Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

9 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Μπραβο κοριτσι μου!

Ετσι χαρουμενοι να εισαστε και οι 2 σας!

Να δεις οταν θα ερθει το μωρο!

Μην αγχωνεσαι και ολα θα γινουν σιγα σιγα...

Να σε ρωτησω κατι, απο φορμακια και εσωρουχα τι νουμερο πηρες για το μωρο 0-3;

Πήρα λίγα 1-3 και περισσότερα 3-6. Πήρα και 4 με σουρα για τις πρώτες ημέρες που πιστεύω θα με βολέψουν πολύ. Η διαφορά παντως στα νούμερα δεν είναι τεραστια. Ειδικά στα εσωρουχακια. 

8 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Ti χωρισμα ειναι αυτο palmoira μου κ γιατι σας το αργουν? Δεν πειραζει βεβαια εσείς να ειστε καλα αφου θα εχεις το λίκνο στην κρεβατοκάμαρα θα εισαι μια χαρα. Ειχες πει πως θα κανεις προγραμματισμένη καισαρική?  Δεν θυμαμαι καλα αν ανεφερες ποτε. Εγω σημερα έπλυνα και τακτοποίησα τα ρουχαλάκια του μικρου και αυριο θα κανω τα λευκα ειδη. Τα ρούχα μου για το μαιευτηριο ειναι ετοιμα κ αυτα πλυμένα. Αυριο περιμενω κ τα τελευταία καλλυντικά του μωρού. Κατα τα αλλα ολα ετοιμα και πολυ Χαιρομαι :)

Εγω προς το παρων πηρα 0 εως 3 μηνών νουμερο και θα δω πως θα παει.Αργοτερα αγοραζω και μεγαλυτερα 

Είναι ένα κινητό χώρισμα για να χωρίσουμε το σαλόνι μας σε σαλόνι και υπνοδωμάτιο.  Με προγραμματίζει για 21/2 αλλά μου είπε ότι μπορεί και νωρίτερα να πάμε. Αυτή η εβδομάδα να περάσει και να κλείσω την 34η και μετά δε με νοιάζει. Όσο πιο μακριά τόσο το καλύτερο απλά λόγω μονοκερης μήτρας έχουμε θέμα χώρου!χαχαχα


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, palmoira είπε:

Πήρα λίγα 1-3 και περισσότερα 3-6. Πήρα και 4 με σουρα για τις πρώτες ημέρες που πιστεύω θα με βολέψουν πολύ. Η διαφορά παντως στα νούμερα δεν είναι τεραστια. Ειδικά στα εσωρουχακια. 

Είναι ένα κινητό χώρισμα για να χωρίσουμε το σαλόνι μας σε σαλόνι και υπνοδωμάτιο.  Με προγραμματίζει για 21/2 αλλά μου είπε ότι μπορεί και νωρίτερα να πάμε. Αυτή η εβδομάδα να περάσει και να κλείσω την 34η και μετά δε με νοιάζει. Όσο πιο μακριά τόσο το καλύτερο απλά λόγω μονοκερης μήτρας έχουμε θέμα χώρου!χαχαχα

Καλημερα! Καλα σιγουρα θα την κλεισεις δεν το συζηταμε,ασε που πιστευω οτι μεχρι να γεννησεις θα ερθει και το χωρισμα αφου ειναι σε ενα μηνα. Εγω σημερα εχω το βραδυ ραντεβου 9.30 η ωρα να δουμε πως παμε :)

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Nicol_ είπε:

Καλημερα! Καλα σιγουρα θα την κλεισεις δεν το συζηταμε,ασε που πιστευω οτι μεχρι να γεννησεις θα ερθει και το χωρισμα αφου ειναι σε ενα μηνα. Εγω σημερα εχω το βραδυ ραντεβου 9.30 η ωρα να δουμε πως παμε :)

Τελεια!! Περιμενουμε νεα σου για το ζουζουνι σου!!! :-D

10 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Η πωλήτρια στα mothercare μας ειπε πως ειναι μια χαρα αυτα για αρχη,γιατί τη ρωτησα ποιο νουμερο να παρω..Οποτε θεωρώ θα μου ελεγε να τα παρω μισα μισα. Θα βολευτούμε για αρχη θεωρώ. Δεν πήρα πολλα εγω ειπα να παω πιο συντηρητικά να δω πως θα παει κ να παρω κ μετα. Εντάξει ποσο αφρατουλικα να βγουνε πια τα ζουζουνια? :)

Και εγω ετσι πιστευω...πως θα κανουν...τωρα θα δουμε!! Εντομεταξυ τα κοιταζω και απορω τι πλασματακι θα μπει εκει μεσα :razz:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, fairy-mary είπε:

@palmoira καλημέρα!!

