Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 14 λεπτά , linaa είπε:

      Ρε συ εαν πάρεις inofert θα πρέπει να κόψεις οπωσδήποτε το φιλισιν. Εάν περνεις μεγάλη ποσότητα από κάποια βιταμίνη γίνετε τοξική Κ κάνεις Κ κακό σε εσένα Κ σε περίπτωση εγκυμοσύνης υπάρχει πρόβλημα για το μωρό . 

      Καλό είναι εάν θέλεις να πάρεις κάτι οικονομικό να πάρεις χωριστά βιταμίνες όπως q10 Κ βιταμίνη d που είναι πολύ βοηθητικές Κ ω3 χωριστά χωρίς άλλα πρόσθετα Κ τα ινοφερτ . Πρέπει να διαβάσεις τι περιέχει το κάθε ένα Κ να μην περνεις τα ίδια . 

      Ναι εννοείται πως θα σταματήσουμε το φιλισιν μόλις ξεκινήσουμε τις βιταμίνες,δλδ από βδομάδα .Μέχρι τότε παίρνουμε φιλισιν και μολερς,καλό κάνουν έτσι κ αλλιώς.Θα πω στον γιατρό να μου γράψει και εξετάσεις για βιταμίνες,να δω αν έχω έλλειψη από κάτι. Πάντως κάτι πανάκριβες βιταμίνες που είδα,τύπου ovamax, fertilimax κτλ,φαίνονται πολύ καλές,αλλά η τιμή τους είναι απαγορευτική για εμάς 

      πρίν από 8 λεπτά , Lila ki είπε:

      Εγώ χωρίς να θέλω να σε προϊδεάσω αυτά έπαιρνα δεν με βοήθησαν ποτέ ούτε τον άντρα μου … με βοήθησαν μόνο τα pregnancy που κατέληξε σε παλινδρόμηση αλλά δεν έχει σημασία … πάντως τα ινοφερτ με ένα χάπι για την αντίσταση στην ινσουλίνη με επανέφεραν στα κιλά μου που εοχε ξεφύγει χωρίς να καταναλώνω μεγάλη ποσότητα φαγητού δεν με βοήθησαν σε τίποτα άλλο.. α και με έφτιαξαν τον κύκλο που και πάλι μια μ ερχόταν 25η ημέρα μια 28η γενικά δεν με είχαν βοηθήσει … θεωρώ δεν είναι για τις δικές μας περιπτώσεις … αυτό προσωπική μ άποψη μπιρει σε σενα να δουλέψουν …

      Και επισης τα well man τον άντρα μου τον επανέφεραν στα αρχικά κιλά που τον γνώρισα ενώ καταφέραμε σε δυο χρόνια και έχασε 25 κιλά με αυτά έγινε πάλι άστο … στον μήνα πάνω πήρε το κουτί ξ το πέταξε στα σκουπιδια από τα νεύρα του έτρωγε χωριά να πεινάει φοβερή όρεξη συν ότι το σπερμα ατην εξέταση ήταν ίδιο …

      επειδη έχω περάσει πολλά επιμένω στο q10 δεν ξέρω ακόμα την εξέλιξη είναι πολύ νωρίς να μιλάω κε σιγουριά αλλά όταν σ λένε άριστο σπερμα κάπου λες έκανε δουλεια ..  άμα ψάξεις και σε φαρμακεία στο Ίντερνετ μήπως τα βρεις πιο φθηνά ;;;; 

      Και επισης τα well man τον άντρα μου τον επανέφεραν στα αρχικά κιλά που τον γνώρισα ενώ καταφέραμε σε δυο χρόνια και έχασε 25 κιλά με αυτά έγινε πάλι άστο … στον μήνα πάνω πήρε το κουτί ξ το πέταξε στα σκουπιδια από τα νεύρα του έτρωγε χωριά να πεινάει φοβερή όρεξη συν ότι το σπερμα ατην εξέταση ήταν ίδιο …

      επειδη έχω περάσει πολλά επιμένω στο q10 δεν ξέρω ακόμα την εξέλιξη είναι πολύ νωρίς να μιλάω κε σιγουριά αλλά όταν σ λένε άριστο σπερμα κάπου λες έκανε δουλεια ..  άμα ψάξεις και σε φαρμακεία στο Ίντερνετ μήπως τα βρεις πιο φθηνά ;;;; 

      Πωπω λες να μην βοηθήσουν σε τπτ?Διάβασα και εδώ στο φόρουμ διάφορα ποστ και έχει κοπέλες που τις βοήθησαν τα ινοφερτ..τι να πω,μακάρι να με βοηθησουν και μένα,έτσι κ αλλιώς θαύματα δεν περιμένω .Θα παραγγείλω και q10.Αυτο βοηθάει μόνο εμάς η και τους άντρες?

