Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 22/4/2024 at 10:46 ΠΜ, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως δεν έχω τίποτα … είναι δεύτερη μετά από την ετ.. και μάλιστα παράδοξο χθες το βράδυ είχα παρολιγο Ονείρωξη … και δ κερω απογοητεύτηκα …έχω ανησυχήσει πάρα πολύ …

       

      Βρε κορίτσια μου … τι γίνεται με την Ονείρωξη .. είμαι η μόνη ;;; Τους τελευταίους μήνες πάθαινα Ονείρωξη λίγο πριν την περίοδο .. χθες το βράδυ είχα πάλι ξύπνησα χαράματα …. Ήταν παρολιγο Ονείρωξη αυτό .. αλλά δ ξέρω μωρε απογοητεύτηκα …. Τι σκατα ριναι αυτό ; Κάνει συσπάσεις η μητρα ;;; Τόσο νωρίς ;;; Σήμερα είμαι δεύτερη μέρα από την ετ με βλαστοκύστη 5 ημερών …

      εδώ εγώ εχω πάρει  master στην ονείρωξη ! αλλά τελευταία  επειδή ξυπνούσα για να μην κάνει συσπάσεις η μητρα πλεον πάει σε fast forward χαχαχαχα να προλάβει να γίνει δουλίτσα. 😂 δεν επηρεάζει καπου μ είπε ο γιατρός , δεν μπορείς να κανείς και κάτι άλλωστε! εγώ τώρα που ειμαι έγκυος επαθα ονείρωξη ενώ ονειρευόμουν μια πίτσα με πέπερονι

      πρίν από 40 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι θα πάρω κ τέτοια,απλά θα μπορούν να ανιχνεύσουν την ορμόνη? Είμαι έκτη μέρα από την εμβρυομεταφορά

      ΜΠΟΡΟΥΝ 🥳

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

Just now, Sol_10 είπε:

Αλεξ μου και εγω το σκεφτομαι αυτο! Απο την μια δεν θελω να τον κακομαθω στις αγκαλιές αλλα και απο την αλλη σκεφτομαι πως δεν θα τομ χορτάσω!! Μεγαλώνουν τοσο γρηγορα τα κουτσουνια μας!! Υγεια να έχουν τα παιδακια μας !!

Κοριτσια καλησπερα!! 

Πως ειστε?? Εμενα σημερα ο μπεμπης απο το μεσημερι και μετα ειχε μια απιστευτη γκρινια...ειχε και πονακια αλλα οταν τον τάιζα μετα που τον εβαζα να ρευτει εκλαιγε και εβγαζε γουλιες και μαλιστα αρκετες!! Εσας σας το κανουν αυτο??

θα ανησυχησεις μονο αν βγαζει ρουκετες. γουλιτσες ολα τα μωρα βγαζουν. το καλητερο που μπορεις να κανεις ειναι να τον κρατας στη θεση ρεψιματος κ μιση ωρα κ οσο περισσοτερο μπορεις αν καθετε θα σε σωσει απο πολλα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, linaa είπε:

θα ανησυχησεις μονο αν βγαζει ρουκετες. γουλιτσες ολα τα μωρα βγαζουν. το καλητερο που μπορεις να κανεις ειναι να τον κρατας στη θεση ρεψιματος κ μιση ωρα κ οσο περισσοτερο μπορεις αν καθετε θα σε σωσει απο πολλα. 

Οι ρουκετες πως ειναι??? Τον κραταω πολυ ωρα γενικα!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Sol_10 είπε:

Οι ρουκετες πως ειναι??? Τον κραταω πολυ ωρα γενικα!

οι ρουκετες ειναι οταν βγει σαν καταρακτης το γαλα κ πεταχτει μακρια με δυναμη. θα τις καταλαβεις τοτε περνεις τον παιδιατρο

Link to comment
Share on other sites

On 15/4/2019 at 9:06 ΜΜ, fairy-mary είπε:

Καλησπερα κοριτσια!

Πως ειστε;

Εγω δεν ειμαι και πολυ καλα, κανω μεγαλες προσπαθειες να θηλασω αποκλειστικα τη μπεμπα αλλα δε μπορω.

Πιανει τη θηλη, κανει κινησεις την ακουω να καταπινει κιολας αλλα μαλλον δεν εχω πολυ γαλα γιατι αμεσως μετα πινει κανονικα ολα τα ml που της βαζω απο το μπουκαλι.

Εχω και το θηλαστρο αλλα και απο εκει δε βγαζω πολυ με το ζορι καλυπτω τα μισα της γευματα.

Εχω κανει τα πάντα, ειδα και συμβουλο θηλασμου αλλα δε παρατηρησα καποια βελτιωση..

Εχω στεναχωρηθει πολυ.