σε ευχαριστώ!!!

να σε ρωτήσω και κάτι άλλο...εσωρουχάκια πήρες αμάνικα; 'η κοντομάνικα;

Πήρα κοντομάνικα και μια 5αδα μακρυμάνικα. 

1 ώρα πρίν, Nicol_ είπε:

Καλημερα! Καλα σιγουρα θα την κλεισεις δεν το συζηταμε,ασε που πιστευω οτι μεχρι να γεννησεις θα ερθει και το χωρισμα αφου ειναι σε ενα μηνα. Εγω σημερα εχω το βραδυ ραντεβου 9.30 η ωρα να δουμε πως παμε :)

Αντε να μας πεις τα νέα του μπέμπη σου! Εγώ ξαναπάω την Τρίτη 22/1 για καρδιοτοκογραφο και υπέρηχο. 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πυρετωδεις οι προετοιμασιες της ομαδας! Εγω περιμενω να φερει ο συζυγος οτι εχει αγορασει η πεθερα, να δω τι μου λειπει κ να ψωνισω τα υπολοιπα. Αναγκαστικα θα τρεξουν οι αλλοι στα μαγαζια κ αμα βρω κ κατι καλο ονλαιν θα το παρω. 

@Nicol_ ολα καλα να ειναι σημερα στον γιατρο! @palmoira ειμαι πολυ αισιοδοξη οτι θα πιασεις τις 37 εβδ, ετσι μου εχει κολλησει. Ο τραχηλος σου ποσο ειναι; Εμενα επομενο ραντεβου εκτος απροοπτου μου εκλεισαν για 4 Φεβρουαριου οπου θα κανω κ καρδιοτοκογραφο.

 

10 ώρες πρίν, ΧΡΥΣΟΥΛΑ Ρ. είπε:

Κοριτσια καλησπερα.Ειμαι 28+3 και περιμενω το τριτο μου παιδακι αγορακι! Οσες θα γεννησετε με το καλο μαρτη με απριλη τι θα ψωνισετε σε φορμακια??Ποσα κοντομανικα ποσα μακρυμανικα??Και τι νουμερα??Θελω σιγα σιγα να ψωνισω διαφορα για το μπεμπη αλλα λογω της εποχης δε ξερω τι νούμερα να παρω.

Νομιζω ειναι κ αναλογα που μενεις. Εμεις επειδη εχουμε κρυο μεχρι μεσα Ιουνη σιγουρα θα της φοραω μακρυμανικα αλλα οχι χοντρα υφασματα. Κ απο πανω στρωσεις αναλογα τη θερμοκρασια.

Κοριτσια απο ονλαιν μαγαζια αμα εχετε μεινει ευχαριστημενες απο καπου πειτε κ σε μας τις υπολοιπες να τα εχουμε στα υποψιν

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , evio είπε:

Πυρετωδεις οι προετοιμασιες της ομαδας! Εγω περιμενω να φερει ο συζυγος οτι εχει αγορασει η πεθερα, να δω τι μου λειπει κ να ψωνισω τα υπολοιπα. Αναγκαστικα θα τρεξουν οι αλλοι στα μαγαζια κ αμα βρω κ κατι καλο ονλαιν θα το παρω. 

@Nicol_ ολα καλα να ειναι σημερα στον γιατρο! @palmoira ειμαι πολυ αισιοδοξη οτι θα πιασεις τις 37 εβδ, ετσι μου εχει κολλησει. Ο τραχηλος σου ποσο ειναι; Εμενα επομενο ραντεβου εκτος απροοπτου μου εκλεισαν για 4 Φεβρουαριου οπου θα κανω κ καρδιοτοκογραφο.

