Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

Just now, nanoula90 είπε:

Καλημερα. Απο χαλαρωση αλλο τπτ. Εγω εχω λιγη κοιλιτσα σαν να εφαγα βαρια χθες. Αυτο το λιγο που ξεπροβαλλει. Αλλα ειμαι πολυ χαλαρη στα μπουτια κ στον πωπο. Ραγαδες δεν εχω στην κοιλια, εγω εκανα στο στηθος και δυστυχως φαινονται. Μαλλον με τον θηλασμο που γινεται το στηθος σαν τρομπα, τι να σου κανουν κ αυτες. Εμφανιστηκαν. 

Λεω επισης να ξεκινησω baby swimming με τον μικρο!! Ισως μας κανει καλο 

Μονο στην κοιλια με ενοχλουν οπου αλλου ειχα κ εχω δεν με απασχολουν μ αρεσουν κιολας! Ωραια ειστε εκει εμεις εδω αφου εχουμε κ ενα κολυμβητηριο στην πολη μας ευχαριστω να λεμε δεν εχουνε baby swimming


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Μια χαρα ξεκουραστηκες λιγο! 

Βρε κοριτσια να ρωτησω! Απο χαλαρωτητα κοιλιας πως πατε? Εμενα ακομα εχει μεινει μια χαλαρωση ραγαδες στην εγκυμοσυνη δεν εκανα αλλα μολις γεννησα κ ξεφουσκωσα γεμισε η κοιλια ραγαδες....κ ενω αυτες τις λιγες π εχω στα μπουτακια κ πωπουδακι μ αρεσουν αυτες στην κοιλια ουτε να τις βλεπω δεν θελω παρηγγειλα μαγιο ψηλομεσο περιμενω να ερθει κ ξεκιναω απο σημερα γυμναστικουλα στο σπιτι λιγους κοιλιακους οποτε μπορω μπας κ μαζευτει!!!....ενω εχασα ολα τα κιλα της εγκυμοσυνης +2 δικα μ κ εχω φτασει πλεον 41 κιλα κ καταβαλλω προσπαθεια να βαλω καμια 5(πολυ δυσκολο βεβαια) η χαλαρωση εκει λιγη βεβαια αλλα εκει!

Εσεις πως ειστε απο χαλαρωση;;

Εγω πηρα και σιλικονης δηλ ρηχα κ πλαστικα(αυτα μ τα φερανε δωρο οταν γεννησα) βαθια! Τα σιλικονης ασε π δεν επερνε ποσοτητα δυσκολευομουν να παρω κιολας γτ ηταν πολυ ζελε σαν κουταλακι κ καταβολευτηκα με τα πλαστικα μια χαρα το πιανει απο την πρωτη στιγμη ασε π τα σιληκονης ειναι χοντρα κουταλια κ πρεπει να ανοιξει πολυ το στομα το παιδι πραγμα δυσκολο στην αρχη....για εμενα καλυτερα ειναι τα πλαστικα βεβαια παρε για αρχη 1+1για να δεις τι θα σε βολεψει εγω ημουν χαζη ημουν σιγουρη οταν θα βολευτω με τα σιληκονης τρομαρα μ κ πηρα 3 τωρα καθονται στο συρταρι της κουζινας παρεα με τα παλια της μπιμπερο!

Πω πω τι αυπνια ηταν αυτη κοπελα μ ενταξει να ξενυχταμε οταν δεν κοιμουντε μα να μην κοιμασαι κ οταν κοιμαται? Χαχα

Ναι κι εγώ έχω κ από τα δύο. Η χαλάρωση δεν με πολύ φοβίζει γιατι ξέρω πως με την γυμναστική θα φύγει. Οι ραγάδες όμως δεν νομίζω, κ αυτο είναι το χειρότερο μου. Όπως λες κι εγώ σκέφτομαι τώρα τι μαγιό θα βάλλω... Ουφφ δεν θέλω να το σκεφτομαι.  


aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Μονο στην κοιλια με ενοχλουν οπου αλλου ειχα κ εχω δεν με απασχολουν μ αρεσουν κιολας! Ωραια ειστε εκει εμεις εδω αφου εχουμε κ ενα κολυμβητηριο στην πολη μας ευχαριστω να λεμε δεν εχουνε baby swimming

Χαχαχα δεν πειραζει. Εσεις εχετε εκει την εξοχη!!! Εμεις για να παμε μια βολτα πρεπει να κανουμε τον σταυρο μας μην μας πατησει κανα αμαξι!


