Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

On 9/5/2019 at 4:41 ΜΜ, Nicol_ είπε:

Ποιος την παλευει? :-P Άσε έχει μερες που μετραω τις ωρες να έρθει ο αντρας μου να τον κρατησει να ξεκουραστούν τα χερια κ η μεση μου. Και σκεφτομαι οταν βάλει κ αλλο βαρος τι θα κανω? Προσπαθώ να τον αφηνω συχνα στην κούνια του να χαζευει τα παιχνιδάκια του αλλα δεν καθεται πολυ. ελπίζω σιγα σιγα να αυξήσω το χρόνο. Γιατι τωρα σε κατι 10λεπτα πρέπει να φαω η να κανω καμια δουλεια. Αν τον βαλω μισοκοιμισμενο στο κρεβατι το εχασα το παιχνιδι. Πρέπει να κοιμάται βαθιά για να μεινει αλλιως φτου κ απο την αρχη. Τουλάχιστον κοιμαται πλεον παραπάνω τα βραδια κατι ειναι κ αυτό. Σιγα σιγα φαντάζομαι θα στρώσουν κ τα υπολοιπα. 

Εμενα μου είπε επίσης η παιδίατρος να τον βαζω συχνα μπρουμυτα να δυναμωσει ο αυχενας του. Εσεις τα βάζετε μπρούμυτα? 

Κ μεις Νικόλ ζούμε ακριβώς αυτό που περιγράφεις...  Ζηλεύω εσάς που κοιμάται εύκολα το μικρό σας  ...  Εγώ τα βράδια έχω αρχίσει κ εξαντλουμαι ευτυχώς βοηθάει κ ο μπαμπάς  όσο μπορεί  αλλά όσο πρέπει να την έχω στο στήθος δεν μπορεί να κάνει κ πολλά,  απλά κοιμάμαι  όρθια καθώς θηλάζω κ πιπιλαει η μικρή για να  την πάρει  ο ύπνος,  κ με προσέχει εκείνος δίπλα μου..   Υπάρχουν μέρες που προσπαθούμε επί 8 ώρες το βράδυ να κοιμηθεί κανονικά ,  κ εντέλει την παίρνει ο ύπνος τα ξημερώματα στις 5... Από τις 12 το βράδυ που προσπαθούμε.  Ξυπνάει αμέσως μόλις την παίρνει ο ύπνος  κ δεν ησυχαζει  πουθενά πάρα μόνο στο στήθος μου...  Δεν ξέρω τι θα κάνω.. 

Χρόνια πολλά σε όλες τις Μανούλες!  Σήμερα κάναμε  την πρώτη μας βόλτα με το Καρότσι στην παραλία.  Η μικρή το κατά Ευχαριστήθηκε   γελούσε όλη την διάρκεια κ δεν γκρινιάξε  καθόλου..  Περίμενα ότι χωρίς πιπίλα θα είχαμε θέμα, αλλά το απολαύσαμε κ οι δύο... Βέβαια την έβαλα στο πορτ μπεμπε του καροτσιου  γιατί το κάθισμα  αυγό δεν το πολύ συμπαθεί...  Μόνο στο αυτοκίνητο την έβαλα λίγο στο στήθος γιατί γκρινιάξε...  Κατά τ αλλά Μεγαλώνουμε γρήγορα κι εμείς. Είμαστε πλέον 4.600 κιλά κ τέλος του μήνα κάνουμε το πρώτο εμβολιο κ τις πρώτες μας εξετάσεις  αίματος... Πως θα το αντέξω δεν ξέρω...  Σκέφτομαι κι εγώ ένα μαρσιπος που να είναι άνετος για νεογέννητα γιατί αυτός που έχω από Mothercare δεν μου φαίνεται χρηστικος από αυτή την ηλικία...Που δεν στηρίζεται ακόμη ο αυχένα μας...  Έχετε να προτείνετε  κάτι; 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αλεξ πιπιλα δοκίμασες?  Οταν τη βγαζεις απο το στηθος ξυπνάει?  Κανε λιγο κουράγιο οσο μεγαλώνουν φτιάχνουν τα πράγματα. .