 

Νομιζω ειναι κ αναλογα που μενεις. Εμεις επειδη εχουμε κρυο μεχρι μεσα Ιουνη σιγουρα θα της φοραω μακρυμανικα αλλα οχι χοντρα υφασματα. Κ απο πανω στρωσεις αναλογα τη θερμοκρασια.

Κοριτσια απο ονλαιν μαγαζια αμα εχετε μεινει ευχαριστημενες απο καπου πειτε κ σε μας τις υπολοιπες να τα εχουμε στα υποψιν

Και εγώ είμαι αισιόδοξη και ήρεμη γενικά αλλά ποτέ δεν ξέρεις! Τράχηλο θα μου μετρήσει ξανά την Τρίτη 22/1 στον υπέρηχο. Εκτός από το mothercare που πήραμε τα φορμάκια και εγώ δεν θα πάω κάπου άλλου. Διαδικτυακά έχω παραγγείλει πολλά πράγματα κυρίως μέσω Σκρουτζ. Να σας πω να τρελαθείτε βρε κοριτσια. Τον ίδιο αποστειρωτη στο Ήρα τον βρήκα περίπου 85 ευρώ και σε διαδικτυακό κατάστημα μέσω Σκρουτζ 45! Μιλάμε για τεραστια διαφορά...Πολύ καλή εξυπηρέτηση και πολύ ωραίες πανες αγκαλιάς φανελενιες και βαμβακερές πήρα από το motherbaby μέσω ιντερνετ. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα  κορίτσια! Κ γω αυτή την εβδομάδα  θα ξεκινήσω με τα ψώνια,  προς το παρόν ψάχνω για λευκά είδη και προικα κουνιας μέσω ίντερνετ.  Κ μετά θα πάω και γω. Mothercare  για τα ρουχαλακια.  Να ρωτήσω κάτι;  Τι ακριβώς κάνετε στον κσρδιοτοκογραφο;  και από ποια βδομάδα γίνεται αυτό;  εγώ διανυω την 29 αλλά ο γιατρός μου δεν μου έχει αναφέρει κάτι γι αυτό 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Alex1989 είπε:

Καλησπέρα  κορίτσια! Κ γω αυτή την εβδομάδα  θα ξεκινήσω με τα ψώνια,  προς το παρόν ψάχνω για λευκά είδη και προικα κουνιας μέσω ίντερνετ.  Κ μετά θα πάω και γω. Mothercare  για τα ρουχαλακια.  Να ρωτήσω κάτι;  Τι ακριβώς κάνετε στον κσρδιοτοκογραφο;  και από ποια βδομάδα γίνεται αυτό;  εγώ διανυω την 29 αλλά ο γιατρός μου δεν μου έχει αναφέρει κάτι γι αυτό 

Εμενα παντως μου ειπε οτι μολις μπω στο μηνα μου θα πηγαινω στην κλινικη καθε εβδομαδα για καρδιοτοκογραφο.Οχι νωριτερα. Απο οτι διαβασα καταγραφει την καρδιακη λειτουργια του εμβρυου καθως και τις συσπασει της μητρας.

Παντως οντως η ομαδα ειναι σε πυρετώδεις προετοιμασιες :D Εγω εχω χαλαρωσει αρκετα τωρα που πηρα τα παντα,γιατι ειχα αγχωθει να τελειωνω με τα ψωνια. Κατι τελευταια πλυσιματα εχω που τα κανω με την ησυχια μου και τελος μηνα θα ετοιμασω τη βαλιτσα μαιευτηριου.

Ρε κοριτσια ακομα δεν μπορω να το πιστεψω οτι κοντευουμε.Σε λιγο καιρο θα εχουμε ενα νεο μελος στο σπιτι και μου φαινεται εντελως σουρίαλ :D 

  • Μου αρέσει 2

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nicol_ είπε:

Εμενα παντως μου ειπε οτι μολις μπω στο μηνα μου θα πηγαινω στην κλινικη καθε εβδομαδα για καρδιοτοκογραφο.Οχι νωριτερα. Απο οτι διαβασα καταγραφει την καρδιακη λειτουργια του εμβρυου καθως και τις συσπασει της μητρας.