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Καλημερα. Απο χαλαρωση αλλο τπτ. Εγω εχω λιγη κοιλιτσα σαν να εφαγα βαρια χθες. Αυτο το λιγο που ξεπροβαλλει. Αλλα ειμαι πολυ χαλαρη στα μπουτια κ στον πωπο. Ραγαδες δεν εχω στην κοιλια, εγω εκανα στο στηθος και δυστυχως φαινονται. Μαλλον με τον θηλασμο που γινεται το στηθος σαν τρομπα, τι να σου κανουν κ αυτες. Εμφανιστηκαν. 

Λεω επισης να ξεκινησω baby swimming με τον μικρο!! Ισως μας κανει καλο 

Αχχ κ εγώ θέλω να πάμε baby swimming.. Θέλω να τους πάρω τηλέφωνο να ρωτησω πληροφορίες γιατί θέλουν διάφορα απ'οσο ξέρω..


aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Κοριτσια! Το εχει αυτή η περίοδος μαλλον γιατι κ εγώ νιώθω το σωμα μου ολο να πονάει κ εντελως εξαντλημένη.

@nanoula90 μου μαχη δίνεται με το μπομπιρα τα βραδια, εννοείται θελει το κρεβατι σας κ κανει τα πάντα για να σε τουμπαρει :-Pτι τραβας ρε αγαπη

Εγω παντως οταν μας παιδεύει πολύ του λεω.. Δεν θα κανεις παιδια? Μη περιμένεις να στα κραταω..οταν θα ξενυχτάς εγω θα ειμαι με τον πατερα σου στις Καραϊβικές κ θα σου στέλνω Φωτο με τις κοκτέιλαρες μας μουαχαχα

  • Χαχα 3

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nicol_ είπε:

Καλημερα Κοριτσια! Το εχει αυτή η περίοδος μαλλον γιατι κ εγώ νιώθω το σωμα μου ολο να πονάει κ εντελως εξαντλημένη.

@nanoula90 μου μαχη δίνεται με το μπομπιρα τα βραδια, εννοείται θελει το κρεβατι σας κ κανει τα πάντα για να σε τουμπαρει :-Pτι τραβας ρε αγαπη

Εγω παντως οταν μας παιδεύει πολύ του λεω.. Δεν θα κανεις παιδια? Μη περιμένεις να στα κραταω..οταν θα ξενυχτάς εγω θα ειμαι με τον πατερα σου στις Καραϊβικές κ θα σου στέλνω Φωτο με τις κοκτέιλαρες μας μουαχαχα

Αχαχαχαχαχαχα εκλαψα. Ετσι θελουν για να μαθουν!!! 

 

Just now, Anneliz είπε:

Αχχ κ εγώ θέλω να πάμε baby swimming.. Θέλω να τους πάρω τηλέφωνο να ρωτησω πληροφορίες γιατί θέλουν διάφορα απ'οσο ξέρω..

Ναι κ γω θα παρω τηλ να δω κ ποσο ειναι η συνδρομη κ τι χαρτια θελουν. Πρεπει να ειναι ωραια! 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anneliz είπε:

Ναι κι εγώ έχω κ από τα δύο. Η χαλάρωση δεν με πολύ φοβίζει γιατι ξέρω πως με την γυμναστική θα φύγει. Οι ραγάδες όμως δεν νομίζω, κ αυτο είναι το χειρότερο μου. Όπως λες κι εγώ σκέφτομαι τώρα τι μαγιό θα βάλλω... Ουφφ δεν θέλω να το σκεφτομαι.  

