Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Alex@ είπε:

      Δεν κάναμε καταστροφη, σκεφτόμαστε το ενδεχόμενο αυτό ώστε να αιτηθουμε στη επιτροπή εκ νέου για φάρμακα.

      Μας είχανε πει πως είναι καλύτερα ο προεμφυτευτικος να γίνεται πριν την κρύο συντήρηση.

      Όχι ο αριθμός δεν δηλώνει την ημέρα των εμβρυων,.κάτι άλλο είναι.

      Το θέμα είναι πως την γονιμοποίηση την έκανε άλλη εμβρυολογος και στην εμβρυομεταφορα ήταν άλλη εμβρυολόγος κ σε συζήτηση που έγινε με την 2η η οποία είναι κ η υπεύθυνη του τμήματος, σε ερωτηση μας μας είπε πως τα 2ΒΒ έχουν μικρές πιθανότητες για εγκυμοσύνη, βέβαια μετά ειπώθηκαν κι άλλα, της φάνηκε παράξενο που είχα λίγες βλαστοκυστες δεδομένου ότι μου πήρανε πολλά ωάρια, όπως κ για τον λόγο που έγινε μικρογονιμοποιηση καθώς η γλοιοτητα που δόθηκε σαν λόγος είναι κάτι που το εργαστήριο το ξεπερνάει. Οπότε λόγο αυτών των αντιθέσεων χάσαμε την εμπιστοσύνη μας στο εμβρυολογικο κ αποφασίσαμε να πάμε αλλου. Σκέφτομαι πως τα λεφτά για 2 εμβρυομεταφορες μπορώ να τα διαθέσω σε νέα προσπάθεια.

      Στο ραντεβού μας με το ιδιωτικό περίπου για 6 βλαστοκυστες προεμφυτευτικη διάγνωση κ βιοψία είναι 2.500 ευρώ, βέβαια αυτό έχει να κάνει κ με το κάθε κέντρο κ τις τιμές του. Πάει με το έμβρυο και για κάθε επόμενο μια τιμή.

      Υπάρχει η δυνατότητα να κάνεις νέα διέγερση και να τις στείλεις όλες παλιές και νέες για έλεγχο? νομίζω γίνεται και κρυοσυντηρημενες να ελέγξεις.. δεν ξέρω δεν θα τις κατέστρεφα νομίζω.. είναι 4 είναι πολλές.

Cafe Οκτώβριος 2011


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!

Τις τελευταίες μέρες ο μικρός μου έχει ξεσαλώσει κι έτσι δεν προλαβαίνω να γράψω... Θέλει συνέχεια βόλτες και όταν είμαστε σπίτι απαιτεί το 100% της προσοχής μου... Δεν θέλει καθόλου να παίζει μόνος του και αυτό με δυσκολεύει πολύ καθώς δεν προλαβαίνω ούτε τις δουλειές του σπιτιού να κάνω... Εσείς που έχετε μεγαλύτερα παιδάκια, σας συμβαίνει το ίδιο; Ελπίζω πως είναι φάση και θα περάσει...

Χθες πήγαμε βόλτα οικογενειακώς στο πάρκο Α.Τρίτσης! Περάσαμε πολύ ωραία! Είναι ιδανικό μέρος για οικογένειες, τώρα μάλιστα που καλοκαίριασε! Το κακό είναι πως στο γυρισμό μ' έπιασε ένας πόνος στην κοιλιά και δεν περνούσε μέχρι που πήρα buscopan... Σήμερα όλα καλά ευτυχώς...

Σέβη μου με το καλό τα αγοράκια σου! Όλα να πάνε τέλεια με τη β' επιπέδου!

Yotou, καλώς ήρθες στην παρέα και με το καλό η μπέμπα σου! Το πρώτο σου παιδάκι είναι;

Πολλά είπα σήμερα! Ώρα να την πέσω! Όνειρα γλυκά!

καλημερα! οπως ειπα και πριν δεν μπορουσα να σας βρω αλλα τελικα τα καταφερα!

ευχαριστώ πολυ, και εσυ οτι επιθυμεις!

παρκο τριτση ακουω! παμε συχνα με τον αντρα μου εκει για βολτα! το πρωτο μας είναι, εσυ το δευτερο ε?? αντε να σου ζησει ο μικρουλης και με το καλο το μπεμπακι σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ευχαριστώ κορίτσια και καλα αποτελεσματα σε οσες δεν εχουν κανει β' ακομα!

