Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

14 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Κ γω κάθε φορά  που κλαίει  αφού προσπαθώ Να την ηρέμησω λίγο με άλλους τρόπους που δεν πια για  πολύ,  στο  τέλος  την βάζω στο  στήθος  ... Όλη μέρα  έτσι  είμαστε...  @Nicol_ μήπως θέλει το στήθος  για παρηγοριά  εκτός  απ την στιγμή  που πεινάει; 

Κορίτσια  εγώ δύο με τις τελευταίες 4 μέρες περίπου  δεν έχω γάλα το ίδιο με πριν. Μέχρι το μεσημέρι το στήθος  μου γεμίζει κ μετά το απόγευμα  κ βράδυ νιώθω ότι δεν έχω γάλα.  Το στήθος μου το νιώθω άδειο, όταν θηλάζω το μωρό,  δεν το νιώθω να ακούγεται  να καταπιεί κ δεν τρέχει γάλα  από το στήθος  μου,  εκτός κι αν τρέχει πολύ λίγο,  ούτε βλέπω γάλα στο στόμα του παιδιού  πολύ όπως το πρωί,  που έχω πολύ  γάλα. Γιατί συμβαίνει  αυτό  κ μου μειώθηκε  η παραγωγή; έχω δτεναχωρεθει πολύ,  δεν θέλω να σταματήσω  να θηλάζω.  Σήμερα της έδωσα δύο φορές συμπλήρωμα  γιστι το μωρό δεν χορταινε κ εκνευριζοταν  στο στήθος μάλλον επειδή δεν έτρεχε το γαλα. Δεν ξέρω τι να κάνω...  Κ γιατί μου συνέβη  αυτό.. 

Αλεξ μου απο οσο  ξερω οσο πιο συχνα δινεις συμπληρωμα θα μειώνεται το δικο σου γαλα γιατί η παραγωγή ρυθμιζεται συμφωνα με την αναγκη του παιδιού. Στην αρχη θηλαζει συχνα και ειναι οντως κουραστικο αλλα ετσι ρυθμίζει την παραγωγη σου και αυξανει το γαλα σου. Μπορεις να μειωνεις σιγα σιγα το συμπλήρωμα. Επειδή ειναι οντως δυσκολο μπορεις να ζητησεις απο μια μαια να σε κατευθυνει,εγω πήρα μαια στο σπιτι η να παρεις τηλ.στη γραμμη υποστήριξης θηλασμου να σου πουνε πως να το να κανεις. Θα τη βρεις την ακρη μην ανησυχείς 

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 4/5/2019 at 2:52 ΠΜ, oneira_glyka είπε:

Είπα την συμπεριφορά αυτή σε μια σύμβουλο Κ Μ είπε ότι επειδή έχω δώσει πολύ καιρό μπιμπερό Δεν έχει υπομονή Μετά την έντονη ροή του στήθους Ν κάνει παραπάνω προσπάθεια..νομίζω πως έχουμε γάλα απλά δεν έχουν υπομονή.. φαντάσου Εγώ τον θηλασα πόσην ώρα..Κ Τώρα με το θήλαστρο έβγαλα Κ αλλά 30μλ.. Κ κοιμήθηκε στο στήθος..άρα χόρτασε. Κ είχα Κ παραπανίσιο γάλα Π λέει ο λόγος. Σκέφτομαι αυτό Π βγάζω Θ το αθροίζω Κ Θ το δίνω αντί για ξένο...

Ναι το φαντάστηκα κ γω αυτό αλλά εγώ όταν νιώθω άδειο το στήθος μου,  τα απογεύματα κ βράδυ, μετά το πρώτο δεκάλεπτο  που Θηλαζει τραβά το στήθος  μου κ πιέζω την θηλη μου κ όντως δεν βγάζει  γάλα... 

