Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

Κορίτσια τι τύπο βρεφικου στρώματος επιλεξατε; ξεκίνησα να ψάχνω απ το ίντερνετ  και βρίσκω διαφορα: στρώμα αφρου,  λατεξ,  κοκοφοινικα... Δεν ξέρω τι είναι καλύτερο  να επιλέξω 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Εμάς το βρωμοκοριτσο εδώ και πολύ καιρό που εχει γυρίσει με το κεφάλι δεν μας αφήνει να δούμε καθόλου πρόσωπο...Ούτε σήμερα βγάλαμε φωτογραφία! 

@Nicol_ και εμένα κυρίως τέτοιες κινήσεις κάνει, σαν να είναι ένα χταποδάκι που όλη την ώρα κουνιέται. @Alex1989 μάλλον νιώθουμε τα ίδια!  Έχω φάει και κάτι κλωτσιές αλλά όσο περνάει ο καιρός και στριμώχνεται κυρίως τέτοιες κινήσεις νιώθω. Ο γιατρός σήμερα μου είπε ότι σημασία έχει να νιώθουμε κινητικότητα και όχι τόσο το τι ακριβώς κίνηση κάνει το μωρό. Επώδυνο μου είναι όταν απλώνει πόδια στα πλευρά μου αλλά χαιρομαι κάθε φορά που την καταλαβαινω. Φουσκώματα φουλ ειδικά το βράδυ ότι και να φάω αλλά τώρα έχω μάθει και τα αντιμετωπίζω. Πόνους στο έντερο επίσης, πλέον ανησυχώ όταν δεν έχω!χαχαχαχα

@evio τον ρώτησα σήμερα για τις ενέσεις και μου είπε ότι θα κάνουμε 48ωρες πριν τον τοκετο. Εάν συμβεί κάτι έκτακτα θα τις κάνουμε επιτόπου. 

@oneira_glyka μια χαρά είναι 38η εβδομάδα! Σούπερ! Πως τα βγάζεις πέρα με ήδη 2 παιδιά μου λες? Εγώ σήμερα περπάτησα από το πάρκινγκ στο μαιευτήριο και λαχάνιασα...

Α ωραια..γιατι ως επι το πλείστον ετσι τον νιωθω κ εγω :)


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας μελλουσες μανουλες!! Δεν ξερετε ποσο χαιρομαι για αυτο το θεμα!! εχω μπει στην 28η εβδομαδα και εγω και ανυπομονώ να περασει ο καιρος!!! 

Επεξεργάστηκαν by Sol_10
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Alex1989 είπε:

Κορίτσια τι τύπο βρεφικου στρώματος επιλεξατε; ξεκίνησα να ψάχνω απ το ίντερνετ  και βρίσκω διαφορα: στρώμα αφρου,  λατεξ,  κοκοφοινικα... Δεν ξέρω τι είναι καλύτερο  να επιλέξω 

Αλεξ για αρχη πήραμε ενα στρωματακι αφρου για την κουνια,το οποιο ειναι πολυ καλο και οικονομικο. Δεν εχει ελατήρια δεν ειναι πολυ μαλακο ουτε πολυ σκληρο και στηριζει καλα το σωματάκι του μωρου.Πρεπει να ειχα αναφερει ξανα την εταιρεία Afroline έχει πολυ καλης ποιότητας στρωματα και οικονομικα. Εχουν πολυ καλες κριτικες.Απο εκει πηραμε κ για εμας κ για το μωρο.( Το δικο μας βγηκε παρα πολυ καλο).Εννοείται τηρεί απολυτα τις προδιαγραφές για νεογνα,αντιμικροβιακό,υποαλλεργικό, αντιμυκητιακο. Δεν περιεχει καθόλου βλαβερα συστατικά κ εχει 10 χρονια εγγύηση. Το λατεξ δεν το προτιμησα γιατι ηταν αρκετα μαλακο


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

23 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Καλημερα κοριτσια πως ειστε?

@palmoira που χαθηκες?Τι κανεις ολα καλα?

@oneira_glyka ενταξει με τους πονους περιοδου που ενιωθες?

Οι υπολοιπες εγκυουλες πως πανε?

Καλημέρα.εγω καλά είμαι.εχθες είχε ωραία μέρα και πήγα στο Σύνταγμα να κοιτάξω για πιτζάμες η νυχτικό.. πραγματικά οι εκπτώσεις δεν έχουν ακόμη ξεκινήσει για τα καλά, αλλά ήδη δεν υπάρχει τπτ... κοίταξα και για την μικρή να πάρω λίγα φορμακια και δεν είχε σχεδόν τπτ.. και εννοείται ότι κοιτούσα για ένα δυο νούμερα μεγαλύτερο και δεν είχε τπτ.. στο mothercare έχει καλά αλλά ακόμα είναι στα 30% οπότε περιμένω άλλη μια βδομάδα.. και μάλλον αυτή την φορά θα πάω mall μπας και έχει περισσότερες

On 9/1/2019 at 1:05 ΜΜ, evio είπε:

Καλημερα! @Nicol_ εγω πηρα:

Κρεμα για θηλες, πανες για το μωρο νουμερο 1 , επιθεματα στηθους, κρεμα αλλαγης πανας, αφρολουτρο για το μωρο, ενα μικρο γυαλινο μπιμπερο με θηλη φυσικης ροης, ψηφιακο θερμομετρο, βουρτσα κ χτενα, ψαλιδακι νυχιων, λιποζαν, σλιπ λεχωνας μιας χρησης κωσερβιετες λοχειας το 6 νουμερο.

