Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα! Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε δοκιμάσει κάποιες πολυβιταμινες για τη βελτίωση της ποιότητας των ωαρίων.Εχει δυόμιση χρόνια που έκοψα το τσιγάρο και σκέφτομαι να πάρω και βιταμίνες μπας και βελτιωθεί η κατάσταση.Με αγχωνει το ότι είμαι και 39,έχω και χαμηλή ΑΜΗ..θα πάρει σίγουρα και ο άντρας μου βιταμίνες για το σπέρμα, αυτός έχει τρία χρόνια που έκοψε το τσιγάρο,αν και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο,γιατί έχει ολιγοσπερμια και κάνουμε μικρογονιμοποιηση 

      ειχα ΑΜΗ 3+κάτι στα 28-29 μου! αν μετρήσω τώρα θα είναι πιο κάτω από σένα! έλα να συνέλθεις μην πέφτεις τσάμπα! δεν είναι σκέτη η ΑΜΗ που καθορίζει, είναι και οι υπόλοιπες ορμόνες μαζί! 

Χοριακη...


Recommended Posts

Γειά σας μετά από αρκετό καιρό καθυστέρηση με 6 αρνητικά τεστ σήμερα έκανα χοριακη.... Μου βγήκε 78.34....Τι σημαίνει αυτό  γιατί όλες έχουν τριψηφια νούμερο... Μου είπε ο γυναικολόγος να κάνω άλλη μια σε δύο μέρες... Την Παρασκευή έχουμε ραντεβού.... Έχω αγχωθεί.... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 48 λεπτά , KaterinaNina25 είπε:

Γειά σας μετά από αρκετό καιρό καθυστέρηση με 6 αρνητικά τεστ σήμερα έκανα χοριακη.... Μου βγήκε 78.34....Τι σημαίνει αυτό  γιατί όλες έχουν τριψηφια νούμερο... Μου είπε ο γυναικολόγος να κάνω άλλη μια σε δύο μέρες... Την Παρασκευή έχουμε ραντεβού.... Έχω αγχωθεί.... 

Καλησπέρα!

Καλώς ήρθες!

Δε παίζει ρόλο με ποιο νουμερο ξεκινάς άλλα πως αυξάνεται η χοριακη σου. 

Πρέπει κάθε 2 μέρες να διπλασιάζεται περίπου. 

Γι αυτό σου είπε να την επαναλάβεις!

Μην αγχωνεσαι :)

σου εύχομαι όλα να πάνε καλα


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , fairy-mary είπε:

Καλησπέρα!

Καλώς ήρθες!

Δε παίζει ρόλο με ποιο νουμερο ξεκινάς άλλα πως αυξάνεται η χοριακη σου. 

Πρέπει κάθε 2 μέρες να διπλασιάζεται περίπου. 

Γι αυτό σου είπε να την επαναλάβεις!

Μην αγχωνεσαι :)

σου εύχομαι όλα να πάνε καλα

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σας.... Εύκολο να λέμε το να μην αγχώνεσαι... Αλλά δύσκολο να το εφαρμόσουμε... Από το στόμα σας και στου Θεού τ αυτί.... 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Εγώ ξεκίνησα με χοριακη 36! (Και τώρα έγινε ένας μπέμπης 2 μηνων) όπως γράφει και το κορίτσι πιο πάνω, δεν έχει σημασία το νούμερο αρκεί να διπλασιάζεται σχεδόν ανα 2 ημέρες. Καλή επιτυχία!!

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, KaterinaNina25 είπε:

Γειά σας μετά από αρκετό καιρό καθυστέρηση με 6 αρνητικά τεστ σήμερα έκανα χοριακη.... Μου βγήκε 78.34....Τι σημαίνει αυτό  γιατί όλες έχουν τριψηφια νούμερο... Μου είπε ο γυναικολόγος να κάνω άλλη μια σε δύο μέρες... Την Παρασκευή έχουμε ραντεβού.... Έχω αγχωθεί.... 

Με το καλοοοο έρχεται το μπεμπακι! Καλούς διπλασιασμού σας είσαι έγκυος στο είπαν;;; Χαχσ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, nini84 είπε:

Καλημερα.

Όταν λες αρκετο καιρο καθυστερηση τι εννοεις;

Εχει σημασια

Δεν έχω σταθερό κύκλο αλλά υπολογίζω πάνω από 25μερες... Βέβαια ο γιατρός μου είπε να μην αγχώνομαι και να πάω την Δευτέρα για χοριακη ξανά... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , KaterinaNina25 είπε:

Δεν έχω σταθερό κύκλο αλλά υπολογίζω πάνω από 25μερες... Βέβαια ο γιατρός μου είπε να μην αγχώνομαι και να πάω την Δευτέρα για χοριακη ξανά... 