On 4/5/2019 at 6:46 ΜΜ, Nicol_ είπε:

Αλεξ μου απο οσο  ξερω οσο πιο συχνα δινεις συμπληρωμα θα μειώνεται το δικο σου γαλα γιατί η παραγωγή ρυθμιζεται συμφωνα με την αναγκη του παιδιού. Στην αρχη θηλαζει συχνα και ειναι οντως κουραστικο αλλα ετσι ρυθμίζει την παραγωγη σου και αυξανει το γαλα σου. Μπορεις να μειωνεις σιγα σιγα το συμπλήρωμα. Επειδή ειναι οντως δυσκολο μπορεις να ζητησεις απο μια μαια να σε κατευθυνει,εγω πήρα μαια στο σπιτι η να παρεις τηλ.στη γραμμη υποστήριξης θηλασμου να σου πουνε πως να το να κανεις. Θα τη βρεις την ακρη μην ανησυχείς 

Ναι το ξέρω Νικόλ μου,  ακόμα  κ όταν της δίνω  συμπλήρωμα μία ή δύο φορές όταν δεν έχει χορτάσει μετά την ξαναβάζω στο στήθος μου και πριν από το συμπλήρωμα την έχω πάλι στο στήθος. Το συμπλήρωμα το δίνω μόνο στην περίπτωση που τη βλέπω εκνευρισμένη και καταλαβαίνω ότι δεν τρέχει γάλα το στήθος μου και δεν έχει χορτάσει μια με δύο φορές  την ημέρα.  Δεν με πειράζει που θηλάζουμε συχνά ίσα-ίσα που αυτό θέλω,  όλη την μέρα πάνω στο στήθος την περνάμε.. απλά ανησυχώ για τις ώρες που το στήθος μου είναι άδειο και το μωρό δεν χορταίνει και αυτό συμβαίνει από το απόγευμα και μετά. Σε ευχαριστώ πάντως θα απευθυνθώ και εγώ στη γραμμή υποστήριξης του θηλασμού. 

Κορίτσια  για  τα χάπια μαγιάς τι άποψη έχετε; βοηθούν όντως στην παραγωγή γάλακτος, είναι τελείως φυσικά; έχετε πληροφορίες σχετικά; 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex1989 είπε:

Ναι το φαντάστηκα κ γω αυτό αλλά εγώ όταν νιώθω άδειο το στήθος μου,  τα απογεύματα κ βράδυ, μετά το πρώτο δεκάλεπτο  που Θηλαζει τραβά το στήθος  μου κ πιέζω την θηλη μου κ όντως δεν βγάζει  γάλα... 

Ναι το ξέρω Νικόλ μου,  ακόμα  κ όταν της δίνω  συμπλήρωμα μία ή δύο φορές όταν δεν έχει χορτάσει μετά την ξαναβάζω στο στήθος μου και πριν από το συμπλήρωμα την έχω πάλι στο στήθος. Το συμπλήρωμα το δίνω μόνο στην περίπτωση που τη βλέπω εκνευρισμένη και καταλαβαίνω ότι δεν τρέχει γάλα το στήθος μου και δεν έχει χορτάσει μια με δύο φορές  την ημέρα.  Δεν με πειράζει που θηλάζουμε συχνά ίσα-ίσα που αυτό θέλω,  όλη την μέρα πάνω στο στήθος την περνάμε.. απλά ανησυχώ για τις ώρες που το στήθος μου είναι άδειο και το μωρό δεν χορταίνει και αυτό συμβαίνει από το απόγευμα και μετά. Σε ευχαριστώ πάντως θα απευθυνθώ και εγώ στη γραμμή υποστήριξης του θηλασμού. 

Κορίτσια  για  τα χάπια μαγιάς τι άποψη έχετε; βοηθούν όντως στην παραγωγή γάλακτος, είναι τελείως φυσικά; έχετε πληροφορίες σχετικά; 

Κοίτα..άλλοι λένε δε βοηθούν άλλοι πως βοηθούν..εμένα με βοήθησαν..είδα διάφορα.Κ τώρα Κ στο προηγούμενο γιο Μ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοπελες! Εμεις αυριο παμε για το πρωτο εμβολιακι, ενα μικρο αγχος υπαρχει δεν σας κρυβω. Και πρεπει να κανουμε κ εκεινον τον ακουολογικο ελεγχο κ ολο το αναβαλω, φτου μου!

@Alex1989 πηρες τηλ στην γραμμη που σου ειπαν τα κοριτσια; Και η δικια μου το κανει αυτο ειδικα στα αλματα αναπτυξης που περασε, μηπως περναει κ η δικια σου; Να τρωει τοσο πολυ ππυ το απογευμα να ειναι ντιπ μαλακά τα στηθη... Αυτο που κανω ειναι μεσα στη νυχτα που εχω πολυ γαλα βγαζω ενα μικρο μπουκαλακι με το θηλαστρο κ το εχω στο ψυγειο για τετοιες ωρες. Ενα χειροκινητο εχω της madela. Θελω να μαζεψω να εχω κ στην καταψυξη μερικα γευματα αλλα ακομη τιποτα.


