Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

Μανούλες απο Κολωνό, Πλ. Αττικής, Σεπόλια.


Recommended Posts

Χαρούλα οι γειτονιές έχουν αλλάξει λίγο όσον αφορά το θέμα των μονοκατοικιών. Όπου υπήρχαν παλιές μονοκατοικίες έχουν γκρεμιστεί στο μεγαλύτερο ποσοστό τους και έχουν χτιστεί οι γνωστές σε όλους μας πολυκατοικίες. Τώρα όσον αφορά τις κλεψιές, στην γειτονιά που μένουν οι δικοί μου δεν έχει ακουστεί κάτι εδώ και μήνες. Σύμπτωση? Τι να πω? Τύχη? Μακάρι να μην ακουστεί για πολύ καιρό ακόμη.

Εσείς εκεί πως πάτε με αυτά τα θέματα?


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 122
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

απο κλοπες λιγα πραγματα και αυτα κατω στο κατακολο αν εχεις ακουστα που τα σπιτια κατοικουνται μονο το καλοκαιρι οποτε ειναι ευκολη λεια.απο πολυκατοικιες χτιζονται καποιες στο κεντρο.εγω ευτυχως μενω σε μονοκατοικια.δε νομιζω οτι θα μπορουσα να ξανακλειστω μεσα σε διαμερισμα.το εφαγα στη μαπα 15 χρονια.σε περιοριζει οσο να κανεις εμεις σα παιδια επρεπε να παμε στον ατλαντα να παιξουμε δεν υπηρχε αυλη.κριμα ειναι......:cry:

Link to comment
Share on other sites

δεν δουλευω αυτη τη περιοδο, ειμαι σε περιοδο κυοφοριας, σε λιγες μερες γενναω πρωτα ο Θεος..

κατα καιρους γινονται διαφορα αλλα δεν εχω ακουσει πολυ προσφατα κατι για κλοπη (οχι οτι δεν γινονται).. παντως μεχρι και το καλοκαιρι κυκλοφορουσες και ακουγες οτι εκλεψαν την τσαντα μιας γιαγιας, εκλεψαν τη μηχανη ενος παρακατω, μια φορα εκλεβαν μια μηχανη και επειδη χτυπουσε ο συναγερμος κατεβηκε ο ανθρωπος να δει τι γινεται και τον μαχαιρωσαν.. και αλλα τετοια χαριτωμενα.. απο κλοπες σε καταστηματα ειχα ακουσει τα πιο προσφατα..

εμας παντως μας "τιμησαν" το 2009.. αρπαξαν μεγαλη λεια και εκαναν ζημια στο σπιτι.. ελπιζω να μην μας ξαναπροτιμησουν.. περα οτι δεν εχουμε κατι της προκοπης, ορεξη ειχαμε τωρα που χουμε και τα παιδακια μας..

και εγω σε μονοκατοικια παλια μενω.. οσο καλο και αν ειναι απο την αλλη για τις συνθηκες της περιοχης προτιμουσα πλεον να μην μενουμε εδω και ειδικα στη μονοκατοικια αφου ειναι η μιση εκτεθειμενη πανω στο δρομο οπως οι περισσοτερες απο αυτες που χουν απομεινει..

το κακο ειναι γενικοτερο αλλα και εδω δεν ειναι αμελητεο.. το κεντρο δεν απεχει πολυ, εχουμε γινει εστια συναξης πολλων αλλοδαπων απο διαφορες χωρες με μεγαλη προσελευση ειδικα πακιστανων, ινδων κλπ μιας και εχουν ερθει και οι εκπροσωποι τους και ζουν εδω γυρω και τελος παντων μια Βαβελ υπο πολλες εννοιες..εννοειται οτι ειμαστε και τιγκα στους γυφτους (δεν ειναι τσιγγανοι..) οι οποιοι δεν εχουν σταματημο σε πολλα θεματα..

επισης με ενοχλει τρομερα η..κουλτουρα του περναω οτι ωρα μου καπνισει και εχω στη διαπασων το στερεοφωνικο μου στο αυτοκινητο..στο Φαληρο δεν το χαμε αυτο οταν ζουσα ολα μου το χρονια..εδω ειναι καθημερινο φαινομενο..ερχονται φτιαγμενοι απ το Μπουρναζι μου φαινεται..χαχα!

Link to comment
Share on other sites

prosperous καταρχήν σου εύχομαι καλή συνέχεια με την εγκυμοσύνη σου και με το καλό να φέρεις στον κόσμο το μωράκι σου.