Kαφέ η Βάπτιση


kornilia

Recommended Posts

peny πολυ ομορφα ειναι όλα και πολυ ωραία χρωματα.

Εγω για την βαφτιση του μικρου δεν εχω αποφασίσει ακόμα θέμα και ειναι 17/6.

Σκεφτομαι ή παγωτο γιατι έχω δει μια τέλεια λαμπάδα με χωνάκια και μπορώ να την φτιαξω μόνη μου ή αυτοκινητάκι.Αμα έχετε καμοιά άλλη ιδεα πιο πρωτότυπη πειτε μου

Σοφάκι ωραίο το παγωτό και τα αυτοκινητάκια αλλά νομιζω ότι είναι λίγο δύσκολα θέματα. Ειχα στολισει μια βαφτιση περυσι με αυτό το θέμα (αυτοκινητακι) και δυσκολεύτηκα πολύ να βρω διακοσμητικά.

Αν καταλήξεις σε αυτό το θέμα ρίξε μια ματια εδώ μηπως παρεις καμια ιδεα

http://mycraftcenter.blogspot.com/2011/05/blog-post.html

Εγώ παντως αν ήταν αγορι είχα σκοπο να κανω ζωακια του δάσους. Νομιζω μπορείς να κανεις πολλά πραγματα στο θέμα διακοσμησης.

Αλλη μια ωραια ιδεα είναι η ζουγκλα. Την είχα κανει στα δευτερα γενεθλια του γιου μου και εχει πολύ μεγάλη ποικιλια

Δες εδω http://mycraftcenter.blogspot.com/2010/02/to-party.html

Και τελος ευχαριστηθηκα περισσότερο απ όλα το θεμα φαρμα που του έκανα περυσι. Αυτό είναι ιδανικό αν έχεις παππου γιαγια στο χωριο και εχουν αποθήκη γεματη με παλια πράγματα.Κολλανε ΟΛΑ!!

http://mycraftcenter.blogspot.com/2011/02/blog-post_13.html

http://mycraftcenter.blogspot.com/2011/02/blog-post_12.html

http://mycraftcenter.blogspot.com/2011/01/blog-post_26.html

http://mycraftcenter.blogspot.com/2011/01/blog-post_09.html

Γενικά πιστευω πως αν παιξεις με ζωακια μπορείς να μπλεξεις και τη φύση μεσα λουλουδακια ,πρασινάδες.

Τα αυτοκίνητακια είναι λιγο κλειστό θεμα και το λεω με σιγουρια γιατί δυσκολευτηκα παααρα πολύ.

Το παγωτό απο την αλλη πολύ όμορφο αλλά θα είναι δύσκολο να πετυχεις χωρίς ροζ μεσα. Νομιζω...μπορει να κανω και λάθος....


Ja5zp3.png

D42op3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • glitter

    1649

  • kornilia

    1602

  • cristina112

    1432

  • peny

    1022

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αγαπημενες μου γεια σας!!!Το ξερω χαθηκα.Στο φεις δεν μπορω να μπω καθολου εχει κολλησει.Ξερει καμια τι να κανω????Σαντυ,Μεταξια,Αννα και φυσικα Πενακι ευχομαι να ειστε καλα!!!Σαντυ να χαιρεσαι και το παιδακι σου...με τον καιρο σου ευχομαι εεεε????Εχω πηξει με τα παιδια αφου ο αντρας μου ειναι συνεχεια στη δουλεια τωρα που ανοιξε ο καιρος.Να δωσετε τα φιλια μου στις υπολοιπες οσες μπαινετε εδω... προλαβα να διαβασω οτι η Αννα εχει επισκευες εε???Καλο κουραγιο...Πενακι ωραια η Μανη???Ολο λεω να σου τηλεφωνησω....αν καμια σας ερθει προς τα μερη μου τωρα που καλοκαιριαζει να μου στειλει μηνυμα να δωσω το κι νητο μου η να το ζητησει απ την Πενυ!!!!!Φιλια σε ολες!!!!!

Kαλώς την κι ας άργησε! Να κάνεις νέο προφίλ! Εμείς είμαστε καλά, έχουμε να φτιάξουμε το δωμάτιο του Γιώργου, που σημαίνει σκόνη, πριονίδι και χαμός...


EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ Πένυ.Ειδα το blog σου και ξετρελάθηκα.Τι ωραια πραγματα που έχεις φτιαξει και το θεμα με την φάρμα τέλειο και πρωτότυπο.Αλήθεια τις προσκλησεις τις εκτύπωσες στον εκτυπωτή σου?Και τα ζωάκια απο που τα κατέβασες?Γιατι ψαχνω να βρω κανα μαιμουδάκι κανα δεντρακι και δεν ξερω πως.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ Πένυ.Ειδα το blog σου και ξετρελάθηκα.Τι ωραια πραγματα που έχεις φτιαξει και το θεμα με την φάρμα τέλειο και πρωτότυπο.Αλήθεια τις προσκλησεις τις εκτύπωσες στον εκτυπωτή σου?Και τα ζωάκια απο που τα κατέβασες?Γιατι ψαχνω να βρω κανα μαιμουδάκι κανα δεντρακι και δεν ξερω πως.

sε ευχαριστώ πολύ!!!

Οντως τη φάρμα τη χάρηκα περισσότερο απο όλα τα θέματα!Και η ζουγκλα είναι καλή αλλά θέλει οργάνωση και να φέρεις πραγματα απο εξωτερικο για να την εμπλουτισεις.

Τα σκιτσάκια που έχω είναι μια συλλογή που μου έχει δώσει ένας φίλος την οποια προσπαθώ και εγώ να εμπλουτισω με τον καιρό.

Κανε μια ααζήτηση στο google και θα βρεις καποια σκιτσάκια

Τέλος οι προσκλήσεις είναι όντως τυπωμενες στον εκτυπωτή μου και το φόντο είναι χαρτόνι που έχω παρει απο βιβλιοπωλειο της περιοχής μου


Ja5zp3.png

D42op3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια!!!!!!

Περασε και η δικια μας βαφτιση και ηταν ολα πολυ ομορφα!!!

Κριμα που δεν εχω φωτο απο ολες τις δημιουργιες μου γιατι ο φωτογραφος ηταν πολυ μ$%&^%&*^.........

Και το βιβλιο ευχων κοριτσια για πρωτη προσπαθεια ηταν υπεροχο!!

Σας ευχαριστω ολες για την πολυτιμη βοηθεια!

Θα μπαινω να σας παρακολουθω να παιρνω και ιδεες για το δευτερο μπειμπι!! χεχε;) [οχι δεν ειμαι εγκυος]:P

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!!!!!

Περασε και η δικια μας βαφτιση και ηταν ολα πολυ ομορφα!!!

Κριμα που δεν εχω φωτο απο ολες τις δημιουργιες μου γιατι ο φωτογραφος ηταν πολυ μ$%&^%&*^.........

Και το βιβλιο ευχων κοριτσια για πρωτη προσπαθεια ηταν υπεροχο!!

Σας ευχαριστω ολες για την πολυτιμη βοηθεια!

Θα μπαινω να σας παρακολουθω να παιρνω και ιδεες για το δευτερο μπειμπι!! χεχε;) [οχι δεν ειμαι εγκυος]:P

Mπράβο, χαίρομαι που πήγαν όλα καλά! Μπράβο και για την προσπάθεια και καλή συνέχεια! Να χαίρεσαι το παιδάκι σου! Πώς την ονομάσατε?


EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites

<Καλημερα> κοριτσια!!!!!!!

Εβαλα φωτο στο φεις απο τη βαπτιση μας!!

Οτι εχω δηλαδη, γιατι τα περισσοτερα δεν τα εβγαλε ο φωτογραφος! Ουτε καν το τραπεζι των ευχων δεν το εχω σε φωτο,ουτε τον υπεροχο στολισμο με τα γλυκα!!

Κριμα γιατι και εγω απο τη βιασυνη της μερας ξεχασα να παρω τη ψηφιακη για να τα βγαλω :(

Οσες θελετε να μας δειτε, στειλτε μου με πμ το ονομα σας να σας στειλω αιτημα φιλιας!!:D

Link to comment
Share on other sites

αχ πως σε καταλαβαινω! τα ιδια επαθα κι εγω περσι. κι αλλο που δεν του ειχα πει του αντε να μη πω! αν δεν ειχα και τη Σαντυ να τραβαει φωτο τιποτα δεν θα ειχα απο τις δημιουργιες μου!


