Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

@Nicol_ περνας δυσκολα ...Δεν εχω να σου πω κανα κολπο. Κ η δικια μου αμα δεν κοιμηθει μες στην μερα ειναι μες στην υπερενταση κ την γκρινια κ θελει μονο αγκαλια κ βολτα μεσα στο σπιτι. Ουτε καν στο μει ται δεν μπαινει χειροτερα κλαιει εκει. Τι θα απογινουν τα χερια κ οι πλατες μας ηθελα να ξερω...

Πριν λιγο βγηκαμε να παρουμε κανα φορμακι. Την βγαζω ηρεμη κ στην μιση βολτα αρχισε να κανει λες κ την σφαζω. Γυρισαμε πισω τρεχοντας κ δεν εχει ηρεμησει ακομη...Περιμενω την ωρα που θα αρχισει να καταλαβαινει κ να συνεννοουμαστε...

Δεν ξερω αμα παθαινετε κ εσεις το ιδιο, οταν κλαιει κ δεν μπορω να την κανω κουμαντο νιωθω μια απογοητευση. Καπως ενα παραξενο συναισθημα.


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, evio είπε:

@Nicol_ περνας δυσκολα ...Δεν εχω να σου πω κανα κολπο. Κ η δικια μου αμα δεν κοιμηθει μες στην μερα ειναι μες στην υπερενταση κ την γκρινια κ θελει μονο αγκαλια κ βολτα μεσα στο σπιτι. Ουτε καν στο μει ται δεν μπαινει χειροτερα κλαιει εκει. Τι θα απογινουν τα χερια κ οι πλατες μας ηθελα να ξερω...

Πριν λιγο βγηκαμε να παρουμε κανα φορμακι. Την βγαζω ηρεμη κ στην μιση βολτα αρχισε να κανει λες κ την σφαζω. Γυρισαμε πισω τρεχοντας κ δεν εχει ηρεμησει ακομη...Περιμενω την ωρα που θα αρχισει να καταλαβαινει κ να συνεννοουμαστε...

Δεν ξερω αμα παθαινετε κ εσεις το ιδιο, οταν κλαιει κ δεν μπορω να την κανω κουμαντο νιωθω μια απογοητευση. Καπως ενα παραξενο συναισθημα.

Ετσι μας εκανε κ εμας στην τελευταία βολτα..χαμος σαν να τον εσφαζες. Και.μετα στο σπίτι δεν .μπορούσαμε να τον ηρεμησουμε. Βαζεις καθολου σεσουαρ?  Εμας μονο με αυτο ηρεμει. Οσο για χερια κ μεση αστα..απο τωρα πονεμενα.

Χθες εμενα πλανταξε ολη μερα. Μονο απογοητευση?  Απελπίσια με έπιασε..

10 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Ριλαξ??? Τι στο καλό κάπου θα του αρέσει. Βάλε τον κάπου Καντού παιχνίδια κρέμασε τίποτα από πάνω. Ότι μου έρχεται λέω. Με σεσουάρ ηρεμεί!??

Μόνο μρ σεσουαρ αγαπη κ χθες μου Χαλασε!  Μαλλον επαιξε το ρολο του αυτο


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, evio είπε:

@Nicol_ περνας δυσκολα ...Δεν εχω να σου πω κανα κολπο. Κ η δικια μου αμα δεν κοιμηθει μες στην μερα ειναι μες στην υπερενταση κ την γκρινια κ θελει μονο αγκαλια κ βολτα μεσα στο σπιτι. Ουτε καν στο μει ται δεν μπαινει χειροτερα κλαιει εκει. Τι θα απογινουν τα χερια κ οι πλατες μας ηθελα να ξερω...

Πριν λιγο βγηκαμε να παρουμε κανα φορμακι. Την βγαζω ηρεμη κ στην μιση βολτα αρχισε να κανει λες κ την σφαζω. Γυρισαμε πισω τρεχοντας κ δεν εχει ηρεμησει ακομη...Περιμενω την ωρα που θα αρχισει να καταλαβαινει κ να συνεννοουμαστε...

Δεν ξερω αμα παθαινετε κ εσεις το ιδιο, οταν κλαιει κ δεν μπορω να την κανω κουμαντο νιωθω μια απογοητευση. Καπως ενα παραξενο συναισθημα.