Τώρα το θέμα των αλλοδαπών έχει παραγίνει νομίζω στην περιοχή ακριβώς επειδή είναι κοντά στο κέντρο. Μου κακοφαίνεται είναι η αλήθεια όταν παίρνω το λεωφορείο για να πάω στο πατρικό μου και δεν ακούω σχεδόν καθόλου ελληνικά! Για να μην πω ότι κάνω μαύρα μάτια να δω κάποιον γνωστό. Δεν έχω κάτι με τους αλλοδαπούς, αντιθέτως θεωρώ πως οι περισσότεροι από αυτούς είναι οικογενειάρχες που δουλεύουν και προσπαθούν για μια καλύτερη ζωή. Δυστυχώς όμως είναι και μία μερίδα από αυτούς που δεν είναι ότι καλύτερο έχει βγάλει η κοινωνία και στιγματίζουν και τους υπόλοιπους που δεν φταίνε σε τίποτα.

Αλήθεια σε ποια περιοχή στην Κολοκυνθούς μένεις. Είσαι κοντά στο ποτάμι?


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

μενω δυο τετραγωνα πριν το ποταμι και κοντα στη Λενορμαν.. αν και δεν εχουμε αγορα τουλαχιστον εχω κοντα αρκετα σουπερ μαρκετ και η συγκοινωνια (οταν δεν απεργει) βολευει για Περιστερι η για Αθηνα κεντρο.. το μετρο δεν ειναι διπλα μου αλλα 7 με 10 λεπτα με τα ποδια..

το καλο ειναι οτι στην περιοχη τα σπιτια εχουν μια αποσταση μεταξυ τους απο πεζοδρομιο σε πεζοδρομιο λογω διατηρησης της πρασιας.. αλλιως αν ηταν σαν την Κυψελη ΔΕΝ θα την παλευα με τιποτα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σχετικα με τους αλλοδαπους.. οπως υπαρχουν και κακοι Ελληνες, υπαρχουν και κακοι, εγκληματιες αλλοδαποι.. ωστοσο εγω προσωπικα δεν εχω κανενα προβλημα με κανεναν απο ολους αυτους.. εχω με την πολιτεια που δεν μεριμησε ποτε τοσο για την υγιη απορροφηση των μεταναστων οπως ΣΑΦΩΣ σε αλλα ευρωπαικα κρατη ΚΑΙ για να ζουμε εμεις οι ντοπιοι αξιοπρεπως και χωρις να ενοχλουμαστε.. ετσι λοιπον με αυτα και αυτα να στε σιγουρες οτι ασχημα και βαρυα χρονια θα ρθουν ειδικα εις βαρος μας απο την ανεξελεγκτη μεταναστευση..

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα που μένεις νομίζω. Κοντά στον Γαλαξία? Ή από την απέναντι πλευρά της Λένορμαν? Όντως εκεί οι πολυκατοικίες έχουν τις πρασιές μπροστά και είναι καλύτερα σαν εικόνα.

Όσο για τους αλλοδαπούς, πολιτεία? Ποιά πολιτεία?


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια εμπλεξα σημερα με τις δουλειες του σπιτιου και δε προλαβα να μπω.τι κανετε?μρ το καλο το μωρακι σου κοπελα μου.με ενα πονο.εγω εμενα πιο διπλα απ το dia.οσο για τους αλλοδαπους δεν εχω τιποτα απολυτως.ισα ισα και στο σχολειο και στις παρεες ειχαμε παιδια που δεν ηταν ελληνες.αλλα η πολιτεια δεν μπορει να κανει κατι για αλλα κι αλλα η απορροφηση των αλλοδαπων λειπει.ΑΝΙΚΑΝΟΙ!!!

λοιπον φιλια κοπελιες θα τα ξαναπουμε.

καληνυχτα.

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα που μένεις νομίζω. Κοντά στον Γαλαξία? Ή από την απέναντι πλευρά της Λένορμαν? Όντως εκεί οι πολυκατοικίες έχουν τις πρασιές μπροστά και είναι καλύτερα σαν εικόνα.

Όσο για τους αλλοδαπούς, πολιτεία? Ποιά πολιτεία?

Εντελως αναποδα.. εκει που λες ειναι η Δυρραχιου (προεκταση της Κων/λεως)

η Λενορμαν ειναι η λεωφορος που στην συμβολη με τον Κηφισσο εχει την εκκλησια την Κοιμηση της Θεοτοκου.. απο πισω απο την εκκλησια λιγα στενα, ο Γαλαξιας ειναι αρκετα μακρυα και παρεμβαλεται ολο το αμαξοστασιο Μετρο των Σεπολιων..παντως η περιοχη παλια λεγοταν Κολοκυνθους.. σημερα μονο οι παλιοι και μεγαλοι σε ηλικια την αποκαλουν ετσι (επειδη ειχε πολλα χωραφια με καλλιεργειες κολοκυθιων..τα χει προλαβει και ο συζυγος μου) και τωρα βασικα ειμαστε ορια Δημου Αθηναιων (τρομαρα μας.!!,) Περιστεριου, Σεπολιων..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια εμπλεξα σημερα με τις δουλειες του σπιτιου και δε προλαβα να μπω.τι κανετε?μρ το καλο το μωρακι σου κοπελα μου.με ενα πονο.εγω εμενα πιο διπλα απ το dia.οσο για τους αλλοδαπους δεν εχω τιποτα απολυτως.ισα ισα και στο σχολειο και στις παρεες ειχαμε παιδια που δεν ηταν ελληνες.αλλα η πολιτεια δεν μπορει να κανει κατι για αλλα κι αλλα η απορροφηση των αλλοδαπων λειπει.ΑΝΙΚΑΝΟΙ!!!

