Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, vikib είπε:

      εχεις παιδακι;

      ηταν οι μοναδικες εγκυμοσυνες σου;καιρος προσπαθειων;

      κ η αλλη ετσι τοσο νωρις ηταν;ειχες κανει υπερηχο;

      ενδοκρινολογο μπορεις να πας,κ αιματολογο-ανοσολογο

      κ καποιες βασικες εξετασεις ο συζυγος

      για βιοχημικη μπορει να ειναι κ θεμα προγεστερονης μηπως ειχες ελεγξει;η στη μητρα αλλα πιστευω θα σου ειχε πει κτ ο γιατρος

      Εχω ενα παιδακι ναι...μετραω 3 εγκυμοσυνες πλεον και οι 2 οδηγησαν σε αποβολη...η πρωτη μου εγκυμοσυνη ηταν πολυ ευκολη δεν ειχα τετοιου ειδπυς θεματα και ηταν πριν 3 χρονια...η 2η και η 3η ηταν μια τον οκτωβρη και μια τωρα...δεν δυσκολευτηκα στην συλληψη...στην 2η στον 2ο μηνα προσπαθειων και τωρα στον 1ο μηνα κατευθειαν...αλλα και οι 2 δεν πηγαν καλα...τωρα στην τριτη εγκυμοσυνη με ειχε ξεκινησει απο την αρχη utrogestan ο γιατρος..

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

18 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Εγω πήρα αφρολουτρο σαμπουάν frezyderm και κρεμα για αλλαγη πανας weleda.Εψαξα ποια ειναι τα καλυτερα και ειναι καταλληλα για νεογεννητα

Α και γαλάκτωμα για το σωματακι του μωρου φρεζιντερμ παλι

Αχ και εγώ frezyderm κοιτούσα...τι αφρολουτρο πήρες αυτό το απαλό baby bath που λέει?εγώ έχω τρελή εμπιστοσύνη στο φρεζιδερμ γιατί την χρησιμοποίω και εγώ αρκετά χρόνια.. είναι από τις καλύτερες μάρκες και έχει καλές τιμές

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 10/1/2019 at 11:10 ΜΜ, Nicol_ είπε:

Αλεξ για αρχη πήραμε ενα στρωματακι αφρου για την κουνια,το οποιο ειναι πολυ καλο και οικονομικο. Δεν εχει ελατήρια δεν ειναι πολυ μαλακο ουτε πολυ σκληρο και στηριζει καλα το σωματάκι του μωρου.Πρεπει να ειχα αναφερει ξανα την εταιρεία Afroline έχει πολυ καλης ποιότητας στρωματα και οικονομικα. Εχουν πολυ καλες κριτικες.Απο εκει πηραμε κ για εμας κ για το μωρο.( Το δικο μας βγηκε παρα πολυ καλο).Εννοείται τηρεί απολυτα τις προδιαγραφές για νεογνα,αντιμικροβιακό,υποαλλεργικό, αντιμυκητιακο. Δεν περιεχει καθόλου βλαβερα συστατικά κ εχει 10 χρονια εγγύηση. Το λατεξ δεν το προτιμησα γιατι ηταν αρκετα μαλακο

Σ ευχαριστώ.  Οντως η εταιρεία  αυτή έχει καλές τιμές.  Αλλά θα κοιτάξω πρώτα στα μαγαζιά εδώ στην Ρόδο μήπως. Μπορώ να βρω. Για να το δω από κοντά.  Γιατί από το ίντερνετ δεν θα μπορώ να έχω πλήρη εικονα


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια!  Εγω τα πηρα ολα απο το Σκρουτζ γιατι εκει εχει κριτικες και για τα προιοντα,οποτε μπορεις να δεις ποιο ειναι καλο. Εχει πλεον και ενα καλαθι απο το σκρουτζ που μπορεις να βαλεις προιοντα απο διαφορα φαρμακεια και να τα βρεις και πιο οικονομικα. Εγω πηρα απο 2 διαφορετικα Φαρμακεία  κ τη Δευτερα τα περιμενω. 