Έννοειται κι απογοητεύομαι απλά όσο περνάει ο καιρός όλο κ λιγότερο. Κάνω τα πάντα για να είναι ΧΑρουμενη αλλά κάτι φορές τα εξαντλώ όλα. 

Just now, Nicol_ είπε:

Ετσι μας εκανε κ εμας στην τελευταία βολτα..χαμος σαν να τον εσφαζες. Και.μετα στο σπίτι δεν .μπορούσαμε να τον ηρεμησουμε. Βαζεις καθολου σεσουαρ?  Εμας μονο με αυτο ηρεμει. Οσο για χερια κ μεση αστα..απο τωρα πονεμενα.

Χθες εμενα πλανταξε ολη μερα. Μονο απογοητευση?  Απελπίσια με έπιασε..

Μόνο μρ σεσουαρ αγαπη κ χθες μου Χαλασε!  Μαλλον επαιξε το ρολο του αυτο

Απορροφητήρα? Κατέβασε την εφαρμογή στο play store μην βάζεις το κανονικό. 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Έννοειται κι απογοητεύομαι απλά όσο περνάει ο καιρός όλο κ λιγότερο. Κάνω τα πάντα για να είναι ΧΑρουμενη αλλά κάτι φορές τα εξαντλώ όλα. 

Απορροφητήρα? Κατέβασε την εφαρμογή στο play store μην βάζεις το κανονικό. 

Ολα τα εχω βαλει ρε συ Απορροφήτηρες white noise στο.κιν. στο Youtube τιποτα. Περίμενω να φέρει ο αντρας.μου αλλο

Γενικά ομως ειναι γκρινιαρης αυτες τις μερες δεν ξερω τι επαθε


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, να σας πω κ γω τα νέα μας.  Τις τελευταίεςερες κ μεις έχουμε τόσο ανησυχία κ νευρικό τη τα, που ούτε την ημέρα δεν κοιμάται καλά  πια. Ενώ πιο πριν ένα κάθε 3 ώρες την ημέρα κοιμόταν  για κάνα δυωρο. Επίσης τις περισσότερες  φορές ενώ θηλαζουμε  δείχνει ανικανοποιητη στο στήθος μετά το πρώτο 10λεπτο. Στην αρχή  Θηλαζει κανονικά ήρεμα  κ μετά αρχίζει να τραβά το στήθος μου με μανία και να κλωτσα τα πόδια της,  φοβάμαι  ότι δεν έχω αρκετό  γάλα και δεν της φτάνει κ γι αυτό νευριάζει. Κ στενοχωριεμαι  πολύ γι αυτό.  Είναι δυνατόν  να μου κόβεται το γάλα; ή  εκτός αν μετά έχω πιο χαμηλή ροή  κ για αυτό νευριάζει. Δεν ξέρω τι να υποθέσω.  Μήπως  ει ναι κάποιο άλμα ανάπτυξης;  ποτέ είναι το πρώτο κ τι ενδείξεις  έχει; @Nicol_ και μεις κάπως έτσι είμαστε. Μόνο που εκτός από αγκαλιά θέλει κ πιπίλα το στήθος..  Κ αυτό με πονάει κάποιες φορές όταν πιπιλαει  με μανία κ για πολλές ώρες.  Κανονική  πιπίλα με τίποτα δεν παίρνει.. Όταν είναι ξύπνια καθόμαστε  κάνα τέταρτο  με μουσικουλα  παιχνίδια κ τραγούδι κάποιες φορές  την ημέρα χωρίς  να είναι στο στήθος για παρηγοριά. Τα βράδια είναι Αι πολύ δύσκολο να την πάρει ο ύπνος  συνέχεια  ξυπνάει κ τιναζεται.. Ο μόνος τρόπος  που την ήσυχα είναι κάποιες φορές είναι να την κουνάω  στο Καρότσι στο σπίτι  κ να την παίρνει  ο ύπνος  στο πορτ  μπεμπε,  ή να την βάζω να ξαπλώσει μπρουμυτα  πάνω στο στερνο  μου κ να από κοιμάται εκεί. Κ γω φοβάμαι μήπως  δεν μπορούμε  να βγαίνουμε βόλτες γιατί κάθε φορά που θα γκρινιάζει θα θέλει μόνο στήθος  μόνο έτσι ηρεμει.  Κ θέλω κ γω τόσο πολύ να ξεκινήσουμε  βόλτες..  Το έχω ανάγκη... 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια μου υπομονή! Δεν έχω και εγώ κάποιο κόλπο να σας πω. Ο παιδίατρος μου είχε πει ότι όταν κλαίει να κοιτάω με την σειρά εάν πεινάει, να αλλάζω πάνα ανεξαρτητα με το εάν έχει κάνει κάτι και μετά να ελέγχω μάτια,χεράκια και τέλος θερμόμετρο για πυρετό. Τα μάτια και χέρια γιατί καμία φορά κάποια κλωστούλα ή τρίχα μπορεί να τα ενοχλεί. Εμένα τις ελάχιστες φορές που έκλαιγε γοερά αυτό που την ηρεμούσε ήταν να την έχω αγκαλιά μπρούμυτα πάνω στο στηθος μου και να της μιλάω με απαλή φωνή προσπαθώντας να την καθησυχάσω. Επίσης το μπάνιο τη χαλαρώνει πολύ και μασαζάκι με λαδακι το σώμα της. Από μουσικές της βάζω πολύ κλασική μουσική και μουσική που ακούω όταν κάνω γιόγκα όταν είναι βράδυ για να χαλαρώσει. Το πρωί πιο ζωηρά τραγουδάκια και την χορεύω κιόλας. Προσπαθώ να κρατάμε μια ρουτίνα μέσα στην ημέρα και όσο βραδιάζει χαμηλώσουμε τα φώτα και τις φωνές μέσα στο σπίτι. Προς το παρόν κοιμάται ακόμη στο λίκνο οπότε την έχω συνέχεια με τα ροδάκια μαζί μου μέσα στο σπίτι. Στο ριλαξ κάθεται όλο και περισσότερο. 

