Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

1 hour ago, Μαράκι μαρακι είπε:

Καλημέρα κορίτσια.γεννησαααα.καμια άλλη που να γεννησε πρόσφατα;να μας ζήσουν τα μωρακια μας.

Ευχαριστώ πολύ κοριτσιαααα.

Να σου ζησει το μωρακι σου να ειναι γερο και καλοτυχο!!! 

  • Ευχαριστώ 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, evio είπε:

Να σου ζησει! Καλη ανατροφη.

Να σου ζησει η μικρη σου! Πως εισαι εσυ; Για τον θηλασμο κ τον υπνο της μικρης ολα φυσιολογικα μου ακουγονται. Τοσο μικρουτσικα που ειναι απεχουμε απο οποιοδηποτε "προγραμμα". Εγω ειχα δωσει λιγο συμπληρωμα οσο ημασταν στο νοσοκομειο επειδη δεν ειχαμε τις κατουρημενες πανες που επρεπε κ φοβηθηκα. Αφου ηρθε το γαλα κ γυρισαμε κ σπιτι δεν ξαναεδωσα. Να κοιτας να εχει 6-8 κατουρημενες πανες στο 24ωρο για να μην εχεις αγχος αμα τρεφεται σωστα η μικρη σου. Ειχα φωναξει κ συμβουλο θηλασμου στο νοσοκομειο κ βοηθησε πολυ, αν μπορεις εγω θα ελεγα να φερεις στο σπιτι να σας δει. Θα ξερει να σου πει κ για την πιπιλα. Η δικιαμου δεν παιρνει, την αναγουλιαζει, οποτε καταλαβαινεις κ εγω ειπα να της δωσω μπας κ κοιμηθουμε καμια ωρα παραπανω.

Η μπεμπα μου εχει 2-3 μερες μου εχει βγαλει το λαδι...ολο στηθος κ καθολου υπνο κ η γκρινια μονιμη. Ελπιζω να ειναι αλμα αναπτυξης κ να γυρισουμε στην κανονικοτητα μας συντομα αλλιως δεν με βλεπω καλα. Μιλησα κ με την συμβουλο στο τηλ κ μου ειπε οτι μαλλον κατι τετοιο ειναι.

Ποσο κρατανε αυτα τα αλματα αναπτυξης;

Και κατι αλλο, εχει γεμοσει το προσωπακι της σπυρακια. Η παιδιατρος οταν την ειχε δει μου ειπε οτι ειναι φυσιόλογικα. Τα δικα σας εβγαλαν; Πως το αντιμετωπισατε;

Σε ευχαριστώ πολύ! Είμαι πολύ καλά,  έκανα επισκληριδιο και ήταν σχεδόν ανωδυνου η διαδικασία μετά Αναρρωσα πολύ γρήγορα.  Μετά από δύο ώρες περπάτημα και μόνο για και μέρα ένιωθα τα ραμματα να με ενοχλούν..  Για τις πάνες η αλήθεια είναι δεν έχω  προσέξει τα τσισα,  γιατί τις πιο πολλές φορές κάνουμε κακά.  Τουλάχιστον 6 κ ενώσεις το 24ωρο. Κ δεν έχω παρατηρήσει τα τσισα. Σήμερα την είδε ο παιδιατρος. Μου είπε αναλόγως με το βάρος που θα χει την επόμενη φορά, θα το δούμε.  Προς το παρόν είπε δεν είναι απαραίτητο  το συμπλήρωμα,  εκτός αν φαίνεται ότι πεινάει μετά τον θηλασμό  κ δεν χορταίνει. Η αλήθεια πάντως είναι ότι το στήθος μου έχει αρχίσει να τρέχει κιόλας γάλα, οπότε πιστεύω πως είμαστε καλά. 

7 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Καλημερα κοριτσια!

Evio μου ηρθε χθες η μαια και μας ειδε. Ειναι οντως αλμα αναπτυξης. Το συγκεκριμένο κρατάει 3 με 4 μερες. 

