Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Natasa24 είπε:

      kalispera kopeles .. eimai ligo se apognosi .. me ton sintrofo mu prospathoume 2 xronia kai 2 mines ... olo afto to diastima piga se polous ginekologous gia na paro perisoteres gnomes gia to thema mas .. me emena einai ola kala kalo endomitrio kales othikes exo mono polikistikes p meta legomena ton giatro einai okay .. o antras m exei ena themataki me to spera .. kai prin liges meres pigame se ena giatro polli kalo kai mas ipe pos i moni mas lisi einai i eksosomatiki .. na simiothi oti prin 5 mines ixa kani mia spermatenxisi xoris apotelesma tora to thema einai na proxoriso me akoma mia spermatenxisi dipli dld na mu valoun 2 fores to sperma me diafora 2 meron i na arxiso na filao lefta kai na proxoriso me eksosomatiko .. gia spermatenxisi mu dini 20% kai gia eksosomatiki 68% me 70% gia ena thetiko test xoris na mu egκiite oti i egkimosini tha proxorisi fisika .. Den ksero re koritsia m exw kourasti polli niotho oti pote den tha apoxtiso to moraki m ... kai den ksero kiolas an thelw na proxoriso me eksosomatiki giati den einai kai fisiki methodos .. 

      Σκέψου ότι εάν είχες ένα θέμα υγείας κ χρειαζόταν χειρουργείο ή αλλιώς θα πέθαινες τι θα έκανες ? Ούτε το χειρουργείο ούτε τα φάρμακα είναι φυσική μέθοδος αλλά τα χρησιμοποιούμε κάθε μέρα . Οπότε επιλέγεις ή μένεις χωρίς παιδί ή κάνεις ότι σου προσφέρει η επιστήμη Κ αποκτάς ένα παιδί. 

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κοριτσια ωχχχχ ξεκινησε το αλμα της 23ης-26ης εβδομαδας σταθερη στο ραντεβου...εφαγε γ βραδυ 140μλ απο τα 70 π τρωει κανονικα κ ηδη απο τις 23:00 π την κοιμησα εχει ξυπνησει 2φορες κ παλι την κουναω....ωχ ωχ!!!

Ωχ ωχ ωχ δε λες τιποτα ! Δε θελω παλι αλμα μια εμβολια καθε μηνα μια αλμα μια βουλωμενη μυτη εμεις ποτε δε κοιμωμαστε καλα!! Υπομονηηηηηη

Καλα Βαλεντινα αυτο που λες για τα γκρουπ με τις πορωμενες στο fb ειμαι σε μια ομαδα για τις αλλεργιες που βοηθανε οντως πολυ σ αυτο το θεμα αλλα τολμισα μια φορα να γραψω οτι εχω κουραστει κ σκεφτομαι να αποθηλασω κ μονο που δε με στησανε στη πλατεια να με λιθοβολησουν!! Απα πα πα μιλαμε για πορωση αυτες δε σεβοντε την επιλογη καποιας κοπελας να μη θελει να θηλασει η να κουραστηκε μονο αυτες ειναι καλες μαναδες που θηλαζουν ως τα 5!!


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Dimitra K είπε:

Εχουμε αιμα κ βλεννη ναι δυστυχως ακομη το μονο θετικο ειναι οτι οι καμπυλες πανε μια χαρα κ παχαινει κ ψηλωνει δεν ειχαμε στασιμοτητα ποτε αλλα αν δεν συνεχισω αποχη πρεπει να δωσω ξενο γιατι μια φορα εκανα μια παρασπονδια κ κατευθειαν αιμα την αλλη μερα....θα δοκιμασω σιγουρα αυτο που ειπε η @nanoula90 καλα κοριτσι μ ακουγεται πολυ καλη ιδεα βασικα το πιο λογικο κ η πιο ηπια μεταβαση ..κατι φορες κολλαει το μυαλο! @Perple18 ω ρε κοπελα μ κ εσεις??πολυ συχνο φαινομενο πλεον λογω αυτων που τρωμε που ειναι ολα τροποποιημενα ..κ εμεις στα γαλακτοκομιμα εχουμε,μπορεις να μου πεις αν εχετε διαπιστωμενη αλλεργια πως το βρηκατε γιατι εμενα μ ειπαν οτι πριν το χρονο τα αλλεργικα τεστ ειναι ακυρα,εμεις με την αφαιρετικη μεθοδο τροφων το διαπιστωσαμε.οσο για αυτο με τον αφαλο δες το κ γω πρωτη φορα το ακουω κ εμας κλειστος φαινεται δηλαδη σαν κομπος

Εσυ τι βλεπεις κοκκινο σαν κρεας ...μπρρρ??

