Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 49 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα! Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε δοκιμάσει κάποιες πολυβιταμινες για τη βελτίωση της ποιότητας των ωαρίων.Εχει δυόμιση χρόνια που έκοψα το τσιγάρο και σκέφτομαι να πάρω και βιταμίνες μπας και βελτιωθεί η κατάσταση.Με αγχωνει το ότι είμαι και 39,έχω και χαμηλή ΑΜΗ..θα πάρει σίγουρα και ο άντρας μου βιταμίνες για το σπέρμα, αυτός έχει τρία χρόνια που έκοψε το τσιγάρο,αν και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο,γιατί έχει ολιγοσπερμια και κάνουμε μικρογονιμοποιηση 

      Έχω διαβάσει για το coq10 ότι βοηθάει πάρα πολύ. Έπαιρνα ημερησιως 200mg,  τώρα θα το αυξήσω στα 600mg  είναι ακριβό δυστυχώς όμως. Αλλά κ για ωμέγα 3 λιπαρά πως χρειάζεται.

      Εγώ παίρνω το coq10, φολικο και μια πολυβιταμινη για πριν τη συλληψη, που βοηθάει δηλαδή.

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

Κορίτσια Γεια Κ από εμάς.. Είμαστε Κ Εμείς νοσοκομείο. Με βρογχιολιτιδα δυστυχώς.μάσκα αντιβίωση Κ φόβος μη κολλήσει τπτ άλλο. Και εμάς τον κατατρυπησαν Μέχρι Ν βρούνε φλέβα..Του έφυγε Κ Ο καθετήρας Κ ξανα τρύπημα. Τον πήραν αίμα..πολλές φορές..μη πολυλογώ..σε χέρια πόδια έχει γάζες. Σφαδαζε μέσα όση ώρα τον παίρναν αίμα.όντως Ούτε στον εχθρό σ. Σίγουρα τρεις μέρες μέσα Κ βλέπουμε. Ευτυχώς έχω θήλαστρο Κ έδω Μ έφεραν νοσοκομείακο.Οπότε μια χαρά. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, oneira_glyka είπε:

Κορίτσια Γεια Κ από εμάς.. Είμαστε Κ Εμείς νοσοκομείο. Με βρογχιολιτιδα δυστυχώς.μάσκα αντιβίωση Κ φόβος μη κολλήσει τπτ άλλο. Και εμάς τον κατατρυπησαν Μέχρι Ν βρούνε φλέβα..Του έφυγε Κ Ο καθετήρας Κ ξανα τρύπημα. Τον πήραν αίμα..πολλές φορές..μη πολυλογώ..σε χέρια πόδια έχει γάζες. Σφαδαζε μέσα όση ώρα τον παίρναν αίμα.όντως Ούτε στον εχθρό σ. Σίγουρα τρεις μέρες μέσα Κ βλέπουμε. Ευτυχώς έχω θήλαστρο Κ έδω Μ έφεραν νοσοκομείακο.Οπότε μια χαρά. 

Πω πω ρε κοριτσια τι εγινε στην ομαδα μας? Περαστικα σας oneira glyka!! Γρηγορα να βγειτε καινα μη ταλαιπωρηθει αλλο το μπεμπακι σου.Ποναει η καρδια μου με κατι τετοια! Πως το επαθε σας ειπαν?Επισης αυτο που τα τρυπανε εκατο φορες να βρουνε φλεβα με κανει εξω φρενων.Υποτιθεται υπαρχει η αναλογη εμπειρια γιατι δεν βαζουν μια κεντρικη φλεβα τοσο δυσκολο ειναι να βρουν?Ασε που υπαρχουν ειδικα μηχανηματα πλεον που μπορουνε να σου δειξουν που ειναι η φλεβα να μη τρυπας στο αγνωστο..αλλα Ελλαδα ειμαστε κλασικα..Εδω γαζες δεν εχουν.. τι να πω να περασει πολυ γρηγορα!

Καλημερα!!

