Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

8 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Κοριτσια μου ολα πολυ καλα,ο μικρός ειναι πλεον 2 κιλα:)! Οι εξετάσεις μου ολες πολυ καλες,ενα ραντεβου μας έμεινε τώρα και μετα που θα ειμαι στο μηνα μου θα πηγαίνω καθε βδομάδα οπως ειπαμε για καρδιοτοκογραφο. Πολυ χαρηκα κορίτσια ❤

Μπράβο! Καταφέρατε να τον δείτε καθόλου και να βγάλετε καμία ωραία φωτογραφία? Εμένα είναι με κεφάλι κάτω και κρύβεται συνέχεια...

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Μπράβο! Καταφέρατε να τον δείτε καθόλου και να βγάλετε καμία ωραία φωτογραφία? Εμένα είναι με κεφάλι κάτω και κρύβεται συνέχεια...

Μπα οχι palmoira μου δεν μπορεσαμε να τον δουμε καθαρα,το εχω πάρει αποφαση πως θα πρεπει να περιμενω οταν γεννήσω να δω το μουτρακι του :)


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια πως ειστε??? Εγω χτες το βραδυ υπεφερα απο βηχα, εχω ενα μπουκομα και ελπιζω να μην χειροτερεψει!! Πηρα τον γιατρο αλλα μου πε αν δεν εχω φλεματα να μην παρω τιποτα εκτος απο φυσιολογικο ορο ;)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Sol_10 είπε:

Κοριτσια πως ειστε??? Εγω χτες το βραδυ υπεφερα απο βηχα, εχω ενα μπουκομα και ελπιζω να μην χειροτερεψει!! Πηρα τον γιατρο αλλα μου πε αν δεν εχω φλεματα να μην παρω τιποτα εκτος απο φυσιολογικο ορο ;)

Περαστικα! Βάλε και κανενα θερμόμετρο να δεις μήπως ανεβάσεις κανενα πυρετό. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

14 ώρες πρίν, oneira_glyka είπε:

Κ γω τ  έπλυνα Κ τ δικά Μ με βρεφικό απορρυπαντικό. 

Περιμένουμε νέα από το γιατρό Νικόλ Μ!!

Ν πω την αλήθεια των 6 μηνών Π είχα πάρει από μαδερκερ εγώ στον μεγάλο Ήταν για παραπάνω..Ήταν Κ τροφαντος φαντάσου..Ο δΕ μικρός δε μπήκε καν δε πρόλαβε Γτ καλοκαιριασε Κ έξι μηνών Ήταν Απριλίο σκέψου.. Κ τ Ήταν τεράστια. Έχω την εντύπωση πως έχουν μεγάλη φόρμα. Αλλά ποιοτικα είναι φοβερα..  Εγώ έχω έτοιμη τη βαλίτσα. Τετάρτη μπαίνω στο μηνα Μ. Κ την άλλη Τετάρτη έχω ξανα γιατρό. Από ρούχα έχω ποικιλία από νουμερα Κ είδη από τα Αλλά δυο όποτε τ έχω πλύνει όλα Κ ότι φορέσει. Παμπερς έχω πάλι από τους άλλους συσκευασίες.. κούτες παίρναμε όποτε περισευαν πάντα. Άρα έχω από όλα τ νούμερα.. καλλυντικά έχω. Αν κάποια κοπέλα ενδιαφέρεται έχω ένα ζευγάρι ψευδοθηλες της μαδερκερ κλειστό.Μ το εδωσαν Αλλά έχω ήδη δύο ζευγάρια. Αν χρειαστεί κάποια μη διστασει Ν Μ πει Ν της τις στείλω. Εμένα δε Μ χρειάζονται. 

Παιδια τις ειδοποιήσεις μου τις βγαζει όπως να ναι για καποιο λογο. Για το ποστ αυτό μου ηρθε τωρα ειδοποιηση..οτι να ναι

Επισης δεν το ηξερα αυτο για τα δικα μας τα ρουχα και τα εχω πλυνει κανονικα τα δικα μου. Εννοω του μαιευτηρίου. Λετε να τα πλυνω ξανα με βρεφικο? 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Nicol_ είπε:

Παιδια τις ειδοποιήσεις μου τις βγαζει όπως να ναι για καποιο λογο. Για το ποστ αυτό μου ηρθε τωρα ειδοποιηση..οτι να ναι

Επισης δεν το ηξερα αυτο για τα δικα μας τα ρουχα και τα εχω πλυνει κανονικα τα δικα μου. Εννοω του μαιευτηρίου. Λετε να τα πλυνω ξανα με βρεφικο? 

