Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα! Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε δοκιμάσει κάποιες πολυβιταμινες για τη βελτίωση της ποιότητας των ωαρίων.Εχει δυόμιση χρόνια που έκοψα το τσιγάρο και σκέφτομαι να πάρω και βιταμίνες μπας και βελτιωθεί η κατάσταση.Με αγχωνει το ότι είμαι και 39,έχω και χαμηλή ΑΜΗ..θα πάρει σίγουρα και ο άντρας μου βιταμίνες για το σπέρμα, αυτός έχει τρία χρόνια που έκοψε το τσιγάρο,αν και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο,γιατί έχει ολιγοσπερμια και κάνουμε μικρογονιμοποιηση 

      ειχα ΑΜΗ 3+κάτι στα 28-29 μου! αν μετρήσω τώρα θα είναι πιο κάτω από σένα! έλα να συνέλθεις μην πέφτεις τσάμπα! δεν είναι σκέτη η ΑΜΗ που καθορίζει, είναι και οι υπόλοιπες ορμόνες μαζί! 

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

@Alex1989 μου φαινονται πολυ φυσιολογικα αυτα που περιγραφεις. Κ εμενα τα απογευματα ειναι πιο μαλακο το στηθος. Μην σε αγχωνει αυτο παραγεται γαλα την ωρα που ρουφαει η μικρη κ θα χορταινει. Επισης νομιζω στην ηλικια της ξεκινανε οι κολικοι. Και η δικια μου οταν την πιανουν με το στηθος ηρεμει κυριως αντε κ λιγο με τον απορροφητηρα. Επισης κ σε μας οι γουλιες ειναι στανταρ μετα απο καθε γευμα, μου ειπε η παιδιατρος οτι ολα εχουν μια παλινδρομηση λογω ανωριμου γαστρεντερικου, οποτε δεν πολυδινω σημασια απο τη στιγμη που βαζει βαρος το παιδι. Ουτε πνιγεται μην φοβασαι, απλα να εχεις τον νου σου, αν κ ειμαι σιγουρη οτι ολες μας πλεον κοιμομαστε με το ενα ματι ανοιχτο:lol:. Οσο για το ρεψιμο αμα βεντουζαρει καλα κ δεν κατεβαζει αερα στο στηθος λογικο μετα να μην ρευεται! Ποτε ειναι να σας δει παιδιατρος να ηρεμησεις κ εσυ;

Α κ οι κενωσεις της ετσι πρεπει να ειναι αφου θηλαζει, υδαρεις μουσταρδι με σπορακια, μιαμ μιαμ αχαχα!

  • Μου αρέσει 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Alex1989 είπε:

Επιλέγεις εκεί που λέει forums κ μετά PseudoHTML. 

M άλλον δεν έχουν αρχίσει σε εμάς τότε.  Αν κ έχει αρκετά αέρια η μικρή κ κάνει πάρα πολλές κενώσεις.  Πάνω από οχτώ την ημέρα που συνοδεύονται με αέρια κ είναι αρκετά υδαρεις.  Είναι Οκ αυτό; επίσης ρευεται  πάρα πολύ σπανια μετσ τον θηλασμό,  με αποτέλεσμα μετά το γεύμα να μου βγάζει γουλιτσες επειδή κουνιεται  κ πολύ κ κλωτσα τα ποδαράκια της.  Μόνο όταν πίνουμε με μπουκάλι ρευεται καμία φορά.  Όταν τρώει απ το στήθος δεν ρευεται.  Η αλήθεια είναι ότι με τρομάζουν οι γουλιες γιατί κάποιες φορές είναι μεγάλες,  αλλά διάβασα ότι όσο είναι ξαπλωμενη με το κεφαλάκι στο πλάι δεν υπάρχει  κίνδυνος 

Καλά το θέλει κ για παρηγοριά,  όλη την  ημέρα γίνεται  αυτό... Απλά το βράδυ όσο την έχω στο στήθος μετά από κάποιο σημείο αρχίζει κ ρουφάει με μανία.  Σαν να μην πίνει γάλα κ μετσ εκνευριζεται κ μόλις την δίνω λίγο συμπλήρωμα το πίνει κ ήρεμει. Κ γενικά το βράδυ νιώθω το στήθος μου πάρα πολύ μαλακό σε αντίθεση με την ημέρα που καταλαβαίνω ποτέ γεμίζει...  Δεν ξέρω,  μπορεί  να κάνω κ λαθος. 

Τι να σου πω βρε κορίτσι μου. Πάντως ξέρω ότι το στήθος δεν είναι ανάγκη να είναι πρησμένο για να έχει. 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πλέον το στηθος σπάνια πρηζεται. Ίσως κάποιες φορές να το νιώσω πιο βαρύ ιδιαίτερα εάν αργήσει το βράδυ να ξυπνήσει. Από γάλα παντως είμαι μια χαρά. 

