι τεράστιο και το κόστος... Εμάς 4 μέρες μπήκε η μικρή και δε θέλω να σου πω πόσο πήγε. Το λιγότερο φυσικά είναι το κόστος, απλά το λέω έτσι γιατί ξέραμε και τότε ότι μπήκε σχεδόν προληπτικά και πλέον έχει περάσει καιρός. Με το καλό!

      34 θα το πάμε ! το αποφασίσαμε ! 2 βδομαδες είναι κοντά 300 γραμμάρια για το παιδί! εκτός απροόπτου βέβαια 

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

@Cath3rine Να σας ζήσει το μπεμπάκι!Καλά κάνατε και κανονίσατε νωρίς την βάπτιση για να ξεμπερδεύετε.Οι εκλογές που ήταν την ίδια μέρα, σας δημιούργησε κανένα θέμα ή στους καλεσμένους??

Ρωτάω γιατί και η δική μας βάπτιση θα πέσει την ίδια μέρα με τις εθνικές εκλογές.:(Δυστυχώς είναι πολύ δύσκολο να αλλάξει η ημερομηνία, γιατί δεν υπάρχει διαθεσιμότητα στην εκκλησία μέχρι τέλος Οκτώβρη.Κλαψψψ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 Δεν με αφηνει να ποσταρω λινκ.δν το ανεβαζω ολο ειναι μεγαλο.απλα αυτο. Για τα γαλατα.αρα ακυρο και η κρεμα καλυτερα.

Η ανακοίνωση της Frezyderm για το βρεφικό γάλα που αποσύρεται

11 Δεκέμβριος 2017Εικόνα στην Αγορά

Διευκρινιστική ανακοίνωση αναφορικά με το βρεφικό γάλα, παρτίδες του οποίου αποσύρθηκαν από την ελληνική αγορά, λόγω εμφάνισης κρουσμάτων σαλμονέλας εξέδωσε η Frezyderm, η οποία εισάγει το γάλα Frezylac στην Ελλάδα.

Είχαν προηγηθεί σχετικές ανακοινώσεις από τα υπουργεία Οικονομίας της Γαλλίας και Υγείας της Ελλάδας, καθώς και επισήμανση των φαρμακοποιών ότι τα συγκεκριμένα γάλατα θα αποσυρθούν από τα φαρμακεία της χώρας.

"Αγαπητοί γονείς,

γνωρίζουμε ότι κάθε μητέρα και κάθε πατέρας που εμπιστεύονται το βρεφικό γάλα FREZYLAC της εταιρίας μας (το οποίο παράγεται στο εργοστάσιο της παγκοσμίου ηγέτιδας στο χώρο της βρεφικής διατροφής LACTALIS) θα έχει θορυβηθεί, λόγω της από 10-12-2017 ανακοίνωσης της Γενικής Διεύθυνσης Ανταγωνισμού του Υπουργείου 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Αυτες εθναι για ξυλο ρε συ.ειμακ καο εγω μελος κακ βλεπω δοαφορα καο φρικαρω.αν καποια πει για αποθηλασμο ειναι λεξη τζιζζζζζζζ και κρεμες σε σκονη.απαπαπαπα.εχω μια ξαδέρφη που ειναι απο αυτες τις πορωμενες.καο απο ενεργα μελη στην ομαδα ειδικα με τις αλλεργιες.εννοειται δν της ειπα οτο γεννησα με προκληση.γενικοτερα με ειχε ζαλισει πριν γεννήσω να μπω με προκληση καξ να θξλασω .και να θηλασω μεχρο να παεο το παιδι 3 σιγουρα καξ αλλα τετοια.καλα την πετυχσ τις προαλλες καξ εκανα το λαθος οτι εδωσα σρο παιδι χαμομήλι εννοειταο βεβαια με εντολη γιατρου και ρε συ μαλωσαμε.μου λεει δν πρεπεο καο να διαβασω τα αρχεια τξς ομαδας.να τα εχω σαν ευαγγέλιο.

Δηλαδη ελεος.

Πω πω εμπλεξες!! Πραγματικα πορωμενες !μας εχουν πρηξει με τα αρχεια της ομαδας! Αλλα για τη προκληση δε το περιμενα κ μ αυτο θεμα εχουν!!? Κατσε θα τους γραψω τωρα οτι ψαχνω το καλυτερο υποαλλεργικο σκονογαλα να τις τρελανω λιγο θα με γιουχαρουν κ μετα θα με σβησουν χα αχαχαχαχα α!!