Παντως οντως η ομαδα ειναι σε πυρετώδεις προετοιμασιες :D Εγω εχω χαλαρωσει αρκετα τωρα που πηρα τα παντα,γιατι ειχα αγχωθει να τελειωνω με τα ψωνια. Κατι τελευταια πλυσιματα εχω που τα κανω με την ησυχια μου και τελος μηνα θα ετοιμασω τη βαλιτσα μαιευτηριου.

Ρε κοριτσια ακομα δεν μπορω να το πιστεψω οτι κοντευουμε.Σε λιγο καιρο θα εχουμε ενα νεο μελος στο σπιτι και μου φαινεται εντελως σουρίαλ :D 

Χαχαχα και μενα απιστευτο μου φαινεται!! Και εγω προσωπικα δεν καταλαβα ποτε και πως περασε ο καιρος και τωρα συνειδητοποιω πως δεν εχει μεινει τιποτα!! Και γενικα νοιωθω πως περνανε οι μερες τοσο γρηγορα και αυτο με χαροποιει γτ ανυπομονω αλλα παραλληλα με αγχωνει και ολας !! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Nicol_να υποθέσω πως εγώ είναι νωρίς ακόμη για κσρδιοτοκογραφο μιας και είμαι στην 29η εβδομάδα,  γι αυτό δεν μου πε τίποτα.  Και γω χαίρομαι πολύ που πλησιάζει ο καιρός,  αλλά μεγαλώνει κ το άγχος μου παράλληλα! Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά και να κάνω όμορφες σκέψεις για το μωρό μου,  κ να απολαύσω τις προετοιμασίες που θα ξεκινήσω! Σαν ψέμα μου φαίνεται  κι εμένα 

  • Μου αρέσει 1

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

@Nicol_να υποθέσω πως εγώ είναι νωρίς ακόμη για κσρδιοτοκογραφο μιας και είμαι στην 29η εβδομάδα,  γι αυτό δεν μου πε τίποτα.  Και γω χαίρομαι πολύ που πλησιάζει ο καιρός,  αλλά μεγαλώνει κ το άγχος μου παράλληλα! Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά και να κάνω όμορφες σκέψεις για το μωρό μου,  κ να απολαύσω τις προετοιμασίες που θα ξεκινήσω! Σαν ψέμα μου φαίνεται  κι εμένα 

Μην ανησυχείς, εμένα με βάζει καρδιοτοκογραφο μόλις θα μπω στην 35η εβδομάδα. Κάποιοι γιατροί και αργότερα απλά εμένα φοβάται για πρόωρο τοκετο. Νομίζω παντως ότι θα το συνειδητοποιήσουμε για το μωρό μόλις γυρίσουμε στο σπίτι μας με αυτό το πλασματάκι. Όλοι τα καταφέρνουν, το ίδιο και εμεις. Θα έχουμε άγχος στην αρχή εννοειται αλλά όλα καλά θα πάνε. Θα μπούμε σε προγραμμα σιγά σιγά. 

@Nicol_ λογικα είσαι στο γιατρό...Αντε να μας πεις τα νέα του μπέμπη σου! 

  • Μου αρέσει 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites

On 13/1/2019 at 1:39 ΜΜ, palmoira είπε:

Καλημέρα κοριτσια! Το πρώτο πλυντήριο με μπεμπέ είναι πλέον γεγονός! Ο άντρας μου στήνει το λίκνο και το καροτσι, γενικά ένας οργασμος ετοιμασιών για τη Μπεμπουλα! Έχω πλύνει τα πάντα από το καροτσι όποτε ελπίζω να καταφέρουμε να τα βάλουμε όλα στη θέση τους ξανά! Έβαλα μαζί με τα μπεμπέ και τα δικά μου του μαιευτηρίου για να πλυθούν. Κάπου είχα διαβάσει ότι γενικά είναι καλό τα ρούχα μας που θα έρχονται σε επαφή με το μωρό το πρώτο διάστημα να πλένονται με το ίδιο βρεφικό απορρυπαντικό για να έχουν οικεία μυρωδιά τα μωράκια και επίσης να μην έχουν τα δυνατά αρώματα που έχουν συνήθως τα απορρυπαντικά. Δεν ξέρω εάν ισχυει αλλά ότι θα φοράμε μέσα στο σπίτι θα το πλένω με το βρεφικό προς το παρόν. 