Κορίτσια ολες κανατε εξετασεις αιματος στα μωρακια σας? Εμας δεν μας ειπε κατι τέτοιο η παιδιατρος. 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Αλεξ πιπιλα δοκίμασες?  Οταν τη βγαζεις απο το στηθος ξυπνάει?  Κανε λιγο κουράγιο οσο μεγαλώνουν φτιάχνουν τα πράγματα. .

Κορίτσια ολες κανατε εξετασεις αιματος στα μωρακια σας? Εμας δεν μας ειπε κατι τέτοιο η παιδιατρος. 

Εμεις καναμε στις 20 μερες και μετα απο ενα μηνα παλι!

Βεβαια η δικη μου ειναι και προωρη δε ξερω αν παιζει ρολο αυτο!

Ο καθε γιατρος εχει τη δικη του τακτικη παντως, οποτε μην ανησυχεις. 

Ισως τις προγραμματιζει για αργοτερα.

  • Μου αρέσει 1

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nicol_ είπε:

Αλεξ πιπιλα δοκίμασες?  Οταν τη βγαζεις απο το στηθος ξυπνάει?  Κανε λιγο κουράγιο οσο μεγαλώνουν φτιάχνουν τα πράγματα. .

Κορίτσια ολες κανατε εξετασεις αιματος στα μωρακια σας? Εμας δεν μας ειπε κατι τέτοιο η παιδιατρος. 

Πιπίλα δεν παίρνει με τίποτα πια.  Πριν την έπιανε για λίγο  αραιά  κ που...  Ίσως αργησα να της την δώσω κ δεν την έχει συνηθίσει...  Η απλά δεν της αρέσει... Γιατί εμσθε να πιπιλαει  στο στήθος... Θηλαζοντας την παίρνει  ο ύπνος  πάνω μου κ αφήνει το στήθος,  την αφήνω να κοιμηθεί λίγο πάνω μου μέχρι να την πάρει καλά  κ όταν την αφήσω στην κούνια ή  στο Καρότσι  ή οπουδήποτε μετά από μισή ώρα το πολύ μια ξυπνάει.  Ή μπορεί τα. Ματιά της να κλείνουν από την νύστα κ να μην μπορεί να κοιμηθεί.. Κ αυτό επαναλαμβανεται  όλο το βράδυ μέχρι τα ξημερώματα που από την κούραση κ την υπερενταση  πέφτει ξερή μετά για κάνα 4 με 5 ώρες.. Υπάρχει κανένα τρικ να μάθουμε κ να συνηθίσει κάπως την πιπίλα; μήπως την βοηθά να χαλάρωνει; 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Πιπίλα δεν παίρνει με τίποτα πια.  Πριν την έπιανε για λίγο  αραιά  κ που...  Ίσως αργησα να της την δώσω κ δεν την έχει συνηθίσει...  Η απλά δεν της αρέσει... Γιατί εμσθε να πιπιλαει  στο στήθος... Θηλαζοντας την παίρνει  ο ύπνος  πάνω μου κ αφήνει το στήθος,  την αφήνω να κοιμηθεί λίγο πάνω μου μέχρι να την πάρει καλά  κ όταν την αφήσω στην κούνια ή  στο Καρότσι  ή οπουδήποτε μετά από μισή ώρα το πολύ μια ξυπνάει.  Ή μπορεί τα. Ματιά της να κλείνουν από την νύστα κ να μην μπορεί να κοιμηθεί.. Κ αυτό επαναλαμβανεται  όλο το βράδυ μέχρι τα ξημερώματα που από την κούραση κ την υπερενταση  πέφτει ξερή μετά για κάνα 4 με 5 ώρες.. Υπάρχει κανένα τρικ να μάθουμε κ να συνηθίσει κάπως την πιπίλα; μήπως την βοηθά να χαλάρωνει; 

Πολυ δυσκολο σε καταλαβαινω..πρέπει να ειστε κομματια. Πάντως μην εγκαταλείπεις με την πιπιλα δοκιμασε κ αλλες μαρκες. Αν σου πω οτι εμας παίρνει πιο ευκολα κατι πιπιλες του σουπερ μαρκετ που τις ειδε ο αντρας μου και τις πηρε?Τις προτιμα απο τις αλλες που ειμαι μαρκας. Παρε και δοκίμαζε και επεμεινε λιγακι. Σιγα σιγα και λιγο λιγο καθε μερα μπορει να τη μαθει.Έννοειται οτι αν εχει το στηθος προτιμάει αυτο. Αλλα ολα μαθαινονται θεωρώ. Με επιμονή και μια πιπιλα που θα της αρεσει.