Σπυρακια εχει βγάλει κ ο δικος μου ειναι φυσιολογικο πολλα μωράκια βγαζουν. Εμενα πέφτει συνέχεια κ γαλα στο προσωπο του επειδη εχω μπολικο και βγαζει συνεχεια τετοια σπυρακια. Η παιδιατρος μου εδωσε μια κρεμα κ εβαζα. Η μαια μου ειπε ενα αλλο φυσικο τροπο που τον ξεκινησα απο χθες. Μια κουπα νερο και μια κουταλια βρωμης τα βράζεις και μετα σουρωνεις το νερακι. Με αυτο το νερο και με βαμβακι περνας τα σημεια που έχουν προβλημα. Εγω το εκανα κ εχω την εντυπωση πως οντως ειναι καλυτερα. Θα το κανω μερικες μερες και θα σου πω.

Πιπιλα ευτυχώς παιρνει ο δικός μου και χαιρομαι που του τη μαθαμε γιατι κάποιες φορες μας εσωσε απο τα κλαμματα. Βεβαια δεν παιρνει πάντα καποιες φορες την βγαζει. Αλλα εδει να κανει κ με τημ πιπιλα πρεπει να βρεις ποια του κανει. Εδινα της αβεντ δεν την ηθελε με τίποτα. Της μαμ την πηρε σχετικά ευκολα. Θα παρω και της dr braun που μοιαζουν με θηλες να δοκιμάσω 

Να σου ζησει αλεξ μου να ειναι γερη και καλοτυχη! Στην αρχη ετσι ειναι θελουν να ειναι κολλημενα πανω μας ειναι λογικο..Δοκίμασες ναντην πάρεις στο κρεβατι σου κοντα σου? Εγω το έκανα ειδικα στους κολικους και ηρεμησε παρα πολυ. Νιωθουν ασφάλεια 

Ευχαριστω Νικόλ μου, εμένα ο παιδιατρος μου είπε πιπιλες καλύτερα μετά τις 20 μέρες. Εσένα ποτέ πήρε; ναι το δοκίμασα να τη βάζω πρώτα δίπλα μου κ μετά να την μεταφέρω στην κούνια.  Έτσι κι αλλιώς  την κούνια της την έχω κολλημένη δίπλα στο κρεβάτι μου. Προσπαθώ τώρα να δοκιμάζω τρόπους. Δοκίμασα απαλή μουσική,  νανουρισματα,  λευκού ήχους,  κ προσπαθώ να την αφήνω να κοιμηθεί λίγο στην αγκαλιά μου μέχρι να την πάρει καλά ο ύπνος κ να μην την απομάκρυνω αμέσως. Εγώ την πιπιλα  την σκέφτηκα σαν εσχατη λύση όταν γκρινιάζει πολύ στο αλλά για πανας,ζορίζομαι να την βλέπω να κλαίει νευρικα,   η να την παίρνει πιο εύκολα ο ύπνος στην κούνια κ να μην έχει μόνο το στήθος για πιπιλισμα... 

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι; σε κάθε θηλασμό Θηλαζεις μόνο από το ένα στήθος; κ στον επόμενο από το άλλο; επίσης πόσο διαρκεί περίπου;  εμένα η μπεμπα συνήθως Θηλαζει μισή ώρα, μέχρι να αποκοιμηθει,  κάποιες φορές την παίρνει κ νωρίτερα ο ύπνος, κ την χαιδευω για να μην κοιμηθεί. Κ όταν κοιμούνται τα μωράκια σας,  αν δεν ξυπνησουν  μόνα τους,  σε πόση ώρα τα ξυπνάει από τον προηγούμενο  θηλασμό; 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Είμαι πολύ καλά,  έκανα επισκληριδιο και ήταν σχεδόν ανωδυνου η διαδικασία μετά Αναρρωσα πολύ γρήγορα.  Μετά από δύο ώρες περπάτημα και μόνο για και μέρα ένιωθα τα ραμματα να με ενοχλούν..  Για τις πάνες η αλήθεια είναι δεν έχω  προσέξει τα τσισα,  γιατί τις πιο πολλές φορές κάνουμε κακά.  Τουλάχιστον 6 κ ενώσεις το 24ωρο. Κ δεν έχω παρατηρήσει τα τσισα. Σήμερα την είδε ο παιδιατρος. Μου είπε αναλόγως με το βάρος που θα χει την επόμενη φορά, θα το δούμε.  Προς το παρόν είπε δεν είναι απαραίτητο  το συμπλήρωμα,  εκτός αν φαίνεται ότι πεινάει μετά τον θηλασμό  κ δεν χορταίνει. Η αλήθεια πάντως είναι ότι το στήθος μου έχει αρχίσει να τρέχει κιόλας γάλα, οπότε πιστεύω πως είμαστε καλά. 

