Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Εμείς 600 ημερησίως δεν θυμάμαι ποιας εταιρείας … για να δούμε πως θα βγουν οι εξετάσεις σας περίεργη είμαι … 

      Ελπίζω να βγουν λίγο καλύτερες από όσο πριν αν έχει καταπολεμηθεί και το μικρόβιο να δούμε αν το επηρέαζε το μικρόβιο το σπερμα !!! Αν και δεν νομίζω τόσο πολύ να έπιρεαζε τ μικρόβιο θα δείξει 

Kαφέ η Βάπτιση


kornilia

Recommended Posts

καλησπερα!

ετοιμαζω την βαπτιση των γιων μου και ψαχνω για βιβλιο ευχων.Θελω να το φτιαξω εγω (φοβαμαι βεβαια μην βγει βλακεια )αλλα φτιαχνω και τις προσκλησεις και βλεπω οτι μου αρεσει πολυ η διαδικασια.

επειδη βλεπω οτι εδω εχετε πολλες γνωσεις θελω να ρωτησω το εξης:βρηκα στην σφραγιδομανια ενα που μου αρεσει πολυ ,αλλα ειναι γκρι χαρτονι και πρεπει να το ντυσω εξαρχης.Αυτο πως θα το κανω??

πρεπει να παρω ειδικη κολλα και πως θα την απλωσω?δεν θα ξεκολλαει το φυλλο στην ακρη?

επισης δεν εχει κρικο,μπορουν να μου το τρυπησουν αυτοι και να βαλουν κρικο?γιατι δεν θα ηθελα να παρω εργαλειο μονο για αυτο(αν και με βλεπω να ασχολουμαι με το scrapbooking,εχω ξετρελαθει μ'αυτα που βλεπω)τεσπα αυτα θα τα πουμε αλλη στιγμη.

αυτα προς το παρον...

Γεια σου!!!! Με το καλο η βάφτιση των γιων σου!!!!! Στη σφραγιδομανια εχεις επιλεξει απλο τετράγωνο ή σε σχήμα βιβλιο ευχών?

Μπορεί να σου κοψει απλό κανσον (χρωματιστό βέβαια) και εσύ να το κολλησεις πάνω είτε με απλή κολλα στικ ή με ατλακολ. Μπορουν ακομα να σου κοψουν και τις εσωτερικές σελιδες και να σου κανουν τρύπες. Για κρικους δεν ξερω, αλλά επειδή βλέπω ότι σου αρέσει μπορείς να το κανεις πιο μπιχλιμπιδάτο

Δες εδω

http://www.scrapbooking.gr/

http://enjoyscrapping.gr/

θα βρεις οτι χρειαζεσαι για να το στολίσεις

Αληθεια τι θέμα έχεις επιλέξει?


Ja5zp3.png

D42op3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • glitter

    1649

  • kornilia

    1602

  • cristina112

    1432

  • peny

    1022

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπερα!

ετοιμαζω την βαπτιση των γιων μου και ψαχνω για βιβλιο ευχων.Θελω να το φτιαξω εγω (φοβαμαι βεβαια μην βγει βλακεια )αλλα φτιαχνω και τις προσκλησεις και βλεπω οτι μου αρεσει πολυ η διαδικασια.

επειδη βλεπω οτι εδω εχετε πολλες γνωσεις θελω να ρωτησω το εξης:βρηκα στην σφραγιδομανια ενα που μου αρεσει πολυ ,αλλα ειναι γκρι χαρτονι και πρεπει να το ντυσω εξαρχης.Αυτο πως θα το κανω??

πρεπει να παρω ειδικη κολλα και πως θα την απλωσω?δεν θα ξεκολλαει το φυλλο στην ακρη?

επισης δεν εχει κρικο,μπορουν να μου το τρυπησουν αυτοι και να βαλουν κρικο?γιατι δεν θα ηθελα να παρω εργαλειο μονο για αυτο(αν και με βλεπω να ασχολουμαι με το scrapbooking,εχω ξετρελαθει μ'αυτα που βλεπω)τεσπα αυτα θα τα πουμε αλλη στιγμη.

αυτα προς το παρον...

Με το καλό η βάφτιση! Κάλύτερα ατλακόλ που είπε η Πένυ, η στικ ειδικά για εξώφυλλο δεν κολλάει πολύ καλά (τουλάχιστον η uhu), καλύτερα να την αποφύγεις!

Είναι πολύ πιθανό να κολλήσεις με το scrapbooking! Είναι εθιστικό!

Για τις τρύπες, από όσο ξέρω, δεν σου κάνουν στη σφραγιδομάνια, τις κάνεις εσύ. Φυσικά δεν αξίζει να αγοράσεις εργαλείο μόνο για μια φορά. Αλλά ρώτησέ τους, μήπως κάνω λάθος.