Οσο για τον υπνο δοκιμασες ενα white noise την ωρα που κοιμάται? Εμας το σεσουαρ καιει καποιες φορες ολο το βραδυ οταν δυσκολευεται στον υπνο.Τα μωρακια δεν εχουν μαθει να κοιμουνται με απολυτη ησυχια. Το σεσουαρ ειναι αρκετα δυνατο το βαζω στοβ κρυο αερα να μη μου καει και ριχνει απίστευτους υπνους ο δικος μου. Δοκιμασε το για να μη ξυπνάει ευκολα. Φαντασου οταν ειναι κουρασμενος κνδεν μπορει να κοιμηθεί με το που παταω το κουμπι του σεσουαρ κλεινουν τα ματια αμεσως! Σωτηριο σου λεω

Πάντως μην απελπιζεσαι. Περασα κ εγω δυσκολες στιγμες αλλα οντως οσο μεγαλωνουν φτιαχνουν τα πράγματα. Θα κοιμαται καλυτερα κ παραπανω. 

 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσια 

πότε επιτέλους θα φτιάξει ο καιρός? Ετοιμαζόμασταν για βόλτα αλλά πάλι για βροχή πάει εδώ στην Αθήνα....εχθες καταευχαριστηθηκαμε βόλτες! Όλη μέρα ήμασταν εξω, για καφέ, για φαγητό και ξανά καφέ! Της αρέσει πολύ και της μικρής η βόλτα. Συνήθως τη βγάζω με το πορτ μπεμπέ οπότε είναι άνετα και κοιμάται. 

@alex 1979 και εμένα ενώ στην αρχή έπαιρνε και πιπίλα τώρα ούτε να τη δει δεν θέλει. Έχω δοκιμάσει όλες τις μάρκες αλλά τίποτε, το ίδιο και με τα μπιμπερό. Ήταν λάθος μου που όταν ξεκίνησε να θηλάζει  σταμάτησα να της δίνω έστω ένα γεύμα με μπιμπερό. Τώρα θέλω να ξαναπροσπαθησουμε. Με τις πιπιλες δεν μπορεί να πιπιλίσει καθόλου. Εάν την κρατάω στο στόμα της, της αρέσει να τη δαγκώνει. Μπορεί απλά να είναι και τεμπέλα....δεν ξέρω! Εμένα μάλλον άρχισαν σιγά σιγά και οι ενοχλήσεις στα δόντια, πήραμε και κάποια μασητικα. Την Πέμπτη έχουμε το δεύτερο εμβόλιο, ελπίζω να πάει το ίδιο καλά με το πρώτο. 

Σιδηρο παίρνουμε παρόλο που οι εξετάσεις μας ήταν καλές. Ο παιδίατρος μου είπε ότι μέχρι 6 μηνών τα βρέφη έχουν γεμάτες τις αποθήκες τους μέσω της μητέρας. Απλά δινουμε προληπτικά. Μου είπε επίσης ότι το μητρικό γάλα έχει λιγότερο σίδηρο από το ξένο, αλλά απορροφάται περισσότερο. Δυσκοιλιότητα δεν έκανε, μου είπε ότι ανησυχούμε όταν γίνονται σκληρά τα κακά και όχι όταν απλά δεν ενεργείται κάθε μέρα. Επίσης, άλλαξαν χρωμα τα κακά οπολτε μην τρομάξεις. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

@Nicol_ Ναι δικιο εχεις...άυτο σκεφτομαι και εγω.. ειναι πολυ νωρις για να συνηθίζει ειναι ακομα μικρούλη!

Πάντως κοριτσια να χτυπησω ξυλο σημερα μεχρι ωρας δν εχει πονακια αλλα κοιμάται μετα το φαγητο...δν μου εχει μεινει ξυπνιο καθολου! Ακομα και αυτο με αγχωνει..τι να πω! Αυριο εχουμε και το πρωτο μας εμβολιο...έυχομαι να πανε ολα καλα και να μην ταλαιπωρηθει πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sol_10 είπε:

@Nicol_ Ναι δικιο εχεις...άυτο σκεφτομαι και εγω.. ειναι πολυ νωρις για να συνηθίζει ειναι ακομα μικρούλη!