Δημητρα καλησπερα. Οσον αφορα τα γαλατα η παιδίατρος οταν ειχε κωλικούς ο δικος μου κ υποψιαζομασταν γαλακτοκομικά μας ειχε προτείνει ενα πολυ καλο υποαλεργικο. Τελικα δεν χρειαστηκε να παρω αλλα διαβασα πολυ καλες κριτικες. Ειναι το Hipp Ha. Διαβασα οτι δεν μυρίζει ασχημα οπως τα αλλα και οτι ειναι πολυ καλο. Λογικο να μη θελει το μωράκι ενα γαλα που μυρίζει ασχημα. Μην εγκαταλείπεις,δοκιμασε αλλο γαλα,ρώτησε την παιδίατρο σου γιαυτο που σου έγραψα. Είναι απο τα καλυτερα

  • Ευχαριστώ 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Anneliz είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ! Δεν ήθελα να "κλαφτω". Ήταν δική μου επιλογή! Και κανένας δεν με στήριξε, μόνο η μητέρα μου. Ο άντρας μου μου έλεγε να τα παρατήσω. Και ξέρετε γιατί; επειδή τον σηκωνα μια φορά το βράδυ να μου ταιζει το μωρό, ώστε να αντλησω εγώ για να έχει το μωρό επόμενο γεύμα. Εφτανα σε σημείο για να μην τσακωθω με τον αντρα μου, ξυπνωντας τον, να ξυπνάω ανά 3ωρο το βράδυ, να ταΐζω το μωρό, να τον κρατάω πάνω μου μισή ώρα επειδή είχε γοπ, να τον παίρνω έπειτα μέσα στο σαλόνι μαζί μου προσπαθώντας να μην ξυπνήσει, για να αντλησω πάλι για επόμενο γεύμα κ να τον κοιτάω γιατί φοβόμουν μην μου κάνει εμετό κ ο άντρας μου δεν το ακούσει, μετά να πλένω, να αποστειρωνω, κ να πέφτω για ύπνο. Ήθελα να κλάψω και από την άλλη δεν ήθελα να με βλέπει το μωρό μου. Αν κ μωρό νομίζω ότι όταν με βλέπει να κλαίω στεναχωριέται κι αυτό. Αυτό πάλι καλά γινόταν το πρώτο διμηνο περίπου . Μετά έβγαζα πιο συχνά μέσα στην ημέρα κ κατάφερα κι έκανα τράπεζα. Τώρα έχω φτάσει σε σημείο που τα έχω παίξει από την κούραση. Η μαμά μου δεν έρχεται καθολου συχνά γτ δουλεύει, κ για την πεθερά μ δεν θέλω να μιλήσω, απλώς δεν έχω καθόλου βοηθεια ούτε από εκείνη. Οπότε όσο σκέφτομαι τι έχω τραβήξει, πραγματικά δεν θεωρώ κακό να του δώσω ρυζάλευρο. 

Καλα ε φυσικα κ δεν ειναι κακο αντε γιατι εχουμε υποτιμησει πολυ τη ψυχολογια της γυναικας που μολις γεννησε μπροστα στη "τελεια μαμα" για τα ματια του κοσμου! Εισαι ενας ακομη ηρωας κ εσυ κοριτσι μ ! Τραβηξα κ γω πολλα το πρωτο 3 μηνο με τον αντρα μ σε σημειο χωρισμου φτασαμε αλλα για το αλλο ακρο! Με πιεσε φοβερα να θηλασω κ αυτος ροχαλιζε διπλα!αααααχ μη τα θυμαμαι τωρα κ φουντωνω

Just now, Nicol_ είπε:

Δημητρα καλησπερα. Οσον αφορα τα γαλατα η παιδίατρος οταν ειχε κωλικούς ο δικος μου κ υποψιαζομασταν γαλακτοκομικά μας ειχε προτείνει ενα πολυ καλο υποαλεργικο. Τελικα δεν χρειαστηκε να παρω αλλα διαβασα πολυ καλες κριτικες. Ειναι το Hipp Ha. Διαβασα οτι δεν μυρίζει ασχημα οπως τα αλλα και οτι ειναι πολυ καλο. Λογικο να μη θελει το μωράκι ενα γαλα που μυρίζει ασχημα. Μην εγκαταλείπεις,δοκιμασε αλλο γαλα,ρώτησε την παιδίατρο σου γιαυτο που σου έγραψα. Είναι απο τα καλυτερα