Κ γω τ  έπλυνα Κ τ δικά Μ με βρεφικό απορρυπαντικό. 

On 13/1/2019 at 7:09 ΜΜ, Nicol_ είπε:

Ποιο λινκ εκανες αντιγραφη?Οταν σου βγαλει να κανεις αντιγραφη το λινκ θα πας εκει που λεει forums και να κανεις αντιγραφη το λινκ που σου βγαζει εκει

α οταν πας εκει που λεει φορουμς πατας την τελευταια επιλογη απο αυτες που σου δινει ξεχασα να το πω.

Εκει που λεει  PseudoHTML

Περιμένουμε νέα από το γιατρό Νικόλ Μ!!

23 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Η πωλήτρια στα mothercare μας ειπε πως ειναι μια χαρα αυτα για αρχη,γιατί τη ρωτησα ποιο νουμερο να παρω..Οποτε θεωρώ θα μου ελεγε να τα παρω μισα μισα. Θα βολευτούμε για αρχη θεωρώ. Δεν πήρα πολλα εγω ειπα να παω πιο συντηρητικά να δω πως θα παει κ να παρω κ μετα. Εντάξει ποσο αφρατουλικα να βγουνε πια τα ζουζουνια? :)

Ν πω την αλήθεια των 6 μηνών Π είχα πάρει από μαδερκερ εγώ στον μεγάλο Ήταν για παραπάνω..Ήταν Κ τροφαντος φαντάσου..Ο δΕ μικρός δε μπήκε καν δε πρόλαβε Γτ καλοκαιριασε Κ έξι μηνών Ήταν Απριλίο σκέψου.. Κ τ Ήταν τεράστια. Έχω την εντύπωση πως έχουν μεγάλη φόρμα. Αλλά ποιοτικα είναι φοβερα..  Εγώ έχω έτοιμη τη βαλίτσα. Τετάρτη μπαίνω στο μηνα Μ. Κ την άλλη Τετάρτη έχω ξανα γιατρό. Από ρούχα έχω ποικιλία από νουμερα Κ είδη από τα Αλλά δυο όποτε τ έχω πλύνει όλα Κ ότι φορέσει. Παμπερς έχω πάλι από τους άλλους συσκευασίες.. κούτες παίρναμε όποτε περισευαν πάντα. Άρα έχω από όλα τ νούμερα.. καλλυντικά έχω. Αν κάποια κοπέλα ενδιαφέρεται έχω ένα ζευγάρι ψευδοθηλες της μαδερκερ κλειστό.Μ το εδωσαν Αλλά έχω ήδη δύο ζευγάρια. Αν χρειαστεί κάποια μη διστασει Ν Μ πει Ν της τις στείλω. Εμένα δε Μ χρειάζονται. 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου ολα πολυ καλα,ο μικρός ειναι πλεον 2 κιλα:)! Οι εξετάσεις μου ολες πολυ καλες,ενα ραντεβου μας έμεινε τώρα και μετα που θα ειμαι στο μηνα μου θα πηγαίνω καθε βδομάδα οπως ειπαμε για καρδιοτοκογραφο. Πολυ χαρηκα κορίτσια ❤

  • Μου αρέσει 3

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Nicol_ είπε:

Κοριτσια μου ολα πολυ καλα,ο μικρός ειναι πλεον 2 κιλα:)! Οι εξετάσεις μου ολες πολυ καλες,ενα ραντεβου μας έμεινε τώρα και μετα που θα ειμαι στο μηνα μου θα πηγαίνω καθε βδομάδα οπως ειπαμε για καρδιοτοκογραφο. Πολυ χαρηκα κορίτσια ❤

Μπραβο Νικολ τελεια!!!μια χαρα ο μπεμπαρος σου!!! :-D 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...