Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Μωράκια από 3 μηνών


Recommended Posts

Just now, athina_rain είπε:

εγώ και συνδυασμούς κρέμας που κάνω πάλι δε θέλει εκτός από τη bio bebe μήλο που της αρέσει πολύ! οποτε λεω να βαζω σαν βάση αυτό και λίγο από τις άλλες.. ε τι να κάνω αν κόψουμε και τις κρέμες τι θα την δίνω μετα? γιαουρτάκι τρώει εσένα?? εμένα πολύ ξινίζεται κάνει κάτι μούτρα δε τρελαίνεται και τόσο της δίνω advance αλλά όχι συχνά.

Advance τρωει κ εμενα αλλα οχι το σκετο τρελενεται για μηλο μπανανα και βερυκοκο αχλαδι! Αυτα της περνω τα τσακιζει 2τρωει...2φορες την εβδομαδα δινω... Δεν εχω δοκιμασει biobebe αν συνεχισει να ζοριζεται με τις κρεμες θα δοκιμασω κ αυτην! Εννοειται οτι κανω μιξεις κρεμων στην απογευματικη βαζω κ φρουτοκρεμα μερικες φορες ή αχλαδι κ μπανανα ή μηλο φρεσκα κ χτυπαω στο μπλεντερ να ομογενοποιηθουν!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 578
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Advance τρωει κ εμενα αλλα οχι το σκετο τρελενεται για μηλο μπανανα και βερυκοκο αχλαδι! Αυτα της περνω τα τσακιζει 2τρωει...2φορες την εβδομαδα δινω... Δεν εχω δοκιμασει biobebe αν συνεχισει να ζοριζεται με τις κρεμες θα δοκιμασω κ αυτην! Εννοειται οτι κανω μιξεις κρεμων στην απογευματικη βαζω κ φρουτοκρεμα μερικες φορες ή αχλαδι κ μπανανα ή μηλο φρεσκα κ χτυπαω στο μπλεντερ να ομογενοποιηθουν!

ναι μωρε κι εγώ ετσι το κάνω φρέσκα φρούτα με μίξεις αλλά καταλαβαίνει τη γεύση από τη κρέμα και δυσανασχετεί λίγο ενώ τη bio bebe όταν βάζω τη τσακίζει! Πάρε θα με θυμηθείς έτσι και για αλλαγή να δεις ειδικά το μήλο έχει τέλεια γεύση! πήρα και την φαρίν λακτέ της πρώτη φορά να δοκιμάσουμε δεν είναι γλυκές είναι βιολογικές κρέμες ίσως γι αυτό της άρεσαν από την αρχή δεν είμαστε προς το παρόν πολύ του γλυκού! προτιμάμε τις ουδέτερες γεύσεις! :)  εμένα ξινίζεται πολύ με το γιαούρτι με γεύσεις φρούτων δε θέλει καθόλου! κλαίει! τρώει παραπάνω όμως το γιαουρτάκι με τα δημητριακά της advance...

Link to comment
Share on other sites

Just now, athina_rain είπε:

ναι μωρε κι εγώ ετσι το κάνω φρέσκα φρούτα με μίξεις αλλά καταλαβαίνει τη γεύση από τη κρέμα και δυσανασχετεί λίγο ενώ τη bio bebe όταν βάζω τη τσακίζει! Πάρε θα με θυμηθείς έτσι και για αλλαγή να δεις ειδικά το μήλο έχει τέλεια γεύση! πήρα και την φαρίν λακτέ της πρώτη φορά να δοκιμάσουμε δεν είναι γλυκές είναι βιολογικές κρέμες ίσως γι αυτό της άρεσαν από την αρχή δεν είμαστε προς το παρόν πολύ του γλυκού! προτιμάμε τις ουδέτερες γεύσεις! :)  εμένα ξινίζεται πολύ με το γιαούρτι με γεύσεις φρούτων δε θέλει καθόλου! κλαίει! τρώει παραπάνω όμως το γιαουρτάκι με τα δημητριακά της advance...