Γεια σου κοπελα μ γλυκια! Καλα ξενυχτια να λες παλι! Θα τη ρωτησω ναι δεν εγκαταλειπω υπαρχουν αρκετες εταιριες κ πρεπει μα καταληξω γιατι μετα αυτο θα μας συνταγογραφει γιατι ειναι κ πανακριβα τα υποαλλεργικα! Δυστυχως οτι ειναι ΗΑ δεν κανει για αλλεργια σε γαλακτοκομικα θα δω ομως μηπως η hippo εχει αντιστοιχο για την αλλεργια μας...μιλαμε για βρωμα αυτο ε οποιος το μοιριζει αναγουλιαζει

Just now, Perple18 είπε:

Εχεις δικιο ολα οσα τρωμε ειναι μεσα στη χημεια.Εμείς ξεκινήσαμε με σπυράκια σε όλο το πρόσωπο και το στέρνο-πλατη και σε αρκετά σημεία είχε και κόκκινο δέρμα,δλδ σίγουρα αλλεργική αντίδραση.έιχαμε και πολύ βλενη ή στα κακά και είχα δει και κάτι πορτοκαλοκαφε σημάδια αλλά η γιατρός επέμενε ότι αν δω αίμα θα είναι κόκκινο.μολις έβγαλε τα εξανθήματα πήρα την γιατρό μου είπε κατευθείαν αποχή από γαλακτοκομικά και κρυφά κάτι ηρέμησε αλλά αν έκανα το λάθος να φάω ψωμί του τοστ ας πούμε φουντώνε.ζητησα και εγώ να κάνουμε τεστ αλλά μου είπε ότι μπορεί να βγει ψεύδος αρνητικό και αφού κλινικά φαίνεται ότι Ε ει αλεργια δεν υπάρχει λόγος.έχεις ρωτήσει για κατσικισιο ξενο σε σκονη;

Ωχ καταλαβα ! Ελπιζω μονο να περασει στα παιδακια μας μην μεινουν μια ζωη αλλεργικα  κ δε μπορουν να φανε τιποτα!ρωτησα για κατσικισιο εχει παλι την πρωτεινη του γαλακτος που αυτη συνηθως πειραζει δε μας νοιαζει αγελαδα κατσικα προβατο ολα μας πειραζουν ,μονο καμηλας κ γαιδουρας μου ειπαν χωρις πλακα τωρα αλλα πας σε πιο εξειδικευμενες καταστασεις ας ξεκινησω εγω με του φαρμακειου που γραφοντε κιολας...εσυ τα γραφεις?ποιο δινεις ? Το allernova δοκιμασα ναι αυτη τη πιχτουρα

  • Μου αρέσει 1

7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra K είπε:

Καλα ε φυσικα κ δεν ειναι κακο αντε γιατι εχουμε υποτιμησει πολυ τη ψυχολογια της γυναικας που μολις γεννησε μπροστα στη "τελεια μαμα" για τα ματια του κοσμου! Εισαι ενας ακομη ηρωας κ εσυ κοριτσι μ ! Τραβηξα κ γω πολλα το πρωτο 3 μηνο με τον αντρα μ σε σημειο χωρισμου φτασαμε αλλα για το αλλο ακρο! Με πιεσε φοβερα να θηλασω κ αυτος ροχαλιζε διπλα!αααααχ μη τα θυμαμαι τωρα κ φουντωνω

Γεια σου κοπελα μ γλυκια! Καλα ξενυχτια να λες παλι! Θα τη ρωτησω ναι δεν εγκαταλειπω υπαρχουν αρκετες εταιριες κ πρεπει μα καταληξω γιατι μετα αυτο θα μας συνταγογραφει γιατι ειναι κ πανακριβα τα υποαλλεργικα! Δυστυχως οτι ειναι ΗΑ δεν κανει για αλλεργια σε γαλακτοκομικα θα δω ομως μηπως η hippo εχει αντιστοιχο για την αλλεργια μας...μιλαμε για βρωμα αυτο ε οποιος το μοιριζει αναγουλιαζει

Ωχ καταλαβα ! Ελπιζω μονο να περασει στα παιδακια μας μην μεινουν μια ζωη αλλεργικα  κ δε μπορουν να φανε τιποτα!ρωτησα για κατσικισιο εχει παλι την πρωτεινη του γαλακτος που αυτη συνηθως πειραζει δε μας νοιαζει αγελαδα κατσικα προβατο ολα μας πειραζουν ,μονο καμηλας κ γαιδουρας μου ειπαν χωρις πλακα τωρα αλλα πας σε πιο εξειδικευμενες καταστασεις ας ξεκινησω εγω με του φαρμακειου που γραφοντε κιολας...εσυ τα γραφεις?