Ευχαριστω Νικόλ μου, εμένα ο παιδιατρος μου είπε πιπιλες καλύτερα μετά τις 20 μέρες. Εσένα ποτέ πήρε; ναι το δοκίμασα να τη βάζω πρώτα δίπλα μου κ μετά να την μεταφέρω στην κούνια.  Έτσι κι αλλιώς  την κούνια της την έχω κολλημένη δίπλα στο κρεβάτι μου. Προσπαθώ τώρα να δοκιμάζω τρόπους. Δοκίμασα απαλή μουσική,  νανουρισματα,  λευκού ήχους,  κ προσπαθώ να την αφήνω να κοιμηθεί λίγο στην αγκαλιά μου μέχρι να την πάρει καλά ο ύπνος κ να μην την απομάκρυνω αμέσως. Εγώ την πιπιλα  την σκέφτηκα σαν εσχατη λύση όταν γκρινιάζει πολύ στο αλλά για πανας,ζορίζομαι να την βλέπω να κλαίει νευρικα,   η να την παίρνει πιο εύκολα ο ύπνος στην κούνια κ να μην έχει μόνο το στήθος για πιπιλισμα... 

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι; σε κάθε θηλασμό Θηλαζεις μόνο από το ένα στήθος; κ στον επόμενο από το άλλο; επίσης πόσο διαρκεί περίπου;  εμένα η μπεμπα συνήθως Θηλαζει μισή ώρα, μέχρι να αποκοιμηθει,  κάποιες φορές την παίρνει κ νωρίτερα ο ύπνος, κ την χαιδευω για να μην κοιμηθεί. Κ όταν κοιμούνται τα μωράκια σας,  αν δεν ξυπνησουν  μόνα τους,  σε πόση ώρα τα ξυπνάει από τον προηγούμενο  θηλασμό; 

Αλεξ εγω δινω γευμα και στηθος. Στην αρχη μεχρι τις 20 μερες η παιδιατρος μου ειχε πει ανα 3 ωρες τα ξυπνάς να φανε. Μετα τις 20 μερες οπότε ξυπνήσουν αυτα. Αλλα εμενα ετσι και αλλιως στις 2 ωρες βαρια 3 ξυπνάει για φαγητο.

Κοριτσια πηραμε μαρσιπο κ τον δοκιμασαμε σήμερα και κάθισε μια χαρα ο μπομπιρας! Με το που τον βαλαμε τον πηρε ο υπνος δεν το πιστευα! Αυτο σημαίνει επιτέλους βόλτες και επιτέλους θα ξεκουραστούν τα χερια μου ☺ Αν και μας τα χαλασε ο καιρος σημερα, με την πρωτη ευκαιρία θα βγουμε βολτιτσα

  • Μου αρέσει 3

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Αλεξ εγω δινω γευμα και στηθος. Στην αρχη μεχρι τις 20 μερες η παιδιατρος μου ειχε πει ανα 3 ωρες τα ξυπνάς να φανε. Μετα τις 20 μερες οπότε ξυπνήσουν αυτα. Αλλα εμενα ετσι και αλλιως στις 2 ωρες βαρια 3 ξυπνάει για φαγητο.