Εμενα κοριτσια έχει αρχίσει και βάζει στο στόμα της τις μπουνίτσες της. Είναι δυνατόν να την πονάνε τα ούλα από τόσο νωρίς? 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Εμένα πλέον το στηθος σπάνια πρηζεται. Ίσως κάποιες φορές να το νιώσω πιο βαρύ ιδιαίτερα εάν αργήσει το βράδυ να ξυπνήσει. Από γάλα παντως είμαι μια χαρά. 

Εμενα κοριτσια έχει αρχίσει και βάζει στο στόμα της τις μπουνίτσες της. Είναι δυνατόν να την πονάνε τα ούλα από τόσο νωρίς? 

Κι εμένα από τόσο νωρίς ξεκίνησε!! Με αυτό τον τρόπο προσπαθεί να καταλάβει κα το σχήμα τους. Εμένα πλέον βάζει το χέρι μέσα σε σημείο να αηδιάζει. ΧΑχαχα της το τραβάω και κοιτά πλάγια το σκατό. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@evio μου ακριβώς το ιδιο μας συνεβει..χθες το Σαββατο που σαραντισαμε είχαμε τη χειροτερη κριση κολικων. Ασε.. Και εγω ελεγα οσο περναει ο καιρος θα ειναι καλυτερα τα πραγματα αλλα ολο κατι προκύπτει. Εκτος κολικους μαλλον εχουμε και γοπ και ποναει οταν θηλαζει, επίσης ζοριζεται πλεον να κανει τα κακακια του και έχει και τα αερια ολη μερα. Οποτε θηλασμος και υπνος έχουν γίνει πολυ δυσκολα..

@Alex1989 εγω πηρα της μεντελα το σουινγκ ειναι το καλυτερο. Απλα δεν ξεκινησα ακομα να αντλω απο αυριο θα δοκιμασω. Μπορεις βέβαια να νοικιάσεις κιολας


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!! Μολις διαβασα τα νεα σας!! 

Απο οτι βλεπω λιγο πολυ ολες μας περναμε τα ιδια!! Και εμενα ο μικρουλης εκει που ηταν ησυχος και περνουσε ηπιους κολικους καθε απογευμα ξαφνικα εχει 2 μερες τωρα που γκρινιαζει και δεν μπορει να κοιμηθει απο τα πονακια...κλαματα βεβαια δεν εχουμε έντονα αλλα τον τσιγκλαει συνεχεια... ευτυχως το βραδυ μου ξυπναει μια φορα και γενικά μς τον θηλασμο τα παμε πολυ καλα και περνει 50 γρ την ημερα! Επισης σημερα κλεισαμε εναν μηνα και μου φαινεται απιστευτο βρε κοριτσια πως περνάνε ετσι οι μερες! Τον βλεπω που μεγαλωνει μερα με την μερα και μου φαινεται καπως! Νοιωθω να κυλανε οι μερες πολυ γρηγορα! 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες!

@Nicol_ περνατε ζορικα ρε στο καλο...ποτε θα ηρεμησουν τα γαστρεντερικα τους να χαλαρωσουμε ολοι. Οταν θηλαζει δηλαδη ο μπεμπης δυσανασχετει κ φαινεται να ποναει; Η δικια μου βγαζει αρκετη ποσοτητα σε γουλιες κ ψιλοπνιγεται αμα την ταισω κ ξαπλωσει, αλλα αυτο οχι παντα. Παλι χτες την επιασε κολικος ασχημος για κανα 4ωρο πφφφ...

@Sol_10 μια χαρα σας βρισκω! Οντως περναει γρηγορα ο καιρος. Συγκρινω φωτο απο τις μερες λιγο μετα που γεννηθηκε με τωρα κ υπαρχει αισθητη διαφορα. Με την ωρα μεγαλωνουν!

 

  • Μου αρέσει 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, evio είπε:

Καλημερα σε ολες!

@Nicol_ περνατε ζορικα ρε στο καλο...ποτε θα ηρεμησουν τα γαστρεντερικα τους να χαλαρωσουμε ολοι. Οταν θηλαζει δηλαδη ο μπεμπης δυσανασχετει κ φαινεται να ποναει; Η δικια μου βγαζει αρκετη ποσοτητα σε γουλιες κ ψιλοπνιγεται αμα την ταισω κ ξαπλωσει, αλλα αυτο οχι παντα. Παλι χτες την επιασε κολικος ασχημος για κανα 4ωρο πφφφ...

@Sol_10 μια χαρα σας βρισκω! Οντως περναει γρηγορα ο καιρος. Συγκρινω φωτο απο τις μερες λιγο μετα που γεννηθηκε με τωρα κ υπαρχει αισθητη διαφορα. Με την ωρα μεγαλωνουν!