Όχι δεν ήξερα ότι μπορώ να το γράψω αν μιλάμε για το γάλα και δεν κατάλαβα λάθος,αλλά και τι να έγραφα;Εμείς αλλάζαμε συνέχεια γαλα γιατί δεν ήταν κανένα ωραίο σε γευση.έχω πετάξει πολλά κουτιά γαλα αλλά πραγματικά δεν πινονταν.έμεις εκεί που καταλήξαμε δεν πολύ μυρίζει αλλά μάλλον δεν θα σας κάνει γιατί λέει ότι είναι για ήπια μορφή αλλεργίας, είναι το frisolac  το pep.

Κοίτα λένε ότι συνήθως μετά το χρόνο τους περνάει και εγώ ελπίζω να μην τους μείνει γιατί θα είναι ταλαιπωρία και για εκείνα μεγαλώνοντας.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra K είπε:

Καλα ε φυσικα κ δεν ειναι κακο αντε γιατι εχουμε υποτιμησει πολυ τη ψυχολογια της γυναικας που μολις γεννησε μπροστα στη "τελεια μαμα" για τα ματια του κοσμου! Εισαι ενας ακομη ηρωας κ εσυ κοριτσι μ ! Τραβηξα κ γω πολλα το πρωτο 3 μηνο με τον αντρα μ σε σημειο χωρισμου φτασαμε αλλα για το αλλο ακρο! Με πιεσε φοβερα να θηλασω κ αυτος ροχαλιζε διπλα!αααααχ μη τα θυμαμαι τωρα κ φουντωνω

Γεια σου κοπελα μ γλυκια! Καλα ξενυχτια να λες παλι! Θα τη ρωτησω ναι δεν εγκαταλειπω υπαρχουν αρκετες εταιριες κ πρεπει μα καταληξω γιατι μετα αυτο θα μας συνταγογραφει γιατι ειναι κ πανακριβα τα υποαλλεργικα! Δυστυχως οτι ειναι ΗΑ δεν κανει για αλλεργια σε γαλακτοκομικα θα δω ομως μηπως η hippo εχει αντιστοιχο για την αλλεργια μας...μιλαμε για βρωμα αυτο ε οποιος το μοιριζει αναγουλιαζει

Ωχ καταλαβα ! Ελπιζω μονο να περασει στα παιδακια μας μην μεινουν μια ζωη αλλεργικα  κ δε μπορουν να φανε τιποτα!ρωτησα για κατσικισιο εχει παλι την πρωτεινη του γαλακτος που αυτη συνηθως πειραζει δε μας νοιαζει αγελαδα κατσικα προβατο ολα μας πειραζουν ,μονο καμηλας κ γαιδουρας μου ειπαν χωρις πλακα τωρα αλλα πας σε πιο εξειδικευμενες καταστασεις ας ξεκινησω εγω με του φαρμακειου που γραφοντε κιολας...εσυ τα γραφεις?ποιο δινεις ? Το allernova δοκιμασα ναι αυτη τη πιχτουρα

Ειναι σίγουρο αυτό Δημητρα μου? Καλα εσυ θα ξερεις σιγουρα. Ρώτησε τη γιατρο πάντως ειναι καλη εταιρεία γερμανικη.Διαβασα σχολια οτι δεν μυρίζει σαν τα αλλα.Μακάρι να σε βολέψει 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πάντως η μυρωδιά είναι λίγο υποκειμενική γιατί και μπήκα και διάβασα ποια είναι πιο κοντά στο μητρικό χωρίς μυρωδιά κτλ και όταν τα πήρα ήταν χάλια. @Nicol_ μου είναι σίγουρο ότι τα ha δεν είναι για παιδιά με αλλεργια και νομίζω ότι η hipp δεν έχει για αλλεργία γιατί την κοιτουσα και εγώ οταν έψαχνα για την μικρή. @Dimitra K το alernova όπως το ανοίξαμε έτσι το πετάξαμε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Dimitra K είπε:

Ωχ ωχ ωχ δε λες τιποτα ! Δε θελω παλι αλμα μια εμβολια καθε μηνα μια αλμα μια βουλωμενη μυτη εμεις ποτε δε κοιμωμαστε καλα!! Υπομονηηηηηη

Καλα Βαλεντινα αυτο που λες για τα γκρουπ με τις πορωμενες στο fb ειμαι σε μια ομαδα για τις αλλεργιες που βοηθανε οντως πολυ σ αυτο το θεμα αλλα τολμισα μια φορα να γραψω οτι εχω κουραστει κ σκεφτομαι να αποθηλασω κ μονο που δε με στησανε στη πλατεια να με λιθοβολησουν!! Απα πα πα μιλαμε για πορωση αυτες δε σεβοντε την επιλογη καποιας κοπελας να μη θελει να θηλασει η να κουραστηκε μονο αυτες ειναι καλες μαναδες που θηλαζουν ως τα 5!!

Καλημερα κοριτσια ευτυχως οπως κοομηθηκε 12η ωρα σηκωθηκε 7μιση για φαγητο και τωρα κοιμηθηκε! Αντε να δουμε σημερα τι γκρινια θα εχει! 

Βρε τι να σε λιθοβολησουν με πισσα και πουπουλα θα σε αλειψουν και θα σ κολλησουν κ ταμπελα: ειμαι τεντυ girl δεν θηλασα το παιδι μου! Ασε μας μωρε επειδη καποια κ σεβαστη φυσικα η αποψη της θηλασε το παιδι της μεχρι να τελειωσει νηπιαγωγειο δεν σημαινει οτι θα το κανουμε ολες ουτε οτι το θεωρουν ολοι 'σωστο' η εννοια τ σωστου για την καθε μια μας ειναι διαφορετικη!!!!!

Ασχετο αλλα.παρηγγειλα τελικα την κσλοκαιρινη της γκαρνταρομπα απο το orchestra περιμενω να τα φερουν!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Perple18 είπε:

Πάντως η μυρωδιά είναι λίγο υποκειμενική γιατί και μπήκα και διάβασα ποια είναι πιο κοντά στο μητρικό χωρίς μυρωδιά κτλ και όταν τα πήρα ήταν χάλια. @Nicol_ μου είναι σίγουρο ότι τα ha δεν είναι για παιδιά με αλλεργια και νομίζω ότι η hipp δεν έχει για αλλεργία γιατί την κοιτουσα και εγώ οταν έψαχνα για την μικρή. @Dimitra K το alernova όπως το ανοίξαμε έτσι το πετάξαμε.

Καλημερα! Σημερα δε ξερω τι επαθα απο τις 4 ξυπνια κ δε μπορεσε να με παρει ο υπνος ξανα φρικη!Ναι κοριτσι μ τα γαλατα για αλλεργια συνταγογραφουντε οσα εχουν επανω στο κουτι barkode αν εχει κονε ο παιδιατρος δε πας καν παιδων αλλιως θελει παιδων κ βεβαιωση απο το διευθηντη της παιδιατρικης οτι το παιδι εχει αλλεργια προσκομιζωντας πχ εξεταση κοπρανων με αιμα.Αν παρεις τη βεβαιωση δε χρειαζεται πλεον να ξαναπας στα γραφει ο γιατρος σου καθε τριμηνο

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα κοριτσια ευτυχως οπως κοομηθηκε 12η ωρα σηκωθηκε 7μιση για φαγητο και τωρα κοιμηθηκε! Αντε να δουμε σημερα τι γκρινια θα εχει! 

Βρε τι να σε λιθοβολησουν με πισσα και πουπουλα θα σε αλειψουν και θα σ κολλησουν κ ταμπελα: ειμαι τεντυ girl δεν θηλασα το παιδι μου! Ασε μας μωρε επειδη καποια κ σεβαστη φυσικα η αποψη της θηλασε το παιδι της μεχρι να τελειωσει νηπιαγωγειο δεν σημαινει οτι θα το κανουμε ολες ουτε οτι το θεωρουν ολοι 'σωστο' η εννοια τ σωστου για την καθε μια μας ειναι διαφορετικη!!!!!

Ασχετο αλλα.παρηγγειλα τελικα την κσλοκαιρινη της γκαρνταρομπα απο το orchestra περιμενω να τα φερουν!