Ναι βαλτα με τίποτε του μωρου που θα πλύνεις τώρα εάν έχεις ακόμη πλυσίματα να κάνεις. Σελτεδακια πόσα περίπου πήρατε κοριτσια και λαβετες? Λέω να παραγγείλω 20 για τον πωπό πετσετακια επισκεπτών και αλλά τόσα για γουλιτσες πιο μαλακα λαβετες βρεφικές. Είναι πολλά? 

Σημερα ήρθε η κούνια! Όμορφη είναι και όταν θα στολιστεί κιόλας με τα σεντονάκια θα είναι ακόμη καλύτερη. Προς το παρών ο χώρος του δωματίου της μικρής είναι σαν αποθήκη. Ένας χαμός γίνεται αλλά από αύριο θα μπουν σιγά σιγά όλα σε τάξη. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , palmoira είπε:

Ναι βαλτα με τίποτε του μωρου που θα πλύνεις τώρα εάν έχεις ακόμη πλυσίματα να κάνεις. Σελτεδακια πόσα περίπου πήρατε κοριτσια και λαβετες? Λέω να παραγγείλω 20 για τον πωπό πετσετακια επισκεπτών και αλλά τόσα για γουλιτσες πιο μαλακα λαβετες βρεφικές. Είναι πολλά? 

Σημερα ήρθε η κούνια! Όμορφη είναι και όταν θα στολιστεί κιόλας με τα σεντονάκια θα είναι ακόμη καλύτερη. Προς το παρών ο χώρος του δωματίου της μικρής είναι σαν αποθήκη. Ένας χαμός γίνεται αλλά από αύριο θα μπουν σιγά σιγά όλα σε τάξη. 

Εγω palmoira μου προς το παρον πηρα 10 λαβετες και 10 πετσετακια για το πωπουδακι. Πηρα 5 σελτεδακια και 5 πάνες αγκαλιας.Μετα θα δω πως θα παει κ αν χρειαστω θα παρω επιπλέον. 

Α σας ηρθε η κουνια? Τι ωραια!  Οταν τη στησαμε το χαρηκαμε πολυ. Θα τα βολεψετε Σιγα Σιγα και θα ειναι πολυ ωραια. Εμεις χαρηκαμε τοσο πολυ τη μεταμόρφωση του παιδικου. Καθομαστε και το χαζευουμε χαχα

Σελτεδακια ειναι αυτα για την αλλαξιερα ετσι? Ακομα τα ξεχνάω 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , palmoira είπε:

Ναι βαλτα με τίποτε του μωρου που θα πλύνεις τώρα εάν έχεις ακόμη πλυσίματα να κάνεις. Σελτεδακια πόσα περίπου πήρατε κοριτσια και λαβετες? Λέω να παραγγείλω 20 για τον πωπό πετσετακια επισκεπτών και αλλά τόσα για γουλιτσες πιο μαλακα λαβετες βρεφικές. Είναι πολλά? 

Σημερα ήρθε η κούνια! Όμορφη είναι και όταν θα στολιστεί κιόλας με τα σεντονάκια θα είναι ακόμη καλύτερη. Προς το παρών ο χώρος του δωματίου της μικρής είναι σαν αποθήκη. Ένας χαμός γίνεται αλλά από αύριο θα μπουν σιγά σιγά όλα σε τάξη. 

Σόρυ που πετάγομαι έτσι αλλά είμαι και εγώ σε φάση που σκέφτομαι να ψωνίσω...λαβέτες εγώ σκέφτομαι να πάρω 10 για αρχή και αν δώ στην πορεία ότι χρειάζομαι περισσότερες θα πάρω επιπλέον..

τα πετσετάκια για τον πωπό είναι διαφορετικά ή λαβέτες εννοείς;

επίσης έκανες παραγγελία από το mother baby?

τι ακριβώς πήρες; γιατί σκέφτομαι να πάρω κάποιες πάνες αγκαλιάς απο εκεί και θέλω να δώ αν είναι καλή ποιότητα.

Σας ήρθε και η κούνια!!!!

Αντε μπράβο!

Με το καλό και η μικρή

Εγώ ακόμα δεν έχω καταλήξει 100% τι θέλω σε κούνια γι αυτό και δεν έχω παραγγείλει ακόμα, σε καρότσι έχω καταλήξει αλλά θα το πάρω αρχές φλεβάρη , αφού δεν έχει διαφορά στην τιμή.


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , fairy-mary είπε:

Σόρυ που πετάγομαι έτσι αλλά είμαι και εγώ σε φάση που σκέφτομαι να ψωνίσω...λαβέτες εγώ σκέφτομαι να πάρω 10 για αρχή και αν δώ στην πορεία ότι χρειάζομαι περισσότερες θα πάρω επιπλέον..

τα πετσετάκια για τον πωπό είναι διαφορετικά ή λαβέτες εννοείς;

επίσης έκανες παραγγελία από το mother baby?