Εμενα κοριτσια σημερα εγινε ενα θαυμα..το μπεμπακι μου κοιμηθηκε 12 με 6 το πρωι!! Δεν ξερω πως εγινε αυτο πραγματικα!Ακομα να το πιστεψω χαχα


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, oneira_glyka είπε:

Κορίτσια Γεια Κ από εμάς.. Είμαστε Κ Εμείς νοσοκομείο. Με βρογχιολιτιδα δυστυχώς.μάσκα αντιβίωση Κ φόβος μη κολλήσει τπτ άλλο. Και εμάς τον κατατρυπησαν Μέχρι Ν βρούνε φλέβα..Του έφυγε Κ Ο καθετήρας Κ ξανα τρύπημα. Τον πήραν αίμα..πολλές φορές..μη πολυλογώ..σε χέρια πόδια έχει γάζες. Σφαδαζε μέσα όση ώρα τον παίρναν αίμα.όντως Ούτε στον εχθρό σ. Σίγουρα τρεις μέρες μέσα Κ βλέπουμε. Ευτυχώς έχω θήλαστρο Κ έδω Μ έφεραν νοσοκομείακο.Οπότε μια χαρά. 

Περαστικα σας! Ελπίζω γρήγορα να πάτε σπίτι σας. Βρογχιολιτιδα ξέρω ότι παθαίνουν πολύ συχνά τα μωράκια αλλά δεν είναι κάτι πολύ σοβαρό. Υπομονή και σε εσάς και πάλι περαστικα σας! 

Just now, Nicol_ είπε:

Πω πω ρε κοριτσια τι εγινε στην ομαδα μας? Περαστικα σας oneira glyka!! Γρηγορα να βγειτε καινα μη ταλαιπωρηθει αλλο το μπεμπακι σου.Ποναει η καρδια μου με κατι τετοια! Πως το επαθε σας ειπαν?Επισης αυτο που τα τρυπανε εκατο φορες να βρουνε φλεβα με κανει εξω φρενων.Υποτιθεται υπαρχει η αναλογη εμπειρια γιατι δεν βαζουν μια κεντρικη φλεβα τοσο δυσκολο ειναι να βρουν?Ασε που υπαρχουν ειδικα μηχανηματα πλεον που μπορουνε να σου δειξουν που ειναι η φλεβα να μη τρυπας στο αγνωστο..αλλα Ελλαδα ειμαστε κλασικα..Εδω γαζες δεν εχουν.. τι να πω να περασει πολυ γρηγορα!

Καλημερα!!

Εμενα κοριτσια σημερα εγινε ενα θαυμα..το μπεμπακι μου κοιμηθηκε 12 με 6 το πρωι!! Δεν ξερω πως εγινε αυτο πραγματικα!Ακομα να το πιστεψω χαχα

Μπράβο σας Νικολ! Μια χαρά τα πάει ο μικρούλης σου! Ελπίζω να το κρατήσετε το προγραμμα. Εμεις πολύ γκρίνια σήμερα! Όλο αέρια έχει και μάλλον πονάει η μικρή. Επίσης μασουλάει το χέρι της οπότε ίσως έχουν αρχίσει και τα ούλα σιγά σιγά να την ενοχλούν. 

Εμεις παίρνουμε και βιταμίνη D αλλά και σίδηρο σε σταγόνες. Η βιταμίνη D είναι εύκολη γιατί έχει πουαρ και στάσεις τις σταγόνες. Με το σίδηρο, μόλις βγάζει τη γλωσσα της ακουμπάω το μπουκαλάκι και πέφτει η σταγόνα πάνω στη γλωσσα της. 

Οντως έχεις δίκιο για την πρόοδο της επιστήμης. Στο μικροβιολογικό που κάναμε εξετάσεις αίματος στη μικρή είχαν ειδικό σκανερ και είδαν ακριβώς που είναι η φλέβα. Καθόλου δεν το ταλαιπώρησαν το μωρό. Βέβαια για να είμαστε και δίκαιοι, εδώ χρειάστηκε μια φορά μόνο να τρυπήσουν φλέβα και να πάρουν αίμα. Όταν έχεις πολλές αιμοληψίες ή πρέπει να μπει όρους είναι πιο δύσκολα τα πράγματα. Έχουν τόσο ευαίσθητες φλεβίτσες που σπάνε με το παραμικρό και ας σκεφτούμε ότι και τα παιδάκια χτυπιούνται και κλαίνε γιατί φοβούνται ή πονάνε. Πολύ δύσκολο... Παντως σπαράζει η καρδιά σου όταν τα ακούς και κλαίνε. Εγώ και με το εμβόλιο που έκλαιγε η καημενουλα που πόνεσε το φάρμακο καταστεναχωρηθηκα. Με το τρύπημα δεν καταλαβε τίποτε, μόλις μπήκε το φάρμακο πόνεσε.Τι να κάνουμε όμως, κάποια πράγματα πρέπει να γίνουν για το καλό τους. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, palmoira είπε:

Περαστικα σας! Ελπίζω γρήγορα να πάτε σπίτι σας. Βρογχιολιτιδα ξέρω ότι παθαίνουν πολύ συχνά τα μωράκια αλλά δεν είναι κάτι πολύ σοβαρό. Υπομονή και σε εσάς και πάλι περαστικα σας! 

Μπράβο σας Νικολ! Μια χαρά τα πάει ο μικρούλης σου! Ελπίζω να το κρατήσετε το προγραμμα. Εμεις πολύ γκρίνια σήμερα! Όλο αέρια έχει και μάλλον πονάει η μικρή. Επίσης μασουλάει το χέρι της οπότε ίσως έχουν αρχίσει και τα ούλα σιγά σιγά να την ενοχλούν. 

Εμεις παίρνουμε και βιταμίνη D αλλά και σίδηρο σε σταγόνες. Η βιταμίνη D είναι εύκολη γιατί έχει πουαρ και στάσεις τις σταγόνες. Με το σίδηρο, μόλις βγάζει τη γλωσσα της ακουμπάω το μπουκαλάκι και πέφτει η σταγόνα πάνω στη γλωσσα της. 

Οντως έχεις δίκιο για την πρόοδο της επιστήμης. Στο μικροβιολογικό που κάναμε εξετάσεις αίματος στη μικρή είχαν ειδικό σκανερ και είδαν ακριβώς που είναι η φλέβα. Καθόλου δεν το ταλαιπώρησαν το μωρό. Βέβαια για να είμαστε και δίκαιοι, εδώ χρειάστηκε μια φορά μόνο να τρυπήσουν φλέβα και να πάρουν αίμα. Όταν έχεις πολλές αιμοληψίες ή πρέπει να μπει όρους είναι πιο δύσκολα τα πράγματα. Έχουν τόσο ευαίσθητες φλεβίτσες που σπάνε με το παραμικρό και ας σκεφτούμε ότι και τα παιδάκια χτυπιούνται και κλαίνε γιατί φοβούνται ή πονάνε. Πολύ δύσκολο... Παντως σπαράζει η καρδιά σου όταν τα ακούς και κλαίνε. Εγώ και με το εμβόλιο που έκλαιγε η καημενουλα που πόνεσε το φάρμακο καταστεναχωρηθηκα. Με το τρύπημα δεν καταλαβε τίποτε, μόλις μπήκε το φάρμακο πόνεσε.Τι να κάνουμε όμως, κάποια πράγματα πρέπει να γίνουν για το καλό τους. 

Ακριβως αυτο το σκανερ εννοω. Θεωρω οτι για τα μωράκια επιβάλλεται η χρήση τους. Αλλα που να δωσουν χρήματα στο δημοσιο για κατι τετοιο..δυστυχως.

Και μενα μασουλαει πλεον τα χέρια του λες απο τώρα να τους ενοχλουν τα ουλα? Πάντως το ξαναεγραψα ειδα τρομερή διαφορα στους κολικους αλλα κ στα αερια.με.το που σταματησα τα γαλακτοκομικα. 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Ακριβως αυτο το σκανερ εννοω. Θεωρω οτι για τα μωράκια επιβάλλεται η χρήση τους. Αλλα που να δωσουν χρήματα στο δημοσιο για κατι τετοιο..δυστυχως.

Και μενα μασουλαει πλεον τα χέρια του λες απο τώρα να τους ενοχλουν τα ουλα? Πάντως το ξαναεγραψα ειδα τρομερή διαφορα στους κολικους αλλα κ στα αερια.με.το που σταματησα τα γαλακτοκομικα. 