Πάντως κοριτσια να χτυπησω ξυλο σημερα μεχρι ωρας δν εχει πονακια αλλα κοιμάται μετα το φαγητο...δν μου εχει μεινει ξυπνιο καθολου! Ακομα και αυτο με αγχωνει..τι να πω! Αυριο εχουμε και το πρωτο μας εμβολιο...έυχομαι να πανε ολα καλα και να μην ταλαιπωρηθει πολυ!

Μην αγχώνεσαι καθολου. Και μενα το εκανε αυτο. Υπήρχαν μερες που μονο ετρωγε και κοιμόταν. Ρώτησα την παιδίατρο και μου ειπε οτι ειναι απολυτα φυσιολογικο. Μπορει Τη μια μερα να κοιμούνται λιγο και να ειναι ανησυχα και την αλλη ολη μερα να κοιμούνται. Αφου τρωει δεν σε ανησυχει τιποτα

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Πολυ δυσκολο σε καταλαβαινω..πρέπει να ειστε κομματια. Πάντως μην εγκαταλείπεις με την πιπιλα δοκιμασε κ αλλες μαρκες. Αν σου πω οτι εμας παίρνει πιο ευκολα κατι πιπιλες του σουπερ μαρκετ που τις ειδε ο αντρας μου και τις πηρε?Τις προτιμα απο τις αλλες που ειμαι μαρκας. Παρε και δοκίμαζε και επεμεινε λιγακι. Σιγα σιγα και λιγο λιγο καθε μερα μπορει να τη μαθει.Έννοειται οτι αν εχει το στηθος προτιμάει αυτο. Αλλα ολα μαθαινονται θεωρώ. Με επιμονή και μια πιπιλα που θα της αρεσει.

Οσο για τον υπνο δοκιμασες ενα white noise την ωρα που κοιμάται? Εμας το σεσουαρ καιει καποιες φορες ολο το βραδυ οταν δυσκολευεται στον υπνο.Τα μωρακια δεν εχουν μαθει να κοιμουνται με απολυτη ησυχια. Το σεσουαρ ειναι αρκετα δυνατο το βαζω στοβ κρυο αερα να μη μου καει και ριχνει απίστευτους υπνους ο δικος μου. Δοκιμασε το για να μη ξυπνάει ευκολα. Φαντασου οταν ειναι κουρασμενος κνδεν μπορει να κοιμηθεί με το που παταω το κουμπι του σεσουαρ κλεινουν τα ματια αμεσως! Σωτηριο σου λεω

Πάντως μην απελπιζεσαι. Περασα κ εγω δυσκολες στιγμες αλλα οντως οσο μεγαλωνουν φτιαχνουν τα πράγματα. Θα κοιμαται καλυτερα κ παραπανω. 

 

Η αλήθεια είναι ότι τις τελευταίες μέρες σταμάτησα να προσπαθώ  κ γω με την πιπίλα ,  κ το παράτησα.  Είναι πολύ πεισματαρα κιόλας.. Θα προσπαθώ λίγο λίγο μπας κ καταφέρει να ήρεμες λιγάκι το βράδυ τουλάχιστον. Με το σεσουάρ δεν το δοκίμασα,  μόνο με ήχους από εφαρμογή  στο κινητό αλλά δεν έπιασε!  Θα το κάνω.. Απλά εκτός από την κούραση  την δική μου,  που ειλικρινά κάποιες μέρες  πέφτει ο διακόπτης κ δεν αντέχω άλλο,  ζορίζομαι για την μικρή  γιατί  βλέπω ότι θέλει να κοιμηθεί  κ δεν μπορει  κ δεν ξεκουραζεται.. Ελπίζω να στρωσουμε το βράδυ,  ευτυχώς την ημέρα κοιμάται καλύτερα. 

6 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Καλημέρα κοριτσια 

πότε επιτέλους θα φτιάξει ο καιρός? Ετοιμαζόμασταν για βόλτα αλλά πάλι για βροχή πάει εδώ στην Αθήνα....εχθες καταευχαριστηθηκαμε βόλτες! Όλη μέρα ήμασταν εξω, για καφέ, για φαγητό και ξανά καφέ! Της αρέσει πολύ και της μικρής η βόλτα. Συνήθως τη βγάζω με το πορτ μπεμπέ οπότε είναι άνετα και κοιμάται. 

