Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

Cafe Οκτώβριος 2011


Recommended Posts

ΝΙΩΘΕΤΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΑΣ ΚΙΟΛΑΣ? ΑΝ ΝΑΙ ΠΟΤΕ ΗΤΑΝ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ? εγω δεν ειμαι σιγουρη ακομα.. σημερα μπηκα στην 19 βδομ.

Γεια σου Νατασσα στην ιδια μερα ακριβως ειμαστε αλλα ουτε εγω τα νιωθω ακομα!!!Στην 20η εβδ ειμαστε......:P:p:p

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τι κάνετε;

Ήθελα να σας ρωτήσω κάτι. Το στήθος μου ήταν κανονικό, ούτε μικρό ούτε μεγάλο, απλώς τώρα έχει αυξηθεί σε όγκο και είναι πιο πλούσιο αλλά εξακολουθεί να ..στέκεται στητό. Σουτιέν μέσα στο σπίτι ανέκαθεν δεν φορούσα, μόνο για εκτός σπιτιού τα είχα.

Λέτε να πάθει τίποτα κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, να "πέσει" πχ αν δεν φοράω μέσα στο σπίτι σουτιέν; Δεδομένου ότι θα περνάω και πιο πολλές ώρες πλέον μέσα στο σπίτι από ότι έξω ... Ανησυχώ μην κάνω καμιά χαζομάρα...


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε;

Ήθελα να σας ρωτήσω κάτι. Το στήθος μου ήταν κανονικό, ούτε μικρό ούτε μεγάλο, απλώς τώρα έχει αυξηθεί σε όγκο και είναι πιο πλούσιο αλλά εξακολουθεί να ..στέκεται στητό. Σουτιέν μέσα στο σπίτι ανέκαθεν δεν φορούσα, μόνο για εκτός σπιτιού τα είχα.

Λέτε να πάθει τίποτα κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, να "πέσει" πχ αν δεν φοράω μέσα στο σπίτι σουτιέν; Δεδομένου ότι θα περνάω και πιο πολλές ώρες πλέον μέσα στο σπίτι από ότι έξω ... Ανησυχώ μην κάνω καμιά χαζομάρα...

Καλό είναι να φοράς γιατί όλη τη μέρα χωρίς...ε είναι πολλές ώρες! Θα το βγάζεις όταν ξαπλώνεις, κοιμάσαι εννοείται! Κρίμα είναι να χαλαρώσει από το τίποτα!


n8m8p2.png

X9drp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να φοράς γιατί όλη τη μέρα χωρίς...ε είναι πολλές ώρες! Θα το βγάζεις όταν ξαπλώνεις, κοιμάσαι εννοείται! Κρίμα είναι να χαλαρώσει από το τίποτα!

Συμφωνω με το φατσακι τωρα που ειναι πιο βαρυ θα πρεπει να φορας !!!!!!


VxBdp3.png1W51p2.pngEr8Hp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια και καλή εβδομάδα!

Την Παρασκευή είδαμε το μπεμπάκι μας! Έχει μεγαλώσει, 170 γραμμάρια παρακαλώ! Ολόκληρη κοπέλα! :tongue::tongue:

Εγώ κορίτσια φοράω σουτιέν μέρα νύχτα, δεν μπορώ να το αποχωριστώ. Είναι βέβαια ειδικά σουτιέν εγκυμοσύνης, χωρίς μπανέλες, ενισχύσεις, κλπ. Νομίζω πως την ημέρα τουλάχιστον είναι απαραίτητο για να μην ακολουθήσει καμια ελεύθερη πτώση... :shock:


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

Polixenia, μόλις είδα ότι είμαστε ακριβώς στις ίδιες μέρες! Πριν 2 βράδια την κατάλαβα την μπεμπούλα, αλλά από τότε τίποτα. Θέλει να μας έχει στην αναμονή φαίνεται, δεν πειράζει...


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ωχ, τότε πρέπει να βρω ένα μαλακό για μέσα στο σπίτι γιατί δεν το αντέχω...

Alex μπράβο! Κι εγώ πριν λίγο πάλι τον ένιωσα τον έναν! Στην αρχή ήμουν μπερδεμένη, αλλά όσο περνάν οι μέρες καταλαβαίνεις γιατί γίνεται όλο και πιο ξεκάθαρο!!


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Οποιοδήποτε υφασμάτινο σουτιέν θα σε βολέψει.

Τώρα που το σκέφτομαι χρειάζομαι καινούργια ρούχα. Στην πρώτη εγκυμοσύνη ήταν χειμώνας οπότε τώρα δε θα μπορέσω να τα βάλω. Έχετε ρίξει καμιά ματιά;


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει κολάν από το calzedonia και με βολεύουν για αυτήν την εποχή, νομίζω και για καλοκαίρι αντί για παντελόνι... εκτός αν έχει καύσωνα.. εκεί φοράς υποχρεωτικά φορεματάκι δροσερό και ξεμπερδεύεις...

Από κιλά πώς πας εσύ που είσαι και ίδια μέρα;;; Εγώ είμαι στα 4,5 - 5.


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τα κολάν δε με βολεύουν καθόλου... Μάλλον με φορεματάκια θα τη βγάλω. Θα ρίξω μια ματιά στα h&m που είναι και πιο οικονομικά...

Από κιλά έχω βάλει 3 ως τώρα. Η αλήθεια είναι ότι όλη την ώρα θέλω να τσιμπολογάω... Άμα είσαι και συνέχεια στο σπίτι, όλο εκεί πάει το μυαλό... Κι εσύ μια χαρά τα πας, έχεις και δίδυμα άλλωστε. Ο γιατρός μέχρι πόσα σου είπε;


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μου είπε 11 με 12 το πολύ ότι είναι ιδανικά...

Αλλά δεν ξέρω αν θα καταφέρω το "ιδανικό".

Πάντως 1 με 1,5 κιλό το μήνα δεν το βρίσκω τραγικό που πήρα.

Γιατί δεν σε βολεύουν τα κολάν;


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, δεν αισθάνομαι άνετα να είναι κολλημένα επάνω μου, πόσο μάλλον τώρα με τη ζέστη. Φοβάμαι κιόλας μη με σφίγγουν στην κοιλιά. Αυτά που φοράς είναι εγκυμοσύνης;

Κι εμένα 11-12 μου είπε. Στον Γιαννάκη μου πήρα 11, για να δούμε τώρα... Το καλό είναι πως με το θηλασμό τα έχασα αμέσως, σε λιγότερο από 40 μέρες.

Εμείς πάμε βολτίτσα στην παιδική χαρά, δεν αντέχει άλλο μέσα ο μικρός. Φιλάκια!


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...