Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Εγω σημερα πηγα h&m στο cosmos και δεν ειχαν καθολου αυτα τα βαμβακερα σουτιέν σε στυλ μπουστακι που θελω και πρέπει να δω και στο κεντρο γιατι τα αλλα που δοκίμασα δεν με βολευουν. Το στηθος μου μεγάλωσε ελαχιστα τωρα στην εγκυμοσύνη οπότε δεν εχω ιδεα τι θα γινει μετα τον τοκετο. Γιαυτο θελω σουτιεν σε τετοιο στυλ να εχει περιθωριο κ να ειναι ανετο.Λεω να το παρω ενα νουμερο μεγαλυτερο..ιδεα δεν εχω βέβαια αλλα δυο νουμερα δεν θα ειναι αρκετα μεγαλο?

Και γιατι πρέπει να γεννησεις νωρίτερα?  Τι να οω Margigo μου αφου ολα δειχνουν οτι αιματωνονται σωστα μήπως να επαιρνες μια δευτερη γνωμη?

Οσον αφορα το 3d ολα τα μωρακια εκει μοιάζουν λιγο με αλιεν χαχα δεν ειναι καθαρη η εικονα τους.Ασε που αλλαζουν οσο παίρνουν βαρος. Οποτε ειδικα γιαυτο να μη προβληματιζεσαι

Βασικά αυτός που έχω είναι ο πιο ειδικός που υπάρχει..να φανταστείς ότι ασχολείται με εμβρυακή χειρουργική..δλδ αν αυτός δεν έχει ιδέα τότε ποιός άλλος?για το 3δ απλά στεναχωρήθηκα γιατί δεν θεωρώ τον εαυτό μου ούτε το άντρα μου άσχημο..δλδ είμαστε γλυκουλλια στο πρόσωπο.. και αυτό που δείχνει στην φώτο με τρόμαξε... φαίνεται άσχημο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, evio είπε:

Κ εγω αυτα ειχα στον νου μου να παρω καταλαβα πια λες. Εχει παντως στο ονλαιν τους. Απλα να ξερεις εκει αμα δεν σου κανει πχ το νουμερο κ θες να αλλαξεις δεν κανουν αλλαγες παρα μονο στελνεις πισω το προιον κ σου επιστρεφουν τα χρηματα. Στην ιδια φαση ειμαι σε αυτο το θεμα.

Πηγα γιατρο σημερα ευττχως ολα καλα! Σταθερος ο τραχηλος κ η μικρη 1600 κ μεγαλωνει κανονικα, δεν την επηρρεασε το ζαχαρο. Πηρα κ λιστα για τα πραγματα που θα χρειαστω στο νοσοκομειο. Καποια πραγματα θα εχουν κ εκει, ευτυχως δεν θα κουβαλησω ολη μας την προικα.

Επισης προληπτικα εντελως θα μου εγραψε ενεσεις κορτιζονης για τα πνευμονακια του παιδιου.

Μπραβοο τέλεια!!  Όλα μια χαρά!! 

Το πιστεύετε ότι τελειώνουμε σιγά σιγά..  Κάποιες σε ένα μήνα κ κάποιες σε δύο..  Αλλά φτάνουμε στο τέλος πρώτα ο Θεός!!!  

Εγώ στο θηλασμό έβαζα κ τα πριτι μπρα..  Με βόλευαν...  Είχα κ σουτιέν θηλασμόυ Αλλα νομίζω με κρατούσαν καλύτερα τα μπουστάκια.. 

πρίν από 3 λεπτά , Margigo είπε:

Βασικά αυτός που έχω είναι ο πιο ειδικός που υπάρχει..να φανταστείς ότι ασχολείται με εμβρυακή χειρουργική..δλδ αν αυτός δεν έχει ιδέα τότε ποιός άλλος?για το 3δ απλά στεναχωρήθηκα γιατί δεν θεωρώ τον εαυτό μου ούτε το άντρα μου άσχημο..δλδ είμαστε γλυκουλλια στο πρόσωπο.. και αυτό που δείχνει στην φώτο με τρόμαξε... φαίνεται άσχημο

Καλέ εμένα ο γιος μου στα 3δ ήταν πολύ άσχημος..  Είχε μύτη τεράστια κ αυτιά δεν θες να σου πω..  Μιλάω για το ντομπλερ .. Κ έτρεμα τι θα αντικρίσω..  Άσε που δεν έμοιαζε σε κανέναν μας..  Τελικά γέννησα ένα κουκλί..  Μικρή μυτούλα όμορφα αφτακια όμορφα χειλάκια πολλά μαλλιά..  Κ ηρέμησα..  Χάχαχα.. Οπότε Ηρεμησε..  Θα είναι κουκλάκι.. 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Margigo είπε:

