Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

Just now, Alex1989 είπε:

Καλημερα Κορίτσια.  Ναι πήγαμε λίγο καλύτερα  Νικόλ,  ηρέμησε αμέσως με το σεσουαρ κ χαλάρωσε,  βέβαια άργησε να μας πάρει λίγο ο ύπνος πάλι,  κατά τις 3μιση από τις 12 μιση που προσπαθούσα με..  Αλλά κοιμήθηκε 6 ώρες σερί. Ξύπνησε το πρωί στις 9μιση. Χορτασω κ γω λίγο ύπνο. Εν το μεταξύ την ψιλοφασκιωσα με μια ελαστική πανα που έχω και έβαλα τα χεράκια της από μέσα  κ ίσως την βοήθησε κι αυτό να είναι πιο ήρεμη κ να μην κουνιεται ανησυχα... Θα το δοκιμάσω  πάλι σήμερα να δω αν πιάνει. Κορίτσια  όσο κ να κοιμηθουν  τα μικρά το βράδυ τα αφήνετε να ξυπνησουν μόνα τους για να φάνε, χωρίς να τα ξύπνησε το εσείς;  πχ εμένα το πολύ στο 4ωρο είχε σηκωθεί...Οκ είναι αυτό..   Αλλά μετά από 6 ώρες πχ; από κιλά είμαστε μια χαρά...  Θα ρωτήσω κ τον παιδιατρο  φυσικά στο επόμενο  ραντεβού. 

Αλεξ μου απο τη στιγμή που ειστε ενταξει στα κιλα δεν την ξυπνάς. Ουτε για αλλαγμα. Οταν ξυπνήσουν απο μονα τους. Εννοειται Ρωτας τον παιδιατρο αλλα και εγώ αυτο ξερω. Μπράβο χαίρομαι που πηγε καλύτερα. Καθε μερα θα είναι και πιο καλα θα δεις. Οσο κοιμαται και ειναι ξεκούραστη θα ηρεμει και απο νευρικότητα. Ο υπνος φερνει υπνο ειναι γεγονός 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

18 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Η αλήθεια είναι ότι τις τελευταίες μέρες σταμάτησα να προσπαθώ  κ γω με την πιπίλα ,  κ το παράτησα.  Είναι πολύ πεισματαρα κιόλας.. Θα προσπαθώ λίγο λίγο μπας κ καταφέρει να ήρεμες λιγάκι το βράδυ τουλάχιστον. Με το σεσουάρ δεν το δοκίμασα,  μόνο με ήχους από εφαρμογή  στο κινητό αλλά δεν έπιασε!  Θα το κάνω.. Απλά εκτός από την κούραση  την δική μου,  που ειλικρινά κάποιες μέρες  πέφτει ο διακόπτης κ δεν αντέχω άλλο,  ζορίζομαι για την μικρή  γιατί  βλέπω ότι θέλει να κοιμηθεί  κ δεν μπορει  κ δεν ξεκουραζεται.. Ελπίζω να στρωσουμε το βράδυ,  ευτυχώς την ημέρα κοιμάται καλύτερα. 

Εμένα το μπιμπερό που της δίνω μια φορά την ημέρα το πιάνει κανονικά .  Εν τω μεταξύ  έχει αρχίσει κ πιπιλαει την μπουνιά της αρκετά συχνά κ κάνα δυο φορές είδα ότι έβαλε τον αντιχειρα για λίγο στο στόμα,  αλλά μετά το έβγαλε χωρίς  να το πιπιλισει..  Ελπίζω να μην αποκτήσει την συνήθεια κ μέχρι τότε να καταφέρουν την πιπίλα. 

Τι πονακια πιάνουν τον μικρό; εννοείς κολικους; γκρινιάζει κ κλαίει μετά  το φαγητό; εμάς μας ειπε ο παιδίατρος πως παρόλο  που δεν έχει έντονη γκρίνια κ κλάμα έχει λίγους κολικους,  οπότε ίσως οφείλεται εν μέρει κ σε αυτό η βραδινή  μας ανησυχία.. 