Καλημερα μικρομανα!! Παλι καλα το αγγελουδακι σου ηρεμησε....κ εμενα σημερα που κοιμαται εχω εγω αυπνιες δε συνχρωνιζωμαστε!Ρε αγαπη ως η πιο εμπειρη στα φαγητα πες μου τι κουταλια να παρω βαθουλωτα να πιανουν δηλαδη ζουμι η πιο ριχα ?? Γιατι εμας λογω θηλασμου μας ξεκιναει με ζωμο απο  κοτοπουλο δηλαδη νερουλο τελειως κ μετα προσθετω λαχανικα στο ζωμο 1 καθε 3 μερες οποτε παλι νερουλο θα ναι.Απλα λεω μηπως με βαθουλωμα δε θα μπορει να το πιασει δεν εχω ιδεα


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!

Εμενα ο μικρος ξυπνησε στις 2 και μετα δεν ηθελε να ξανακοιμηθει. Γελαγε, εβγαζε τσιριδες και μιλαγε μεχρι τις 4!!!! Δεν παμε καλα λεω εγω. Τον πηρα τελικα στο κρεβατι μαζι μας κ ετσι κοιμηθηκε. Αλλιως το ματι γαριδα. Κ γω εννοειται νυσταζω παλι η δολια. Πφφφ 

 

  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα κοριτσια ευτυχως οπως κοομηθηκε 12η ωρα σηκωθηκε 7μιση για φαγητο και τωρα κοιμηθηκε! Αντε να δουμε σημερα τι γκρινια θα εχει! 

Βρε τι να σε λιθοβολησουν με πισσα και πουπουλα θα σε αλειψουν και θα σ κολλησουν κ ταμπελα: ειμαι τεντυ girl δεν θηλασα το παιδι μου! Ασε μας μωρε επειδη καποια κ σεβαστη φυσικα η αποψη της θηλασε το παιδι της μεχρι να τελειωσει νηπιαγωγειο δεν σημαινει οτι θα το κανουμε ολες ουτε οτι το θεωρουν ολοι 'σωστο' η εννοια τ σωστου για την καθε μια μας ειναι διαφορετικη!!!!!

Ασχετο αλλα.παρηγγειλα τελικα την κσλοκαιρινη της γκαρνταρομπα απο το orchestra περιμενω να τα φερουν!

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Ωραία πάλι καλά ξεκουραστηκατε!!! Εμείς κορίτσια σήμερα μου έκανε κάτι εντελώς περίεργο. Έφαγε στις 21:00 150 ml και μετά πήγαμε λίγο στα πεθερικά μου, και αργησε να κοιμηθει, και ξυπνησε πάλι για φαγητό στις 6 :huh: βέβαια στριφογυρνανε και στις 03:00 κ στις 04:00 (προφανώς τον είχε κόψει η λορδα) αλλά του έβαζα πιπίλα και ξεχνιοταν.. Ο γλυκούλης μου, άφησε την μαμα να κοιμηθει παραπάνω.. 

  • Χαχα 1

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!

Εμενα ο μικρος ξυπνησε στις 2 και μετα δεν ηθελε να ξανακοιμηθει. Γελαγε, εβγαζε τσιριδες και μιλαγε μεχρι τις 4!!!! Δεν παμε καλα λεω εγω. Τον πηρα τελικα στο κρεβατι μαζι μας κ ετσι κοιμηθηκε. Αλλιως το ματι γαριδα. Κ γω εννοειται νυσταζω παλι η δολια. Πφφφ 

 

Τσουζει ματι ,μυαλο θολο πονανε κοκαλα εγω το πηρα αποφαση του χρονου παλι υπνος οπως τον ξεραμε!Το παιδι σ εχει χαρακτηρα κ αποψη ! Δε ξυπναει χωρις λογο θελει κουβεντολοι!!


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!