Εμεις είχαμε δει τεραστια διαφορά με το που σταματήσαμε το μπουκάλι και πήρε μόνο στηθος. Είμαστε γενικά τυχεροί με τους κολικούς δεν μπορώ να πω. Ελάχιστη ενόχληση και κυρίως αέρια που ευτυχως φεύγουν 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια θα σας ρωτήσω κ κατι που θα σας φανει χαζο. Φιλατε τα μπεμπακια σας στο μάγουλο? Εγω ναι αλλα διαβαζα οτι δεν πρέπει κ το θεώρησα κουφο απο τη στιγμη που έχουμε τοαο στενη επαφη με.το μωρο μας. 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Κοριτσια θα σας ρωτήσω κ κατι που θα σας φανει χαζο. Φιλατε τα μπεμπακια σας στο μάγουλο? Εγω ναι αλλα διαβαζα οτι δεν πρέπει κ το θεώρησα κουφο απο τη στιγμη που έχουμε τοαο στενη επαφη με.το μωρο μας. 

Εμάς ο παιδίατρος μας είχε πει να φιλάμε κεφαλάκι και ποδαράκια. Όχι χέρια και όχι στο πρόσωπο. Εγώ της έχω δώσει κάποιες φορές και στα μαγουλακια...


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, palmoira είπε:

Εμάς ο παιδίατρος μας είχε πει να φιλάμε κεφαλάκι και ποδαράκια. Όχι χέρια και όχι στο πρόσωπο. Εγώ της έχω δώσει κάποιες φορές και στα μαγουλακια...

Μα απο τη στιγμη που θηλαζουμε και αναπνεουμε τοσο κοντα στο μωρο μας,οτιδήποτε μεταδίδεται με το φιλι,μεταδίδεται κ ετσι. Anyway εγω του φιλάω τα μαγουλακια γιατι ειναι αδύνατον να κρατηθω :-P


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κορίτσια? Δεν προλαβαίνω να γράψω,  όμως σας διαβάζω μόλις βρω ευκαιρία..  

Στεναχωρηθηκα πολύ με τα μικρά μας..  Ευτυχώς όλα καλά..  Όλα είναι περαστικά κ εύχομαι να περνάνε όλα γρήγορα για να μην ταλαιπωρουνται τα μωρακια μας..  Οντως κάτι έχει πάθει η ομάδα μας..  Είναι δεύτερη φορά τώρα που αρρωσταίνει το μωρό..  Την πρώτη 16ημερων μυξες μ βήχα κ γλύτωσαμε το νοσοκομείο ευτυχώς κ τώρα πάλι το ίδιο ξανά..  Μυξες κ βήχα..  Κάνει κ εμετούς γτ δεν μπορεί αλλιώς να βγάλει τα φλεματα κ τις μυξες..  Βάζουμε συνέχεια όρο κ είναι πολύ καλύτερα..  Φυσικά τον κόλλησε ο μεγάλος μου..  Να προσέχετε πολύ τα παιδάκια σας από τους αρρώστους..  Εμείς δυστυχώς δεν μπορούμε να κάνουμε κ πολλά...  Θυμάμαι το πρώτο μου παιδάκι το είχα μέχρι τους 3μηνες στη '' γυάλα '', τώρα στο δεύτερο τα έχω δει όλα.. Να ευχόμαστε να είναι περαστικά..  Τπτ άλλο..  

@palmoira μου χαίρομαι πολύ για σας!! Είπες για τα χέρια στο στόμα κ για τα δόντια κ ήθελα να σου πω ότι αυτό το κάνουν τα μωρά για να εξερευνήσουν τα χεράκια τους όπως επίσης κ τα παιχνίδια όταν θα αρχίσουν να τα κρατάνε θα τα έχουν μονίμως στο στόμα μαζί με ένα κιλο σάλια..  Έτσι εξερευνούν τα μωρά..  Με το στόμα..  Ο γιος μου από 40ημερων έβαζε τα πάντα στο στόμα..  Κ σάλια που δεν προλάβαινα να σκουπίζω..  Έβγαλε το πρώτο του δοντάκι 11μηνων.. Μην αγχώνεσαι λοιπόν..  Είναι φυσιολογικό..  Το κάθε παιδί είναι διαφορετικό κ έχει το δικό του ρυθμό.. Όλα θα γίνουν στην ώρα τους..  Μην σε αγχώνει.. 