@Alex1989 τα αλματα

  • 5η εβδομάδα
  • 8η - 9η εβδομάδα
  • 12η εβδομάδα
  • 15η - 19η (κορύφωση στην 17η εβδομάδα)
  • 23η - 26η (κορύφωση την 26η εβδομάδα)
  • 29η - 30η εβδομάδα (άγχος αποχωρισμού - δε θεωρείται αναπτυξιακό άλμα)
  • 34η - 37η εβδομάδα (κορύφωση την 36η)
  • 42η - 47η εβδομάδα (κορύφωση την 44η)
  • 51η - 54η εβδομάδα (κορύφωση την 53η)
  • 60η - 64η εβδομάδα (κορύφωση την 62η και 63η)
  • 71η - 75η εβδομάδα (κορύφωση την 72η και 73η)

Εσενα που της αρέσει το κούνημα δεν νομίζω ότι θα έχεις πρόβλημα στη βόλτα με το καροτσι. 

@Nicol_ μήπως πρέπει να το συζητήσεις και με τον παιδίατρο? Μπορεί να έχει εκείνος κάποιο τρόπο να σου προτείνει. Φαντάζομαι ότι θα του έχει ξανατύχει κάποιο μωράκι σαν το δικό σου. 

1 hour ago, evio είπε:

@Nicol_ περνας δυσκολα ...Δεν εχω να σου πω κανα κολπο. Κ η δικια μου αμα δεν κοιμηθει μες στην μερα ειναι μες στην υπερενταση κ την γκρινια κ θελει μονο αγκαλια κ βολτα μεσα στο σπιτι. Ουτε καν στο μει ται δεν μπαινει χειροτερα κλαιει εκει. Τι θα απογινουν τα χερια κ οι πλατες μας ηθελα να ξερω...

Πριν λιγο βγηκαμε να παρουμε κανα φορμακι. Την βγαζω ηρεμη κ στην μιση βολτα αρχισε να κανει λες κ την σφαζω. Γυρισαμε πισω τρεχοντας κ δεν εχει ηρεμησει ακομη...Περιμενω την ωρα που θα αρχισει να καταλαβαινει κ να συνεννοουμαστε...

Δεν ξερω αμα παθαινετε κ εσεις το ιδιο, οταν κλαιει κ δεν μπορω να την κανω κουμαντο νιωθω μια απογοητευση. Καπως ενα παραξενο συναισθημα.

@evio μήπως δεν της άρεσαν τα φορμάκια που διάλεξες και εκνευρίστηκε? :-D 

Just now, Smile89 είπε:

Έννοειται κι απογοητεύομαι απλά όσο περνάει ο καιρός όλο κ λιγότερο. Κάνω τα πάντα για να είναι ΧΑρουμενη αλλά κάτι φορές τα εξαντλώ όλα. 