Ειχα πει για ολοσωμο στην αρχη αλλα μετα μετανιωσα και λεω οοοχι θα τολμησω απλα με ενα ψηλομεσο γιατι οτι ραγαδες εχω ειναι απο την ηβικη περιοχη μεχρι τον αφαλο αρα θα με καλυψει εγω ξεκιναω απο σημερα γυμναατικουλα στο σπιτι δεν γντ αλλιως!

 

Just now, nanoula90 είπε:

Χαχαχα δεν πειραζει. Εσεις εχετε εκει την εξοχη!!! Εμεις για να παμε μια βολτα πρεπει να κανουμε τον σταυρο μας μην μας πατησει κανα αμαξι!

Ναι οντως εδω βγαινεις οποτε θες! Κ στην μεση τ δρομου να περπατας δεν εγινε κ τπτ ειδικα εδω στο χωριο!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από εμένα!

@Anneliz @nanoula90 Ρωτήστε τις παιδιάτρους σας για το baby swimming γιατί εμένα μου είπε καλύτερα όχι μέχρι τον πρώτο χρόνο.

Κατά τα άλλα ψάχνω για καρεκλάκι φαγητού.Ενώ είναι κάτι τόσο απλό έχω κολλήσει και το ψάχνω πολύ. Υπάρχει και τόση ποικιλία που στο τέλος μπερδεύεσαι και δεν ξέρεις τι να πάρεις.

Εν τω μεταξύ σήμερα στενοχωρήθηκα γιατί άκουσα ότι οι εκλογές μπορεί να γίνουν 7/7 που μαντέψτε , είναι η βάπτιση μας!!!!Δεν την παλεύω άλλο!Στον γάμο πέσαμε πάνω στα capital control, στη βάπτιση πάνω στις εκλογές!!:unsure:Αυτό θα πει περίεργο timing...

Link to comment
Share on other sites

Just now, sunshine83 είπε:

Καλημέρα κι από εμένα!

@Anneliz @nanoula90 Ρωτήστε τις παιδιάτρους σας για το baby swimming γιατί εμένα μου είπε καλύτερα όχι μέχρι τον πρώτο χρόνο.

Κατά τα άλλα ψάχνω για καρεκλάκι φαγητού.Ενώ είναι κάτι τόσο απλό έχω κολλήσει και το ψάχνω πολύ. Υπάρχει και τόση ποικιλία που στο τέλος μπερδεύεσαι και δεν ξέρεις τι να πάρεις.

Εν τω μεταξύ σήμερα στενοχωρήθηκα γιατί άκουσα ότι οι εκλογές μπορεί να γίνουν 7/7 που μαντέψτε , είναι η βάπτιση μας!!!!Δεν την παλεύω άλλο!Στον γάμο πέσαμε πάνω στα capital control, στη βάπτιση πάνω στις εκλογές!!:unsure:Αυτό θα πει περίεργο timing...

Καλημέρα κορίτσι μ!! Ναι οταν πήγαμε για το εμβόλιο ρώτησα και για το baby swimming κ για κολύμπι στην θάλασσα, γτ γενικότερα εμένα μου αρέσει πολύ το κολύμπι, κ θέλω κ το μωρό να μην φοβάται την θάλασσα.. Μου είπε δεν υπάρχει πρόβλημα από το 6ο. Ωχ ναι το άκουσα κι εγώ για 07/07. Πωπω κοίτα να δεις πως έτυχε τώρα...


aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κοριτσια ωχχχχ ξεκινησε το αλμα της 23ης-26ης εβδομαδας σταθερη στο ραντεβου...εφαγε γ βραδυ 140μλ απο τα 70 π τρωει κανονικα κ ηδη απο τις 23:00 π την κοιμησα εχει ξυπνησει 2φορες κ παλι την κουναω....ωχ ωχ!!!

Μαλλπν καξ εμεις βαλεντινα.εχει αυξησει το γαλα του και χτες ειχαμε πολύ κλαμα.στομ απορροφητηρα καταφεραμε να τον κοιμησουμε.καξ ολο το βραδυ ανυσηχος.δν ξυπνησε ευτυχως αλλα εκανε ανησυχο υπνο.

Just now, sunshine83 είπε:

Καλημέρα κι από εμένα!