XI64p2.png tk60p2.pngRvBSp3.png
Link to comment
Share on other sites

αχ πως σε καταλαβαινω! τα ιδια επαθα κι εγω περσι. κι αλλο που δεν του ειχα πει του αντε να μη πω! αν δεν ειχα και τη Σαντυ να τραβαει φωτο τιποτα δεν θα ειχα απο τις δημιουργιες μου!

Έτσι, έτσι! Σκληρό το μεροκάματο! Δυστυχώς πολλοί φωτογράφοι είναι στον κόσμο τους!

Εγώ θυμάμαι όταν βαφτίσαμε το μικρό, μόλις στολίσαμε, τα φωτογραφίσαμε. Εννοώ στο τραπέζι που πήγα να στολίσω με τον άντρα μου χωρίς το μωρό. Στην εκκλησία δεν μπορούσα να φωτογραφίσω βέβαια μόνη. Είπα στον φωτογράφο ότι θέλω να φωτογραφίσει όλα τα μπιχλιμπίδια και στο τραπέζι και στην εκκλησία και να τα βάλει και στο άλμπουμ (κάναμε ψηφιακό και ευτυχώς έκανε καλή δουλειά!)

Θυμάμαι κι ένα κουλό! Η βάφτιση ήταν στη 1 το μεσημέρι. Και πήγαμε το πρωί να στολίσουμε το χώρο που θα γινόταν το τραπέζι. Ενώ τους είχαμε ενημερώσει ότι θα πάμε, δεν ήταν ανοιχτοί! Και περιμέναμε καμιά ώρα να έρθουν! Στον κόσμο τους!


EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αφηστε κοριτσια!

και εγω του ειπα να μου βγαλει τα παντα. και αυτος στραβωσε λες και του ελεγα εγω πως να κανει τη δουλεια του!εγω η ασχετη οπως νομιζε..

και μου εβγαζε κατι ασχετα.........τον τοιχο ας πουμε,μια κουρτινα,ενα παραθυρο, ενα πλακακι...Ελεεινος!!!!!!!

Δεν εχω ουτε μια φωτο με τη νονα του παιδιου!!!

Ουτε καν μια με την οικογενεια μου!!

Γκλιτερ εμενα με καθυστερησε πολυ η εκκλησια!τους ειχα πει πως θα παω πρωι να στολισω κ ηταν κλειδωμενη!και δεν εβρισκα κανενα να την ανοιξει!!αστα...το τι αγχος τραβηξα.. πηγα χτενισμενη πολυ μετα, μες τη ζεστη και στολισα.. και μετα μεχρι να βαφτω κ να ετοιμαστω αργησα 40 λεπτα να παω στην εκκλησια για να αρχισει το μυστηριο!!Δεν μου ειπες σου αρεσε ο στολισμος μου?τελικα δεν μου βγηκε το βινταζ στυλ που ηθελα να δωσω, αλλα ειμαι ευχαριστημενη με το αποτελεσμα!τι βιβλιο ευχων το ειδες?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

κοριτσια να σας ρωτησω,για το βιβλιο ευχων μου ειπατε να χρησιμοποιησω ατλακολ για να κολλησω τα εξφυλλα,αλλα μπορω να βαλω και την ιδια κολλα για την διακοσμηση των εσωτερικων σελιδων?ή να βαλω μια uhu απλη?

εχω κοψει 20 εσωτερικες σελιδες αλλα δεν εχω εμπνευση για ολες,να επαναλαμβανω την διακοσμηση ή να αφαιρεσω σελιδες?

α,τα μαρτυρικα μου ετοιμα!!

ασχετο:τα μαγαζια που ψωνιζετε χαντρες δινουν και λιανικη?για τι τιμες μιλαμε?γιατι στο μαναστηρακι μου φανηκαν πολυ ακριβες!!

και παιρνεις συσκευασια ή με το κομματι?

εχω παθει κολλημα,αν δεν το καταλαβατε!!

και κατι τελευταιο,οσες εχετε blog το φτιαξατε μονες σας?γιατι οι γνωσεις μου στον υπολογιστη δεν ειναι και ιδιαιτερες.


θελω μια θαλασσα γεματη αστεριες!

tJd1p3.png

Το θέμα στη ζωή δεν είναι να κρατάς καλά χαρτιά, αλλά να παίζεις σωστά ένα άσχημο φύλλο....

(εμείς σκοπεύουμε να το παίξουμε σωστά)

Link to comment
Share on other sites

Χαλοου Νακι?