A, υπάρχει κι άλλο ένα κατάστημα:

http://www.heart2craft.com/

Ό,τι άλλο θέλεις, μας ρωτάς! Περιμένουμε το θέμα!


EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εσεις που το έχετε ψάξει τελικά υλικα για μαρτυρικά απο που με συμφερει να αγορασω, γιατι με τοσα σαιτ εχω μπερδευτει

Aχ κοπέλα μου, εμένα μου τα είχαν πάρει οι νονές τα μαρτυρικά (και ας είχα λυσσάξει να τα φτιάξω!). Θυμάμαι όμως πως είχα βρει καλές τιμές στο adorex και το elxis. Αν ξέρει κάποια κοπέλα κάτι παραπάνω, θα σου πει! Πότε βαφτίζεις? Τι θα φτιάξεις?


EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Βαφτιζω ενα κοριτσακι 19/5 και 17/6 θα βαφτιζω το δικο μου μωρακι.Θα ηθελα να φτιαξω βραχιολακια και παραμανες ή και κομπολοι αλλα νομιζω θα ειναι πιο δυσκολο.Αν εχει φτιαξει κάποια θα με υποχρεωνε να μην γυρναω ολα τα μαγαζια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με το καλό η βάφτιση! Κάλύτερα ατλακόλ που είπε η Πένυ, η στικ ειδικά για εξώφυλλο δεν κολλάει πολύ καλά (τουλάχιστον η uhu), καλύτερα να την αποφύγεις!

Είναι πολύ πιθανό να κολλήσεις με το scrapbooking! Είναι εθιστικό!

Για τις τρύπες, από όσο ξέρω, δεν σου κάνουν στη σφραγιδομάνια, τις κάνεις εσύ. Φυσικά δεν αξίζει να αγοράσεις εργαλείο μόνο για μια φορά. Αλλά ρώτησέ τους, μήπως κάνω λάθος.

A, υπάρχει κι άλλο ένα κατάστημα:

http://www.heart2craft.com/

Ό,τι άλλο θέλεις, μας ρωτάς! Περιμένουμε το θέμα!

καλα με το scrapbooking θα ασχοληθω στα σιγουρα(εχω δεχτει κιολας την πρωτη μου παραγγελια)!!!

μολις περασει η βαφτιση(και τα εξοδα που εχει αυτη:tongue:) θα το κοιταξω πιο αναλυτικα.θα σας ερθω καποια στιγμη και απο το αλλο θεμα(αλλα εγω δεν ξερω να φτιαχνω blog)

τεσπα,το θεμα μας ,μιας και μενουμε σε νησι,ειναι το καραβακι και γενικα το ναυτικο.Εχω φτιαξει τις μισες προσκλησεις και συνεχιζω και θα φτιαξω ακομα το βιβλιο ευχων,τις μπομπο των παιδιων και την διακοσμηση.

Αρχικα το εκανα για εξοικονομιση χρηματων αλλα τωρα βλεπω οτι μου αρεσει πολυ η ολη διαδικασια:D

να ρωτησω,εχει παρει καμια σας πραγματα απο το www.scrapbooking.gr αν ναι,η πληρωμη μπορει να γινει με αντικαταβολη?και ποσο καιρο κανουν να ερθουν τα πραγματα?εκτος απο την σελιδα αυτη υπαρχουν κι αλλες με τοση ποικιλια?

ΥΓ glitter μου αρεσουν πολυ οι δημιουργιες σου!!ειδικα η συνθεση με το γιο σου στο παρκο ειναι τελεια!!!αληθεια το κειμενο στον ηλιο ειναι τυπωμενο?


θελω μια θαλασσα γεματη αστεριες!

tJd1p3.png

Το θέμα στη ζωή δεν είναι να κρατάς καλά χαρτιά, αλλά να παίζεις σωστά ένα άσχημο φύλλο....

(εμείς σκοπεύουμε να το παίξουμε σωστά)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Καλή εβδομάδα! Σήμερα έχω πολλές δουλειές, γιορτάζει ο Γιωργάκης μας και θα κάνουμε γιορτή το βράδυ. Ξεκίνησα από χτες τα μαγειρέματα και σήμερα συνεχίζω φουριόζα! (Ευτυχώς που δεν είναι πάρτυ γενεθλίων και δεν είχα και κατασκευές, χαχα!:lol::lol::lol:)

Χρόνια πολλά σε όλους τους Γιώργηδες και τις Γεωργίες!

Βαφτιζω ενα κοριτσακι 19/5 και 17/6 θα βαφτιζω το δικο μου μωρακι.Θα ηθελα να φτιαξω βραχιολακια και παραμανες ή και κομπολοι αλλα νομιζω θα ειναι πιο δυσκολο.Αν εχει φτιαξει κάποια θα με υποχρεωνε να μην γυρναω ολα τα μαγαζια

Πάντα άξια, με το καλό κι οι δύο βαφτίσεις!