Ουτε η δικια μ ειναι του γλυκου καθολου!!! Τα δημητριακα κ η φαριν λακτε στο γιαουρτι ειναι το χειροτερο της! Χαχαχα θα την δοκιμασω κ αυτημ την bio bebe μπορει να της αρεσει!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, 

Ο μικρος μου 6 μηνων αρνειται να φαει και κλαιει την ωρα που τον ταιζουμε. Επισης με την κρεμα βγαζει πολλες γουλιες. Εχει προβλημα παλινδρομησης. Το γαλα το πινει αλλα τις στερεες τροφες αρνειται. Σκεφτομαι να τον παω σε παιδογαστρεντερολογο;... Εχει τυχει σε καποια απο εσας κατι αναλογο; τι κανατε πως κινηθηκατε; ξερετε καποιον παιδογαστρεντερολογο στην Πατρα ιδιωτη κατα προτιμηση; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikosp είπε:

Καλημερα, 

Ο μικρος μου 6 μηνων αρνειται να φαει και κλαιει την ωρα που τον ταιζουμε. Επισης με την κρεμα βγαζει πολλες γουλιες. Εχει προβλημα παλινδρομησης. Το γαλα το πινει αλλα τις στερεες τροφες αρνειται. Σκεφτομαι να τον παω σε παιδογαστρεντερολογο;... Εχει τυχει σε καποια απο εσας κατι αναλογο; τι κανατε πως κινηθηκατε; ξερετε καποιον παιδογαστρεντερολογο στην Πατρα ιδιωτη κατα προτιμηση; 

Καλημερα, όσο για τη παλινδρομηση δε γνωρίζω, απλά γενικά πολλά μωράκια όταν ξεκινάνε τις στερεές δυσκολεύονται στην αρχή.. Η παιδίατρος σας τι λέει; 


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Evangeliaaa είπε:

Καλημερα, όσο για τη παλινδρομηση δε γνωρίζω, απλά γενικά πολλά μωράκια όταν ξεκινάνε τις στερεές δυσκολεύονται στην αρχή.. Η παιδίατρος σας τι λέει; 

Καλημερα μας λεει πως αν ειναι χαρουμενο ολα καλα. Να του δωσουμε γαλα. Τι να πω σκεφτομαι να τον παω σε παιδογαστρεντερολογο να αποκλεισω ολα τα ενδεχομενα. Αυτο που με ανησυχει ειναι οτι το μωρο μεσα σε ενα μηνα εμεινε στο ιδιο βαρος και μαλιστα εχασε 50 γραμμαρια απο τοτε που μπηκαμε στις τροφες. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikosp είπε:

Καλημερα, 

Ο μικρος μου 6 μηνων αρνειται να φαει και κλαιει την ωρα που τον ταιζουμε. Επισης με την κρεμα βγαζει πολλες γουλιες. Εχει προβλημα παλινδρομησης. Το γαλα το πινει αλλα τις στερεες τροφες αρνειται. Σκεφτομαι να τον παω σε παιδογαστρεντερολογο;... Εχει τυχει σε καποια απο εσας κατι αναλογο; τι κανατε πως κινηθηκατε; ξερετε καποιον παιδογαστρεντερολογο στην Πατρα ιδιωτη κατα προτιμηση; 

Παντως να ξερεις οτι δεν ειναι ολα τα μωρακια ετοιμα να μπουν στις στερεες ακομα κ αν ειναι 6-7μηνων! Εμεις μπηκαμε 4μιση μηνων αλλα καθε μωρακι ειναι διαφορετικο! Επισης δινεις ετοιμη κρεμα ειπες; ειναι βαρια γενικα μηπως να συζητησεις με τον παιδιατρο σου να δωσεις φρουτακια για αρχη π ειναι πιο ελαφρυα;;; ΠΑΝΤΑ ομως να εμπιστευεσαι το ενστικτο σου,δεν πεφτει σχεδον ποτε εξω αν θες να το πας πηγαινετο το παιδι! Και αν δεν σε καλυπτει ο παιδιατρος σου αλλαξετον ή παρε κ 2η γνωμη!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Του δινουμε και φρουτα αλεσμενα και φαγητο και κρεμες φαριν λακτε και μπισκοτοκρεμα αλλα γκρινιαζει την ωρα που τρωειπερνανε 4 ωρες και δεν γκρινιαζει να φαει. Το γαλα το πινει πιο ευκολα

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikosp είπε:

Του δινουμε και φρουτα αλεσμενα και φαγητο και κρεμες φαριν λακτε και μπισκοτοκρεμα αλλα γκρινιαζει την ωρα που τρωειπερνανε 4 ωρες και δεν γκρινιαζει να φαει. Το γαλα το πινει πιο ευκολα

