Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μωράκια από 3 μηνών


Recommended Posts

Just now, athina_rain είπε:

Ναι θα παμε σιγουρα απλα ξες τωρα αυτές τις 15 μερες θα αγχωθω ακομα πιο πολύ! ναι πηραμε υψος κανονικα αλλα βαρος όχι. Α να μας πεις κι εσυ ποσο πηρατε. Εμεις ειμαστε 8 μηνων τωρα. Το προηγουμενο μηνα δηλαδή 7 μηνών ηταν 7.700 και τωρα 8μηνών είναι 7.750. κλαψ…. :( 

α εισασταν αρκετες μερούλες! Ε δε λες παλι καλα που εβαλε και 700! Μπράβο εσείς βάζετε εύκολα τα γραμμάρια.. εμείς από δω και στο εξής με το σταγονόμετρο μου φαινεται…. 

Κατσε περιμενε να δουμε το σαββατο αν πηρε π δεν μ φαινεται! Γενικα κανει μερες με αφαγια κ τωρα κ δεν μ φαινεται ουτε στο ματι ουτε στα χερια να πηρε! Θα δειξει σε 2μερες γινεται 7μηνων! 6μηνων ηταν 8.200!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 578
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, athina_rain είπε:

Ναι θα παμε σιγουρα απλα ξες τωρα αυτές τις 15 μερες θα αγχωθω ακομα πιο πολύ! ναι πηραμε υψος κανονικα αλλα βαρος όχι. Α να μας πεις κι εσυ ποσο πηρατε. Εμεις ειμαστε 8 μηνων τωρα. Το προηγουμενο μηνα δηλαδή 7 μηνών ηταν 7.700 και τωρα 8μηνών είναι 7.750. κλαψ…. :( 

α εισασταν αρκετες μερούλες! Ε δε λες παλι καλα που εβαλε και 700! Μπράβο εσείς βάζετε εύκολα τα γραμμάρια.. εμείς από δω και στο εξής με το σταγονόμετρο μου φαινεται…. 

Κ εμένα 6-7ο έχασε κιόλας 350γρ κ ύψος ήταν στάσιμος 69 πόντους κ βάρος 7350..σε  15 μέρες πήρε 500γρ που ξαναπηγαμε


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evangeliaaa είπε:

Κ εμένα 6-7ο έχασε κιόλας 350γρ κ ύψος ήταν στάσιμος 69 πόντους κ βάρος 7350..σε  15 μέρες πήρε 500γρ που ξαναπηγαμε

αλήθεια? τα πήρε δηλαδή αυτά που έχασε! Μακάρι να πάρει κι εμένα! Το έβαζες να τρώει περισσότερο άλλαξες κάτι στη διατροφή του για να τα πάρει πιο γρήγορα? πόσα μλ τρώει?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , athina_rain είπε:

αλήθεια? τα πήρε δηλαδή αυτά που έχασε! Μακάρι να πάρει κι εμένα! Το έβαζες να τρώει περισσότερο άλλαξες κάτι στη διατροφή του για να τα πάρει πιο γρήγορα? πόσα μλ τρώει?

Τπτ απλά έτρωγε όσο ήθελε κάπου στα 500μλ, αλλά γενικά έτρωγε τα ίδια φαγητα


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Evangeliaaa είπε:

Τπτ απλά έτρωγε όσο ήθελε κάπου στα 500μλ, αλλά γενικά έτρωγε τα ίδια φαγητα

να σε ρωτήσω που λες ότι τρώει 500μλ τα τρώει με τη μία όλο μαζί σε ένα γεύμα 500μλ ή με διαλείματα? και πόση ώρα κάνει να τα φάει? γιατί μου φαίνονται πολλά για μια δόση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, athina_rain είπε:

να σε ρωτήσω που λες ότι τρώει 500μλ τα τρώει με τη μία όλο μαζί σε ένα γεύμα 500μλ ή με διαλείματα? και πόση ώρα κάνει να τα φάει? γιατί μου φαίνονται πολλά για μια δόση.

Σε μια δόση.. Εε κάνα 10λεπτο πάνω κάτω.. Πήγαμε στη παιδίατρο κ είμαστε 9340 κ 73 πόντους 2200 πήρε σε 2 μήνες.. Πάνω από τη καμπυλη


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μολις γυρισαμε απο την παιδιατρο καναμε το εμβολιο δεν βαλαμε πολυ(350γρ) αλλα βαλαμε ειμαστε 8.650 κ 73 ποντους δεν πεσαμε καμπυλη ειμαστε πανω απο την δευτερη για 10μηνων μας ειπε ειναι κ κιλα κ ποντοι! Δεν μας ανεφερε τπτ γισ το βαρος μας ειπε ειναι καλη κ να μημ την πιεζω κ πολυ στο φαι! Θα μας δει σε 1μιση μηνα παλι!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κοριτσια μολις γυρισαμε απο την παιδιατρο καναμε το εμβολιο δεν βαλαμε πολυ(350γρ) αλλα βαλαμε ειμαστε 8.650 κ 73 ποντους δεν πεσαμε καμπυλη ειμαστε πανω απο την δευτερη για 10μηνων μας ειπε ειναι κ κιλα κ ποντοι! Δεν μας ανεφερε τπτ γισ το βαρος μας ειπε ειναι καλη κ να μημ την πιεζω κ πολυ στο φαι! Θα μας δει σε 1μιση μηνα παλι!