Κατά τα άλλα κορίτσια πως τα πάτε?? Βγαίνετε Έξω Καθόλου?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ απο μας 

@oneira_glyka περαστικα του κοριτσι μου κ γρηγορα σπιτι σας. Ποσο σε νιωθω αυτες τις ωρες...ποσο δυσκολο να τα ακους να κλαινε με τις ωρες για τις αιμοληψιες κ τουςορους.

@February17 περαστικα κ στον δικο σου, ελπιζω να μην χρειαστει νοσοκομειο. Υπομονη αφου φερνει ιωσεις το πρωτο σου το παιδακι θα περασετε πιο δυσκολα ...

Ουτε σε μας χρησιμοποιουσαν τετοιο σκανερ για τις φλεβες δυστυχως. Εσπαγαν κ οι φλεβιτσες της συνεχεια...

Κατα τα αλλα κ η δικια μου ολη μερα γκρινια, στηθος, σαλια κ χερακια στο στομα. Ευτυχως τη νηχτα κοιμαται με ενα ή δυο διαλλειματα για φαγητο.

Κοριτσια εμενα δεν εβγαλε τοσο αιμα μονο απο ραγαδα που ειχα στη θηλη. Ειχα φραγμενο πορο κ φουσκαλα γαλακτος πανω στη θηλη κ την τρυπησα μονη μου η πανεξυπνη για να ανακουφιστω απο τον πονο. Κ εγω απο την αρχη σχεδον θηλαζω με πληγιτσες αλλα δεν ειχε ξανακαταπιει αιμα το πουλακι μου. Τωρα για το αν ειναι επικινδυνο δεν ξερω, δεν μας ειπαν τιποτα. Φανταζομαι αν ειχα κανενα λοιμωδες νοσημα να ηταν αλλιως.

@Nicol_ ευχομαι να συνεχισει ετσι ο μικρος σου! Κ εμενα απο οταν αρχισε τα 5ωρα-6ωρα σερι καταφερα κ ξεκουραστηκα. Μεχρι πριν ενα κινουμενο ζομπι ημουν...


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια. Κ μεις έχουμε ένα μπουκωμα ελαφρύ, την καταλαβαίνω στην αναπνοή  της.  Βάζουμε όρο καθημερινά αλλά δεν ξέρω αν το κάνω αποτελεσματικα, αν καθαρίζει καλά η μύτη της.  Κατά τα άλλα σήμερα παρατήρησα ότι οι κενώσεις της  μικρής είχαν βλεννα, κ πήρα τηλ τον παιδιατρο κ μου είπε να κοψω γαλακτοκομικα μήπως οφείλεται  σε αλλεργία.  Εχει καμία παρόμοια εμπειρία ; είναι κάτι ανησυχητικο;  προσπαθώ να είμαι ψυχραιμη,  αλλα Αγχωνομαι πολύ εύκολα όσο κ να προσπαθώ να το αποβαλλω για θέματα  υγείας. 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια! Καλη Ανασταση να εχουμε με υγεια πανω απ'ολα.

@Alex1989 παρομοια εμπειρια δεν εχω αλλα γνωριζω οτι δεν ειναι κατι αυτο. Αν εχει αλλεργια η μικρη στα γαλακτοκομικα μεχρι κ αιματακι μπορει να δεις στα κακα της κ να μην ειναι σοβαρο. Απλα κοψτα να δεις πως θα παει. Εγω τον φυσ.ορο της τον βαζω σε ξαπλωτη σταση κ καθαριζει αρκετα καλα η μυτουλα. Ριχνω στο ενα ρουθουνι κ βγαινει απο το αλλο το υγρο. Μετα παιρνω κ μια μπατονετα κ καθαριζω οσες μυξουλες δεν εφυγαν. Δεν την χωνω βαθια εννοειται!

