Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

πρίν από 42 λεπτά , evio είπε:

Καλημερα! Ουαου @palmoira σε βρισκω πολυ οργανωμενη! Αυτο με τον παιδιατρο ουτε καν μου περασε απο το μυαλο. Οταν κανεις το ραντεβου με τη συμβουλο να μας πεις κανα δυο πραγματακια που ειπατε. Κ εγω λογω καταστασεων δεν πηγα σε μαθηματα που ηθελα κ το βιβλιο για τον θηλασμο που πηρα δεν το τελειωσα. Στο νοσοκομειο που θα γεννησω ειδα υπαρχει νεογνολογος που ειναι συμβουλος θηλασμου. Αμα βρω τα ζορια θα προσπαθησω να μας δει πριν παρουμε εξιτηριο. Κατα τα αλλα δεν επλυνα τιποτα, ουτε με τα ψωνια τελειωσα. Και απο το motherbaby δεν μου εβαλαν μεσα στην παραγγελια τις πανες αγκαλιας κ μαλλον θα μου τις ξαναστειλουν

Απο jumbo θα στειλω τον συζυγο να παει να παρει μπανακι κ σελτεδακια για να αλλαζουμε πανες.

Ναι, αύριο το απόγευμα θα έρθει οπότε μετά θα σας γράψω εντυπώσεις. Μη φανταστείς, εγώ δεν κάνω τίποτε η μητέρα μου τα κάνει όλα γιατί συνεχιζω την ξάπλα. Για τον παιδίατρο το έψαξα αρκετά με φίλους εδώ στην περιοχή αλλά και μέσα από τη δουλειά μου. Ο καθένας είναι λογικό υπερασπίζεται τον παιδίατρο που έχει επιλέξει για το παιδί του, κατέληξα αρχικά σε αυτόν που θα πάμε να δούμε και βλέπουμε. Για εμένα σημαντικό είναι να είναι εύκολα προσβάσιμος όταν υπάρχει ανάγκη και να μην τον ψάχνεις και δεν απαντάει ποτέ στα τηλέφωνα. Ήθελα να είναι νέος σχετικά για να ενημερώνεται για τις νέες εξελίξεις στην ιατρική, να τηρεί τις ώρες των ραντεβού του όσο περισσότερο γίνεται, να είναι υπέρ του θηλασμου και να έχει υπομονή με τα παιδιά. Να μην ψάχνει την εύκολη λύση της αντιβίωσης αλλά όταν πραγματικά χρειάζεται να μην καθυστερεί τη θεραπεια. Με βάση όσα μου έχουν πει θα με καλύψει σε όλα αυτά αλλά εάν δεν τον δεις και μόνος σου δεν έχω εμπιστοσύνη. Εξάλλου είναι και θέμα χαρακτήρα πως θα ταιριάξεις με έναν άνθρωπο. Θα δείξει...


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Καλημέρα κοριτσια! Τι έγινε ολες έχουμε πέσει με τα μούτρα σε αγορές και προετοιμασίες? Εμεις χθες τακτοποιήσαμε τα πρώτα ρούχα της μπέμπας. Επίσης η κούνια στήθηκε και την στολίσαμε για να φαίνεται όμορφη παρόλο που δεν θα κοιμηθεί εκεί στην  αρχή. Το λίκνο είναι έτοιμο, παρέλαβα χθες το στρωματακι και γενικά όλο το σπίτι έχει παντού μπεμπέ πραγματάκια! Μου έχουν μείνει κάμποσα πράγματα για αγορές ακόμη αλλά τα περισσότερα τα αναμένουμε τις επόμενες μέρες γιατί τα παρηγγειλα μέσω ιντερνετ. Την Παρασκευή έχω κλείσει και ραντεβού στο σπίτι με μια νοσηλεύτρια,πιστοποιημένη σύμβουλο θηλασμου αφού δεν κατάφερα να πάω σε κάποιο σεμινάριο. Θα συζητήσουμε εκτός από θηλασμό και γενικότερα τη φροντίδα του μωρου και εάν χρειαστεί μου είπε ότι μπορεί να έρθει και όταν θα γυρίσουμε από το μαιευτήριο με το μωρό. Επίσης έκλεισα την επόμενη εβδομάδα ραντεβού για να γνωρίσουμε τον παιδίατρο που μάλλον θα μας αναλάβει, για να τον γνωρίσουμε από κοντά και να συζητήσουμε κάποια πράγματα μαζί του. Γενικά οι ημέρες είναι πολύ όμορφες και γεμάτες ενθουσιασμό όσο πλησιάζουμε προς το τέλος. Μήπως έχει πάρει κάποια βρεφικές κρεμαστρες από jumbo? Σαν μέγεθος είναι καλές? 