@Anneliz @nanoula90 Ρωτήστε τις παιδιάτρους σας για το baby swimming γιατί εμένα μου είπε καλύτερα όχι μέχρι τον πρώτο χρόνο.

Κατά τα άλλα ψάχνω για καρεκλάκι φαγητού.Ενώ είναι κάτι τόσο απλό έχω κολλήσει και το ψάχνω πολύ. Υπάρχει και τόση ποικιλία που στο τέλος μπερδεύεσαι και δεν ξέρεις τι να πάρεις.

Εν τω μεταξύ σήμερα στενοχωρήθηκα γιατί άκουσα ότι οι εκλογές μπορεί να γίνουν 7/7 που μαντέψτε , είναι η βάπτιση μας!!!!Δεν την παλεύω άλλο!Στον γάμο πέσαμε πάνω στα capital control, στη βάπτιση πάνω στις εκλογές!!:unsure:Αυτό θα πει περίεργο timing...

Εγω κατεληξα τελικα σε καρεκλακι απο τα τζαμπο.εχει 2 ειδη.το πιο χοντροκομμένο. Ειναξ πολύ σταθερο.εχει σκαλες να ρυθμιζεις πλατη καο το υψος στο καρεκλακι.πολύ ωραιο.αν εχεις καταστημα κοντα σοθ πηγαινε δες.50 εχει 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, Dimitra K είπε:

Ωχ ωχ ωχ δε λες τιποτα ! Δε θελω παλι αλμα μια εμβολια καθε μηνα μια αλμα μια βουλωμενη μυτη εμεις ποτε δε κοιμωμαστε καλα!! Υπομονηηηηηη

Καλα Βαλεντινα αυτο που λες για τα γκρουπ με τις πορωμενες στο fb ειμαι σε μια ομαδα για τις αλλεργιες που βοηθανε οντως πολυ σ αυτο το θεμα αλλα τολμισα μια φορα να γραψω οτι εχω κουραστει κ σκεφτομαι να αποθηλασω κ μονο που δε με στησανε στη πλατεια να με λιθοβολησουν!! Απα πα πα μιλαμε για πορωση αυτες δε σεβοντε την επιλογη καποιας κοπελας να μη θελει να θηλασει η να κουραστηκε μονο αυτες ειναι καλες μαναδες που θηλαζουν ως τα 5!!

Αυτες εθναι για ξυλο ρε συ.ειμακ καο εγω μελος κακ βλεπω δοαφορα καο φρικαρω.αν καποια πει για αποθηλασμο ειναι λεξη τζιζζζζζζζ και κρεμες σε σκονη.απαπαπαπα.εχω μια ξαδέρφη που ειναι απο αυτες τις πορωμενες.καο απο ενεργα μελη στην ομαδα ειδικα με τις αλλεργιες.εννοειται δν της ειπα οτο γεννησα με προκληση.γενικοτερα με ειχε ζαλισει πριν γεννήσω να μπω με προκληση καξ να θξλασω .και να θηλασω μεχρο να παεο το παιδι 3 σιγουρα καξ αλλα τετοια.καλα την πετυχσ τις προαλλες καξ εκανα το λαθος οτι εδωσα σρο παιδι χαμομήλι εννοειταο βεβαια με εντολη γιατρου και ρε συ μαλωσαμε.μου λεει δν πρεπεο καο να διαβασω τα αρχεια τξς ομαδας.να τα εχω σαν ευαγγέλιο.

Δηλαδη ελεος.

  • Χαχα 2
  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου.. Τι κάνετε;; καιρο έχω να σας μιλήσω... Αλλα την Κυριακή είχαμε την βάφτιση.. Σημερα το λούσιμο... Μετα τις κοινωνίες... Κ σιγα σιγα τα μπανάκια μας στη θάλασσα!! 

Διαβασα όσα πρόλαβα..! Μια χαρά πανε τα παιδάκια σας με στερεες εγω αυριο θα ξεκινήσω να είμαστε ήρεμοι κ ήσυχοι γτ με τόσο τρέξιμο δεν προλαβαίναμε τπτ.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Cath3rine είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.. Τι κάνετε;; καιρο έχω να σας μιλήσω... Αλλα την Κυριακή είχαμε την βάφτιση.. Σημερα το λούσιμο... Μετα τις κοινωνίες... Κ σιγα σιγα τα μπανάκια μας στη θάλασσα!! 