Εμενα ο μικρος ξυπνησε στις 2 και μετα δεν ηθελε να ξανακοιμηθει. Γελαγε, εβγαζε τσιριδες και μιλαγε μεχρι τις 4!!!! Δεν παμε καλα λεω εγω. Τον πηρα τελικα στο κρεβατι μαζι μας κ ετσι κοιμηθηκε. Αλλιως το ματι γαριδα. Κ γω εννοειται νυσταζω παλι η δολια. Πφφφ 

 

Χαχα το γλυκούλι θέλει την μαμα του!! Πωπω σε καταλαβαίνω, εάν κ εγώ σήμερα κοιμήθηκα αρκετά, δεν ξέρω αυτές τις ημέρες σηκώνομαι και ενω έχω τόσες δουλειές, δεν μπορώ να πάρω τα ποδια μου.. Εσύ έχεις παρατηρήσει μετά τον θηλασμό να νιώθεις μια εξάντληση και μια πείνα;; 


aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra K είπε:

Τσουζει ματι ,μυαλο θολο πονανε κοκαλα εγω το πηρα αποφαση του χρονου παλι υπνος οπως τον ξεραμε!Το παιδι σ εχει χαρακτηρα κ αποψη ! Δε ξυπναει χωρις λογο θελει κουβεντολοι!!

Με εχει τρελανει ρε φιλεναδα. Πραγματικα, δηλαδη. Εχει γινει πολυ υπουλος κ μου φαινεται πως δεν θελει να κοιμαται στο κρεβατι του για αυτο κ ξυπναει συνεχεια. 

Εσενα καλα που δεν σου στειλανε την προνοια που θες να αποθηλασεις χαχαχα. 

Just now, Anneliz είπε:

Χαχα το γλυκούλι θέλει την μαμα του!! Πωπω σε καταλαβαίνω, εάν κ εγώ σήμερα κοιμήθηκα αρκετά, δεν ξέρω αυτές τις ημέρες σηκώνομαι και ενω έχω τόσες δουλειές, δεν μπορώ να πάρω τα ποδια μου.. Εσύ έχεις παρατηρήσει μετά τον θηλασμό να νιώθεις μια εξάντληση και μια πείνα;; 

Εξαντληση νιωθω απο την ημερα που γεννησα τον τρομοκρατη βασανιστη χαχαχα. Πεινα εννοειται οτι νιωθω. Συνεχεια. Ολη μερα. Αλλα προσπαθω να μην τρωω πολλες βλακειες γιατι θελω να χασω. 

Εγω θελω να φτιαξω τα ρουχα, να βγαλω τα καλοκαιρινα, αλλα με αφηνει αυτος?????? Μονο αν μου τον κρατησει καποιος. Κ δεν βρισκω κανεναν εθελοντη. Γιατι αραγε? Χαχαχα

  • Χαχα 3

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anneliz είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Ωραία πάλι καλά ξεκουραστηκατε!!! Εμείς κορίτσια σήμερα μου έκανε κάτι εντελώς περίεργο. Έφαγε στις 21:00 150 ml και μετά πήγαμε λίγο στα πεθερικά μου, και αργησε να κοιμηθει, και ξυπνησε πάλι για φαγητό στις 6 :huh: βέβαια στριφογυρνανε και στις 03:00 κ στις 04:00 (προφανώς τον είχε κόψει η λορδα) αλλά του έβαζα πιπίλα και ξεχνιοταν.. Ο γλυκούλης μου, άφησε την μαμα να κοιμηθει παραπάνω.. 

Μια χαρα ξεκουραστηκες λιγο! 

Βρε κοριτσια να ρωτησω! Απο χαλαρωτητα κοιλιας πως πατε? Εμενα ακομα εχει μεινει μια χαλαρωση ραγαδες στην εγκυμοσυνη δεν εκανα αλλα μολις γεννησα κ ξεφουσκωσα γεμισε η κοιλια ραγαδες....κ ενω αυτες τις λιγες π εχω στα μπουτακια κ πωπουδακι μ αρεσουν αυτες στην κοιλια ουτε να τις βλεπω δεν θελω παρηγγειλα μαγιο ψηλομεσο περιμενω να ερθει κ ξεκιναω απο σημερα γυμναστικουλα στο σπιτι λιγους κοιλιακους οποτε μπορω μπας κ μαζευτει!!!....ενω εχασα ολα τα κιλα της εγκυμοσυνης +2 δικα μ κ εχω φτασει πλεον 41 κιλα κ καταβαλλω προσπαθεια να βαλω καμια 5(πολυ δυσκολο βεβαια) η χαλαρωση εκει λιγη βεβαια αλλα εκει!