λοιπον φιλια κοπελιες θα τα ξαναπουμε.

καληνυχτα.

να εισαι καλα!! σε ευχαριστω για τις ευχες..

σαφως και δεν φταινε οι αλλοδαποι.. αρκετοι ειναι οικογενειαρχες.. τα παιδια τους αυριανοι φιλοι, συμμαθητες των παιδιων μας..απλα υπαρχει και η ανεξελεγκτη ειδικα προσφατη παρανομη μεταναστευση που δημιουργει προβληματα..

και παλι εκει αποδιδω δικιο διοτι.. αν πεινουν και δε δουλευουν θα ληστεψουν και οταν βρισκονται σε ενα κρατος που ΔΕΝ τιμωρει θα το κανουν απερισκεπτα.. χωρις φοβο.. ενω στη δικη τους χωρα ισως να μην τολμουσαν ουτε να το σκεφθουν με τα καθεστωτα τους.. επισης και εμεις ως ελληνες οδηγουμαστε εκει.. ηδη η συμπεριφορα να επιβιωσει ο καθενας τρωγοντας τον αλλο καλα κρατει..δεν κρατει? η εγω κανω λαθος..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!

ΧΑΡΟΥΛΑ πως τα πήγες με τις δουλειές σου? Έστρωσες? Έγω το μόνο που έκανα ήταν να στρώσω το δωμάτιο των παιδιών. Το άλλο Σαβατοκύριακο ελπίζω νατρώσω το υπόλοιπο σπίτι.

prosperous έχεις δίκιο! Τα μπέρδεψα λίγο με τους δρόμους. Απλά μετακόμισα λίγο πιο κοντά σου τον Γαλαξία για να σε βολεύει καλύτερα!!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

ΧΑΡΟΥΛΑ πως τα πήγες με τις δουλειές σου? Έστρωσες? Έγω το μόνο που έκανα ήταν να στρώσω το δωμάτιο των παιδιών. Το άλλο Σαβατοκύριακο ελπίζω νατρώσω το υπόλοιπο σπίτι.

prosperous έχεις δίκιο! Τα μπέρδεψα λίγο με τους δρόμους. Απλά μετακόμισα λίγο πιο κοντά σου τον Γαλαξία για να σε βολεύει καλύτερα!!!!!

χαχα!! σωστα!!!! ευχαριστω για την εξυπηρετηση!!!!!

εμεις στρωσαμε απο την προηγουμενη εβδομαδα και σημερα τελειωσαμε και με την τραπεζαρια..

εχω αφησει ελαχιστες λεπτομερειες μεχρι το ερχομενο Σαββατο που θα μπω στο μαιευτηριο..

Link to comment
Share on other sites

εγω εστρωσα πριν 2 βδομαδες.ειμαστε εξοχη και κανει κρυο.ηταν παγωμενο το πλακακι και το παιδια κυλιόντουσαν κατω οποτε επρεπε.τι εχεις αγορακι κοριτσακι?με το καλο παντως.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

prosperous κορίτσι μου με το καλό να γεννήσεις το παιδάκι σου! Και μην ανησυχείς εγώ θα σου μετακομίσω όποιο μαγαζί σε βολεύει για να είναι κοντά σου:wink::wink::wink::wink::wink:

Χαρούλα εσείς στην επαρχία όντως έχετε δροσούλες πιο νωρίς από εμάς. Και έτσι όπως κυλιόνται τα πιτσιρίκια στα πατώματα επιβάλεται να στρώσουμε γρήγορα. Τα βλέπω κι εγώ με τον γιό μου ο οποίος δεν χάνει ευκαιρία να ξαπλώσει κάτω και μάλιστα ανοίγει και τα χέρια του, μην τυχόν και μείνει μέρος του σώματος του που να μην είναι στα πλακάκια:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Χτες το απόγευμα έστρωσα την κουζίνα και σήμερα ευελπιστώ πως θα κάνω και την κρεβατοκάμαρά μου.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια εγω εχω 3 μεγαλα χαλια (που μπαινουν κατω απο επιπλα)αυτα ειναι δυσκολα ολα τα υπολοιπα ειναι διαδρομοι οποτε δεν θελω και βοηθεια ειναι βολικα.δε μιλαμε για κρυο αγγελικη μιλαμε ετσι οπως ειμαι και κρυουλιαρα εγω βαζω ηλεκτρικη κουβερτα να μου ζεστανει το κρεβατι πριν ξαπλωσω:oops:.απελπισια σου λεω!!και ο δικος μου ο γιος το κανει αυτο με τα χερια.μα ολα ιδια ειναι:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...