Σιγουρα θα χρειαστω κ μωρομαντηλα που ξεχασα...

Επισης στη λιστα του νοσοκομειου εγραφε να εχω καθαρο οινοπνευμα κ βαμβακι, μαλλον για τον αφαλο. Ααα πηρα κ αποστειρωμενες γαζουλες.

Που τα πήρες;σε κάποιο ένα φαρμακείο η χρειάστηκε να ψάξεις σε διάφορα? Μπορείς να μου δώσεις σάιτ

On 9/1/2019 at 1:05 ΜΜ, evio είπε:

 

Κορίτσια πείτε μου παρακαλώ:έχετε πάρει και τίποτα καλλυντικά για το μωρό η περιμένουμε να μας πει ο παιδίατρος αφου γεννησουμε;

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Sol_10 είπε:

Κοριτσια, ο γιατρος σας τι σας εχει πει σχετικα με το ημιμονιμο μανικιούρ? Εμενα ο δικος μου μου λεει να αποφευγω τα χημικα γενικα!!

 

 

2 ώρες πρίν, Margigo είπε:

Καλημέρα.εγω καλά είμαι.εχθες είχε ωραία μέρα και πήγα στο Σύνταγμα να κοιτάξω για πιτζάμες η νυχτικό.. πραγματικά οι εκπτώσεις δεν έχουν ακόμη ξεκινήσει για τα καλά, αλλά ήδη δεν υπάρχει τπτ... κοίταξα και για την μικρή να πάρω λίγα φορμακια και δεν είχε σχεδόν τπτ.. και εννοείται ότι κοιτούσα για ένα δυο νούμερα μεγαλύτερο και δεν είχε τπτ.. στο mothercare έχει καλά αλλά ακόμα είναι στα 30% οπότε περιμένω άλλη μια βδομάδα.. και μάλλον αυτή την φορά θα πάω mall μπας και έχει περισσότερες

Που τα πήρες;σε κάποιο ένα φαρμακείο η χρειάστηκε να ψάξεις σε διάφορα? Μπορείς να μου δώσεις σάιτ

 

Κορίτσια πείτε μου παρακαλώ:έχετε πάρει και τίποτα καλλυντικά για το μωρό η περιμένουμε να μας πει ο παιδίατρος αφου γεννησουμε;

Εγω πηγα και τα πηρα πριν μια εβδομάδα ολα γτ απο οσο ξερω πρεπει να τα εχεις πριν γεννησεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια! Εγώ θα τα παραγγείλω τις επόμενες ημέρες όλα τα καλλυντικα να τα έχω και κάποιες πανες επίσης. 

13 ώρες πρίν, Sol_10 είπε:

Κοριτσια, ο γιατρος σας τι σας εχει πει σχετικα με το ημιμονιμο μανικιούρ? Εμενα ο δικος μου μου λεει να αποφευγω τα χημικα γενικα!!

 

Εμένα με αφήνει αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να πάω...χαχαχαχα


preg.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Margigo είπε:

Καλημέρα.εγω καλά είμαι.εχθες είχε ωραία μέρα και πήγα στο Σύνταγμα να κοιτάξω για πιτζάμες η νυχτικό.. πραγματικά οι εκπτώσεις δεν έχουν ακόμη ξεκινήσει για τα καλά, αλλά ήδη δεν υπάρχει τπτ... κοίταξα και για την μικρή να πάρω λίγα φορμακια και δεν είχε σχεδόν τπτ.. και εννοείται ότι κοιτούσα για ένα δυο νούμερα μεγαλύτερο και δεν είχε τπτ.. στο mothercare έχει καλά αλλά ακόμα είναι στα 30% οπότε περιμένω άλλη μια βδομάδα.. και μάλλον αυτή την φορά θα πάω mall μπας και έχει περισσότερες

Που τα πήρες;σε κάποιο ένα φαρμακείο η χρειάστηκε να ψάξεις σε διάφορα? Μπορείς να μου δώσεις σάιτ

 

Κορίτσια πείτε μου παρακαλώ:έχετε πάρει και τίποτα καλλυντικά για το μωρό η περιμένουμε να μας πει ο παιδίατρος αφου γεννησουμε;

Εγω πήρα αφρολουτρο σαμπουάν frezyderm και κρεμα για αλλαγη πανας weleda.Εψαξα ποια ειναι τα καλυτερα και ειναι καταλληλα για νεογεννητα

Α και γαλάκτωμα για το σωματακι του μωρου φρεζιντερμ παλι

  • Μου αρέσει 2

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , palmoira είπε:

Καλημέρα κοριτσια! Εγώ θα τα παραγγείλω τις επόμενες ημέρες όλα τα καλλυντικα να τα έχω και κάποιες πανες επίσης. 