 

 

Καλησπερα καλησπερα!!! Εγω εχω τελειωσει με τα πλυντήρια και σημερα θα τελειωσω και το σιδερωμα οποτε απο την επομενη εβδομαδα θα ετοιμασω και την βαλιτσα!! Σημερα εχουμε να παμε να διαλεξουμε χρωματα για να βαφτει το σ/κ το δωματιο!! Απο κει και μετα θα περιμενω μονο τα επιπλα τα οποια ευχομαι να ερθουν σύντομα!! 

πρίν από 5 λεπτά , Sol_10 είπε:

Καλησπερα καλησπερα!!! Εγω εχω τελειωσει με τα πλυντήρια και σημερα θα τελειωσω και το σιδερωμα οποτε απο την επομενη εβδομαδα θα ετοιμασω και την βαλιτσα!! Σημερα εχουμε να παμε να διαλεξουμε χρωματα για να βαφτει το σ/κ το δωματιο!! Απο κει και μετα θα περιμενω μονο τα επιπλα τα οποια ευχομαι να ερθουν σύντομα!! 

Εχει ετοιμάσει καμια κοπελα την βαλιτσα του μωρου?? Τι πρεπει να παρουμε μαζι μας??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Sol_10 είπε:

Καλησπερα καλησπερα!!! Εγω εχω τελειωσει με τα πλυντήρια και σημερα θα τελειωσω και το σιδερωμα οποτε απο την επομενη εβδομαδα θα ετοιμασω και την βαλιτσα!! Σημερα εχουμε να παμε να διαλεξουμε χρωματα για να βαφτει το σ/κ το δωματιο!! Απο κει και μετα θα περιμενω μονο τα επιπλα τα οποια ευχομαι να ερθουν σύντομα!! 

Εχει ετοιμάσει καμια κοπελα την βαλιτσα του μωρου?? Τι πρεπει να παρουμε μαζι μας??

γεια σου κοριτσι με το καλο! αν γεννας στην αθηνα σε.ιδιωτικο μαιευτηριο για το μωρο θα χρειαστεις μονο πανακια να ακουμπας στον ωμο σου οταν θα το βαζεις να.ρευτει κ ρουχα εξοδου απο το.μαιευτηριο για το μωρο τιποτα αλλο. το μωρο στο ντυνουν στο πλενουν στο αλλαζουν με.δικα τους. 

εσυ θα παρεις πιτζαμες παρε πλαστικα που βαζουν στις τουαλετες πανω κ καθεσε ειναι απαραιτητα. σαμπουαν σαπουνια σερβιτες κτλ σου δινουν στο μαιευτηριο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, linaa είπε:

γεια σου κοριτσι με το καλο! αν γεννας στην αθηνα σε.ιδιωτικο μαιευτηριο για το μωρο θα χρειαστεις μονο πανακια να ακουμπας στον ωμο σου οταν θα το βαζεις να.ρευτει κ ρουχα εξοδου απο το.μαιευτηριο για το μωρο τιποτα αλλο. το μωρο στο ντυνουν στο πλενουν στο αλλαζουν με.δικα τους. 

εσυ θα παρεις πιτζαμες παρε πλαστικα που βαζουν στις τουαλετες πανω κ καθεσε ειναι απαραιτητα. σαμπουαν σαπουνια σερβιτες κτλ σου δινουν στο μαιευτηριο. 

Ευχαριστω πολυ να σαι καλα!! Αυτα μονο? Στο Ρέα θα γεννησω! Και είχα σκοπο να παρω απο ολα για να μαι σιγουρη!! Χαχα αυτα τα πλαστικα τι ακριβως ειναι? Και που μπορω να τα βρω?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Sol_10 είπε:

Ευχαριστω πολυ να σαι καλα!! Αυτα μονο? Στο Ρέα θα γεννησω! Και είχα σκοπο να παρω απο ολα για να μαι σιγουρη!! Χαχα αυτα τα πλαστικα τι ακριβως ειναι? Και που μπορω να τα βρω?