Ακολουθησε αυτα που σου λεει ο γιατρος σου κ ευχομαι καλη επιτυχια


k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημερα κορίτσια!Θα σας πω την ιστορια μου..προσπαθουμε 4 χρονια με τον συζυγο και ειμαι 33 ετων..Μαρτιος 2015 βιοχημικη,Αυγουστος 2015 βιοχημικη,Οκτωβριος 2016 παλλινδρομη-βραδυκαρδια εμβρυου και ογκος μεσα στον πλακουντα,νοεμβριος 2017 παλλινδρομη αντι για εμβρυο ειδαμε μαζα μεσα στον πλακουντα και αυτη τη στιγμη 30 αυγουστου περιμενα περιοδο 29 αυγουστου εκανα το self clear και βγηκε θετικο και η χοριακη 41 μοναδες..7 σεπτεμβριου ξαναεκανα χοριακη και επεσε στις 10 μοναδες...απο εχθες εχω πονους και αιμα χωρις μεγαλη ροη...μου ηρθε μετα απο 12 μερες πρωτη φορα στη ζωη μου...εχουμε κανει τα παντα απο εξετασεις,πηγαμε σε ανδρολογους σε αιματολογους μια σπο τις δυο η γνωστη πηγαμε σε ενδοκρινολογο αναπαραγωγης και εμβρυολογο και οτι εξετασεις καναμε βγηκαν πεντακαθαρες.να σημειωσω οτι τον καρυοτυπο ζευγους τον καναμε δυο φορες σε δυο διαφορετικα εργαστηρια...αλλοι γιατροι προτεινουν να συνεχισουμε τις προσπαθειες φυσιολογικα και αλλοι εξωσωματικη με προεμφυτευτικο...η απορια μου ειναι θα χρειαστω αποξεση?Δεν επρεπε να εχω περισσοτερη αιμορραγια?Εννοειται και θα κανω υπερηχο απο βδομαδα...συγγνωμη για την πολυλογια μου...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Anel85 είπε:

Καλημερα κορίτσια!Θα σας πω την ιστορια μου..προσπαθουμε 4 χρονια με τον συζυγο και ειμαι 33 ετων..Μαρτιος 2015 βιοχημικη,Αυγουστος 2015 βιοχημικη,Οκτωβριος 2016 παλλινδρομη-βραδυκαρδια εμβρυου και ογκος μεσα στον πλακουντα,νοεμβριος 2017 παλλινδρομη αντι για εμβρυο ειδαμε μαζα μεσα στον πλακουντα και αυτη τη στιγμη 30 αυγουστου περιμενα περιοδο 29 αυγουστου εκανα το self clear και βγηκε θετικο και η χοριακη 41 μοναδες..7 σεπτεμβριου ξαναεκανα χοριακη και επεσε στις 10 μοναδες...απο εχθες εχω πονους και αιμα χωρις μεγαλη ροη...μου ηρθε μετα απο 12 μερες πρωτη φορα στη ζωη μου...εχουμε κανει τα παντα απο εξετασεις,πηγαμε σε ανδρολογους σε αιματολογους μια σπο τις δυο η γνωστη πηγαμε σε ενδοκρινολογο αναπαραγωγης και εμβρυολογο και οτι εξετασεις καναμε βγηκαν πεντακαθαρες.να σημειωσω οτι τον καρυοτυπο ζευγους τον καναμε δυο φορες σε δυο διαφορετικα εργαστηρια...αλλοι γιατροι προτεινουν να συνεχισουμε τις προσπαθειες φυσιολογικα και αλλοι εξωσωματικη με προεμφυτευτικο...η απορια μου ειναι θα χρειαστω αποξεση?Δεν επρεπε να εχω περισσοτερη αιμορραγια?Εννοειται και θα κανω υπερηχο απο βδομαδα...συγγνωμη για την πολυλογια μου...

Καλημερα! Λυπάμαι πολυ για οσα έχεις περάσει και για την πρόσφατη απώλεια σου.. Με χοριακη 10 δεν πιστεύω πως χρειάζεται αποξεση, μιας και τιποτα δεν θα ειχε προλαβει να σχηματιστει ακομη... Πιστεύω πως αν κανεις μια ακομη χοριακη θα εχει πλέον μηδενιστει... 

Πως θα προχωρησετε απο εδω και περα? Σας έχουν δωσει μια απάντηση για το που μπορεί να οφείλονται ολες αυτες οι ατυχιες? Επισης, θα σ προτεινα να βρεις γυναικολογο εξειδικευμενο σ καθεξιν αποβολες... 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, Anel85 είπε:

Καλημερα κορίτσια!Θα σας πω την ιστορια μου..προσπαθουμε 4 χρονια με τον συζυγο και ειμαι 33 ετων..Μαρτιος 2015 βιοχημικη,Αυγουστος 2015 βιοχημικη,Οκτωβριος 2016 παλλινδρομη-βραδυκαρδια εμβρυου και ογκος μεσα στον πλακουντα,νοεμβριος 2017 παλλινδρομη αντι για εμβρυο ειδαμε μαζα μεσα στον πλακουντα και αυτη τη στιγμη 30 αυγουστου περιμενα περιοδο 29 αυγουστου εκανα το self clear και βγηκε θετικο και η χοριακη 41 μοναδες..7 σεπτεμβριου ξαναεκανα χοριακη και επεσε στις 10 μοναδες...απο εχθες εχω πονους και αιμα χωρις μεγαλη ροη...μου ηρθε μετα απο 12 μερες πρωτη φορα στη ζωη μου...εχουμε κανει τα παντα απο εξετασεις,πηγαμε σε ανδρολογους σε αιματολογους μια σπο τις δυο η γνωστη πηγαμε σε ενδοκρινολογο αναπαραγωγης και εμβρυολογο και οτι εξετασεις καναμε βγηκαν πεντακαθαρες.να σημειωσω οτι τον καρυοτυπο ζευγους τον καναμε δυο φορες σε δυο διαφορετικα εργαστηρια...αλλοι γιατροι προτεινουν να συνεχισουμε τις προσπαθειες φυσιολογικα και αλλοι εξωσωματικη με προεμφυτευτικο...η απορια μου ειναι θα χρειαστω αποξεση?Δεν επρεπε να εχω περισσοτερη αιμορραγια?Εννοειται και θα κανω υπερηχο απο βδομαδα...συγγνωμη για την πολυλογια μου...

Κοπέλα μου λυπάμαι πολύ για την ταλαιπωρία σου..έχουμε παρόμοιο ιστορικο..Μια από τα ίδια και εγώ 4 εγκυμοσύνες που δεν προχώρησαν 

Λογικά δεν θα χρειαστείς απόξεση αλλά θα δείτε στον υπέρηχο 

Φαντάζομαι ότι έχεις κάνει πολλές εξετάσεις αλλά θα σου πω κάποιες που έκανα εγώ που έδειξαν διάφορα Μήπως και δεν έχεις κάνει κάποιες: 

Μοριακο καρυοτυπο ζεύγους και όχι απλο που δείχνει περισσότερα.Καμπύλη ζάχαρου ινσουλίνης Θυρεοειδή Ανοσολογικες Θρομβοφιλια .Λογικά θα τα έχεις κάνει αλλα για καλό και για κακο στα λέω.εγω πήγα στο τμήμα καθεξιν αποβολων του ιασω.

Ο προεμφυτευτικος ίσως βοηθούσε αλλά να έχουν  αποκλειστεί αλλοι παράγοντες πρώτα.

Εύχομαι να βγάλεις άκρη και να έχουμε ευχάριστα από δω και πέρα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι ολα οσα αναφερεις τα εχουμε κανει,εννοειται εκανα διαγνωστικη υστεροσκοπιση,σαλπιγκογραφια,pcr ιστο περιοδου,σπερμοδιαγραμμα,κατακερματισμο σπερμστος,fish σπερματος,καρυοτυπο ζευγους δυο φορες σε διαφορετικα εργαστηρια ανοσολογικες ορμονικες θρομβοφιλια και ολα τ αλλα και ομως δεν βρεθηκε τιποτα γι αυτο μας προτεινουν τον προεμφυτευτικο...εσεις σε τι φαση βρισκεστε?

Επεξεργάστηκαν by Anel85
Link to comment
Share on other sites

On 12/9/2018 at 12:28 ΠΜ, Anel85 είπε:

Ναι ολα οσα αναφερεις τα εχουμε κανει,εννοειται εκανα διαγνωστικη υστεροσκοπιση,σαλπιγκογραφια,pcr ιστο περιοδου,σπερμοδιαγραμμα,κατακερματισμο σπερμστος,fish σπερματος,καρυοτυπο ζευγους δυο φορες σε διαφορετικα εργαστηρια ανοσολογικες ορμονικες θρομβοφιλια και ολα τ αλλα και ομως δεν βρεθηκε τιποτα γι αυτο μας προτεινουν τον προεμφυτευτικο...εσεις σε τι φαση βρισκεστε?

Εμείς έχουμε κάνει όλες αυτές τις εξετάσεις και σε όλες σχεδόν βρέθηκε και από κάτι..απλά δεν ξέρουμε ακόμα τι από όλα αυτά φταίει..έχουμε ραντεβού την Τρίτη με εξειδικευμένο γυναικολόγο για να μας κατατοπισει.

Έχει βρεθεί κάτι στον δικό μου καρυοτυπο που πιθανόν να φταίει.θα δούμε τι θα μας πει.

Πολλές φορές συμβαίνουν πολλες χρωμοσωμικες ανωμαλίες χωρίς συγκεκριμένο λογο οπότε πιθανότατα ο προεμφυτετικος θα σας βοηθούσε.

Δώσε χρόνο στον εαυτό σου να ηρεμήσει από την πρόσφατη απώλεια και μετα το ξαναψαχνεις.λυπαμαι πολύ γλυκιά μου.

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...