@Margigo Frezyderm baby bath που εχουν το απλικατερ πανω. Αυτη τη σειρα πήρα ειχε πολυ καλες κριτικες

@evio ενα πίνακακι που εχω για τους.μηνες γραφει 31η εβδομαδα μπαίνουμε στον 8ο και ενα βιβλίο γραφει 32η.. Οπως κ να εχει η μπηκες ηδη η μπαινεις σε λιγες μερες :)


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Μανούλες!  Ελπίζω να είστε καλά!  Εγώ χθες είδα την μπεμπα μου και σε αυτό το ραντεβού συγκινήθηκα τόσο πολύ! Μέρα με την μέρα την νιώθω που μεγαλώνει,  και μόλις την αντικρυσα στον υπέρηχο,  συνειδητοποιησα για πρώτη φορά πόσο έχει πλησιάσει η ώρα να κρατήσουμε  τα μωράκια μας στην αγκαλιά μας.. Ένιωσα τόση ευλογία και ευτυχία, έμοιαζε τόσο όμορφη στον 3d υπέρηχο,  κ με έπιασαν τα κλάματα... Ευτυχώς όλα εξελίσσονται φυσιολογικά.  Είμαι στην 29 εβδομάδα  και η μπεμπα είναι 1200 γρ. Έχει γυρίσει με το κεφάλι προς τα κάτω,  αλλά ο γιατρός μου είπε πως είναι πιθανόν να ξανά αλλάξει θέση μέχρι το τέλος.  Με έχει πιάσει ένα Ανεξηγητο άγχος να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος, και στον ύπνο μου το σκέφτομαι ακόμη...  να είναι το μωρό καλά,  και η γέννα να κύλησε ι ομαλά.  Δεν ξέρω αν το σκέφτεστε  κι εσείς; επίσης νιώθω την συχνοουρια  να επανέρχεται  δυναμικά,  δυσκολία στην αναπνοή κάποιες φορές... με πιάνουν κάπου κάπου πονοι στην μέση και νιώθω τραβηγματα κάποιες φορές στην κοιλιά στα πλάγια...  Εσείς τι συμπτώματα έχετε σ αυτή τη φάση; 

  • Μου αρέσει 3

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια! Κάναμε τα πρώτα μας ψώνια! Εσωρουχακια και φορμάκια! Δεν ξέρω πως κρατήθηκα με και δεν τα πήραμε όλα...Βέβαια κουράστηκα πολύ και γυρίσαμε γρήγορα σπίτι για να ξαπλώσω. Νιώθω εντελώς άχρηστη κάποιες φορές αλλά δεν διακινδυνεύω για τίποτε τη Μπέμπα μου! Ακόμη και για το νυχτικό έστειλα τελικά τον άντρα μου και τα αγόρασε μαζί με μια ρόμπα γιατί δεν μπορούσα άλλο στα μαγαζιά. Από συμπτώματα @Alex1989 έχω άφθονα και πολύ έντονα κάποιες φορές. Τραβήγματα, φουσκώματα, πονάκια στη μέση, σουβλιες και τσιμπήματα στη μήτρα, δυσκολία στην αναπνοή κτλ κτλ. Ακόμη και όταν κουνιέται μέσα στην κοιλιά κάποιες φορές πονάω. Συσπάσεις επίσης έχω πιο συχνά πλέον αλλά όχι κάτι ανησυχητικό από όσα μου είπε ο γιατρός. Γενικά η Μπέμπα μου είναι πολύ δραστήρια συνήθως και αυτό ναι μεν μου δημιουργεί κάποιες φορές δυσφορία αλλά από την άλλη χαιρομαι που την καταλαβαινω. 