ναι για το.μωρο δεν χρειαζετε τιποτα μονο.στην εξοδο. αυτα για την τουαλετα ειναι σαν ναυλον με το.σχημα της λεκανης κ τα βρισκεις στο.σουπερ μαρκετ. ειναι βολικα γιατι θα καθεσε πανω στην λεκανη κ.θα εισαι πιο ανετα απτο να.καθεσε ορθια η να.βαζεις χαρτια. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, linaa είπε:

ναι για το.μωρο δεν χρειαζετε τιποτα μονο.στην εξοδο. αυτα για την τουαλετα ειναι σαν ναυλον με το.σχημα της λεκανης κ τα βρισκεις στο.σουπερ μαρκετ. ειναι βολικα γιατι θα καθεσε πανω στην λεκανη κ.θα εισαι πιο ανετα απτο να.καθεσε ορθια η να.βαζεις χαρτια. 

Εχεις δικιο και δεν ηξερα πως υπαρχουν...σ ευχαριστώ παρα πολυ!! :-D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα  στην παρέα! Ελπίζω να είστε όλες καλά.  @palmoira τέλεια νέα...  Νομίζω είσαι η πιο προετοιμασμενη. Να ρωτήσω κάτι κορίτσια..  Έχει παραγγείλει καμία από το site spiti shop; Σκέφτομαι να πάρω από κει σεντονακια,  την προικα του μωρού,  πετσετουλες κλπ,  και έλεγα αν έχει καμία προσωπική γνώμη. 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Alex1989 είπε:

Καλησπέρα  στην παρέα! Ελπίζω να είστε όλες καλά.  @palmoira τέλεια νέα...  Νομίζω είσαι η πιο προετοιμασμενη. Να ρωτήσω κάτι κορίτσια..  Έχει παραγγείλει καμία από το site spiti shop; Σκέφτομαι να πάρω από κει σεντονακια,  την προικα του μωρού,  πετσετουλες κλπ,  και έλεγα αν έχει καμία προσωπική γνώμη. 

Εγω παραγγελνω συνεχεια απο κει γιατι γενικα εχει καλα πραγματα και καλες προσφορες σε πετσετες και λευκα ειδη γενικα!! Η αδερφη μου ειχε και παρει σετ σεντονακια για κουνια και ειχε μεινει ευχαριστημένη !! Οποτε φανταζομαι και σετ προικας θα ειναι μια χαρα!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Sol_10 είπε:

Εγω παραγγελνω συνεχεια απο κει γιατι γενικα εχει καλα πραγματα και καλες προσφορες σε πετσετες και λευκα ειδη γενικα!! Η αδερφη μου ειχε και παρει σετ σεντονακια για κουνια και ειχε μεινει ευχαριστημένη !! Οποτε φανταζομαι και σετ προικας θα ειναι μια χαρα!!

Σε ευχαριστώ  πολύ.  Και γω διάβασα καλές κριτικές  οπότε λέω να το προτιμήσω.  Στην κούνια βάλατε και κουνουπιερα ; είναι ασφαλης; 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Alex1989 είπε:

Σε ευχαριστώ  πολύ.  Και γω διάβασα καλές κριτικές  οπότε λέω να το προτιμήσω.  Στην κούνια βάλατε και κουνουπιερα ; είναι ασφαλης; 

Εγω θα βαλω ναι...φανταζομαι η κουνουπιερα το καλοκαιρι θα μας ειναι χρήσιμη!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Alex1989 είπε:

Καλησπέρα  στην παρέα! Ελπίζω να είστε όλες καλά.  @palmoira τέλεια νέα...  Νομίζω είσαι η πιο προετοιμασμενη. Να ρωτήσω κάτι κορίτσια..  Έχει παραγγείλει καμία από το site spiti shop; Σκέφτομαι να πάρω από κει σεντονακια,  την προικα του μωρού,  πετσετουλες κλπ,  και έλεγα αν έχει καμία προσωπική γνώμη. 

Παρηγγειλα την κουνουπιερα και πετσετακια μικρά από εκεί. Δεν έχουν έρθει ακόμη. 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

@Alex1989 μου βγαινει κ εμενα αυτο το σαιτ συνεχεια σε διαφημησεις κ ελεγα να παρω σεντονακια κ πετσετες. @palmoira ποσο πολυ στα αργησαν; 

Καταφερα κ συννενοηθηκα με το motherbaby και θα μου στειλουν απο βδομαδα τις πανες αγκαλιας που μου χρωστανε...Αν ερθουν σωστα αυτη τη φορα θα τους αφησω καλη κριτικη. Πρωτη φορα που παραγγελια απο ιντερνετ δεν μου ηρθε σωστα κ συγχιστηκα. Παντως τα πραγματακια που πηρα ειναι πολυ ομορφα κ οι τιμες πολυ καλες! 