 

Καλημερα! !!

Ναι evio σχεδόν καθε φορά που θήλαζει ποναει μετα,κανει σαν τοξο το σωμα του κ πολλες φορες κλαιει..και μενα βγάζει γουλιές και πλέον μετα απο καθε θηλασμο τον κραταω αρκετη ωρα σε ορθια θεση..το βραδυ ειναι λιγο μαρτύριο αλλα τι να κανεις.. Όντως να περάσουν αυτα τα γαστρεντερικα να ηρεμήσουμε ολοι..


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσια! 

Το γαστρεντερικό θα μας παιδέψει για καιρό. Εμένα , μέχρι τώρα τα πήγαινε πολύ καλά και περάσαμε κολικούς αρκετά ανώδυνα. Από το Σάββατο όμως έχουμε θέμα με τις κενώσεις και πολλά αέρια. Το Σάββατο καθόλου κακά, την Κυριακή μια φορά πολύ λίγα και σήμερα μέχρι την ώρα που σας γράφω μόνο αέρια. Η καημένη σφίγγεται και ζορίζεται αλλά τίποτε. Με τον παιδίατρο που μίλησα μου είπε να μην ανησυχώ. Θα δούμε και σήμερα πως θα πάει και εάν δεν κάνει θα δούμε αύριο τι θα κάνουμε. Το καλό είναι ότι εχθες που έκανε ήταν κανονικά και όχι σφιχτά τα κακά. 

Αυριο επίσης κάνουμε τα πρώτα εμβόλια!! 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, palmoira είπε:

Καλημέρα κοριτσια! 

Το γαστρεντερικό θα μας παιδέψει για καιρό. Εμένα , μέχρι τώρα τα πήγαινε πολύ καλά και περάσαμε κολικούς αρκετά ανώδυνα. Από το Σάββατο όμως έχουμε θέμα με τις κενώσεις και πολλά αέρια. Το Σάββατο καθόλου κακά, την Κυριακή μια φορά πολύ λίγα και σήμερα μέχρι την ώρα που σας γράφω μόνο αέρια. Η καημένη σφίγγεται και ζορίζεται αλλά τίποτε. Με τον παιδίατρο που μίλησα μου είπε να μην ανησυχώ. Θα δούμε και σήμερα πως θα πάει και εάν δεν κάνει θα δούμε αύριο τι θα κάνουμε. Το καλό είναι ότι εχθες που έκανε ήταν κανονικά και όχι σφιχτά τα κακά. 

Αυριο επίσης κάνουμε τα πρώτα εμβόλια!! 

Με το καλο το εμβολιακι σας, μεγαλωσε μωρε η ζουζουνα! Ανυπομονω κ εγω για τα δικα μας να εχω πιο ήσυχο το μυαλο μου οταν θα ειμαστε με κοσμο.

Αφου θα την δει κ ο γιατρος αυριο θα ηρεμησεις κ εσυ. Ζοριζεται ομως η μικρη ε; Πφφφ αντε με αυτα τα γαστρεντερικα τους κριμα τα μικρουλια να ζοριζονται.

@Nicol_ προσπαθησε να τον θηλασεις σε ορθια θεση μηπως βοηθηθει λιγακι. Το ειπες στον παιδιατρο σας; Περαστικα του του μικρουλη.

Η δικια μου ευτυχως μεχρι τωρα μονο γουλιες κ που κανει σαν να καθαριζει τον λαιμο της καποιες φορες οταν τρωει κ την ξαπλωνω χωρις να ρευτει. Δεν δειχνει να ποναει ευτυχως, αλλα την ενοχλει.


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!

Πως ειστε;

Εγω δεν ειμαι και πολυ καλα, κανω μεγαλες προσπαθειες να θηλασω αποκλειστικα τη μπεμπα αλλα δε μπορω.

Πιανει τη θηλη, κανει κινησεις την ακουω να καταπινει κιολας αλλα μαλλον δεν εχω πολυ γαλα γιατι αμεσως μετα πινει κανονικα ολα τα ml που της βαζω απο το μπουκαλι.

Εχω και το θηλαστρο αλλα και απο εκει δε βγαζω πολυ με το ζορι καλυπτω τα μισα της γευματα.

Εχω κανει τα πάντα, ειδα και συμβουλο θηλασμου αλλα δε παρατηρησα καποια βελτιωση..

Εχω στεναχωρηθει πολυ.

Αφηστε που νομιζω δε παιρνει το βαρος που πρεπει..απο την πεμπτη πηρε μονο 100 γρ, λιγα μου φαινονται.