  • Μου αρέσει 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια μου εμεις σημερα τα πήραμε σχεδον ολα! Καροτσι ρουχαλακια,λευκα είδη!  Κουραστηκα αλλα αξιζε τον κοπο χαρηκα παρά πολυ :)

@Alex1989 Χαιρομαι πολυ που ειδες τη μπεμπουλα σου και ενιωσες τοσο ομορφα. Πραγματικά ειναι υπεροχο συναισθημα. Να μην αγχωνεσαι,ειμαστε τοσο κοντα και ολα πανε μια χαρα. Ειναι Λογικο βέβαια να έχουμε ενα αγχος αλλα προσπαθουμε να κανουμε μονο θετικες σκεψεις.

Απο συμπτώματα εχω εντονη συχνοουρία και πολυ συχνα πετρώματα τα οποια μου την επιτείνουν.  Επεστρεψε δριμύτερη και η δυσκοιλιότητα δυστυχως και παιδεύομαι γιατί πιέζει η μητρα,εχω και τα πετρώματα και ποναω. Εννοείται φούσκωματα και δυσπεψία. Τράβηγματα στο πλαι που πονανε επισης. Αυτα τα λιγα χαχα

  • Μου αρέσει 2

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια κ με γεια σας οσες ψωνισατε! Καλοφορετα να ειναι ολα κ εμεις να χαιρομαστε με τα κουκλακια μας. Εμεις θα παμε μεσα στη βδομαδα, @Nicol_ το πηρατε το καροτσι που ελεγες; Μαλλον αυτο θα παρω κ εγω, στα Λητω θα παμε να το δουμε κ απο κοντα.

@Alex1989 ειναι να μην συγκινηθεις; Κοντευει ο καιρος! Βαλε κ εσυ ενα τικερακι να βλεπουμε ποσων εβδομαδων εισαι. Κ εγω φουλ συχνοουρια εδω κ πολλες βδομαδες, συσπασουλες, δυσκοιλια, αιμμοροιδες, ρινορραγιες, φουσκωματα κτλ κτλ. Απο ολα εχει ο μπαχτσες!

 


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , evio είπε:

Καλημερα κοριτσια κ με γεια σας οσες ψωνισατε! Καλοφορετα να ειναι ολα κ εμεις να χαιρομαστε με τα κουκλακια μας. Εμεις θα παμε μεσα στη βδομαδα, @Nicol_ το πηρατε το καροτσι που ελεγες; Μαλλον αυτο θα παρω κ εγω, στα Λητω θα παμε να το δουμε κ απο κοντα.

@Alex1989 ειναι να μην συγκινηθεις; Κοντευει ο καιρος! Βαλε κ εσυ ενα τικερακι να βλεπουμε ποσων εβδομαδων εισαι. Κ εγω φουλ συχνοουρια εδω κ πολλες βδομαδες, συσπασουλες, δυσκοιλια, αιμμοροιδες, ρινορραγιες, φουσκωματα κτλ κτλ. Απο ολα εχει ο μπαχτσες!

 

@evio θα μου εξηγήσεις πως βάζεις το τικερακι;  το σκεφτόμουν κ γω αλλά. Δεν έχω ιδέα πως μπαίνει.. 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, evio είπε:

Καλημερα κοριτσια κ με γεια σας οσες ψωνισατε! Καλοφορετα να ειναι ολα κ εμεις να χαιρομαστε με τα κουκλακια μας. Εμεις θα παμε μεσα στη βδομαδα, @Nicol_ το πηρατε το καροτσι που ελεγες; Μαλλον αυτο θα παρω κ εγω, στα Λητω θα παμε να το δουμε κ απο κοντα.

@Alex1989 ειναι να μην συγκινηθεις; Κοντευει ο καιρος! Βαλε κ εσυ ενα τικερακι να βλεπουμε ποσων εβδομαδων εισαι. Κ εγω φουλ συχνοουρια εδω κ πολλες βδομαδες, συσπασουλες, δυσκοιλια, αιμμοροιδες, ρινορραγιες, φουσκωματα κτλ κτλ. Απο ολα εχει ο μπαχτσες!