Αφηστε που νομιζω δε παιρνει το βαρος που πρεπει..απο την πεμπτη πηρε μονο 100 γρ, λιγα μου φαινονται.

Μην απογοητεύεσαι και μη βιάζεσαι. Άσε και λίγο το ένστικτο σου αλλά και το μωρό να σε οδηγήσει. Απ την άλλη μην τρελαίνεσαι κιόλας. Ο,τι είναι να γίνει θα γίνει. Εσυ και το μωρό να είσαι καλά! Αυτό είναι το πιο σημαντικό.

Εμας αποκαταστάθηκε το θέμα με τις κενώσεις ευτυχως. Ο παιδίατρος μου είπε ότι επικοινωνώ μαζί του όταν έχει 3 ημέρες χωρίς να κάνει. Με τα εμβόλια μια χαρά, καμία παρενέργεια ευτυχως, λίγο παραπάνω γκρίνια.

  • Μου αρέσει 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, linaa είπε:

οι ρουκετες ειναι οταν βγει σαν καταρακτης το γαλα κ πεταχτει μακρια με δυναμη. θα τις καταλαβεις τοτε περνεις τον παιδιατρο

Ωχ οχι ευτυχως μεχρι ωρας δεν μου εχει κανει κατι τετοιο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μανούλες Μ καλησπέρα! Σας διαβάζω όλο παω Ν γράψω Αλλά όλο και κάτι γίνεται Κ τ αφήνω μισό. Χαίρομαι για τ νέα σας! Κολικοί άτιμο πράγμα! Κ εμάς μια μέρα είμαστε οκ μια μέρα χαμός!περιττό Ν Σας πω ότι επικρατεί ένα χαμός.. Εγώ με ένα θήλαστρο πάρα μασχαλα, ο μπέμπης Ν ωριεται όλη μέρα σχεδόν, τα μικρά Ν τρελαίνονται!!!Αφήστε. Εκπέμπω σοσ. Ελπίζω τουλάχιστον Ν μπορέσουμε ν θηλασουμε αποκλειστικά μέχρι τον άλλο μήνα Ν μη πάει  χαμένος ο κοπος μας. 

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, linaa είπε:

οι ρουκετες ειναι οταν βγει σαν καταρακτης το γαλα κ πεταχτει μακρια με δυναμη. θα τις καταλαβεις τοτε περνεις τον παιδιατρο

Εμένα τρεις φορές έκανε, όλες γιατί είχε φάει περισσότερο από όσο άντεχε το στομάχι της. Στην αρχή που ταιζαμε με μπιμπερό και είχαμε το άγχος να πάρει βάρος γρήγορα.


preg.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Εμένα τρεις φορές έκανε, όλες γιατί είχε φάει περισσότερο από όσο άντεχε το στομάχι της. Στην αρχή που ταιζαμε με μπιμπερό και είχαμε το άγχος να πάρει βάρος γρήγορα.

Όταν τη βάλατε στήθος πως καταλαβαίνες ότι έτρωγε Κ ήταν οκ. Εγώ τον έβαλα σνρ. Έτρωγε μια ώρα ολόκληρη.. κοιμήθηκε λίγο κανένα μισάωρο..Κ άρχισε πάλι κλάμα.Τον έδωσα 30μλ ξένο Κ έκανε εμετό. Γενικά σκέψου για ν μη κλαίει Κ με το ξένο έπρεπε Ν φαει του σκασμού. Οπότε μετα έβγαζε..Αν έτρωγε πιο λίγο δυσκολευοταν Ν ησηχασει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοπελες! Εγω παιδευομαι για δευτερη φορα με φραγμενο πορο, σαν να πηγαινει λιγο καλυτερα. Βαζω την μπεμπα κ θηλαζει πιο συχνα απο εκεινη την μερια. Μαλλον την πατησα γιατι μερικα βραδια κοιμαται 5-6 ωρες σερι κ πρηζεται πολυ το στηθος. Ειναι πολυς ο πονος...

@Alex1989 η παιδιατρος που την ρωτησα μου ειπε με φυτικη. Αγορασα της απιβιτα κ απλα ψαχνω χρονο να τα βαψω γιατι η ριζα εφτασε μεχρι τα αυτια...

  • Μου αρέσει 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, oneira_glyka είπε:

Όταν τη βάλατε στήθος πως καταλαβαίνες ότι έτρωγε Κ ήταν οκ. Εγώ τον έβαλα σνρ. Έτρωγε μια ώρα ολόκληρη.. κοιμήθηκε λίγο κανένα μισάωρο..Κ άρχισε πάλι κλάμα.Τον έδωσα 30μλ ξένο Κ έκανε εμετό. Γενικά σκέψου για ν μη κλαίει Κ με το ξένο έπρεπε Ν φαει του σκασμού. Οπότε μετα έβγαζε..Αν έτρωγε πιο λίγο δυσκολευοταν Ν ησηχασει.