Σταχυ μου παλι μαζι ναι! Και η Κωνσταντίνα μας επισης!

Από ρούχα τα έχω όλα, Αλλα κάτι θα παρω ακόμα γιατι και το νέο μωρό πρέπει να έχει και νέα ρουχαλάκια εστω και λιγα. Μη το αδικήσουμε!:D


n8m8p2.png

X9drp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα κορίτσια !!!

polixenia δικιο έχεις που μου τα λες , πρέπει να έχουμε θετική σκέψη όσο μπορούμε . Απλα μωρε επείδη μου συνεβησαν πολλά στη 1η εγκυμοσύνη τωρα που όλα είναι οκ λέω δεν μπορεί κάτι θα συμβεί πάλι .... Παντως άδικο είχα που ανησυχούσα γιατι το σπορακι μια χαρά είναι !! Το είδαμε εχθες και μάλιστα είχαμε και την μικρή μαζί η οποια κοιταγε αποσβολωμενη τον υπέρηχο .... Μας επιβεβαιωσε και το φύλο , κοριτσακι θα κάνουμε και χαρηκαμε πολύ και περισσοτερο απ ολους η μικρη η οποια φωναζε οοοοχι αδε(ρ)φουλη αδε(ρ)φουλα θέλωωωωωωω!!!

Fatsaki συγχαρητηρια για την Β επιπεδου !! Εμεις θα κάνουμε 30Ιουνη .

Yotou με το καλό το μωράκι σου κι εσενα και καλωσήρθες !

Κοριτσια και κάτι αλλο .. Ξεχναω αφάνταστα

και ξεχνάω τα πάντα απο σημάντικά μέχρι και ασήμαντα . Το παθαινεται κι εσεις ??? Θελω να πω είναι της εγκυμοσύνης 'η απλά γερνάω ???

Καλημερα σε όλες !!!


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Η ζυγαριά ανεβαίνει με τα χίλια... Αρχίζω και ανησυχώ ... 2 φορές μέχρι τώρα ανέβηκε στα +7 .... Τι γίνεται ρε παιδιά;;;

ΥΓ. Τώρα το είδα Marigia!! Μπράβο!!!!!!!!! Με το καλό να δεχτείς την μπουμπούκα σου!! Και ελπίζω να είναι η τελευταία φορά που ανησυχούσες!!! (τουλάχιστον τόσο πολύ) ... Αα και μην ανησυχείς ... Ξεχνάω κι εγώ.....! Είμαστε στον κόσμο μας γενικώς ...


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα κορίτσια !!!

polixenia δικιο έχεις που μου τα λες , πρέπει να έχουμε θετική σκέψη όσο μπορούμε . Απλα μωρε επείδη μου συνεβησαν πολλά στη 1η εγκυμοσύνη τωρα που όλα είναι οκ λέω δεν μπορεί κάτι θα συμβεί πάλι .... Παντως άδικο είχα που ανησυχούσα γιατι το σπορακι μια χαρά είναι !! Το είδαμε εχθες και μάλιστα είχαμε και την μικρή μαζί η οποια κοιταγε αποσβολωμενη τον υπέρηχο .... Μας επιβεβαιωσε και το φύλο , κοριτσακι θα κάνουμε και χαρηκαμε πολύ και περισσοτερο απ ολους η μικρη η οποια φωναζε οοοοχι αδε(ρ)φουλη αδε(ρ)φουλα θέλωωωωωωω!!!

Fatsaki συγχαρητηρια για την Β επιπεδου !! Εμεις θα κάνουμε 30Ιουνη .

Yotou με το καλό το μωράκι σου κι εσενα και καλωσήρθες !

Κοριτσια και κάτι αλλο .. Ξεχναω αφάνταστα

και ξεχνάω τα πάντα απο σημάντικά μέχρι και ασήμαντα . Το παθαινεται κι εσεις ??? Θελω να πω είναι της εγκυμοσύνης 'η απλά γερνάω ???

Καλημερα σε όλες !!!

καλημερα κοριτσια!

marigia με το καλο το κοριτσακι σου! με το καλο και η β επιπεδου.