Τους κολικους εννοω...συνηθως με το που φαει αρχιζει και ποναει! Σιγουρα θα την ενοχλει γι'αυτό μην απογοητεύεσαι θα φτιαξουν τα βραδια σας!

Κοριτσια καλησπερα!!! Το καναμε το εμβόλιο μας! Σημερα ηταν πολυ συνεργασιμος με την γιατρο ..δεν εκλαψε σε οτι του εκανε της μιλαγε της γελαγε τρελαθηκα χαχα μεχρι που ηρθε η ωρα για το εμβόλιο εκει τα ειδε ολα με το που το εκανε πλανταξε για λιγα λεπτα ... μεχρι ωρας τον εχει πιάσει υπνηλία, ευχομαι να μην ανεβάσει πυρετο και ταλαιπωρηθεί! Κοριτσια εμενα δεν μου εγραψε γενικες εξετασεις ουτε μου ανεφερε κατι! Επισης μου ειπε να μην τον βαζω μπρούμυτα παρα μονο για λιγο και να μαι απο πανω του! :neutral: κριμα γτ τον βολευει τον καημενο και μπορει να κοιμηθει!

@Alex1989 και εμενα η παιδίατρος μου πε οτι αφου περνει καλο βαρος να μην τον ξυπναω καθολου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sol_10 είπε:

Τους κολικους εννοω...συνηθως με το που φαει αρχιζει και ποναει! Σιγουρα θα την ενοχλει γι'αυτό μην απογοητεύεσαι θα φτιαξουν τα βραδια σας!

Κοριτσια καλησπερα!!! Το καναμε το εμβόλιο μας! Σημερα ηταν πολυ συνεργασιμος με την γιατρο ..δεν εκλαψε σε οτι του εκανε της μιλαγε της γελαγε τρελαθηκα χαχα μεχρι που ηρθε η ωρα για το εμβόλιο εκει τα ειδε ολα με το που το εκανε πλανταξε για λιγα λεπτα ... μεχρι ωρας τον εχει πιάσει υπνηλία, ευχομαι να μην ανεβάσει πυρετο και ταλαιπωρηθεί! Κοριτσια εμενα δεν μου εγραψε γενικες εξετασεις ουτε μου ανεφερε κατι! Επισης μου ειπε να μην τον βαζω μπρούμυτα παρα μονο για λιγο και να μαι απο πανω του! :neutral: κριμα γτ τον βολευει τον καημενο και μπορει να κοιμηθει!

@Alex1989 και εμενα η παιδίατρος μου πε οτι αφου περνει καλο βαρος να μην τον ξυπναω καθολου!

Με το μπρούμυτα και εμάς το ίδιο μας έχει πει. Λίγο κάθε μέρα και να είμαι από πάνω της. Σε καμία περίπτωση στον ύπνο υπάρχει κίνδυνος πνιγμού. 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, palmoira είπε:

Με το μπρούμυτα και εμάς το ίδιο μας έχει πει. Λίγο κάθε μέρα και να είμαι από πάνω της. Σε καμία περίπτωση στον ύπνο υπάρχει κίνδυνος πνιγμού. 

Ναι αυτο μου ειπε και σε εμενα!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Sol_10 είπε:

Τους κολικους εννοω...συνηθως με το που φαει αρχιζει και ποναει! Σιγουρα θα την ενοχλει γι'αυτό μην απογοητεύεσαι θα φτιαξουν τα βραδια σας!

Κοριτσια καλησπερα!!! Το καναμε το εμβόλιο μας! Σημερα ηταν πολυ συνεργασιμος με την γιατρο ..δεν εκλαψε σε οτι του εκανε της μιλαγε της γελαγε τρελαθηκα χαχα μεχρι που ηρθε η ωρα για το εμβόλιο εκει τα ειδε ολα με το που το εκανε πλανταξε για λιγα λεπτα ... μεχρι ωρας τον εχει πιάσει υπνηλία, ευχομαι να μην ανεβάσει πυρετο και ταλαιπωρηθεί! Κοριτσια εμενα δεν μου εγραψε γενικες εξετασεις ουτε μου ανεφερε κατι! Επισης μου ειπε να μην τον βαζω μπρούμυτα παρα μονο για λιγο και να μαι απο πανω του! :neutral: κριμα γτ τον βολευει τον καημενο και μπορει να κοιμηθει!