Όλo και κάποια βρεθεί να ξέρει! Δίπλα (στο parents.gr) ρώτησες?

Tα βραχιολάκια και οι παραμάνες είναι πιο εύκολα και λιγότερο χρονοβόρα!

καλα με το scrapbooking θα ασχοληθω στα σιγουρα(εχω δεχτει κιολας την πρωτη μου παραγγελια)!!!

μολις περασει η βαφτιση(και τα εξοδα που εχει αυτη:tongue:) θα το κοιταξω πιο αναλυτικα.θα σας ερθω καποια στιγμη και απο το αλλο θεμα(αλλα εγω δεν ξερω να φτιαχνω blog)

τεσπα,το θεμα μας ,μιας και μενουμε σε νησι,ειναι το καραβακι και γενικα το ναυτικο.

Εχω φτιαξει τις μισες προσκλησεις και συνεχιζω και θα φτιαξω ακομα το βιβλιο ευχων,τις μπομπο των παιδιων και την διακοσμηση.

Αρχικα το εκανα για εξοικονομιση χρηματων αλλα τωρα βλεπω οτι μου αρεσει πολυ η ολη διαδικασια:D

Έτσι ''την πατάμε'' όλες!!!;);):D

να ρωτησω,εχει παρει καμια σας πραγματα απο το www.scrapbooking.gr αν ναι,η πληρωμη μπορει να γινει με αντικαταβολη?και ποσο καιρο κανουν να ερθουν τα πραγματα?εκτος απο την σελιδα αυτη υπαρχουν κι αλλες με τοση ποικιλια?

Στην Αθήνα (που είμαι εγώ) στέλνουν σε 1-2 μέρες. Στην επαρχία ίσως λίγο παραπάνω. Το scrapbooking.gr έχει την πιο μεγάλη ποικιλία. ΤΟ enzoyscrapping και το heart2craft έχουν λίγότερη, αλλά κι αυτά έχουν πολύ όμορφα πράγματα. Το enzoy είναι το πιο οικονομικό. Καλό είναι να συγκρίνεις τιμές.

Επίσης οπωσδήποτε να κοιτάς αν είναι διαθέσιμο το προϊόν που σε ενδιαφέρει, γιατί μπορεί να έχει εξαντληθεί και να αργήσει να ξαναέρθει.

ΥΓ glitter μου αρεσουν πολυ οι δημιουργιες σου!!ειδικα η συνθεση με το γιο σου στο παρκο ειναι τελεια!!!αληθεια το κειμενο στον ηλιο ειναι τυπωμενο?

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Όχι, δεν είναι τυπωμένο το κειμενάκι, με τοχέρι το έγραψα.

Σας αφήνω γιατί δε θα προλάβω! Ευτυχώς έστειλα το παιδί στη μαμά μου για να μαγειρέψω χωρίς μπελάδες!

Φιλιάαα!


EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια και απο εμενα!!!

Τι κανετε????

Βλεπω νεο αιμα στην παρεα μας και βαφτίσεις!!!

Εμεις επιστρέψαμε χτες το μεσημεράκι απο τη Μανη. Αχ ....Γιατί τα καλα να κρατάνε τόσο λιγο..... Η επόμενη εξόρμηση θα είναι χειμώνα μαζί με τη μπουμπου!!! Ειδαμε πολύ όμορφα μερη,ξεκουραστήκαμε (πολύ ύπνο μιας και γινομουν χώμα μετα απο καθε βόλτα). Ο Κωσταντής επαιξε με την ψυχή του και ο Παναγιώτης κυνηγαγε όλη την ώρα. Μπορει να μας εβγαλε το λαδι αλλά πόσο το χαρήκαμε που ξεσάλωσε!!!Εγώ ένα σαράβαλο δεν βολευομουν ουτε στον υπνο ,ουτε στον ξύπνιο!!Πιανομουν στην καρέκλα και στο κρεβατι, λαχανιαζα στη βόλτα..... Σας είπα οτι θελω να γεννησω ΤΩΡΑ????Τι καλα που θα ταν να ημουν 39 εβδομαδων....

Χτες μαλιστα στο καπακι πηγαμε και χαιρετήσαμε τον κουμπαρο μου και μετά ημουν χαλια.Μεχρι και εμετο εκανα.Και μου έλεγε ο άντρας μου να παμε αλλη μερα εγώ εκει!!Ετσι εβαλα τα υποστηλώματα μου και πηγα για ύπνο νωρίς νωρίς.

Νακι με καλυψε η Σαντυ!!Τα ίδια ακριβώς θα σου έλεγα!!