@alex 1979 και εμένα ενώ στην αρχή έπαιρνε και πιπίλα τώρα ούτε να τη δει δεν θέλει. Έχω δοκιμάσει όλες τις μάρκες αλλά τίποτε, το ίδιο και με τα μπιμπερό. Ήταν λάθος μου που όταν ξεκίνησε να θηλάζει  σταμάτησα να της δίνω έστω ένα γεύμα με μπιμπερό. Τώρα θέλω να ξαναπροσπαθησουμε. Με τις πιπιλες δεν μπορεί να πιπιλίσει καθόλου. Εάν την κρατάω στο στόμα της, της αρέσει να τη δαγκώνει. Μπορεί απλά να είναι και τεμπέλα....δεν ξέρω! Εμένα μάλλον άρχισαν σιγά σιγά και οι ενοχλήσεις στα δόντια, πήραμε και κάποια μασητικα. Την Πέμπτη έχουμε το δεύτερο εμβόλιο, ελπίζω να πάει το ίδιο καλά με το πρώτο. 

Σιδηρο παίρνουμε παρόλο που οι εξετάσεις μας ήταν καλές. Ο παιδίατρος μου είπε ότι μέχρι 6 μηνών τα βρέφη έχουν γεμάτες τις αποθήκες τους μέσω της μητέρας. Απλά δινουμε προληπτικά. Μου είπε επίσης ότι το μητρικό γάλα έχει λιγότερο σίδηρο από το ξένο, αλλά απορροφάται περισσότερο. Δυσκοιλιότητα δεν έκανε, μου είπε ότι ανησυχούμε όταν γίνονται σκληρά τα κακά και όχι όταν απλά δεν ενεργείται κάθε μέρα. Επίσης, άλλαξαν χρωμα τα κακά οπολτε μην τρομάξεις. 

Εμένα το μπιμπερό που της δίνω μια φορά την ημέρα το πιάνει κανονικά .  Εν τω μεταξύ  έχει αρχίσει κ πιπιλαει την μπουνιά της αρκετά συχνά κ κάνα δυο φορές είδα ότι έβαλε τον αντιχειρα για λίγο στο στόμα,  αλλά μετά το έβγαλε χωρίς  να το πιπιλισει..  Ελπίζω να μην αποκτήσει την συνήθεια κ μέχρι τότε να καταφέρουν την πιπίλα. 

πρίν από 16 λεπτά , Sol_10 είπε:

@Nicol_ Ναι δικιο εχεις...άυτο σκεφτομαι και εγω.. ειναι πολυ νωρις για να συνηθίζει ειναι ακομα μικρούλη!

Πάντως κοριτσια να χτυπησω ξυλο σημερα μεχρι ωρας δν εχει πονακια αλλα κοιμάται μετα το φαγητο...δν μου εχει μεινει ξυπνιο καθολου! Ακομα και αυτο με αγχωνει..τι να πω! Αυριο εχουμε και το πρωτο μας εμβολιο...έυχομαι να πανε ολα καλα και να μην ταλαιπωρηθει πολυ!

Τι πονακια πιάνουν τον μικρό; εννοείς κολικους; γκρινιάζει κ κλαίει μετά  το φαγητό; εμάς μας ειπε ο παιδίατρος πως παρόλο  που δεν έχει έντονη γκρίνια κ κλάμα έχει λίγους κολικους,  οπότε ίσως οφείλεται εν μέρει κ σε αυτό η βραδινή  μας ανησυχία.. 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex1989 είπε:

Η αλήθεια είναι ότι τις τελευταίες μέρες σταμάτησα να προσπαθώ  κ γω με την πιπίλα ,  κ το παράτησα.  Είναι πολύ πεισματαρα κιόλας.. Θα προσπαθώ λίγο λίγο μπας κ καταφέρει να ήρεμες λιγάκι το βράδυ τουλάχιστον. Με το σεσουάρ δεν το δοκίμασα,  μόνο με ήχους από εφαρμογή  στο κινητό αλλά δεν έπιασε!  Θα το κάνω.. Απλά εκτός από την κούραση  την δική μου,  που ειλικρινά κάποιες μέρες  πέφτει ο διακόπτης κ δεν αντέχω άλλο,  ζορίζομαι για την μικρή  γιατί  βλέπω ότι θέλει να κοιμηθεί  κ δεν μπορει  κ δεν ξεκουραζεται.. Ελπίζω να στρωσουμε το βράδυ,  ευτυχώς την ημέρα κοιμάται καλύτερα. 