Βασικά αυτός που έχω είναι ο πιο ειδικός που υπάρχει..να φανταστείς ότι ασχολείται με εμβρυακή χειρουργική..δλδ αν αυτός δεν έχει ιδέα τότε ποιός άλλος?για το 3δ απλά στεναχωρήθηκα γιατί δεν θεωρώ τον εαυτό μου ούτε το άντρα μου άσχημο..δλδ είμαστε γλυκουλλια στο πρόσωπο.. και αυτό που δείχνει στην φώτο με τρόμαξε... φαίνεται άσχημο

Αν τον εμπιστεύεσαι πασο. Απλα επειδή δεν ξερουν σε τι μπορει να οφειλεται οπως λένε. .μήπως ειναι.μια χαρα το βαρος του τελικά?  Γιατι στον υπερηχο παντα υπάρχει κ μια αποκλιση. Και αφού δεν υπαρχει προβλημα με την αιματωση τοτε γιατι να γεννησεις νωρίτερα, σου εξηγησε? Απλα μου δημιουργήθηκαν αυτες οι απορίες.


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nicol_ είπε:

Αν τον εμπιστεύεσαι πασο. Απλα επειδή δεν ξερουν σε τι μπορει να οφειλεται οπως λένε. .μήπως ειναι.μια χαρα το βαρος του τελικά?  Γιατι στον υπερηχο παντα υπάρχει κ μια αποκλιση. Και αφού δεν υπαρχει προβλημα με την αιματωση τοτε γιατι να γεννησεις νωρίτερα, σου εξηγησε? Απλα μου δημιουργήθηκαν αυτες οι απορίες.

Απλά δεν θέλουν να ρισκάρουν να πάθει τίποτα αφού δεν ξέρουν τι γίνεται με το σώμα μου που προφανώς από το οποίο δεν μπορεί να τρέφεται καλά το μικρό

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Εφόσον η βεβαίωση είναι από γιατρό δημοσίου δεν χρειαζεσαι γιατρό του ΕΟΠΥΥ. Οι βεβαιώσεις της επιχείρησης είναι ίδιες όπως και η βεβαίωση που συμπληρώνουμε εμεις. Μπορείς να τα ετοιμάσεις και κάποιες μέρες νωρίτερα απλά δεν μπορείς να πας στο ΙΚΑ να καταθέσεις νωρίτερα από την ημερομηνία που ξεκινάει η άδεια. 

Οκ, την Παρασκευή που έχω ραντεβού  με τον γιατρό μου θα μου δώσει εκείνος το χαρτί κ μετά θα ρωτήσω κ γω εδώ στο ΙΚΑ να δω τι γίνεται. Σας ευχαριστώ;) 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Margigo είπε:

Απλά δεν θέλουν να ρισκάρουν να πάθει τίποτα αφού δεν ξέρουν τι γίνεται με το σώμα μου που προφανώς από το οποίο δεν μπορεί να τρέφεται καλά το μικρό

Καταλαβα. Εννοείται αυτοι ξερουν και πραττουν ανάλογα. Εφόσον εχεις και τοσο εξειδικευμένο γιατρό ολα θα πανε μια χαρα :) 

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! @Nicol_ εγω πηρα:

Κρεμα για θηλες, πανες για το μωρο νουμερο 1 , επιθεματα στηθους, κρεμα αλλαγης πανας, αφρολουτρο για το μωρο, ενα μικρο γυαλινο μπιμπερο με θηλη φυσικης ροης, ψηφιακο θερμομετρο, βουρτσα κ χτενα, ψαλιδακι νυχιων, λιποζαν, σλιπ λεχωνας μιας χρησης κωσερβιετες λοχειας το 6 νουμερο.

Σιγουρα θα χρειαστω κ μωρομαντηλα που ξεχασα...

Επισης στη λιστα του νοσοκομειου εγραφε να εχω καθαρο οινοπνευμα κ βαμβακι, μαλλον για τον αφαλο. Ααα πηρα κ αποστειρωμενες γαζουλες.

  • Μου αρέσει 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , evio είπε:

Καλημερα! @Nicol_ εγω πηρα:

Κρεμα για θηλες, πανες για το μωρο νουμερο 1 , επιθεματα στηθους, κρεμα αλλαγης πανας, αφρολουτρο για το μωρο, ενα μικρο γυαλινο μπιμπερο με θηλη φυσικης ροης, ψηφιακο θερμομετρο, βουρτσα κ χτενα, ψαλιδακι νυχιων, λιποζαν, σλιπ λεχωνας μιας χρησης κωσερβιετες λοχειας το 6 νουμερο.

Σιγουρα θα χρειαστω κ μωρομαντηλα που ξεχασα...

Επισης στη λιστα του νοσοκομειου εγραφε να εχω καθαρο οινοπνευμα κ βαμβακι, μαλλον για τον αφαλο. Ααα πηρα κ αποστειρωμενες γαζουλες.