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, evio είπε:

Γεια σας κοπελες! Εμεις αυριο παμε για το πρωτο εμβολιακι, ενα μικρο αγχος υπαρχει δεν σας κρυβω. Και πρεπει να κανουμε κ εκεινον τον ακουολογικο ελεγχο κ ολο το αναβαλω, φτου μου!

@Alex1989 πηρες τηλ στην γραμμη που σου ειπαν τα κοριτσια; Και η δικια μου το κανει αυτο ειδικα στα αλματα αναπτυξης που περασε, μηπως περναει κ η δικια σου; Να τρωει τοσο πολυ ππυ το απογευμα να ειναι ντιπ μαλακά τα στηθη... Αυτο που κανω ειναι μεσα στη νυχτα που εχω πολυ γαλα βγαζω ενα μικρο μπουκαλακι με το θηλαστρο κ το εχω στο ψυγειο για τετοιες ωρες. Ενα χειροκινητο εχω της madela. Θελω να μαζεψω να εχω κ στην καταψυξη μερικα γευματα αλλα ακομη τιποτα.

Σημερα έχουμε και εμεις το εμβολιο και εννοείται αγχωνομαι. Και που θα πονέσει κ να μη μας κανει πυρετό. .

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια μου καλή επιτυχία με το εμβόλιο! Καλό είναι να έχετε ένα σιροπακι ντεπόν για βρέφη στο σπίτι και μια σύριγγα...αχρείαστο να είναι αλλά ποτέ δεν ξέρεις. 

  • Ευχαριστώ 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, palmoira είπε:

Κοριτσια μου καλή επιτυχία με το εμβόλιο! Καλό είναι να έχετε ένα σιροπακι ντεπόν για βρέφη στο σπίτι και μια σύριγγα...αχρείαστο να είναι αλλά ποτέ δεν ξέρεις. 

Κορίτσια εχει ντεπον για βρεφη? Γιατι ο άντρας μου πηρε να παρει κ του εδωσαν το απλο το ντεπον ειναι κ οτι δεν εχει ξεχωριστα για βρεφη.

Γραψτε λαθος το σωστο πηρε 

Επεξεργάστηκαν by Nicol_

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια τι κανετε? Εμείς τελικα θα το κανουμε την Πεμπτη το εμβολιο γιατι κατι μας ετυχε χθες.

Εντωμεταξύ κορίτσια χθες ηρθε η μαια σπιτι και έκανε κατι ασκήσουλες στο μικρο και ο μπομπιρας ξεκαρδιστηκε στα γελια! Πρωτη φορα γελουσε ετσι δεν το πιστευα! Σήμερα του εκανα και εγω και γελουσε παλι! Χαρηκα τοσο πολυ που τον ακουγα να γελάει! ! Χαζαμαμα εντελως? :-P

  • Μου αρέσει 3

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Και οτι θα σε ρωταγα @Nicol_ πως τα πηγατε με το εμβολιο. Μαγικος ηχος το γελιο με φωνη! Ανυπομονω:-D

Εμεις εχουμε σε λιγο ραντεβου για το εμβολιο. Η μικρη ομως ειχε μυξες το βραδύ που την επνιγαν. Θα την εξετασει η γιατρος κ ας αποφασισει αυτη αν κανει να εμβολιαστει σημερα η μικρη. Τωρα την εχω κ κοιμαται ψιλοορθια στην αγκαλια μου να μην ζοριζεται.

@palmoira ευτυχως το ειπες. Να ρωτησω κ για ντεπον δοσολογια κτλ τη γιατρο.


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια μου καλησπερα!!! Σας διαβαζω συνεχεια αλλα δν κατάφερνα να σας γραψω!

Απο οτι βλεπω ξεκινανε τα εμβόλια! Και εμεις θα κανουμε στις 14 Μαΐου οπως επισης θα κανουμε και υπερηχο των ισχιων! Θα κανει καμια σας τετοιον υπέρηχο?η γιατρος μου ειπε πως το κανει σε ολα τα παιδακια εγω ομως φοβαμαι για να ειμαι ειλικρινης!

