Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

πρίν από 56 λεπτά , Alex1989 είπε:

Καλησπερα @Sol_10 με το καλό να έρθει κ σένα ο μπεμπης σου.  Πότε έχεις πητ εσύ; εγώ 28/3.και γω υπεφερα  με τις κραμπες στα πόδια.  Μέχρι που άρχισα να παιρνω μαγνήσιο και περιορίστηκε πολύ. 

@Nicol_ @evio το έκανα αλλά μόλις κάνω δημοσίευση,  δεν μου εμφανίζει την εικόνα απ το τικερακι πάρα μόνο το λίνκ ,  σαν υπογραφή.  Μάλλον κάτι έκανα λάθος 

Ποιο λινκ εκανες αντιγραφη?Οταν σου βγαλει να κανεις αντιγραφη το λινκ θα πας εκει που λεει forums και να κανεις αντιγραφη το λινκ που σου βγαζει εκει

α οταν πας εκει που λεει φορουμς πατας την τελευταια επιλογη απο αυτες που σου δινει ξεχασα να το πω.

Εκει που λεει  PseudoHTML


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Nicol_ μαλλον αλλο μοντελο κοιταω εγω χαχαχα! Μπερδευτηκα...Εγω λεω το UP3, μακαρι να το εχουν στο καταστημα να το δω απο κοντα. 

@Sol_10  αν πιεσεις το σημειο που σε ποναει κατω απο το στηθος κ νιωσεις πονο τοτε ειναι μυοσκελετικο, μην σε ανησυχει. 


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , evio είπε:

@Nicol_ μαλλον αλλο μοντελο κοιταω εγω χαχαχα! Μπερδευτηκα...Εγω λεω το UP3, μακαρι να το εχουν στο καταστημα να το δω απο κοντα. 

@Sol_10  αν πιεσεις το σημειο που σε ποναει κατω απο το στηθος κ νιωσεις πονο τοτε ειναι μυοσκελετικο, μην σε ανησυχει. 

Αν το πιεσω οντως με ποναει!! :roll: 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Sol_10 είπε:

@alex 1979

 

@Alex1989 και εσενα με το καλο η μπεμπουλα σου!! :) εγω ειμαι ως τις 26/3 !! Επισης νοιωθω εναν πονο ακριβως κατω απο το στηθος ο οποίος δεν ξερω τι ειναι και με αγχωνει λιγο... :roll:

Πόνο ή δυσφορια κάπως;  εγώ το νιώθω μετά το φαγητό ορισμένες φορές μαζί με δυσκολία στην αναπνοή αλλά μετά μου φεύγει.  Δεν ξέρω αν εννοείς αυτό,  αλλά μια δυσφορια στο διάφραγμα είναι φυσιολογικό  να την έχουμε  λόγω της μεγάλης μήτρας που πιεζει

1 ώρα πρίν, Nicol_ είπε:

Ποιο λινκ εκανες αντιγραφη?Οταν σου βγαλει να κανεις αντιγραφη το λινκ θα πας εκει που λεει forums και να κανεις αντιγραφη το λινκ που σου βγαζει εκει

α οταν πας εκει που λεει φορουμς πατας την τελευταια επιλογη απο αυτες που σου δινει ξεχασα να το πω.

Εκει που λεει  PseudoHTML

Οκ σε ευχαριστώ  @Nicol_ το έφτιαξα 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Alex1989 είπε:

Πόνο ή δυσφορια κάπως;  εγώ το νιώθω μετά το φαγητό ορισμένες φορές μαζί με δυσκολία στην αναπνοή αλλά μετά μου φεύγει.  Δεν ξέρω αν εννοείς αυτό,  αλλά μια δυσφορια στο διάφραγμα είναι φυσιολογικό  να την έχουμε  λόγω της μεγάλης μήτρας που πιεζει

Οχι ειναι πονος νομιζω και τον νοιωθω συνηθως οταν ειμαι ορθια αρκετη ωρα κ κανω δουλειες...Οταν ξαπλωνω μου περναει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ήρθε η κουμπάρα μου με δυο βαλίτσες ρούχα βρεφικά το απόγευμα! Αυτη τη βδομάδα λέω σιγά σιγά να φτιάξω και τη βαλίτσα του μαιευτηρίου. Ας είναι έτοιμη γιατί ποτέ δεν ξέρεις...Το άσχημο νέο είναι ότι θα καθυστερήσουμε πολύ με το δωματιο, το χώρισμα θα έρθει σε 4 εβδομάδες. Ευτυχως χωράει το λίκνο στο δωματιο όποτε μικρό το κακό αλλά θα ήθελα πριν έρθει η Μπέμπα να έχουμε ξεμπερδέψει. Ο άντρας μου είναι τόσο χαρούμενος αυτές τις ημέρες με τις ετοιμασίες...