Εσεις πως ειστε απο χαλαρωση;;

Just now, Dimitra K είπε:

Καλημερα! Σημερα δε ξερω τι επαθα απο τις 4 ξυπνια κ δε μπορεσε να με παρει ο υπνος ξανα φρικη!Ναι κοριτσι μ τα γαλατα για αλλεργια συνταγογραφουντε οσα εχουν επανω στο κουτι barkode αν εχει κονε ο παιδιατρος δε πας καν παιδων αλλιως θελει παιδων κ βεβαιωση απο το διευθηντη της παιδιατρικης οτι το παιδι εχει αλλεργια προσκομιζωντας πχ εξεταση κοπρανων με αιμα.Αν παρεις τη βεβαιωση δε χρειαζεται πλεον να ξαναπας στα γραφει ο γιατρος σου καθε τριμηνο

Καλημερα μικρομανα!! Παλι καλα το αγγελουδακι σου ηρεμησε....κ εμενα σημερα που κοιμαται εχω εγω αυπνιες δε συνχρωνιζωμαστε!Ρε αγαπη ως η πιο εμπειρη στα φαγητα πες μου τι κουταλια να παρω βαθουλωτα να πιανουν δηλαδη ζουμι η πιο ριχα ?? Γιατι εμας λογω θηλασμου μας ξεκιναει με ζωμο απο  κοτοπουλο δηλαδη νερουλο τελειως κ μετα προσθετω λαχανικα στο ζωμο 1 καθε 3 μερες οποτε παλι νερουλο θα ναι.Απλα λεω μηπως με βαθουλωμα δε θα μπορει να το πιασει δεν εχω ιδεα

Εγω πηρα και σιλικονης δηλ ρηχα κ πλαστικα(αυτα μ τα φερανε δωρο οταν γεννησα) βαθια! Τα σιλικονης ασε π δεν επερνε ποσοτητα δυσκολευομουν να παρω κιολας γτ ηταν πολυ ζελε σαν κουταλακι κ καταβολευτηκα με τα πλαστικα μια χαρα το πιανει απο την πρωτη στιγμη ασε π τα σιληκονης ειναι χοντρα κουταλια κ πρεπει να ανοιξει πολυ το στομα το παιδι πραγμα δυσκολο στην αρχη....για εμενα καλυτερα ειναι τα πλαστικα βεβαια παρε για αρχη 1+1για να δεις τι θα σε βολεψει εγω ημουν χαζη ημουν σιγουρη οταν θα βολευτω με τα σιληκονης τρομαρα μ κ πηρα 3 τωρα καθονται στο συρταρι της κουζινας παρεα με τα παλια της μπιμπερο!

Πω πω τι αυπνια ηταν αυτη κοπελα μ ενταξει να ξενυχταμε οταν δεν κοιμουντε μα να μην κοιμασαι κ οταν κοιμαται? Χαχα


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Μια χαρα ξεκουραστηκες λιγο! 

Βρε κοριτσια να ρωτησω! Απο χαλαρωτητα κοιλιας πως πατε? Εμενα ακομα εχει μεινει μια χαλαρωση ραγαδες στην εγκυμοσυνη δεν εκανα αλλα μολις γεννησα κ ξεφουσκωσα γεμισε η κοιλια ραγαδες....κ ενω αυτες τις λιγες π εχω στα μπουτακια κ πωπουδακι μ αρεσουν αυτες στην κοιλια ουτε να τις βλεπω δεν θελω παρηγγειλα μαγιο ψηλομεσο περιμενω να ερθει κ ξεκιναω απο σημερα γυμναστικουλα στο σπιτι λιγους κοιλιακους οποτε μπορω μπας κ μαζευτει!!!....ενω εχασα ολα τα κιλα της εγκυμοσυνης +2 δικα μ κ εχω φτασει πλεον 41 κιλα κ καταβαλλω προσπαθεια να βαλω καμια 5(πολυ δυσκολο βεβαια) η χαλαρωση εκει λιγη βεβαια αλλα εκει!

Εσεις πως ειστε απο χαλαρωση;;

Καλημερα. Απο χαλαρωση αλλο τπτ. Εγω εχω λιγη κοιλιτσα σαν να εφαγα βαρια χθες. Αυτο το λιγο που ξεπροβαλλει. Αλλα ειμαι πολυ χαλαρη στα μπουτια κ στον πωπο. Ραγαδες δεν εχω στην κοιλια, εγω εκανα στο στηθος και δυστυχως φαινονται. Μαλλον με τον θηλασμο που γινεται το στηθος σαν τρομπα, τι να σου κανουν κ αυτες. Εμφανιστηκαν. 

Λεω επισης να ξεκινησω baby swimming με τον μικρο!! Ισως μας κανει καλο 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...