Ευχαριστώ πολυ evio! Τι πανες πηρες και ποσες? Ηθελα να παρω λιγες για αρχη να δω ποιες θα βολεψουν καλυτερα πριν παρω ποσοτητα. Επισης ψαλιδάκι βουρτσες κτλ συμφέρει περισσότερο online λες. Σκέφτομουν να τα παρω απο τα λητω αυτα


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν κοιταξα αμα συμφερουν, αλλα δεν ηταν κ μεγαλο το εξοδο τους. 5 ευρω εκαναν οι βουρτσες κ 3,5 το ψαλιδακι. Εκανα που εκανα παραγγελια τα πηρα ολα να τελειωνω. Pampers premium care πηρα ενα πακετο με 56 νομιζω πανες. Για το νοσοκομειο ελπιζω να φτασουν


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 45 λεπτά , evio είπε:

Δεν κοιταξα αμα συμφερουν, αλλα δεν ηταν κ μεγαλο το εξοδο τους. 5 ευρω εκαναν οι βουρτσες κ 3,5 το ψαλιδακι. Εκανα που εκανα παραγγελια τα πηρα ολα να τελειωνω. Pampers premium care πηρα ενα πακετο με 56 νομιζω πανες. Για το νοσοκομειο ελπιζω να φτασουν

Ευχαριστω πολυ evio μου! 

α και κατι ακομα κοριτσια..αποστειρωτη πηρατε ή θα παρετε αργοτερα αν χρειαστει?

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Nicol_ επειδή γέννας Γένεσις από σερβιέτες λοχείας εγώ έπαιρνα από το Γένεσις.. κάνουν 2,5 € οι 10 νομίζω Κ είναι που μεγάλες Κ συμφέρουν πολύ παραπάνω από τις αντίστοιχες της αγοράς που είχα ψάξει.. Πήρα Κ στις δύο γέννες από εκεί Γτ μαζί Μ είχα πάρει τις κλασσικές τις πολύ μεγάλες Αλλά που Ν φτάσουν για πρώτη μέρα. Οπότε Μ είπαν οι μαιες πόσο κάνουν οι δικές τους Κ από το Ν τρέχει ο άντρας Μ Ν βρει Έξω πήρα από εκεί.. Κ Μ περισσεψαν κιόλας φαντάσου. 

Όπως και ψευδοθηλες πήρα από το Γένεσις. Πουλανε στην ίδια τιμή με ίντερνετ που είχα ψάξει. Οπότε στην αρχή δανείστηκα του μαιευτήριου,Μ είπαν τι τιμή τις δίνουν εκεί Κ έψαξα αντίστοιχα στο ιντερνετ.Κ προτιμησα άμεσα Ν τις πάρω από κει. Είναι της μεντελα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , oneira_glyka είπε:

@Nicol_ επειδή γέννας Γένεσις από σερβιέτες λοχείας εγώ έπαιρνα από το Γένεσις.. κάνουν 2,5 € οι 10 νομίζω Κ είναι που μεγάλες Κ συμφέρουν πολύ παραπάνω από τις αντίστοιχες της αγοράς που είχα ψάξει.. Πήρα Κ στις δύο γέννες από εκεί Γτ μαζί Μ είχα πάρει τις κλασσικές τις πολύ μεγάλες Αλλά που Ν φτάσουν για πρώτη μέρα. Οπότε Μ είπαν οι μαιες πόσο κάνουν οι δικές τους Κ από το Ν τρέχει ο άντρας Μ Ν βρει Έξω πήρα από εκεί.. Κ Μ περισσεψαν κιόλας φαντάσου. 

Α ωραια ευχαριστω oneira glyka! :)


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Nicol_ είπε:

Ευχαριστω πολυ evio μου! 

α και κατι ακομα κοριτσια..αποστειρωτη πηρατε ή θα παρετε αργοτερα αν χρειαστει?

Εγώ Θ πάρω Γτ Θ χρησιμοποιησω θήλαστρο οπότε Θ χρειαστεί. Ή αν εχω Ν αποστειρωσω πιπιλες μπιμπερό αν του δίνω το γάλα Μ κάπου κάπου με μπιμπερό κλπ.. από το Ν βραζω σε κατσαρόλα.προτιμώ αποστειρωτη. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , oneira_glyka είπε:

Εγώ Θ πάρω Γτ Θ χρησιμοποιησω θήλαστρο οπότε Θ χρειαστεί. Ή αν εχω Ν αποστειρωσω πιπιλες μπιμπερό αν του δίνω το γάλα Μ κάπου κάπου με μπιμπερό κλπ.. από το Ν βραζω σε κατσαρόλα.προτιμώ αποστειρωτη. 

Και για θηλαστρο προβληματιζομαι αν το παρω απο τωρα.. Να σε ρωτησω και κατι ακομα μια και εισαι η πιο εμπειρη εδω,πανες να παρω νουμερο 2 απο την αρχη? η μικροτερες?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...