Στην αρχή και εμένα καθόταν μέχρι και μια ώρα και θήλαζε γιατί κουραζόταν και σταματούσε κάθε 2-3 κινήσεις. Όσο μάθαινε να τρώει από το στηθος τόσο λιγότερη ώρα καθόταν. Τώρα σκέψου, κάθε γεύμα είναι περίπου 15-20 λεπτά. Με το θηλασμό δεν μπορείς να ξέρεις πόσο θα φάει το παιδί, είναι γεγονός. Εμεις όταν φτάσαμε να τρώει μόνο από το στηθος, έτρωγε περίπου κάθε 2-2 1/2 ώρες. Υπάρχουν μέρες που βγαίνουμε εντελώς εκτός προγράμματος και τη βάζω στο στηθος όσο συχνά θέλει. Είναι πολύ κουραστικό αλλά υποθέτω ότι όπως και εμεις έχουμε τις στραβές μας μέρες έτσι και αυτά. 

Τώρα μου χάλασε και το βραδινό προγραμμα...ίσως είναι η αναστάτωση από το εμβόλιο αυτές τις μέρες. Ευτυχως δεν  μου έκανε ούτε πυρετό ούτε κάποια κοκκινίλα στο σημείο της ένεσης. Λίγο γκρίνια παραπάνω


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, evio είπε:

Καλημερα κοπελες! Εγω παιδευομαι για δευτερη φορα με φραγμενο πορο, σαν να πηγαινει λιγο καλυτερα. Βαζω την μπεμπα κ θηλαζει πιο συχνα απο εκεινη την μερια. Μαλλον την πατησα γιατι μερικα βραδια κοιμαται 5-6 ωρες σερι κ πρηζεται πολυ το στηθος. Ειναι πολυς ο πονος...

@Alex1989 η παιδιατρος που την ρωτησα μου ειπε με φυτικη. Αγορασα της απιβιτα κ απλα ψαχνω χρονο να τα βαψω γιατι η ριζα εφτασε μεχρι τα αυτια...

5-6 ωρες? ?? Πες μου το μυστικο evio! Εμενα το ανώτερο που κοιμήθηκε μονο 2 φορες είναι 4 ωρες και αυτο επειδη ηταν κουρασμενος απο τα κλαματα :-P

Καλημερα κοριτσια!


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

5-6 ωρες? ?? Πες μου το μυστικο evio! Εμενα το ανώτερο που κοιμήθηκε μονο 2 φορες είναι 4 ωρες και αυτο επειδη ηταν κουρασμενος απο τα κλαματα :-P

Καλημερα κοριτσια!

Θα κοιμηθεί Νικολ κάποια στιγμή. Υπομονή με τους κολικούς


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Πραγματι @Nicol_ δεν υπαρχει μυστικο. Αν εφτασε ο καιρος του να κοιμηθει παραπανω θα κοιμηθει. Μπορει κ οσο μεγαλωνει το στομαχακι τους να κοιμουνται περισσοτερο γιατι αργουν να πεινασουν. Πως τα πατε με τους κολικους; Η δικια μου ειναι με τις μερες της.

Πολυ γρηγορα τα γευματα της @palmoira . Η δικια μου ακομη απο μιση ωρα κ πανω.

Σημερα καναμε κ βολτουλα χωρις να κλαψει. Καθοταν φρονιμα, χαζευε κ εβγαζε φωνουλες :x


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τι κανετε? Εμεις ειχαμε πολυ δυσκολη εβδομαδα. Κατι μας αφηνει κατι μας βρισκει.. Εκοψα γαλακτοκομικά και ειδαμε μεγαλγ διαφορα στους κολικους. Αλλα πλεον περνάμε μια αλλη φαση ακομα πθο δύσκολη. Εχει πιασει το μωρο μια τρομερη υπερδιέγερση που κραταει ολη μερα. Με αποτέλεσμα να κουράζεται να μη μπορει να κοιμηθεί και να κλαιει ολη μερα.. Με αποκορυφωμα το απογευμα-βραδακι που κλαει σπαρακτικα. Το Σαββατόβραδο μας ηταν απίστευτο. . 8 το βραδυ με 1 εκλαιγε σπαρακτικά. Τίποτα δεν τον ηρεμουσε ουτε το στήθος. Κουνιεται συνεχεια,χερια ποδια ακομα και στον υπνο και ετσι ξυπνάει διαρκώς. Ειδαμε κ παθαμε να τον ηρεμήσουμε. Η μαια μας ειπε αναπτύσσεται γρηγορα,ποναει και δεν μπορει να το διαχειριστεί..Τα εχω δει ολα ακομα και οι κολικοι ειχαν μια αναπαυλα.. 

Εσεις πως πατε? 

  • Λυπημένη/-ος 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...