Κοριτσια πηραμε μαρσιπο κ τον δοκιμασαμε σήμερα και κάθισε μια χαρα ο μπομπιρας! Με το που τον βαλαμε τον πηρε ο υπνος δεν το πιστευα! Αυτο σημαίνει επιτέλους βόλτες και επιτέλους θα ξεκουραστούν τα χερια μου ☺ Αν και μας τα χαλασε ο καιρος σημερα, με την πρωτη ευκαιρία θα βγουμε βολτιτσα

Μπράβο τέλεια..  Κ εγώ πήρα..  Αλλά δεν έχω προλάβει να τον χρησιμοποιήσω για βόλτες..  Τι Μάρσιπο πήρες τελικά?? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

@evio μου πως πατε με το αλμα? Σημερα εμας μας παιδεψε,ολη μερα στηθος και πολυ γκρινια.. Δεν κοιμηθηκε καθολου και ειναι πολυ ανησυχος

Ειμαστε λιιιγο καλυτερα αλλα ακομη δεν τελειωσε. Μεχρι τις 3 τη νυχτα μας ειχε στο ποδι, ολο στηθος κ γκρινια οπως τα λες. Παντως αυτο που παρατηρησα ειναι οτι αρχισε να μας κοιταει στα ματια κ γυρναει το κεφαλι να μας βρει. Αρα κατι καταφερε μεσα απο ολο αυτο! Λογικα σημερα αυριο θα είμαστε καλα. Εσεις σαραντιζετε Παρασκευη;

@Vasiliki88 απο την ημερομηνια γεννησης λογικα. Νομιζω απο την ΠΗΤ υπολογιζουν τα προωρακια 

 

  • Ευχαριστώ 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, evio είπε:

Ειμαστε λιιιγο καλυτερα αλλα ακομη δεν τελειωσε. Μεχρι τις 3 τη νυχτα μας ειχε στο ποδι, ολο στηθος κ γκρινια οπως τα λες. Παντως αυτο που παρατηρησα ειναι οτι αρχισε να μας κοιταει στα ματια κ γυρναει το κεφαλι να μας βρει. Αρα κατι καταφερε μεσα απο ολο αυτο! Λογικα σημερα αυριο θα είμαστε καλα. Εσεις σαραντιζετε Παρασκευη;

@Vasiliki88 απο την ημερομηνια γεννησης λογικα. Νομιζω απο την ΠΗΤ υπολογιζουν τα προωρακια 

 

Το Σαββατο σαραντιζουμε..ναι και εμας δεν τελειωσε ακομα πιστευω.Χθες ηταν το πικ νομιζω. Εμας σαν να βγαζει νεους ηχους μου φαινεται και οντως σαν να εστιαζει καλυτερα!Για να δουμε :wub:

  • Μου αρέσει 3

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 6/4/2019 at 2:49 ΜΜ, Alex1989 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Άργησα να γράψω τα νέα μου.  Ακριβώς πριν μια εβδομάδα,  το προηγούμενο Σάββατο,  έφερα στον κόσμο τον άγγελο μου την μπεμπουλα μου.  Γεννήθηκε με καισαρική τελικά, καθώς οι τεχνητοι πονοι κ η πρόκληση δεν απέδωσαν, δεν έκανα συσπασεις κ πόνους,  κ η Διαστολή μου είχε παραμείνει στο 1. Και η καισαρική τελικά ήταν σωτηρία,  διότι η μικρή ζόριστηκε κ έκανε κακά μέσα,  αλλά ευτυχώς  όλα πήγαν καλά και δεν παρουσίασε επιπλοκές.  Δεν πρόλαβε να κάνει εισροφηση. Η μικρή ήταν αρκετά ψηλά.δεν είχε κατέβει στην λεκάνη.  Όλα αυτά όμως δεν έχουν πια σημασία γιατί κρατώ στα χέρια το αγγελουδι μου. Τα συναισθήματα είναι τόσο έντονα μέσα μου,  θυμάμαι κάθε στιγμή που πέρασα και με πιάνουν  τα κλάματα πολλές φορές από συγκίνηση.  Γενικά η μικρή,  ήρεμη προς το παρόν. Μόνο με τον ύπνο ζοριζομαστε λίγο. Με τον  θηλασμό ξεπεράσουμε την δυσκολία με τις θηλες. Κ πια θηλαζπυμε εύκολα,  αλλά ακαταστατα.  Νομίζω αυτό είναι φυσιολογικό τώρα τον πρώτο μήνα. Όμως όταν την παίρνει ο ύπνος στη αγκαλιά μου κ πάω να την αφήσω στο κρεβάτι, ξυπνάει και γκρινιάζει με αποτέλεσμα να την βάζω στο στήθος να πιπιλαει μέχρι να καταφέρει να κοιμηθεί.  Δεν θέλω να της δώσω πιπιλα ακόμη γιατί φοβάμαι μην δημιουργηθει σύγχυση  θηλων και επηρεάσει  αρνητικά τον θηλασμό.  Μπουκάλι με ξένο της δίνω 2 φορές περίπου κυρίως το βράδυ,  γι να κοιμάται λίγο πιο εύκολα κ να ξεκουραστω κ γω,  κ γιατί φοβόμουν μήπως το γάλα μου δεν είναι ακόμη αρκετό. Την μέρα όμως είμαστε μόνο στήθος. Εσείς πως τα πάτε με αυτό το θέμα ; Σκέφτομαι να πάρω τηλ και την γραμμή υποστήριξης θηλασμού  που αναφέρατε να με συμβουλεψουν.. 

Δεν ξέρω αν το χειρίζομαι σωστά με το θέμα ύπνου, αν μάθει να κοιμάται μόνο στην αγκαλιά μου κ μετά δεν κάθεται στην κούνια της,  αλλά πραγματικά ακόμη δεν θέλω να της δώσω πιπιλα για να ηρεμει μόνο κ μόνο,  κ με πιεζουν σχετικά  με αυτό το θέμα. 

Να σου ζήσει η Μπέμπα! Μην ανησυχείς, όσο περνάει ο καιρός θα είναι όλο και πιο εύκολα. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nicol_ είπε:

Το Σαββατο σαραντιζουμε..ναι και εμας δεν τελειωσε ακομα πιστευω.Χθες ηταν το πικ νομιζω. Εμας σαν να βγαζει νεους ηχους μου φαινεται και οντως σαν να εστιαζει καλυτερα!Για να δουμε :wub:

Ναι ρε συ! Ετσι κ η δικια μου. Φαινεται οτι κατι κατακτανε με τα αλματα δεν μας βγαζουν τζαμπα το λαδι :mrgreen:. Εγω μας υπολογισα για Δευτερα οτι σαραντιζουμε.

  • Μου αρέσει 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 7/4/2019 at 1:58 ΠΜ, Alex1989 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Είμαι πολύ καλά,  έκανα επισκληριδιο και ήταν σχεδόν ανωδυνου η διαδικασία μετά Αναρρωσα πολύ γρήγορα.  Μετά από δύο ώρες περπάτημα και μόνο για και μέρα ένιωθα τα ραμματα να με ενοχλούν..  Για τις πάνες η αλήθεια είναι δεν έχω  προσέξει τα τσισα,  γιατί τις πιο πολλές φορές κάνουμε κακά.  Τουλάχιστον 6 κ ενώσεις το 24ωρο. Κ δεν έχω παρατηρήσει τα τσισα. Σήμερα την είδε ο παιδιατρος. Μου είπε αναλόγως με το βάρος που θα χει την επόμενη φορά, θα το δούμε.  Προς το παρόν είπε δεν είναι απαραίτητο  το συμπλήρωμα,  εκτός αν φαίνεται ότι πεινάει μετά τον θηλασμό  κ δεν χορταίνει. Η αλήθεια πάντως είναι ότι το στήθος μου έχει αρχίσει να τρέχει κιόλας γάλα, οπότε πιστεύω πως είμαστε καλά. 