Απορροφητήρα? Κατέβασε την εφαρμογή στο play store μην βάζεις το κανονικό. 

@Smile89 προσπαθούμε εννοειται να είναι χαρούμενα τα μωράκια μας αλλά κάποιες φορές δεν είναι στο χέρι μας. Μη στεναχωριέσαι. Μακάρι να μπορούσαν να μας πουν τι τα ενοχλεί. Σε ποιον αρέσει να βλέπει το παιδάκι του να κλαίει και να υποφέρει? Δυστυχώς για καμπόσο καιρό το κλάμα είναι ο μόνος τρόπος επικοινωνίας τους. 

Παντως κοριτσια εγώ διαπιστώνω ότι από τόσο νωρίς αντιλαμβάνονται τις αδυναμίες μας και πόσο δύναμη έχει το κλάμα τους. Την έχω τσακώσει κάποιες φορές να προσπαθεί να με κοροϊδέψει...γυναίκες!!χαχαχαχαχα

  • Χαχα 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, palmoira είπε:

Κοριτσια μου υπομονή! Δεν έχω και εγώ κάποιο κόλπο να σας πω. Ο παιδίατρος μου είχε πει ότι όταν κλαίει να κοιτάω με την σειρά εάν πεινάει, να αλλάζω πάνα ανεξαρτητα με το εάν έχει κάνει κάτι και μετά να ελέγχω μάτια,χεράκια και τέλος θερμόμετρο για πυρετό. Τα μάτια και χέρια γιατί καμία φορά κάποια κλωστούλα ή τρίχα μπορεί να τα ενοχλεί. Εμένα τις ελάχιστες φορές που έκλαιγε γοερά αυτό που την ηρεμούσε ήταν να την έχω αγκαλιά μπρούμυτα πάνω στο στηθος μου και να της μιλάω με απαλή φωνή προσπαθώντας να την καθησυχάσω. Επίσης το μπάνιο τη χαλαρώνει πολύ και μασαζάκι με λαδακι το σώμα της. Από μουσικές της βάζω πολύ κλασική μουσική και μουσική που ακούω όταν κάνω γιόγκα όταν είναι βράδυ για να χαλαρώσει. Το πρωί πιο ζωηρά τραγουδάκια και την χορεύω κιόλας. Προσπαθώ να κρατάμε μια ρουτίνα μέσα στην ημέρα και όσο βραδιάζει χαμηλώσουμε τα φώτα και τις φωνές μέσα στο σπίτι. Προς το παρόν κοιμάται ακόμη στο λίκνο οπότε την έχω συνέχεια με τα ροδάκια μαζί μου μέσα στο σπίτι. Στο ριλαξ κάθεται όλο και περισσότερο. 

@Alex1989 τα αλματα

  • 5η εβδομάδα
  • 8η - 9η εβδομάδα
  • 12η εβδομάδα
  • 15η - 19η (κορύφωση στην 17η εβδομάδα)
  • 23η - 26η (κορύφωση την 26η εβδομάδα)
  • 29η - 30η εβδομάδα (άγχος αποχωρισμού - δε θεωρείται αναπτυξιακό άλμα)
  • 34η - 37η εβδομάδα (κορύφωση την 36η)
  • 42η - 47η εβδομάδα (κορύφωση την 44η)
  • 51η - 54η εβδομάδα (κορύφωση την 53η)
  • 60η - 64η εβδομάδα (κορύφωση την 62η και 63η)
  • 71η - 75η εβδομάδα (κορύφωση την 72η και 73η)

Εσενα που της αρέσει το κούνημα δεν νομίζω ότι θα έχεις πρόβλημα στη βόλτα με το καροτσι. 

@Nicol_ μήπως πρέπει να το συζητήσεις και με τον παιδίατρο? Μπορεί να έχει εκείνος κάποιο τρόπο να σου προτείνει. Φαντάζομαι ότι θα του έχει ξανατύχει κάποιο μωράκι σαν το δικό σου. 