Κατα τ αλλα ειμαστε καλα αλλα τα πονακια εξακολουθουν να υπάρχουν...νοιωθω πως δν θα σταματησουν ποτε. Εκει που ειχε ηρεμησει λιγες μερες ξαναρχισαν παλι! Το βραδυ ευτυχως είναι πολυ ησυχος και ευτυχως ξυπναει μια φορα να φάει και καποιες φορες και καθολου! 

Παντως κοριτσια μεγαλωνουν πολυ γρηγορα τα παιδακια μας! Κοιταζω φωτογραφιες απο ημερων που ηταν και τον κοιταζω τωρα και δν εχω καταλαβει πως εχει περασει ο καιρος!!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, evio είπε:

Καλημερα! Και οτι θα σε ρωταγα @Nicol_ πως τα πηγατε με το εμβολιο. Μαγικος ηχος το γελιο με φωνη! Ανυπομονω:-D

Εμεις εχουμε σε λιγο ραντεβου για το εμβολιο. Η μικρη ομως ειχε μυξες το βραδύ που την επνιγαν. Θα την εξετασει η γιατρος κ ας αποφασισει αυτη αν κανει να εμβολιαστει σημερα η μικρη. Τωρα την εχω κ κοιμαται ψιλοορθια στην αγκαλια μου να μην ζοριζεται.

@palmoira ευτυχως το ειπες. Να ρωτησω κ για ντεπον δοσολογια κτλ τη γιατρο.

Evio μου πως πήγε το εμβολιο?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Evio μου πως πήγε το εμβολιο?

Καλουτσικα Νικολ μου. Εκλαψε αρκετα στο ιατρειο, μετα την πηρε ο υπνος κ ξυπνησε με πολυυυ σπαρακτικο κλαμα. Ηταν κοκκινο το μπουτακι οποτε υπεθεσα την ποναει το σημειο της ενεσης. Της εβαλα λιγο παγο κ ξεκοκκινησε. Τωρα ηρεμησε λιγο κ ειναι μεταξυ υπνου κ ξυπνιου, ευτυχως τρωει γιατι μου ειπε η γιατρος μπορει να εχει κ ανορεξια. Μου εδωσε κ συνταγη κ δοσολογια για ντεπον να της δωσω αμα κανει πανω απο 38 πυρετο. Τωρα ξανα σε εναν μηνα να κανουμε της πνευμονιας, σημερα καναμε εξαπλο. Και στων παιδιων σας!

Ναι ρε συ @Sol_10 κοιτουσα φωτο κ ειναι απιστευτο το ποσο εχει αλλαξει. Θα περασουν τα πονακια μην απογοητευεσαι.

  • Μου αρέσει 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Τελικα ολα καλα με το εμβολιο τζαμπα το αγχος μου. Ουτε πυρετος ουτε τιποτε αλλο. Εκτος απο τον πονο ππυ ειχε χτες για λιγες ωρες κ μια σχετικη υπνηλια. Μου ειπεεχρι κ την Πεμπτη η γιατρος οτι μπορει να εχουμε καμια παρενεργεια αλλα νομιζω οτι ηταν να γινει θα ειχε γινει μεχρι τωρα.

Και στα δικα σας!

  • Μου αρέσει 3

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, evio είπε:

Καλημερα κοριτσια! Τελικα ολα καλα με το εμβολιο τζαμπα το αγχος μου. Ουτε πυρετος ουτε τιποτε αλλο. Εκτος απο τον πονο ππυ ειχε χτες για λιγες ωρες κ μια σχετικη υπνηλια. Μου ειπεεχρι κ την Πεμπτη η γιατρος οτι μπορει να εχουμε καμια παρενεργεια αλλα νομιζω οτι ηταν να γινει θα ειχε γινει μεχρι τωρα.

Και στα δικα σας!

Καλημέρα! !! Α ευτυχως evio μακαρι και σε μενα να ειναι ετσι. Αύριο το πρωι θα το κανουμε. 

Πως τα πατε? Εμενα εχει κανα 2 μερες κοιμαται καλα το βραδυ. Τρώει γύρω στις 10 και μετα κοιμαται 5-6 ωρες! Μακαρι να το κρατησει. 

  • Μου αρέσει 2

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...