Διαβασα όσα πρόλαβα..! Μια χαρά πανε τα παιδάκια σας με στερεες εγω αυριο θα ξεκινήσω να είμαστε ήρεμοι κ ήσυχοι γτ με τόσο τρέξιμο δεν προλαβαίναμε τπτ.. 

Ωωω να το χαίρεστε το Μπουμπουκι σας.πως αντεδρασε στο μπλουμ?

9 ώρες πρίν, linaa είπε:

χα χα οχι καλε.κ εγω κ ρυζαλευρο εχω δωσει κ φαριν λακτε κ 6 δημητριακα κ επιδορπιο γιαουρτιου χα χα χα χα παει η διατροφη του. επισης δεν.εδωσα βιολογικα γιατι καποια που δοκιμασα δεν.τρωγοντουσαν πραγματικα το λυπηθηκα το μωρο να τρωει τετοια. 

Ποιας εταιρειας να ξερω αν ειναι να μη τπυ παρω γτ απο το φαρμακείο ελεγα να παρω.αλλιως κλασσικα κρεμες γιωτης οπως μεγαλωσαμε και εμεις.καο ειναξ ωραιες και παχυντικες γαμωτο. Θα καταστραφουμε

8 ώρες πρίν, Perple18 είπε:

Να πάω δλδ σε έναν πάιδιατρο χωρίς να μας παρακολουθεί λες;Θα μας δεχθει;Εμάς από την αρχή φαινόταν ανοιχτός και όταν κάνει μπάνιο ανοίγει παρόλο που προσέχω να μην της πέφτει πολύ νερό.

Εννοειται οτι θα σας δει αλλος παιδοατρος που δν σας παρακολουθει.να εισαι ηρεμη ρε συ.γτ να σε τρωει αυτο μεσα σοθ?

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, loyloy είπε:

Μαλλπν καξ εμεις βαλεντινα.εχει αυξησει το γαλα του και χτες ειχαμε πολύ κλαμα.στομ απορροφητηρα καταφεραμε να τον κοιμησουμε.καξ ολο το βραδυ ανυσηχος.δν ξυπνησε ευτυχως αλλα εκανε ανησυχο υπνο.

Εγω κατεληξα τελικα σε καρεκλακι απο τα τζαμπο.εχει 2 ειδη.το πιο χοντροκομμένο. Ειναξ πολύ σταθερο.εχει σκαλες να ρυθμιζεις πλατη καο το υψος στο καρεκλακι.πολύ ωραιο.αν εχεις καταστημα κοντα σοθ πηγαινε δες.50 εχει 

Ωχ τι μας περιμενει 3εβδομαδες! Εμας μας το κανανε δωρο το καρεκλακι δεν ξερω απο π το πηρανε δεν ειναι καποια γνωστη μαρκα αλλα εχει πολλα πραγματακια π κανει ρυθμοζεται το υψος του καθισματος σε 6θεσεις η πλατη σε 4 ποσο ξαπλωτο ή καθιστο και τα ποδια σε 3 μια χαρα την δουλεια μας την κανουμε! Αυτο εχουμε IMG%5D

Αλλα το εχω ετσι ρυθμισμενοIMG%5D

Τωρα πηγα στην μικρη να την ετοιμασω για φαγητο κ ηταν ετσι ηθελε να την βγαλει για να το φαει καλυτερα! Ε την εφαγα κ εγω κ μετα εφαγε αυτην τον ποδι της!!! ΧαχαχχαIMG%5D

Just now, loyloy είπε:

 

Ποιας εταιρειας να ξερω αν ειναι να μη τπυ παρω γτ απο το φαρμακείο ελεγα να παρω.αλλιως κλασσικα κρεμες γιωτης οπως μεγαλωσαμε και εμεις.καο ειναξ ωραιες και παχυντικες γαμωτο. Θα καταστραφουμε

Χαχαχχα θα καταστραφουμε λεει!!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...