Εμένα με αφήνει αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να πάω...χαχαχαχα

Εχεις θεματα με την εγκυμοσυνη? Ολα με το καλο να ειναι σου ευχομαι!! Εγω τα εκανα μια φορα τωρα στις γιορτες αλλα τωρα το σκεφτομαι να τα ξανακανω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , Sol_10 είπε:

Εχεις θεματα με την εγκυμοσυνη? Ολα με το καλο να ειναι σου ευχομαι!! Εγω τα εκανα μια φορα τωρα στις γιορτες αλλα τωρα το σκεφτομαι να τα ξανακανω...

Ναι είμαι εσώκλειστη! Χαχαχα! Σ ευχαριστώ πολύ! Ημιμόνιμο δεν θα έκανα τώρα να σου πω την αλήθεια. Ένα ωραίο μανικιούρ και ένα πεντικιούρ θα ήθελα και μια πλήρη περιποίηση μαλλιών! Επειδή μπαίνω προς την τελική ευθεία και ποτέ δεν ξέρεις πότε ακριβώς θα αποφασίσει να έρθει η Μπέμπα (έχω μεγάλες πιθανότητες να γεννήσω νωρίτερα) δεν θα ήθελα να τρέχω να βγάλω και το ημιμονιμο πριν το μαιευτήριο! 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , palmoira είπε:

Ναι είμαι εσώκλειστη! Χαχαχα! Σ ευχαριστώ πολύ! Ημιμόνιμο δεν θα έκανα τώρα να σου πω την αλήθεια. Ένα ωραίο μανικιούρ και ένα πεντικιούρ θα ήθελα και μια πλήρη περιποίηση μαλλιών! Επειδή μπαίνω προς την τελική ευθεία και ποτέ δεν ξέρεις πότε ακριβώς θα αποφασίσει να έρθει η Μπέμπα (έχω μεγάλες πιθανότητες να γεννήσω νωρίτερα) δεν θα ήθελα να τρέχω να βγάλω και το ημιμονιμο πριν το μαιευτήριο! 

Ναι δικιο εχεις!! Δεν το ρισκαρεις εννοείτε!! Βρες μια κοπελα να πηγαινει σε σπιτια και να ερθει να σε περιποιηθεί!! :)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, palmoira είπε:

Ναι είμαι εσώκλειστη! Χαχαχα! Σ ευχαριστώ πολύ! Ημιμόνιμο δεν θα έκανα τώρα να σου πω την αλήθεια. Ένα ωραίο μανικιούρ και ένα πεντικιούρ θα ήθελα και μια πλήρη περιποίηση μαλλιών! Επειδή μπαίνω προς την τελική ευθεία και ποτέ δεν ξέρεις πότε ακριβώς θα αποφασίσει να έρθει η Μπέμπα (έχω μεγάλες πιθανότητες να γεννήσω νωρίτερα) δεν θα ήθελα να τρέχω να βγάλω και το ημιμονιμο πριν το μαιευτήριο! 

Νομίζω @palmoira μου ότι το αξίζεις ένα ραντεβού κατοικον..  Να το απολαύσεις κ να νιώσεις κ περιποιημένη..  Γιατί όταν γεννησουμε να ξέρεις θα ξεχνάμε να λουσουμε το  μαλλί.. Θα μας νοιάζει να κάνουμε ένα ντουζ.. Κ εγώ θα ήθελα να βαψω μαλλί Αλλα το αφήνω..  Αν προλάβω το Φλεβάρη έχει καλώς..  Αλλιώς το καλοκαίρι..  :-) 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, February17 είπε:

Νομίζω @palmoira μου ότι το αξίζεις ένα ραντεβού κατοικον..  Να το απολαύσεις κ να νιώσεις κ περιποιημένη..  Γιατί όταν γεννησουμε να ξέρεις θα ξεχνάμε να λουσουμε το  μαλλί.. Θα μας νοιάζει να κάνουμε ένα ντουζ.. Κ εγώ θα ήθελα να βαψω μαλλί Αλλα το αφήνω..  Αν προλάβω το Φλεβάρη έχει καλώς..  Αλλιώς το καλοκαίρι..  :-)

Λίγο πριν το μαιευτήριο θα ξαναγίνω άνθρωπος...


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοπελες! 

@Margigo απο ενα φαρμακειο τα πηρα ολα μαζεμενα. Αλλα δεν θα στους συνιστησω γιατι εκανα μεγαλη παραγγελεια κ δεν εστειλαν ουτε μισο δειγματακι. Νευριασα κ δεν ξαναψωνιζω απο εκει. Μπες στο skroutz κ βρες ενα με καλες κριτικες να ψωνισεις απο εκει.

Σημερα που το τικερακι μου λεει οτι απεμειναν 60 μερες σημαινει οτι μπαινω στον 8ο; 13 Μαρτιου εχω ΠΗΤ.

Αχ κ εγω την Τριτη εκλεισα κομμωτηριο για βαφη κ κουρεμα κ ανυπομονω! Λες κ που θα παω χαχαχα!

  • Μου αρέσει 2

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...