Το ελπίζω @palmoira γιατί ανυπομονώ..  Εσείς που περάσατε τα πρώτα  άλματα ανάπτυξης  καταλάβατε διαφορά στην συμπεριφορά  του παιδιού;  πόσο διάστημα κρατάει η αλλαγή; κ κάτι άλλο...  Στο ριλαξ από ποτέ άρχισες μα την βάζεις; 

 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex1989 είπε:

Το ελπίζω @palmoira γιατί ανυπομονώ..  Εσείς που περάσατε τα πρώτα  άλματα ανάπτυξης  καταλάβατε διαφορά στην συμπεριφορά  του παιδιού;  πόσο διάστημα κρατάει η αλλαγή; κ κάτι άλλο...  Στο ριλαξ από ποτέ άρχισες μα την βάζεις; 

 

Εμεις μόνο το πρώτο καταλάβαμε που είχε πάθει αμόκ. Ήθελε κάθε μισή ώρα να τρώει! Και όταν έτρωγε ήταν λαίμαργη σαν να μη χορταίνει ποτέ. Μας κράτησε περίπου 10 ημέρες. Γενικά γκρίνια έχουμε πριν το βραδινό ύπνο λόγω υπερέντασης αλλά διαχειρίσιμη.

Στο ριλαξ άρχισα να τη βάζω απο τον πρώτο μήνα αλλα για λίγο. Ο παιδίατρος μας δεν θέλει ακόμη να κάθεται εκεί για πολύ. Θα πρέπει να δεις εάν το ριλαξ σου είναι κατάλληλο για βρέφη 0+. Είναι κάποια που είναι για μεγαλύτερα παιδάκια 

Επίσης ξέχασα να σας πω.., για μέση,αυχένα και πλάτη προσοχή! Από μέση έμεινα ένα βράδυ τελείως σαν Γ. Αναγκάστηκα να ξυπνήσω τον άντρα μου γιατί δεν μπορούσα να βάλω τη μικρή από τους πόνους στο λίκνο. Επίσης πλάτη με πόνεσε 2-3 φορές όπως και ο αυχένας. Σε όλες τις περιπτώσεις έκανα εγώ βλακείες. Ή σήκωνα το μωρό με τελείως λάθος τρόπο από το λίκνο και επιβάρυνα τη μέση ή για την πλάτη και αυχένα είχα λάθος στάση στο θηλασμό. Επίσης δεν ξανά άλλαξα τη μικρή στο κρεββάτι. Μόνο στην αλλαξιερα που είναι ψηλά και δεν σκύβω. Παντως πήρα voltaren χάπι σε όλες τις περιπτώσεις που είναι συμβατό με το θηλασμό. Απλά πήρα όσο λιγότερα μπορούσα και μόνο όταν πλέον δεν άντεχα και έκλαιγα από τους πόνους. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Τι κανετε κορίτσια?  Εγώ ειχα δυσκολη μερα γιατί ο μπεμπης δεν κοιμήθηκε σχεδόν καθολου ολη μερα,ηταν μεσα στη γκρινια και ήθελε μονο αγκαλιά. Δεν ξερω τι θα κανω με αυτο το θεμα. Κάθεται ελαχιστα στην κουνια, δεν κοιμαται σχεδόν καθολου κ θελει μονο αγκαλιά. Ετσι ολη μου η μερα ειναι δεσμευμενη κ δεν μπροω να κανω τίποτα, εκτος αυτου κουραζομαι παρα πολυ. Χερια ποδια μέση ειναι οφ. Δεν μπορω και να βγω ευκολα και μου την εχει βαρεσει. Οι σκαλες μας δεν βολεύουν καθολου και μένουμε σε κακοτραχαλη περιοχη που ειναι δυσκολο να βγεις με καροτσι. Ουτε πεζοδρομια δεν έχουμε. Πολυ χαλια διαθεση έχω 

Νικόλ?πως καταλαβαίνεις ότι δε θέλει στήθος Κ θέλει αγκαλίτσα?Εγώ με το που κλαίει ρε κορίτσια τον καρφωνω στήθος..Μπορεί Κ κάθε μισή ώρα... τι Ν κάνω..εχω μεγάλη ανασφάλεια λόγω επαναγαλακτισμου αν τρέφεται σωστά.. 

6 ώρες πρίν, evio είπε:

@Nicol_ περνας δυσκολα ...Δεν εχω να σου πω κανα κολπο. Κ η δικια μου αμα δεν κοιμηθει μες στην μερα ειναι μες στην υπερενταση κ την γκρινια κ θελει μονο αγκαλια κ βολτα μεσα στο σπιτι. Ουτε καν στο μει ται δεν μπαινει χειροτερα κλαιει εκει. Τι θα απογινουν τα χερια κ οι πλατες μας ηθελα να ξερω...