Just now, sunshine83 είπε:

@Cath3rine Να σας ζήσει το μπεμπάκι!Καλά κάνατε και κανονίσατε νωρίς την βάπτιση για να ξεμπερδεύετε.Οι εκλογές που ήταν την ίδια μέρα, σας δημιούργησε κανένα θέμα ή στους καλεσμένους??

Ρωτάω γιατί και η δική μας βάπτιση θα πέσει την ίδια μέρα με τις εθνικές εκλογές.:(Δυστυχώς είναι πολύ δύσκολο να αλλάξει η ημερομηνία, γιατί δεν υπάρχει διαθεσιμότητα στην εκκλησία μέχρι τέλος Οκτώβρη.Κλαψψψ..

Κοριτσι εγω εχω παει σε βαφτηση καλεσμενη σε μερα εκλογων σιγα το προβλημα ο κοσμος ψηφισε πιο πολυ πριν αλλα καποιοι πηγαν κ μετα μην ανχωνεσαι μ αυτο εγω θα λεγα καθολου!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra K είπε:

Πω πω εμπλεξες!! Πραγματικα πορωμενες !μας εχουν πρηξει με τα αρχεια της ομαδας! Αλλα για τη προκληση δε το περιμενα κ μ αυτο θεμα εχουν!!? Κατσε θα τους γραψω τωρα οτι ψαχνω το καλυτερο υποαλλεργικο σκονογαλα να τις τρελανω λιγο θα με γιουχαρουν κ μετα θα με σβησουν χα αχαχαχαχα α!!

Κοριτσι εγω εχω παει σε βαφτηση καλεσμενη σε μερα εκλογων σιγα το προβλημα ο κοσμος ψηφισε πιο πολυ πριν αλλα καποιοι πηγαν κ μετα μην ανχωνεσαι μ αυτο εγω θα λεγα καθολου!

Αμα το κανεις αυτο πες μου σε ποια ομαδα θα το κανεις να μπω να σου προτεινω γαλατα να γελασουμε :) ψωφαω για τετοια! Δεν τις μπορω και γω καθολου!

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Diavolitsa είπε:

Αμα το κανεις αυτο πες μου σε ποια ομαδα θα το κανεις να μπω να σου προτεινω γαλατα να γελασουμε :) ψωφαω για τετοια! Δεν τις μπορω και γω καθολου!

Χαχα ελιωσα! Λοιπον θα μπω θηλασμος κ αλλεργιες Dimitra K ειμαι κ εκει χιχι θα μας κραξουν ! Ε μα το χουν παρακανει κ γω θηλαζω  κ μ αρεσει πολυ απλα κουραστηκα με την αλλεργια αλλα αυτες σε κρεμανε αν δε θηλαζεις ειναι απολυτες!! Θα σ στειλω πμ μετα γιατι παω να φαω οσο προλαβαινω κ η κοιλια θα φτασει απεναντι 11 η ωρα θα φαω γεμιστα κ βουτες ψωμι στο λαδι

8 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Γυρω απο τον αφαλο μαζεμενες μπολικες! Θα κανω ψηστηρι στον αντρα μ μολις ερθει απο την δουλεια να μ την παρει ειναι κ τσιμπημενη 30€ 

Γιατι δεν ερχεται;;;;μονο για τα ευκολα αυτοι οι αντρες!

Βαλεντινα μ εγω βαζω την pregnacare 11€ κ σχεδον εχουν κλεισει οι ραγαδες κ ειχα γινει ζεμπρα γυρω σπ τον αφαλο

  • Χαχα 2

7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Dimitra K είπε:

Πω πω εμπλεξες!! Πραγματικα πορωμενες !μας εχουν πρηξει με τα αρχεια της ομαδας! Αλλα για τη προκληση δε το περιμενα κ μ αυτο θεμα εχουν!!? Κατσε θα τους γραψω τωρα οτι ψαχνω το καλυτερο υποαλλεργικο σκονογαλα να τις τρελανω λιγο θα με γιουχαρουν κ μετα θα με σβησουν χα αχαχαχαχα α!!

Κοριτσι εγω εχω παει σε βαφτηση καλεσμενη σε μερα εκλογων σιγα το προβλημα ο κοσμος ψηφισε πιο πολυ πριν αλλα καποιοι πηγαν κ μετα μην ανχωνεσαι μ αυτο εγω θα λεγα καθολου!