Το γαλα το επινε 6μηνες ειναι λογικο να το πινει ανετα! Κ η δικια μ μερικες φορες οταν τρωει γκρινιαζει αλλα κανω τον γελοτοποιο κουκουτσα κλπ κ ηρεμει κ συνεχιζει να τρωει μετα αντε παλι κ ξανα το ιδιο....κ εμενα ποτε δεν γκρινιαζει στις 4ωρες απο πεινα αλλα της δινω γτ αλλιως δεν βγαινουν τα γευματα δεν φτανουν οι ωρες! Γενικα οταν τον βαζετε για φαγητο μην τον ταιζεις αμεσως αστον λιγο να εξοικιωθει με το καρεκλακι ή οπου τον ταιζεις βαλε 2παιχνιδακια μπροστα του να παιζει κ μετα ξεκινα! Μπορεις επισης να κατσεις στο τραπεζι να τον βαλεις διπλα με το καρεκλακι του κ να τσιμπας κ εσυ κατι να βλεπει οτι αυτη την ωρα τρωτε!

Μηπως δεν θελει αλεσμενα;; μηπως προτιμαει κομματακια πολλα μωρα τα προτιμανε!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , nikosp είπε:

Καλημερα μας λεει πως αν ειναι χαρουμενο ολα καλα. Να του δωσουμε γαλα. Τι να πω σκεφτομαι να τον παω σε παιδογαστρεντερολογο να αποκλεισω ολα τα ενδεχομενα. Αυτο που με ανησυχει ειναι οτι το μωρο μεσα σε ενα μηνα εμεινε στο ιδιο βαρος και μαλιστα εχασε 50 γραμμαρια απο τοτε που μπηκαμε στις τροφες. 

Γενικά όντως πολλά μωρά δεν είναι έτοιμα κ όπως είπε κ η βαλεντινα η φαριν είναι βαριά.. Κ είναι μικρούλη ακόμα τώρα ξεκινάει.. Αλλά όχι μόνο γάλα δεν είναι καλό να πίνει γτ τώρα χρειάζεται κ σίδηρο από εδώ κ πέρα.. Πάρε κ καμία άλλη γνώμη αν βλέπεις ότι συνεχίζει έτσι, δεν είναι κακο


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, nikosp είπε:

Του δινουμε και φρουτα αλεσμενα και φαγητο και κρεμες φαριν λακτε και μπισκοτοκρεμα αλλα γκρινιαζει την ωρα που τρωειπερνανε 4 ωρες και δεν γκρινιαζει να φαει. Το γαλα το πινει πιο ευκολα

Πόσα ml του κάνεις και πόσο καταφέρνει να φάει? Αν είναι καλός στο βάρος του μην αγχώνεσαι απλά δώσε του λίγο χρόνο και άποψη μου είναι να τον ταίζεις μικρά γεύματα και συχνά για να μη του πέφτουν βαριά, όχι ένα γεύμα και μεγάλο και όσο φάει.. ξανά μετά πάλι και όσο φάει.

Link to comment
Share on other sites

Just now, athina_rain είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε? Θα πάτε πουθενά διακοπές?

Καλησπερα κοριτσι! Φετος πουθενα εχουμε την γαμο-βαπτιση 25αυγουστου κ δεν βγαινουμε με τα οικονομικα του χρονου να μαστε γεροι θα παμε καπου! Εσεις;;


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Evangeliaaa είπε:

Μία απ τα ίδια κ εμείς έχουμε γαμο βάπτιση Σεπτέμβρη κ δεν.. Εσεις;

α ολες εχετε γαμοβαφτιση λοιπον!! χεχε! τιποτα κ εμεις εδω στη πολη θα τη βγαλουμε κανα σαβκο μονο χαλκιδικη στο εξοχικο αν κ με τη δουλεια δυσκολα... 

4 ώρες πρίν, Evangeliaaa είπε:

Μία απ τα ίδια κ εμείς έχουμε γαμο βάπτιση Σεπτέμβρη κ δεν.. Εσεις;

χαλαρα κ εμεις εδω στη πολη της θεσσαλονικης θα τη βγαλουμε μια χαρα ειναι κ αδεια τωρα την απολαμβανω!! χεχε!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...