@Alex1989 και εμενα η παιδίατρος μου πε οτι αφου περνει καλο βαρος να μην τον ξυπναω καθολου!

στα μωρα δεν κανουν γενικες εξετασεις αιματος μονο για θυροειδη κανουν επαναληπτικες αν η μαμα επερνε χαπι θυροειδη.  ο οργανισμος των μωρων αλλαζει συνεχεια κ τα αποτελεσματα βγαινουν αλλα νταλον συνηθως με λαθος συμπερασματα.  μετα τον πρωτο  χρονο κανουν εμενα μου το ειπε η παιδιατρος που ειναι γενικα πολυ υπερ των εξετασεων κ.εχουμε κανει μεχρι κ καρδιογραφημα κ υπερηχο.εγκεφαλου κ κοιλιας προληπτικα που δεν κανει κανεις παιδιατρος σχεδον. αν προτεινει καποιος γενικη αιματος σε νεογεννητο προληπτικα ειναι προφανως απο υπερβολη του γιατρου .

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, linaa είπε:

στα μωρα δεν κανουν γενικες εξετασεις αιματος μονο για θυροειδη κανουν επαναληπτικες αν η μαμα επερνε χαπι θυροειδη.  ο οργανισμος των μωρων αλλαζει συνεχεια κ τα αποτελεσματα βγαινουν αλλα νταλον συνηθως με λαθος συμπερασματα.  μετα τον πρωτο  χρονο κανουν εμενα μου το ειπε η παιδιατρος που ειναι γενικα πολυ υπερ των εξετασεων κ.εχουμε κανει μεχρι κ καρδιογραφημα κ υπερηχο.εγκεφαλου κ κοιλιας προληπτικα που δεν κανει κανεις παιδιατρος σχεδον. αν προτεινει καποιος γενικη αιματος σε νεογεννητο προληπτικα ειναι προφανως απο υπερβολη του γιατρου .

Κορίτσια  εμείς θα κάνουμε εξετάσεις  αίματος γιατί πρέπει  να επαναλαβουμε την εξέταση του θυροειδη, το δειγμα που μας πήραν στην κλινική δεν ήταν επαρκες,  κ πρέπει  να την κάνουμε πάλι.  Κ με αυτή την ευκαιρία ο γιατρός μου έβαλε κ κάποιες άλλες εξετάσεις,  για σίδηρο κλπ . Αν δεν υπήρχε  αυτή η αφορμή ούτε κ μεις θα κάναμε τις άλλες,  όπως δεν υπάρχει νομίζω λίγος ανησυχίας. Παρεμπιπτόντως,  δεύτερη μέρα με φασκιωμα κ σεσουαρ  το βράδυ κ κοιμηθηκαμε 7 ολόκληρες ώρες το βράδυ! Σαν πουλάκι... Μου φαίνεται  σαν ψέμα, ακόμη  να το πιστέψω...  Μακάρι να είναι αυτό το κουμπί  της κ να συνεχίσουμε  έτσι... 

  • Μου αρέσει 3

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex1989 είπε:

Κορίτσια  εμείς θα κάνουμε εξετάσεις  αίματος γιατί πρέπει  να επαναλαβουμε την εξέταση του θυροειδη, το δειγμα που μας πήραν στην κλινική δεν ήταν επαρκες,  κ πρέπει  να την κάνουμε πάλι.  Κ με αυτή την ευκαιρία ο γιατρός μου έβαλε κ κάποιες άλλες εξετάσεις,  για σίδηρο κλπ . Αν δεν υπήρχε  αυτή η αφορμή ούτε κ μεις θα κάναμε τις άλλες,  όπως δεν υπάρχει νομίζω λίγος ανησυχίας. Παρεμπιπτόντως,  δεύτερη μέρα με φασκιωμα κ σεσουαρ  το βράδυ κ κοιμηθηκαμε 7 ολόκληρες ώρες το βράδυ! Σαν πουλάκι... Μου φαίνεται  σαν ψέμα, ακόμη  να το πιστέψω...  Μακάρι να είναι αυτό το κουμπί  της κ να συνεχίσουμε  έτσι... 