Χαχαχαχα σοβαρα? Θα παρακολουθω την ομαδα να δω

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra K είπε:

Χαχα ελιωσα! Λοιπον θα μπω θηλασμος κ αλλεργιες Dimitra K ειμαι κ εκει χιχι θα μας κραξουν ! Ε μα το χουν παρακανει κ γω θηλαζω  κ μ αρεσει πολυ απλα κουραστηκα με την αλλεργια αλλα αυτες σε κρεμανε αν δε θηλαζεις ειναι απολυτες!! Θα σ στειλω πμ μετα γιατι παω να φαω οσο προλαβαινω κ η κοιλια θα φτασει απεναντι 11 η ωρα θα φαω γεμιστα κ βουτες ψωμι στο λαδι

Βαλεντινα μ εγω βαζω την pregnacare 11€ κ σχεδον εχουν κλεισει οι ραγαδες κ ειχα γινει ζεμπρα γυρω σπ τον αφαλο

Αχ τι ωραια π εχετε φβ ηθελα κ εγω να γελασω αν μπορει καποια ας μας ενημερωσει εμας τις μη δικτυωμενες!!!!! Να γελασουμε λιγακι

Ναι εγω θα παρω αυτην π ανεφερα γτ ακουσα καλα λογια απο πολλες κ θα δω τι θα κανει!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Dimitra K είπε:

Χαχα ελιωσα! Λοιπον θα μπω θηλασμος κ αλλεργιες Dimitra K ειμαι κ εκει χιχι θα μας κραξουν ! Ε μα το χουν παρακανει κ γω θηλαζω  κ μ αρεσει πολυ απλα κουραστηκα με την αλλεργια αλλα αυτες σε κρεμανε αν δε θηλαζεις ειναι απολυτες!! Θα σ στειλω πμ μετα γιατι παω να φαω οσο προλαβαινω κ η κοιλια θα φτασει απεναντι 11 η ωρα θα φαω γεμιστα κ βουτες ψωμι στο λαδι

Βαλεντινα μ εγω βαζω την pregnacare 11€ κ σχεδον εχουν κλεισει οι ραγαδες κ ειχα γινει ζεμπρα γυρω σπ τον αφαλο

Σχεδόν εχουν κλείσει οι ραγάδες;;;; :o :o :o πάω αμέσως να την πάρω..

Καλημέρα κορίτσια μου!!


aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Cath3rine είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.. Τι κάνετε;; καιρο έχω να σας μιλήσω... Αλλα την Κυριακή είχαμε την βάφτιση.. Σημερα το λούσιμο... Μετα τις κοινωνίες... Κ σιγα σιγα τα μπανάκια μας στη θάλασσα!! 

Διαβασα όσα πρόλαβα..! Μια χαρά πανε τα παιδάκια σας με στερεες εγω αυριο θα ξεκινήσω να είμαστε ήρεμοι κ ήσυχοι γτ με τόσο τρέξιμο δεν προλαβαίναμε τπτ.. 

Να σας ζήσει ο νεοφώτιστος!!!! :) τι θέμα κάνατε στην βάφτιση;;; να παίρνουμε κι εμείς καμία ιδέα.... Εάν κ εμας η νονά μας πήγε κ πήρε ήδη ένα μήνα μετά που γεννήθηκε το μωρό τα πάντα, ακόμα κ ρούχα, κ φυσικά διάλεξε μόνη της το θέμα. Αλλά αποφάσισα να κάνω εγώ ότι θέλω στα υπόλοιπα. 


aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anneliz είπε:

Να σας ζήσει ο νεοφώτιστος!!!! :) τι θέμα κάνατε στην βάφτιση;;; να παίρνουμε κι εμείς καμία ιδέα.... Εάν κ εμας η νονά μας πήγε κ πήρε ήδη ένα μήνα μετά που γεννήθηκε το μωρό τα πάντα, ακόμα κ ρούχα, κ φυσικά διάλεξε μόνη της το θέμα. Αλλά αποφάσισα να κάνω εγώ ότι θέλω στα υπόλοιπα. 

Καλημέρα!πως γίνεται να διάλεξε θέμα η νονα;Μήπως απλά τα έχει κλείσει και τους έχει πει ότι θα τους ενημερώσει για το θεμα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Anneliz είπε:

Σχεδόν εχουν κλείσει οι ραγάδες;;;; :o :o :o πάω αμέσως να την πάρω..

Καλημέρα κορίτσια μου!!

Καλημερα! Ναι κ ομως αλλα τη βαζω 5 μηνες ε απ τη πρωτη μερα που γεννησα!