Μια βδομαδα εμεινε εε?

Αντε με το καλο!!

Εγω που λες μεσα στο βιβλιο τα κολλησα με απλη γιουχου,δεν εβαλα ομως και πολλα πραγματα,ενα σε καθε σελιδα κατι λουλουδακια και κατι σχεδιακια που ειχα κ στο εξωφυλλο. 20 σελιδες ειναι υπερ αρκετες.εμενα μου μειναν πολλες αδειες και θα κολλησω μεσα σε αυτες τις καρτες που μου δωσαν οι καλεσμενοι για να τις εχω ολες μαζεμενες.

εχεις φεισμπουκ?να δεις και το δικο μου βιβλιο!εσεις τι θεμα εχετε?

Link to comment
Share on other sites

αφηστε κοριτσια!

και εγω του ειπα να μου βγαλει τα παντα. και αυτος στραβωσε λες και του ελεγα εγω πως να κανει τη δουλεια του!εγω η ασχετη οπως νομιζε..

και μου εβγαζε κατι ασχετα.........τον τοιχο ας πουμε,μια κουρτινα,ενα παραθυρο, ενα πλακακι...Ελεεινος!!!!!!!

Δεν εχω ουτε μια φωτο με τη νονα του παιδιου!!!

Ουτε καν μια με την οικογενεια μου!!

Eντελώς βλάκας δηλαδή!

Γκλιτερ εμενα με καθυστερησε πολυ η εκκλησια!τους ειχα πει πως θα παω πρωι να στολισω κ ηταν κλειδωμενη!και δεν εβρισκα κανενα να την ανοιξει!!αστα...το τι αγχος τραβηξα.. πηγα χτενισμενη πολυ μετα, μες τη ζεστη και στολισα.. και μετα μεχρι να βαφτω κ να ετοιμαστω αργησα 40 λεπτα να παω στην εκκλησια για να αρχισει το μυστηριο!!Δεν μου ειπες σου αρεσε ο στολισμος μου?τελικα δεν μου βγηκε το βινταζ στυλ που ηθελα να δωσω, αλλα ειμαι ευχαριστημενη με το αποτελεσμα!τι βιβλιο ευχων το ειδες?

Μόλις τα είδα! Πολύ όμορφα!!! Και το βιβλίο τέλειο, μπράβο! Δεν πειράζει που δε βγήκε vintage στυλ, ήταν υπέροχα!


EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

κοριτσια να σας ρωτησω,για το βιβλιο ευχων μου ειπατε να χρησιμοποιησω ατλακολ για να κολλησω τα εξφυλλα,αλλα μπορω να βαλω και την ιδια κολλα για την διακοσμηση των εσωτερικων σελιδων?ή να βαλω μια uhu απλη?

Όποια κόλλα σε βολεύει!

εχω κοψει 20 εσωτερικες σελιδες αλλα δεν εχω εμπνευση για ολες,να επαναλαμβανω την διακοσμηση ή να αφαιρεσω σελιδες?

Δε νομίζω να πειράζει να επαναλάβεις τη διακόσμηση, αρκεί να μην το κάνεις στο αμέσως επόμενο φύλλο!

α,τα μαρτυρικα μου ετοιμα!!

Μπράβο!

ασχετο:τα μαγαζια που ψωνιζετε χαντρες δινουν και λιανικη?για τι τιμες μιλαμε?γιατι στο μαναστηρακι μου φανηκαν πολυ ακριβες!!

και παιρνεις συσκευασια ή με το κομματι?

Στην diva (στη Λεωχάρους) πουλάνε λιανική, αλλά σε συσκευσίες, όχι με το κομμάτι. Αν πας, να ξέρεις πως οι τιμές τους είναι χωρίς ΦΠΑ. Και γενικά κι εκεί τσιμπημένα είναι.

εχω παθει κολλημα,αν δεν το καταλαβατε!!

και κατι τελευταιο,οσες εχετε blog το φτιαξατε μονες σας?γιατι οι γνωσεις μου στον υπολογιστη δεν ειναι και ιδιαιτερες.

Δεν έχω ιδιαίτερες γνώσεις, μόνη μου το έφτιαξα και νομίζω σχεδόν όλες οι κοπέλες μόνες! Δε χρειάζονται γνώσεις, μόνο λίγο ψάξιμο χρειάζεται!;) Αν θέλεις κάτι, ρώτα! Αν θυμάμαι, θα σου πω!


EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...