Ευχαριστω Νικόλ μου, εμένα ο παιδιατρος μου είπε πιπιλες καλύτερα μετά τις 20 μέρες. Εσένα ποτέ πήρε; ναι το δοκίμασα να τη βάζω πρώτα δίπλα μου κ μετά να την μεταφέρω στην κούνια.  Έτσι κι αλλιώς  την κούνια της την έχω κολλημένη δίπλα στο κρεβάτι μου. Προσπαθώ τώρα να δοκιμάζω τρόπους. Δοκίμασα απαλή μουσική,  νανουρισματα,  λευκού ήχους,  κ προσπαθώ να την αφήνω να κοιμηθεί λίγο στην αγκαλιά μου μέχρι να την πάρει καλά ο ύπνος κ να μην την απομάκρυνω αμέσως. Εγώ την πιπιλα  την σκέφτηκα σαν εσχατη λύση όταν γκρινιάζει πολύ στο αλλά για πανας,ζορίζομαι να την βλέπω να κλαίει νευρικα,   η να την παίρνει πιο εύκολα ο ύπνος στην κούνια κ να μην έχει μόνο το στήθος για πιπιλισμα... 

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι; σε κάθε θηλασμό Θηλαζεις μόνο από το ένα στήθος; κ στον επόμενο από το άλλο; επίσης πόσο διαρκεί περίπου;  εμένα η μπεμπα συνήθως Θηλαζει μισή ώρα, μέχρι να αποκοιμηθει,  κάποιες φορές την παίρνει κ νωρίτερα ο ύπνος, κ την χαιδευω για να μην κοιμηθεί. Κ όταν κοιμούνται τα μωράκια σας,  αν δεν ξυπνησουν  μόνα τους,  σε πόση ώρα τα ξυπνάει από τον προηγούμενο  θηλασμό; 

Καλημέρα! Εμένα κοριτσια πήρε θηλή από δυο διαφορετικά μπιμπερό,ταυτόχρονα στηθος και πιπίλα και καμία σύγχυση δεν έπαθε το παιδί. Ίσως ήμουν τυχερή. Στην αρχή την ξύπναγε με κάθε 2 1/2 ώρες. Τώρα το πρωί τρώει κάθε 2 ώρες περίπου και το βράδυ όποτε ξυπνήσει. 

Εμεις αύριο πάμε για υπέρηχο ισχύων! 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλα αποτελεσματα @palmoira στην εξεταση σας!

Εμεις απο βδομαδα που θα σαραντισουμε εχουμε να μας δει η παιδιατρος, να κανουμε ακουογραμμα κ επαναληψη την εξεταση του θυροειδη. Και για μενα γενικη αιματος κ ουρων μου ειχε πει ο γιατρος. Επισηςμου ειχε πει οτι δεν χρειαζεται να με δει στις 40 μερες. Μονο τον Σεπτεμβρη να κανω τεστ παπ κ υπερηχο.


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , evio είπε:

Καλα αποτελεσματα @palmoira στην εξεταση σας!

Εμεις απο βδομαδα που θα σαραντισουμε εχουμε να μας δει η παιδιατρος, να κανουμε ακουογραμμα κ επαναληψη την εξεταση του θυροειδη. Και για μενα γενικη αιματος κ ουρων μου ειχε πει ο γιατρος. Επισηςμου ειχε πει οτι δεν χρειαζεται να με δει στις 40 μερες. Μονο τον Σεπτεμβρη να κανω τεστ παπ κ υπερηχο.

Εμένα ο γυναικολόγος θα με δει το νωρίτερο αφού μου έρθει κανονικά η περίοδος δυο φορές συνεχόμενα. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ κ εγώ να του μάθω την πιπιλα σιγα σιγά γιατι δεν γίνεται.. 

Κοριτσια πόσο είναι τώρα τα μικρά σας κ τι βάρος έχουν?

Εμείς είμαστε 26 ημερών τώρα κ την προηγούμενη εβδομάδα ήταν 4120.. 

Καλά δεν είμαστε? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...