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

On 14/4/2019 at 8:13 ΠΜ, Nicol_ είπε:

@evio μου ακριβώς το ιδιο μας συνεβει..χθες το Σαββατο που σαραντισαμε είχαμε τη χειροτερη κριση κολικων. Ασε.. Και εγω ελεγα οσο περναει ο καιρος θα ειναι καλυτερα τα πραγματα αλλα ολο κατι προκύπτει. Εκτος κολικους μαλλον εχουμε και γοπ και ποναει οταν θηλαζει, επίσης ζοριζεται πλεον να κανει τα κακακια του και έχει και τα αερια ολη μερα. Οποτε θηλασμος και υπνος έχουν γίνει πολυ δυσκολα..

@Alex1989 εγω πηρα της μεντελα το σουινγκ ειναι το καλυτερο. Απλα δεν ξεκινησα ακομα να αντλω απο αυριο θα δοκιμασω. Μπορεις βέβαια να νοικιάσεις κιολας

Και γω αυτό σκεφτόμουν αλλά μου φάνηκε λιγάκι ακριβό. Απ την άλλη πάλι σκέφτομαι ότι τα άλλα που είναι πιο οικονομικά ίσως να μην είναι το ίδιο αποδοτικά κ βολικά στην χρήση.  Ενώ  γι αυτό έχω ακούσει καλές κριτικές. Γι να νοικιάσω απ ότι είδα στο ίντερνετ τιμή για της μεντελα είναι 60 ευρώ το μήνα συν μεταφορικά και ίσως συμφέρει πιο πολύ να αγοράσω τελικά ένα. 

On 14/4/2019 at 11:00 ΜΜ, Sol_10 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!! Μολις διαβασα τα νεα σας!! 

Απο οτι βλεπω λιγο πολυ ολες μας περναμε τα ιδια!! Και εμενα ο μικρουλης εκει που ηταν ησυχος και περνουσε ηπιους κολικους καθε απογευμα ξαφνικα εχει 2 μερες τωρα που γκρινιαζει και δεν μπορει να κοιμηθει απο τα πονακια...κλαματα βεβαια δεν εχουμε έντονα αλλα τον τσιγκλαει συνεχεια... ευτυχως το βραδυ μου ξυπναει μια φορα και γενικά μς τον θηλασμο τα παμε πολυ καλα και περνει 50 γρ την ημερα! Επισης σημερα κλεισαμε εναν μηνα και μου φαινεται απιστευτο βρε κοριτσια πως περνάνε ετσι οι μερες! Τον βλεπω που μεγαλωνει μερα με την μερα και μου φαινεται καπως! Νοιωθω να κυλανε οι μερες πολυ γρηγορα! 

Και γω μετά από δύο εβδομάδες παρατηρώ πολλές αλλαγές και μου φαίνεται πωε μεγάλωσε. Χαίρομαι πολύ αλλά κάποιες φορές πιάνω τον εαυτό μου να σκέφτεται πως θα μου λείψουν αυτές οι μωρουδιστικες στιγμές όταν μεγαλώσει... Φοβάμαι μηπως δεν την χορτασω... 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Και γω αυτό σκεφτόμουν αλλά μου φάνηκε λιγάκι ακριβό. Απ την άλλη πάλι σκέφτομαι ότι τα άλλα που είναι πιο οικονομικά ίσως να μην είναι το ίδιο αποδοτικά κ βολικά στην χρήση.  Ενώ  γι αυτό έχω ακούσει καλές κριτικές. Γι να νοικιάσω απ ότι είδα στο ίντερνετ τιμή για της μεντελα είναι 60 ευρώ το μήνα συν μεταφορικά και ίσως συμφέρει πιο πολύ να αγοράσω τελικά ένα. 

Και γω μετά από δύο εβδομάδες παρατηρώ πολλές αλλαγές και μου φαίνεται πωε μεγάλωσε. Χαίρομαι πολύ αλλά κάποιες φορές πιάνω τον εαυτό μου να σκέφτεται πως θα μου λείψουν αυτές οι μωρουδιστικες στιγμές όταν μεγαλώσει... Φοβάμαι μηπως δεν την χορτασω... 

Αλεξ μου και εγω το σκεφτομαι αυτο! Απο την μια δεν θελω να τον κακομαθω στις αγκαλιές αλλα και απο την αλλη σκεφτομαι πως δεν θα τομ χορτάσω!! Μεγαλώνουν τοσο γρηγορα τα κουτσουνια μας!! Υγεια να έχουν τα παιδακια μας !!

Κοριτσια καλησπερα!! 

Πως ειστε?? Εμενα σημερα ο μπεμπης απο το μεσημερι και μετα ειχε μια απιστευτη γκρινια...ειχε και πονακια αλλα οταν τον τάιζα μετα που τον εβαζα να ρευτει εκλαιγε και εβγαζε γουλιες και μαλιστα αρκετες!! Εσας σας το κανουν αυτο??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...