Πριν λιγο βγηκαμε να παρουμε κανα φορμακι. Την βγαζω ηρεμη κ στην μιση βολτα αρχισε να κανει λες κ την σφαζω. Γυρισαμε πισω τρεχοντας κ δεν εχει ηρεμησει ακομη...Περιμενω την ωρα που θα αρχισει να καταλαβαινει κ να συνεννοουμαστε...

Δεν ξερω αμα παθαινετε κ εσεις το ιδιο, οταν κλαιει κ δεν μπορω να την κανω κουμαντο νιωθω μια απογοητευση. Καπως ενα παραξενο συναισθημα.

Εγώ δε μπορώ Ν Σ πω Γτ όπως είπα πάντα τον βάζω στήθος.Κ πολλές φορές παθαίνει Όπως Κ της αλεξ..τα πρώτα δέκα λεπτά τρώει οκ μετά χτυπιέται

Link to comment
Share on other sites

Just now, oneira_glyka είπε:

Νικόλ?πως καταλαβαίνεις ότι δε θέλει στήθος Κ θέλει αγκαλίτσα?Εγώ με το που κλαίει ρε κορίτσια τον καρφωνω στήθος..Μπορεί Κ κάθε μισή ώρα... τι Ν κάνω..εχω μεγάλη ανασφάλεια λόγω επαναγαλακτισμου αν τρέφεται σωστά.. 

Εγώ δε μπορώ Ν Σ πω Γτ όπως είπα πάντα τον βάζω στήθος.Κ πολλές φορές παθαίνει Όπως Κ της αλεξ..τα πρώτα δέκα λεπτά τρώει οκ μετά χτυπιέται

Γιατί τρώει στο 2ωρο οποτε Καταλαβαίνω περίπου ποτε ειναι γκρινια κ ποτε πειναει. Ασε που οταν πειναει το κλαμα ειναι πολυ γοερο ενω στη γκρινια ψευτοκλαιει. 

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, oneira_glyka είπε:

Νικόλ?πως καταλαβαίνεις ότι δε θέλει στήθος Κ θέλει αγκαλίτσα?Εγώ με το που κλαίει ρε κορίτσια τον καρφωνω στήθος..Μπορεί Κ κάθε μισή ώρα... τι Ν κάνω..εχω μεγάλη ανασφάλεια λόγω επαναγαλακτισμου αν τρέφεται σωστά.. 

Εγώ δε μπορώ Ν Σ πω Γτ όπως είπα πάντα τον βάζω στήθος.Κ πολλές φορές παθαίνει Όπως Κ της αλεξ..τα πρώτα δέκα λεπτά τρώει οκ μετά χτυπιέται

Κ γω κάθε φορά  που κλαίει  αφού προσπαθώ Να την ηρέμησω λίγο με άλλους τρόπους που δεν πια για  πολύ,  στο  τέλος  την βάζω στο  στήθος  ... Όλη μέρα  έτσι  είμαστε...  @Nicol_ μήπως θέλει το στήθος  για παρηγοριά  εκτός  απ την στιγμή  που πεινάει; 

Κορίτσια  εγώ δύο με τις τελευταίες 4 μέρες περίπου  δεν έχω γάλα το ίδιο με πριν. Μέχρι το μεσημέρι το στήθος  μου γεμίζει κ μετά το απόγευμα  κ βράδυ νιώθω ότι δεν έχω γάλα.  Το στήθος μου το νιώθω άδειο, όταν θηλάζω το μωρό,  δεν το νιώθω να ακούγεται  να καταπιεί κ δεν τρέχει γάλα  από το στήθος  μου,  εκτός κι αν τρέχει πολύ λίγο,  ούτε βλέπω γάλα στο στόμα του παιδιού  πολύ όπως το πρωί,  που έχω πολύ  γάλα. Γιατί συμβαίνει  αυτό  κ μου μειώθηκε  η παραγωγή; έχω δτεναχωρεθει πολύ,  δεν θέλω να σταματήσω  να θηλάζω.  Σήμερα της έδωσα δύο φορές συμπλήρωμα  γιστι το μωρό δεν χορταινε κ εκνευριζοταν  στο στήθος μάλλον επειδή δεν έτρεχε το γαλα. Δεν ξέρω τι να κάνω...  Κ γιατί μου συνέβη  αυτό.. 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex1989 είπε:

Κ γω κάθε φορά  που κλαίει  αφού προσπαθώ Να την ηρέμησω λίγο με άλλους τρόπους που δεν πια για  πολύ,  στο  τέλος  την βάζω στο  στήθος  ... Όλη μέρα  έτσι  είμαστε...  @Nicol_ μήπως θέλει το στήθος  για παρηγοριά  εκτός  απ την στιγμή  που πεινάει; 

Κορίτσια  εγώ δύο με τις τελευταίες 4 μέρες περίπου  δεν έχω γάλα το ίδιο με πριν. Μέχρι το μεσημέρι το στήθος  μου γεμίζει κ μετά το απόγευμα  κ βράδυ νιώθω ότι δεν έχω γάλα.  Το στήθος μου το νιώθω άδειο, όταν θηλάζω το μωρό,  δεν το νιώθω να ακούγεται  να καταπιεί κ δεν τρέχει γάλα  από το στήθος  μου,  εκτός κι αν τρέχει πολύ λίγο,  ούτε βλέπω γάλα στο στόμα του παιδιού  πολύ όπως το πρωί,  που έχω πολύ  γάλα. Γιατί συμβαίνει  αυτό  κ μου μειώθηκε  η παραγωγή; έχω δτεναχωρεθει πολύ,  δεν θέλω να σταματήσω  να θηλάζω.  Σήμερα της έδωσα δύο φορές συμπλήρωμα  γιστι το μωρό δεν χορταινε κ εκνευριζοταν  στο στήθος μάλλον επειδή δεν έτρεχε το γαλα. Δεν ξέρω τι να κάνω...  Κ γιατί μου συνέβη  αυτό.. 

Κορίτσι Μ επειδή Κ γω το ίδιο νιώθω του δίνω το συμπλήρωμα με το sns της medela.Αν μπορείς Ν το πάρεις κάνει 30 ευρώ από το σκρουτζ Κ με έσωσε. Διότι Κ τρώει συμπλήρωμα το μωρό αλλά ταυτόχρονα ερεθίζει Κ το στήθος Γτ το στήθος πιπιλίζει.. Εγώ έτσι κάνω Γτ μια σύγχυση θηλων την πάθαμε νομίζω..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, oneira_glyka είπε:

Κορίτσι Μ επειδή Κ γω το ίδιο νιώθω του δίνω το συμπλήρωμα με το sns της medela.Αν μπορείς Ν το πάρεις κάνει 30 ευρώ από το σκρουτζ Κ με έσωσε. Διότι Κ τρώει συμπλήρωμα το μωρό αλλά ταυτόχρονα ερεθίζει Κ το στήθος Γτ το στήθος πιπιλίζει.. Εγώ έτσι κάνω Γτ μια σύγχυση θηλων την πάθαμε νομίζω..

Ναι θα το έχω υπόψιν  μου ευχαριστώ. αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί ξαφνικά από κει που είχα αρκετό γάλα μειώθηκε. Πως κατάλαβες ότι έπαθε  σύγχυση; δεν ήθελε να πιάσει  το στήθος  σου; 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Ολα τα εχω βαλει ρε συ Απορροφήτηρες white noise στο.κιν. στο Youtube τιποτα. Περίμενω να φέρει ο αντρας.μου αλλο

Γενικά ομως ειναι γκρινιαρης αυτες τις μερες δεν ξερω τι επαθε

Απλά μεγαλώνει, μήπως περνά κανένα άλμα ανάπτυξης?