και εγω κοριτσακι εχω! το αλτσαιμερ την εγκυμοσυνης ειναι! χαχαχαχα!!!:):):):) μην δινεις σημασια και εγω τα ιδια!

fatsaki μπραβο για την β επιπεδου, εγω εχω ραντεβου το σαββατο και ανυπομονω!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η ζυγαριά ανεβαίνει με τα χίλια... Αρχίζω και ανησυχώ ... 2 φορές μέχρι τώρα ανέβηκε στα +7 .... Τι γίνεται ρε παιδιά;;;

ΥΓ. Τώρα το είδα Marigia!! Μπράβο!!!!!!!!! Με το καλό να δεχτείς την μπουμπούκα σου!! Και ελπίζω να είναι η τελευταία φορά που ανησυχούσες!!! (τουλάχιστον τόσο πολύ) ... Αα και μην ανησυχείς ... Ξεχνάω κι εγώ.....! Είμαστε στον κόσμο μας γενικώς ...

καλημερα polixenia!

hello!!! διδυμα εχεις, λογικο ειναι και λιγα ειναι! εγω εχω παρει 4 μην σου πω και παραπανω!!!

μια χαρα εισαι!

Link to comment
Share on other sites

Yotou, το ξέρω! Μια ανησυχία όμως την έχω, πώς να το κάνουμε ... Μέχρι αυτά τα κιλά που είμαι τώρα με έχω ξαναδεί και δεν φαίνομαι .. Από εκεί και πάνω όμως τσουκ .. Δεν έχω πάει ποτέ οπότε γι'αυτό ανησυχώ..!


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Yotou, το ξέρω! Μια ανησυχία όμως την έχω, πώς να το κάνουμε ... Μέχρι αυτά τα κιλά που είμαι τώρα με έχω ξαναδεί και δεν φαίνομαι .. Από εκεί και πάνω όμως τσουκ .. Δεν έχω πάει ποτέ οπότε γι'αυτό ανησυχώ..!

μεχρι ποσα σου εχει πει ο γιατρος να παρεις? αν λενε σε ενα μωρο μεχρι 12 στα δυο ποσα λενε????

Link to comment
Share on other sites

Polixenia τουλαχιστον η μανούλα σου θα ειναι ευτυχισμένη χα χα χα!! Μωρε μην στερησε πάντως και να τρως ότι θελεις αλλά με μέτρο και όχι αργά το βράδυ .Εργαζεσαι αλήθεια ???

Κι εγω την 1η φόρά μεχρι τον 5ο 'ειχα πάρει 5 κιλά θυμάμαι κ με ένα μωρό.. Τωρα δεν το πιστευω αλλά εχω πάρει μόνο 2 κιλά !!! Και να πεις οτι προσέχω .. Σαβουριάζω οτι βρω αλλά το καλό έιναι πως σχολάω αργα οπότε τρωω κατα τις 6.00 για βράδυ κ μετα βαρυστομαχιάζω και πέφτω για ύπνο μαζί με την μικρη απ της 9.30. Αυτο με εχει σώσει ....


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

μεχρι ποσα σου εχει πει ο γιατρος να παρεις? αν λενε σε ενα μωρο μεχρι 12 στα δυο ποσα λενε????

Μέχρι 12 στα 2 καλή μου!!

Στην πραγματικότητα η μαμά δεν χρειάζεται κανένα κιλό, 6 κιλά περίπου είναι τα "τσιμπράγκαλα" του μωρού δηλαδή μωρό, πλακούντας, αμνιακό υγρό, αύξηση στήθους κ.λπ.

Οπότε 6Χ2=12. Αυτά θα τα πάρεις θες δεν θες. Τα υπόλοιπα είναι περιττά και δεν εξυπηρετούν πουθενά στην εγκυμοσύνη, άσχετα που μας λένε ότι δεν πειράζει για να είμαστε λίγο πιο χαλαρές και ευτυχισμένες όταν πλακωνόμαστε στα παγωτά!! :)

Άσε που και αυτό το Χ2 που έβαλα δεν ισχύει, αφού όλα "συμπιέζονται" λίγο όταν έχεις δίδυμα. Αν ήταν έτσι στα τρίδυμα θα ήθελες 3 κοιλιές και σουτιέν νούμερο 15!!