Εμένα το μπιμπερό που της δίνω μια φορά την ημέρα το πιάνει κανονικά .  Εν τω μεταξύ  έχει αρχίσει κ πιπιλαει την μπουνιά της αρκετά συχνά κ κάνα δυο φορές είδα ότι έβαλε τον αντιχειρα για λίγο στο στόμα,  αλλά μετά το έβγαλε χωρίς  να το πιπιλισει..  Ελπίζω να μην αποκτήσει την συνήθεια κ μέχρι τότε να καταφέρουν την πιπίλα. 

Τι πονακια πιάνουν τον μικρό; εννοείς κολικους; γκρινιάζει κ κλαίει μετά  το φαγητό; εμάς μας ειπε ο παιδίατρος πως παρόλο  που δεν έχει έντονη γκρίνια κ κλάμα έχει λίγους κολικους,  οπότε ίσως οφείλεται εν μέρει κ σε αυτό η βραδινή  μας ανησυχία.. 

Οι ηχοι απο κινητο δεν πιάνουν μια μπροστα στο σεσουαρ πιστεψε με χαχα. Δοκιμασε το θα με θυμηθείς :)


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Πολυ δυσκολο σε καταλαβαινω..πρέπει να ειστε κομματια. Πάντως μην εγκαταλείπεις με την πιπιλα δοκιμασε κ αλλες μαρκες. Αν σου πω οτι εμας παίρνει πιο ευκολα κατι πιπιλες του σουπερ μαρκετ που τις ειδε ο αντρας μου και τις πηρε?Τις προτιμα απο τις αλλες που ειμαι μαρκας. Παρε και δοκίμαζε και επεμεινε λιγακι. Σιγα σιγα και λιγο λιγο καθε μερα μπορει να τη μαθει.Έννοειται οτι αν εχει το στηθος προτιμάει αυτο. Αλλα ολα μαθαινονται θεωρώ. Με επιμονή και μια πιπιλα που θα της αρεσει.

Οσο για τον υπνο δοκιμασες ενα white noise την ωρα που κοιμάται? Εμας το σεσουαρ καιει καποιες φορες ολο το βραδυ οταν δυσκολευεται στον υπνο.Τα μωρακια δεν εχουν μαθει να κοιμουνται με απολυτη ησυχια. Το σεσουαρ ειναι αρκετα δυνατο το βαζω στοβ κρυο αερα να μη μου καει και ριχνει απίστευτους υπνους ο δικος μου. Δοκιμασε το για να μη ξυπνάει ευκολα. Φαντασου οταν ειναι κουρασμενος κνδεν μπορει να κοιμηθεί με το που παταω το κουμπι του σεσουαρ κλεινουν τα ματια αμεσως! Σωτηριο σου λεω

Πάντως μην απελπιζεσαι. Περασα κ εγω δυσκολες στιγμες αλλα οντως οσο μεγαλωνουν φτιαχνουν τα πράγματα. Θα κοιμαται καλυτερα κ παραπανω. 

 

@Nicol_ Σωτηριο το σεσουαρ...  Με το που το έβαλα σε λειτουργία  τα μάτια της έκλεισαν  κ ηρέμησε.. Δεν περίμενα ότι θα πιάσει τόσο εύκολα!  Κ τόσο καιρό να μην το δοκιμάσω! Ελπίζω να κοιμηθεί κάνα 3ωρο κ να μην ξυπνήσει.. Ευχαριστώ  :)

  • Μου αρέσει 2

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

@Nicol_ Σωτηριο το σεσουαρ...  Με το που το έβαλα σε λειτουργία  τα μάτια της έκλεισαν  κ ηρέμησε.. Δεν περίμενα ότι θα πιάσει τόσο εύκολα!  Κ τόσο καιρό να μην το δοκιμάσω! Ελπίζω να κοιμηθεί κάνα 3ωρο κ να μην ξυπνήσει.. Ευχαριστώ  :)

