Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

ΠΕΘΕΡΟΠΛΗΚΤΗ


vicoula87

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΕΘΕΡΟΠΛΗΚΤΗ ΟΠΩΣ ΠΟΛΛΕΣ!!!! ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΕΠΕΜΒΑΙΝΕΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 20 ΜΗΝΩΝ.ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΕΧΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΠΟΥ ΕΓΩ ΕΡΧΟΜΑΙ ΠΑΝΤΑ ΔΕΥΤΕΡΗ. ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ. ΕΝΩ ΔΕΝ ΜΕΝΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΕΔΩ ΜΕ ΤΗΝ ΑΙΤΙΟΛΟΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΑΕΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ. ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ ΔΕΝ ΜΕ ΘΕΛΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ ΔΥΣΑΡΕΣΚΕΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΡΥΨΩ. ΕΥΤΥΧΩΣ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΜΟΥ ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ. ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ????? ΠΩΣ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΔΥΣΚΟΛΗ ΦΑΣΗ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα και με ολο το θαρρος, αφου μυραζεσαι το προβλημα σου μαζι μας. Αν ηταν με το μερος σου τοτε η πεθερα σου θα ειχε ορια. Τι Θελω να πω!? Η δεν του ειπες εξ αρχης πως δεξ θες να ανακατεύεται η πεθερα σου οποτε να θεσετε τα όρια σας η του το πες και δεν το κανε. Σορρυ που μιλω ετσι απλα σε αυτα ειμαι αυστηρή λογω εμπειριας ομως στο ρολο του παιδιού και δεν θέλω ν α συμβει στο σπιτι μου. Η θα θεσετε τωρα τα  ορια και τους κανονες που ειναι νωρις η το παιχνιδι θα χαθει. Θα χωθεί ολο κ πιο πολυ. Δεν χρειάζεται κατι ιδιαιτερο μια κουβεντα μαζι της αυστηρή και απολυτη. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, vicoula87 είπε:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΕΘΕΡΟΠΛΗΚΤΗ ΟΠΩΣ ΠΟΛΛΕΣ!!!! ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΕΠΕΜΒΑΙΝΕΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 20 ΜΗΝΩΝ.ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΕΧΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΠΟΥ ΕΓΩ ΕΡΧΟΜΑΙ ΠΑΝΤΑ ΔΕΥΤΕΡΗ. ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ. ΕΝΩ ΔΕΝ ΜΕΝΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΕΔΩ ΜΕ ΤΗΝ ΑΙΤΙΟΛΟΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΑΕΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ. ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ ΔΕΝ ΜΕ ΘΕΛΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ ΔΥΣΑΡΕΣΚΕΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΡΥΨΩ. ΕΥΤΥΧΩΣ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΜΟΥ ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ. ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ????? ΠΩΣ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΔΥΣΚΟΛΗ ΦΑΣΗ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ!!!!!!!!!

Καλησπέρα. Κι η δικιά μου μικρή έχει τρελή αδυναμία στην πεθερά μου και πολλές φορές την προτιμάει από εμένα. Αλλά δεν νομίζω ότι φταίει το παιδάκι. Νομίζω ότι το πρόβλημα είναι ότι η πεθερά επεμβαίνει κι έχει γνώμη. Εμένα ας πούμε που δεν εκφέρει γνώμη δεν μου προκαλεί θυμό αυτή η αδυναμία της μικρής. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι το μεταξύ εσένα και της πεθεράς είναι το εξοργιστικο και απλά το άλλο είναι η αφορμή. 