4 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Κοριτσια μου υπομονή! Δεν έχω και εγώ κάποιο κόλπο να σας πω. Ο παιδίατρος μου είχε πει ότι όταν κλαίει να κοιτάω με την σειρά εάν πεινάει, να αλλάζω πάνα ανεξαρτητα με το εάν έχει κάνει κάτι και μετά να ελέγχω μάτια,χεράκια και τέλος θερμόμετρο για πυρετό. Τα μάτια και χέρια γιατί καμία φορά κάποια κλωστούλα ή τρίχα μπορεί να τα ενοχλεί. Εμένα τις ελάχιστες φορές που έκλαιγε γοερά αυτό που την ηρεμούσε ήταν να την έχω αγκαλιά μπρούμυτα πάνω στο στηθος μου και να της μιλάω με απαλή φωνή προσπαθώντας να την καθησυχάσω. Επίσης το μπάνιο τη χαλαρώνει πολύ και μασαζάκι με λαδακι το σώμα της. Από μουσικές της βάζω πολύ κλασική μουσική και μουσική που ακούω όταν κάνω γιόγκα όταν είναι βράδυ για να χαλαρώσει. Το πρωί πιο ζωηρά τραγουδάκια και την χορεύω κιόλας. Προσπαθώ να κρατάμε μια ρουτίνα μέσα στην ημέρα και όσο βραδιάζει χαμηλώσουμε τα φώτα και τις φωνές μέσα στο σπίτι. Προς το παρόν κοιμάται ακόμη στο λίκνο οπότε την έχω συνέχεια με τα ροδάκια μαζί μου μέσα στο σπίτι. Στο ριλαξ κάθεται όλο και περισσότερο. 

@Alex1989 τα αλματα

  • 5η εβδομάδα
  • 8η - 9η εβδομάδα
  • 12η εβδομάδα
  • 15η - 19η (κορύφωση στην 17η εβδομάδα)
  • 23η - 26η (κορύφωση την 26η εβδομάδα)
  • 29η - 30η εβδομάδα (άγχος αποχωρισμού - δε θεωρείται αναπτυξιακό άλμα)
  • 34η - 37η εβδομάδα (κορύφωση την 36η)
  • 42η - 47η εβδομάδα (κορύφωση την 44η)
  • 51η - 54η εβδομάδα (κορύφωση την 53η)
  • 60η - 64η εβδομάδα (κορύφωση την 62η και 63η)
  • 71η - 75η εβδομάδα (κορύφωση την 72η και 73η)

Εσενα που της αρέσει το κούνημα δεν νομίζω ότι θα έχεις πρόβλημα στη βόλτα με το καροτσι. 

@Nicol_ μήπως πρέπει να το συζητήσεις και με τον παιδίατρο? Μπορεί να έχει εκείνος κάποιο τρόπο να σου προτείνει. Φαντάζομαι ότι θα του έχει ξανατύχει κάποιο μωράκι σαν το δικό σου. 

@evio μήπως δεν της άρεσαν τα φορμάκια που διάλεξες και εκνευρίστηκε? :-D 

@Smile89 προσπαθούμε εννοειται να είναι χαρούμενα τα μωράκια μας αλλά κάποιες φορές δεν είναι στο χέρι μας. Μη στεναχωριέσαι. Μακάρι να μπορούσαν να μας πουν τι τα ενοχλεί. Σε ποιον αρέσει να βλέπει το παιδάκι του να κλαίει και να υποφέρει? Δυστυχώς για καμπόσο καιρό το κλάμα είναι ο μόνος τρόπος επικοινωνίας τους. 

Παντως κοριτσια εγώ διαπιστώνω ότι από τόσο νωρίς αντιλαμβάνονται τις αδυναμίες μας και πόσο δύναμη έχει το κλάμα τους. Την έχω τσακώσει κάποιες φορές να προσπαθεί να με κοροϊδέψει...γυναίκες!!χαχαχαχαχα

ΑΥΤΌ ΞΑΝΆ ΠΕΣ ΤΟ!!!


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex1989 είπε:

Ναι θα το έχω υπόψιν  μου ευχαριστώ. αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί ξαφνικά από κει που είχα αρκετό γάλα μειώθηκε. Πως κατάλαβες ότι έπαθε  σύγχυση; δεν ήθελε να πιάσει  το στήθος  σου; 

Είπα την συμπεριφορά αυτή σε μια σύμβουλο Κ Μ είπε ότι επειδή έχω δώσει πολύ καιρό μπιμπερό Δεν έχει υπομονή Μετά την έντονη ροή του στήθους Ν κάνει παραπάνω προσπάθεια..νομίζω πως έχουμε γάλα απλά δεν έχουν υπομονή.. φαντάσου Εγώ τον θηλασα πόσην ώρα..Κ Τώρα με το θήλαστρο έβγαλα Κ αλλά 30μλ.. Κ κοιμήθηκε στο στήθος..άρα χόρτασε. Κ είχα Κ παραπανίσιο γάλα Π λέει ο λόγος. Σκέφτομαι αυτό Π βγάζω Θ το αθροίζω Κ Θ το δίνω αντί για ξένο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...