τι ακριβώς πήρες; γιατί σκέφτομαι να πάρω κάποιες πάνες αγκαλιάς απο εκεί και θέλω να δώ αν είναι καλή ποιότητα.

Σας ήρθε και η κούνια!!!!

Αντε μπράβο!

Με το καλό και η μικρή

Εγώ ακόμα δεν έχω καταλήξει 100% τι θέλω σε κούνια γι αυτό και δεν έχω παραγγείλει ακόμα, σε καρότσι έχω καταλήξει αλλά θα το πάρω αρχές φλεβάρη , αφού δεν έχει διαφορά στην τιμή.

Από το motherbaby πήρα πανες αγκαλιάς και χασε αλλά και φανέλα πολύ ωραίες και στρώμα για το λίκνο που μας έχουν δώσει. Πετσετακια για τον πωπο χρειαζεσαι για κάθε φορά που αλλάζεις πάνα και το πλένεις τοπικά. Λαβετες συνήθως λέμε τα πετσετακια που είναι για τις γουλιτσες και τα σάλια του μωρου. Είναι συνήθως πιο λεπτά και απαλά από τα πετσετακια. Σε ένα σεμινάριο μας τα είχαν πει και ότι θα πρέπει να είναι άλλο χρωμα του πωπού και άλλο για το πρόσωπο. Για γουλιτσες λαβετες έχει πολύ ωραίες και οικονομικές στα jumbo και στο ΙΚΕΑ. Πετσετακια πωπου θα πάρω από μαγαζί με λευκά είδη στο μέγεθος επισκέπτη που είναι τα μικρά τετράγωνα πετσετακια. 

πρίν από 45 λεπτά , Nicol_ είπε:

Εγω palmoira μου προς το παρον πηρα 10 λαβετες και 10 πετσετακια για το πωπουδακι. Πηρα 5 σελτεδακια και 5 πάνες αγκαλιας.Μετα θα δω πως θα παει κ αν χρειαστω θα παρω επιπλέον. 

Α σας ηρθε η κουνια? Τι ωραια!  Οταν τη στησαμε το χαρηκαμε πολυ. Θα τα βολεψετε Σιγα Σιγα και θα ειναι πολυ ωραια. Εμεις χαρηκαμε τοσο πολυ τη μεταμόρφωση του παιδικου. Καθομαστε και το χαζευουμε χαχα

Σελτεδακια ειναι αυτα για την αλλαξιερα ετσι? Ακομα τα ξεχνάω 

Σελτεδακια βάζουμε όπου φοβόμαστε ότι μπορεί να έχουμε διαρροές από την πάνα και στην αλλαξιερα. Είναι βαμβακερή η μια όψη και αδιάβροχη η άλλη. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , palmoira είπε:

Από το motherbaby πήρα πανες αγκαλιάς και χασε αλλά και φανέλα πολύ ωραίες και στρώμα για το λίκνο που μας έχουν δώσει. Πετσετακια για τον πωπο χρειαζεσαι για κάθε φορά που αλλάζεις πάνα και το πλένεις τοπικά. Λαβετες συνήθως λέμε τα πετσετακια που είναι για τις γουλιτσες και τα σάλια του μωρου. Είναι συνήθως πιο λεπτά και απαλά από τα πετσετακια. Σε ένα σεμινάριο μας τα είχαν πει και ότι θα πρέπει να είναι άλλο χρωμα του πωπού και άλλο για το πρόσωπο. Για γουλιτσες λαβετες έχει πολύ ωραίες και οικονομικές στα jumbo και στο ΙΚΕΑ. Πετσετακια πωπου θα πάρω από μαγαζί με λευκά είδη στο μέγεθος επισκέπτη που είναι τα μικρά τετράγωνα πετσετακια. 

Σελτεδακια βάζουμε όπου φοβόμαστε ότι μπορεί να έχουμε διαρροές από την πάνα και στην αλλαξιερα. Είναι βαμβακερή η μια όψη και αδιάβροχη η άλλη. 

Ωραια αυτα εννοουσα αλλα με τοσα που μπλεξαμε ειπα να βεβαιωθώ χαχα

  • Χαχα 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, palmoira είπε:

Ναι βαλτα με τίποτε του μωρου που θα πλύνεις τώρα εάν έχεις ακόμη πλυσίματα να κάνεις. Σελτεδακια πόσα περίπου πήρατε κοριτσια και λαβετες? Λέω να παραγγείλω 20 για τον πωπό πετσετακια επισκεπτών και αλλά τόσα για γουλιτσες πιο μαλακα λαβετες βρεφικές. Είναι πολλά? 