ααα ναι κ εμεις θυροειδη ειχαμε επαναλαβει!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex1989 είπε:

Κορίτσια  εμείς θα κάνουμε εξετάσεις  αίματος γιατί πρέπει  να επαναλαβουμε την εξέταση του θυροειδη, το δειγμα που μας πήραν στην κλινική δεν ήταν επαρκες,  κ πρέπει  να την κάνουμε πάλι.  Κ με αυτή την ευκαιρία ο γιατρός μου έβαλε κ κάποιες άλλες εξετάσεις,  για σίδηρο κλπ . Αν δεν υπήρχε  αυτή η αφορμή ούτε κ μεις θα κάναμε τις άλλες,  όπως δεν υπάρχει νομίζω λίγος ανησυχίας. Παρεμπιπτόντως,  δεύτερη μέρα με φασκιωμα κ σεσουαρ  το βράδυ κ κοιμηθηκαμε 7 ολόκληρες ώρες το βράδυ! Σαν πουλάκι... Μου φαίνεται  σαν ψέμα, ακόμη  να το πιστέψω...  Μακάρι να είναι αυτό το κουμπί  της κ να συνεχίσουμε  έτσι... 

Μπραβο αλεξ! Χαίρομαι πολυ για εσας! Τελικά δεν θελει.κοπο θελει τροπο :) ξεκουράστηκε και η μικρή σου και εσεις 

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

@Alex1989πολυ χαιρομαι για σας! Μακαρι ετσι να συνεχισετε! Ειναι τοσο σημαντικος ο υπνος ολης της οικογενιας.

Και η δικια μου σημερα 10-5 κοιμηθηκε σερι κ αλλο ενα 3ωρο μετα κ τωρα ξανακοιμηθηκε για να πιει καφε η μαμα :mrgreen:. Περιμενω την πεθερα μου να ερθει να προσεχει την μικρη να βγω για εξωτερικες δουλειες. Πρωτη φορα θα την αφησω εστω για λιγο, ειμαι υπερβολικη που ψιλοαγχωνομαι;

  • Μου αρέσει 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, evio είπε:

Καλημερα κοριτσια!

@Alex1989πολυ χαιρομαι για σας! Μακαρι ετσι να συνεχισετε! Ειναι τοσο σημαντικος ο υπνος ολης της οικογενιας.

Και η δικια μου σημερα 10-5 κοιμηθηκε σερι κ αλλο ενα 3ωρο μετα κ τωρα ξανακοιμηθηκε για να πιει καφε η μαμα :mrgreen:. Περιμενω την πεθερα μου να ερθει να προσεχει την μικρη να βγω για εξωτερικες δουλειες. Πρωτη φορα θα την αφησω εστω για λιγο, ειμαι υπερβολικη που ψιλοαγχωνομαι;

Καλημέρα @evio! Και εγώ σπάνια την αφήνω, λόγω του θηλασμου κυρίως. Την πρώτη φορά ήμουν πολύ αγχωμένη μήπως ξυπνήσει και πεινάει και δεν έχει ο μπαμπάς της τρόπο να την ταΐσει. Τώρα την αφήνω για λίγο όταν πραγματικά δεν μπορώ να την πάρω μαζί μου αλλά φροντίζω να την έχω ταΐσει ακριβώς πριν φύγω. Θα ήθελα να την έχω παντού μαζί μου αλλά ξέρω ότι και λιγη απόσταση κάνει καλό και σε εκείνη αλλά και σε εμένα. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Α ωραια @palmoiraμου δεν ειμαι υπερβολικη τελικα! Εχω ενα μπουκαλακι γαλα στο ψυγειο ευτυχως κ αμα χρειαστει ας της το δωσουν. Αυτο σκεφτομουν κ εγω οτι αμα ειναι ταισμενη εστω μια ωρα θα μπορεσω να λειψω ανετα. Ουφ πρωτη δοκιμη, για να δουμε πως θα παει. Αν κ κοιμαται τωρα η μικρη οποτε ενα αγχος λιγοτερο.