Μπράβο μια χαρά γυναικαρες!! Έτσι συνεχίστε δυναταα


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 18/7/2019 at 10:05 ΜΜ, Evangeliaaa είπε:

Σε μια δόση.. Εε κάνα 10λεπτο πάνω κάτω.. Πήγαμε στη παιδίατρο κ είμαστε 9340 κ 73 πόντους 2200 πήρε σε 2 μήνες.. Πάνω από τη καμπυλη

Α πολύ καλά είστε!!!!! Μπράβο!! Ε με τόσο φαγητό λογικό είναι!!! :) 

11 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κοριτσια μολις γυρισαμε απο την παιδιατρο καναμε το εμβολιο δεν βαλαμε πολυ(350γρ) αλλα βαλαμε ειμαστε 8.650 κ 73 ποντους δεν πεσαμε καμπυλη ειμαστε πανω απο την δευτερη για 10μηνων μας ειπε ειναι κ κιλα κ ποντοι! Δεν μας ανεφερε τπτ γισ το βαρος μας ειπε ειναι καλη κ να μημ την πιεζω κ πολυ στο φαι! Θα μας δει σε 1μιση μηνα παλι!

Ε ναι είστε πολύ καλά και να μη βάλετε πολύ κάποιο μήνα δεν πειράζει γιατί έχει αποθέματα!! Χεχε!! Μπράβο τέλεια!!!!!

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Evangeliaaa είπε:

Μπράβο μια χαρά γυναικαρες!! Έτσι συνεχίστε δυναταα

 

Just now, athina_rain είπε:

 

Ε ναι είστε πολύ καλά και να μη βάλετε πολύ κάποιο μήνα δεν πειράζει γιατί έχει αποθέματα!! Χεχε!! Μπράβο τέλεια!!!!!

Ενταξει αγχωθηκα λιγο π πηρε τοσο λιγο αλλα τι να κανουμε αφου περνει κ δεν μενει στασιμη ειμαστε καλα! Τωρα θα παμε τελη αυγουστου θα σκασω μεχρι τοτε να δω ποσο θα εχει παρει!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, athina_rain είπε:

Α πολύ καλά είστε!!!!! Μπράβο!! Ε με τόσο φαγητό λογικό είναι!!! :) 

Ε ναι είστε πολύ καλά και να μη βάλετε πολύ κάποιο μήνα δεν πειράζει γιατί έχει αποθέματα!! Χεχε!! Μπράβο τέλεια!!!!!

Χαχα ναι 

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

 

Ενταξει αγχωθηκα λιγο π πηρε τοσο λιγο αλλα τι να κανουμε αφου περνει κ δεν μενει στασιμη ειμαστε καλα! Τωρα θα παμε τελη αυγουστου θα σκασω μεχρι τοτε να δω ποσο θα εχει παρει!

Βρε μην αγχώνεσαι μια χαρά είναι η κούκλα σου! 


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Evangeliaaa είπε:

Χαχα ναι 

Βρε μην αγχώνεσαι μια χαρά είναι η κούκλα σου! 

Ελπιζω μεχρι τελος αυγουστου να εχει βαλει...εσεις καλα ειστε;,

Εμενα μολις κοιμηθηκε


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ελπιζω μεχρι τελος αυγουστου να εχει βαλει...εσεις καλα ειστε;,

Εμενα μολις κοιμηθηκε

Τι να πω κι εγώ βρε κορίτσια που βάλαμε μόνο 50 γραμμάρια! :( Εγώ να δεις αγωνία μέχρι να τη ξαναμετρήσω… αλλά από την άλλη λέω μωρέ άντε τώρα τι να σκέφτομαι συνέχεια το βάρος ούτως η άλλως όταν μεγαλώσει όλα αυτά θα τα χάσει κ πάλι αδύνατη θα είναι και θα λέω τι χαζή που ήμουν που ασχολιόμουν όλο με το βάρος της...  :D 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ελπιζω μεχρι τελος αυγουστου να εχει βαλει...εσεις καλα ειστε;,

Εμενα μολις κοιμηθηκε

Καλά είμαστε έχουμε έρθει για σκ στο χωριό τώρα κ άλλαξε περιβάλλον κ δεν έχει κοιμηθεί ακόμα.. 


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, athina_rain είπε:

Τι να πω κι εγώ βρε κορίτσια που βάλαμε μόνο 50 γραμμάρια! :( Εγώ να δεις αγωνία μέχρι να τη ξαναμετρήσω… αλλά από την άλλη λέω μωρέ άντε τώρα τι να σκέφτομαι συνέχεια το βάρος ούτως η άλλως όταν μεγαλώσει όλα αυτά θα τα χάσει κ πάλι αδύνατη θα είναι και θα λέω τι χαζή που ήμουν που ασχολιόμουν όλο με το βάρος της...  :D 

Πω πω καταλαβαινω το αγχος σου! Ναι απο την μια λες θα μεγαλωσει αυτα ειναι ασημαντα απο την αλλη σκας! 8.200π ηταν η μικρη 6μηνων εγω ημουν 14μηνων οταν ημουν μωρο το βλεπω στο βιβλιαριο μ κ ειχα γεννηθει παραπανω απο την μικρη μ δεν επαθα τπτ απλα ημουν κακοφαγη κ δεν εβαζα γραμμαριο!

Μια χαρα παντρευτηκα κ εκανα οικογενεια:mrgreen:

Just now, Evangeliaaa είπε:

Καλά είμαστε έχουμε έρθει για σκ στο χωριό τώρα κ άλλαξε περιβάλλον κ δεν έχει κοιμηθεί ακόμα.. 

Ε τον καημενουλη ειναι λογικο αλλαγη περιβαλλοντος δεν ειναι κ λιγο ακομα κ για εμας οχι για τα μωρα!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...