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , evio είπε:

@Alex1989 μου βγαινει κ εμενα αυτο το σαιτ συνεχεια σε διαφημησεις κ ελεγα να παρω σεντονακια κ πετσετες. @palmoira ποσο πολυ στα αργησαν; 

Καταφερα κ συννενοηθηκα με το motherbaby και θα μου στειλουν απο βδομαδα τις πανες αγκαλιας που μου χρωστανε...Αν ερθουν σωστα αυτη τη φορα θα τους αφησω καλη κριτικη. Πρωτη φορα που παραγγελια απο ιντερνετ δεν μου ηρθε σωστα κ συγχιστηκα. Παντως τα πραγματακια που πηρα ειναι πολυ ομορφα κ οι τιμες πολυ καλες! 

Καλημέρα! Τα παρηγγειλα  την Τετάρτη, οπότε δεν μπορώ να πω ότι έχουν καθυστερήσει. Έχω λάβει μόνο επιβεβαίωση παραγγελίας. Πιστεύω από εβδομάδα να μου έρθουν. Εμένα στο motherbaby η εξυπηρέτηση ήταν άμεση, χωρίς λάθη και το προσωπικό πολύ ευγενικό. Γενικά από όλα τα site που έχω παραγγείλει έχω μείνει ικανοποιημένη. Καμιά φορά με τους κούριερ έχω πρόβλημα αλλά όχι κάτι σημαντικό. Επίσης μου ήρθε και το δωρεάν βαλιτσάκι από το baby space, έχει έρθει εδώ και μερικές εβδομάδες αλλά δεν θυμάμαι εάν σας το έγραψα. Εκτός από τα διάφορα διαφημιστικά φυλλάδια και εκπτωτικά κουπόνια Fischer price είχε μέσα και 3 πιπίλες πολύ ωραίες που κράτησα και το πιο κουφό...μια μπυρα χωρίς αλκοόλ!!χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα στην υγεια σου @palmoira! Καλα κ εμενα πρωτη φορα μου συμβαινει να μην ερθει σωστα παραγγελια. Αφου αναγνωρισαν το λαθος τους κ θα στειλουν τα πραγματα που ηδη εχω πληρωσει, παμε παρακατω! Ηρθε στο σπιτι κ ενα πακετο απο την νουτριτσια διαφημηστικο αλλα πρεπει να ειχε μεσα ενα τσαντακι :confused: ,ετσι μου ειπε ο αντρας μου που δεν ξερει να ξεχωρισει το σεντονι απο την κουβερτα...

Περιμενω τον συζυγο να ερθει να παμε για καροτσι κ κουνια :grin:

  • Μου αρέσει 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , evio είπε:

Χαχαχα στην υγεια σου @palmoira! Καλα κ εμενα πρωτη φορα μου συμβαινει να μην ερθει σωστα παραγγελια. Αφου αναγνωρισαν το λαθος τους κ θα στειλουν τα πραγματα που ηδη εχω πληρωσει, παμε παρακατω! Ηρθε στο σπιτι κ ενα πακετο απο την νουτριτσια διαφημηστικο αλλα πρεπει να ειχε μεσα ενα τσαντακι :confused: ,ετσι μου ειπε ο αντρας μου που δεν ξερει να ξεχωρισει το σεντονι απο την κουβερτα...

Περιμενω τον συζυγο να ερθει να παμε για καροτσι κ κουνια :grin:

Ναι έχεις δίκιο και αυτό το έχω λάβει, μια θήκη... θα βάλω τα χαρτιά για το ληξιαρχείο στο μαιευτήριο εκεί μέσα. Επειδή τα γραφειοκρατικά θα τα κάνει αναγκαστικά ο άντρας μου θέλω να είναι όλα μαζεμένα και τακτοποιημένα για να μην γίνει κανενα λάθος και τρέχουμε για χαρτιά τελευταία στιγμή. Καλά που μου το θύμισες,νομίζω ότι θα μπουν μια χαρά εκεί. 

Καλα ψώνια! 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...