 

Ναι το πήραμε!  360 εκανε και εχει κ καθισματακι αυτοκινήτου. Αλλα δεν εχει αποσπωμενο πορτ μπεμπε να ξερεις. Εμεις δεν θελαμε γιαυτο το πηραμε. Ειναι ποιοτικο καροτσι μετακινείται ευκολα,κλεινει επισης ευκολα εχει καλα αμορτισερ και ειναι εμφανίσιμο.  Γενικα για την τιμη του ηταν οτι έπρεπε. 

1 hour ago, Alex1989 είπε:

@evio θα μου εξηγήσεις πως βάζεις το τικερακι;  το σκεφτόμουν κ γω αλλά. Δεν έχω ιδέα πως μπαίνει.. 

Alex πατε πανω στο τικερακι μου και θα σε παει στη σελιδα που τα κανεις.  Μετα pregnancy και θα το κανεις οπως θες. Αφου το κανεις αν δεν Κανω λαθος σου δινει συνδεσμο κ το βαζεις σαν υπογραφη εδω στο προφίλ σου,αλλα και δεν θυμάμαι πολυ καλα


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια! Το πρώτο πλυντήριο με μπεμπέ είναι πλέον γεγονός! Ο άντρας μου στήνει το λίκνο και το καροτσι, γενικά ένας οργασμος ετοιμασιών για τη Μπεμπουλα! Έχω πλύνει τα πάντα από το καροτσι όποτε ελπίζω να καταφέρουμε να τα βάλουμε όλα στη θέση τους ξανά! Έβαλα μαζί με τα μπεμπέ και τα δικά μου του μαιευτηρίου για να πλυθούν. Κάπου είχα διαβάσει ότι γενικά είναι καλό τα ρούχα μας που θα έρχονται σε επαφή με το μωρό το πρώτο διάστημα να πλένονται με το ίδιο βρεφικό απορρυπαντικό για να έχουν οικεία μυρωδιά τα μωράκια και επίσης να μην έχουν τα δυνατά αρώματα που έχουν συνήθως τα απορρυπαντικά. Δεν ξέρω εάν ισχυει αλλά ότι θα φοράμε μέσα στο σπίτι θα το πλένω με το βρεφικό προς το παρόν. 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Alex1989 είπε:

@evio θα μου εξηγήσεις πως βάζεις το τικερακι;  το σκεφτόμουν κ γω αλλά. Δεν έχω ιδέα πως μπαίνει.. 

Καπου μεσα στο φορουμ υπαρχουν αναλυτικες οδηγιες. Οπως τα λεει η Νικολ αντιγραφεις κ επικολλας tον bb code αν θυμαμαι καλα...

πρίν από 31 λεπτά , Nicol_ είπε:

Ναι το πήραμε!  360 εκανε και εχει κ καθισματακι αυτοκινήτου. Αλλα δεν εχει αποσπωμενο πορτ μπεμπε να ξερεις. Εμεις δεν θελαμε γιαυτο το πηραμε. Ειναι ποιοτικο καροτσι μετακινείται ευκολα,κλεινει επισης ευκολα εχει καλα αμορτισερ και ειναι εμφανίσιμο.  Γενικα για την τιμη του ηταν οτι έπρεπε. 

Στο σαιτ που κοιταω το εχουν 300 ευρω κ φαινεται να βγαινει το πορτ μπεμπε. Μαλλον πρεπει να το δουμε απο κοντα! Να δουμε αμα χωραει κ στο πορτ μπαγκαζ.

Τι ωραια @palmoira ! Ναι ετσι πρεπει κ τα δικα σου που θα φορας τον πρωτο καιρο κ θα ακουμπαει το μωρο ας ειναι πλυμενα με βρεφικο απορρυπαντικο! Θα στειλω αυριο την αδερφη μου στα oysho μηπως βρει κατι καλο σε νυχτικο-ρομπα...