Σημερα ήρθε η κούνια! Όμορφη είναι και όταν θα στολιστεί κιόλας με τα σεντονάκια θα είναι ακόμη καλύτερη. Προς το παρών ο χώρος του δωματίου της μικρής είναι σαν αποθήκη. Ένας χαμός γίνεται αλλά από αύριο θα μπουν σιγά σιγά όλα σε τάξη. 

Και εγω καμια 20αρια πηρα απο τετοια πανακια γτ ξερω πως χρειαζονται!!! Σελτεδακια εγω πηρα 2 μονο... και το βλεπω πως θα παει!!

2 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Περαστικα! Βάλε και κανενα θερμόμετρο να δεις μήπως ανεβάσεις κανενα πυρετό. 

Ευχαριστω πολυ!! Προς το παρον ευτυχως δεν εχω ανεβασει.. με ταλαιπωρει ο βηχας ομως !

Link to comment
Share on other sites

Μπραβοο κορίτσια για τα νινί σας!! Όλα Τέλεια!!! Κ Εγώ βρήκα τα ρουχαλάκια του μπέμπη μου κ θέλουν μόνο πλύσιμο..  Κάτι λίγα που θα αγοράσω για μένα κ από καλλυντικά θα το κάνω τέλος του μήνα..  Οπότε ακόμα δεν έχω νιώσει την προετοιμασία... Έζησα όμως στο πρώτο μου όλο αυτό το άγχος να προλάβω να ψωνίσω, να μην ξεχάσω κάτι Κ ήταν πολύ ωραίο..  Τώρα νομίζω είμαι πιο χαλαρή..

Εν τω μεταξύ εμένα το μωρό μου λόγω του αυξημένου αμνιακου υγρού δεν έχει γυρίσει κ νιώθω κάτι κλωτσιές δυνατες πολύ χαμηλά που νομίζω θα βγει κανένα πόδι καμία ώρα..  Χαχαχαχαχα....  

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια! Τι έγινε ολες έχουμε πέσει με τα μούτρα σε αγορές και προετοιμασίες? Εμεις χθες τακτοποιήσαμε τα πρώτα ρούχα της μπέμπας. Επίσης η κούνια στήθηκε και την στολίσαμε για να φαίνεται όμορφη παρόλο που δεν θα κοιμηθεί εκεί στην  αρχή. Το λίκνο είναι έτοιμο, παρέλαβα χθες το στρωματακι και γενικά όλο το σπίτι έχει παντού μπεμπέ πραγματάκια! Μου έχουν μείνει κάμποσα πράγματα για αγορές ακόμη αλλά τα περισσότερα τα αναμένουμε τις επόμενες μέρες γιατί τα παρηγγειλα μέσω ιντερνετ. Την Παρασκευή έχω κλείσει και ραντεβού στο σπίτι με μια νοσηλεύτρια,πιστοποιημένη σύμβουλο θηλασμου αφού δεν κατάφερα να πάω σε κάποιο σεμινάριο. Θα συζητήσουμε εκτός από θηλασμό και γενικότερα τη φροντίδα του μωρου και εάν χρειαστεί μου είπε ότι μπορεί να έρθει και όταν θα γυρίσουμε από το μαιευτήριο με το μωρό. Επίσης έκλεισα την επόμενη εβδομάδα ραντεβού για να γνωρίσουμε τον παιδίατρο που μάλλον θα μας αναλάβει, για να τον γνωρίσουμε από κοντά και να συζητήσουμε κάποια πράγματα μαζί του. Γενικά οι ημέρες είναι πολύ όμορφες και γεμάτες ενθουσιασμό όσο πλησιάζουμε προς το τέλος. Μήπως έχει πάρει κάποια βρεφικές κρεμαστρες από jumbo? Σαν μέγεθος είναι καλές? 

 

 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Ουαου @palmoira σε βρισκω πολυ οργανωμενη! Αυτο με τον παιδιατρο ουτε καν μου περασε απο το μυαλο. Οταν κανεις το ραντεβου με τη συμβουλο να μας πεις κανα δυο πραγματακια που ειπατε. Κ εγω λογω καταστασεων δεν πηγα σε μαθηματα που ηθελα κ το βιβλιο για τον θηλασμο που πηρα δεν το τελειωσα. Στο νοσοκομειο που θα γεννησω ειδα υπαρχει νεογνολογος που ειναι συμβουλος θηλασμου. Αμα βρω τα ζορια θα προσπαθησω να μας δει πριν παρουμε εξιτηριο. Κατα τα αλλα δεν επλυνα τιποτα, ουτε με τα ψωνια τελειωσα. Και απο το motherbaby δεν μου εβαλαν μεσα στην παραγγελια τις πανες αγκαλιας κ μαλλον θα μου τις ξαναστειλουν

Απο jumbo θα στειλω τον συζυγο να παει να παρει μπανακι κ σελτεδακια για να αλλαζουμε πανες.


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...