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Perple18 είπε:

Καλημέρα!πως γίνεται να διάλεξε θέμα η νονα;Μήπως απλά τα έχει κλείσει και τους έχει πει ότι θα τους ενημερώσει για το θεμα;

Οχι. Επειδή θα έφευγε από Αθήνα για σεζόν το Μάιο, ήθελε από νωρίς να τα κλείσει. Κι έτσι πήγε κ πήρε ότι ήθελε, δεν με ρώτησε καν τι θέμα θα κάνω την βάφτιση, κ βασικά κ να με ρωτούσε Γενάρη μήνα, που ήμουν στις αρχές με το μωρό, ούτε που θα γνώριζα, εδώ ακόμα δεν γνωρίζω.. Γενικα δεν είχαμε καθόλου καλή συνεννόηση.. 

Just now, Dimitra K είπε:

Καλημερα! Ναι κ ομως αλλα τη βαζω 5 μηνες ε απ τη πρωτη μερα που γεννησα!

Οοο ναι;;;; μπράβο βρε Δημητρα! Εγώ πάλι ξεχνάω συνεχώς να βάζω. Θα το προσπαθήσω όμως, έστω κ τώρα, να βάζω καθημερινά να δω μήπως δω διαφορά..


aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσουδια!!!! Ταισα την μικρη φρουτα ετοιμαζω το μεσημεριανο της σημερα εβαλα κ γλυκοπατατα! Κυριακη μπαινει το κοτοπουλακι! Ηρθε το μαγιο μ εχθες ευτυχως κρυβει το τοπιο της φρικης κ σταματαει πανω απο τον αφαλο παλι καλα πισω εννοειται μπραζιλ ειμαστε κ γυναικες ειπαμε!!!! Τωρα περιμενω τα ρουχα της σημερα αυριο απο το orchestra ηρθαν ομως 2σορτσακια κ 2φορεματα της π πηρα απο αλλο μαγαζι...τοοοσο γλυκουλια ειναι!!!  Πινω κ το καφεδακι μ η μικρη λαθεται παιζει με τα παιχνιδια της και λεει τα δικα της!!!! Σας ειπα χθες ξεκινησα γυμναστικη στο σπιτι καλα πηγε εκανα ενα 20λεπτο το πρωι κ ενα το μεσημερι ηθελα και το βραδυ αλλα βαρεθηκα σημερα θα κανω 3φορες μπας κ σφιξει η κοιλιτσα!!! 

Πολλα ειπα παλι! Εσεις τι κανετε;;;

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Εμείς πίνουμε καφεδάκι στη θάλασσα. Αχ και είναι λάδι και είμαι μόνη μου με τον μπέμπη και δε μπορώ να μπω αχχχχχχ. 

Ραγάδες εγώ δεν έκανα καθόλου είμαι κωλόφαρδη. Βέβαια έβαζα κάθε μέρα κρέμα μια της elancyl, και στις αρχές το bioil. Μετά που γεννησα πήρα της frezyderm την μωβ κρέμα που είναι για λιπολυση σύσφιξη και αποσυμφόρηση. Είναι πολύ καλή και όντως κάνει αυτά που λέει. Ξεπρηστηκα κατευθείαν. Βέβαια τρώω ότι θέλω και δεν έχω χάσει ολα  τα κιλά της εγκυμοσύνης αλλά χεστηκα χαχαχαχα. Η κοιλιά μου πάντως είναι σούπερ παράπονο δεν έχω! 

  • Μου αρέσει 2

 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, kathyv25 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εμείς πίνουμε καφεδάκι στη θάλασσα. Αχ και είναι λάδι και είμαι μόνη μου με τον μπέμπη και δε μπορώ να μπω αχχχχχχ. 

Ραγάδες εγώ δεν έκανα καθόλου είμαι κωλόφαρδη. Βέβαια έβαζα κάθε μέρα κρέμα μια της elancyl, και στις αρχές το bioil. Μετά που γεννησα πήρα της frezyderm την μωβ κρέμα που είναι για λιπολυση σύσφιξη και αποσυμφόρηση. Είναι πολύ καλή και όντως κάνει αυτά που λέει. Ξεπρηστηκα κατευθείαν. Βέβαια τρώω ότι θέλω και δεν έχω χάσει ολα  τα κιλά της εγκυμοσύνης αλλά χεστηκα χαχαχαχα. Η κοιλιά μου πάντως είναι σούπερ παράπονο δεν έχω! 

Ντροπη σου κ αισχος σου! Δεν σε εχω φιλη!:lol: και καλα να παθεις π δεν μπορεις να μπεις μμμμμ:razz:

  • Χαχα 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...