Σοφια αν πας στο κεντρο θα βρεις υλικά για κοσμηματα πχ στη diva και θα κανεις θαυματα!!! Εγώ έχω σκεφτεί, οταν με το καλο, να φτιαξω βραχιολάκια με ντιζα και χαντρουλες που θα μπορουν να φορεθούν κιολας.Βεβαια έχουν πολύ δουλεια εν σχεσει με τις παραμανες και τα κορδονακια αλλά χαλαλι της!!Ειναι το κολλημα που σου έλεγε η Σαντυ χαχαχα


Ja5zp3.png

D42op3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα! Καλώς ήρθατε Πένυ μου, χαίρομαι που περάσατε καλά!! Το επόμενο ταξιδάκι θα το πάτε με την μπουμπούκα!!

Καλέ την diva την είχα ξεχάσει να την πω στην κοπέλα! Και να φανταστείς ότι κι εγώ από εκεί είχα ψωνίσει πραγματάκια για τη βάφτιση!! Και όλο και ψωνίζω κάθε τόσο! Έχει τόσα ωραία πράγματα που χάνεσαι εκεί μέσα!


EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλημέρα! Καλώς ήρθατε Πένυ μου, χαίρομαι που περάσατε καλά!! Το επόμενο ταξιδάκι με την μπουμπούκα!!

Καλέ την diva την είχα ξεχάσει να την πω στην κοπέλα! Και να φανταστείς ότι κι εγώ από εκεί είχα ψωνίσει πραγματάκια για τη βάφτιση!! Και όλο και ψωνίζω κάθε τόσο! Έχει τόσα ωραία πράγματα που χάνεσαι εκεί μέσα!

Οντως εχει παρα πολλά πράγματα. Το κακο είναι ότι λεει στις συκευασιες τιμή μοναδος και για ποτε φτανεις το κατοστάρικο ούτε που το καταλαβαίνεις!!

Εγώ μαζεύω ακόμα το χαμό από χτες! Πολύ ωραία περάσαμε και τα φαγητά μου είχαν μεγάλη επιτυχία!

Τι ωραια που είναι οι γιορτες. Το κακο είναι το μαζεμα μετά που σου βγαίνει και η κουραση της προετοιμασίας.Τι καλο μαγείρεψες????


Ja5zp3.png

D42op3.png

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Με σειρά προτίμησης μου αρέσουν πιο πολύ το 6ο, το 4ο και το 5ο! (Όχι όμως πως τα άλλα δεν είναι όμορφα!)


EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου αρεσουν πολύ το 4ο και το 5ο

Να τι σκεφτομαι να φτιαξω στη βάφτιση της μικρής μου

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=381169595244065&set=a.168661569828203.39990.100000530826698&type=3

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=168663063161387&set=a.168661569828203.39990.100000530826698&type=3

το δευτερο για τους αντρες. Σε χρώματα όμως ροζ ,καφέ και χρυσή ντίζα

Κοιτα εδώ έχει πολύ όμορφα μαρτυρικα να παρεις ιδεες

https://www.facebook.com/#!/media/set/?set=a.168661569828203.39990.100000530826698&type=3


Ja5zp3.png

D42op3.png

Link to comment
Share on other sites

Οντως εχει παρα πολλά πράγματα. Το κακο είναι ότι λεει στις συκευασιες τιμή μοναδος και για ποτε φτανεις το κατοστάρικο ούτε που το καταλαβαίνεις!!

Τι ωραια που είναι οι γιορτες. Το κακο είναι το μαζεμα μετά που σου βγαίνει και η κουραση της προετοιμασίας.Τι καλο μαγείρεψες????

Και τιμή μονάδος και χωρίς ΦΠΑ, οπότε μετά βράσε όρυζα!

Αχ, όντως ωραίες οι γιορτές στο σπίτι, αλλά ναι, τώρα είμαι πτώμα. Δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου! Και δεν είχα και κατασκευές όπως στα γενέθλια!

Μαγείρεψα τα εξής (2 μέρες μαγείρευα):

μοσχαράκι, κοτόπουλο, ψαρονέφρι, πατάτες ογκρατέν, πιλάφι, σουφλέ, παστίτσιο, πατατοσαλάτα, μακαρονοσαλάτα, μερικές κανονικές σαλάτες, κρέπες και τυρόπιτα. Για γλυκό έφτιαξα cheese cake που το λατρεύω (και που το έχω μετανιώσει που δεν το έκανα στη βάφτιση του Γιώργου, αλλά θα το κάνω οπωσδήποτε στο επόμενο παιδί, ακόμα δεν τον είδαμε, Γιάννη τον βαφτίσαμε, χαχαχ!)

Η μαμά μου μού συμπλήρωσε το μενού με μια κοτόπιτα, κεφτεδάκια και ένα μιλφέιγ! Ήθελε να μου φτιάξει κι άλλα, αλλά είπα να μην το παρακάνουμε!:tongue:


EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...