Τώρα όσον αφορά το θέμα της δεύτερης εγκυμοσύνης ίσως είναι καλό να την έχεις λίγη ώρα εκεί να απασχολεί την μικρή για να μην τρέχεις συνέχεια από πίσω της. Αν πάλι αυτό σου προκαλεί ταραχή βρες, τον τρόπο να πεις ότι δεν χρειάζεται να έρχεται κάθε μέρα και ότι χρειάζεσαι λίγο χρόνο μόνη με τη ν κόρη σου σπίτι. 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα. Η λυση ειναι πολυ απλη. Η θα της μιλησεις εσυ η ο αντρας σου. Βαλε τα ορια σου. Το θεμα φυσικα ειναι πως οταν οι γονεις η τα πεθερικα βοηθανε με τα παιδια, αρχιζουν και χώνονται μετα και παίρνουν θεση. Αυτο ειναι το αρνητικο. Μπορεις να καθησεις ηρεμα και Ωραια να της μιλήσεις. Να της πεις τι σε ενοχλεί και μέχρι ποιο σημειο εχει δικαιωμα να επεμβαίνει.Επισης θα της πεις εσυ ποιες ωρες μπορει να έρχεται. Δεν γινεται να ειναι ολη μερα εκει. Αλλιως πως θα το καταλαβει?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Το καλό είναι ότι έχεις σύμμαχο τον άντρα σου. Βάλτε της από κοινού όρια,έχετε δηλαδή κοινή γραμμή στο τι θέλετε και λέτε . Ο σύζυγος σου μπορεί να της μιλήσει ώστε να περιορίσει την παρεμβατικότητα καθώς και τις επισκέψεις. Ίσως το κάνει με καλη πρόθεση χωρίς να καταλαβαίνει ότι ενοχλεί, ισως και το αντίθετο. Εσύ το ξέρεις αυτό. Αν ένιωθα πως το κάνει με καλή πρόθεση , αυθόρμητα ,αλλά δεν αντιλαμβάνεται το πρόβλημα που προκαλεί, θα προσπαθούσα με κουβεντα να διορθώσω τα κακώς κείμενα. Αν πάλι, έβλεπα πως η πρόθεση είναι δόλια και κακή θα ξεκαθάριζα τα πράγματα και θα έκοβα λάσπη... θα είχα μόνο τα τυπικά αν και εφόσον μπορούν να υπάρξουν και αυτά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ. ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΤΕ ΤΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ.ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΙΑΣΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΛΗΣΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΗΣ. Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΒΑΡΕΘΕΙ ΝΑ ΤΣΑΚΩΝΕΤΑΙ ΜΑΖΙ ΤΗΣ. ΕΧΕΙ ΣΗΚΩΣΕΙ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΨΗΛΑ. ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΕΠΙΤΗΔΕΣ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΙΑ ΠΕΘΕΡΑ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΠΛΑ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΣΤΗΝ ΜΙΚΡΗ. ΑΠΟ ΜΙΚΡΗ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΜΗΝΩΝ ΤΗΝ ΠΗΓΑΙΝΑ ΑΡΚΕΤΕΣ ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΗΝ ΚΡΑΤΑΓΕ ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΝΑ ΕΙΧΑΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΥΓΙΕΙΑΣ ΚΑΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΡΕΧΩ ΣΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ. ΑΠΛΑ ΤΩΡΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΚΑΚΟΜΑΘΕΙ. ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΡΟΛΟ ΜΟΥ ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ. ΝΙΩΘΩ ΤΟΣΟ ΚΑΚΗ ΜΑΝΑ. ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΗΝΑ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΩ ΒΟΗΘΕΙΑ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΗΝ ΤΣΑΚΩΘΩ ΤΩΡΑ ΜΑΖΙ ΤΗΣ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, vicoula87 είπε:

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ. ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΤΕ ΤΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ.ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΙΑΣΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΛΗΣΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΗΣ. Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΒΑΡΕΘΕΙ ΝΑ ΤΣΑΚΩΝΕΤΑΙ ΜΑΖΙ ΤΗΣ. ΕΧΕΙ ΣΗΚΩΣΕΙ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΨΗΛΑ. ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΕΠΙΤΗΔΕΣ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΙΑ ΠΕΘΕΡΑ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΠΛΑ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΣΤΗΝ ΜΙΚΡΗ. ΑΠΟ ΜΙΚΡΗ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΜΗΝΩΝ ΤΗΝ ΠΗΓΑΙΝΑ ΑΡΚΕΤΕΣ ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΗΝ ΚΡΑΤΑΓΕ ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΝΑ ΕΙΧΑΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΥΓΙΕΙΑΣ ΚΑΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΡΕΧΩ ΣΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ. ΑΠΛΑ ΤΩΡΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΚΑΚΟΜΑΘΕΙ. ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΡΟΛΟ ΜΟΥ ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ. ΝΙΩΘΩ ΤΟΣΟ ΚΑΚΗ ΜΑΝΑ. ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΗΝΑ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΩ ΒΟΗΘΕΙΑ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΗΝ ΤΣΑΚΩΘΩ ΤΩΡΑ ΜΑΖΙ ΤΗΣ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.

Μιας και δεν έχετε άλλα προβλήματα μην μπεις σε διαδικασία να τσακωθείς. Εσύ μπορείς να τα καταφέρεις με το παιδί τώρα χωρίς την καθημερινή της παρουσία; Αν ναι τότε ,πες της πως θέλεις χρόνο να μείνεις με την μικρή για να δουλέψεις τον ερχομό του μωρού. Βοήθεια σίγουρα θα χρειαστείς,άλλα μηπως να κόψετε αυτό το καθημερινό και πιεστικό. Είναι λογικό να βγάζει το παιδί στην γιαγιά μια αδυναμία γιατί είναι στενό πρόσωπο που βλέπει καθημερινά,αυτό όμως δεν αναιρεί τον δικό σου ρολό ούτε και σημαίνει ότι το παιδί σου δεν σε αγαπάει.

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...