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, evio είπε:

Καλημερα κοριτσια!

@Alex1989πολυ χαιρομαι για σας! Μακαρι ετσι να συνεχισετε! Ειναι τοσο σημαντικος ο υπνος ολης της οικογενιας.

Και η δικια μου σημερα 10-5 κοιμηθηκε σερι κ αλλο ενα 3ωρο μετα κ τωρα ξανακοιμηθηκε για να πιει καφε η μαμα :mrgreen:. Περιμενω την πεθερα μου να ερθει να προσεχει την μικρη να βγω για εξωτερικες δουλειες. Πρωτη φορα θα την αφησω εστω για λιγο, ειμαι υπερβολικη που ψιλοαγχωνομαι;

Και εμεις 12 με 6 σημερα το βραδυ πήγαμε πολυ καλα! Και τώρα κοιμαται παλι.

Evio μου και εγω τον αφηνω με.τον μπαμπα και παω σουπερ. Την πρωτη φορα ημουν μεσα στο αγχος αλλα τωρα καλυτερα. Επειδη ξερω πανω κατω ποτε θα πεινασει συνηθως τον θηλαζω και φευγω αμεσως μετα οποτε ειμαστε ενταξει. Εχει δικιο η palmoira μας κανει κ εμας καλο να ξεφευγουμε λιγο μονες. 

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!! Και εμεις ξημερωσαμε καλα χωρις πυρετο ευτυχως! Κοιμηθηκε απο 11 εως τις 6 που χε κανει κακα του και τον ταϊσα κ ολας! Μετα ξανα εφαγε στις 9 και ξανακοιμηθηκε χωρις γκρινια! @evio και εγω τον εχω αφησει αρκετες φορες και το αγχος παντα θα υπαρχει αλλα τα κοριτσια εχουν δικιο...μας κανει καλο και σε εμας και σε αυτα! @Alex1989 πολυ χαιρομαι!! Μακαρι να το κρατησει αν κ νομιζω το χεις βρει!!:D

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Το ειχε η βραδια σημερα φαινεται κ ξεκουραστηκαν οι μαμαδες Μαρτιου χαχα! Παντα τετοια να εχουμε!

Εχετε δικιο κοριτσια για το να μενουμε μονες εστω κ μιση ωρα. Πηραμια δοση ελευθεριας κ ας ηταν το μυαλο πισω στην μπεμπα. Την επομενη φορα θα ειμαι πιο κουλ.

  • Μου αρέσει 5

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 14/5/2019 at 2:10 ΜΜ, Nicol_ είπε:

@oneira_glyka χαθηκες πως πατε?

καλη ερωτηση.. το μονο καλο νεο ειναι οτι πλεον θηλαζουμε αποκλειστικα! τα υπολοιπα... ειμαι για κλαμματα απο ψυχολογικης αποψης.. τα μωρα ζηλευουν.. δε μπορειτε ν φανταστειτε τι κανουν... φανταστειτε οτι ανοιγουν τα συρταρια χωρις πομολο... ξερω δε θα με πιστεψετε..κι ομως... μαζευω τα ρουχα απο κατω γιατι τ βγαζουν οοολα εξω μπορει κ δυο φορες τη μερα.... βγηκαν στο μπαλκονι κρυφα κ στο τσακ τα προλαβε ο αντρας μ....τα πλαινα μ δε τα βλεπω,,, στη ζουλα τρωω... στη ζουλα κανω μπανιο....δεν εχω ορεξη για τιποτα κυριολεκτικα! αφηστε..... προσπαθω ν ξεκλεψω λιγο χρνο για μενα αλλα κ αυτος κουτσουρεμενος... ο  αντρας μ οτι μπορει κανει αλλα τι ν προλαβει κ αυτος με τα περιεργα ωραρια..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...