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Polixenia τουλαχιστον η μανούλα σου θα ειναι ευτυχισμένη χα χα χα!! Μωρε μην στερησε πάντως και να τρως ότι θελεις αλλά με μέτρο και όχι αργά το βράδυ .Εργαζεσαι αλήθεια ???

Κι εγω την 1η φόρά μεχρι τον 5ο 'ειχα πάρει 5 κιλά θυμάμαι κ με ένα μωρό.. Τωρα δεν το πιστευω αλλά εχω πάρει μόνο 2 κιλά !!! Και να πεις οτι προσέχω .. Σαβουριάζω οτι βρω αλλά το καλό έιναι πως σχολάω αργα οπότε τρωω κατα τις 6.00 για βράδυ κ μετα βαρυστομαχιάζω και πέφτω για ύπνο μαζί με την μικρη απ της 9.30. Αυτο με εχει σώσει ....

Μπα δεν στερούμαι τίποτα ... Η μαμά (!) τελικά σταμάτησε να με πρήζει! Της εξήγησα ότι ο γιατρός φώναζε που είχα πάρει 5 κιλά και είπε να προσέχω γιατί τα μωρά ήταν ακόμα 200 γρ και τι θα κάνω όταν θα γίνουν 2 και 3 κιλά!! Οπότε η αντιπαράθεση 200 γρ με 5 κιλά μάλλον έπιασε!!

Καθιστική δουλειά κάνω και δική μου, οπότε δεν κινούμαι ... Αλλά πάντα έτσι ήμουν όμως. Δεν άλλαξα κάτι στις συνήθειες μου. Είχα καλό μεταβολισμό. Άντε να πεις ότι έχω προσθέσει 200 -300 γρ φαγητό επιπλέον στη διατροφή μου.


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 12 στα 2 καλή μου!!

Στην πραγματικότητα η μαμά δεν χρειάζεται κανένα κιλό, 6 κιλά περίπου είναι τα "τσιμπράγκαλα" του μωρού δηλαδή μωρό, πλακούντας, αμνιακό υγρό, αύξηση στήθους κ.λπ.

Οπότε 6Χ2=12. Αυτά θα τα πάρεις θες δεν θες. Τα υπόλοιπα είναι περιττά και δεν εξυπηρετούν πουθενά στην εγκυμοσύνη, άσχετα που μας λένε ότι δεν πειράζει για να είμαστε λίγο πιο χαλαρές και ευτυχισμένες όταν πλακωνόμαστε στα παγωτά!! :)

Άσε που και αυτό το Χ2 που έβαλα δεν ισχύει, αφού όλα "συμπιέζονται" λίγο όταν έχεις δίδυμα. Αν ήταν έτσι στα τρίδυμα θα ήθελες 3 κοιλιές και σουτιέν νούμερο 15!!

ελα ντε!

παντως τα παγωτα ειναι απολαυση!!!

διδυμα εχει ο αδελφος του αντρα μου, και πολλα διδυμα στα σογια μας! ειχα υψηλη χοριακη οταν εκανα το τεστ και λεγαμε λες να ειναι 2? τελικα μια πριγκηπεσσα ηταν!

Link to comment
Share on other sites

1 πράγμα θα σας πως !! Εβδομαδα haagen dasz στη pizza hut !!! 1 + 1 Δώρο !!!!! Τρεξτε Προσωπικα τρελαινομαι για strawberry cheesecake k midnight cookies !!!!

Ευχαριστούμε για την πολύ χρήσιμη -το δίχως άλλο- πληροφορία!!!

Εμείς πήραμε όμως υλικά να κάνουμε cheese cake και πάστα φλώρα. Ε μην πάνε χαμένα κι αυτά ...!

Να σας πω κι εγώ ότι μέχρι 30 Ιουνίου έχει ανακύκλωση στα παλιά σουτιέν το Ιντιμίσιμι. Σου αφαιρούν 3 ευρώ για κάθε σουτιέν που θα αγοράσεις, αν πας πίσω ένα παλιό σου. Η έκπτωση βέβαια δεν είναι καμιά σπουδαία, αλλά εγώ πήρα ένα στράπλες μαύρο. (Αν σας κάνουν και τα νούμερα γιατί δεν τα βλέπω και πολύ σόι για εγκυμοσύνη τα σουτιέν τους!!)


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...