Καλημερα Αλεξ! Χαίρομαι πολυ που επιασε! Εγω το αφηνω να καίει στον κρυο αερα οπως σου ειπα για να μη καει και οσο καίει κοιμαται καλυτερα ο δικος μου. Αυτο βοήθησε πολυ ειδικά στην αρχη που ηταν σαν κ τη δικια σου. Και μας βοήθησε σε πολλα,στους κολικους,στο αλλαγμα πανας,στον υπνο.Μια φορα χαλασε και εκεινη τη μερα τα ειδαμε ολα :-P

Τελικα πως πηγε κοιμηθηκε λιγο παραπανω?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Nicol_ είπε:

Καλημερα Αλεξ! Χαίρομαι πολυ που επιασε! Εγω το αφηνω να καίει στον κρυο αερα οπως σου ειπα για να μη καει και οσο καίει κοιμαται καλυτερα ο δικος μου. Αυτο βοήθησε πολυ ειδικά στην αρχη που ηταν σαν κ τη δικια σου. Και μας βοήθησε σε πολλα,στους κολικους,στο αλλαγμα πανας,στον υπνο.Μια φορα χαλασε και εκεινη τη μερα τα ειδαμε ολα :-P

Τελικα πως πηγε κοιμηθηκε λιγο παραπανω?

Καλημερα Κορίτσια.  Ναι πήγαμε λίγο καλύτερα  Νικόλ,  ηρέμησε αμέσως με το σεσουαρ κ χαλάρωσε,  βέβαια άργησε να μας πάρει λίγο ο ύπνος πάλι,  κατά τις 3μιση από τις 12 μιση που προσπαθούσα με..  Αλλά κοιμήθηκε 6 ώρες σερί. Ξύπνησε το πρωί στις 9μιση. Χορτασω κ γω λίγο ύπνο. Εν το μεταξύ την ψιλοφασκιωσα με μια ελαστική πανα που έχω και έβαλα τα χεράκια της από μέσα  κ ίσως την βοήθησε κι αυτό να είναι πιο ήρεμη κ να μην κουνιεται ανησυχα... Θα το δοκιμάσω  πάλι σήμερα να δω αν πιάνει. Κορίτσια  όσο κ να κοιμηθουν  τα μικρά το βράδυ τα αφήνετε να ξυπνησουν μόνα τους για να φάνε, χωρίς να τα ξύπνησε το εσείς;  πχ εμένα το πολύ στο 4ωρο είχε σηκωθεί...Οκ είναι αυτό..   Αλλά μετά από 6 ώρες πχ; από κιλά είμαστε μια χαρά...  Θα ρωτήσω κ τον παιδιατρο  φυσικά στο επόμενο  ραντεβού. 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

@Alex1989 μακαρι να ηρεμησει λιγο η μικρη να παρεις τα πανω σου κ εσυ. Συνεχισε με πιστολακι κ φασκιωμα σιγουρα θα δεις διαφορα. Η δικια μου παιδιατρος μου ειπε να σταματησω να την ξυπναω για φαγητο μετα τις 40 μερες. Αν θελει να κοιμηθει εγω θα την αφηνα. Θα σας οφελησει ολους ο υπνος! Κοιταξε να φτιαξεις μια ρουτινα υπνου κ να την ακολουθεις οσο μπορεις, θα βοηθησει εστω μακροπροθεσμα. Εμεις 10 παρα παμε στην κρεβατοκαμαρα, βαζω ηχους σε ενα παιχνιδι που εχουμε, θηλαζω, κουναω λιγο κ την ξαπλωνω στην κουνια. Σε μιση ωρα το πολυ εχει κοιμηθει, μονο αμα κλαιει πολυ την σηκωνω κ ξανανανουριζω, αμα απλα γκρινιαζει την αφηνω. 3 στις 4 βραδιες πιανει το κολπο κ γυρω στις 10-11 εχει κοιμηθει.

Εμεις απο εξετασεις αιματος καναμε μονο για θυροειδη. Τον αιματοκριτη τον ξερω απο τοτε που νοσηλευτικε η μικρη. Αλλιως η παιδιατρος δεν μας εστειλε για τετοιες εξετασεις.

  • Μου αρέσει 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...