  • Μου αρέσει 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, evio είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Καλη Ανασταση να εχουμε με υγεια πανω απ'ολα.

@Alex1989 παρομοια εμπειρια δεν εχω αλλα γνωριζω οτι δεν ειναι κατι αυτο. Αν εχει αλλεργια η μικρη στα γαλακτοκομικα μεχρι κ αιματακι μπορει να δεις στα κακα της κ να μην ειναι σοβαρο. Απλα κοψτα να δεις πως θα παει. Εγω τον φυσ.ορο της τον βαζω σε ξαπλωτη σταση κ καθαριζει αρκετα καλα η μυτουλα. Ριχνω στο ενα ρουθουνι κ βγαινει απο το αλλο το υγρο. Μετα παιρνω κ μια μπατονετα κ καθαριζω οσες μυξουλες δεν εφυγαν. Δεν την χωνω βαθια εννοειται!

Καλησπέρα καλή ανάσταση κ καλό Πάσχα σε όλους μας! Τα έκοψα τώρα να δω πως θα πάει..αιμα δεν έχω δει στις κενώσεις. Κ αν είναι αλλεργία στα γαλακτοκομικα  θα την έχει μόνιμα  ή είναι κάτι παροδικο; Τον όρο με την αμπουλα τον βάζεις στην μυτουλα; η με σύριγγα;  κ γω έτσι με την αμπουλα το κάνω αλλά νομίζω πως δε  βγαίνει από το άλλο ρουθουνι, για αυτό λέω μήπως δεν έχει αποτέλεσμα. 

  • Μου αρέσει 1

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex1989 είπε:

Καλησπέρα καλή ανάσταση κ καλό Πάσχα σε όλους μας! Τα έκοψα τώρα να δω πως θα πάει..αιμα δεν έχω δει στις κενώσεις. Κ αν είναι αλλεργία στα γαλακτοκομικα  θα την έχει μόνιμα  ή είναι κάτι παροδικο; Τον όρο με την αμπουλα τον βάζεις στην μυτουλα; η με σύριγγα;  κ γω έτσι με την αμπουλα το κάνω αλλά νομίζω πως δε  βγαίνει από το άλλο ρουθουνι, για αυτό λέω μήπως δεν έχει αποτέλεσμα. 

Καλη Ανασταση σε ολες κοριτσια!!! Υγεια να μας δωσει το Αγιο φως και εμας, τα μπεμπακια μας κκκκ τις οικογενειες μας!!! Εαν δεν βγαινει απο την αλλη βαλε 5μλ σε συριγγα και βαλε στο ενα ρουθουνι κ αλλα 5στο αλλο!!!! Κ εμενα δεν εβγενε με την αμπουλα κ πηγα πηρα ορο μπουκαλοι 1λιτρου απο το φαρμακειο κ συριγγες και ετσι της το κανω! 

Περαστικα στα μπεμπακια π ειναι αρρωστα!!!! Αντε να φυγει ο παλιοκαιρος αυτος να ρθει καλοκαιρακι!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμας η μαια δεν μας έδειξε αυτο τον τροπο με τη μυτουλα. Αλλα να βάζουμε λιγο φυσιολικο ορο ο οποιος παει προς τα πισω και το καταπινει το μωρό. Η τρέχει κ λιγο προς τα εξω οταν το σηκωνω μετα. Επισης πηρα και αυτο που αναρροφας σε περίπτωση που εχει πολλες μυξουλες.Αυτο που βάζουμε πολυ φυσιολογικό ορο και βγαίνει απο την αλλη μου φαίνεται λίγο βαναυσο..γενικα του να του βαζω φ.στη μυτη δεν μου αρεσει αλλα καποιες φορες το κανω. Οχι συνέχεια ομως. Αν δειτε ενας πολυ καλος παιδιατρος ο παπαβεντσης πουνεχει γραψει κ καποια βιβλια γραφει οτι δεν χρειαζεται να γινεται συνέχεια.  Ειναι κ για το μωρο δυσαρεστο. Φυσικα ακολουθούμε οτι μας λεει ο παιδίατρος μας

  • Μου αρέσει 2

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...