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , palmoira είπε:

Ήρθε η κουμπάρα μου με δυο βαλίτσες ρούχα βρεφικά το απόγευμα! Αυτη τη βδομάδα λέω σιγά σιγά να φτιάξω και τη βαλίτσα του μαιευτηρίου. Ας είναι έτοιμη γιατί ποτέ δεν ξέρεις...Το άσχημο νέο είναι ότι θα καθυστερήσουμε πολύ με το δωματιο, το χώρισμα θα έρθει σε 4 εβδομάδες. Ευτυχως χωράει το λίκνο στο δωματιο όποτε μικρό το κακό αλλά θα ήθελα πριν έρθει η Μπέμπα να έχουμε ξεμπερδέψει. Ο άντρας μου είναι τόσο χαρούμενος αυτές τις ημέρες με τις ετοιμασίες...

Μπραβο κοριτσι μου!

Ετσι χαρουμενοι να εισαστε και οι 2 σας!

Να δεις οταν θα ερθει το μωρο!

Μην αγχωνεσαι και ολα θα γινουν σιγα σιγα...

Να σε ρωτησω κατι, απο φορμακια και εσωρουχα τι νουμερο πηρες για το μωρο 0-3;


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, palmoira είπε:

Ήρθε η κουμπάρα μου με δυο βαλίτσες ρούχα βρεφικά το απόγευμα! Αυτη τη βδομάδα λέω σιγά σιγά να φτιάξω και τη βαλίτσα του μαιευτηρίου. Ας είναι έτοιμη γιατί ποτέ δεν ξέρεις...Το άσχημο νέο είναι ότι θα καθυστερήσουμε πολύ με το δωματιο, το χώρισμα θα έρθει σε 4 εβδομάδες. Ευτυχως χωράει το λίκνο στο δωματιο όποτε μικρό το κακό αλλά θα ήθελα πριν έρθει η Μπέμπα να έχουμε ξεμπερδέψει. Ο άντρας μου είναι τόσο χαρούμενος αυτές τις ημέρες με τις ετοιμασίες...

Ti χωρισμα ειναι αυτο palmoira μου κ γιατι σας το αργουν? Δεν πειραζει βεβαια εσείς να ειστε καλα αφου θα εχεις το λίκνο στην κρεβατοκάμαρα θα εισαι μια χαρα. Ειχες πει πως θα κανεις προγραμματισμένη καισαρική?  Δεν θυμαμαι καλα αν ανεφερες ποτε. Εγω σημερα έπλυνα και τακτοποίησα τα ρουχαλάκια του μικρου και αυριο θα κανω τα λευκα ειδη. Τα ρούχα μου για το μαιευτηριο ειναι ετοιμα κ αυτα πλυμένα. Αυριο περιμενω κ τα τελευταία καλλυντικά του μωρού. Κατα τα αλλα ολα ετοιμα και πολυ Χαιρομαι :)

Εγω προς το παρων πηρα 0 εως 3 μηνών νουμερο και θα δω πως θα παει.Αργοτερα αγοραζω και μεγαλυτερα 

  • Μου αρέσει 2

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Nicol_ είπε:

Ti χωρισμα ειναι αυτο palmoira μου κ γιατι σας το αργουν? Δεν πειραζει βεβαια εσείς να ειστε καλα αφου θα εχεις το λίκνο στην κρεβατοκάμαρα θα εισαι μια χαρα. Ειχες πει πως θα κανεις προγραμματισμένη καισαρική?  Δεν θυμαμαι καλα αν ανεφερες ποτε. Εγω σημερα έπλυνα και τακτοποίησα τα ρουχαλάκια του μικρου και αυριο θα κανω τα λευκα ειδη. Τα ρούχα μου για το μαιευτηριο ειναι ετοιμα κ αυτα πλυμένα. Αυριο περιμενω κ τα τελευταία καλλυντικά του μωρού. Κατα τα αλλα ολα ετοιμα και πολυ Χαιρομαι :)

Εγω προς το παρων πηρα 0 εως 3 μηνών νουμερο και θα δω πως θα παει.Αργοτερα αγοραζω και μεγαλυτερα 

Εμενα τα επιπλα θα μου ερθουν  εως 20 φλεβαρη μου ειπαν... το μονο θετικο ειναι πως εχω και εγω το λικνο οποτε προσπαθω να μν αγχωνομαι! Ξεκινησα και εγω με πλυντήρια και να ετοιμάζω βαλιτσες σιγα σιγα... κοριτσια και εγω πηρα 0-3 και ολοι μου λένε πως επρεπε να παρω και για παραπανω μηνων και πραγματικά επειδη επηρεάστηκα και πηρα πολλα ευχομαι να μη χρειαστει να του αλλαξω γκαρνταρόμπα αμεσα!! :D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Sol_10 είπε:

Εμενα τα επιπλα θα μου ερθουν  εως 20 φλεβαρη μου ειπαν... το μονο θετικο ειναι πως εχω και εγω το λικνο οποτε προσπαθω να μν αγχωνομαι! Ξεκινησα και εγω με πλυντήρια και να ετοιμάζω βαλιτσες σιγα σιγα... κοριτσια και εγω πηρα 0-3 και ολοι μου λένε πως επρεπε να παρω και για παραπανω μηνων και πραγματικά επειδη επηρεάστηκα και πηρα πολλα ευχομαι να μη χρειαστει να του αλλαξω γκαρνταρόμπα αμεσα!! :D

Η πωλήτρια στα mothercare μας ειπε πως ειναι μια χαρα αυτα για αρχη,γιατί τη ρωτησα ποιο νουμερο να παρω..Οποτε θεωρώ θα μου ελεγε να τα παρω μισα μισα. Θα βολευτούμε για αρχη θεωρώ. Δεν πήρα πολλα εγω ειπα να παω πιο συντηρητικά να δω πως θα παει κ να παρω κ μετα. Εντάξει ποσο αφρατουλικα να βγουνε πια τα ζουζουνια? :)

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια καλησπερα.Ειμαι 28+3 και περιμενω το τριτο μου παιδακι αγορακι! Οσες θα γεννησετε με το καλο μαρτη με απριλη τι θα ψωνισετε σε φορμακια??Ποσα κοντομανικα ποσα μακρυμανικα??Και τι νουμερα??Θελω σιγα σιγα να ψωνισω διαφορα για το μπεμπη αλλα λογω της εποχης δε ξερω τι νούμερα να παρω.


3Cl5.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , ΧΡΥΣΟΥΛΑ Ρ. είπε:

Κοριτσια καλησπερα.Ειμαι 28+3 και περιμενω το τριτο μου παιδακι αγορακι! Οσες θα γεννησετε με το καλο μαρτη με απριλη τι θα ψωνισετε σε φορμακια??Ποσα κοντομανικα ποσα μακρυμανικα??Και τι νουμερα??Θελω σιγα σιγα να ψωνισω διαφορα για το μπεμπη αλλα λογω της εποχης δε ξερω τι νούμερα να παρω.

εμενα η αδερφη μου που γεννησε μαρτη μεχρι μεσα μαιου μακριμανικα φορουσε με φανελακι απο μεσα. απλα δεν θα χρειαστεις να παρεις χνουδοτα φορμακια θα παρεις βαμβακερα.απλα μακριμανικα κ φανελακι απο μεσα κοντομανικο. νουμερο 1-3 μηνων εμενα.αυτα του καναν περιπου μεχρι δυο μηνων μονο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

εμενα η αδερφη μου που γεννησε μαρτη μεχρι μεσα μαιου μακριμανικα φορουσε με φανελακι απο μεσα. απλα δεν θα χρειαστεις να παρεις χνουδοτα φορμακια θα παρεις βαμβακερα.απλα μακριμανικα κ φανελακι απο μεσα κοντομανικο. νουμερο 1-3 μηνων εμενα.αυτα του καναν περιπου μεχρι δυο μηνων μονο. 

Ναι βαμβακερα θα παρω.Ελεγα να παρω μερικα για νεογεννητο και μερικα για 3-6 γιατι δε ξερω και τι αναπτυξη θα εχει.


3Cl5.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , ΧΡΥΣΟΥΛΑ Ρ. είπε:

Ναι βαμβακερα θα παρω.Ελεγα να παρω μερικα για νεογεννητο και μερικα για 3-6 γιατι δε ξερω και τι αναπτυξη θα εχει.

3-6 ειναι μεγαλα εκτος βεβαια κ αν γεννησεις μωρακι πανω απο 3500 κιλα.παιζει βεβαια κ η γραμμη της εταιριας πολυ μεγαλο ρολο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , linaa είπε:

3-6 ειναι μεγαλα εκτος βεβαια κ αν γεννησεις μωρακι πανω απο 3500 κιλα.παιζει βεβαια κ η γραμμη της εταιριας πολυ μεγαλο ρολο.

Λες ε??θα περιμενω τοτε μεχρι τα μεσα του φλεβαρη να δω ποσο θα ειναι στους υπερηχους και θα παω μετα να ψωνισω.


3Cl5.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...