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, evio είπε:

Καπου μεσα στο φορουμ υπαρχουν αναλυτικες οδηγιες. Οπως τα λεει η Νικολ αντιγραφεις κ επικολλας tον bb code αν θυμαμαι καλα...

Στο σαιτ που κοιταω το εχουν 300 ευρω κ φαινεται να βγαινει το πορτ μπεμπε. Μαλλον πρεπει να το δουμε απο κοντα! Να δουμε αμα χωραει κ στο πορτ μπαγκαζ.

Τι ωραια @palmoira ! Ναι ετσι πρεπει κ τα δικα σου που θα φορας τον πρωτο καιρο κ θα ακουμπαει το μωρο ας ειναι πλυμενα με βρεφικο απορρυπαντικο! Θα στειλω αυριο την αδερφη μου στα oysho μηπως βρει κατι καλο σε νυχτικο-ρομπα...

Βγαινει για μπορει να βλεπει κ απο τις δυο μεριες αλλα δεν στέκεται μονο του στο σπιτι οπωε τα κανονικά πορτ μπεμπε. Δειτε το απο κοντα να δειτε αν σας βολεύει. Στην τιμη που το βρηκατε εχει κ κάθισμα αυτοκινήτου. ? Αν ναι ειναι πολυ καλα


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Καλησπέρα Μανούλες!  Ελπίζω να είστε καλά!  Εγώ χθες είδα την μπεμπα μου και σε αυτό το ραντεβού συγκινήθηκα τόσο πολύ! Μέρα με την μέρα την νιώθω που μεγαλώνει,  και μόλις την αντικρυσα στον υπέρηχο,  συνειδητοποιησα για πρώτη φορά πόσο έχει πλησιάσει η ώρα να κρατήσουμε  τα μωράκια μας στην αγκαλιά μας.. Ένιωσα τόση ευλογία και ευτυχία, έμοιαζε τόσο όμορφη στον 3d υπέρηχο,  κ με έπιασαν τα κλάματα... Ευτυχώς όλα εξελίσσονται φυσιολογικά.  Είμαι στην 29 εβδομάδα  και η μπεμπα είναι 1200 γρ. Έχει γυρίσει με το κεφάλι προς τα κάτω,  αλλά ο γιατρός μου είπε πως είναι πιθανόν να ξανά αλλάξει θέση μέχρι το τέλος.  Με έχει πιάσει ένα Ανεξηγητο άγχος να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος, και στον ύπνο μου το σκέφτομαι ακόμη...  να είναι το μωρό καλά,  και η γέννα να κύλησε ι ομαλά.  Δεν ξέρω αν το σκέφτεστε  κι εσείς; επίσης νιώθω την συχνοουρια  να επανέρχεται  δυναμικά,  δυσκολία στην αναπνοή κάποιες φορές... με πιάνουν κάπου κάπου πονοι στην μέση και νιώθω τραβηγματα κάποιες φορές στην κοιλιά στα πλάγια...  Εσείς τι συμπτώματα έχετε σ αυτή τη φάση; 

Καλησπέρα!! :-D ειμαστε ακριβως στην ιδια εβδομαδα και εμενα ο μπεμπης μου ειναι και αυτος 1.250!! Πραγματικα το συναισθημα ηταν ανεξήγητο τωρα που το ειδα και εγω γτ ειχα ενα μηνα...και ειχε μεγαλωσει τοσο πολυ :-D  η μεση αρχιζει και με ενοχλει και εμενα και νοιωθω και εγω με την αναπνοη που λες να μου κοβεται και κουράζομαι εύκολα, ειδικα αν ειμαι ορθια συνεχεια!!και η συχνοουρια επισης!! Επισης με πιανουν που και που κραμπες !!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Sol_10 είπε:

Καλησπέρα!! :-D ειμαστε ακριβως στην ιδια εβδομαδα και εμενα ο μπεμπης μου ειναι και αυτος 1.250!! Πραγματικα το συναισθημα ηταν ανεξήγητο τωρα που το ειδα και εγω γτ ειχα ενα μηνα...και ειχε μεγαλωσει τοσο πολυ :-D  η μεση αρχιζει και με ενοχλει και εμενα και νοιωθω και εγω με την αναπνοη που λες να μου κοβεται και κουράζομαι εύκολα, ειδικα αν ειμαι ορθια συνεχεια!!και η συχνοουρια επισης!! Επισης με πιανουν που και που κραμπες !!

Καλησπερα @Sol_10 με το καλό να έρθει κ σένα ο μπεμπης σου.  Πότε έχεις πητ εσύ; εγώ 28/3.και γω υπεφερα  με τις κραμπες στα πόδια.  Μέχρι που άρχισα να παιρνω μαγνήσιο και περιορίστηκε πολύ. 

5 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Ναι το πήραμε!  360 εκανε και εχει κ καθισματακι αυτοκινήτου. Αλλα δεν εχει αποσπωμενο πορτ μπεμπε να ξερεις. Εμεις δεν θελαμε γιαυτο το πηραμε. Ειναι ποιοτικο καροτσι μετακινείται ευκολα,κλεινει επισης ευκολα εχει καλα αμορτισερ και ειναι εμφανίσιμο.  Γενικα για την τιμη του ηταν οτι έπρεπε. 

Alex πατε πανω στο τικερακι μου και θα σε παει στη σελιδα που τα κανεις.  Μετα pregnancy και θα το κανεις οπως θες. Αφου το κανεις αν δεν Κανω λαθος σου δινει συνδεσμο κ το βαζεις σαν υπογραφη εδω στο προφίλ σου,αλλα και δεν θυμάμαι πολυ καλα

@Nicol_ @evio το έκανα αλλά μόλις κάνω δημοσίευση,  δεν μου εμφανίζει την εικόνα απ το τικερακι πάρα μόνο το λίνκ ,  σαν υπογραφή.  Μάλλον κάτι έκανα λάθος 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Alex1989 είπε:

Καλησπερα @Sol_10 με το καλό να έρθει κ σένα ο μπεμπης σου.  Πότε έχεις πητ εσύ; εγώ 28/3.και γω υπεφερα  με τις κραμπες στα πόδια.  Μέχρι που άρχισα να παιρνω μαγνήσιο και περιορίστηκε πολύ. 

@Nicol_ @evio το έκανα αλλά μόλις κάνω δημοσίευση,  δεν μου εμφανίζει την εικόνα απ το τικερακι πάρα μόνο το λίνκ ,  σαν υπογραφή.  Μάλλον κάτι έκανα λάθος 

@alex 1979

 

πρίν από 34 λεπτά , Alex1989 είπε:

Καλησπερα @Sol_10 με το καλό να έρθει κ σένα ο μπεμπης σου.  Πότε έχεις πητ εσύ; εγώ 28/3.και γω υπεφερα  με τις κραμπες στα πόδια.  Μέχρι που άρχισα να παιρνω μαγνήσιο και περιορίστηκε πολύ. 

@Nicol_ @evio το έκανα αλλά μόλις κάνω δημοσίευση,  δεν μου εμφανίζει την εικόνα απ το τικερακι πάρα μόνο το λίνκ ,  σαν υπογραφή.  Μάλλον κάτι έκανα λάθος 

@Alex1989 και εσενα με το καλο η μπεμπουλα σου!! :) εγω ειμαι ως τις 26/3 !! Επισης νοιωθω εναν πονο ακριβως κατω απο το στηθος ο οποίος δεν ξερω τι ειναι και με αγχωνει λιγο... :roll:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...